ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μην Απαντήσεις. Δεν Θα σου Απαντήσω. Πας ένα στοίχημα εαυτέ μου ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 10:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακολουθούν αποσπάσματα απ' το ως
τώρα απόρρητο προσωπικό ημερολόγιο
του Γούντι Άλεν, που θα εκδοθεί
μεταθανατίως ή μετά την αποδημία του
εις Κύριον, αναλόγως με το τι θα
συμβεί πρώτο

"Νομίζω πως η φυματίωσή μου χειροτέρεψε. Και το άσθμα μου. Η δύσπνοια με πιάνει συνέχεια, και ζαλίζομαι όλο και πιο συχνά. Όλο και πιο συχνά μπουκώνω και λιποθυμάω. Το δωμάτιό μου είναι υγρό κι έχω μονίμως κρυάδες και ταχυπαλμίες. Παρατήρησα επίσης πως μου τελιώσανε οι χαρτοπετσέτες. Πόσο θα συνεχιστεί αυτό " Woody Allen.

Κάποιοι ισχυρίζονται πως είναι από τον Σείριο. Το ίδιο έλεγε κι ο Χατζιδάκις με το "Στο Σείριο υπάρχουνε παιδιά". Τουλάχιστον αυτός το έλεγε μετά Μουσικής. Οι άλλοι το λένε ΜετάΦυσικής.

Δεν ξέρω αν υπάρχουνε παιδιά στο Σείριο, πάντως αν υπάρχουνε, μπορούν να συμμετάσχουν σ' αυτό το θέμα...


Edited by - 19OO on 04/12/2005 10:42:36

Edited by - 19OO on 04/12/2005 12:38:59

19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγα Λόγια για το Θέμα

Ό,τι πέρασε, περνάει. Ό,τι είπαμε, είπαμε. Όσο βρίσαμε, βρίσαμε. Όσο κατηγορίσαμε, κατηγορίσαμε. Καιρός να αποτιμηθούν οι πράξεις μας. Με χιούμορ. Με αυτοσαρκασμό. Με σάτυρα.

Εμείς που κονταροχτυπηθήκαμε, εμείς που χλευάσαμε και "πολεμήσαμε" ο ένας τον άλλον, εμείς που αγαπήσαμε ο ένας τον άλλον, που κάτσαμε σ' ένα τραπέζι, που ακούσαμε ο ένας τον άλλον, που κρίναμε ο ένας τον άλλον, ποιος είναι αλήθεια ο δικός μας Κριτής ? Εδώ θα μιλήσουμε για τον εαυτό μας. Θα κοροϊδέψουμε τον εαυτό μας. θα γίνουμε όλοι ένας Woody Allen. Και μπορούμε να το κάνουμε.

θελα σήμερα το πρωϊ να μπω στο esoterica και να αρχίσω πάλι τα δικά μου. Πολύ θα ήθελα να μάθω βέβαια, πόσα από τα δικά μου, είναι δικά μου. Όχι όλα, υποθέτω.

Θεούλη μου, γιατί να 'χω τόσες ενοχές ? Μήπως επειδή δεν έγινα Αξιωματικός του Ελληνικού Στρατού όπως ήθελε ο μπαμπάς μου Μήπως επειδή δεν τα κατάφερα στο esoterica Γιατί οι μέρες του λογαριασμού μου είναι μετρημένες κι όχι, π.χ αλφαβητικά Γιατί με κυνηγάει ο Μ.

Excuse me ντίαρ nicknames, ου γαρ οίδα τι ποιώ... Γαρίδα το μάτι σας ε

Edited by - 19OO on 04/12/2005 11:19:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
brake a leg λένε οι ηθοποιοί του αγγλικού θεάτρου πριν βγούν στη σκήνή...

τώρα δεν ξέρω αν αυτό είναι ευχή ή κατάρα... αλλά πάρτε την όπως θέλετε...

επειδή κάθε συζήτηση (ακόμα κι αυτή) χρειάζεται τους ορισμούς της για τα πράγματα, θέλω να συνεισφέρω καταθέτοντας κάποιους απ' αυτούς...

εν καιρώ θα έλθουν κι άλλοι... συγχωρείστε μου την αγγλική, καθώς νομίζω πως η μετάφραση θα "έχανε"


K is for KUNDALINI

KUNDALINI is a serpent of energy curled up at the base of the spine which rises when one meditates on it. When one gets really good at it, the Kundalini comes all the way up the spine, frazzles the brain, and leaps out the top. This is considered very d esirable by people who practice Kundalini.

Lots of people practicing Kundalini have been so successful that they are now living in nice, quiet places where they can be with others like themselves. (See LSD).

L is for LSD

LSD is something people swallow to go to different spaces. It is kind of a Cosmic Rapid Transit System.

Lots of people decided they liked those spaces so much, they would stay where they were.

Where they are now is in nice, quiet homes with nice people to look after them.


T is for THIRD EYE


The THIRD EYE is the one in the middle of your forehead which you might not have noticed yet, but which all New Age People want to open.

They figure if they can see two dimensions with one eye, and three dimensions with two eyes, just imagine what they might see with three eyes!

One supposed method of opening the Third Eye is by drilling a hole in the forehead. This has not been a popular technique. Another way is through meditation (See MEDITATION). Still another way is to say nice things to it and coax it open.

Once you get your Third Eye open, we'll tell you about Cleaning the Third Ear.


Galadriel... Old Ager (6.500 χρόνια είναι αυτά )


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1900

quote:
Ακολουθούν αποσπάσματα απ' το ως
τώρα απόρρητο προσωπικό ημερολόγιο
του Γούντι Άλεν, που θα εκδοθεί
μεταθανατίως ή μετά την αποδημία του
εις Κύριον, αναλόγως με το τι θα
συμβεί πρώτο

αυτο ειναι πολυ ασχημο να γινεται.ακου να εκδοθει το ημερολογιο του.{αν μας λες αληθεια και ειναι οντως απο το ημερολογιο του,που δεν εχω ιδεα που το βρηκες....}.
δεν ειναι σωστο αφου πεθανει καποιος να εκδιδουμε τις σκεψεις του στο ευρυ κοινο{εκτος και αν το εχει πει ο ιδιος} μονο και μονο για να τσιμπισουν χρηματα οι εκδοτικοι οικοι.καλα δεν λεω ?

santaclaws,no matter what


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρησιμοποιήστε α' ενικό.

Γράφετε ελληνικά, ή όταν επιθυμήσετε το Αγγλικανικό στυλ, μεταφράστε το. Δεν χάνει... Κερδίζει...

Πλιζ, σήμερα απέναντι μου, κάθησε ο deva. Αν και τούτος ο ανισόρροπος τύπος, πολύ μου την βιδώνει ώρες ώρες, ψάχνω να βρω τον κατάλληλο τοίχο για να παραμείνει η βίδα του, λασκαρισμένη.

Βιδώνομαι όταν το γραφτό μου, δεν έχει τίποτε από μένα. Σκέφτομαι κάποιες φορές να σκίσω τα πτυχία μου...

Edited by - 19OO on 04/12/2005 11:37:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάστα...

ακολουθώ τις επιταγές της μόδας λοιπόν,
καθαρίζω καλά το Τρίτο Μάτι μου και ενίοτε και το Τρίτο Αυτί μου...

αποφεύγω μέρη ήσυχα και με κάτι καλούς κυρίους που θα με φροντίζουν
γιατί υποψιάζομαι ότι η "παρέα" μου είναι πολύ "ανώτερη" από μένα...

να θυμηθώ να απλώσω τα ρούχα...

εχμ...αλήθεια, όταν στα γενέθλια τα κεράκια είναι περισσότερα απ' την τούρτα τι κάνει κανείς?


G.



Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε εκνευρίζουν αφάνταστα επίσης αυτοί που κάνουν ότι τα ξέρουν όλα..
ενοχλούν εμάς που τα ξέρουμε!

κοπρέντε?

πρέπει να βρω σύντομα λύση στο θέμα με τα κεράκια...


G.



Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εχμ...αλήθεια, όταν στα γενέθλια τα κεράκια είναι περισσότερα απ' την τούρτα τι κάνει κανείς?

Σβήνει αυτα που τ' αναλογούν και τ'άλλα τα μασάει ...να πούμε!

Χλαμπατζάν

Better to save the mystery than surrender to the secret..
Gentleman's Apocalypse
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Didorium,

Στο παρόν θέμα, δεν απαντάμε στα μέλη. Απαντάμε στο εαυτό μας. Μιλάμε για τον εαυτό μας. Αυτοσαρκαζόμαστε.

Προσπάθησε σε παρακαλώ, δεν είναι δα και τόσο δύσκολο.

Σ' ευχαριστώ.

Edited by - 19OO on 04/12/2005 11:50:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aποφάσισα να αρχίσω συνεδρίες λογοθεραπείας...
η επικοινωνία μου με το περιβάλλον είναι περιορισμένη...
έχω και κομμένο τηλέφωνο ίσως φταίει κι αυτό...

Χθες, έκανα "κάθοδο" και στο δρόμο βρήκα κάτι ανασφάλειες
που είχα χάσει... Καλά παιδιά, δεν συνέχισα την "κάθοδο"...
Εκατσα να κάνω παρέα μαζί τους...

Στα κεράκια άραγε, τα δίσεκτα χρόνια πρέπει να τα μετρήσω διπλά?


G.


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 11:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Didorium,

Στο παρόν θέμα, δεν απαντάμε στα μέλη. Απαντάμε στο εαυτό μας. Μιλάμε για τον εαυτό μας. Αυτοσαρκαζόμαστε.

Προσπάθησε σε παρακαλώ, δεν είναι δα και τόσο δύσκολο.

Σ' ευχαριστώ.

Edited by - 19OO on 04/12/2005 11:50:37


Ευχαριστώ για το πολυτρανο παράδειγμα που μόλις έχεις δώσει. Ανάθεμα την αφεντιά.. και την ευ[λ]κολία σου..

Auto-σαρκάζομαι αλλοι σκίζουν πτιΧ[ν]ια εγω σκίζω την σ[β]αρκα μου..

Better to save the mystery than surrender to the secret..
Gentleman's Apocalypse
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 12:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, με ξεγέλασες Didorium. Είσαι πιο έξυπνος απο μένα και μπράβο σου.

Δεν δίνω φυσικά εγώ κανένα παράδειγμα. Άνοιξα ένα θέμα, νομίζω αρκετά κατανοητό. Συνεχίζεις να κάνεις τα ίδια και τα ίδια. Τι να σου πω ? Αν θέλεις να συμμετέχεις, οκ, κανένα πρόβλημα. Αν δεν θέλεις, μην συμμετέχεις ρε φίλε και μην μας σπας τα τέτοια μας...

Σ' ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 12:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εντάξει, με ξεγέλασες Didorium. Είσαι πιο έξυπνος απο μένα και μπράβο σου.

Δεν δίνω φυσικά εγώ κανένα παράδειγμα. Άνοιξα ένα θέμα, νομίζω αρκετά κατανοητό. Συνεχίζεις να κάνεις τα ίδια και τα ίδια. Τι να σου πω ? Αν θέλεις να συμμετέχεις, οκ, κανένα πρόβλημα. Αν δεν θέλεις, μην συμμετέχεις ρε φίλε και μην μας σπας τα τέτοια μας...

Σ' ευχαριστώ.


fxaristo fxaristo fxaristo!

min fliareis se parakalo.. therma..

kala den tha simmetexo - iposxomai - tha meinw omws edw na parakolouthw diakritika kai adiakrita - mexri na spasoun mona tous

Min apantiseis - den pianei tpt topo

Better to save the mystery than surrender to the secret..
Gentleman's Apocalypse
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 12:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σήμερα, σε μια κηδεία, έπεσα πάνω στον αδελφό μου. Δεν είχαμε ιδωθεί εδώ και δεκαπέντε χρόνια, αλλά ως συνήθως έβγαλε μια ψόφια γάτα απ' την τσέπη του κι άρχισε να με βαράει μ' αυτήν στο κεφάλι. Με τον καιρό κατάφερα να τον καταλάβω καλύτερα. Επιτέλους συνειδητοποίησα πως η παρατήρησή του πως είμαι ένα σιχαμερό παράσιτο κατάλληλο μόνο για εξολόθρευση είχε ειπωθεί περισσότερο από οίκτο παρά από θυμό. Ας είμαστε ρεαλιστές. Ήταν πάντα πολύ πιο έξυπνος από μένα - πιο πνευματώδης, πιο καλλιεργημένος, με καλύτερη μόρφωση. Γιατί δουλεύει ακόμα στο σουβλατζίδικο είναι μυστήριο..." Woody AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 12:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν ετοιμάζομαι να ποστάρω μια απάντηση σε κάποιον, πάντα κάνω την εξής ερώτηση στον εαυτό μου. Γιατί να ποστάρω ? Σιγή ιχθύος... Αν ήμουν ψάρι, στα μαλάκια θα με είχαν κατατάξει...

"Μην απαντήσεις. Δεν θα σου απαντήσω". Πας ένα στοίχημα εαυτέ μου

Edited by - 19OO on 04/12/2005 12:36:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 14:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα διαπίστωσα πως το να βγαίνεις λουσμένος στην βεράντα για να γλυτώσεις το εγκεφαλικό δεν είναι πολύ υγιεινό από μόνο του...

επίσης διαπίστωσα πως αν επιτρέψω στις γραμματοσειρές να εξιχνιάσουν το έγκλημα που συμβαίνει στο μυαλό, αυτό το τελευταίο θα πάρει τις βαλίτσες του και θα φύγει...

σκέφτομαι, πως ίσως δεν είναι καλή λύση τα κεράκια στην τούρτα... τουλάχιστον από οικονομικής απόψεως...

να θυμηθώ να απλώσω τα ρούχα είπαμε!


G.



Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 17:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορρυ δεν ηξερα οτι απανταμε στον εαυτο μας.ωραιο τοπικ.θα δοκιμασω.

οχι ρε Deghar δεν ειναι κακο να γραφουμε τα ημερολογια των αλλων.τοσα κακα γινονται στον κοσμο ρε αδερφε,αυτο σε πειραξε ?
santaclaws

B.R law


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 17:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οχι ρε Deghar δεν ειναι κακο να γραφουμε τα ημερολογια των αλλων.τοσα κακα γινονται στον κοσμο ρε αδερφε,αυτο σε πειραξε ?
santaclaws

και επειδη γινονται τοσα κακα ?,σημαινει οτι πρεπει να γινουν και αλλα ?.αμα ειναι ετσι και πολεμος γινεται.αιντε,παρε ενα τουφεκι και πυροβολα τον κοσμο.
σοβαρεψου....
Deghar

B.R law


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 19:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις πως πάλι έχασα το μπαλάκι της λογικής κάτω απ' τον καναπέ... άντε τώρα στην ηλικία μου να σκύβω να το ξετρυπώσω από 'κει κάτω...

Εχω απ' την άλλη κάτι πονάκια στα πλευρά που οδηγούν κατευθείαν στον ορθοπεδικό... αυτά είναι από τα συντροφικά και μη μαχαιρώματα... άρα ίσως θα έπρεπε να ψάξω για ινστρούχτορα αντί για ορθοπεδικό..

Ο D. μου έδωσε μια καταπληκτική λύση για τα κεράκια... θα τα κάνω quote!


Αlatariel


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
19OO
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 19:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 19OO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις πως ο καθρέφτης ως βοηθητικό εργαλείο στο σεξ, λειτουργεί ως άλλοθι ναρκισσισμού. Τι γίνεται όμως αν είναι παραμορφωτικός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 00:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω εχω τις υποψιες οτι δεν εχω καμια σχεση με το τοπικ.παντα τα καταφερνω να βγαινω "εκτος".πλακα εχει.{αν η amalia με παρει χαμπαρι θα με στειλει στα 10 μυνηματα} καλυτερα να μην με καρφωσει κανεις σας...

B.R law


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 01:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες μαλωσα με τον φιλο μου.
Σημερα ξυπνησα ψυχοπλακωμενη τα ξημερωματα
και το εριξα στις δουλειες.
Θυμηθηκα οτι ειχα να βαλω και πλυντηριο.
Επισης να καθαρισω τη βεραντα, τις μπαλκονοπορτες,
τα στορια, το σπιτι, ν΄αλλαξω σεμεδες,να κανω ενα καλο
ξεκαθαρισμα στο ψυγειο.
Δεν ξεδωσα μ΄αυτα και αποφασισα να μπω στο εσωτερικα.
Εριξα μερικα μπεινιλικια στον 22.
Ουτε μ΄αυτο ηρεμησα.
Πηρα το μπαμπα τηλεφωνο και του ζητησα να παμε να
παρουμε το χριστουγεννιατικο δεντρο απο το εξοχικο
για να το στολισω.
Τι να κανει ο καημενος;
Εκανε βραδυατικα 30 χιλιομετρα μεχρι εδω, αλλα 10 μεχρι
να φτασουμε εκει, και αλλα τοσα για να γυρισει πισω.
Πιστευα οτι φετος δεν θα ειχα ορεξη να στολισω δεντρο.
Το στολισα.
Οπως και ολοκληρο το σπιτι!!!
Και τωρα το μοναδικο που με καιει και εχω αγχωθει πραγματικα,
ειναι οτι δεν εβγαλα τα φρυδια μου!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 02:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μνήμη μου παίζει παιχνίδια... Το άϊζενχάουερ που με βασανίζει τα κάνει όλα θολά. Σα να θυμάμαι... σα να θυμάμαι έναν 1900 που έγραφε κάποτε κάποια πράγματα... δεν ξέρω τι ακριβώς... αλλά κάποτε έφυγε. Κάμποσοι λυπήθηκαν, νομίζω. Δε θυμάμαι πότε. Πάει καιρός.
Σα να είδα σήμερα τον 1900 ξανά. Μα τι περίεργο. Σα να είναι άλλος.
Σα να είναι κάποιος άλλος, που του πήρε το όνομα και γράφει κάτι άλλα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς... Τα φάρμακα δε με βοηθούν πια. Σαν να είδα έναν που γράφει σαν να είναι κάποιος άλλος... Ή ο άλλος είναι ο ένας; Νυστάζω...

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 02:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειναι καθολου περιεργο...
Οι ανθρωποι εκφραζονται, συμφωνα
με την ψυχολογικη τους κατασταση...
Δεν χρειαζεται πολυ μυαλο για να το
αντιληφθεις.
Γνωριζουμε, μαθαινουμε, αναθεωρουμε,
αισθανομαστε, αντιλαμβανομαστε...
Αυριο, μεθαυριο, θα τον ξαναδεις οπως
τον ηξερες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 12:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
{αληθινο συμβαν}σημερα δεν πηγα σχολειο.
αυτο γιατι το σαββατο εκει που περπατουσα σαν ανθρωπος στον δρομο,παραπατησα και γυρισα το ποδι μου.
ενιωσα εντονο πονο αλλα τον αγνοησα και συνεχισα,θα πηγαινα σε εναν αγωνα μπασκετ που επαιζε μια φιλη της αδερφης ενος φιλου μου.
ο πονος ολο και δυναμωνε,και κατεληξα σαββατο βραδυ στο ΚΑΤ.
ειχα ενα απλο διαστρεμμα στο πελμα αλλα επρεπε να μεινω στο σπιτι για 3 ημερες!
αποτελεσμα ?
την κυριακη εχασα μια εκληκτικη δραστηριοτητα που δεν ηθελα με τιποτα να την χασω,γαμω την γκαντεμια μου.....

B.R law


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 23:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
I'm the Lizard King,I can do everything.....

Δε με πιστεύετε?Δε με πιστεύετε?

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 03:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν σε πιστευουμε!
You can not do anything you want!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 12:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναγκάζομαι να "αντιληφθώ" ότι μεγαλώνω με διάφορους ύπουλους τρόπους....

Πρώτα απ'όλα τα καλλυντικά που αφήνονται πάνω στο γραφείο μου έχουν αλλάξει πρόθεση
(πως λες "δεν έχει καλές προθέσεις"?-ε, ένα τέτοιο πράγμα)...
Από "προ" γίναν "κατά" κ "αντί"/ που σημαίνει ότι από κει που σκέφτομαι "έχω καιρό μπροστά μου να το προλάβω το κακό"
ξαφνικά είμαι η Καρχιλάκη στην εμπόλεμη ζώνη.

η αναλογία προσκλήσεων σε α)γάμους/βαφτίσεις κ β)έξαλλα πάρτυ δείχνει να έχει αντιστραφεί τα τελευταία 2 χρόνια!
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να να δω την "καλή πλευρά" στο όλο ζήτημα γιατί το να πάω σε πάρτυ μου δημιουργεί τη γνωστή -τελευταία- σύγχυση
του ΤΙ-ΘΑ-ΠΙΩ (χτύπημα κάτω από τη ζώνη!! Δεν έχω πια σταθερό ποτό! Ο οργανισμός μου έχει απορρίψει στο πέρασμα του χρόνου τις
περισσότερες πιθανές επιλογές)

ΔΕΝ μπορώ να δω την "καλή πλευρά" στο όλο ζήτημα γιατί παρόλο που δουλεύω από το πρωί ως το βράδυ,
αυτά που βγάζω δεν μου φτάνουν ούτε για "ζήτω" (πόσο μάλλον για γαμήλια δώρα κάθε τρεις κ λίγο).
**Εγώ δεν μπορούσα να γεννηθώ γόνος γνωστής οικογενείας??/χμ.. υποψιάζομαι ότι η Αθηνά δεν τα πάει καλά με τον Αλβάρο
γιατί αντί να περνάει το μήνα του μέλιτος, κάθεται κ γράφει στα φόρουμς κ εκνευρίζομαι με την κακή μου τύχη...

όταν πάω να πάρω δώρο, οι πιθανότητες να καταλήξω να ψωνίζω στο Mothercare
παρά σε κάποιο άλλο κατάστημα είναι 70%-30%.

κλείνοντας τα μάτια, φέρνω εύκολα στο μυαλό μου το εσωτερικό του Δελούδη,
ενώ το εσωτερικό του Dragoste πχ. έχει ένα gaussian blur πέρασμα από πάνω του...

///έβαλε κ ο Αdmin την κλεψύδρα κ αισθάνομαι πως με χλευάζει προσωπικά...

α ρε κατακαημένη valnta....


"Blood has no nationality "
Valnta + Gattaca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 21:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η μνήμη μου παίζει παιχνίδια... Το άϊζενχάουερ που με βασανίζει τα κάνει όλα θολά. Σα να θυμάμαι... σα να θυμάμαι έναν 1900 που έγραφε κάποτε κάποια πράγματα... δεν ξέρω τι ακριβώς... αλλά κάποτε έφυγε. Κάμποσοι λυπήθηκαν, νομίζω. Δε θυμάμαι πότε. Πάει καιρός.
Σα να είδα σήμερα τον 1900 ξανά. Μα τι περίεργο. Σα να είναι άλλος.
Σα να είναι κάποιος άλλος, που του πήρε το όνομα και γράφει κάτι άλλα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς... Τα φάρμακα δε με βοηθούν πια. Σαν να είδα έναν που γράφει σαν να είναι κάποιος άλλος... Ή ο άλλος είναι ο ένας; Νυστάζω...

No Method, No Guru, No Teacher


Μη μπερδεύεσαι αδερφέ. Άλλο 1900 κι άλλο 19 Ομικρον Ομικρον.
Πως λέμε άλλο ο ανοιχτομάτης κι άλλο ο αυγουλομάτης;...ετσι

Άσε wendigo... Μόνο ένα φαρμακο μπορεί να βοηθήσει το esoterica τώρα...Νιτρογλυκερίνη

ή

"...θα ηττηθούν απ' ό,τι πιο αδύναμο
από τη χλόη που σκεπάζει ερειπιώνες..."


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 23:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"...θα ηττηθούν απ' ό,τι πιο αδύναμο
από τη χλόη που σκεπάζει ερειπιώνες...

Αν είναι να ηττηθουν, τοτε η εξυπναδα εχει σαν αντιθετο την βλακεια, και είναι σε πολεμο μεταξυ τους.

Είναι όμως ετσι?

Μονο αν καποιος δει ολικα, (και στην πραξη), πως το ένα δεν εχει να κανει με το άλλο, δεν θα ασχοληθει μαζι της (με την βλακεια)...

Τοτε μονο πιστευω, πως η εξυπναδα ειναι χωρος (δεν γινεται) που δεν ευδοκιμει η βλακεια, ετσι μονο δεν γραφονται... *(τοσα και τοσα που διαβαζουμε), και δεν αρμοζουν, σε νοημοντα οντα.

Μια καλησπερα στον 1900, στον Ventigo,... και σε οσουν αγαπουν, ότι είναι εσω... ε, αντε και τα εξω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 20:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια εμπειρίας με τις οπές...
Να περνάς από πάνω -τεχνιέντως! Να πέφτεις μέσα ενίοτε...
Να κοιτάς καθώς πλησιάζουν, το μηδέν, το άπειρον, το όμικρον.
Δε με ξεγελούν εύκολα πια.
Τις λεπτές διαφορές τις ξεχωρίζω.
Τις δέχομαι, σχεδόν τις εκτιμώ.
Τις μικρές διαφορές που μπορεί να σημαίνουν μεγαλύτερες.
Ή μπορεί και τίποτα.
Είδα, όμως, ένα σκίτσο που είχα καιρό να δω.
Λίγο από μια γκλάβα: δυο μάτια, μισή μύτη.
Ήταν όμορφα που ξανά'δα αυτό το σκιτσάκι!
Από τη μακρινή Κούβα, λέει...
Καλό δρόμο, φίλε.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy