ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 εκπομπή απόκρυφη αρμονία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Frantzeskos
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 01:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Frantzeskos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σας φίλοι! παρακολουθώ ανελλιπώς κάθε παρασκευή την εκπομπή του κου Πισσάνου "απόκρυφη αρμονία στο κανάλι seven". Η άποψή μου είναι οτι πρόκειται για μια αξιολογότατη εκπομπή. Πολύ συχνά έχει πολύ ενδιαφέροντα θέματα και θεωρώ οτι ο κος Πισσάνος είναι ένας πολύ καλός γνώστης της μεταφυσικής κ φιλοσοφίας. Θα ήθελα να ακούσω κ άλλες απόψεις απο φίλους της εκπομπής. keep searching!

Edited by - Frantzeskos on 19/11/2005 01:59:34

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 08:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτόν τον πομπώδη και φαμφαρόδη λόγο να μπορούσε να απέφευγε ο Πισσάνος θα κούραζε λιγότερο. Το «λακωνίζειν εξάλλου, εστί φιλοσοφείν»…

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
diode
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 16:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diode  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι ειναι ο Πισσάνος? Δημοσιογράφος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Frantzeskos
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 21:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Frantzeskos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Πισσάνος είναι ερευνητής της φιλοσοφίας κ μεταφυσικής. Νομίζω οτι αν εξαιρέσουμε τον όντως πομπώδες τρόπο που μιλάει, έχει εκπληκτικές απόψεις κ άπειρες γνώσεις.Την παρασκευή που μας πέρασε είχε εκπομπή για την δύναμη του νου με καλεσμένο τον Μεταξάτο, γνωστό σε όσους ασχολούνται με τη δύναμη της θετικής σκέψης.Αξίζει να δεί κανείς την εκπομπή(παρασκευή βράδυ περίπου στις 10.15). Οχι δεν είμαι πορωμένος με την εκπομπή απλώς νομίζω οτι αυτή κ οι πύλες του ανεξήγητου με τον Χαρδαβέλα είναι οι μόνες που αφορούν το χώρο του μεταφυσικού. Για ανήσυχες ψυχές σαν και εμάς..

Edited by - Frantzeskos on 19/11/2005 23:53:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 12:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμα αφηνε και κανα καλεσμενο να πει καμια λεξη, θα βλεποτανε η εκπομπη. Στομα εχει και μιλια δεν εχει

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 12:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λόγος του είναι λιγάκι αντιτηλεοπτικός....αφού ξεκινάει μια πρόταση και ξεχνάει να την τελιώσει....κάνοντας λάθη πολλές φορές συντακτικά με πτώσεις που βρίσκονται σε ασυμφωνία με τα ρήματα.Επίσης δεν κατάλαβα ποτέ οι παποούδες που κουβαλάει στο πάνελ...γιατί θεωρούνται ειδήμονες φιλοσοφίας και μεταφυσικής αφού τις περισσότερες φορές το μόνο που κάνουν είναι να λένε ευνόητα πράγματα μέσα απο πολύ δύστροπες προτάσεις.....Λυπάμαι...αλλά δε νομίζω οτι η εκπομπή κολακεύει τη μεταφυσική ή τη φιλοσοφία...μάλλον προς τα όρια του γραφικού τείνει...κατα την άποψη μου που μπορεί να είναι και λανθασμένη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Frantzeskos
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 15:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Frantzeskos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok φίλε logos απόψεις εκφράζουμε, σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι.
Είναι σίγουρο οτι μαζεύει συνεχώς παππούδες που μιλούν καθαρεύουσα και άλλα τέτοια. Επίσης δεν μιλάει απλά να τον καταλαβαίνουν όλοι. Ωστόσο ο άνθρωπος έχει διαβάσει πολύ στη ζωή του και φαίνεται. Αν συγκρίνουμε όμως την εκπομπή του με άλλες εκπομπές της ελληνικής tv, ριάλιτι, κουτσομπολιό και χαζοσειρές τότε προτιμώ να βλέπω τον Πισσάνο, που μέσα σε όλη αυτή τη φαμφαρολογία του, εκφράζει και σωστές απόψεις. Σε κάθε περίπτωση βέβαια προτιμώ την εκπομπή του Χαρδαβέλα! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy