ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ 1983
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
indian28
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 14:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indian28  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 1983.
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 11/12/2005 ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ESPRESSO.ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΥΤΟ ΜΙΛΑΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 1983.ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΛΕΓΕ:

ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ "ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ" ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 22 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΟΥ 1983, ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΠΕΡΑ ΤΩΝ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΩΝ.ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ IQ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50% ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 1983 ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΑ ΖΩΗ ΤΟΥΣ.

ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΛΗΦΘΗΣΑΝ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 1982, ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΚΥΝΙΚΩΝ ΤΑΥΜΑΤΩΝ.ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΥΝΙΚΑ ΤΑΥΜΑΤΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΕΙΡΙΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΕΣΤΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΙΓΙΑΚΟ ΧΩΡΟ, ΣΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΑΙΓΑΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ.ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΑΣΤΡΙΚΑ ΣΩΜΑΤΑ Η ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΜΗ ΕΝΤΟΠΙΣΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ.ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΕΙΤΕ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ ΕΙΤΕ ΚΟΜΙΤΗΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ, ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΚΠΕΜΦΘΟΥΝ ΦΩΤΟΧΥΣΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΞΑΝ Η ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ Η ΜΕΤΕΒΑΛΛΑΝ ΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΣΠΕΡΜΑ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΟΥΝ ΕΙΤΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ.ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΜΕΙΣ, ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΗΘΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΥΤΑ ΘΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΤΟΠΙΟ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΔΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΥΠΟΥ ΗΡΩΔΗ, ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΟΙ ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΟΙ.ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΔΩ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΤΑΙ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 16:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο μύθος των ξεχωριστών αυτων παιδιών γεννήθηκε στην Αμερική.Μια μητέρα που τα παιδιά της παρουσίαζαν χαρακτηριστικά που ανταποκρίνονται σε μια ψυχοπαθολογία της παιδικής ηλικιάς,εμποτισμένη με τς new age ιδέες,πίστεψε οτι τα παιδιά της είναι ξεχωριστά (μετασχηματίζοντας το παθολογικό τους σύνδρομο σε θετική ιδιαιτερότητα)και έκατσε και έγραψε τις αηδίες που μας σερβίρει τωρα ο κος Χαρδαβέλλας και η Εσπρέσσο...
Οι Αγγλοι ε?Και εγω που νόμιζα μας κυνηγούσαν οι Δρακόνιοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 17:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή indian28 (Κατερίνα),

Καταρχήν καλωσήλθες στο Esoterica...

Πέρα από τα όσα...εξωτικά έγραψε η "εγκυρότατη" εφημερίδα που επικαλείσαι, να σε ρωτήσω εγώ κάτι;

Λες ότι έχεις γεννηθεί τον Απρίλιο του '83 : Ε εσύ λοιπόν έχεις παρατηρήσει κάτι..."παράξενο" στον εαυτό σου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 18:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή indian28

Καλώς ήρθες και από μένα !

quote:
durden_alie
Λες ότι έχεις γεννηθεί τον Απρίλιο του '83 : Ε εσύ λοιπόν έχεις παρατηρήσει κάτι..."παράξενο" στον εαυτό σου;

Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό durden_alie.

Απ’ ότι άκουσα ξεχωρίζουν κάποια παιδιά (νομίζω 53 αγόρια και 53 κορίτσια). Αν θέλεις γράψε ή στείλε μου την ημερομηνία, τον τόπο και την ώρα γέννησής σου, να δούμε αν φαίνεται «κάτι» στο ωροσκόπιό σου.



Φιλικά, η


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 21:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατερίνα καλωσόρισες!

Με ενημέρωσαν για το συγκεκριμένο άρθρο και δίχως να εισέλθω περαιτέρω σε αυτό, έχω να διατυπώσω μερικά ερωτήματα.. κοινής λογικής:

1ον)Άραγε ποια έρευνα ή στατιστικά στοιχεία (πέραν από τα λεγόμενα διάφορων «ερευνητών» που πουλάνε και βιβλίο για το θέμα) υποδεικνύουν ότι τα συγκεκριμένα παιδία διαθέτουν ανεπτυγμένο IQ σε σχέση με τον μέσο όρο;

2ον)Επίσης από πού συνάγουμε τα γενικά χαρακτηριστικά τους; Μήπως τα μαζέψαμε όλα και τα εξετάσαμε στο Εθνικό τους Φρόνημα; (τρέμε Lombroso!!)

3ον)Επίσης ποία στατιστικά στοιχεία υποδεικνύουν την ανωτερότητα τους μεταξύ τους αλλά και σε σχέση με τα υπόλοιπα παιδία του επόμενου έτους ή του επόμενου μήνα εκείνου του έτους;

4ον)Πως ένα υποτιθέμενο άγνωστο ουράνιο σώμα επιδρά στα γονίδια αυτών των παιδιών; .. Ακόμα και αν αποδεχθούμε αυτό τον εξωφρενικό συλλογισμό (άσε το πώς πλησίασε την Γη δίχως να το πάρουμε χαμπάρι..) θα πρέπει να αναρωτηθούμε που έγινε η σύλληψη τους; Μήπως εις την ύπαιθρο ή στο αμάξι, στην βάρκα ή στην ταράτσα (αχ αυτά τα Ρετιρέ) ώστε να υπάρξει έκθεση στην ανάλογη ακτινοβολία; (έλεος!!!)

Υ.Γ.
Δεν επιθυμώ να είμαι επιθετικός όμως αυτή η ιστορία βλέπω ότι παίρνει επικίνδυνες διαστάσεις για τους ανθρώπους που γεννήθηκαν την συγκεκριμένη περίοδο (ξέρετε τι επικίνδυνο είναι να πιστεύει κανείς ότι είναι ο Superman? ή ακόμα χειρότερα να του μπουν ιδέες ότι έχει υπερφυσικές δυνάμεις –ESP για παράδειγμα; .. ), οπότε κάπου πρέπει να σταματήσει πριν ορισμένοι από αυτούς (δεν απευθύνομε σε σένα Κατερίνα) αφού φουσκώσει το μυαλό τους . . . πετάξει μακριά προς Σείριο μεριά!

Edited by - XD on 13/12/2005 21:53:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 22:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να μας πεί όποιος γνωρίζει για τις οργιαστικές σεξουλιακές τελετές που έγιναν προσφάτως για την παραγωγή "ημίθεων" από τα παιδιά του 83, οργανωμένες σε "ειδικά μέρη" από τις παραμασονικές ομάδες των Έψιλον (και το κακό συναπάντημα)......

Ο Φουράκης κάτι ξέρει ο πονηρούλης.......

Edited by - skeptic on 13/12/2005 22:08:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 22:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να μας πεί όποιος γνωρίζει για τις οργιαστικές σεξουλιακές τελετές που έγιναν προσφάτως για την παραγωγή "ημίθεων" από τα παιδιά του 83, οργανωμένες σε "ειδικά μέρη" από τις παραμασονικές ομάδες των Έψιλον (και το κακό συναπάντημα)......

...

και εγω του 83 είμαι,γιατι δεν με φώναξαν?κλάψ...
φοβήθηκαν μη κολλήσουν τίποτα(νόσο-φόρος)θα έλεγε ο johnnie!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

THORNAX
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 23:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THORNAX  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA! KAT'ARXAS ZHTW SYGGNVMH GIA TA GREEKLISH. EYELPISTW PWS SYNTOMA 8A XRHSIMOPOIW ELLHNIKA.
AGAPHTH KATERINA, XAIROMAI POY ANOIKSES AYTO TO 8EMA. MOY GENNH8HKAN APORIES POY 8A H8ELA NA MOY LYSEIS: H LEKSH 'TAYMATA' TI SHMAINEI, GIATI EGW STO EGKYROTATO LEKSIKO LIDELL-SCOTT DEN THN BRHKA. MIA PERAITERW APORIA EINAI H EKSHS: AFOY EISAI GENNHMENH TON APRILIO TOY 83 KAI EISAI 50% PIO EKSYPNH APO TON MESO ORO (ALH8EIA POIOS EINAI O MESOS OROS?) PWS EKSHGEIS TO GEGONOS OTI YPOLEIPESAI THS GNWSHS TWN STOIXEIWDWN ORWN OR8OGRAFIAS KAI SYNTAKTIKOY? DEN NOMIZW NA YPHRKSE SKOTEINOS DAKTYLOS EBRAIWN, AGGLWN, GALLWN, PORTOGALWN, PARA MONO TEMPELIA KAI NW8ROTHTA. AN MIA NEA GYNAIKA DEN KSEREI NA EKFRAZETAI SWSTA KAI NA GRAFEI OR8A, PWS 8A ME PEISEI OTI H IDIA KAI OI SYNOMILHKOI THS 8A PRWTAGWNISTHSOYN STIS EKSELIKSEIS POY ANEFERES?

8A XARW NA AKOYSW TA EPIXEIRHMATA SOY.

STOYS YPOLOIPOYS ANAZHTHTES TOY FORUM, KALWS SAS KSANABRHKA!

EYXARISTW
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 23:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή indian28, αν θές κοίτα και τα παρακάτω topics μήπως και σε βοηθήσουν για να δείς κι άλλες απόψεις επί του θέματος...

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ "INDIGO "

Νεα Γενιά ( indigo )

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BlackCrow
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 00:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BlackCrow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παντως που κοιταξα αυτα τα λινκ δεν καταλαβα και πολλα πραγματα. εκανα και ενα τεστ με κατι κιτρινα κοκκινα...anyway
εγω θελω να μαθω απο τα ατομα που ειναι στην κοινοτητα μασ και εχουν σχεση με την συγκεκριμενη ημερομηνια αν εχουν ζησει κατι αναλογο με αυτα που περιγραφει η Κατερινα.

Κατερινα εχεισ προσωπικες εμπειριες;
παντως το να διαισθανθει καποιος κατι που θαα γινει στο μελλον δεν ειναι κατι σπανιο.

και μια τελευταια σημειωση το ΙQ αναφερεται στην ικανοτητα να βρισκει κανεις λυσεις και οχι στην απομνημονευση κανονων.


Όπου δεν πέφτει φως είναι σκοτάδι
μα όπου δεν πέφτει σκοτάδι...
δεν είναι φως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 01:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mysthrios
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 05:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysthrios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και η τελευταια εκπομπη του χαρδαβελα ειχε ακριβως αυτο το θεμα, μηπως ξερει κανενας ποτε μπαινει σε επαναληψη γιατι την εχασα.


Edited by - Mysthrios on 14/12/2005 05:40:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 12:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Mysthrios πάρε κανενα βιβλίο του Φουράκη καλύτερα...οτι λέει στα βιβλία τα λέει και στην εκπομπή.
προτείνω να μαζευτούμε όλα τα παιδια και μέλη του εσοτέρικα που γεννήθηκαν το 83 και να δούμε ποιοι έχουν περισσότερες γνώσεις,τι λέτε?!?

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 14:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απ’ ότι άκουσα ξεχωρίζουν κάποια παιδιά (νομίζω 53 αγόρια και 53 κορίτσια). Αν θέλεις γράψε ή στείλε μου την ημερομηνία, τον τόπο και την ώρα γέννησής σου, να δούμε αν φαίνεται «κάτι» στο ωροσκόπιό σου.
karma πώς μπορείς να δείς κάτι τέτοιο στο ωροσκόπιο κάποιου υπάρχει συγκεκριμένη σύνοδος πχ ?
Συγνώμη που ρωτώ κατι εκτός θέματος...

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 15:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
karma πώς μπορείς να δείς κάτι τέτοιο στο ωροσκόπιο κάποιου υπάρχει συγκεκριμένη σύνοδος πχ ?
Συγνώμη που ρωτώ κατι εκτός θέματος...

Αγαπητέ Peronosporos

Δεν είσαι εκτός θέματος, γιατί, σε τελική ανάλυση, όλα είναι σχετικά. Σ’ ένα γενέθλιο χάρτη μπορούμε να δούμε, ειδικά μέσα από τις καρμικές όψεις, το παρελθόν μίας ψυχής και την αποστολή της στη γη, στην τωρινή ενσάρκωσή της. Για περισσότερες πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας μας, www.greekastrology.gr το http://astro.forumup.com/ όπου έχει τεθεί ανάλογο θέμα και εξηγεί τις όψεις.

Υ.Γ. Ένας από τους Site Admin μας έλαβε μέρος στην πρώτη εκπομπή και ανάλυσε το θέμα μέσα από την αστρολογική σκοπιά.



Φιλικά, η


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 16:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ θα το δώ....
Φιλικά
Πεπονόσπορος

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indian28
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 12:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indian28  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προτείνω να μαζευτούμε όλα τα παιδια και μέλη του εσοτέρικα που γεννήθηκαν το 83 και να δούμε ποιοι έχουν περισσότερες γνώσεις,τι λέτε?!?
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ IQ.ΕΧΩ ΦΙΛΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ "ΚΑΤΩ".

Κατερινα εχεισ προσωπικες εμπειριες;
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ.
ΕΝΑ Π.Χ. ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ:
ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΩΣ.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟ ΜΠΕΤΟΝΙΑΣ ΜΕ ΜΠΕΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓ.ΨΑΡΑΣ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΣΟΚ.ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ,ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 2 (ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 1983 ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ).ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΩΡΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΝΑ.ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣΩΣΤΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 13:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ.
ΕΝΑ Π.Χ. ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ:
ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΩΣ.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟ ΜΠΕΤΟΝΙΑΣ ΜΕ ΜΠΕΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓ.ΨΑΡΑΣ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΣΟΚ.ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ,ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 2 (ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 1983 ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ).ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΩΡΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΝΑ.ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣΩΣΤΑ.
Ωραία, έχεις λοιπόν πολύ καλή αντιληπτική ικανότητα και μαθαίνεις γρήγορα. Όσο για το αν "βάζεις κάτω" κάποιους γνωστούς σου με επιχειρήματα, αυτό από μόνο του δεν λέει τίποτα, ούτε και αν μιλάς με 2 ακόμη άτομα με ολόσωστα επιχειρήματα (σκέφτηκες ποτέ ότι αν ένας έκανε λάθος στα επιχειρήματά του θα τέλειωνε η συζήτηση πολύ νωρίτερα ).
Αυτά δεν στα λέω γιατί έχω κάτι μαζί σου αλλά δυσπιστώ πολύ στο ότι επειδή γεννήθηκαν κάποιοι μια συγκεκριμένη περίοδο είναι τελείως ξεχωριστοί. Αν πχ ισχύει αυτό που έγραψες τόσο "ελαφρά"
quote:
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΠΕΡΑ ΤΩΝ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΩΝ.ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ IQ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50% ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ.
Τότε πρέπει να έχεις IQ τουλάχιστον 150. Πίστεψέ με ούτε που διανοείσαι πόσο πολύ είναι αυτό.... και για του λόγου το αληθές, απόδειξέ μας το, κάνε το iq τέστ στο παρακάτω site και στείλε μας τα αποτελέσματα με εικόνα. Άμα βγάλεις 150+ θα πεισθώ, μέχρι τότε άσε με να αμφιβάλλω.
http://web.tickle.com/tests/uiq/index-pop.jsp?sid=1443&supp=160x600_IQ_bugs_noborder&z=
Φιλικά
Περονοτέτοιος

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 19:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλικά
Περονοτέτοιος

Kαρντάσι, όσο πάει κι ανεβαίνεις στην εκτίμηση μου...

Τώρα αν αυτό είναι καλό ή κακό για σένα δεν το ξέρω...


dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 20:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδη χαριν της τηλεθεασης, η οποια δεν υπολογιζει τιποτα, κι επειδη μερικων τα μυαλα εχουν παρει αερα, θα ξαναποσταρω ενα αρθρο που διαβασα.
Αγαπημενα μου παιδια, που θεωρειτε οτι ειστε ιδιαιτερα, θα πρεπει να σας πω οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν ιδιαιτεροτητες και ικανοτητες-δυνατοτητες σε καποιους συγκεκριμενους τομεις.
Το αρθρο ειναι το παρακατω:

Σας παραθετω μια δημοσιευση που διαβασα προσφατα.
Το αρθρο ειναι της Συμβουλου Αστρολογιας,
κ. ΛΙΛΙΑΝ ΣΙΜΟΥ:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ο πλανήτης Quaoar και μία ιδιαίτερη γενιά παιδιών? - 07-12-2005, 02:22

--------------------------------------------------------------------------------

Ποια είναι τα παιδιά Indigo?

Με αφορμή ερώτηση μέλους σχετικά με την πρόσφατη εκπομπή της τηλεόρασης στην οποία αναφέρθηκε μία γενιά παιδιών τον Απρίλιο του 1983, γράφω το άρθρο αυτό, που ίσως έχει μία σύνδεση με το θέμα της εκπομπής. Δεν είδα την εκπομπή, αλλά με ενημέρωσαν φίλοι που την παρακολούθησαν. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να δεχθώ πως μόνο σε ένα μήνα ενός έτους, υπάρχουν άτομα με ιδιαιτερότητες. Δεν το αποκλείω, καθώς δεν διαθέτω στοιχεία προς έρευνα, αλλά εξακολουθώ να έχω σοβαρές επιφυλάξεις.

Ωστόσο, μπορώ να παραθέσω πληροφορίες που διαθέτω, μετά την ανακάλυψη ενός από τους πλανήτες που ονομάζονται «γενιάς», δηλαδή αφορούν σώματα μακρινότερα του Πλούτωνα και σχετίζονται με θέματα ομάδων ανθρώπων, κι όχι ιδιαίτερα με το ατομικό μας ωροσκόπιο.

Ο Quaoar, είναι ένα τέτοιο σώμα, το οποίο μου κέντρισε το ενδιαφέρον από την αρχή σχεδόν της ανακάλυψής του. Θα αναφερθώ σε ένα μελλοντικό άρθρο για τον πλανήτη αυτόν.
Ο πλανήτης συνδέεται με μία γενιά παιδιών, που αποκαλούνται Indigo παιδιά (παιδιά με το χρώμα του λουλακιού!). Ας μην φανεί αστείο το χαρακτηριστικό του χρώματος, γιατί το συγκεκριμένο χρώμα σχετίζεται με το τσάκρα του τρίτου ματιού, επομένως εννοούν οι ερευνητές ότι αυτά τα παιδιά θα έχουν ικανότητα χρήσης του τρίτου ματιού και των ψυχικών δυνάμεων που σχετίζονται με αυτό.

Τα παιδιά ανήκουν στην δεκαετία του 1980 σε μικρό αριθμό, σε μεγαλύτερο αριθμό στη δεκαετία του 1990 και λίγα ενσαρκώθηκαν προς το τέλος του 2002. Εννοείται, φυσικά, πως δεν μιλάμε για όλες τις γεννήσεις αυτών των περιόδων. Αλλά αυτές οι περίοδοι, έχουν σε ασυνήθιστο βαθμό και συχνότητα, ενσαρκώσεις ατόμων με ψυχικές δυνάμεις.

Τα Indigo παιδιά λέγεται πως είναι μοναδικά. Οι δάσκαλοι, οι γονείς, το περιβάλλον τα θεωρούν «διαφορετικά», αν και δεν είναι σε θέση ακόμη κάποια από αυτά να δείξουν την διαφορετικότητά τους. Δονούνται και δέχονται δονήσεις υψηλές και θα ξεχωρίζουν από αυτά που έχουμε ως τώρα δει. Αν μπορούσαμε να περιγράψουμε το αστρολογικό τους αποτύπωμα, θα λέγαμε πως είναι ένας συνδυασμός των βαρέων πλανητών, δηλαδή του Ουρανού, του Ποσειδώνα, του Πλούτωνα και του Quaoar. Στην ουσία, ο Πλούτωνας και ο Quaoar είναι οι δείκτες αυτής της γενιάς.

Η σειρά αυτή των παιδιών θεωρείται πως ξεκίνησε το 1983, όταν οι δύο αυτοί πλανήτες εισήλθαν στο ζώδιο του Σκορπιού (άραγε είναι σύμπτωση η συνύπαρξή τους στο ζώδιο της αναγέννησης, του αποκρυφισμού και της μύησης?). Εκείνη τη χρονιά μάλιστα, τα δύο αυτά σώματα έκαναν τη πρώτη τους σύνοδο μετά τη δεκαετία του 1940. Δηλώνουν ενδεχόμενα την έναρξη μίας ακόμη σημαντικής γενιάς, που θα χαρακτηρίσει κάποια μελλοντική εποχή. Λέγεται πως στην ώριμη ηλικία τους, θα είναι σε θέση να βοηθήσουν στον μετασχηματισμό του πλανήτη μας!

Η γενιά αυτή παίρνει μεγαλύτερη ώθηση και αυξάνεται, κατά την δεκαετία του 1990, όταν οι δύο πλανήτες είναι σύνοδο, ανοιχτή στην αρχή (8 μοιρών πάνω-κάτω) και φθάνουν σε στενή σύνοδο 2-3 μοιρών στο τέλος του 1993. Συνεχίζουν να είναι σε σύνοδο, αλλά καταλαμβάνουν δύο ζώδια, τον Σκορπιό και τον Τοξότη. Ως το 1995, είναι σε σύνοδο άλλοτε στον Σκορπιό κι άλλοτε στον Τοξότη (λόγω ανάδρομης κίνησης), οπότε και μπαίνουν και οι δύο στον Τοξότη από τον Ιανουάριο του 1995 και για επτά χρόνια ως τον Νοέμβριο του 2002.

Με τις έντονες αυτές επιδράσεις, τα άτομα που αναφέρω, θα βιώνουν στον εσωτερικό τους κόσμο το χάος και την ανάγκη για ριζική αλλαγή, πλήρη μετασχηματισμό. Λόγω της διαφορετικής ποιότητας κι απόκλισης της όψης, θα έχουν μεταξύ τους διαφορές, αλλά πάντα με μία ψυχική ικανότητα που θα τα χαρακτηρίζει και θα τα κάνει να ξεχωρίζουν.

Στην γενιά αυτή, συμμετέχει η σύνοδος του Ουρανού με τον Ποσειδώνα, από τον Ιανουάριο του 1990 ως τον Δεκέμβριο του 1996. Ο ιδεαλισμός που επαναστατεί ή ανατρέπεται, στο ζώδιο του Αιγόκερου, των κοινωνικών και συντηρητικών μας θεσμών. Σε εξάγωνο η σύνοδος του Ουρανού και του Ποσειδώνα με τη σύνοδο του Πλούτωνα με τον Quaoar, έχουμε μία γενιά ανθρώπων με εξαιρετικές δυνατότητες δονήσεων, βαρέων πλανητών και μεταφυσικής δυναμικής. Θα είναι σε θέση να δημιουργήσουν τριγμούς στο σαθρό σύστημα της κοινωνίας μας και να κάψουν κυριολεκτικά κάθε τι το σάπιο και το αρρωστημένο. Θέματα φιλοσοφίας, γνώσης, επιστήμης, ιατρικής, ιδεολογίας, θεσμών κοινωνικών, θα περάσει από την εξονυχιστική έρευνα και μελέτη αυτών των ατόμων και θα αλλάξει ριζικά. Το κατεστημένο θα αλλάξει, θα μετασχηματιστεί και θα αναγεννηθεί.

Τα τελευταία Indigo παιδιά, θα έχουν τη σύνοδο Πλούτωνα και Quaoar στον Τοξότη, αλλά θα τους λείπει το εξάγωνο με τον Ουρανό και τον Ποσειδώνα. Ο μεγάλη μεταλλαγή, θεωρητικά πάντα μιλώντας, πρέπει να βασιστεί στη γενιά αυτή του Σκορπιού, με το εξάγωνο των δύο προαναφερθέντων πλανητών. Αυτό μοιάζει να είναι το πλέον ισχυρό σχήμα. Αλλά τα τελευταία Indigo, θα έχουν την αποστολή να επεκτείνουν την νέα φιλοσοφία ζωής που θα προκύψει.

Η ενέργεια της συνόδου του Πλούτωνα, αυτού του τόσο σημαντικού πλανήτη μας με τον νέο-ανακαλυφθέντα Quaoar, χαρακτηρίζει και την είσοδο στον 21ο αιώνα. Αυτά τα δύο σώματα μοιάζουν να στεφανώνουν με την ισχύ τους και την αργή και βαθιά δράση τους, τη νέα χιλιετηρίδα. Θεωρείται από τους ερευνητές, πως η γενιά των Indigo παιδιών τελειώνει γύρω στο τέλος του 2002, ενδεχόμενα με τη σύνοδό τους τον Νοέμβριο. Αλλά, δηλώνουν πως πρέπει να ερευνηθεί η στιγμή της αναχώρησης του Πλούτωνα από τον Τοξότη το 2008 και του Quaoar το 2017. Πιθανοί σταθμοί σημαντικών γεγονότων, ή η πρώτη μας αντίληψη για τη γενιά των Indigo? Γιατί δεν αποκλείεται τα παιδιά αυτά να είναι η έναρξη μίας εποχής με ανθρώπους διαφορετικούς, ίσως να είναι προάγγελοι γι' αυτούς της εποχής του Πλούτωνα και του Quaoar στον Αιγόκερο. Μία εποχή αρκετά δύσκολη και σκληρή.

Αυτό που φαίνεται για τη γενιά που περιγράφω, είναι πως καθορίζουν μία μεταβατική περίοδο. Θα μπορούν να κατανοήσουν το χάος και να δημιουργήσουν νέες μορφές μέσα από αυτό. Δεν θα διστάσουν να αλλάξουν τον κόσμο, ίσως μέσα από ένα συμβολικό θάνατο και μία εκ βαθέων αλλαγή. Μπορεί να μας διδάξουν την παροδικότητα όλων των πραγμάτων και το τέλος μίας ολόκληρης εποχής, στο κατώφλι του Υδροχόου. Να αναζητήσουν την απελευθέρωση από την πλεονεξία, την κτητικότητα, την θρησκοληψία, το σαθρό πολιτικό σύστημα, την μόλυνση του περιβάλλοντος. Ο Πλούτωνας θα τους ωθήσει να θέσουν τέλος. Ο Quaoar να ανακαλύψουν μέσα στο χάος, μία νέα αχτίδα ελπίδας και ζωής.

Ωραίο ακούγεται… Μακάρι η γενιά αυτή να είναι πρωτεργάτες μίας νέας εποχής!


Μην εστιαστειτε στο αστρολογικο περιεχομενο τοσο, αλλα στην ουσια
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 22:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω εδω το κείμενο απο το skepdic που αφορά τα παιδιά Ιndigo. Tο αρθρο περιγράφει πως ξεκίνησε η υστερια με τα δηθεν ξεχωριστά αυτα παιδιά.

Indigo child
The term "Indigo Child" comes from psychic and synesthesiac Nancy Ann Tappe, who classified people's personalities according to the hue of their auras.

Usually each universal age is accompanied by a preponderance of people with that life color. For instance now most adults are either Blue or Violet, the two colors with the attributes most needed in this the Violet Age of transition. During the next age, the Indigo Age, Indigo colors will be the norm (Understanding Your Life Through Color 1982).

According to Tappe,

The Indigo phenomenon has been recognized as one of the most exciting changes in human nature ever documented in society. The Indigo label describes the energy pattern of human behavior which exists in over 95% of the children born in the last 10 years … This phenomena is happening globally and eventually the Indigos will replace all other colors. As small children, Indigo’s are easy to recognize by their unusually large, clear eyes. Extremely bright, precocious children with an amazing memory and a strong desire to live instinctively, these children of the next millennium are sensitive, gifted souls with an evolved consciousness who have come here to help change the vibrations of our lives and create one land, one globe and one species. They are our bridge to the future.*

According to Peggy Day and Susan Gale, the emergence of the Indigo children was foretold by Edgar Cayce long before Tappe's aura labeling.

The Indigo Children is a book by Lee Carroll, a channeler for an entity he calls Kryon, and his wife Jan Tober.

Carroll was an economics major who ran a technical audio business for 30 years until a visit to a psychic prompted a New Age midlife crisis. He found religion and started traveling around the world giving "self-help" seminars. Accompanying him was Tober, a practitioner of metaphysics and hands-on healing as well as a jazz singer who had toured with Benny Goodman and Fred Astaire (Krider 2002).

Kyron has revealed such important messages as "love is the most powerful force in the entire universe." Carroll and Tober travel the world putting on Kryon seminars. Kryon has many interests, including the Universal Calibration Lattice and EMF Balancing (empowerment through knowledge of your electromagnetic nature, i.e., how to manage your energy field which consist of "fibers of light and energy").

One thesis of The Indigo Children seems to be that many children diagnosed as having attention deficit disorder (ADD) or ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) represent "a new kind of evolution of humanity."* These children don't need drugs like Ritalin, but special care and training. The book consists of dozens of articles by authors from many walks of life. It is, accordingly, inconsistent and uneven in quality of analysis and advice. Nancy Ann Tappe is a contributor. One of the authors is Robert Gerard, Ph.D., whose piece is called "Emissaries from Heaven." He believes his daughter is an Indigo Child. He also thinks "Most Indigos see angels and other beings in the etheric." He runs Oughten House Foundation, Inc., and sells angel cards. Another contributor is Doreen Virtue, an advocate of angel therapy who has found an even further evolved generation of children is now emerging: the Crystal children.

Not all the contributors are on the fringe of New Age metaphysics, however. For example, Dr. Judith Spitler McKee is a former preschool and elementary teacher and retired Eastern Michigan University professor. She spends her time trying to interest children in reading.

how to recognize the Indigo Child

The Indigo Child is recognizable by his or her aura and by certain other traits, according to The Indigo Children website (owned by Kryon Writings).

They come into the world with a feeling of royalty (and often act like it)
They have a feeling of "deserving to be here," and are surprised when others don't share that.
Self-worth is not a big issue. They often tell the parents "who they are."
They have difficulty with absolute authority (authority without explanation or choice).
They simply will not do certain things; for example, waiting in line is difficult for them.
They get frustrated with systems that are ritually oriented and don't require creative thought.
They often see better ways of doing things, both at home and in school, which makes them seem like "system busters" (nonconforming to any system).
They seem antisocial unless they are with their own kind. If there are no others of like consciousness around them, they often turn inward, feeling like no other human understands them. School is often extremely difficult for them socially.
They will not respond to "guilt" discipline ("Wait till your father gets home and finds out what you did").
They are not shy in letting you know what they need.
(For some examples of a few parents in the Houston area who have identified their children as Indigos, see Krider 2002. The children don't necessarily agree with the parents' assessments.)

One can understand why many parents would not want their child to be labeled as ADD or ADHD. The label implies imperfection. Some may even take it to mean the child is "damaged." Specifically, it means your child's behavior is due to a neuro-biological condition. To some, this is the same as having a malfunctioning brain or a mental disorder. Understandably, emotions run high here. Treatment of children with problems is a hot button issue for the mass media, attack lawyers, talk show hosts, columnists, and others not known for their role in clarifying complicated scientific or medical matters. Many jump on the bandwagon and attack the drug industry and psychiatrists for overdrugging our children. Opposition is fruitless, because few will listen to those who would defend those who “abuse” children. Fewer still will bother to investigate to see whether the critics know what they are talking about.

The National Institute of Mental Health says that ADHD is the most commonly diagnosed childhood disorder. It affects some 3 to 5 percent of all school-age children. (David Kaiser says 10% of school-age children have been diagnosed with ADD/ADHD and that in some parts of the country 50% of the children are so diagnosed.) With so many children affected, it should be easy to find cases of misdiagnosis, inappropriate treatment, adverse drug reaction, and so on. Anecdotes of abuse, however, should not substitute for scientific studies or clinical observations by the professionals who treat these children on a daily basis. But we all know that an anecdote told on Oprah or Larry King Live by Arianna Huffington or Hilary Clinton is much more powerful than a controlled scientific study. Yet, those scientific studies must be done. Ritalin has been around since 1950, yet there are no long-term studies I am aware of that show it is safe, effective, or better than any alternative. The support for its prescription comes mostly from those in the trenches, the practitioners who treat the millions of children and adults with AD/HD. Support also comes from Ritalin's manufacturer, New Jersey-based Novartis Pharmaceuticals Corp., which says the drug "has been used safely and effectively in the treatment of millions of ADHD patients for over 40 years," attested by the results of 170 studies (Donohue). However, Novartis is hardly a disinterested party.

In any case, no matter how many long-term studies are done that find nothing spectacularly wrong with Ritalin, there will always be the possibility that the next one will find something horrible. For example, "researchers at the University of California, Berkeley, say their study, tracking ADHD youths into adulthood, has found a connection between Ritalin use and later abuse of tobacco, cocaine and other stimulants (Donohue 2000). Is the connection strong enough to warrant worry? How can we be sure it wasn't the ADHD, rather than the Ritalin, that was the main basis for the connection?

The hype and near-hysteria surrounding the use of Ritalin has contributed to an atmosphere that makes it possible for a book like Indigo Children to be taken seriously. Given the choice, who wouldn't rather believe their children are special and chosen for some high mission rather than that they have a brain disorder? On the bright side, at least Kryon doesn’t prescribe blue-green algae, a popular “alternative” to Ritalin, even though there are no long-term studies on what effects algae might have on a developing child’s brain (“The Algae AD/HD Connection: Can Blue Green Algae Be of Help with Attention Deficit/Hyperactivity Disorder?” by John Taylor, Ph.D.).



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 2 (ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 1983 ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ).

Είναι φυσιολογικό γλυκιά μου... Είστε Κριοί... το πλέον εγκεφαλικό ζώδιο... (το πιο δυνατό σημείο του Κριού είναι το κεφάλι...βλ.κέρατα). Δεν έχει να κάνει με το 1983 αλλά με το ζώδιο!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΤΥΦΛΩΣΕΣ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!
Τετοια ωρα, ειναι να βγαζουμε τα αγγλικα λεξικα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ, τώρα η angi είπε να μην μείνουμε στα αστρολογικά, αλλά έλα που έχω μερικά ερωτήματα και είμαι και άσχετη περί τα αστρολογικά γι αυτό τα ρωτάω (αν ρωτάω βλακείες παρακαλώ να μου το πείτε)

λέει το άρθρο

quote:
Η σειρά αυτή των παιδιών θεωρείται πως ξεκίνησε το 1983, όταν οι δύο αυτοί πλανήτες εισήλθαν στο ζώδιο του Σκορπιού (άραγε είναι σύμπτωση η συνύπαρξή τους στο ζώδιο της αναγέννησης, του αποκρυφισμού και της μύησης?). Εκείνη τη χρονιά μάλιστα, τα δύο αυτά σώματα έκαναν τη πρώτη τους σύνοδο μετά τη δεκαετία του 1940.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά ανάλογη ήταν και η γενιά του 40; Εφ όσον μπορούμε να επισημάνουμε χρονολογία και μήνα για το 83, δεν μπορούμε να το κάνουμε για την δεκαετία του 40 να δούμε αν επιβεβαιώνεται αυτή η θεωρία;
Είχαμε το ΄40 γεννήσεις ομάδων ανθρώπων με ιδιαίτερες ψυχικές δυνάμεις; (σημειωτέον ότι μιλάμε για ανθρώπους που σήμερα έχουν ηλικία γύρω στα 60 (55 με 65))

quote:
Η γενιά αυτή παίρνει μεγαλύτερη ώθηση και αυξάνεται, κατά την δεκαετία του 1990, όταν οι δύο πλανήτες είναι σύνοδο, ανοιχτή στην αρχή (8 μοιρών πάνω-κάτω) και φθάνουν σε στενή σύνοδο 2-3 μοιρών στο τέλος του 1993. Συνεχίζουν να είναι σε σύνοδο, αλλά καταλαμβάνουν δύο ζώδια, τον Σκορπιό και τον Τοξότη. Ως το 1995, είναι σε σύνοδο άλλοτε στον Σκορπιό κι άλλοτε στον Τοξότη (λόγω ανάδρομης κίνησης), οπότε και μπαίνουν και οι δύο στον Τοξότη από τον Ιανουάριο του 1995 και για επτά χρόνια ως τον Νοέμβριο του 2002.

Τώρα, πώς γίνεται από το 40 μέχρι το 83 να μην έχει γίνει καμιά άλλη σύνοδος των δύο πλανητών (άσε που ο Quaoar δεν είναι πλανήτης) και από το 83 και μετά να έχουμε τόσες συνόδους; (1993, 1995, 2002)

Τώρα πάνω στην ουσία, δεν βλέπω γιατί θα πρέπει να μας εντυπωσιάσει τόσο μια γενιά η οποία

quote:
Θα μπορούν να κατανοήσουν το χάος και να δημιουργήσουν νέες μορφές μέσα από αυτό. Δεν θα διστάσουν να αλλάξουν τον κόσμο, ίσως μέσα από ένα συμβολικό θάνατο και μία εκ βαθέων αλλαγή. Μπορεί να μας διδάξουν την παροδικότητα όλων των πραγμάτων και το τέλος μίας ολόκληρης εποχής, στο κατώφλι του Υδροχόου. Να αναζητήσουν την απελευθέρωση από την πλεονεξία, την κτητικότητα, την θρησκοληψία, το σαθρό πολιτικό σύστημα, την μόλυνση του περιβάλλοντος

Αυτό δεν είναι το ζητούμενο από κάθε νέα γενιά; (βγάζω στην άκρη περί της εποχής του Υδροχόου).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 15/12/2005 23:12:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είστε Κριοί... το πλέον εγκεφαλικό ζώδιο... (το πιο δυνατό σημείο του Κριού είναι το κεφάλι...βλ.κέρατα).

Στο πρωτο διαφωνω ( ο εγκεφαλος δεν ειναι το ιδανικοτερο ατου ενος
Κριου)
Στο δευτερο...
Απο ποιον και σε ποιον το κερατο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Κατερίνα,

quote:
ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ESPRESSO

Μάλλον ατυχές περιστατικό αγαπητή μου, αυτές οι φυλλάδες ξέρεις δεν απευθύνονται σε πολλύ νοήμονες ανθρώπους, (συγνώμην κι' όλας).

quote:
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΔΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΥΠΟΥ ΗΡΩΔΗ, ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΟΙ ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΟΙ.ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ.

Άμα σε πειράξει κανένας, έλα στα Εξάρχεια να με βρεις.

quote:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΔΩ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ

Μπορεί να εννοούν....μπα λες να εννούν εμάς τους ΠΑΟΚΤΖΗΔΕΣ???
Μήπως την ομάδα αυτή την λένε "Πιράνχας"???

Πάντως αν θέλεις μπορούμε να σε εκπαιδεύσουμε...καλά.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 00:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά την άποψή μου, ανά καιρούς "κατεβαίνουν" φωτισμένες ψυχές στη γη (που έχουν έρθει με μία αποστολή για το καλό της ανθρωπότητας). Και δεν είναι υποχρεωτικό να έχουν στο γενέθλιο χάρτη τους μόνο συνόδους (μπορεί π.χ. να έχουν το Βόρειο Δεσμό τους - που αντιπροσωπεύει την αποστολή μας στη γη - σε στενή όψη με έναν πλανήτη τους κ.λ.π.). Στην προκειμένη περίπτωση, στην περίοδο της σύλληψης και της γέννησης, βλέπουμε κάποιες συνόδους. Ίσως κατέβηκε μαζικά ένα κύμα ψυχών, με μία συγκεκριμένη αποστολή και κοινά τα περισσότερα αστρολογικά τους στοιχεία. Σημαντικές σύνοδοι, επίσης, έχουν συμβεί και σε άλλες χρονικές περιόδους.

Υ.Γ. Η φίλη μας δεν ξέρουμε αν είναι Κριός ! Μπορεί να είναι και Ταύρος.... Ας μας γράψει την ημερομηνία της να τη μελετήσουμε...



Φιλικά, η


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 00:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απολογούμαι για το οτι παράθεσα ενα αρθρο στα αγγλικα η αληθεια ειναι οτι βαριόμουν να το μεταφράσω.
Κατα την γνωμη μου απο όσα διάβασα τα παιδια που αναφέρονται ως Indigo πάσχουν απλα απο μια διαταραχή της συμπεριφοράς και η οποία παρερμηνευτηκε απο μια ομάδα New Agers που βέβαια προτιμουσαν να σκέφτονται οτι τα παιδιά τους είναι ξεχωριστά παρά το οτι πάσχουν απο μια διαταραχή.
Και όσο γιαυτα με τους σωτήρες και τις πεφωτισμένες ψυχες έχουμε χορτάσει απο απεσταλμένους.


Edited by - medtech on 16/12/2005 00:14:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 00:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
medtech,

Μήπως έχεις καμιά σχέση με την meditech?

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 01:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ma ti ine afta pou lete re pedia?
Exo apirous filous pou ine genimenoi to 1983 poli ek ton opion ton Aprilio kai ine oloi tous pera vrexei atoma. To poto to tsigaro kai to podosfero ine i zoi tous oli .
Oute pnevmatikes oute psixikes oute alou idous ikanotites exoun.
Esi Katerina de mporis na katalaveis ama exeis tetoiou idous ikanotites. Den nomizeis pos ama ixes tha to ixes katalavei mexri tora.
Mia poli filiki simvouli min diavazeis tin en logo efimerida ine oti xirotero kikliforei kata tin apopsi mou afti ti stigmi.
KATHAROS KITRINOS TIPOS...
kai fisika min pisteveis oti diavazeis kai akous xoris prota na skefteis poli kala.


ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 13:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην πανικοβάλεστε με τα παιδια του Απρίλη '83.

Εγώ είμαι Ιούνιο .. τα υπόλοιπα δεν θα σας τα πώ ..

Πάντως αν κάτι θα γίνει το 2012 να είστε σίγουροι ότι θα έχουν βάλει το χέρι τους για να γίνει .. θα το έχουν σπρώξει πολύ το θεμα αυτοί που το ξεκίνησαν.Μέτα χίλια ζόρια...

Και ξέρετε γιατι?

Για την δόξα!!

Για να πούν ότι αυτοί το ήξεραν ..

Αν είναι να γίνει κάτι συγκλονιστικο να ξέρετε ότι αυτά τα άτομα μόνα τους θα είχαν ενεργήσει/θα ενεργήσουν .. και δεν θα τους είχαν πιάσει απο το χεράκι .

Υπάρχει χαλαρότητα...

Κρίμα που σήμερα για να μάθεις 5-10 πράγματα ...
πρέπει να έχεις λεφτα..υπολογιστή..modem.

ΜΠΑ ΕΤΣΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ?

Γι αυτό η αλήθεια είναι μέσα σας .. και όχι σε αυτό που λένε τριγύρω!

Ψάξτε μέσα σας....


Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy