ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 "SACRED LIGHT"-PHYCHEDELIC VISION
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 13:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΨΥΧΕΔΕΛΙΚΕΣ ΕΛΑΙΟΓΡΑΦΙΕΣ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΙΦΟΡΝΕΖΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ Mark Henson...

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 30/09/2003 01:45:06

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 13:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
light voyagers

eyesoftheworld

giver of life

essenceofcreation

dualities

crossing

seed

contemplation

'manava seva, madhava seva'

ASTRAL EMBRACE

Rite of Passage

I Remember

Edited by - ΑΤΜΑ on 23/01/2003 18:21:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 14:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
flames of passion

templetransmutation

sylvan serenity

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 23/01/2003 18:09:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 18:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο ΑΤΜΑ, πολύ όμορφα τα ξωτικά αλλά και όλες οι εικόνες που μας έστειλες.
Σίγουρα μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις, αλλά νομίζω πως χωρίς κάποιο σχόλιο να τις συνοδεύει από αυτόν που τις παρουσιάζει είναι σαν το καλομαγειρεμένο φαγητό χωρίς αλάτι.
Θα περιμένω να δω κι άλλες εικόνες από εσένα, αλλά αν είναι δυνατόν με κάποιο σχόλιο. Πιστεύω πως οι παρουσίες σου θα είναι μοναδικές σαν αυτή που μας έδωσες.
Φιλικά Νότης.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 18:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορούσαν να τοποθετηθούν και στο topic για τη Μαγεία,
αλλά μάλλον θα έπρεπε να κάνουμε άλλο ένα ειδικά για αυτές, ένα που θα λέγεται
"Εικονολατρεία"... φίλη ΑΤΜΑ!
Έχει απίστετες ομορφιές ο κόσμος σου...
Θα μ' άρεσε όμως και μένα λίγο... αλάτι στο καλομαγειρεμένο φαγητό, τι λες;

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 11:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΟ ΑΛΑΤΙ!!!!!!!

ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ....
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΛΕΞΕΙΣ!.....
ΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ...ΤΙ ΟΝΕΙΡΙΚΟΣ ΘΑ'ΤΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΥ ΑΝ ΜΟΥ ΕΒΑΖΑΝ ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΕΜΑΤΟΣ!!!!!
ΟΝΕΙΡΕΥΤΕΙΤΕ !!!!!!!!!+ΒΑΛΤΕ ΟΣΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΠΛΑΘΕΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑ!!!!!!!
Η ΑΤΜΑ ΑΠΛΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ 'ΠΥΛΗ'......


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 02/02/2003 11:28:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 20:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gia kapio logo den emfanizetai para h teleytaia eikona sthn o8onh moy mporei kapios na moy dwsei mia symboylh gia na tis kateyasei oles o ypologisths?

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 20:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
malon file mu oi ikones pu ixan apo8ikefti se kapio xoro tu sklirou,i metakini8ikan i svistikan gia kapio logo apo ton sigrafea i apo ton server opu ekanan link gia na emfanizode.


me sevasmo

agapa gia na min misis.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 15:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κάποιο λόγο, οι εικόνες δεν εμφανίζονται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 01:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oute kai ego tis blepo den xero giati sumbainei koitaxa kai to link tis fotografias alla den emfanistike tipota

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 02:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
Νομίζω πως ένας λόγος που δεν εμφανίζονται κάποιες φωτογραφίες γενικά, είναι αυτός που αναφέρει ο Skies tou Fegariou .
quote:
malon file mu oi ikones pu ixan apo8ikefti se kapio xoro tu sklirou,i metakini8ikan i svistikan gia kapio logo apo ton sigrafea i apo ton server opu ekanan link gia na emfanizode.

Επειδή όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση οι εικόνες της ΑΤΜΑ προέρχονται από msn, ίσος να είναι αυτός ο λόγος.
Πάντως, για ποιο σίγουρα θα μας απαντήσει ο admin, ο οποίος είναι και ο μαέστρος όλων των φόρουμς, και γνωρίζει καλύτερα τη μπορεί να συμβαίνει.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 14:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας λοιπόν και από εμένα! Θα σας συγχωρήσω που με φέρατε εδώ διακόπτοντας τη διεύθυνση ενός άλλου "κονσέρτου" (μαέστρος γαρ - ευχαριστώ notis_29!! ) και θα προχωρήσω ευθέως στα συγκεκριμένα που αφορούν αυτή τη συζήτηση:

Έχω ξαναγράψει και αλλού (ίσως όχι τόσο συγκεκριμένα όπως θα κάνω τώρα) ότι υπάρχει η μεγάλη πιθανότητα εικόνες οι οποίες προέρχονται από άλλους δικτυακούς τόπους να μη φαίνονται όταν τις καλούν σελίδες τρίτων δικτυακών τόπων (στην περίπτωσή μας το ESOTERICA.gr). Ο λόγος είναι κυρίως το ότι οι Web-Masters/Administrators των τόπων που φιλοξενούν τις εικόνες αυτές να έχουν απαγορεύσει (με χρήση προγραμματισμού στις σελίδες ή στους servers) την εμφάνιση τους σε τόπους άλλων για να αποφύγουν τη "διαροή" εύρους σύνδεσης (και κατ'επέκταση την αύξηση κόστους λειτουργίας). Είναι επίσης κατανοητό και αποδεκτό οι υπεύθυνοι κάποιου δικτυακού τόπου να επιθυμούν οι επισκέπτες να βλέπουν όλο το περιεχόμενό των σελίδων τους μέσα στο ίδιο το site τους και όχι να υπάρχει "αιμορραγία" στοιχείων δεξιά-αριστερά.

Στα πλαίσια του παραπάνω μοντέλου είναι εφικτό - και συμβαίνει αρκετά συχνά, πιθανώς και στην περίπτωση των συγκεκριμένων εικόνων - οι υπεύθυνοι των "άλλων" δικτυακών τόπων να μην έχουν εισάγει εξαρχής τις απαιτούμενες δικλείδες ασφάλειας αλλά όταν αντιληφθούν ότι γίνεται αυτή η "κλοπή εύρους σύνδεσης/ζώνης" (έτσι είναι ο όρος στα αγγλικά: "bandwidth theft") να το κάνουν εκ των υστέρων και εικόνες που φαίνονταν αρχικά ύστερα να μην εμφανίζονται.

Σε αυτές τις περιπτώσεις (και στις δύο) είναι πιθανό κάποιοι χρήστες, και κυρίως αυτός που τοποθέτησε τις εικόνες αρχικά στον "άλλο" δικτυακό τόπο να τις βλέπει ακόμη και οι λόγοι ποικίλουν επίσης:

- μπορεί να τις βλέπει ο "ιδιοκτήτης" τους γιατί ο "άλλος" δικτυακός τόπος αναγνωρίζει την ταυτότητα του μηχανήματός του (μέσω cookies) και θεωρεί ότι έχει τη δικαιοδοσία να τις βλέπει
- μπορεί ακόμη και αν υπάρχουν πλέον οι προγραμματιστικές απαγορεύσεις να εξακολουθούν να είναι φορτωμένες στην cache του Browser (Internet Explorer π.χ.) και έτσι θα φαίνονται ακόμη για ακαθόριστο χρονικό διάστημα (ανάλογα με τις ρυθμίσεις)
- κ.ά. !!

Υπάρχει περίπτωση ακόμη και με την ύπαρξη των απαγορεύσεων να μπορούν αυτές να παρακαμφθούν αλλά αυτό δεν είναι και πολύ θεμιτό γιατί αποτελεί σαφώς και συνειδητή αντίθεση στη θέληση των υπευθύνων των "άλλων" δικτυακών τόπων οι οποίοι μπορούν πλέον να πάρουν και άλλα, επιπλέον, μέτρα...

Οι λύσεις σε αυτά τα προβλήματα: στείλτε τις εικόνες που έχουν πρόβλημα εμφάνισης στη διεύθυνση forums@esoterica.gr για να τις τοποθετούμε και στους χώρους του ESOTERICA.gr.

Μόνο θα παρακαλέσω να γίνεται με φειδώ αυτό γιατί και για εμάς το παραπάνω εύρος σύνδεσης που σχετίζεται με τις εικόνες - και κυρίως στα Forums όπου μπορούν να τις βλέπουν εκατοντάδες άτομα καθημερινά - σημαίνει σίγουρα παραπάνω κόστος λειτουργίας - και δεν είμαστε και MSN...

Δεύτερο προληπτικό μέτρο αποφυγής προβλημάτων (ειδικά εάν οι εικόνες δεν έχουν προέλθει από εσάς αλλά τις έχετε βρει σε άλλους τόπους και θέλετε να τις παρουσιάσετε): σώστε τις και ως αρχεία στον υπολογιστή σας για την περίπτωση που κάποια στιγμή πάψουν να φαίνονται, ή οι υπεύθυνοι τις αποσύρουν ολοκληρωτικά. Έτσι, ακόμη και σε αυτήν την τελευταία περίπτωση, οι, πιθανώς αξιόλογες και σπάνιες εικόνες, θα είναι πάντα προσβάσιμες σε σας (και κατ'επέκταση σε όλους μας).

Αυτά λοιπόν για την ώρα, αν και υπάρχουν αρκετά περισσότερα σχετικά με τα θέματα των εικόνων στο διαδίκτυο αλλά δεν θα ήθελα να "βαρύνω" άλλο το θέμα αυτό με τεχνικά/νομικά θέματα.

Αγαπητέ notis_29 ακόμη μία παράκληση προς εσένα ειδικότερα, εάν θέλεις και μπορείς φυσικά να το κάνεις: σε όποια συζήτηση αντιλαμβάνεσαι προβλήματα σχετιζόμενα με εικόνες που λείπουν, που είναι υπερβολικά μεγάλες σε διαστάσεις και ξεπερνούν ένα εύλογο μέγεθος 800 pixels στην οριζόντια διάσταση και οτιδήποτε άλλο σχετικό αλλά κυρίως αναφορικά με την έλλειψη εικόνων, θα σε παρακαλούσα να το καταγράφεις σε ένα αρχείο κειμένου και να το αποστέλεις και σε εμένα στην παραπάνω διεύθυνση.

Ένας λειτουργικός τρόπος καταγραφής θα ήταν (και λαμβάνοντας ως παράδειγμα το παρόν θέμα):

Θέμα/Forum:welcome 2 my dreamworld .... / ΕΙΚΟΝΕΣ
URL Θέματος: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=758
Περιγραφή Προβλήματος: Μη εμφάνιση εικόνων στο μήνυμα του Μέλους ΑΤΜΑ - 17/01/2003 : 13:23:18
(Μπορεί το πρόβλημα να σχετίζεται και με τη μη εμφάνιση εικόνων ψηφιακών υπογραφών)

Τι λες notis_29, μπορούμε να συνεργαστούμε σε αυτό;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 16:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ!ΑΝ +ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΗΞΕΡΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ.
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΟΚ!
Admin,Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΑΙΔΑΛΩΔΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.


Edited by - ΑΤΜΑ on 28/01/2003 14:47:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 21:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
admin
Πιστεύω πως είμαι ένας από τους ποιο τακτικούς παρατηρητές και ενεργά συμμετέχοντες του θέματος ΕΙΚΟΝΕΣ και αυτό δείχνει ότι με ενδιαφέρει να υπάρχει μια καλαίσθητη παρουσίαση χωρίς προβλήματα
Χαίρομαι που μου ζητάς να συνεργαστούμε. Θα σε ενημερώνω για οτιδήποτε πρόβλημα γίνετε αντιληπτό πάνω στο θέμα διότι η πέμπτη συμφωνία του admin (και όχι του Μπετόβεν) με τίτλο εικόνες θα πρέπει να διαπρέψει στον καλλιτεχνικομεταφυσικοεσωτερικό χώρο.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 02:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ notis_29! Η παράκληση μου αφορά και σε άλλες συζητήσεις εκτός του Forum "ΕΙΚΟΝΕΣ" στις οποίες παρατηρείς ανάλογα προβλήματα. Κάνε ότι μπορείς...

Αγαπητή ΑΤΜΑ:

quote:
Admin,Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΑΙΔΑΛΩΔΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Με συγχωρείς εάν σε κούρασα, αλλά ο ψηφιακός κόσμος είναι "Σκληρός", Δαιδαλώδης και... πανέμορφος!!

Όπως λέει και ένας πολύ καλός μου φίλος:

"Κατά κάποιον τρόπο το Διαδίκτυο θέτει την σοβαρότερη υποψηφιότητα να είναι η προέκταση του ανθρώπινου μυαλού, κατά τον ίδιο τρόπο που το τηλεσκόπιο (ή διάφορες άλλες εφευρέσεις) είναι προέκταση της ανθρώπινης όρασης, αλλά μόνο μαζικότερα, δηλαδη είναι ταυτόχρονα η σύζευξη των εγκεφάλων όλων των ατόμων που συνδέονται ταυτόχρονα στο Διαδίκτυο - μαζί με αυτούς των ηλ. υπολογιστών - και η προέκταση αυτού του μαζικού, συγκυτιώδους εγκεφάλου του οποίου η δυνατότητες πολλαπλασιάζονται - ή μπορεί να γίνει έτσι - και δεν αποτελούν το απλό αλγεβρικό άθροισμα των μερών του"

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 12:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ!!!!!
ΣΥΜΦΩΝΩ!ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ..ΜΟΥ....+ΟΧΙ ΜΟΝΟ!
ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ 'ΑΡΓΩ'.....

Edited by - ΑΤΜΑ on 21/01/2003 12:18:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 15:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 23:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέχρι το μήνυμα της 28/01/2003 : 15:24:03, κάποιες εικόνες του κόσμου σου φαίνονται φίλη ΑΤΜΑ... Μετά, δυστυχώς τίποτα... Κι είναι κρίμα...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 14:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΝΑΝΑ!?
ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΕ 'ΔΩ'+ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΧΘΕΣ ΣΕ 'ΚΑΛΕΣΑ'...ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?
ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ,ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΤΡΟΠΙΚΟ ΦΡΟΥΤΟ!
ΛΥΠΑΜΑΙ ...ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ !ΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΡΘΑΝ +ΕΦΥΓΑΝ ΩΣ ΕΠΡΕΠΕ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΖΗΣΕ...
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΞΗΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ ΜΗ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΤΡΙΚ...ΘΑ ΑΝΑΝΕΟΝΩ ΤΑ ΠΟΣΤ!ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΑΚΤΙΝΕΣ ΦΩΤΟΣ...


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 08:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις αντίκρυσα το θέμα, σκίρτησε η καρδιά μου γιατί περίμενα να μάθω κάτι για το "White Light". Τώρα θα μου πείτε πώς και συνέδεσα το ένα με το άλλο ... καλά τι να σας τα λέω τώρα.
Ποιό είναι όμως το Λευκό Φώς; Που ονομάζεται και Φώς των Διοσκούρων και οι καθολικοί το ονομάζουν το Φώς της Αγίας Ελένης;
Καταθέτω τα λίγα που ξέρω και θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια μπορείτε να προσφέρετε επειδή το θέμα με "καίει".
Το Φως των Διοσκούρων μπορούμε να το δούμε, λέει, πολύ πρωί πριν να βγει ο ήλιος και είναι ένα γαλακτερό φως που για ένα λεπτό πριν εξαφανιστεί από τον ορίζοντα η ατμόσφαιρα χάνει την θερμοκρασία της και γίνεται ψυχρή. Όποιος διαλογίζεται ή απλά παρατηρεί το φως θα παρατηρήσει μετά από ένα χρονικό διάστημα να αλλάζει η συνείδησή του (θετικά φυσικά). Αν το έχω κάνει; Μερικές φορές...αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.
Θα εκτιμούσα την απάντηση όσων γνωρίζουν κάτι επί αυτού.
Ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 11:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΑΓΑΠΗΤΗ ΔΩΡΙΔΑ!
ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ...ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΣ ΤΩΡΑ,ΜΑ Τ'ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΗΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΣΤΑ..'ΑΥΤΙΑ' ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΕΔΩ ΣΤΟ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΙΚ!ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΩΣ 'WELCOME2MYDREAMWORLD'+...ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΥΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑΚΤΩΔΕΣ ΑΥΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΗ ΡΩΓΜΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ...ΑΧΡΟΝΟΥ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΔΩ...ΣΑΝ ΝΑ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΒΑΠΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ +ΕΓΩ Ν'ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΟΙΩΣΕΙ,ΕΧΩ ΔΕΙ,ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ...ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ...
ΦΩΣ,ΑΤΜΑ



'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 05/02/2003 03:30:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 03:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ,
Καλημέρα σου. Τι θα έλεγες να πάρουμε το θέμα του "Λευκού Φωτός" ή "Φως των Διοσκούρων" και να το πάμε μια βόλτα έξω στα Forums γιατί εδώ μέσα πνίγηκε στις εικόνες; Μήπως χρειάζεται λίγο αέρα;
Συγκεκριμένα την ίδια μέρα ήθελα ν' ανοίξω νέο θέμα περί αυτού αλλά θέλεις τυχαία, ή από συγχρονισμό ή από τηλεπάθεια με πρόλαβες.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 03:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΔΩΡΙΔΑ!
ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν'ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΕΙΚΟΝΩΝ...
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!
ΦΩΣ,ΑΤΜΑ



'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 17:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια απεικόνιση ενός κήπου της χαμένης Ατλαντίδος τη χώρα του λευκού φωτός, που παρουσιάζεται σαν επίγειος παράδεισος.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy