ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 19:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ


'manava seva, madhava seva'

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 21:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.


Νικος καζαντζακης

Edited by - amalia on 16/01/2003 21:57:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 23:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και σε αυτη τη μαγικη γωνια!

Μια φορα κι εναν καιρο, ηταν ενας Εαυτος. Ο Εαυτος αυτος, ζουσε πολλα πολλα χρονια πανω στη γη μονος του. Ειχε μαθει ολο αυτο το καιρο να παρατηρει τη Φυση γυρω του και να εναρμονιζεται διαρκως με Αυτη. Ειχε μαθει για το Χωμα που πατουσε, πως με το Νερο γινοταν λασπη, που με τον Αερα, θα στεγνωνε η λασπη και θα γινοταν πετρα, με την οποια θα εχτιζε τη καλυβα, μεσα στην οποια θα αναβε Φωτια, για να βρισκει ζεστασια τις κρυες νυχτες του χειμωνα. Για αυτον το λογο, ειχε μαθει να φροντιζει καθημερινα τα Στοιχεια της Φυσης, ετσι ωστε να διατηρει παντα ζεστη τη Ψυχη του.
Ομως με τους αιωνες , ο Εαυτος αυτος επεσε σε βαθια μελαγχολια και οσο κι αν πασχιζε να φροντιζει τα Στοιχεια της Φυσης, το Χωμα, το Νερο, ο Αερας και η Φωτια δε ζεστεναν πια τη Ψυχη του... Ειχε αναγκη απο κατι που θα ηταν ολα αυτα μαζι συγχρονως και που θα εκανε τις δυσκολες ωρες του χειμωνα, να περνουν ευχαριστα,....κατι που να μπορει να του εμπιστεθτει τη Ψυχη του και να τη διατηρει ΠΑΝΤΑ ζεστη....

-Καλη μου Φυση, εγω που τοσους αιωνες σε φροντιζω και προσεχω να διατηρω τις ισορροπιες σου, εγω που καθε μερα προσεχω να διατηρω τα Στοιχεια σου αγνα και καθαρα και να εναρμονιζομαι μαζι σου, κανε τη Ψυχη μου να ειναι παντα ζεστη και εγω θα δεις...θα σε φροντιζω διπλα!

Καθε νυχτα ο Εαυτος εκανε την ιδια προσευχη πριν κοιμηθει και ηλπιζε για ενα Θαυμα..........
.........μεχρι που μια μερα εμφανιζεται στη πορτα του ενας Αλλος!

-Καλημερα Εαυτε! Ειμαι ο Αλλος,...με στελνει η Φυση να σου κανω παρεα τις κρυες νυχτες του χειμωνα, να ζεσταινω τη Ψυχη και τη Καρδια σου, αλλα με τον ορο πως θα με εμπιστευεσαι....
Η καρδια του Εαυτου πηγαινε να σπασει!....Αρχισε με μιας να μην αισθανεται κρυο!...
-Ναι, μπορω,αλλα......Πως?
-Να,....για να καταλαβαινω πως με εμπιστευεσαι, οση ωρα θα ειμαστε μαζι, θα πρεπει να με κοιτας στα ματια, αλλιως......θα φυγω!
-Μα και βεβαια μπορω, εσενα δεν θα εμπιστευτω?....που θα μου ζεσταινεις τη Ψυχη?..Τι αλλο θελω?

Ετσι λοιπον, ο καλος μας Εαυτος, εβαλε τον Αλλο μεσα στη μικρη του καλυβα, και αφου εφαγαν και ηπιαν, αρχισαν να μιλανε για ολα αυτα που τοσους αιωνες ειχαν να πουν, εκαναν μαζι τοσα πολλα και ωραια πραγματα, που ο Εαυτος δεν θα μπορουσε καν να φανταστει! Ετσι, περνουσαν σιγα σιγα οι ωρες, που εγιναν χρονια, που εγιναν αιωνες, με τον Εαυτο και τον Αλλο να κοιταζονται στα ματια, αλλα να παραμελουν να φροντιζουν τη Φυση, μεχρι που η Φυση δεν αντεξε και...πεθανε! Ομως αυτο καθολου δεν ενοχλησε τον Εαυτο, που μερα με τη μερα, η χαρα του μεγαλωνε, γινοταν ικανοποιηση, μεχρι και ευτυχια, τοσο μεγαλη και δυνατη, που σχεδον εκαιγε τη Καρδια και τη Ψυχη του. Μεχρι που το κακο δεν αργησε να γινει.....
Ενα βραδυ, εκει που οι δυο τους κοιταζονταν μεσα στα ματια με τη Καρδια να φλεγεται, για μια στιγμη αιωνιοτητας, μια φλογα φουντωσε αποτομα απο τη Καρδια του Εαυτου, μικρη μα τοσο δυνατη, που εκαψε τα ματια και τον τυφλωσε!!

-Αααααααααχ....τα ματακια μου!...Ποναω!....ΑΑΑλλλλεεεε!......Που εισαι καλε μου να με βοηθησεις?
......και τοτε καταλαβαινει!....Δεν θα υπηρχε πια ο Αλλος στη ζωη του, γιατι για μια στιγμη αιωνιοτητας τον ειχε προδωσει!!!....Ουτε καθαρο νερο υπηρχε πια να βαλει στα ματια του , ουτε θα μπορουσε, ετσι τυφλος, να φροντισει ξανα τη γη!...Ετσι λοιπον, εμενε μονος του τα κρυα βραδια, να ελπιζει πως καποια μερα θα ερχοταν ο καλος του Αλλος να τον βοηθησει στις δυσκολες στιγμες του, με τη καρδια παγωμενη και λειψη, μεχρι που δεν αντεξε και.....πεθανε!
Στο σημειο που πεθανε, μετα απο αιωνες δημιουργηθηκε χωμα, που με το νερο θα γινοταν λασπη.......

ΦΙΛΙΚΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 23:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΛΟΙΠΟΝ....
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ....
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ.
ΦΙΛΕ elixir ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΤΟ ΦΙΛΑΞΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ....
ΜΕ ΑΓΓΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ..
ΛΑΣΠΟΝΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ... ΟΥΤΕ ΝΑ ΞΕΔΙΨΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ....
ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ..
ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ
ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ...

ΕΛΠΙΖΩ ΦΙΛΕ elixir ΝΑ ΜΗ ΠΡΟΔΟΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ...

ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ..
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ....
ΔΕΝ ΕΙΘΕΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΡΑΤΙΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ ....
ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΛΑ ΜΕΣΑ ... ΔΕΣ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ...
ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ... ΑΤΜΑ ΑΜΑΛΙΑ elixir.... ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ....


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 01:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ΕΛΠΙΖΩ ΦΙΛΕ elixir ΝΑ ΜΗ ΠΡΟΔΟΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ...]......
ΝΑ'ΣΤΕ ΚΑΛΑ......

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 09:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Edited by - elixir on 17/01/2003 09:13:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 09:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΦΙΛΕ elixir ΝΑ ΞΕΝΥΧΤΙΣΩ....
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ...

ΧΩΜΑ,ΥΔΩΡ,ΦΩΤΙΑ,ΨΥΧΗ

ΤΑ 4 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 10:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε μου AVATARGR,

....ναι, αυτα ειναι τα στοιχεια της Φυσης, μιας ΜΗΤΕΡΑΣ, που ΠΟΤΕ δεν προδιδει, αλλα συνηθως προδιδεται:

''Στο σημειο που πεθανε, μετα απο αιωνες δημιουργηθηκε χωμα, που με το νερο θα γινοταν λασπη.......''

...και οχι για να προδιδωσει τον Εαυτο, αλλα γιατι ο Εαυτος δεν ηταν ΣΥΝΕΠΗΣ απεναντι της και την παραμελουσε!....μεσα απο τη λασπη, η ΦΥΣΗ θα βρει παλι τον τροπο να φτιαξει ''καλυβες'', για να ζεστανει ΨΥΧΕΣ, ΠΟΥ ΟΜΩΣ....θα ειναι ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ απεναντι της! Και οι ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΨΥΧΕΣ, θα ειναι για ΠΑΝΤΑ ΖΕΣΤΕΣ, οσες προδοσιες και αν υποστουν απο Αλλους!
Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ δεν κερδιζεται απο μια στιγμη στην αλλη!....ειναι μια κατασταση που χρειαζεται διαρκως φροντιδα και ΑΓΑΠΗ!...η εμπιστοσυνη αποκταται ΜΟΝΟ απο ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΨΥΧΕΣ, εκεινες δηλαδη, που σεβονται -την ΙΔΙΑ στιγμη- ΚΑΙ τον ΕΑΥΤΟ τους, αλλα ΚΑΙ τους ΑΛΛΟΥΣ!...

Σε ευχαριστω AVATARGR!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 18:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ Wolffaced ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΛΙΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...

ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΗΡΕΙΣ ΤΟΡΑ.

ΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 02:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την προδοσία πολλοί την αγάπησαν τους προδότες ουδείς

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 13:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.....ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΤΟΥ+ΤΟΝ ΠΡΟΔΟΤΗ ΤΟΥ.....
ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ...
+ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 15:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνώμη για τα προηγούμενα.
Πιστεύω πως ένα από τα χειρότερα είδη προδοσίας είναι να προδίδεις την πατρίδα π.χ. Εφιάλτης, κουκουλοφόροι την περίοδο της Γεμανικής κατοχής κ.α.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 17:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΩ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ Wolffaced !!!!!!!!!
ΕΙΔΕΣ!ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ....ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑΛΑ ΕΝΝΟΩ!


Edited by - ΑΤΜΑ on 25/01/2003 21:58:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 17:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΚΡΕΜΑΣΕ...Καλό σου σαββατοκύριακο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 18:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και το χειρότερο φίλε Wolffaced είναι αυτή η προδοσία να μένει ατιμώρητη.

Φιλικά
Tomcat]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 18:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΣΕΝΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ, 'ΚΑΚΕ' ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ!
ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΠΑΙΔΙΑ?
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ +ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ!

ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ...
ΕΔΩ ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ!
+++++++ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΩΣΟΥΜΕ...

Edited by - ΑΤΜΑ on 18/01/2003 18:18:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 22:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουσιαστικά πιστεύω πως υπαίτια για όλα είναι η προδοσία του εαυτοόυ μας . όλα τα άλλα απορέουν από αυτό .
αλήθεια φίλη ατμα τι ενοείς "προδοσία στο συμβολισμό"?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 12:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΛΟΙΠΟΝ...
ΑΣ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΑΣ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ!
ΑΣ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ,ΤΟΥ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΟΥ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...
ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΡΑΓΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ?
ΠΙΣΤΕΥΩ ,ΝΑΙ...
ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...


Edited by - ΑΤΜΑ on 21/01/2003 12:51:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 13:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΘΕΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ.Τ'ΑΡΧΕΤΥΠΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΡΚΑΝΑ.+ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΩ ΜΟΝΗ Μ'ΑΥΤΟ,ΘΑ 'ΛΕΓΑ ,ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΟ ΕΝΑΥΣΜΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΙΕΞΟΔΙΚΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.
Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ,ΛΟΙΠΟΝ...
'Ο ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ'
ΑΥΤΗ Η ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΥΣΙΑ+Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΜΑΖΙ.
Ο ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΥΔΑΣ ,Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ,
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΡΕΦΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΝΑΠΑΡΙΣΤΑΤΑΙ ΑΠ' ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΝΕΣΤΡΑΜΕΝΟ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ ΦΩΤΟΣΤΕΦΑΝΟ, ΑΥΤΟΔΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΟΥΣΙΑ ΘΥΣΙΑ.
ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΥΛΙΚΕΣ ΑΞΙΕΣ,+ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗ ΘΥΣΙΑ ΤΟΥ ΟΝΤΙΝ,ΑΛΛΑ +ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΣ ΜΟΡΦΗΣ,ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 13:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΜΕΣΩΣ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.

quote:
ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΡΑΓΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ?
ΠΙΣΤΕΥΩ ,ΝΑΙ...
ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...

ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΕΙΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ????????????
ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΓΑ/ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 14:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.
Θα ήθελα να ασχοληθούμε λίγο με τον αποσυμβολισμό του Ιούδα και να ανάγουμε την εκδήλωση αυτή -ενός προσώπου- σε εσωτερική κατάσταση Ιούδα.
Ο Ιούδας την εποχή εκείνη, δέχτηκε την ανθρώπινη φύση του Χριστού,
ως ο βασιλέας εκείνος που λέγαν οι γραφές και ο οποίος θα οδηγούσε τον λαό του πέρα από την Ρωμαική κατοχή. Γι αυτό και Τον ακολούθησε.
Δεν κατανόησε όμως και ούτε πίστεψε στην θεία καταγωγή Του και στην Θυσία αυτή που ο Χριστός έλεγε.
Μέσα σε κάθε άνθρωπο λυτουργεί η κατάσταση Ιούδα.Το κέντρο Ιούδα.
Η υπερτατη προδοσία του Ανθρώπου ως προς τον Εαυτό του είναι η μη παραδοχή της θείας του καταγωγής.
Ο άνθρωπος πιστεύει σε καταστάσεις που βρίσκονται έξω από αυτόν.
Στην εξουσία, στο χρήμα, στις επίκτητες γνώσεις και δυσκολεύεται πολύ να πιστεψει στον αληθινό Εαυτό του.
Αποτέλεσμα της κίνησης του αυτής είναι η συνεχής προδοσία της ψυχής και του πνεύματος του.
Ο Ιούδας λοιπόν όταν κατάλαβε τί έκανε, αυτοχειριάστηκε.
Είναι εκδήλωση μετανόησης και εκ νέου μετατόπισης του Εαυτού του.
Από την ύλη στο πνεύμα.
Ο Ιούδας ανέρχεται, γι΄αυτό και αναπαριστάνεται με φωτοστέφανο.
Το κέντρο Ιούδας είναι αυτό που τροφοδοτεί με την κίνηση του είτε την υλική υπόσταση είτε την πνευματική.

Φιλικά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2003, 22:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΕΣ ΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,Νathanal...ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΚΠΟΡΕΥΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΙΟΥΔΑ.
ΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΟΥΔΑ,ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ.
ΑΠΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ Α.ΚΟΥΚΟΥΒΗ(ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ) ΣΤΟ ΑΒΑΤΟΝ"ΑΡΙΘΜΟΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ+ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ"(Τ24)

[Ο ΙΟΥΔΑΣ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΙΛΙ ΣΤΟΝ ΙΗΣΟΥ,ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ+ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΥΛΗ,ΣΤΙΣ 7 ΓΑΙΕΣ-ΣΦΑΙΡΕΣ*,ΓΙΑ ΝΑ
'ΣΩΣΕΙ',ΝΑ ΛΥΤΡΩΣΕΙ ΤΑ ΟΝΤΑ.ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ,ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΠΤΩΣΗΣ,ΣΤΗΝ ΥΛΗ.ΕΤΣΙ Η ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ(888)ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΒΟ-ΣΤΑΥΡΟ .ΠΑΡΑΔΟΣΙΣ=(80+1+100+1+4+70+200+10+200)=666
Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 7ΓΑΙΕΣ-ΣΦΑΙΡΕΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ7.ΙΟΥΔΑΣ=685,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΛΕΞΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΕΠΤΑΣ=586.Ο ΙΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΟΙ 7 ΓΑΙΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ*¨¨ΙΟΥΔΑΣ(685)+ΕΠΤΑΣ(586)=ΣΤΑΥΡΟΣ(1271)

*Η Ε.Π.ΜΠΛΑΒΑΤΣΚΙ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ,ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΟΣΜΙΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ 7ΑΔΑ ΜΙΚΡΩΝ ΣΦΑΙΡΩΝ (ΓΑΙΕΣ)+ΤΙΣ 4ΣΦΑΙΡΕΣ ΤΩΝ 4ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.Η ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 7ΓΑΙΕΣ-ΣΦΑΙΡΕΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΕΝΑΝ ΠΛΗΡΗ ΚΥΚΛΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΛΑΝΗΤΗ.ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΑΙΑ-ΣΦΑΙΡΑ ΑΝΑΠΤΥΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ 7ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΠΤΑΔΙΚΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΟΥ.Η ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΓΑΙΑ-ΣΦΑΙΡΑ,ΑΠΟ ΤΙΣ7 ΣΥΝΟΛΙΚΑ,ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΗΜΕΡΑ(ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ).ΜΟΛΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ,ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΙΣΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Η ΚΑΘΕ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΒΟΙΩΝΕΙ ΕΝΑΝ 'ΥΠΝΟ ΧΩΡΙΣ ΟΝΕΙΡΑ'.ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ ΝΥΧΤΑ(ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΘΗΛΥΚΗΣ ΑΡΧΗΣ).ΕΣΙ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ+7 ΝΥΧΤΕΣ.]


ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ +ΓΙΑ ΤΗΝ' ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΘΛΙΨΗΣ' -ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ 12ΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ....

ΦΩΣ,ΑΤΜΑ


Edited by - ΑΤΜΑ on 22/01/2003 22:29:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2003, 22:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΜΕΣΩΣ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΡΑΓΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ?
ΠΙΣΤΕΥΩ ,ΝΑΙ...
ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...
--------------------------------------------------------------------------------


ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΕΙΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ????????????
ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΓΑ/ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



καλή ερώτηση... αφού ο χριστός ήξερε ότι θα σταυρωθεί ή μάλλλον ότι έπρεπε να σταυρωθεί γιατί χωρίς θάνατο δεν υπάρχει ανάσταση τότε μπορούμε να πούμε ότι η εκλογή του ιούδα ήταν αναγκαία για την εξέλιξη . εδώ ξανααναφερόμαστε στο θέμα της μοίρας και της ελευθερης βούλησης .( πως γίνεται από τη μία να λέει ότι είναι γραμμένα τι θα συμβεί σχετικά με το θεο και τον κόσμο και από την άλλη να λέει η εκλησία ότι έχουμε ελευθερη βούληση? τέλος παντων...). άρα με αυτή τη λογική ο ιουδας δεν είναι υπεύθυνος για την προδοσία μια ούτως η άλως έπρεπε να γίνει από κάποιον . με αυτην την συλλογιστική ο ιούδαας δεν είναι ο θύτης αλλά το θύμα . δε θα έπρεπε λοιππον να τον χλευάζουομε και να τον περιφρονούμε αλλά να τον ευχαιριστού΄με μια και βοήθησε στην εξέλιξη της χριστιανοσύνης . δηλαδή απλά εκπλήρωσε την αποστολή του . καταλαβαίνετε τι θε΄λω να πω ? περιπλέκονται τα πράγματα...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2003, 00:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ....

ΕΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΤΑΙ ....

ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ????????????
ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΓΑ/ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ?????


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2003, 01:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΒΑΤΑΡ, Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΔΩΘΗΚΕ...
ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ...
ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΗΔΗ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΙΑΝ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ
ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ


Edited by - ΑΤΜΑ on 25/01/2003 21:57:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2003, 10:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΩΘΗΚΕ.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΟΣΟΥΝ ΚΑΤΙ
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 16:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ +ΓΙΑ ΤΗΝ' ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΘΛΙΨΗΣ' -ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ 12ΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 14:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ...ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ Ν' ΑΝΘΙΣΟΥΜΕ ΜΕΣ' ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ...ΝΑ ΥΠΕΡΒΟΥΜΕ..

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ.
Ο ΙΗΣΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΥΤΟ,ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ +ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ,Ο ΙΟΥΔΑΣ Ο ΙΣΚΑΡΙΩΤΗΣ.ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟΣ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΠΡΟΔΟΤΗ.
ΕΙΝΑΙ Ο ΑΠΟΚΡΥΦΟΣ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ...'ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ'
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΥΠΩΘΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΠΩΣ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΟΥ ΝΑ ΔΙΑΚΥΡΗΞΕΙ ΤΗΝ ΘΕΟΤΗΤΑ ΤΟΥ.
....(ΚΥΡΙΕ ,ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙΟΝ ΤΟΥΤΟ)...ΕΙΠΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΠΑΤΕΡΑ,ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΤΩΝ ΕΛΑΙΩΝ +ΙΣΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΔΗΛΩΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΤΗΝ ΘΕΙΚΗ ΤΟΥ ΦΥΣΗ ...

"Η ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΘΛΙΨΗΣ ",ΛΟΙΠΟΝ ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΑΓΜΑ ,ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ,"ΤΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΙΕΡΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ".
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ..
Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕ ΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΘΕΟΤΗΤΑ+ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΙΟΥΔΑΣ Ο ΙΣΚΑΡΙΩΤΗΣ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΘΥΣΙΑ,ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΝΤΑΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΝΤΑΞΙΑ ΘΥΣΙΑ...
Η ΕΝΣΑΡΚΩΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΛΟΓΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΓΗΙΝΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑ...ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
,ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ...
ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΣΑΡΚΩΣΗ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ...
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΥ ...
"ΟΠΩΣ ΕΠΑΝΩ ΕΤΣΙ +ΚΑΤΩ"....
Ο ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ +Ο ΜΑΚΡΟΚΟΣΜΟΣ...
Ο ΙΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ...
Η ΚΑΤΩΤΕΡΗ ΤΑΞΗ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ...
ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΛΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ...ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ....ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΟΛΙΟΤΗΤΑ...ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ!ΟΜΩΣ ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ....ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΕΙ ΕΝΑΝ ΑΘΩΟ ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ....
Ο ΙΗΣΟΥΣ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΘΛΙΜΜΕΝΗ ΕΚΔΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ...
ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΘΛΙΨΗΣ ,Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΚΟΜΗ +ΣΤΗΝ ΥΣΤΑΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΩΣΗΣ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ "ΤΕΤΕΛΕΣΘΑΙ"..ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ....
ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5 ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΜΕ ΠΙΣΩ ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ "ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ ΤΗΣ ΘΛΙΨΗΣ" ΗΤΑΝ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ...ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ "ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΕΙΡΑΣΜΟ" ΤΟΥ...
ΜΕ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΤΟΥ ΟΡΚΟΥ ΤΟΥ....ΕΤΣΙ ΠΛΗΡΩΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΧΛΟ ...

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ" ΒΑΣΙΛΙΑ ΑΡΘΡΟΥΡΟΥ+ΤΩΝ ΙΠΠΟΤΩΝ ΤΗΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ" ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΜΥΘΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΤΟΥ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ...ΕΔΩ Ο ΛΑΝΣΕΛΟΤ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΤΟΝ ΠΑΣΧΩΝ ΒΑΣΙΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗ ΓΚΟΥΙΝΕΒΗΡ...

Ο ΙΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ "Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ" ...
"Ο 13ος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ " ΣΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΔΕΙΠΝΟ...ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο 12ος
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ...Ο 13ος ΕΙΝΑΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ...
ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΠΗΡΕ Ο ΠΑΥΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΠΑΣΕΙ Ο ΙΕΡΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ 12.

Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ,ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΥΣ ΟΡΚΟΥΣ,
"Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΕΛΥΦΟΣ",Η ΜΥΗΣΗ ΔΕΝ ΓΝΩΣΤΟΠΟΕΙΤΑΙ ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΙΕΡΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ...
...ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ,ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΤΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΗΣ ΘΛΙΨΗΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΩΣΤΙΚΟ ΚΥΜΑ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΙΦΝΙΔΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΡΑ ΣΑΝ ΚΥΜΑΤΟΘΡΑΥΣΤΗΣ.ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ 'ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ' +ΕΝΑ ΚΥΜΑ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΘΛΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ+ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙ,ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΜΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΕ ΠΟΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΚΑΘΕ 'ΣΤΑΓΟΝΑ' ΠΡΟΣΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ ΤΩΝ ΔΑΚΡΥΩΝ...ΚΑΘΕ 'ΣΤΑΓΟΝΑ' ΛΥΤΡΩΣΗΣ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΥΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ...
Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΤΟΥ ΕΓΩ...
ΤΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΥΤΗ ΘΛΙΨΗ ,ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΦΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ.ΠΩΣ ΟΣΑ +ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΑΡΚΕΤΑ.ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΔΙΑΡΚΕΙ,ΠΩΣ ΠΕΡΑ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΑΚΡΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΦΗΜΕΡΟ+ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ..ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΚΑΝΑΝ...


( ΟΣΑ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ " ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ " ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ "ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ" Τ24)

'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 29/01/2003 15:12:15

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/01/2003 15:21:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 23:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑΝ ΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...
ΜΑ ΜΠΗΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΛΗ ΤΗ ΡΟΗ...ΩΣΤΟΣΟ...ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ...
Ο ΦΙΛΟΣ Wolffaced,ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟΝ 'ΕΦΙΑΛΤΗ'...
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ +ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ...


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 23:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ Ο ΙΟΥΔΑΣ (ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ) ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΔΡΑΜΑΤΟΣ...

ΤΟΥ ΔΡΑΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ...
ΕΧΟΥΝ ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΡΑΜΑΤΑ ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 15:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΒΑΤΑΡ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...
ΜΑ ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΤΟΥ ΕΦΙΑΛΤΗ...
ΟΣΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ...Μ'ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΞΕΧΝΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...()
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy