ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ονειρα οταν χανεις ενα δικο σου προσωπο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 14:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχασα πριν απο 3 εβδομαδες τον μπαμπα μου .Τον ειδα στον υπνο μουκαι του εκανα ερωτησεις. Τον ρωτησα αν ειναι καλα, και απλα κουνησε το κεφαλι σαν να ελεγε ετσι και ετσι ,τον ρωτησα αν μπορει να μας βλεπει και κουνησε καταφατικα,θα σε δουμε ποτε?και εδειξε με νευμα οτι δεν ξερει,αν και δεν πολυπιστευω τον πωτησα αν ειναι στον παραδεισο και δεν απαντησε.Ηταν πολυ πικραμενος.Πεθανε αιφνιδιως και ακαριαιος.Πρεπει να σας πω οτι πριν 5 χρονια οταν γεννουσα ειχα καποιες επιπλοκες και για λιγο με εχασαν και ειχα μια παραξενη εμπειρια οπου η αισθηση οτι φευγεις το αισθημα του αποχωρισμου ειναι τραγικο αλλα μετα δεν ξερω τι συμβαινει.Αν ολα αυτα ισχυουν δεν ξερω τι να σκεφτω.Αν δηλαδη ο μπαμπας ξερει οτι εχει φυγει και υποφερει.Οποιος εχει να μου πει κατι σχετικο περιμενω με αγωνια

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 15:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ΦΕΦΡΩΝΙΑ.
Λυπάμαι για τον πατέρα σου.
ρωτάς:
quote:
Αν δηλαδη ο μπαμπας ξερει οτι εχει φυγει και υποφερει.Οποιος εχει να μου πει κατι σχετικο περιμενω με αγωνια

Την κατάσταση του φυσικού θανάτου, δεν μπορούμε να την κατανοήσουμε πλήρως, σκεπτόμενοι με αναφορά τη δική μας αντίληψη περί ζωής. Είναι ένας άλλος τρόπος ύπαρξης. Δεν ξέρω καν αν πρέπει να λυπηθούμε επειδή υποφέρει - αν υποφέρει. Μάλλον εμείς υποφέρουμε περισσότερο.
Ο θάνατος είναι ένα φυσικό στάδιο που διαδέχεται τη ζωή. Ο καθένας που πεθαίνει υποφέρει λιγότερο ή περισσότερο, όχι επειδή πέθανε, αλλά επειδή ήταν αυτός που ήταν, σκεφτόταν με κάποιον τρόπο, έβλεπε γενικά τον κόσμο με μια δικιά του σκοπιά. Η συνείδηση μετά από το θάνατο, "επεξεργάζεται" αυτά τα οποία έζησε πριν από αυτόν. Είναι κάτι το αναγκαίο και εξαιρετικά ωφέλιμο. Σαν τον ύπνο.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 18:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχασα πριν απο 3 εβδομαδες τον μπαμπα μου .Τον ειδα στον υπνο μουκαι του εκανα ερωτησεις. Τον ρωτησα αν ειναι καλα, και απλα κουνησε το κεφαλι σαν να ελεγε ετσι και ετσι ,τον ρωτησα αν μπορει να μας βλεπει και κουνησε καταφατικα,θα σε δουμε ποτε?και εδειξε με νευμα οτι δεν ξερει,αν και δεν πολυπιστευω τον πωτησα αν ειναι στον παραδεισο και δεν απαντησε.Ηταν πολυ πικραμενος.Πεθανε αιφνιδιως και ακαριαιος.Πρεπει να σας πω οτι πριν 5 χρονια οταν γεννουσα ειχα καποιες επιπλοκες και για λιγο με εχασαν και ειχα μια παραξενη εμπειρια οπου η αισθηση οτι φευγεις το αισθημα του αποχωρισμου ειναι τραγικο αλλα μετα δεν ξερω τι συμβαινει.Αν ολα αυτα ισχυουν δεν ξερω τι να σκεφτω.Αν δηλαδη ο μπαμπας ξερει οτι εχει φυγει και υποφερει.Οποιος εχει να μου πει κατι σχετικο περιμενω με αγωνια

λυπαμε πολυ για τον πατερα σου.εγω εχω χασει μονο εναν παπου προς το παρον.
μετα τον θανατο ερχεται η επομενη ζωη.
"ολα ειναι μια εμπειρια στον δρομο προς την φωτιση"
David Icke
παντως αν ρωτας για εναν θανατο με την μεταφορικη του εννοια,εναν θανατο οριστικο τοτε να ξερεις οτι

quote:
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

amalia

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 20:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειμαι σιγουρη οτι ο πατερας σου ειναι μια χαρα.
Αναθαρρεψε και συνεχισε.
Αυτο θελει κι αυτος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 21:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειμαι σιγουρη οτι ο πατερας σου ειναι μια χαρα.
Αναθαρρεψε και συνεχισε.
Αυτο θελει κι αυτος.

Μιά χαρά? δηλαδή?
Στη μετά θάνατο ζωή.. η ψυχή.. μπορεί να νοιώθει? να εχει συναισθήματα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 21:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τον ειδα στον υπνο μουκαι του εκανα ερωτησεις.

Στα κοινά όνειρα .. δεν διακρίνουμε πρόσωπα. Και αν διακρίνουμε πρόσωπα... η μορφή τους δεν είναι η ίδια με το πρόσωπο που ταυτίζεται.
Μπορεί να βλέπουμε κάθε τόσο διαφορετικά πρόσωπα και να τα ταυτίζουμε με κάποιο συγκεκριμένο.
Επίσης σε κανένα κοινό όνειρο.. δεν μπορεί να γίνει διάλογος με νόημα.

Μόνο κατά τη διάρκεια μιας ενορατικής διαδικασίας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 21:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τον ειδα στον υπνο μουκαι του εκανα ερωτησεις.

Στα κοινά όνειρα .. δεν διακρίνουμε πρόσωπα. Και αν διακρίνουμε πρόσωπα... η μορφή τους δεν είναι η ίδια με το πρόσωπο που ταυτίζεται.
Μπορεί να βλέπουμε κάθε τόσο διαφορετικά πρόσωπα και να τα ταυτίζουμε με κάποιο συγκεκριμένο.
Επίσης σε κανένα κοινό όνειρο.. δεν μπορεί να γίνει διάλογος με νόημα.

Μόνο κατά τη διάρκεια μιας ενορατικής διαδικασίας..


ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 21:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[..μπορεις να μου πεις περισσοτεραγια την ενορατικη διαδικασια?

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 22:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ποτε δε θα δεχτω συνορα-ορια ,γιατι αυτα υπαρχουν για να ξεπερνιουνται,δεν μπορω να αρνηθω αυτα που βλεπω και ξερω πως υπαρχουν και αλλα που δεν μπορω να δω και θελω να γνωρισω ο θανατοσ ομως υπαρχει,γιατι αν δεν υπηρχε ο μπαμπας μου θα ηταν Ζ Ω Ν Τ Α Ν Ο Σ
[/quote]

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 22:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πως υπαρχουν και αλλα που δεν μπορω να δω και θελω να γνωρισω

Oλοι μας γνωρίζουμε πως υπάρχει διάσταση .. που δεν μπορούμε οχι απλά να δούμε , ούτε να αντιληφθούμε αλλά ούτε καν να συλλάβουμε θεωρητικώς τι περί τίνος πρόκειται.


quote:
[..μπορεις να μου πεις περισσοτεραγια την ενορατικη διαδικασια?

To να εχει κάποιος επαφή μέσω ενόρασης.. σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα 3 εβδομάδων.. και μάλιστα με τέτοιες λεπτομέρειες.. ειναι πρωτοφανές.

Edited by - allzzaro on 11/12/2005 22:36:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 22:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


να συλλάβουμε θεωρητικώς τι περί τίνος πρόκειται.


εγω νομιζω οτι η απαντηση βρισκεται στο 80%του μερους του εγκεφαλου μας που δεν ειναι ενεργοποιημενο.Αμα δεις υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αναπτυξει καποιες ικανοτητες αλλα δεν ξερουν πως και αυτο σου το λεω επειδη το ξερω πολυ καλα

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 22:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω νομιζω οτι η απαντηση βρισκεται στο 80%του μερους του εγκεφαλου μας που δεν ειναι ενεργοποιημενο.

Eίναι πολύ πιο πολύπλοκο.

quote:
Αμα δεις υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αναπτυξει καποιες ικανοτητες αλλα δεν ξερουν πως και αυτο σου το λεω επειδη το ξερω πολυ καλα

Για να το λές .. σίγουρα θα το ξέρεις πολυ καλά... άλλωστε το βιώνεις και εσύ...
καλή σου νύκτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 22:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

?[/quote]

To να εχει κάποιος επαφή μέσω ενόρασης.. σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα 3 εβδομάδων.. και μάλιστα με τέτοιες λεπτομέρειες.. ειναι πρωτοφανές.


[/quote]συγγνωμη αν σε κουραζω αλλα οταν θα μπορεσεις θα ηθελα πολυ να μου εξηγησεις τι ακριβως εννοεις <επαφη μεσω ενορασης> και γιατι ειναι πρωτοφανες.Ευχαριστω..

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 00:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Πριν χρονια ειχα διαβασει το εξης καταπληκτικο
Δικηγορος στο επαγγελμα παντρεμενος με 2 παιδια αποφασιζει να παει διακοπες σε ενα μερος που δεν ειχε επισκεφτει ποτε.Φτανοντας αρχισαν ολα τα πραγματα τοπια δρομοι να του φαινονται οικεια,αρχισε ετσι να λεει στην οικογενεια του τι θα συναντησουν παρακατω με τρομακτικες λεπτομερειες.Φτανοντας εκει που τους περιεγραφε αρχισε να αναγνωριζει προσωπα τα οποια ηταν ηλικιωμενα αυτος ηταν κοντα 40 χρονων.Ρωτωντας και συζητωντας κατεληξε με ατρανταχτα στοιχεια οτι πριν περιπου χρονια πεθανε σε ατυχημα καποιος που ολες οι ημερομηνιες αλλα και το γεγονος οτι γνωριζε πραγματα για καταστασεις οτι οδηγουσαν οτι ηταν αυτος

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ποτε μου δεν πιστευα οτι ειναι δυνατον να πεθανει ο μπαμπας μου ακομα και τωρα που εγινε νομιζω πως βλεπω εφιαλτη.Μετα τα ονειρα εχω αρχισει και αναρωτιεμαι αν το πεθανα και το δεν υπαρχω ειναι το ιδιο.Πριν αρκετο καιρο μου ειπαν κατι που συνεβη στην Αθηνα .Ενα βροχερο σουρουπο ,βραδακι ας πουμε ηταν ενας τυπος με μηχανη στην εθνικη, ξαφνικα βλεπει μια κοπελα που εκανε ωτο-στοπ,τη λυπηθηκε επειδη εβρεχε και ειπε μα την παρει.Σταματωντας ειδε οτι η κοπελα δεν φορουσε μπουφαν και της εδωσε το δικο του .Την ρωτησε το ονομα της Μαρια ειπε αυτη ,του ειπε που μενει και την πηγε σπιτι της.Φτανοντας την καληνυχτισε και πηγε να φυγει ,και τοτε διαπιστωσε οτι ειχε ξεχασει το μπουφαν του.Εφτασε και χτυπωντας μα δει σε ποιο δαμερισμα μπηκε ρωτουσε αν μενει εκει καμια Μαρια.Σε ενα απο αυτα τα διαμερισματα βρηκε τελικα τους γονεις τις Μαριας που τον κοιτουσαν σαν χαμενοι οταν τους ειπε τι ειχε γινει.Αυτος ομως εμεινε ακομα πιο χαμενος οταν αναγνωρισε τη κοπελα σε μια φωτογραφια και του ειπαν οι δικοι της οτι εχει πεθανει.Τρελαμενος ζητησε να του πουν σε ποιο νεκροταφειο και πηγε.Εκει τον περιμενε και αλλη εκπληξη,πανω στο ταφο της ηταν το μπουφαν του.

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[ποτε δε θα δεχτω συνορα-ορια ,γιατι αυτα υπαρχουν για να ξεπερνιουνται,δεν μπορω να αρνηθω αυτα που βλεπω και ξερω πως υπαρχουν και αλλα που δεν μπορω να δω και θελω να γνωρισω ο θανατοσ ομως υπαρχει,γιατι αν δεν υπηρχε ο μπαμπας μου θα ηταν Ζ Ω Ν Τ Α Ν Ο Σ
[/quote]

οχι!!!! μην το κανεις αυτο το λαθος.αλλα....δες το στο βαθος.
ο πατερας σου δεν πεθανε οριστικα,πηγε ενα ταξιδι πως το λενε.
μπορει και να ξαναγυρισει,ποτε δεν ξερεις τι συμβαινει σε αυτη την ζωη.παντως θανατος δεν υπαρχει,ειτε τον πιστευεις,ειτε οχι.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


[την ζωη.παντως θανατος δεν υπαρχει,ειτε τον πιστευεις,ειτε οχι.[/i]

[


Αν δεν υπαρχει θανατος τοτε πως ειναι Ν Ε Κ Ρ Ο Σ? και πως το λες με τοση σιγουρια?

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
συγγνωμη αν σε κουραζω αλλα οταν θα μπορεσεις θα ηθελα πολυ να μου εξηγησεις τι ακριβως εννοεις <επαφη μεσω ενορασης> και γιατι ειναι πρωτοφανες.Ευχαριστω..

Παρακαλώ..
Θα προσπαθήσω..

Κατασκευαστές κορυφαίων συστημάτων επικοινωνιών προωθούν στο εμπόριο συσκευές επικοινωνιών ανωτέρας τεχνολογίας.
Οι συσκευές αυτές προορίζονται κυρίως για μονάδες πολιτικής προστασίας καθώς και για στρατιωτικό εξοπλισμό αλλά διατίθενται και στο ευρύ καταναλωτικό κοινό με ορισμένες προυποθέσεις.
Οι δαιμόνιοι αυτοί κατασκευαστές.. φρόντισαν οι δυνατότητες αυτές των συσκευών σε ότι αφορά το ευρύ καταναλωτικό κοινό να είναι πολύ περιορισμένες για ευνόητους λόγους.. αλλά μέσω της διαδικασίας modifications να μπορούν να αποκτούν αυτές τις ιδιότητες.
Ετσι λοιπόν οι κάτοχοι των συσκευών αυτών .. κρατούν στα χέρια τους .. ένα εργαλείο.. με εξαιρετικές ικανότητες χωρίς να το γνωρίζουν.
Ορισμένοι χειριστές .. μυημένοι στις μυστικές αυτές ικανότητες των μηχανημάτων.. χρησιμοποιούν τις exta full crossband δυνατότητες οι οποίες είναι πολύπλοκες και δυσνόητες. Οι τρόποι αυτοί της διαδικασίας modifications διαφέρουν από συσκευή σε συσκευή.. Οι κατασκευαστές μέσω του serial number γνωρίζουν τη διαδικασία αυτή.. και μέσω αυτών διαρρέετε στους χρήστες.. οι οποίοι εκπληκτοι διαπιστώνουν τις κρυφές δυνατότητες του processor της συσκευής.

Τώρα σε ότι αφορά τις υπερφυσικές αυτές δυνατότητες του ανθρώπου.
Ολοι οι σχεδόν οι άνθρωποι διαθέτουν το σύστημα sensory Perceptions.
Αλλοι το έχουν ανεπτυγμένο.. άλλοι ιδιαίτερα ανεπτυγμένο, ολοι βέβαια μέσα ορισμένα πλαίσια οπου διέπονται από τα receptor που διαθέτουν.
Όπως ακριβώς ο processor των ηλεκτρονικών αυτών συσκευών , έτσι και οι άνθρωποι αυτοί.. μπορούν… ξαφνικά για πολλούς και διάφορους λόγους, να αποκτούν τις δυνατότητες του συστήματος Extra Sensory Perceptions οι οποίες είναι άγνωστο για πως εργάζονται.. αφού δεν διαθέτουν τους ανάλογους receptor. Ο κάθε άνθρωπος που εχει , ή αποκτά ξαφνικά την δυνατότητα αυτή.. ως Insightfull ή ως longsighted και αμφότερα…και εξοικειώνεται μαζί της και τη ρυθμίζει σύμφωνα με τις δυνατότητες της.. δυνατότητες ξεχωριστές και διαφορετικές για τον καθένα που πολλοί από αυτούς φτάνουν το επίπεδο της τηλεκίνησης.

Από εκεί και μπρός οσοι δεν διαθέτουν τη δυνατότητα του Extra Sensory Perceptions και προσπαθούν να την αποκτήσουν μέσω της εκμάθησης… προσωπική μου γνώμη είναι.. ότι χάνουν απλά τον χρόνο τους.

Edited by - allzzaro on 12/12/2005 17:23:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποτε μου δεν πιστευα οτι ειναι δυνατον να πεθανει ο μπαμπας μου ακομα και τωρα που εγινε νομιζω πως βλεπω εφιαλτη.Μετα τα ονειρα εχω αρχισει και αναρωτιεμαι αν το πεθανα και το δεν υπαρχω ειναι το ιδιο.Πριν αρκετο καιρο μου ειπαν κατι που συνεβη στην Αθηνα .Ενα βροχερο σουρουπο ,βραδακι ας πουμε ηταν ενας τυπος με μηχανη στην εθνικη, ξαφνικα βλεπει μια κοπελα που εκανε ωτο-στοπ,τη λυπηθηκε επειδη εβρεχε και ειπε μα την παρει.Σταματωντας ειδε οτι η κοπελα δεν φορουσε μπουφαν και της εδωσε το δικο του .Την ρωτησε το ονομα της Μαρια ειπε αυτη ,του ειπε που μενει και την πηγε σπιτι της.Φτανοντας την καληνυχτισε και πηγε να φυγει ,και τοτε διαπιστωσε οτι ειχε ξεχασει το μπουφαν του.Εφτασε και χτυπωντας μα δει σε ποιο δαμερισμα μπηκε ρωτουσε αν μενει εκει καμια Μαρια.Σε ενα απο αυτα τα διαμερισματα βρηκε τελικα τους γονεις τις Μαριας που τον κοιτουσαν σαν χαμενοι οταν τους ειπε τι ειχε γινει.Αυτος ομως εμεινε ακομα πιο χαμενος οταν αναγνωρισε τη κοπελα σε μια φωτογραφια και του ειπαν οι δικοι της οτι εχει πεθανει.Τρελαμενος ζητησε να του πουν σε ποιο νεκροταφειο και πηγε.Εκει τον περιμενε και αλλη εκπληξη,πανω στο ταφο της ηταν το μπουφαν του.

Οποιος στο ειπε αυτο σου ελεγε ψεμματα.
Εχω ακοσουσει την ιδια ιστορια πανω απο 5 φορες.ολες οι εκδοχες ειναι διαφορετικες.στην μια θυμαμε οτι ο τυπος ειχε αμαξι,και οχι μηχανη,και εβγαλε απο το κοριτσακι το μπουφαν της,επειδη ηταν γεματο αιματα.μετα το ξεχασε η κοπελια στο αμαξι και η γνωστη ιστορια.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[[/quote]


Τώρα σε ότι αφορά τις υπερφυσικές αυτές δυνατότητες του ανθρώπου.
Ολοι οι σχεδόν οι άνθρωποι διαθέτουν το σύστημα [b]sensory P


[/quote]Οφειλω να ομολογησω οτι οι γνωσεις σου με αφηνουν καταπληκτη γεγονος που δεν μου συμβαινει συχνα. Πως μπορει ομως ενας ανθρωπος να γνωριζει οτι εχει αυτες τις ικανοτητες και οχι απλα να θεωρει η να φανταζεται οτι τις κατεχει?

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 17:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
.

Οποιος στο ειπε αυτο σου ελεγε ψεμματα.
Εχω ακοσουσει την ιδια ιστορια πανω απο 5 φορες.ολες οι εκδοχες ειναι διαφορετικες.στην μια θυμαμε οτι ο τυπος ειχε αμαξι,και οχι μηχανη,και εβγαλε απο το κοριτσακι το μπουφαν της,επειδη ηταν γεματο αιματα.μετα το ξεχασε η κοπελια στο αμαξι και η γνωστη ιστορια.

Μακαρι να ειναι ψεμματα.Μερικες φορες δεν ξερω τι ειναι πιο τραγικο να μην υπαρχει τιποτα και τελος η να υπαρχει και να αισθανεσαι φυλακισμενος σε ενα <<αλλο κοσμο>>.

[


ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 18:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οφειλω να ομολογησω οτι οι γνωσεις σου με αφηνουν καταπληκτη γεγονος που δεν μου συμβαινει συχνα. Πως μπορει ομως ενας ανθρωπος να γνωριζει οτι εχει αυτες τις ικανοτητες και οχι απλα να θεωρει η να φανταζεται οτι τις κατεχει?

Πολλοί .. οπως λές .. φαντάζονται οτι τις κατέχουν.. μετά απο πολλές προσπάθειες εκμάθησης. Αυτός που έχει αυτές τις δυνατότητες.. προσαρμόζει τη ζωή του σύμφωνα με τις δυνατότητες του. Απο την πρώτη στιγμή που εμφανιστούν οι δυνατότητες αυτές θα θα το καταλάβει..

Για να σε ρωτήσω κάτι...
Δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα απο το να γράψεις ενα post.
Eσύ οταν θέλεις να κάνεις quote γράφεις εξω απο τα pins εκτός αυτού ομως οταν γράφεις την παράθεση σου.. πάλι χρησιμοποιείς ενα pins quote αλλά το ενα μόνο.. το αλλο το σβήνεις..
Αυτό μου φαίνεται πολύ παράξενο.. μου θυμίζει το τόπικ .. είμαι ανήλικος .. και γράφω ανορθόγραφα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 21:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[/quote]
Συγγνωμη απλα με μπερδευει μηπως δημιουργω προβλημα?

[/quote]

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 21:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αυτό μου φαίνεται πολύ παράξενο.. μου θυμίζει το τόπικ .. είμαι ανήλικος .. και γράφω ανορθόγραφα...


Εχεις δικιο ειμαι λιγο ανηλικη οσον αφορα τη χρηση του pc αλλα προσπαθω

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 07:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό μου φαίνεται πολύ παράξενο.. μου θυμίζει το τόπικ .. είμαι ανήλικος .. και γράφω ανορθόγραφα...

Μα, βρέ allzzaro!
Δε γεννηθήκαμε όλοι ειδικοί με τον υπολογιστή...
Μην γινόμαστε καχύποπτοι με το παραμικρό πάλι...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsakalov
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 10:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsakalov  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το μόνο που έχω χάσει ως τώρα είναι μία καλή μου φίλη, τους παππούδες μου και την γιαγιά μου. Κοίτα. Καμμιά φορά το να πεθαίνεις, είναι και σαν δώρο από το Θεό. Και το λέω αυτό γιατί η γιαγιά μου που έχασα πρόσφατα το καλοκαίρι, υπέφερε πολύ από τις αρρώστιες και τα κατάγματα που είχε σε όλο της το κορμί. Ο άντρας της (ο παππούς μου) ήταν τυφλός και σχεδόν κατάκοιτος, τον χάσαμε πριν τέσσερα χρόνια περίπου, ενώ , τον άλλον τον παππού μου, δεν τον γνώρισα. Πέθανε όταν η μητέρα μου ήταν 16 χρονών περίπου. Επίσης ο θάνατος είναι άδικος για μερικούς και για μερικούς όχι. Ο Θεός επιλέγει πότε θα παρει καποιον κοντά του, και να ξέρεις, ο πατέρας σου είναι ήδη κοντά στο Θεό, και η ψυχή του αναπαύεται εν ειρήνη...
Αυτά...

Αγαπώ ότι δεν μου φέρεται αχάριστα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 16:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Συγγνωμη απλα με μπερδευει μηπως δημιουργω προβλημα?



Κάθε αλλο φίλη μου.. κάθε αλλο...

quote:
Εχεις δικιο ειμαι λιγο ανηλικη οσον αφορα τη χρηση του pc αλλα προσπαθω[/quote]

quote:
Μα, βρέ allzzaro!
Δε γεννηθήκαμε όλοι ειδικοί με τον υπολογιστή...
Μην γινόμαστε καχύποπτοι με το παραμικρό πάλι... [/quote]

Μα .. αν δεν της το γνωρίσω .. πάντα θα γράφει λάθος..
απαπαπα .. ρε παιδιά για όνομα του Θεού.. τι καχύπτοι που είσαστε...


Edited by - allzzaro on 13/12/2005 17:52:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 17:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καί ετσι για να μαθαίνετε.. γιατί είστε νέοι .. και στο pc και στη ζωή.. δείτε λοιπόν..τι προκαλεί το λανθασμένο quote.. κοιτάξτε.. τι μπορεί.. να γίνει.. ξέρετε πόση ώρα ψάχνω να βρώ τι φταίει.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 18:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ΦΕΦΡΩΝΙΑ καλώς ήρθες.
Ανέφερες σε κάποιο από τα post σου για τις ικανότητες που έχουν διάφοροι άνθρωποι, κάτι το οποίο γνωρίζεις καλά.
Για ποιές ικανότητες μιλάς και πως το γνωρίζεις τόσο καλά, έχεις προσωπική εμπειρία ή έχεις ακούσει ιστορίες από τρίτους?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 18:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oταν κάποτε .. νομίζω το 1985 .. κυκλοφόρησε ο πρώτος υπολογιστής.. ενας spectrum 48 kb τον εχω ακόμα .. φόρτωνε απο κασετόφωνο.. μάλιστα μπορούσαμε να μεταδίδουμε μέσω της προγραμματα και δεδομένα μέσω των ερτζιανών .. σκεφτήκαμε οτι μέσω του υπολογιστή και των ερτζιανών θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε με αλλες διαστάσεις.

Κάπου πήρε το μάτι μου.. συσκευές.. που μέσω του υπολογιστή μεταδίδουν μηνύματα στο υπερπέραν..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητη ΦΕΦΡΩΝΙΑ θα σου πω μερικα πραγματα που πιστευω....εσυ θα τα κρινεις,και θα παρεις οτι νομιζεις καλυτερο,η θα τα πεταξεις ολα.

η ζωη ειναι αιωνια,αυτο που βλεπουμε μπροστα μας ειναι ελαχιστο απο αυτο που υπαρχει.
ολα ειναι ενα ταξιδι.
θα χασουμε,θα κερδισουμε,θα φυλακιστουμε σε κοσμους,θα ξεφυλακιστουμε,θα χασουμε αγαπημενους,θα τους ξαναβρουμε....
ολα ειναι ενα ταξιδι που οδηγει στην θεωση,
τιποτα δεν χανεται.....μπορει να φυγει για λιγο.ομως τιποτα δεν παει χαμενο.τα μυστικα αποκαλυπτοντε,και τα ψεμματα βγαινουν στην φορα.
ολα στον δρομο για την θεωση."προς το παρον εχουμε ανθρωπινα ματια",βλεπουμε σαν ανθρωποι,οχι ομως οτι θα ειμαστε παντα ετσι.
ακομα και αυτα που λεω,πεφτουν στην παγιδα που ειπα στην φραση παραπανω.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy