ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 10 ΧΡΟΝΩΝ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 16:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΨΗΦΙΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ...
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστευω οτι tο STAR WARS Εpisode ΙΙΙ, ηταν πολυ καλη ταινια, καθως επεισης και το THE DAY AFTER TOMORROW (που δειχνει ενα αρκετα πιθανο - μελλοντικο σεναριο καταστροφης του ανθρωπινου ειδους, λογω της "καταστροφης της φύσης" απο τον Ανρθωπο)

...and the Predators will prevail...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 09:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να συμφωνήσω με τον φίλο PREDATOR όσον αφορά την ταινία "The day after tomorrow".
Ήταν μια ταινία η οποία δείχνει την καταστροφική μανία που μπορεί να έχει η φύση απέναντι στην αλαζονεία του ανθρώπου.
Ύβρις - Νέμεσις.
Μια άλλη ταινία που επίσης μου άρεσε πάρα πολύ ήταν το "Οι άλλοι".
Ένα πολύ καλό θρίλλερ με αρκετά ανατρεπτικό τέλος και την πρωταγωνίστρια (Νικόλ Κίντμαν) πολύ καλή στην ερμηνεία της.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 10:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ''THE DAY AFTER TOMMOROW'' ΔΙΟΤΙ ΕΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!ΕΠΙΣΗΣ, Η ''ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ'' ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ..ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ''ΝΕΑ'' ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ''SAW'', ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΑ ΣΤΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΣΑΣΠΕΝΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΗ ΝΟΤΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΩΝ ΘΡΙΛΕΡ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 14:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι δέκα καλύτερες ταινίες για μένα (της τελευταίες δεκαετίας) με προτεραιότητα ΠΑΝΤΑ στον Ευρωπαϊκό κινηματογράφο είναι οι εξής:

Run Lola Run
All about my Mother
Amelie
Dogville
Frida
Οι Ακροβάτες του Κήπου
The Others
Chicago
The Hours
Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring


Η απάντηση βρίσκεται μέσα σου…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 14:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΗΤΑΝ "ΟΙ ΑΚΡΟΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ", ΑΠΙΘΑΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ! ΤΟ DOGVILLE ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΒΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ...

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bilgreek1
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 13:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bilgreek1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα παροσθέσω τις κλασικές: Matrix, Lord of the rings,
The last samurai,
Last don,
Ο πολεμιστής στον άνεμο(Την προτίνω σε όσους σκαμπάζους κάτι απο πολεμικές τέχνες και ξέρουν τον θρυλικό Ojama)

Ο θανατός σου βρίσκετε πάντα ένα μέτρο αριστερά σου. Όταν θα τα έχεις χαμένα ρώτα τον:
-Είναι το χειρότερο πράγμα που θα μπορούσε να μου έχει συμβεί; Θα σου απαντήσει:
-Όχι, αφού εγώ δεν σε ακούμπησα ακόμη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 13:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ BRAVEHEART ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΒΡΕΧΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ''MILLION DOLLAR BABY''. ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 13:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Blueberry"
"K-Pax"
το alltime classic "La Vita e bella"
"Κρυστάλλινες Νύχτες", αν και αρκετά παλιά αξίζει να μνημονεύουμε την Τώνια Μαρκετάκη.
Και εξίσου παλιά, αλλά κατααπληκτική "Arizona Dream".

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 23:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
fight club
saw 1,2
seven
the others
aaaaaaaaaaaaaaaaand.....
harry potter and the goblet of fire.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 17:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.DRACULLA-FRANCIS FORD COPOLLA-1993.2.DARCK CITY-1998.3.THE OTHERS.4.FROM HELL.5.LORD OF THE RINGS-TRILOGY.6.PULP FICTION.7.BRAVEHEART.8.SEVEN. AΞΙΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ:1.DARCK CITY.2.FROM HELL.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 11:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΟΝ ΚΟΥΤΣΕΡ. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΘΡΙΛΕΡ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 5ΧΡΟΝΩΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 00:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ THE OTHERS ΚΑΙ ΤΟ LORD OF THE RINGS ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΕΦΑΛΟ ΚΑΒΑΛΑΡΗ. ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ? ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 12:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ESOTERICA, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΛΟΙΠΟΝ, ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ matthias16, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ, ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ, EINAI ΤΟ ''THE OTHERS'' ΜΕ ΤΗΝ NICOLE KIDMAN, ΤΟ ''THE DAY AFTER TOMORROW'' ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ''LORD OF THE RINGS''. ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟ SAW2 ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ''BRAVEHEART''!Ο ''ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΑΜΟΥΡΑΙ'' ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕ ΕΝΑΝ TOM CRUISE ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑΛΕΝΤΟ!ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 16:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα είδα το butterfly effect και ήταν εξαιρετικό, ενώ χθες είδα το "Ηλέκτρα" και μου φάνηκε μετριότητα(αν εξαιρέσω την λαχταριστή και πανέμορφη πρωταγωνίστρια)

Πολλές είναι οι καλές ταινίες των τελευταίων 10 χρόνων. Να αναφέρω μερικές με μεταφυσικό περιεχόμενο και πνεύματα. Εχουμε και λέμε...οι αγαπημένες μου είναι Η έκτη αίσθηση, οι ψίθυροι των πνευμάτων, Οι Αλλοι και Gothika. Αξίζει να σημειώσουμε ότι όλες αυτές οι ταινίες με τέτοιο σενάριο βασίζονται σε μια απρόμαυρη ταινία δεκαετίας 60-70 ονόματι Carnival of Souls στην οποία η πρωταγωνιστρια είναι νεκρή και το ανακαλύπτει σιγα σιγά στην πορία του έργου.
Απο επικές σίγουρα το Braveheart εντυπωσιάζει, ο Μονομάχος αν και κάνει κοιλιά σε σημεία, είναι απο τις καλύτερες επικές ταινίες των 10 τελευταίων χρόνων αλλά προσωπικά...αυτή που λατρεύω ειναι η Τροία(ξέρω ότι πολλοί θα χλευάσουν, όμως για μένα ο ρόλος της ταινίας δεν είναι να σου διδάξει ιστορία αλλά να περάσεις ευχάριστα βλέποντάς την).
Για το Lord of the rings...τα λόγια περιτεύουν...και νομίζω πως το δεύτερο μέρος του είναι το καλύτερο.
Απο thriller...ως λάτρης των ταινιών που συνδυάζουν μυστηριώδη πλοκή και splutter θα αναφέρω ως αγαπημένα τα Seven, Bone Collector, Τα πορφυρά ποτάμια και για σκέτα splutter Λάθος Στροφή, Hannibal, Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι, και Saw
Από γοτθικές νομίζω ότι Ο ακέφαλος καβαλάρης μα πολύ περισσότερο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΠΟΣ "Underworld" κυριαρχούν( αχ όνειρό μου είναι να με βιάσει η πρωταγωνίστρια του underworld και να με γεμίσει βαμπιρικές δαγκωματιές)
Η περιπετεια που με ενθουσίασε πιο πολύ ήταν το παράξενο αλλα εξαιρετικό " Η αδελφότητα των Λύκων".
Απο κοινωνικά το trainspotting πολύ καλό και ακόμα προσπαθώ να βρω μια μέρα να δω το Requiem for a dream.
Από κωμωδίες πολύ γέλιο είχαν τα American pie και τα Asterix.

Σιγουρα είναι και πολλές άλλες καλές ταινίες που δεν θυμάμαι τώρα ή δεν έχω δει ακόμα...

God is dead and can't help your soul...so long live the freedom that lives in us all

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 17:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και ακόμα προσπαθώ να βρω μια μέρα να δω το Requiem for a dream.

Βρες το ΤΩΡΑ!!!

Την ψήφο μου στον Aronofsky και στην ταινία του, ως μία απ' τις καλύτερες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 05:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... πολλές οι καλές ταινίες της τελευταίας δεκαετίας..

Όπως η τριλογία ringu.. ειδικά το 0..
Να μην αναφερθώ στο lord of the rings..εννοείται.
<<Οι άλλοι>>,
<<fight club>>,
<<έκτη αίσθηση>>,
μου άρεσε πολύ το <<Τσάρλυ και το εργοστάσιο σοκολάτας>>
<<corpse bride ή αλλιώς (η νεκρή νύφη του Τιμ Μπάρντον)>>,
<<Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟΥ>> του Γούντι Aλεν (μια από τις πιο έξυπνες κωμωδίες που έχω δει τελευταία).
<<seven>>
<<Dracula>>
<<Συνέντευξη με έναν βρυκόλακα>>, όπου πολλοί παραδέχτηκαν για πρώτη φορά το ταλέντο του Τομ Κρουζ...
<<NADJA>>
<<Jacob's Ladder>> είναι ταινία του 1990 (περισσότερο από 10 χρόνια)αλλά παραμένει από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει..
<<the clerks>> και το <<δόγμα>> του Kevin Smith
<<High Fidelity>>...

Αυτά μπόρεσα να θυμηθώ μέχρι στιγμής.. θα επανέλθω...

Καλή χρονιά σε όλους..


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 05:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......
Ξέχασα το πανέμορφο <<Φρίντα>>.. απαράδεκτη..

επίσης...<<Princess Mononoke>> και <<Spirited Away>> του Miyazaki..

βλέπω να επανέρχομαι...


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Edited by - simori on 08/01/2006 05:41:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 03:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν...

quote:
και ακόμα προσπαθώ να βρω μια μέρα να δω το Requiem for a dream.

ναι...
δεν λέω,καλό...αλλά απο το fall και μετά...άσε,δεν σου λέω.
πάντως εγω δεν θέλω να το ξανα δω!δεν μπορώ!
quote:
Πρόσφατα είδα το butterfly effect και ήταν εξαιρετικό
το ξέρεις οτι έχουν βγεί δύο ταινίες με διαφορετικό τέλος?

quote:
THE DAY AFTER TOMORROW

καλό ρε παιδιά αλλά η όλη υπόθεση πατέρας-γιός δεν ήταν για γέλια?
μπαμπάκα μου,ήρθες?τα κατάφερες!γιούπι!!!

-kill Bill(1-2)
-(π)
-ένατη πύλη
-fight club
-nosferatu(1922)
-συνέντευξη με ένα βρυκόλακα
-δικηγόρος του διαβόλου(έπος)
-η σκιά πάνω από το Ίνσμουθ(ε,να μη κάνουμε και ένα όνειρο?!?)
-American psycho(1-2)
-the dreamers
και πολλάααααα ακόμη...



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 11:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 23:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kswtikoula θα συμφωνήσω στα : Blueberry, K-Pax. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω δει.
Επιτέλους κάποιος που τις είδε ^_^.

Προσθέτω: Κόμης Μοντε Κρίστο
Τα 4 φτερά
Big Fish
Vidoque κ.α


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 18:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

το πρόβλημα με αυτή την ταινία είναι οτι δεν γίνετε να την ξανα δεις δεύτερη φορά...αν ξέρεις οτι ο Μπρούς είναι νεκρός τότε πιό το νόημα να την ξανα δεις?


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 12:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΞΑΝΑ,ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΞΕΧΑΣΕΙ. ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΟΠΟΥ ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΨΙΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟΣ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ OI ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ,ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΥ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 01:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
και ακόμα προσπαθώ να βρω μια μέρα να δω το Requiem for a dream.
--------------------------------------------------------------------------------


Βρες το ΤΩΡΑ!!!

Την ψήφο μου στον Aronofsky και στην ταινία του, ως μία απ' τις καλύτερες...



Αυτη η ταινια με εκαε να εκτιμησω για πρωτη φορα το ποσο ωραια ειναι η ζωη ΜΟΥ.Τωρα την ειδα.


Υ.Γ.:Να αρχισε η τηλεοραση να προβαλλει σημαντικες ταινιες,κ οχι χαζοχαρουμενες μ****ιουλες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 02:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτη η ταινια με εκαε να εκτιμησω για πρωτη φορα το ποσο ωραια ειναι η ζωη ΜΟΥ.Τωρα την ειδα.

Join the club...

Α και κάτι άλλο...:

quote:
το πρόβλημα με αυτή την ταινία είναι οτι δεν γίνετε να την ξανα δεις δεύτερη φορά...αν ξέρεις οτι ο Μπρούς είναι νεκρός τότε πιό το νόημα να την ξανα δεις?

Nossoforos : Ο απόλυτος spoiler ταινιών!!! (Αν και νομίζω ότι λίγοι έχουν μείνει που να μην την έχουν δει...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 03:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Nossoforos : Ο απόλυτος spoiler ταινιών!!!



φίλε μου δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μη την έχει δει πλέον...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logiki k evaisthisia
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2006, 15:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logiki k evaisthisia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Boys dont cry
Million dollar baby
I am Sam
All about my mother
La vita e bella
Seven
6η Αίσθηση
Stigmata
The monster
Man on fire

Αυτές έρχονται στο μυαλό μου προς το παρόν αλλά ειδικα το Boys dont cry και το i am Sam τις λατρεύω!Είναι ταινίες που με άγγιξαν απίστευτα!Σε όποιον δεν τις έχει δει προτείνω ανεπιφύλακτα να τις δεί αλλά να προετοιμαστεί για πολύ ψυχολογικό πέσιμο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 17:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χθες είδα το Munich...αυτό με τους Εβραίους αθλητές που δολοφονούνται από μουσουλμάνους στους Ολυμπιακούς του 72 και μετά η Mosad παίρνει τη ρεβάνς καθαρίζοντας έναν έναν τους μουσουλμάνους...με στυλ πρακτορικό μιλάμε. Και μια συμβουλή. Να προσέχετε το στρωμα σας όταν κοιμάστε ή όταν σηκώνετε το ακουστικό του τηλεφώνου...μπορεί να έχει βόμβα!!
Πολύ καλή και δυνατή ταινία. Ισως, ανάλογα και με το γούστο βέβαια, να μπορούμε να την τοποθετήσουμε στις πολύ καλές καινούργιες ταινίες και να μπορεί να καθιερωθεί σαν μια πολύ καλή ταινία των επόμενων 10 χρόνων

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 13:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Χαρούμενα Χριστούγεννα" ! ! !
Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει ποτέ!
Γεννά αυθόρμητο γέλιο και αυθόρμητο κλάμμα!

Και τι δεν κάνατε για να με θάψετε...
Όμως ξεχάσατε πως ήμουν σπόρος!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φ α ί δ ρ α
Νέο Μέλος


32 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 20:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φ α ί δ ρ α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν η δική μου λίστα αντιπροσωπεύει, εν μέρει, καποιους από εσάς, αλλά με τα δικά μου υποκειμενικά κριτήρια, "ψηφίζω":

Seredipity,
Matrix,
Η μέρα της μαρμότας,
Ονειρεμένη Ζωή,
Το 13ο πάτωμα,
Το 5ο στοιχείο,
Έκτη αίσθηση,
Το νησί,
Έχετε μήνυμα στον υπολογιστή σας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 23:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους...
Δεν θα παραθεσω λιστα ταινιων απλα θα σασ προτεινω μια ταινια που πραγματικα με αγγιξε.

CINDERELLA MAN

αν οχι η καλυτερη, τοτε σιγουρα στις τρεις καλυτερες της τελευτεας 5ετιας.
Πραγματικα οσοι δεν την εχετε δει, αξιζει τον κοπο να τη δειτε.

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy