ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΘΑΝΑΤΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
oxrusa
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 20:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους oxrusa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να πεθάνω….

Ναι το λέω σοβαρά και το εννοώ… Δεν ζω, δεν μπορώ να ζήσω έτσι. Άλλα έμαθα και άλλα βρίσκω. Ίσως είμαι πολύ ευαίσθητη και πολύ χαζή.
Το μυαλό μου έχει κολλήσει σε κάποιον και δεν φεύγει καθόλου από εκεί. Το ξέρω έχει περάσει καιρός – ο καιρός που λένε όλοι ότι γιατρεύει τα πάντα - σε εμένα όμως τίποτα.
Έχω τρελαθεί… Θα έκανα να πάντα να τον φέρω πίσω. Ναι, ναι και την ψυχή μου θα έδινα….
Το ξέρω πρέπει να κοιτάξω τον εαυτό μου κτλ που λένε ωραιότα τα οι ψυχολόγοι.
Δεν μου έχει κάνει τίποτα καλό. Σε παπάδες πήγα, σε ψυχολόγου, σε, σε….σε.. τίποτα…
Το περιβάλλον μου δεν έχει καταλάβει τίποτα. Όλοι με θεωρούν πολύ δυναμική. Μπούρδες…
Τι είναι η ψυχή, γιατί πονάει έτσι, γιατί ποτέ δεν με ακούει.
Το μυαλό μου έχει φύγει… δεν είμαι πουθενά. Δεν ζω απλά παρατηρώ..
Μόνο ο θάνατος μου φέρνει ευτυχία γιατί επιτέλους θα τελειώσει το μαρτύριο μου…
Όμως και αυτός είναι δύσκολος διότι θα στενοχωρήσω πολύ τους δικούς μου….
Γιατί όμως δεν το βλέπουν ότι είμαι δυστυχισμένη… δεν θέλουν επιτέλους να αναπαυτώ!!!!

Τι να κάνω; …..
Σας κουράζω και εσάς…

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 20:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλεις να πεθάνεις. Απλά ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι θέλεις να πεθάνεις.

Αυτό που θές είναι να προχωρήσεις,να το ξεπεράσεις.

Απο τα λεγόμενά σου μιλάς είτε για ερωτική απογοήτευση είτε για θάνατο αγαπημένου προσώπου (ίσως το δεύτερο πιθανότατα). Βλέπω επίσης οτι επισκέυτηκες και τους σύχρονους μάγιστρους (ψυχίατρους) καθώς και το "εγκεκριμένο εκ του κράτους" -και φυσικά αυτόκλητο- "κοινωνικά αποδεκτό" ιερατίο (παπάδες). Οι παραπάνω δεν μπορούν να σου κάνους ούτε περίεργες αλ-χημείες ούτε μαγικά-placebo.

Πάρε λίγο ακόμα χρόνο και ξανασκέψου το. Πολλά "κλισέ" μπορώ να σου πώ και για τις ερωτικές απογοητεύσεις αλλα και για τον θάνατο,που θα τα ακούσεις (τα έχεις ακούσει ήδη),δεν θα τα βιώσεις/κατανοήσεις και θα τα καλάβεις αργότερα όταν το ξεπεράσεις. Είναι πραγματικά κάτι στο οποίο κάποιος δεν μπορεί να "απαντήσει" με την έννοια του αυτομάτως με κάποια λογάκια να λύσει αυτό που νιώθεις.

Το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να σου πεί να περιμένεις. Είναι όμορφα σε αυτό τον πλανήτη,σκέψου πόσα ηλιοβασιλέματα θα χάσεις,πόσες όμορφες νύχτες ,πόσα πάρτυ,πόσους έρωτες,πόσο σέξ με έναν δύο πέντε όσους νάναι παρτενέρ,πόσα μεθύσια δεν θα βιώσεις,πόση ποίηση δεν θα διαβάσεις, ποσα μικροατυχηματάκαι δεν θα πάθεις που θα σε κάνουν αργότερα να τα θυμάσε γελώντας, πόσες δύσκολες καταστάσεις των οποίων την απόλαυση της υπερνίκησεις δεν θα βιώσεις ποτέ, γάτες,σκύλους ,αμάξια,τρελλάρες φίλους,συναυλίες, σαμπουάν με καινούργια αρώματα, καινούργια φαγητά ,καινούργια χρώματα, νέα αρώματα, επιβραβέυεσεις και μαλώματα κτλ κτλ...Πολύ πράμα αδερφέ!

Επίσης σκέψου και πόσα θα χάσουν οι άλλοι...Πόσοι φίλοι θα σε χάσουν,και ακόμα πόσοι περισσότεροι φίλοι δεν θα σε γνωρίσουν. Θα στερήσεις την χαρά απο άτομα που ακόμα δεν ξέρεις,την χαρά του να χορέψουν μαζί σου,να πάνε μαζί σου σε πάρτυ,να τους ξελασπώσεις και να σε ξελασπώσουν στα δύσκολα, να μοιραστούν μαζί σου ένα πιάτο φαί,ένα ρόφημα,μια σοκολάτα,ένα τσιγάρο ή εκείνο το τελευταίο χαρτί τουαλέτας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε και οι δύο. Σκέψου απο πόσα άτομα θα στερήσεις τον προνόμιο να σου πούν "τελικά εείσαι ωραίο τυπάκι,τύπισσα ,σε πάω",θα τους στερήσεις καυτές νύχτες έρωτα ή απλά μια καλή κουβέντα ένα βράδυ που αποφάσισαν να φουντάρουν απο τον 6ο. Σκέψου το διδαχή που θα στερήσεις απο άτομα που θα πάν να σε εκμεταλευτούν,δεν θα το καταφέρουν και θα ξανασκεφτούν τι πήγαν να κάνουν,σκέψου επίσης την ακόμα μεγαλύτερη διδαχή που θα στερήσεις απο άτομα που θα σε εκμεταλευτούν (οικονομικά,συναισθηματικά ,σεξουαλικά) και μια ωραία πρωία θα βαράν το κεφάλι τους γιαυτό που κάναν και θα γίνουν ίσως λίγο καλύτεροι. Σκέψου τα χρήματα που θα στερήσεις απο τον σουβλατζή της γειτονιάς σου! Σκέψου την ζωή που θα στερήσεις απο κάποιο άτομο που αργότερα θα σε λέει "μπαμπά" ή "μαμά" . Μονο μην σκεφτείς την στέρηση τροφής των σκουλικιών...Έχουν αρκετή τα μπαγάσικα,μπορούν να περιμένουν καμμια 90ετια και για την δικιά σου συμβολή,δεν νομίζεις?

Πολύ πράμα αδερφάκι μου εδώ...Αν το χάσεις ,αυτό το πανυγύρι , χάνεις κυριολεκτικά τον κόσμο ολόκληρο!

Δεν θές να πεθάνεις. Θες να ζήσεις καλύτερα!

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 01:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο έντονος ψυχικός πόνος, δεν παίζεται. Είναι πολύ πιο ανυπόφορος από οποιονδήποτε σωματικό.

Εγώ θα στα πω λίγο ωμά και τσεκουράτα όμως εδώ μικρή μου.

Πρώτον: 'Εχει κολλήσει το μυαλό σου σε κάποιον που δε μπορείς να έχεις? Που δεν τολμάς να πλησιάσεις? Που χωρίσατε? Που έφυγε απ'τη ζωή? Τι? Δεν το διευκρινίζεις. Εν πάσει περιπτώσει πώς αγωνίζεσαι είτε για να τον κερδίσεις (αν ζει) είτε για να ξεκολλήσεις το μυαλό από κει?

Δεύτερον: Λες ότι ο θάνατος θα σου φέρει ευτυχία. Πώς είσαι σίγουρη? Πώς ξέρεις ότι θα σε λυτρώσει απ'το κόλλημα του μυαλού? Και πώς ξέρεις τι σε περιμένει παραπέρα?

Τρίτον: Σ'αυτήν την περίπτωση, η λύση του θανάτου που θεωρείς ως ιδεατή, είναι η λύση του κιοτή. Αυτού που δε μπορεί ή δε θέλει να αντιμετωπίσει κατάματα και με σθένος μια κατάσταση που του προκύπτει. Είναι η λύση της φυγής δηλαδη. Το να γυρίσεις την πλάτη στο όποιο πρόβλημα, να'σαι σίγουρη πως δε σημαίνει ότι αυτό παύει να υπάρχει.

Τέταρτον: Ναι, συνυπολογίζεις τον πόνο που θα φέρεις στους δικους σου, δε λέω, αλλά παίζει και το έμφυτο ένστικτο αυτοσυντήρησης (ευτυχώς) που σ'εμποδίζει να κάνεις καμια βλακεία.


'Ολοι κουβαλάμε κάποιο σταυρό, όλοι περνάμε δοκιμασίες.
Στη ζωή όλα παίζονται, λάθη γίνονται, αλλά πάντα υπάρχει το δυνητικό της διόρθωσής τους. Και της βελτίωσης μιας οποιασδήποτε κακής κατάστασης. Μπες στη λογική να ΖΕΙΣ, να ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ, να στοχεύεις, να ονειρεύεσαι, να αρχίσεις ξανά να χαίρεσαι τα μικροπράγματα που τώρα θεωρείς ανουσια ή δεδομένα.
Και μην ξεχνάς κάτι βασικό. Μπορεί να μετανιωσουμε για κάτι, να κάνουμε πίσω, ν'αλλάξουμε πορεία. Ο θάνατος δεν κάνει τέτοια παζάρια. Είναι οριστικός και αμετάκλητος.

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 02:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα
αγαπητή φίλη oxrusa
δεν έχει κολλήσει το μυαλό σου εσυ το έχεις κάνει να κολλάει.
Το μυαλό απο μόνο του δεν κολλάει πουθενα,
έχεις ιδέα απο θετική σκέψη, σκέψου θετικά για άσχετα πράγματα βγες με τους φίλου σου και κάνε όλα εκείνα τα πράγματα που έκανες ακόμα και αν τώρα αυτά δεν σε γεμίζουν πλέον, κάντα με το ζόρι.
Βρες νέες συνήθειες και κάνε καινούρια πράγματα.

Δεν είναι κακό το να θες να παιθάνεις κακό είναι να το κάνεις για το χατήρι κάποιου άλλου.
Και μην ξεχνάς
Κανείς δεν αξίζει τα δακρυά σου
και αυτός που πραγματικά θα τα αξίζει
δεν θα σε κάνει ποτέ να κλάψεις.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 02:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Θέλω να πεθάνω….



WOW!!!


οκ, ενταξει, δικιο εχεις, αλλά αμα πεθανεις μετα δε θα ζεις!


σταπε ο χοτσιπιλι αναλυτικα - εγω θα στα πω απο μια αλλη οπτικη γωνια: ξερεις ποσοι ανθρωποι "ελπιζουν" στον θανατο καποιου αλλου, χωρις να το θελουν, χωρις κακια, απλα επειδη οι ιδιοι πεθαινουν λογω ελλειψης καποιου ζωτικου οργανου, σαν αυτα που σου χαρισε η Φυση, (ο Θεος, το Θειον, πεστο οπως θες) και απολαμβανεις την ζωη σου που θελεις να διακοψεις εξαιτιας καποιου συναισθηματικου κολληματος???

αν παρολλα αυτα δεν σε επεισα, προτιμησε τον "αργο θανατο"!

μπορεις να πεθανεις απο καταχρηση γλεντοκοπηματος, σεξ, αλκοολ και χοληστερινης!!!

θα σου παρει γυρω στα 50 με 60 χρονια!

α, και το καπνισμα σκοτωνει - το γραφει στα πακετα των τσιγαρων!!!

αυτο μπορει να επισπευσει καπως τα πραγματα...

.

ΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΣΟΥ!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 11:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή oxrusa, γιατί αυτή η ηττοπάθεια?
Πρός τι αυτή η άρνηση για ζωή?
Όλοι έχουμε πονέσει στην ζωή μας κι έχουμε πληγωθεί, έχουμε κλάψει κι ενδεχομένως σε στιγμές απελπισίας κι έσχατου πόνου έχουμε κάνει μαύρες σκέψεις.
Σκέψεις που είναι μακάβριες κι αν σκεφθούμε καθαρότερα θα μετανιώσουμε που τις κάναμε.
Αναφέρεις οτι το μυαλό σου έχει κολλήσει κάπου.
πιστεύω οτι κάνεις λάθος, το μυαλό μας κολλάει κάπου όταν εμείς το κολλάμε.
Γιατί δεν προτιμάς να ζήσεις την ζωή σου στο έπακρο, να γευτείς μονορούφι την κάθε της ομορφιά και την κάθε στιγμή?
Γιατί δεν αφήνεις να έρθει ο θάνατος σου ως φυσική απόληξη μιας γεμάτης ζωής, μιας ζωής που προσέφερες πράγματα και πήρες ταυτόχρονα?
Γιατί δεν προσπαθείς να παλέψεις να κατακτήσεις πράγματα κι αφήνεσαι να παρασύρεσαι από τέτοιες σκέψεις?
Το νόημα της ζωής δεν είναι να την ζούμε απλά, είναι να καταλαβαίνουμε το νόημα της, να παλεύουμε και να μην το βάζουμε κάτω.
Όταν απαρνείσαι την ζωή σου δείχνεις ηττοπάθεια κι εγωϊσμό.
Ηττοπάθεια γιατί άφησες αυτόν τον διαρκή αγώνα στη μέση κι εγωϊσμό γιατί δεν αναλογίστηκες τον πόνο που θα προκληθεί γύρω σου από αυτή την επιλογή.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάντε ούλοι έναν βαθύ στοχασμό τύπου :

Αν δεν υπάρχω τι χάνει το σύμπαν ;;;

Ο γαλαξίας ;;;

Το ηλιακό μας σύστημα ;;;

Ο πλανήτης γη ;;;

Η Ευρώπη ;;;

Η Ελλάδα ;;;

Η πόλη όπου βιώνω την ξεφτίλα μου ;;;

Συνεχίστε μόνοι ,δεν μπορεί σε κάτι χρήσιμο θα καταλήξετε .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θέλω να πεθάνω….

Γιατί επιλέγεις ένα τέτοιο φόρουμ, για να κάνεις αυτήν την δήλωσή σου ?

Για να σου γράψουν τα υπόλοιπα μέλη : "Μην πεθάνεις", ή "Όχι, δεν θέλεις να πεθάνεις"?

Ποιος είναι ο βαθύτερος λόγος που σε κάνει να γράφεις, απευθυνόμενος/η και να δηλώνεις "Θέλω να πεθάνω" ? Τι περιμένεις λοιπόν να σου πούμε ? "Τράβα πέθανε", ή "Όχι, ζήσε!"? Θες βοήθεια ? Εδω μέσα, στο λέω, δεν θα την βρεις !

Φύγε και κάνε το εξής : Μείνε στο δωμάτιο σου για μια ολόκληρη μέρα, έχοντας κλειστά, πόρτες και παράθυρα. "Θανάτωσε" τον ήλιο, κρύφτον, σκότωσέ τον! Μην τον αφήσεις να μπει καθόλου μέσα στο δωμάτιο. Σκότωσε την μέρα. Μην φας τίποτε, μην πιεις τίποτε. Μείνε μια ολόκληρη μέρα στο κλειστό, σκοτεινό, δωμάτιό σου. Νιώσε το σκοτάδι του, νιώσε την ψύχρα του, κλάψε, άσε το σκοτάδι να μπει βαθιά μέσα σου, τόσο πολύ, ώστε να τρομάξεις. Άσε το κρύο να σε κυριεύσει. Ύστερα κοιμήσου.

Το επόμενο πρωί, σήκω, και άνοιξε το παράθυρο.

Τότε, μπες ξανά στο esoterica και ξαναγράψε...

Deva ParinitoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

ναι, είναι! όσο κι αν δεν μπορείς τώρα να το δεις... και θα συνεχίσει έτσι...

ξέρεις, η αλήθεια είναι, πως αυτές είναι καταστάσεις που αν δεν τις έχει βιώσει κάποιος (έξω απ' το χορό που λέμε), είναι εύκολο να δώσει συμβουλές και παρηγορητικά λόγια...

όμως, υπάρχει κάτι που ισχύει... όντως ο χρόνος βοηθάει!
και στο λέω εγώ που όταν βρέθηκα στην θέση σου και άκουγα την ίδια φράση γέλαγα ειρωνικά...

όμως εγώ, βρέθηκα στην θέση σου.. έχω ζήσει (και δεν είναι πολύ μακρυά χρονικά αυτή η εμπειρία) αυτό που βιώνεις εσύ τώρα...

και ο χρόνος βοηθάει...!

να σου εξηγήσω κάτι μόνο... το να θές να πεθάνεις αυτή την στιγμή είναι πολύ φυσιολογικό...ένα κομμάτι του εαυτού σου, που είχε διαμορφωθεί σε σχέση με ένα άλλο πλάσμα, έπαψε να έχει λόγο ύπαρξης...

με αυτή την έννοια έχεις ΗΔΗ πεθάνει...

το υπόλοιπο μέρος του εαυτού σου, στο θάνατο δεν θα βρει παρηγοριά παρά, μία ατελείωτη επανάληψη αυτού που ζεις ως μαρτύριο...

γι'αυτό λοιπόν, μην επιτρέψεις σε ό,τι καλό έζησες να δηλητηριάσει την υπόλοιπη ζωή σου... αλλά να της κάνει περισσότερο καλό στο μέλλον... μέλλον είπα?

ναι, ο χρόνος βοηθάει!

Galadriel


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 13:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

alfa-omega

Αν δεν υπάρχω τι χάνει το σύμπαν ;;;


τιποτα!!!

αλλα αφου ως μερος του συμπαντος αποκτησαμε Ζωη, ειναι Υβρις να την σταματας για εγωιστικους λογους - αστε τον θανατο ναρθει μονος του και Ζηστε την Ζωη σας Τωρα!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 14:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

alfa-omega

Αν δεν υπάρχω τι χάνει το σύμπαν ;;;


τιποτα!!!

αλλα αφου ως μερος του συμπαντος αποκτησαμε Ζωη, ειναι Υβρις να την σταματας για εγωιστικους λογους - αστε τον θανατο ναρθει μονος του και Ζηστε την Ζωη σας Τωρα!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr


Εφυγα .
Jonnie είδες εκκίνησε ε .
Όχι παίζουμε .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 16:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ.
ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ,
ΚΙ ΑΝ ΤΩΡΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ,
ΤΟΥΤΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΕΝΑ ΕΝΑ.
ΘΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ.
ΘΑ ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ.
ΘΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΨΕΜΑ ΤΗΣ.
ΚΥΤΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.
ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΦΩΣ,
ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΔΙΑΝΥΣΕΙΣ.
ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΝΑ ΑΔΥΝΑΜΟ ΓΑΤΑΚΙ.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΔΡΑΚΟ.
Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ.
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΥΤΤΩ ΑΦ΄ΥΨΗΛΟΥ ΤΙΣ ΜΠΟΡΕΣ
ΝΑ ΣΕΡΓΙΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ
ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΩ
ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ.
ΖΗΣΕ.
Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ.
ΑΓΑΠΑ ΕΣΕΝΑ.
ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΨΟΥΝ.
ΚΥΤΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ, ΠΟΣΟ ΛΑΜΠΟΥΝ, ΣΑΝ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΗΜΕΡΩΣΕ ΛΙΟΛΟΥΣΤΗ.
ΔΕΣ ΕΞΩ ΤΩΡΑ.
ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΕ.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ Η ΖΩΗ.
ΜΕΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΛΙΑΚΑΔΕΣ, ΑΓΑΠΕΣ, ΣΤΙΓΜΕΣ, ΦΙΛΟΙ ΧΕΡΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ.
ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΤΟΜΟ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΕΜΟ,
ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ
ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΥΦΩΝΕΣ,
ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΧΡΩΣΤΑΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ.
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΕΛΑΣ,
ΚΑΙ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ, ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΡΑΣΙ.
ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΣΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ.
ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΜΟΥ.
ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΜΑΣ!!!

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΜΗ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ
ΜΗ ΜΕ ΣΚΟΡΠΑΣ ΣΕ ΣΚΙΕΣ ΑΛΛΟΤΙΝΕΣ
ΣΑΝ ΜΕ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΤΑ ΠΑΘΗ
ΣΠΑΝΕ ΠΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ
ΚΙ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΕΣ.
ΣΑΝ ΜΕ ΦΙΛΑΣ
ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΓΑΠΗ
ΟΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑΧΤΗ
ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΝ ΟΙ ΗΔΟΝΕΣ.

ΖΩΗ.
Α.Ρ.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΠΑΝΕΦΕΡΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΣΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

alfa-omega

Εφυγα .
Jonnie είδες εκκίνησε ε .
Όχι παίζουμε .



δεν πιστευω νασαι ντοπαρισμενος???


ποιος σε προπονει?


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΓΑΠΗ, ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ;

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 18:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΑΓΑΠΗ, ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ;

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.



Μου πήρε την μπουκιά από το στόμα .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 19:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[b]ΜΗ ΘΥΜΩΝΕΙΣ...
ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΟΥ ΙΣΙΩΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΙ Η ΑΓΑΠΗ ΙΣΩΣ, ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΦΩΣ...
[b]
ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 21:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little death
that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit
it to pass over me and through me. And when it has gone past, I
will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone,
there will be nothing. Only I will remain. --Frank Herbert "Dune"
Εσύ φοβάσαι, φοβάσαι να ζήσεις. Ο φόβος του να ζήσεις είναι ήδη ο πρώτος θάνατος. Αυτό που νιώθεις ΕΙΝΑΙ ο θάνατος.
Και να πεθάνεις δεν θα βρείς τίποτα καλύτερο εκεί. Αν η ψυχή υπάρχει, είναι παντοτινή και αυτό που κουβαλάς τώρα (την θλίψη σου) θα το κουβαλάς μια αιωνιότητα. Αν δεν υπάρχει ψυχή, απλά θα τελειώσεις και δεν είσαι και πολύ καλύτερα από εκεί που ξεκίνησες. Τουλάχιστον όσο ζείς μπορείς να δείς βελτίωση.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 09:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τουλάχιστον όσο ζεις μπορεί να δεις βελτίωση.


ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟ...

ΔΩΣΕ ΠΝΟΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ. ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ...
ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΜΗΝΑ.
ΓΑΛΗΝΕΨΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ, ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΤΗΝ ΗΛΙΑΥΓΗ, ΜΕ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,
ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ. Ο ΔΕΚΕΜΒΡΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΜΟΙΡΑΣΕΙ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΚΑΙ ΧΑΡΕΣ...
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΦΕΓΓΟΒΟΛΟ ΑΣΤΕΡΙ.ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ;


ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.ΕΝΑ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 01/12/2005 09:19:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOCKHEART
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 23:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOCKHEART  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος LOCKHEART  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαταρχήν μην πας σε κανέναν να βρείς απαντήσεις σε αναζητήσεις και ερωτήματα σου. Το μόνο που θα καταφέρουν όλοι σε σένα είναι να παραπλανήσουν το εγώ σου.
Βρες απαντήσεις μέσα σου προσπάθησε να γαληνέψεις και να σκεφτείς σωστά.

Όσα και να σου γράψουμε εσύ εισαι ο τελικός κριτής του εαυτου σου..


Οποιος και να σου δείξει τον σωστο δρόμο, αν δεν εχεις δυναμη να τον περπατήσεις η προτροπη σου πέφτει στο κενο...


ΖΗΣΕ..Γιατί απλά η ζωή σε χρειάζεται ...δώστης αυτη την χαρά..!

"H Καλύτερη περίοδος ειρήνης είναι η προετοιμασία για πόλεμο"
"I PREFER NOTHING THAN A BAD SOMETHING"
''There so many in the stars watching the sky
And you know somehow that most of them will die''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 00:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποιος θέλει να πεθάνει, δεν το ανακοινώνει (και μάλιστα σε φόρουμ).
εκτός αν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 03:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι θα συνέλθεις είναι σίγουρο και είναι θέμα χρόνου.
Μόνο μην κάνεις καμιά βλακεία προηγουμένως. Μιλάω εκ πείρας.


Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 10:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οποιος θέλει να πεθάνει, δεν το ανακοινώνει (και μάλιστα σε φόρουμ).
εκτός αν...

Ρε λαμόγιο δεν έχεις τον Θεό σου, καλημέρα να είσαι καλά. ΄Εχεις μία ευθύτητα ρε γμτ. Μιά ευθύτητα...
Με έφτιαξες...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 12:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οποιος θέλει να πεθάνει, δεν το ανακοινώνει (και μάλιστα σε φόρουμ).
εκτός αν...

Θέλει να γίνει δημιουργός ενός επιτυχημένου θέματος ,με πάρα πολλές σελίδες .

Αλήθεια που χάθηκε η oxrusa ;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 17:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι λύση ο θάνατος,
άλλωστε πόσες και πόσες φορές στη ζωή μας δεν εγκλωβιζόμαστε στο φόβο του θανάτου.
Τον αποφεύγουμε και γευόμαστε την ζωή.
Απλό είναι.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 20:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

που χάθηκε η oxrusa ε?

αμ, με αυτά που διαβάζει προτίμησε να Ζήσει, αντί να πεθαίνει σταδιακά ...

καλά έκανε!

Galadriel

ψιτ, lamogio... κρύβε λόγια


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο λυπάμαι γιά κείνους που δεν αποδέχονται τη φωτιά της ευημερίας.
΄Οταν φοβόμαστε θέλουμε να ελέγχουμε τα πάντα,
μα τότε, διακόπτουμε τη ροή του καλού γιά εμάς
Ας εμπιστευτούμε τη ζωή.
Τους σωστούς ανθρώπους,
όχι τη σκιά του θανάτου,
και τις κακόβουλες υπάρξεις...
Οτιδήποτε χρειαζόμαστε είναι εδώ και μας περιμένει.
Ας παραμένουν οι δειλοί στην αποθήκη των ανεκπλήρωτων επιθυμιών. Εμείς ανοίγουμε πανιά γιά τα όμορφα.
Που εχάθης καλή μου;
Ευημερία έχεις και εσύ ανάγκη, και αφθονία καρδιάς, να επιτρέπεις όμως στον εαυτό σου να τα δέχεται.
Κύττα ψηλά κι εμπιστεύσου την σοφία του σύμπαντος.
Δηλαδή κύττα εντός σου.
Μην βλέπεις άσχημα και βρώμικα πράγματα γύρω σου. Προσπέρνα.
Γεύσου την επιτυχία, την άνεση το χρόνο την αγάπη την επιτυχία την ομορφιά τις γνώσεις τις υγιείς σχέσεις το γλυκό πιοτό της ψυχικής υγείας, -σκέψου άλλοι δεν την έχουν- κι είναι γιά τα σίδερα, και φυσικά τον πλούτο ζωής που σε απομακρύνει από δυστυχία και θλίψη.

*Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΑΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΙΤΙΑΤΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ.
ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ...
ΑΝ ΔΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ...

ΔΡΑΚΟΙ
ΜΙΑ ΦΛΟΓΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 11:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέβεζα
K.Kαρυωτάκης



Θάνατος είναι οι κάργιες που χτυπιούνται
Στους μαύρους τοίχους και στα κεραμίδια
Θάνατος και οι γυναίκες που αγαπιούνται
Καθώς να καθαρίζανε κρεμμύδια

Βάσις φρουρά εξηκονταρχία Πρεβέζης
Την Κυριακή θα ακούσουμε την μπάντα
Επήρα ένα βιβλιάριο τραπέζης
Πρώτη κατάθεση δραχμαί τριάντα

Θάνατος οι λεροί κι ασήμαντοι δρόμοι
Με τα λαμπρά μεγάλα ονόματά τους
Ο ελαιώνας γύρω η θάλασσα και ακόμη
Ο ήλιος θάνατος μες στους θανάτους

Βάσις φρουρά...

Θάνατος ο αστυνόμος που διπλώνει
Για να ζυγίσει μια ελλιπή μερίδα
Θάνατος τα ζουμπούλια στο μπαλκόνι
Κι ο δάσκαλος με την εφημερίδα

Βάσις φρουρά...

Περπατώντας αργά στη προκυμαία
Υπάρχω λες κι ύστερα δεν υπάρχεις
Φτάνει το πλοίο υψωμένη σημαία
Ίσως έρχεται ο κύριος νομάρχης

Αν τουλάχιστον, μέσα στους ανθρώπους
αυτούς, ένας επέθαινε από αηδία...
Σιωπηλοί, θλιμμένοι, με σεμνούς τρόπους
Θα διασκεδάζαμε όλοι στην κηδεία


G.ίνι


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 11:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να πεθάνω…..
Θανατοι υπαρχουν πολλοι..ποιον εσυ προτιμας,ετσι κι αλλιως καθε μερα που περνα πεθαινει ενα κομματι του εαυτου σου.
Υπαρχει και ο ψυχικος θανατος οταν φτανεις και ξεπερνας τα ορια σου,ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ,να ζητας πραγματα τα οποια μπορεις να φτασεις και δεν χρειαζεται να πας πολυ μακρια,απλα στασου εκει που εισαι και παρατηρησε γυρω σου.
Παντου υπαρχει η ομορφια και η ασχημια,ξεκαθαρισε μεσα σου που εσυ θελεις να σταθεις.
Πετα απο την ζωη σου τα περιττα και προχωρα, σαν τον φοινικΑ απο της σταχτες σου ξαναγεννησου.

Βρες ενα σημειο,να σταθεις και την γη να κινησεις.
ΦΙΛΙΚΑ
SPIR


http://www.birdsasart.com/colobus%20face.jpg" border=0>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 11:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου και να διαβάζεις αισιόδοξα πράγματα.
Αν το κάνεις δεν θα ανοίγεις τόσο -πικρά θέματα-. ΑΚΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ.
ΠΙΣΤΕΨΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ ΝΟΥ.

ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΟΥΣΑΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ.
ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ.
ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝ ΑΦΘΟΝΙΑ.
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΝΕΥΜΑ ΦΩΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΛΜΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ, ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΣΑΠΙΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 11:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να επιζητούμε το αναπόφευκτο είναι τρέλλα...

έτσι κι αλλιώς όλοι μελλοθάνατοι είμαστε...

να διασκεδάζει κανείς αυτή την πορεία είναι ίδιον του ανθρώπινου γένους...

πολλές φορές μετά το τραγικό ακολουθεί το γελοίο...

μπορεί και Ζει κανείς πραγματικά, όταν έχει τη δύναμη να πει "πέθανα"...


G.


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 11:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΖΗΣΕ...
΄Οταν συγχωρείς κι απελευθερώνεις,
τότε μόνο σου φεύγει το βάρος από τους ώμους,
ανοίγουν οι δρόμοι
με δέκα βήματα.
ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ.
Ο ΦΟΒΟΣ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΗ ΣΚΕΨΗ.
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΛΩΝ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.
ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ.
Η ΣΟΦΙΑ ΚΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΣΟΥ...
ΑΠΛΟ.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΕΝΑ.
ΖΩΗ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy