ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΣΑΜ{συστημα αυτοαπενεργοποιησης μελων}
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
φστ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 22:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φστ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θελω να προτεινω κατι δημοσια στην διαχειρηση,και σε ολα τα μελη των esoterica forums.
λογω της εικονας που υπαρχει{ας μη την χαρακτηρισω} σε πολλα απο τα τοπικ προτεινω να θεσπισουμε ενα μετρο αυτοαπενεργοποιησης

καθε φορα που ενα μελος εγγραφεται στο εσωτερικα,να ανοιγει και ενα προσωπικο "κουτακι" το οποιο θα ειναι σαν mail και θα τον ενημερωνει.
προτεινω ενα μελος να διαγραφεται καθε φορα που δεν απανταει επι του θεματος του πραγματευεται το esoterica η το τοπικ}
πως θα γινει αυτο,θα σας πω αμεσως.

με ενα ειδικο προγραμμα ολα τα μυνηματα καθε μελους θα μαζευονται σε εναν ειδικο χωρο.
εκει θα γινεται απο μια επιτροπη η εκλογη για το ποσα απο τα μυνηματα που εχει στειλει το μελος αφορουν την θεματολογια του εσωτερικα.
για παραδεγμα

ενα νεο μελος εστειλε 50 μυνηματα,απο αυτα τα 20 ειναι εντελων ασχετα.το κουτι θα τον προιδοποιει{καθε φορα που θα επισκεφθεται το εσωτερικα} οτι στα 30 θα καει.αν πατησει τα τριαντα θα γινει αυτοματη απενεργοποιηση.αν φτασει τα 29 και σοβαρευτει,καθε σοβαρο μυνημα θα μετραει αντιστροφα τους ποντους που θα καει.

για τα παλια μελη,αν το μελος ειναι σοβαρο και περασει μια περιοδο "μαλακινσης" τοτε

αν εχει 300 μυνηματα θα καει στα 100 ασχετα
αν εχει 800 θα καει στα 200 ασχετα
αν εχει 2000 θα καει στα 500 ασχετα.
και εδω ισχυει η αντιστροφη.

αυτα ειναι δικα μου παραδεγματα,εσεις καντε το οπως θελετε.
εγω βασικα την ιδεα αυτοαπενεργοποιησης θελω να προτεινω.
θα επιθυμουσα να λαβω απο πολλα μελη & απο τους υπευθυνους απαντησεις.ποσοι θελουν αυτο το συστημα,και ποσοι οχι.

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 23:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φστ,

Μα...αν δεν κάνω λάθος, οι συντονιστές ακριβώς αυτό το ρόλο έχουν, να παρακολουθούν τις συζητήσεις και να επεμβαίνουν όπου χρειάζεται. Το σύστημα "αυτοαπενεργοποίησης" τι παραπάνω θα προσφέρει; Και η "ειδική επιτροπή" που αναφέρεις, πάλι από τους συντονιστές δεν θα αποτελείται; Μου φαίνεται τουλάχιστον χρονοβόρο το σύστημα που προτείνεις!

Ύστερα, είναι και το άλλο : Λόγοι για την απενεργοποίηση ενός λογαριασμού μπορούν να προκύψουν και από ένα και μοναδικό μήνυμα, αν αυτό είναι εντελώς αντίθετο με τους κανονισμούς του φόρουμ. Αλλά και πάλι, ποιο θα είναι το όριο εκείνο, βάσει του οποίου ένα μήνυμα θα κρίνεται σχετικό ή άσχετο, όταν πολλά από τα θέματα επεκτείνονται ποικιλοτρόπως, ή και νέα θέματα ανακύπτουν και συζητούνται προσωρινα ως "παρενθέσεις". Μου φαίνεται ότι μάλλον θα περιοριστεί η ελευθερία των μελών μ' αυτόν τον τρόπο.

Και κάτι τελευταίο και μη το πάρεις ως κακία, αλλά βλέπω ότι είσαι νέο μέλος (εγγραφή 17/11/05) και έχω την απορία για το πότε πρόλαβες και σχημάτισες σαφή εικόνα για το τί συμβαίνει στο φόρουμ...Εκτός κι αν δεν είσαι νέο μέλος ή απλά παρακολουθούσες τις συζητήσεις και έκανες τώρα την εγγραφή, οπότε μπορείς απλά να το δηλώσεις και να προσπεράσεις αυτό μου το σχόλιο.

Edited by - durden_alie on 17/11/2005 23:18:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 02:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου φστ.
Λίγο περίπολοκο τεχνικά είναι αυτό το οποίο περιγράφεις.
Τουλάχιστον αυτό που κατάλαβα.

Για μένα πάντως - μιας και ανέφερες την αυτοαπενεργοποίηση - θα ήταν καλό ένα εσωτερικό σύστημα δυναμικής εαυτοαξιολόγησης.

Εσωτερικό: να το έχουμε μέσα μας
δυναμική: να επιφέρει αλλαγές στον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουμε τις διάφορες καταστάσεις, να μας κάνει να μαθαίνουμε από τα λάθη μας.
εαυτοαξιολόγηση: να αξιολογούμε πρώτα τον εαυτό μας, πριν να το κάνουμε στους άλλους.

Πίστεψέ με, μόνο να ωφεληθούμε έχουμε από κάτι τέτοιο.
Ποιός ο λόγος να φανούμε μάγκες στους άλλους, εάν δεν φανούμε άξιοι στον ίδιο μας τον εαυτό; Σε ποιόν λογοδοτούμε τέλος πάντων; Ποιό δάκτυλο είναι αρκετό για να κρυφτούμε από πίσω του και να μην αντικρύσουμε τα λάθη μας; Αυτά, που στο κάτω κάτω της γραφής, θα μας πάνε μπροστά.

Όσες φορές απλώνουμε τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο για να γράψουμε ένα μήνυμα, δεν θα ήταν πιο χρήσιμο να αναρρωτηθούμε, κατά πόσο γίναμε καλύτεροι; Κατά πόσο γίναμε πιο χρήσιμοι στον Εαυτό μας, αλλά και σε αυτά που πιστεύουμε; Ακόμα κι αν αυτό που πιστεύουμε είναι λάθος, το να φανούμε χρήσιμοι σ' αυτό, μπορεί να είναι και η ίδια η παραδοχή του λάθους. Ή η ευκαιρία που δίνουμε στον εαυτό μας να δει και την άλλη όψη.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 04:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia
quote:
Όσες φορές απλώνουμε τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο για να γράψουμε ένα μήνυμα, δεν θα ήταν πιο χρήσιμο να αναρρωτηθούμε, κατά πόσο γίναμε καλύτεροι; Κατά πόσο γίναμε πιο χρήσιμοι στον Εαυτό μας, αλλά και σε αυτά που πιστεύουμε;

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ...ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ; (ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ;)
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ; (KAKOI EAYTOI)
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ; (ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;)
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ;
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;
ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;
ΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙ;
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ;
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ; (ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ...ΔΥΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ...ΕΝΑ ΔΕΞΙΑ)

ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΨΙΧΑΛΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ.

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ;
ΤΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΟΥΜΕ;

ΕΥΚΟΛΕΣ ΛΥΣΕIΣ...ΟΣΟ...PUSH THE BUTTON.

ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φστ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 09:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φστ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μένα πάντως - μιας και ανέφερες την αυτοαπενεργοποίηση - θα ήταν καλό ένα εσωτερικό σύστημα δυναμικής εαυτοαξιολόγησης.

Εσωτερικό: να το έχουμε μέσα μας
δυναμική: να επιφέρει αλλαγές στον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουμε τις διάφορες καταστάσεις, να μας κάνει να μαθαίνουμε από τα λάθη μας.
εαυτοαξιολόγηση: να αξιολογούμε πρώτα τον εαυτό μας, πριν να το κάνουμε στους άλλους.

Πίστεψέ με, μόνο να ωφεληθούμε έχουμε από κάτι τέτοιο.
Ποιός ο λόγος να φανούμε μάγκες στους άλλους, εάν δεν φανούμε άξιοι στον ίδιο μας τον εαυτό; Σε ποιόν λογοδοτούμε τέλος πάντων; Ποιό δάκτυλο είναι αρκετό για να κρυφτούμε από πίσω του και να μην αντικρύσουμε τα λάθη μας; Αυτά, που στο κάτω κάτω της γραφής, θα μας πάνε μπροστά.


μα τι λες ρε Αμαλια,τι λες,αυτα θα τα ελεγε καποιος που δεν εχει περασει στο esoterica ουτε 2 μηνες.
αν περιμενετε απο τους αλλους να καταλαβουν τα λαθη τους...σωθηκαμε!

quote:
Μα...αν δεν κάνω λάθος, οι συντονιστές ακριβώς αυτό το ρόλο έχουν, να παρακολουθούν τις συζητήσεις και να επεμβαίνουν όπου χρειάζεται. Το σύστημα "αυτοαπενεργοποίησης" τι παραπάνω θα προσφέρει; Και η "ειδική επιτροπή" που αναφέρεις, πάλι από τους συντονιστές δεν θα αποτελείται; Μου φαίνεται τουλάχιστον χρονοβόρο το σύστημα που προτείνεις!

ποιοι συντονιστες ? μονο ο AVATAR εμεινε και αφου δεν μουρλαθηκε ακομα...μπραβο του.
η επιτροπη θα αποτελειτε απο συντονιστες με περισσοτερη εξουσια.
οι τωρινοι συντονιστες δεν νομιζω οτι καταφερνουν να επιβληθουν της συζητησης αν ομως να ερθει η Αμαλια η ο admin και να δεις πως το βουλωνουν ολοι.


quote:
Ύστερα, είναι και το άλλο : Λόγοι για την απενεργοποίηση ενός λογαριασμού μπορούν να προκύψουν και από ένα και μοναδικό μήνυμα, αν αυτό είναι εντελώς αντίθετο με τους κανονισμούς του φόρουμ. Αλλά και πάλι, ποιο θα είναι το όριο εκείνο, βάσει του οποίου ένα μήνυμα θα κρίνεται σχετικό ή άσχετο, όταν πολλά από τα θέματα επεκτείνονται ποικιλοτρόπως, ή και νέα θέματα ανακύπτουν και συζητούνται προσωρινα ως "παρενθέσεις". Μου φαίνεται ότι μάλλον θα περιοριστεί η ελευθερία των μελών μ' αυτόν τον τρόπο.

φυσικα οι κανονισμοι δεν θα αλλαξουν.αν καποιος παραβει κανονισμο θα διαγραφθει.
σχετικα με την κριση του κατα ποσο ενα μυνημα ειναι ασχετο η οχι,εδω προτεινω την επιτροπη.πρεπει να εχει αμεροληπτα και αξιολογα ατομα,τα οποια θα παρακολουθουν αλλα δεν θα γραφουν συστηματικα στα φορουμς.
θα περιοριστει η ελευθερια της βλακειας θες να πεις ?,μπορεις να καταλαβεις ποτε καποιος μιλαει για να πει κατι σημαντικο η να ρωτησει η να δωσει link η να κουβετνιασει,και ποτε κανεις μιλαει για να μιλησει.

quote:
Και κάτι τελευταίο και μη το πάρεις ως κακία, αλλά βλέπω ότι είσαι νέο μέλος (εγγραφή 17/11/05) και έχω την απορία για το πότε πρόλαβες και σχημάτισες σαφή εικόνα για το τί συμβαίνει στο φόρουμ...Εκτός κι αν δεν είσαι νέο μέλος ή απλά παρακολουθούσες τις συζητήσεις και έκανες τώρα την εγγραφή, οπότε μπορείς απλά να το δηλώσεις και να προσπεράσεις αυτό μου το σχόλιο.

διαβαζω τα φορουμς απο τον Απλριλιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 13:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φστ,

Μερικές παρατηρήσεις θέλω να κάνω ακόμη πάνω στο θέμα που θέτεις...

Είμαι μέλος του Esoterica σχεδόν τρία χρόνια (από το Φεβρουάριο του 2003) και στο διάστημα αυτό, πέρα από κάποιες διακοπές, "έζησα" μαζί του, μέσα στις συζητήσεις του, παρακολουθώντας τη ανάπτυξή του, το "μεγάλωμά" του, τις "χαρές" και τις "λύπες" του, αν θέλεις. Αγαπώ αυτόν το χώρο και πολλές φορές, δεν σου κρύβω ότι αισθάνομαι και άσχημα που δεν έχω κάνει αρκετά γι' αυτόν, δεν έχω προσφέρει ούτε στο ελάχιστο όσα αυτός μου πρόσφερε. Και, συχνά μοιράζομαι και το δικό σου προβληματισμό για την έλλειψη ίσως επαρκούς συντονισμού των συζητήσεων σε κάποιες περιπτώσεις, κάτι που οφείλεται σε διάφορες αιτίες και που ίσως δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για να παραθέσω.

Θα ήθελα όμως να σκεφτείς το εξής : Το έργο του συντονιστή, όπως το βλέπω εγώ, σε καμία περίπτωση δεν είναι ένα έργο εύκολο. Ο τίτλος του συντονιστή δεν είναι "αξίωμα", είναι κυρίως προσφορά. Και, δεν πρέπει να το ξεχνάμε, ο συντονιστής είναι πάντα ο στόχος κατά του οποίου βάλλουν όλοι, είναι η βιτρίνα του χώρου, αλλά είναι και ο αποδέκτης όχι πάντα ευνοϊκών σχολίων. Τι θέλω να πω μ' όλα αυτά; Ότι ο ρόλος του συντονιστή δεν είναι ευχάριστος και ενώ είναι πολύ εύκολο για όλους μας να τους καταλογίζουμε το ο,τιδήποτε, πολύ αμφιβάλλω αν μπορούν πολλοί από εμάς να τον παίξουν με επιτυχία.

Για το λόγο αυτό, θα συμφωνήσω με την Αμαλία στο ότι ο καθένας από εμάς, τα απλά μέλη, πρέπει να βάλει το δικό του λιθαράκι σ' αυτό που λέγεται "τάξη μέσα στο φόρουμ", άποψη αν θέλεις "ρομαντική", αλλά σίγουρα όχι εκτός πραγματικότητας. Συμφωνώ ότι η συντονιστική ομάδα πρέπει να ασχοληθεί με το θέμα, να βρει ίσως μια πιο λειτουργική λύση, αλλά ας μην τα περιμένουμε κι όλα από αυτούς, όταν αναγνωρίζουμε ότι και το έργο τους είναι δύσκολο και ο χρόνος τους περιορισμένος. ’λλωστε, ο καθένας εδώ μέσα κρίνεται από τα όσα γράφει και είμαι από εκείνους που πιστεύουν ότι η αξιοπιστία του Esoterica δεν κινδυνεύει από κάποιες παροδικές "παραφωνίες", όταν υπάρχουν την ίδια στιγμή αξιολογότατοι συνομιλητές που εκθέτουν απόψεις. Εκφράζω απλά τον προβληματισμό μου για το κατά πόσο θα ευνοούσε την ανταλλαγή απόψεων ένα "αστυνομοκρατούμενο" φόρουμ, μ' ένα κουτάκι στην οθόνη τους καθενός μας να μας υπενθυμίζει "στα 30 καίγεσαι!!", ακόμη κι αν αυτό θα παρεμπόδιζε ίσως τις παρεκτροπές κάποιων.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τη βάση του προβληματισμού σου και καλό είναι, νομίζω, που άνοιξε μια τέτοια συζήτηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 14:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ...ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΨΙΧΑΛΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ.
ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ.

..


Προκλητικός; Θέλει συζήτηση...
Υπάρχουν κι οι ομπρέλλες γιά το ψιχάλισμα τα υπόστεγα γιά τις καταιγίδες το κλείσιμο ματιών γιά τις αστραπές.
Από το καλά υπάρχει το καλύτερα, και φυσικά το έξοχα.
Μερικά πράγματα είναι έξοχα. Εξαιρετικά μοναδικά.

Α.Ρ.ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φστ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 15:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φστ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε/τη durden_alie δεν τα ριχνω ολα στους συντονιστες,μοιραζω τις κατηγοριες και στα μελη.περισσοτερο φυσικα κατηγορω την διαχειρηση.
οταν ενα μελος αποφασιζεται να γινει συντονιστης,δεν ειναι λιγο πραγμα.απο την στιγμη κιολας που το γραφει ως τιτλο σε καθε του μυνημα,μας παραπεμπει σε ενα ατομο με καποιες ευθυνες.
οι συντονιστες δεν γινονται σεβαστοι απο πολλα μελη,και η "εξουσια" τους,χανεται.
οσο για τα μελη,φταινε και πολυ μαλιστα,αλλα τι να κανεις ?.μελη ειναι,δεν εχουν κανενα ουσιαστικο κερδος,ουτε χρηματα χαλανε.
εγω προτεινω να αλλαξει το συστημα στο esoterica,να γινει πιο αυτστηρο.ας τολμησει καποιος να γραψει στο mystica,αυτα που γραφει και εδω{εννοω τις βλακειες}.θα το κανει ? οχι βεβαια γιατι εκει θα τον παρουν με τις πετρες.και καλα κανουν.

αυτο το τοπικ το ανοιξα απο αγανακτηση για το οσα συμβαινουν.
υπαρχουν συζητησεις καλες,και πολιτισμενες δεν αντιλεγω,αλλα η περισσοτερες η χανουν το νοημα τους επειδη καποιοι καταπιανονται με κατι και αρχιζει ενας βαρετος διαλογος ασχετος με το θεμα,η εχουν ως μοναδικο σκοπο να περασει η ωρα καπως διαφορετικα.οχι απαραιτητα ομορφα,ουτε ασχημα,απλως διαφορετικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mind_
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 16:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mind_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα φόρουμ γιατι υπάρχουν? για να γραφει ο καθενας την αποψη του με τους ελαχιστους δυνατους περιορισμούς τους οποιους μονο οι operators α βάζουν .
αρα το συστημα που προτεινεται ειναι αχρηστο πολυπλοκο χωρις πρακτική αξίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 16:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια διευκρίνηση θέλω να κάνω, αγαπητέ φστ...

Δεν είπα ότι ΕΣΥ κατηγορείς τους συντονιστές, απλά ότι οι συντονιστές γίνονται συχνά στόχος κατηγοριών από διάφορα μέλη, όπως και εσύ αλλά και όλοι μας έχουμε παρατηρήσει κατά την παρουσία μας εδώ και ότι είναι μια συνήθης τακτική κάποιων να τα φορτώνουν όλα στους συντονιστές, χωρίς να κοιτάζουν πρώτα αν οι ίδιοι έσφαλαν.

Αυτό προς αποφυγή παρεξηγήσεων...

Τώρα, ως προς το να σχολιάσουμε το τί συμβαίνει σε άλλα φόρα, νομίζω ότι μάλλον δεν αφορά τον παρόντα χώρο, ο οποίος φαντάζομαι διαχωρίζει τη θέση του, αλλά, ναι, είναι γνωστό το παράδειγμα που αναφέρεις.

Στο φίλο mind να πω μόνο ότι συμφωνώ με το ότι :

quote:
τα φόρουμ γιατι υπάρχουν? για να γραφει ο καθενας την αποψη του με τους ελαχιστους δυνατους περιορισμούς

αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και την ειδική θεματολογία με την οποία ασχολείται ο χώρος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 18:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα επιθυμουσα να λαβω απο πολλα μελη & απο τους υπευθυνους απαντησεις.ποσοι θελουν αυτο το συστημα,και ποσοι οχι.

Θα επιθυμούσες.. εε..

Εγώ θα επιθυμούσα ..να μας πείς με την ίδια ευθύτητα .. που προτείνεις το μέτρο αυτό.. ποιός είσαι ρε φίλε...??

Είθισται κάποιος να συστήνεται πρώτα .. να καλωσορίζετε.. να περνά απο τον πάγκο που λένε...
Μπήκες μέσα.. λοιπόν και προτείνεις ....και γνωρίζεις και τον κακομοίρη τον avatar.. κάτσε ρε φίλε.. πές ενα γειά.. και μετά .. εντάξει .. μπουμπούνατα...

ααα.... διαβάζεις τα φόρουμς απο τον Απρίλιο... τι κρίμα να μην είσαι ελέφαντας.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 02:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

’ ρε allzzaro!
Ώρες ώρες έχεις έναν τρόπο να τα λές...!!!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 03:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί τετοια μανια απο μερικους να μπει σωνει και καλα κεχαγιας στο κεφαλι μας;;;

Φαινεται μερικοι ειναι μαζοχες και γουσταρουν καπιστρι και μαστιγιο, να γλυφουν τις μποτες του λογοκριτη και λοιπα ακαταλληλα δια ανηλικους.

Ειναι μεγαλο σοκ να σε αφηνουν ξαφνικα αχαλινωτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 16:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
’ ρε allzzaro!
Ώρες ώρες έχεις έναν τρόπο να τα λές...!!!

Aμαλίτσα..

quote:
Γιατί τετοια μανια απο μερικους να μπει σωνει και καλα κεχαγιας στο κεφαλι μας;;;

Τι να σου πώ.. Είναι ορισμένοι που νομίζουν.. οτι το esoterica ειναι μόνο το αχλαδότυρο.. και οτι το συντονιλίκι είναι το Α και το Ω των φόρουμς..
λάθος.. σερφάρετε στο Μύθος και Θρησκεία ή στο Παράξενο.. αλλά και στις αλλες ενότητες.. ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ esoterica. Οσο για το συντονιστιλίκι.. ο admin νομίζω οτι εχει δώσει το ελεύθερο .. οποιος θέλει καλοπροαίρετα να κάνει τον συντονιστή.. και αυτό νομίζω οτι κάνουν ολα τα μέλη που αγαπούν .. αυτό το χώρο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 17:07:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Allzzaro, έχεις όντως ένα τρόπο να τα λες, ή αγριεύεις τον άλλον ή τον ηρεμείς. Εμένα με ηρεμείς γιά να είμαι ειλικρινής.
Και σκέφτεσαι. Α!!! ΔΕΝ ΛΕΩ!!! ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ. ΔΕΚΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΣ. ΩΡΑΙΟΣ!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 17:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzaro,
με όλη την καλή διάθεση,θέλω να σε ρωτήσω κάτι
κι αν θες μου απαντάς.
Ποιο είναι το κακό στην περίπτωση που κάποιος "παρακολουθεί"
το esoterica.gr από τον Απρίλιο και αποφασίζει
να γραφτεί και να συμμετάσχει σ'αυτό, τον Οκτώβριο ή το Νοέμβριο ?
Επαναλαμβάνω,αν θέλεις μου απαντάς.
Επί του θέματος,θα συμφωνήσω πρώτα με την amalia κι έπειτα
με τον φστ.
Πιστεύω ότι η amalia έχει δίκιο σε εσωτεριστική μορφή
κι ο φστ σε...εξωτερι-στι-κή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 18:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
θα επιθυμουσα να λαβω απο πολλα μελη & απο τους υπευθυνους απαντησεις.ποσοι θελουν αυτο το συστημα,και ποσοι οχι.
--------------------------------------------------------------------------------


Θα επιθυμούσες.. εε..

Εγώ θα επιθυμούσα ..να μας πείς με την ίδια ευθύτητα .. που προτείνεις το μέτρο αυτό.. ποιός είσαι ρε φίλε...??

Είθισται κάποιος να συστήνεται πρώτα .. να καλωσορίζετε.. να περνά απο τον πάγκο που λένε...
Μπήκες μέσα.. λοιπόν και προτείνεις ....και γνωρίζεις και τον κακομοίρη τον avatar.. κάτσε ρε φίλε.. πές ενα γειά.. και μετά .. εντάξει .. μπουμπούνατα...

ααα.... διαβάζεις τα φόρουμς απο τον Απρίλιο... τι κρίμα να μην είσαι ελέφαντας..


allzzaro in his satanic version...
Ave!
Θα συμφωνήσω με κάτι που είπες και το πιστεύω ακράδαντα κι εγώ ως σωστό:

quote:
Τι να σου πώ.. Είναι ορισμένοι που νομίζουν.. οτι το esoterica ειναι μόνο το αχλαδότυρο.. και οτι το συντονιλίκι είναι το Α και το Ω των φόρουμς..
λάθος.. σερφάρετε στο Μύθος και Θρησκεία ή στο Παράξενο.. αλλά και στις αλλες ενότητες.. ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ esoterica. Οσο για το συντονιστιλίκι.. ο admin νομίζω οτι εχει δώσει το ελεύθερο .. οποιος θέλει καλοπροαίρετα να κάνει τον συντονιστή.. και αυτό νομίζω οτι κάνουν ολα τα μέλη που αγαπούν .. αυτό το χώρο..

Το esoterica έχει ευρεία γκάμα θεματολογίας κι είναι πολύ ενδιαφέρουσα.
Όσο για τον συντονισμό...
Όλοι μας, όπως πολύ σωστά είπες, μπορούμε να προσπαθήσουμε να κάνουμε το καλύτερο για τον χώρο αυτόν ανιδιοτελώς.
Και πρώτα απ' όλα πρέπει να συντονίσουμε τους εαυτούς μας...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 18:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ας το μετονομάσουμε σε ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ Και ουχί αποσυντονισμού


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 20:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Allzzaro, έχεις όντως ένα τρόπο να τα λες, ή αγριεύεις τον άλλον ή τον ηρεμείς

Οχι.. οχι.. έτσι φαίνεται στα γραπτά μου.. ούτε θέλω να αγριέψω κανέναν ούτε να τον τρομοκρατήσω.. απλά ξεχνάω να βάλω smiles

quote:
Και σκέφτεσαι. Α!!! ΔΕΝ ΛΕΩ!!! ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ. ΔΕΚΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΣ.

Μα δεν κόβω.. γιατί να μετρήσω... Και μιας και σε ξαναπέτυχα κάτι μου χρωστάς..!! μια απάντηση.. αν δεν θέλεις να μου την δώσεις απλά πές το... γιατί βρε με τυραννάς.. πές το μου να μου φύγει..


Edited by - allzzaro on 19/11/2005 21:42:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 20:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
με όλη την καλή διάθεση,θέλω να σε ρωτήσω κάτι
κι αν θες μου απαντάς.

Φυσικά και θα σου απαντήσω.. αν και νομίζω οτι η απάντηση μου θα υποτιμά και τη νοημοσύνη μου.. μιας και εκεί στοχεύει η ερώτηση σου.. τεσ/πα..

quote:
Ποιο είναι το κακό στην περίπτωση που κάποιος "παρακολουθεί"
το esoterica.gr από τον Απρίλιο και αποφασίζει
να γραφτεί και να συμμετάσχει σ'αυτό, τον Οκτώβριο ή το Νοέμβριο ?


Εύλογο το ερώτημα σου... ΑΛΛΑ Αυτοί που αναφέρεις.. οι περισσότεροι που ανήκουν σε αυτή την κατηγορία.. είναι μέλη που εχουν κάνει login αφού βρήκαν κάτι στο google και ο μοναδικός τους σκοπός στο esoterica είναι να διαβάζουν αποκλειστικά για το θέμα οπου έψαχναν.
Κανένας απο αυτούς σεβόμενος εναν τέτοιο χώρο.. δεν θα τολμούσε να ``μπουκάρει`` και να ...``προτείνει κάτι στη δημόσια διαχείριση`` (γιατί απλά δεν τους ξέρει) - ``σχετικά με τη διαχείριση`` και εκτός αυτού.. κανένας απο αυτούς.. δεν νομίζω να γνωρίζει τόσα πολλά να γνωρίζει οτι ολοι οι συντονιστές πήγαν καλλιά τους.. εκτός απο τον avatar οπου τον ξέρει καλά.. εκτός αυτού ομως..λέει..``μα τι λες ρε Αμαλια,τι λες,αυτα θα τα ελεγε καποιος που δεν εχει περασει στο esoterica ουτε 2 μηνες.``
ΡΕ ΑΜΑΛΙΑ.. ενας που απλά διαβάζει τα φόρουμς... να την πεί ρε Αμαλία..ή το αλλο ``οι τωρινοι συντονιστες δεν νομιζω οτι καταφερνουν να επιβληθουν της συζητησης αν ομως να ερθει η Αμαλια η ο admin`` και αυτό το ξέρει.. πολλά ξέρει ρε γ@##$%το για απλός θεατής.. πολλά ξέρει...τεσ/πα φίλε μου ΓΝΩΡΙΖΩ να ξεχωρίζω εναν ελέφαντα.. εκτός αυτού ομως φίλε ``αγνοών`` φαίνεται οτι γενικά ``αγνοείς`` .. πάλι καλά που είμαι εγώ εδώ να στα θυμίζω...

Αντε στην υγειά μας... και περαστικά μας


Edited by - allzzaro on 19/11/2005 21:09:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 20:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα συμφωνήσω με κάτι που είπες και το πιστεύω ακράδαντα κι εγώ ως σωστό:

Ακου .. τρέφω εμπάθεια.. είναι να μην σε συμπαθεί κάποιος... οταν πιστεύεις ακάδαντα οτι πιστεύω και εγώ.. άντε.. ματς μούτς... κερνάω φασκομηλάκι..

Edited by - allzzaro on 19/11/2005 21:45:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 15:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακου .. τρέφω εμπάθεια.. είναι να μην σε συμπαθεί κάποιος... οταν πιστεύεις ακάδαντα οτι πιστεύω και εγώ.. άντε.. ματς μούτς... κερνάω φασκομηλάκι..


Χεχε!
Ε, όχι και φασκόμηλο!
Ή θα πιούμε τίποτα ή δεν θα πιούμε!

Πάντως, θα συμφωνήσω και με αυτό που είπε η αγαπητή gretel.
Ας μετονομάσουμε το ΣΑΜ ως Σύστημα Αυτοσυντονισμού Μελών κι όχι ως Σύστημα Απενεργοποίησης Μελών.
’λλωστε, ένα νέο μέλος θα έπρεπε να το ενδιαφέρει περισσότερο αυτό, σωστά...?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 15:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΛΥΚΟΠΙΟΤΟ ΚΡΑΣΙ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, ΠΟΙΟΣ ΔΙΑΦΩΝΕΙ.
ΡΙΖΙΤΗ, ΠΥΘΑΓΟΡΑ ΠΑΙΔΕΣ ΕΝ ΤΑΞΕΙ...


ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 16:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με την Αμαλία, θα ήταν καλύτερα πριν κάνουμε κλικ στο "Αποστολή Απάντησης" να ρίχναμε και μιά δεύτερη ματιά στο μήνυμα. Είναι αρκετά δύσκολο να επικοινωνείς γραπτά με τον άλλον, δεν τον βλέπεις δεν σε βλέπει, εύκολα δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Και δεν είναι ένα απλό γραπτό είναι συζήτηση.

Όμως αντί να συζητάμε κάτι το οποίο είναι για καταστολή γιατί δεν κάνουμε πρόληψη συζητώντας κόσμια στα θέματα που υπάρχουν? Δεν μπορώ να βρώ πουθενά ένα λόγο για άνοιγμα ενός ακόμα θέματος που κατά κύριο λόγο έχει να κάνει με τους υπευθύνους του forum. Ίσως βέβαια το θέμα αυτό να έχει κάτι διαφορετικό από τα προηγούμενα, εγώ όμως δεν το βλέπω.

Σε όλες τις συζητήσεις που ξεκινάμε υπάρχει ένα κίνητρο και ένας στόχος, στο συγκεκριμένο θέμα αγαπητέ φστ ποιά είναι αυτά και γιατί δεν καλύπτονταν με συνέχεια της συζήτησης σε ένα ήδη ενεργό θέμα?

Βρε Dying τι λες για τον allzzaro, δεν μου αρέσει το satanic version προτιμώ το double o seven version, τσάμπα εκανε τόσο αγώνα για την κατοχύρωση?!!! Το κέρδισε με το σπαθί του, ας μην του το στερήσουμε.
allzzaro σου έχω πει ότι έχεις αντίληψη? μάλλον ναι.

Και για πέστε μου, τι θα πιείτε εσείς οι δύο και δεν καλέσατε εμένα? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 17:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χεχε!
Ε, όχι και φασκόμηλο!
Ή θα πιούμε τίποτα ή δεν θα πιούμε!

εεε.. το να πιείς .. είναι κάτι συνηθισμένο.. φασκόμηλο ομως απο τον allzzaro..!! Οπως το φτιάχνω εγώ??

quote:
Και για πέστε μου, τι θα πιείτε εσείς οι δύο και δεν καλέσατε εμένα?

Ζηλιάρα.. για σένα ομως κάτι το καταπληκτικό.. τι θα έλεγες για το ποτό της αθανασίας.. αλήθεια διαβάζει κανείς το τόπικ μου στη θεραπεία??

quote:
satanic version

satanic version?? μα γιατί ξηγιέσαι έτσι..δεν είναι στο χαρακτήρα μου..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 17:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - allzzaro on 20/11/2005 20:17:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 22:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro σου έχω πει ότι έχεις αντίληψη? μάλλον ναι.

Mπα..!! δεν νομίζω.. απλά λέω πολλά

Αλήθεια .. χθές.. είδα το Μιχάλη στην εκπομπή του Χαρδαβέλα..
Δεν μας ενημέρωσε κανείς..η Αμαλία φταίει.. να της βάλω πρόστιμο.. αλλά επειδή παρακολουθώ τις χρονικά καθυστερημένες εκπομπές αυτές.. βλέπω το Μιχάλη.
Επειδή ομως η τηλεόραση που εχω έχει παράξενη οθόνη.. ειναι.. μακρόστενη.. τον έβλεπα τεράστιο.. Βρέ Μιχάλη.. λίγο δίαιτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 07:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Χεχε!
Ε, όχι και φασκόμηλο!
Ή θα πιούμε τίποτα ή δεν θα πιούμε!

--------------------------------------------------------------------------------


εεε.. το να πιείς .. είναι κάτι συνηθισμένο.. φασκόμηλο ομως απο τον allzzaro..!! Οπως το φτιάχνω εγώ??


Χμμμ!
Οk!
Θα πιούμε το φασκόμηλο αλλά μετά ακολουθεί το κρασάκι του οποίου έδωσες την συνταγή πρόσφατα στο topic σου στην Θεραπεία...

quote:
Βρε Dying τι λες για τον allzzaro, δεν μου αρέσει το satanic version προτιμώ το double o seven version, τσάμπα εκανε τόσο αγώνα για την κατοχύρωση?!!! Το κέρδισε με το σπαθί του, ας μην του το στερήσουμε.

Όντως!
Σημαντικότατη παράλειψη μου η οποία δεν θα επαναληφθεί, κυρίες και κύριοι!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 22:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ..

ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ (ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ) ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά." ΠΕΡΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ....

ΦΙΛΕ/Η φστ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΠΙΣΤΗ....

ΑΛΛΑ (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ) ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ??????

ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ/ΤΑ ΜΗΝΗΜΑ/ΤΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ??????????

ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr.....

ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ...

ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ/Η φστ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΟΥ ΟΦΙΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ....

ΣΟΥ ΕΥΧΩΜΑΙ ΜΕΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΧΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΥΓ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΥΧΝΑ ΣΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ...
ΑΛΛΑ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΑΡΘΡΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ METAΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΑΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΧΤΥΑΚΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΠΟΥ...


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 23:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro
quote:
Επειδή ομως η τηλεόραση που εχω έχει παράξενη οθόνη.. ειναι.. μακρόστενη.. τον έβλεπα τεράστιο.. Βρέ Μιχάλη.. λίγο δίαιτα...

Φαντάζομαι τον Τσαγκρινό πως θα τον έβλεπες τότε...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 23:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια .. χθές.. είδα το Μιχάλη στην εκπομπή του Χαρδαβέλα..
Δεν μας ενημέρωσε κανείς..η Αμαλία φταίει.. να της βάλω πρόστιμο.. αλλά επειδή παρακολουθώ τις χρονικά καθυστερημένες εκπομπές αυτές.. βλέπω το Μιχάλη.
Επειδή ομως η τηλεόραση που εχω έχει παράξενη οθόνη.. ειναι.. μακρόστενη.. τον έβλεπα τεράστιο.. Βρέ Μιχάλη.. λίγο δίαιτα...

και εγω τον ειδα.το αστειο ειναι οτι καπου τον ειχα ξαναδει{σε παρομοια εκπομπη} αλλα δεν ηξερα οτι ειναι ο admin.παντως καμια σχεση με αυτο που φανταζομουν.
τον εχω παρει και φωτογραφια απο τον υπολογιστη.
την μονη απορια που εχω ηταν,γιατι απο κατω εγραφαν "μελος ερευνητικης ομαδας esoterica.gr".θα επρεπε να γραφουν "διευθυντης ερευτητικης ομαδας esoterica.gr",δεν νομιζετε ?

ο θανατος σου,η ζωη μου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy