ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Βουητο στο κεφαλι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2006, 02:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ isNGood ΠΡΙΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΔΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΝΑ ΜΠΑΡΜΑΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΑΓΕ ΗΧΟΥΣ.

Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΡΑΤΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.

ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΑΚΡΙΒΟΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΙΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟ ΕΙΔΑ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΗΧΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

isNGood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2006, 03:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isNGood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ ούτως ή άλλως. Έχουν υπάρξει περιπτώσεις θεραπείας κυρίως με λέιζερ στην Γερμανία, σε κάποιο ποσοστό, αλλά που να τρέχει κανείς στη Γερμανία.. Είναι το κόστος, είναι και αμφίβολο αν θα έχει όντως αποτέλεσμα.

Νομίζω ότι γενικά η απομυελίνωση μπορεί να διορθωθεί μόνο με βλαστοκύτταρα και επομένως ίσως σε καμμιά εικοσαετία να μπορεί να υπάρξει ίαση. Μέχρι τότε, δύσκολα τα πράγματα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΙΤΕΧΝΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 17:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΙΤΕΧΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΘΩΝ ΤΟΥ <<ΤΙΝΙΤΟΥΣ>> Η ΗΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ,ΕΧΩ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ,ΦΙΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΒΕΛΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΤΑ 60% ΣΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ... ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΛΕΣΤΕ ΜΕ <<SKYPE>> KAI NAME MEDALAS

ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2007, 23:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα διάβαζα σχετικά με τα συμπτώματα της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβοίας πάνω στον άνθρωπο. Διαβάζοντας τα παραπάνω σκέφτηκα μήπως δεν πρόκειται για tinitus, αλλά για συμπτώματα από έκθεση σε ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία.

Είναι γνωστό πως όλος ο δυτικός κόσμος, με την κινητή τηλεφωνία, τα ραντάρ, πυλώνες παροχής ηλεκτρικού ρεύματος κτλ, προκαλούν δια΄φορα συμτώματα.

Γνωστά έχουν γίνει διεθνώς τα σύνδρομα ηλεκτρομαγνητικής ευαισθησίας και CFIDS (σλυνδρομο χρόνιας ατονίας και αποδυνάμωσης του ανοσοποιητικού συστήματος).

Ανάμεσα σε άλλα, αναφέρεται πως συνήθως οι μεταφερόμενες πληροφορίες από τα ηλ/κα κύματα γίνονται αισθητά σαν βόμβος.
Διάσημα είναι πλεόν οι περιπτώσεις "ΤΑΟΣ ΗΟΥΜ" και "ΤΕντιΜΠΕΑΡ". Το πρώτο ονομάστηκε έτσι επειδή το 2% του πληθυσμού της πόλης ΤΑΟΣ στο Νέο Μεξικό παρουσίαζαν το σύνδρομο CFIDS και ενοχλούνταν από ένα μόνιμο βόμβο. Ο βόμβος δε προέρχεται από τα εργαστήρια της αεροπορικής βάσης Kirtland, που είναι πολύ κοντά και εκεί γίνονται έρευνες με ηλεκτρομαγνητικές ακτινοβολίες.

Επίσης ο βόμβος Τέντιμπεαρ, φαίνεται να προέρχεται από ραντάρ.

Αναρωτιώμουν μήπως και οι δικές σας περιπτώσεις δεν έχουν να κάνουν με οργανικά προβλήματα, αλλά να οφέιλονται στην ευαισθησία σας απέναντι σε ηλεκτρομαγνητικές ακτινοβολίες που είσται πιθανότατα εκτεθιμένοι.
Γνωρίζεται π.χ. αν βρίσκεται κοντά σας κεραία κινητής τηλεφωνίας ή ραντάρ? Μήπως χρησιμοποιείται ασύρματο τηλέφωνο στο σπίτι?

Μάλιστα και εμένα μου τυχαίνει πολύ συχνά να ακούω βόμβο που τον εντοπίζω στον η/υ μου και στο ασύρματο τηλέφωνο.


Πέρα από αυτά οι έρευνες μου έδειξαν πως πράγματι υπάρχουν μελέτες επιστημόνων από τη δεκαετία του 70 μάλιστα που επισημένουν όλους τους κινδύνους των ηλεκτρομαγνητικών ακτινοβολιών/συχνοτήτων, καθώς πολλές από αυτές -ιδιαίτερα αυτές των χαμηλών συχνοτήτων- εκπέμπουν στη συχνότητα που λειτουργεί ο εγκέφαλος και το DNA μας.

Οπότε μιλάμε για άμεση "επικοινωνία" και δυνατότητα πρόκλησης βλάβης.
Δυστυχώς τέτοιες έρευνες δεν βρίσκουν το κοινό εύκολα, καθώς "άλλες πιο καθυσηχαστικές" έρχονται να βομβαρδίσουν την κοινή γνώμη και παραπληροφορούν.

Π.χ. θα χρησιμοποιούσαμε άραγε φούρνους μικροκυμάτων αν γνωρίζαμε πως είχαν απαγορευτεί ήδη απο το 1976 στη Ρωσία?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΙΤΕΧΝΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 23:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΙΤΕΧΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Π.χ. θα χρησιμοποιούσαμε άραγε φούρνους μικροκυμάτων αν γνωρίζαμε πως είχαν απαγορευτεί ήδη απο το 1976 στη Ρωσία?



...ΤΙ ΑΚΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ...(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ)...ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.... ΥΣΧΙΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΡΩΣΙΑ???......

ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 17:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν κρίνω από τα συμφραζόμενα μάλλον ναι. Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει όλες τις μελλέτες περι φούρνων μικροκυμμάτων -ή σωστότερα φούρνους μικροκυματικής ακτινοβολίας- στην παρακάτω ιστοσελίδα της HERBAL HEALER ACADEMY INC.

http://www.herbalhealer.com/microwave.html

Radiation Ovens

The Proven Dangers of Microwaves

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 17:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΙΤΕΧΝΗΣ...
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------


Π.χ. θα χρησιμοποιούσαμε άραγε φούρνους μικροκυμάτων αν γνωρίζαμε πως είχαν απαγορευτεί ήδη απο το 1976 στη Ρωσία?

--------------------------------------------------------------------------------

...ΤΙ ΑΚΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ...(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ)...ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.... ΥΣΧΙΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΡΩΣΙΑ???......


Μάλλον δεν ισχύει.
Ρώσικο ηλεκτρονικό κατάστημα οικιακών ειδών: http://www.deshevle.ru/price/price=&SrchTp=0&clID=24


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 21:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα ενδοιαφέρον. Δεν σκέφτηκα πως η πρώην ΕΣΣΔ έχει ματατραπεί πλεόν σε δυτικού τύπου καταναλωτική κοινωνία με τα καλά αλλά και τα κακά της...

Ο διαμελισμός της και η σημερινή κατάσταση "υπέρ" του κεφαλαίου έβαλαν και εκεί σε δεύτερη μοίρα την προστασία του πολίτη.

Παρ' όλ' αυτά όμως αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως πλήθως επιστημονικών ερευνών επισημαίνουν τον κύνδινο που διατρέχουν όσοι χρησιμοποιούν τέτοιους φούρνους μικροκυμάτων.

Όπως επίσης οτι τα λεγόμενα "επιτρεπτά όρια" στη Ρωσία, σχετικά με τις εκπεμπόμενες συχνότητες είναι πολύ πιο αυστηρά από τα όρια της Ευρώπης.
Π.χ. τα επιτρεπτά όρια για τις συχνότητες κινητής τηλεφωνίας
που εκπέμπει στα 900MHz
Γερμανία: 4,5
Καναδάς: 3,0
Τσεχία: 0,24
Ιταλία: 0.1
Πολωνία: 0,1
Ρωσία: 0.004
Προτεινόμενη: 0,000,45

Επίσης: τα επιτρεπτά όρια για τις συχνότητες κινητής τηλεφωνίας
που εκπέμπουν στα 1800-2000MHz
Γερμανία: 9,0
Καναδάς: 3,0
Τσεχία: 0,24
Ιταλία: 0.1
Πολωνία: 0,1
Ρωσία: 0.004
Προτεινόμενη επιτρεπτή: 0,000,45

Η Ελλάδα από όσο θυμάμαι ακολουθεί το παράδειγμα της Γερμανίας, περισσότερα σχετικά με την Ελλάδα μπορεί να δει κανείς στη σελίδα ΕΡΜΗΣ του ΑΠΘ όπου φαίνονται και καθημερινές μετρήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jas
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 18:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κανε μια τρουπα με τον πλα κεντενκερ στη κεφαλα σου και θα σε μια χαραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2007, 17:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός jas απενεργοποιείται.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cloudsmile
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2008, 09:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cloudsmile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Και η γιαγιά μου έχει ένα βουητό στο κεφάλι εδώ και 20 χρόνια! Τα πρώτα χρόνια αυτό το βουητό ερχόταν και έφευγε, όμως τα τελευταία 10 χρόνια είναι μόνιμο και πολυ πιο έντονο. Υποφέρει η καημενούλα! Εχει πάει στους καλύτερους γιατρούς, δυστυχώς όμως η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά! Αν πέτυχε σε κάποιον από εσάς κάποια θεραπεία θα ήθελα να με ενημερώσει! Φιλιά πολλά και κουράγιο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2008, 23:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eλεγξε την περιοχη που κατοικεις γιατι ενα τετοιο προβλημα ειχαν και οι τηλεφωνητριες του Ο.Τ.Ε οταν ο αειμνηστος Γ.Γκιολβας απεδειξε πως εφταιγε μια συσκευη που παρηγαγε υποηχους.
Ψαξ'το το θεμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 00:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σας παραθέτω απόσπασμα από το βιβλίο "Άγγελοι της γης" της Doreen Virtue, Ph. D. από εκδόσεις ΚΡΥΩΝ ΕΠΕ σελ.23
-Ήχος κουδουνίσματος στο ένα αυτί. Οι περισσότεροι Γηίνοι Άγγελοι (όμως όχι όλοι) ακούνε ένα διαπεραστικό ήχο κουδουνίσματος στο ένα αυτί. Ο ήχος μπορεί να ακουστεί κατά τη διάρκεια στρεσογόνων καταστάσεων ή χωρίς καμία προφανή αιτία. Πολλοί Γήινοι Άγγελοι νιώθουν ότι αυτό είναι ένας ενοχλητικός αντιπερισπασμός, αλλά το κουδούνισμα είναι στην πραγματικότητα κωδικοποιημένες πληροφορίες που στέλνει το αγγελικό βασίλειο για να τους βοηθήσει να σταθούν πέρα και πάνω από τα Γήινα προβλήματα. Επίσης περιέχει οδηγίες και καθοδήγηση για την αποστολή των Γήινων Αγγέλων. Ευτυχώς, οι Γήινοι Άγγελοι μπορούν να ζητήσουν νοητικά από τους αγγέλους να μειώσουν την ένταση ή την κλίμακα του ήχου, ώστε να μην τους πονούν τα αυτιά τους.
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Αυτο είναι ενδιαφέρον.. είναι η 2η φορά που τ'ακούω βασικά.Για να δόσουμε κ μια πιο μεταφυσική γεύση στο ζήτημα..

Εχω ακουσει την ίδια θεωρία με τη διαφορά οτι λέει απλά πως εκεινη τη στιγμη μας δίνει πληροφορίες ο άγγελος μας κ όχι οτι είναι πληροφορία απο άγγελο σε άγγελο.
Εγω τα βράδια κυρίως καμια φορά μου συμβαίνει να ακούω ένα βουητό στο αυτί μου. Δεν θυμάμαι να με έχει ενοχλήσει ποτέ.
Δεν έχω κάποιο προβλημα υγείας ούτε θεωρούσα ποτε αυτο το βουητο αφυσικο καθώς είναι κατι που μου συμβαινει απο πολυ μικρη ηλικία κ υπέθετα οτι συμβαίνει σε όλους.
Συμβαίνει σε όλους?


Θα ήθελα να μου πειτε αν και εσείς ακουτε καμια φορά(εκτός έχετε πρόβλημα)ένα σύντομο βουητό στο αυτι σας.

Εγω σπάνια και ανα διαστήματα ακούω.. οπως είπα δεν πιστεύω οτι είναι προβλημα υγείας κ μου συμβαίνει απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/12/2008 00:17:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 21:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χρονια πολλα . Περασαν τρια χρονια απο την τελευταια φορα που εγραψα εδω , στο συνολο 18 με 19 χρονια. Το προβλημα παραμενει , δεν μπορω να πω οτι επιδεινωθηκε η κατασταση , αυτο που αλλαξε ειναι οτι κατα καιρους ή καλυτερα κατα στιγμες αλλαζει ο τονος , ποτε ποτε "ακουγεται" ενας αποτομος χτυπος θαλεγα οπως κανει ενα αδειο μπουκαλι νερο οταν το πατας και επανερχεται στην αρχικη του κατασταση αλλα με την διαφορα το αισθανομαι πολυ δυνατα ... κατα τα αλλα ... καλα !

Καλη χρονια σ΄ολους με υγεια .

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣ

http://originalmakedon.blogspot.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nickos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2009, 22:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nickos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον παιδια ακουστε πως εχουν τα πραγματα. οι λογοι που συμβαινει κατι τετοιο ειναι διαφοροι, δηλαδη μπορει να εχει καποια βλαβη το υγρο του κοχλια η μπορει καποια τριχιδια στον κοχλια η να ειναι το ακουστικο νευρο η να ειναι τα οσταρια[ωτοσκληρηνση] η να εχεις κρεατακια η μπορει να εχει και αρκετο κερι μεσα κλπ. αν λοιπον εχεται φαει τα λεφτα σας σε γιατρους και εξετασεις και η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα το μονο που μπορειτε να κανεται για να ησυχασεται ειναι τα εξης καλυτερη διατροφη, γυμναστικη,τσιγαρο αν μπορειτε κοφτε το, καφες οχι αν γινεται,αναψυκτικα οχι σοκολατα οχι.αυτο που θα βοηθησει πολυ,αν δεν εχετε χασει την ακοη σας τελειως, ειναι ο βελονισμος. ενας πολυ σωστος βελονιστης [κατα προτιμηση να ειναι και ιατρος και να εχει και ενα αξιολογο παρελθον διοτι ο βελονισμος παιζει και με την ψυχολογια μας, δεν ειναι αστειο.]θα βοηθησει παρα πολυ ισως να το λυσει και τελειως.εγω εχω αυτο το προβλημα 3 χρονια τωρα και μαλιστα σε πολυ βαρια κατασταση. για τον βελονισμο γνωριζω επειδη αναζητησα βοηθεια στην γερμανια. πανω στην τρελα μου λοιπον και με λιγο τυχη εφτασαν οι εξετασεις μου και στο παγκοσμιο συνεδρειο ωρλ που εγινε στην αμερικη. απο εκει εμαθα οτι υπαρχει μια ενεση η οποια χορηγειτε εντος 10 ημερων απο την στιγμη που παρουσιαστηκε το προβλημα και μαλιστα σε αιφνιδια μορφη . υπερ του βελονισμου και αυτοι, ολα αυτα για γυμναστικη και διατροφη τα λενε βραβευμενοι ιατροι δεν τα λεω εγω. αυτο που λεω εγω ειναι ενδιαφερθειτε για το προβλημα σας και μην του επιτρεψετε να παρεμβενει στην ζωη σας.

nikos spyropoulos
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpions
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2009, 11:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scorpions  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν όλοι ακουν τον ίδιο θορυβο ,οταν δηλαδή έρθει εκείνη η μέρα τότε γύρω μας θα υπάρχουν μόνο σημάδια καταστροφής .
θα πρότεινα το φόρουμ να κάνει μια συγκέντρωση θορυβόπληκτων στην πλατεία Συντάγματος και τότε θα δούμε οτι είναι πάρα πολλοι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΑ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 21:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ Ο ΗΧΟΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΡΑΨΑΝΕ ΚΑΙ 8ΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ!ΕΧΩ ΣΗΖΥΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΑ ΕΞΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤA:1ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΧΘΕΙ Η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΘΟΡΥΒΟΥ(ΒΟΗΣ) ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΑ Κ.Ο.Κ.2ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ VASTAREL ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.3ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΙΘΩ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ(ΒΟΥΗΤΟ)4ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΜΕ ΕΝΑ ΡΑΔΙΟΚΑΣΕΤΟΦΩΝΟ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΕΠΙΔΗ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤYΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΟΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ STRESS,ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΑ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 21:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
scorpions Αν είχες το ίδιο πρόβλημα εσύ θα έτρεχες γύρω από την πλατεία συντάγματος …σαν τρελός
Εγώ το έχω κοντρολάρει με διάφορα πειράματα που έκανα στον εαυτόν μου βέβαια γιατί το έχω πολλά χρόνια επειδή βαριέμαι να γράφω θέλει συζήτηση τηλεφωνική να εξηγήσω ορισμένα πράγματα και λύσεις που είδα στον εαυτό μου και από φίλο μου γιατρό (και μην σας τα παίρνουν οι γιατροί όπως μου τα έπαιρναν και εμένα χωρίς αποτέλεσμα )και προπαντός από τον εαυτό μου γιατρό γιατί η ιατρική σηκώνει τα χέρια …και προκαλώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΑ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 21:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
scorpions Αν είχες το ίδιο πρόβλημα εσύ θα έτρεχες γύρω από την πλατεία συντάγματος …σαν τρελός
Εγώ το έχω κοντρολάρει με διάφορα πειράματα που έκανα στον εαυτόν μου βέβαια γιατί το έχω πολλά χρόνια επειδή βαριέμαι να γράφω θέλει συζήτηση τηλεφωνική να εξηγήσω ορισμένα πράγματα και λύσεις που είδα στον εαυτό μου και από φίλο μου γιατρό (και μην σας τα παίρνουν οι γιατροί όπως μου τα έπαιρναν και εμένα χωρίς αποτέλεσμα )και προπαντός από τον εαυτό μου γιατρό γιατί η ιατρική σηκώνει τα χέρια …και προκαλώ τηλ-210-7664932 &6944-338080 ΤΑΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ & www.abatv.gr www.spy1.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mary209
Νέο Μέλος

Australia
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2009, 14:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mary209  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia'sas paidia, molis egina melos me tin elpida na boi8isw kapion.epidi exw to idio problima kai exw kani ta panta oles tis aparetites eksetasis kai tests teleyteas taxnologias poy moy sistise o spesialistas.apo iatrikis plevras apantisi akoma den yparxi o giatros soy zitai na kanis tis eksetasis gia na vevew8i oti den yparxi ogos sto kefali,meta apo ayto soy lei oti den yparxi 8erapia kai 8a prepi na sini8isis na zis me to problima,egw omos sinexisa na to psaxnw piga se omiopa8itiko mou eipe se ena mina 8a ginis kala den egine tipota,piga se naturalpath ta idia,parigila kati stagones apo ameriki,mou eipane gia to vastarel to parigila apo ellada giati stin australia den yparxi,me liga logia egina piramatozwo xwris apotelesma.
telika egina kala me ton pio aplo kai anodino tropo kai 8elw na to pw se osous ypoferoun giati kserw poly kala pws ais8aneste,kai sto kato kato ena aplo tsagaki tou 8eou einai an esas den sas voit8isi kako den 8as kani.to tsai einai to {melisoxorto} to prwi se adio stomaxi ena flitzani tsai,egw stin deyteri mera katalaba diafora.
isws prepi na anaferw ta dika mou symptwmata,iligos,bouito sto aristero ayti,kai apwlia akois sto idio ayti,prin arxisw to melisoxorto den akouge ka8olou,stin deyteri mera pou pira to tsai mio8ike to bouito kai arxise to ayti na akoui kata 50% iligos telos.
syntagi, 2 koutalakia tou glikou melisoxorto se ena flitzani,vraste to nero kai riksteto sto flitzani skepasteto kai afiste gia 7 lepta stragiste kai pieste i geysi den einai asximi ala an 8elete na einai gliko valte ligo meli.elpizw na to dokimasete kai na ginete oloi kala.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2009, 16:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή mary209, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) έτσι ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.
Εάν αντιμετωπίζεις κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δε μπορείς να γράψεις με ελληνικά, θα μπορούσες να μπεις στο σχετικό θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

Εκεί μπορείς να βρεις κάποιες προτεινόμενες λύσεις που ίσως σε βοηθήσουν.
Εάν δε μπορεί να σε βοηθήσει κάποια από τις προτεινόμενες, θα μπορούσες φυσικά να το αναφέρεις.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2009, 19:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωστε έτσι ε; Μελισσόχορτο...
http://kourkoubini.blogspot.com/2006/04/melissa-officinalis.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gizmo
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 00:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gizmo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DELTA4 TOYΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΝΑ ΒΟΥΗΤΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ.ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΕΝΑ ΒΑΡΥΔΙ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΗΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΟ.ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΙΕΣ,ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΒΟΥΗΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Patoylis
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2010, 23:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patoylis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και από μένα και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ μόλις πέρασε το ΠΑΣΧΑ του 2010 και με βρήκε με το σφύριγμα στο κεφάλι. Το έχω εδώ και 1 εβδομάδα και είναι πολλές φορές απροσδιόριστο αλλά κυρίως από το δεξί αυτί που πριν 2 χρόνια είχα πάθει ωτίτιδα, άλλες φορές από τον αυχένα και μερικές φορές πιο γενικό. Προβλήματα στα αυτιά έχω πάνω από είκοσι χρόνια τώρα είμαι σαράντα τρία και τα τελευταία 5 χρόνια βουλώνω τα αυτιά μου για να μπω στην θάλασσα γιατί όταν κάνω 2-3 μπάνια αρχίζουν να πονάνε πολύ.
Δεν ξέρω αν έχω Tinitus γιατί είναι πολύ φρέσκο ακόμα αλλά οι περιγραφές τον περισσοτέρων ταιριάζουν. Πάντως έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι στον υπολογιστή ο ήχος του συντονίζεται και είναι σαν το σφύριγμα στο κεφάλι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nickos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2010, 20:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nickos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους. παιδια να μην σας λεω τωρα τι και πως, ειναι μεγαλη ιστορια. το θε ειναι οτι εχασα την ακοη μου στο 100% και εχω μονιμη φασαρια στο αριστερο αυτι,απο τον ηχο της εξατμισης φορτηγου. μετα 4 χρονια τρεξιματος , αμερικη, γερμανια, ολα τα νοσοκομεια ολα τα αστεια και επικινδυνα φαρμακα που μου εδιναν μια ειναι αυτη την στιγμη η θεραπεια στην ελλαδα και λεγετε mora super εμενα με βοηθησε σε τραγικο επιπεδο δηλαδη ακουω στο 90% και η φασαρια σχεδον εφυγε. να ξερετε μια τετοια θεραπεια κοστιζει ισως και 2000 ευρω και απαιτει απο εσας την πληρη προσπαθεια ομως πραγματικα αξιζει γιατι ειμαι και παλι αυτος που ημουνα. τωρα η καλυτερη τιμη και αντιμετωπιση που βρηκα ηταν ***. ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ***. αν καποιος θελλει να με ρωτησει κατι το email μου ειναι nickspy@otenet.gr ευχομαι περαστικα σε ολους.

nikos spyropoulos

________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ:
ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ,
ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ
ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΗ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ
ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΗ ΦΥΣΗ.

ΖΗΤΟΥΜΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΜΑΣ,
ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΜΒΑΝ.

8/9/2010
________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Karin
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2010, 23:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα αγαπητό esoterica.

Το πρόβλημα μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες. Στην αρχή έγινε μια-δυο φορές και παρόλο που τρόμαξα αρχικά, το έβγαλα από το νου μου.

Άρχισα να ακούω τους ήχους πιο έντονους ή παραμορφωμένους ή υπόκωφους.

Βούιζαν τα αυτιά μου μέχρι τρέλας, μερικοί ήχοι έμοιαζαν με ψιθυρους ή μουρμουρητά μεσα από τοίχο, έπειτα όταν χαλάρωσα αυτό μειώθηκε αλλά δεν σταμάτησε.

Με κυρίεψε πανικός, άρχισα να αναρωτιέμαι μήπως τρελάθηκα ή κάτι αναλογο, πεταγόμουν στον παραμικρό ήχο. Κατά τη διάρκεια της εξεταστικής, μια κοπέλα σε πέντε μέτρα αποσταση έσβηνε κατι με τη σβήστρα της και όμως την άκουγα. Η ακοή μου δεν μειώθηκε, ίσα ισα.

Πήγα στο νοσοκομείο όπου μου διέγνωσαν μια δυσλειτουργία στο αριστερό αυτί αλλά τίποτα παραπάνω. Θα πάω στον ωρλ τη Δευτερα.
Φοβάμαι πάρα πολύ πως δεν θα ξανανιώσω ήρεμα, πως δεν θα φύγει ποτέ.

Νιώθω πολύ πεσμένη ψυχολογικά, έχετε καμία συμβουλη; Αν ξέρετε και τίποτα για το κόστος επίσκεψης σε ωρλ ή θεραπειών, θα το εκτιμούσα πολύ.

Σας ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2010, 19:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KOITA ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...
ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ !

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelic Dragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2010, 16:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelic Dragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω κι εγώ ένα βουητό σαν σφύριγμα στα αφτιά μου εδώ και αρκετά χρονια αλλα δεν με ενοχλεί στην καθημερινότητα μου μονο το βραδυ που έχει ησυχία. Το έχω από κάποια στιγμή πριν 5-6 χρονια δεν θυμάμαι που είχα πάει σε ένα μαγαζί με τι μαμά μου και είχε αυτός μια συσκευή που έβγαζε υπερήχους για τα ποντίκια. Εγώ δεν το ηξερα φυσικά αυτό...μόλις μπήκα στο μαγαζί λοιπόν άρχισα να ακούω ένα πολύ δυνατό σφύριγμα που μου πονούσε τα αφτιά και έτρεξα έξω λέγοντας δυνατα για τον ήχο που με ενοχλούσε...ο καταστηματάρχης με κοίταγε περίεργα και μου είπε ότι δεν είναι δυνατόν να ακούς τι συσκευή για να ποντίκια που βγάζει υπερήχους...δεν είναι σχεδιασμένη να την ακούνε άνθρωποι....

Το είπα στον ωρυλά μου, που είναι και στρατιωτικός γιατρός και ελεγξε την ακοή μου και είπε ότι είναι πολύ καλή, και ότι αν ήθελα να πήγαινα στο στρατιωτικό νοσοκομείο να με κοιτάξουν και με ένα μηχάνημα που έχουν εκεί που βγάζει υπερήχους και υποηχους να δουν τι ακούω από αυτά (να δουν κι αν δουλεύει το μηχάνημα γιατι δεν το χρισιμοποιουν πουθενά είπε αστειευόμενος).

Δεν έχω πάει ακόμα αλλα γενικά έχω αρχίσει να κλείνω τελείως τον υπολογιστή πριν κοιμηθώ, το κλείνω από το UPS, κλείνω και τα ηχεία, πάλι ακούω το βουητό αλλα δεν μέ ενοχλεί τόσο. Γενικά ακούω όλους τους μικροηχους που βγάζουν τα μηχανήματα και πιστεύω είναι από αυτό αλλα το έχω συνηθίσει, άλλωστε αν έχω φασαρία διπλα μου όπως τον υπολογιστή αυτή τι στιγμή δεν το ακούω καθόλου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Last Veteran
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 14:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Angelic Dracon μαλλον η δικια σου περιπτωση ειναι η λεγομενη Hyperacousis, μια κατασταση του ακουστικου συστηματος που μπορει και αντιλαμβανεται ή να ενοχλειται απο ηχους εξαιρετικα ανυπαρκτους για τους αλλους. Μηπως μπορεις σε παρακαλω να μου πεις το βουητο που ακους πως ειναι ακριβως; Ειμαι και εγω παθων της καταρας που λεγεται tinnitus εδω και 20 χρονια (τωρα ειμαι 35) και δυστυχως τους τελευταιους 4 μηνες η κατασταση μου επιδεινωθηκε..

LastΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 17:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H υπερακουσία (Hyperacousis) είναι η ευαισθησία που μπορεί να έχει ενα άτομο σε ορισμένες συχνότητες ή σε όλες τις συχνότητες και έχει να κάνει με τις συχνότητες που μπορούν να ανθρώπινα αισθητήρια όργανα να ανταποκριθούν.
Οι συχνότητες αυτές ξεκινούν απο τους 20 Hz και η πιο υψηλή για νέα άτομα είναι γύρω στους 18 Khz.
Τα ζώα ειδικά οι σκύλοι μπορούν να ακούσουν συχνότητες ακόμα και 60 Khz, συχνότητες που μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα στον ανθρώπινο εγκέφαλο εαν αυτός μπορεί να τις συλλάβει.
Υπάρχει ενα κύκλωμα που κάποιος να μοντάρει ή να δανειστεί απο κάποιον που ασχολείται με τον ήχο-τα ηλεκτρονικά που λέγεται γεννήτρια συχνοτήτων. Καλό θα είναι βέβαια η γεννήτρια αυτή να έχει και οπτική ένδειξη. Η γεννήτρια αυτή μπορεί να δώσει ενα ακουστικό σήμα απο 9 hz εως 100 khz. To σήμα αυτό μπορεί να οδηγηθεί με εναν γραμμικό ενισχυτή ήχου οπου θα αυξήσει τα db σε ενα μεγάγωνο τύπου tweeter. Τα μεγάφωνα αυτά μπορούμε να τα ξηλώσουμε απο ενα HI FI αφού τα αποσυνδέσουμε απο τα crossover τα οποία είναι υπεύθυνα για το ψαλίδισμα των υψηλών συχνοτήτων και να δοκιμάσουμε μέχρι ποιές συχνότητες μπορούμε να ακούσουμε.
Η υπερακουστική καλό θα είναι να μην συνδέεται με τις εμβοές της ακοής καθώς αυτές μπορεί να προέρχονται απο χίλιους λόγους είτε άγχους είτε φλεγμονών ή αλλων παθήσεων.
Η υπερακουστική είναι ενα υπερφυσικό φαινόμενο και καλό θα είναι αν κάποιος ανακαλύψει οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο να συμβουλευτεί εναν ειδικό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy