ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τριτο μάτι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Yami
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2006, 22:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yami  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Silverlegend,
http://www.geocities.com/thekiwarrior87/thirdeye.html#tech1
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2009, 18:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν ξέρω γιατί αλλά υπάρχει πολύ μπέρδεμα σε αυτό το θέμα,σχεδόν κανένας δέν έχει σωστή ολοκληρωμένη άποψη,πράγμα λογικό αφού για κάτι τέτοιο απαιτείται το άνοιγμα του τρίτου ματιού.

Μερικοί λένε οτι το τρίτο μάτι είναι η επίφυση,άλλοι οτι είναι η υπόφυση.Επίσης μπαίνει στις θεωρείες και ο βλενογόνος αδένας.

Προσωπικά θεωρώ οτι και τα τρία μαζί παίζουν σπουδαίο ρόλο.

Όσοι διαλογίζονται και αισθάνονται τις δονήσεις στην επίφυση και την υπόφυση μπορούν να ενεργοποιήσουν το τρίτο ματι και να έχουν αυτό το "remote viewing". Το κλειδί για αυτό είναι να συντονιστεί πλήρως η υπόφυση με την επίφυση. Για να συμβεί αυτό υπάρχουν πολλοί τρόποι,μπορείτε για παράδειγμα απλώς να φανταστείτε τους δύο αδένες να είναι πλήρως συντονισμένοι και να λειτουργούν ταυτόχρονα.Αυτό είναι κάτι πολύ απλό αλλά δουλεύει.

Όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν πολλά είδη τεχνικών για πολλούς τύπους ανθρώπων,αυτός είναι και ο λόγος που δέν μπορώ να εγγυηθώ οτι μία τεχνική θα δουλέψει σε όλους. Αυτό όμως που μπορώ να εγγυηθώ είναι οτι ο πλήρης συντονισμός της επίφυσης με την υπόφυση παράγουν ώς αποτέλεσμα αυτό που αποκαλούμε τρίτο μάτι.

Προσωπικά αυτό που κάνω είναι απλώς να τοποθετώ την προσοχή μου και στους δύο αδένες ταυτόχρονα.Ελπίζω να βοηθάει αυτούς που τους ενδιαφέρει το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2009, 23:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρίτο μάτι = προβολή της παρεγκεφαλίδας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2009, 10:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν ξέρω αν το λές για πλάκα ή το εννοείς. Αν το εννοείς όμως,τότε πού το στηρίζεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2009, 15:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και αυτοι που δεν εχουν γιατι τους εχει αφαιρεθει ? ή δεν δουλευει λογο βλαβης ?

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2009, 16:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι έχουν τρίτο μάτι αλλά είναι σε λανθάνουσα κατάσταση,αδρανές επειδή δέν χρησημοποιείται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2009, 20:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε alex22

Λες

quote:
Προσωπικά αυτό που κάνω είναι απλώς να τοποθετώ την προσοχή μου και στους δύο αδένες ταυτόχρονα.

Ποια είναι η εμπειρία σου θα με ενδιέφερε να μάθω. Δηλ ανοίγει το τρίτο μάτι; βλέπεις κάτι;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 28/07/2009 20:28:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2009, 21:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω διάφορα πράγματα(συνήθως τοπία),οσο πιό πολύ χαλαρώνω και μπαίνω στο στάδιο θ τόσο περισσότερα βλέπω.Δέν είναι όμως μόνο αυτό.Σου παράγει μια ιδιαίτερη αίσθηση δημιουργικότητας, που σταδιακά αυξάνεται.Επίσης ενοποιεί τα δύο ημισφαίρια,δηλαδή δονούνται ταυ τυτόχρονα,(αυτό σε φέρνει στα κύματα θ.)Φυσικά έχει σχέση καί με το αστρικό σώμα, μια εμπειρία είναι οτι ενώ είμαι στο κρεβάτι και το ξέρώ, βρίσκομαι ταυτόχρονα στο αστρικό σώμα.Διαρκεί λίγο όμως.

Σε βαθιά φάση ,αντιλαμβάνομαι την αλλαγη της οθόνης κατα κάποιο τρόπο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2009, 21:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω οτι όποιος θέλει να ενεργοποιήσει το τρίτο μάτι, πρέπει πάντα να ενεργοποιεί ταυτόχρονα τους δύο αδένες.

Μια άλλη τεχνική που κάνω τώρα,είναι να φέρνω το σύμβολο "eckasha flame"
στην επίφυση και την υπόφυση ταυτόχρονα. Το συγκεκριμένο σύμβολο είναι άν δέν κάνω λάθος το ισχυρότερο αυτήν την στιγμή.

Το eckasha flame κάνει τα πάντα στο σώμα το καθαρίζει(ακόμα και απο το κάρμα) και ενεργοποιεί το dna. Βγάζει οτιδήποτε είναι άχρηστο απο το σώμα ή απο τα σώματα και δημιουργεί ασπίδα προστασίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2009, 22:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δοκίμασέ το, θα νιώσεις τις δονήσεις απο την πρώτη φορά που θα το κάνεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2009, 22:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω οτι σου φένεται λίγο περίεργο που μιλάω έτσι χύμα.Πιστεύω όμως οτι έχουν περάσει πλέον αυτές οι εποχές της μυστικότητας.Δέν υπάρχει λόγος, να κρύβουμε τις εμπειρίες μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zer0c
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2009, 07:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zer0c  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΕΧ22 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΑ ΟΤΙ Η ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΙΜΑΙ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΠΙΑ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ Η ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΣΗΝΑΝΤΙΣΕΙΣ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ ΑΛΙΘΗΝΑ Η ΟΝΕΙΡΙΚΑ...
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΚΤΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ "ΤΙ;" ΕΧΩ ΔΕΙ... ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΟΙΞΑ ΣΗΖΗΤΙΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΕΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΦΥΣΗΚΑ Κ ΤΑ ΣΙΝΑΦΗ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΣΜΟΥΡΙΘΕΙΣ Η ΝΑ ΦΤΕΡΝΙΣΤΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΕΝΙΩΘΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Κ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΑ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΟΠΟΤΕ ΠΙΓΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΙΡΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΙΝ ΣΗΝΗΔΙΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΕΤΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΣΤΟΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ...
ΠΡΙΝ 2 ΚΑΛΟΚΕΡΙΑ ΕΚΑΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΩΡΑ ΑΝΑΚΑΛΗΠΤΑ ΠΩΣ ΕΠΕΦΤΑ ΣΕ ΣΙΝΙΔΙΤΟ ΟΝΕΙΡΟ "LUCID DREAM" Η ΕΜΠΗΡΕΙΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΘΗΣΤΙΚΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΦΟΥ ΕΞΗΚΙΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΩΣΠΑΘΕΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ 48 ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΞΗΠΝΑΓΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΙΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΕ "SLEEPY" ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΝΕΧΙΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΚΤΑΘΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ
ΓΕΝΗΚΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ " ΑΝΙΣΙΧΙΕΣ " ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ "ΤΟΠΙΚ" ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ "ΠΟΣΤ" ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΩ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΖΗΤΩ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ "ΙΣΩΣ" ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ...ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΩΜΟΥΝΑ Η ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΜΟΥΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ..ΔΥΣΤΗΧΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΩ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΟΣΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΛΕΧ22 ΕΙΔΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ "οΗΜ-aum" ΠΟΛΥ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ "PSY-PARTY" ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ "ΟΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ Η ΧΡΗΣΗ LSD" ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΑΓΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΕΡΑ ΠΡΩΣΟΠΗΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΚΙΜΑΣΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΑΖΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΣΥΝΙΔΗΤΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΚΥΝΔΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΣΤΡΕΦΟΜΟΥΝΑ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΥΣΗ
ΑΛΕΧ22 ΥΠΟ/ΑΠΟ-ΦΙΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ? ΚΑΙ ΠΩΣ ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΜΕ ΑΦΤΕΣ ΤΙΣ 2? ΕΝΝΟΥΣΕΣ ΝΟΙΤΙΚΑ? ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΣΠΙΔΑ? Η ΜΥΠΩΣ ΣΕ ΠΙΟ ΦΗΣΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ? ΜΕ ΚΑΠΙΟ ΜΕΤΑΓΙΟΝ Ι ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΟ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΤΡΟΠΟ
ΣΥΝΧΩΡΕΣΤΕ ΤΙΝ ΑΜΑΘΕΙΑ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΙΟ ΕΙΣΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΓΝΩΡΙΜΙΑ

ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ Zer0cΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2009, 10:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου φίλε Zer0c.

Οι εμπειρίες σου δέν είναι τυχαίες.

Η ηλικία σου και οι ανυσηχείες σου δείχνουν οτι είσαι ξεχωριστό παιδί.(Χαίρομαι για αυτό).

Το να μιλάς δημόσια για αυτά τα θέματα δέν θα ήταν και ότι καλύτερο,λόγω οτι δέν είναι δυνατόν να καταλάβουν οι άλλοι.

Για την επίφυση και την υπόφυση μπορείς να πατήσεις στο google και να πάς στις εικόνες.

Θα σου έλεγα να κάνεις την δική σου προσωπική έρευνα πάνω απ'όλα.

Αν ξέρεις καλά αγγλικά, αυτό θα ήταν πολλύ χρήσημο για σένα.Μιας και το ιντερνετ είναι η κυριότερη πηγή τω πληροφοριών.

Υπάρχουν και στα ελληνικά διάφορες ενδιαφέρουσες σελίδες,αλλά είναι παιδικές σε σχέση με αυτές που υπάρχουν στα αγγλικά,(τα αγγλικά πρέπει να γίνουν η μητρική μας γλώσσα ).

Οπότε θα σου πρότεινα να πατήσεις τις λέξεις κλειδιά στο google και απο κεί να δείς περισσότερα.Λέξεις όπως επίφυση(pineal gland) ή μερκαμπα(mer ka ba) ή ανώτερος εαυτός και διάφορα άλλα.

Επίσης υπάρχει και το youtube.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2009, 12:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.myspace.com/shadowman144Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2009, 05:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας πεδια...
Με λενε Chris και ιμε επισις 19 χρονων...
Δεν 3ερω τι και που ινε η επιφισι και υποφισι αλλα σιγουρο ινε οτι κα8ε αν8ρωπος εχι ενα [τριτο ματι]
Διαβασα ενα βιβλιο απο την συγγραφεα DION FORTUNE με τιτλο astrall body projection που γενικα εξιγα το πος να ενεργοποιησεις τα 7 ενεργειακα κεντρα[7chakras]
Μετα απο αρκετες μερες προσπα8ιας καταφερα να φτασο σε σημιο υπνοσις που μετα απο αφτο ακολου8ουσε η εξοσωματικη εμπειρια,ομος δεν τα καταφερα...
Δεν ξερο τι μου εχι σιμβει αλλα μετα απο εκεινη την μερα εως και σημερα δεν εχω 3αναδει εφιαλτeς,ουτε καν λιπιτερο ονιρο, αλλα εχο σινεχος δινατους πονοκεφαλους μεχρι κε ιμικρανιες..
Ο γιατρος ιπε οτι 8α ινε απλο κριολογιμα, αλλα δεν νομιζο κανενα κριολογιμα να διαρκει 2 μινες..

πια ινε η γνομη σας??>>>>>>>>[signomi gia ta or8ografika alla sini8isa tous agglikous xarakthres]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 14:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το τρίτο μάτι είναι κάτι σαν το σημάδι εμφάνισης ESP(extra sencory perception) και βρίσκεται ανάμεσα στα δύο μας μάτια πιο ψηλά προς το μέτωπο .έχει σχέση με την ανάπτυξη των ψυχικών / ψιονικών ικανοτήτων του ανθρώπου . πολλοί άνθρωποι κατά τη διάρκεια εμπειρίών αστρικής προβολής είπαν ότι κατά τη διάρκεια που ήταν έτοιμοι να βγούν έξω από το σώμα τους , αισθάνθηκαν μία ενέργεια / θερμότητα σε αυτό το σημείο του μετώπου και αισθάνθηκαν σαν να ανοίγει . Είναι θέμα συγκέντρωσης και χαλάρωσης . Και ενοείται πρέπει να είσαι έτοιμος να υποδεχτείς αυτή τη νέα πραγματικότητα που ανοίγεται μπροστά σου .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"



Μαστουρωμένοι θα ήσαν όλοι τους!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 15:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.youtube.com/watch?v=su_xqrEOqVQ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 15:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ όμορφο τραγούδι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 00:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το τριτο ματι ειναι η επιφυση!
http://el.wikipedia.org/wiki/Επίφυση

ριχτε μια ματια και σ αυτο! μαλλον θα σας αρεσει!
http://rapidshare.com/files/69861179/Dark_Room_-_Mantak_Chia.rar


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2009, 02:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas paidia!!!eimai kainourios edw alla asxoloume 2 xronia me thn enorash kai me to trito mati!!!

8elw na sas pw oti xreiasthke polus kairos gia ena pliri anoigma tou matiou!!!vevaia auto p paizei polu megalo rolo einai na exaskh8eis polu stin oramatismo kai sto dialogimo!!!epita h hmhkranies einai arketes kai idietera anamesa apo thn mhth!!!argotera to trito mati s dhnei apo mono tou shmata pws kati 8elei na s pei!!!!einai polu endiaferwn 8ema kai 8elw na shnexisw na ma8enw girw apo auto t 8ema!!!!an exete kati na pros8esete panta einai dekto!!!euxaristo polu!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 08:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Irvine, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις εποικοδομητικές αναζητήσεις.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2009, 02:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω να΄σε καλα!!Οκ κανενα προβλημα!!!καλυτερα κιολας μπασ και μαθω και λιγο ορθογραφια!!!(Χιούμορ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alani4837
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 12:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alani4837  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου μπορεις να μου πεις που θα βρω αυτο το βιβλιο και αν υπαρχει στα ελληνικα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 16:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διόραση: Προσιτή και εφικτή από όλους μας;

Πολλοί ερευνητές που αποδέχονται την ύπαρξη της διόρασης δεν κάνουν λόγο για χάρισμα αλλά για ικανότητα. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει, κατά τη γνώμη τους, μια επίλεκτη ομάδα ανθρώπων προικισμένων, αλλά όλοι οι άνθρωποι έχουν την δυνατότητα να γίνουν διορατικοί. Συγκεκριμένα, λέγεται πως από τη βρεφική ηλικία ο άνθρωπος είναι διορατικός, αλλά το γεγονός πως μεγαλώνοντας προσαρμόζεται στην κοινωνική πραγματικότητα όπως αυτή τίθεται μέσα στο οικογενειακό και αργότερα και σχολικό περιβάλλον, αμβλύνει την επαφή του με τον Αστρικό Κόσμο, μέχρι που τελικά απομακρύνεται ολοκληρωτικά. Στον Αστρικό Κόσμο θα επιστρέψει αυτοδίκαια μετά το θάνατο του, οπότε και διαχωρίζεται η ύλη του ανθρωπίνου σώματος από το πνεύμα του. Είναι αυτό που οι αρχαίοι Έλληνες καλούσαν Βασίλειο του Άδη!
Μέσα στους κύκλους της Εκκλησίας το φαινόμενο της διόρασης δεν απορρίπτεται, αλλά χαρίζεται σε ανθρώπους με ασκητική ζωή. Ο κλήρος υποστηρίζει, πως η διορατικότητα είναι το δώρο του Θεού σε αυτούς που ζουν σύμφωνα με τις εντολές Του και που παραμένουν αγνοί στην καρδιά και στο μυαλό. Απαιτείται, λοιπόν, καθαρότητα ψυχής και υποταγή στις θεϊκές εντολές για να δωρίσει αυτή τη δύναμη ο Θεός στον άνθρωπο. Έτσι, κατά την Εκκλησία εξηγείται γιατί μοναχοί με σκληρή προσευχή και ασκητικό τρόπο ζωής έχουν την δυνατότητα να «βλέπουν» πέρα από το παρόν, καθώς αυτοί μόνο έχουν ξεπεράσει το κοσμικό επίπεδο και εξελίσσονται μέσα στο Αστρικό.
Για τους εσωτεριστές, ωστόσο, δεν είναι τόσο μονοδιάστατο το συγκεκριμένο θέμα. Αντίθετα, μια μερίδα τους υποστηρίζει πως όλοι οι άνθρωποι έχουν την ικανότητα της διόρασης αλλά ως επί το πλείστον σε λανθάνουσα κατάσταση. Ελάχιστοι είναι αυτοί που με προσπάθεια και εξάσκηση κατόρθωσαν να την αφυπνίσουν. Κατά την ίδια άποψη, απαιτούνται τεράστια αποθέματα υπομονής και επιμονής για να γίνει κάποιος απλά διορατικός. Άλλωστε και η διορατικότητα διαβαθμίζεται ανάλογα με την προσπάθεια που ο καθένας έχει καταβάλει.

Πολλοί είναι αυτοί που συγχέουν την διόραση με την Τηλεπάθεια. Ωστόσο, τις χωρίζει μια βασική διαφορά. Στην μεν τηλεπάθεια η πληροφορία μεταδίδεται από το εγκέφαλο του πομπού στον εγκέφαλο του δέκτη. Στη δε διόραση η πηγή των πληροφοριών είναι εξωτερική και μακρινή από κάθε ανθρώπινα προσιτό ερέθισμα. Εδράζεται στο λεγόμενο Αστρικό Επίπεδο.
Εξίσου συχνά η διόραση μπερδεύεται με την Διαίσθηση. Η δύναμη της διαίσθησης είναι και αυτή μια από τις υποκατηγορίες της ESP αλλά αναφέρεται στη δυνατότητα κάποιων ανθρώπων να αισθάνονται γενικότερα κάποια μελλοντικά γεγονότα. Σύμφωνα με θρησκείες, όπως ο Βουδισμός, η διαίσθηση είναι μια από τις ανώτατες κατακτήσεις μέσα από τον Διαλογισμό. Όσοι έχουν φτάσει σε αυτό το επίπεδο, νιώθουν τα κύματα που οι άνθρωποι εκπέμπουμε αναλόγως των συναισθημάτων μας. Υπάρχουν αρκετές διαβαθμίσεις της διαίσθησης και ξεκινούν από το να αντιλαμβάνεται ο δέκτης την κατάσταση υγείας του ατόμου μέχρι και το να βιώνει ξεκάθαρα τα συναισθήματα του άλλου, όπως θυμό, λύπη, απόγνωση, χαρά, ελπίδα, ηρεμία. Η διαφορά της, λοιπόν, από τη διόραση έγκειται στο γεγονός πως η διαίσθηση αφήνει την γεύση ενός πολύ έντονου συναισθήματος, ενώ η διόραση μιας καθαρά όρατης εικόνας μέσα στο μυαλό του δέκτη.

Τέλος, υπάρχει και η λεγόμενη Διακοή. Εντάσσεται και αυτή η ικανότητα στην ομάδα της Υπεραισθητήριας Αντίληψης, αλλά για ορισμένους ερευνητές αποτελεί διακλάδωση της διόρασης. Η διακοή, όπως προκύπτει και από την ετυμολογική της σημασία (διά+ακοή) είναι η δυνατότητα κάποιων ατόμων να αντιλαμβάνονται διάφορα ερεθίσματα με την αίσθηση της ακοής. Αυτά τα ερεθίσματα(ήχοι, φωνές, θόρυβοι) μεταδίδουν τους ηχητικούς παλμούς στον εγκέφαλο, ο οποίος τους επεξεργάζεται και σχηματίζει εικόνα ως προς την πηγή προέλευσης τους. Η διάκριση, βέβαια, από τους πνευματικά ασταθείς που ισχυρίζονται πως «ακούν φωνές» δεν είναι τόσο εύκολη και αυτό συνετέλεσε στην απαξίωση της Διακοής ως ικανότητας.

Υπάρχουν, ωστόσο, και άλλες ανθρώπινες δυνατότητες που συγχέονται με την διόραση, αλλά θα πρέπει να γίνει κατανοητό πως η διόραση υπό στενή έννοια αφορά μια συγκεκριμένη αίσθηση, αυτήν της όρασης και δεν εμπλέκονται κατʼ αρχήν άλλες. Παρόλʼ αυτά, είναι αρκετά δύσκολο να περιμένουμε από όλους τους ανθρώπους να βαδίσουν με τον ίδιο τρόπο σε αυτό το μονοπάτι, αφού ακόμα είναι γεμάτο αγκάθια. Πολλές επιστήμες αρνούνται κατηγορηματικά τις παραπάνω δυνάμεις του ανθρώπου.


Και η Ενόραση τι είναι;

Πολλοί είναι και αυτοί που ταυτίζουν την διόραση με την Ενόραση, καθώς θεωρούν ότι αποτελούν το ίδιο πράγμα. Λάθος! Ήδη είπαμε πως Διόραση χαρακτηρίζεται η ικανότητα ενός ατόμου να αντιλαμβάνεται εικόνες και πράγματα, χωρίς να χρησιμοποιεί τις πέντε κοινές φυσικές αισθητήριες ικανότητες. Η Ενόραση, όμως, δεν είναι ακριβώς αυτό. Πρόκειται για το ανώτατο επίπεδο που μπορεί να φτάσει η διορατική ικανότητα ενός ατόμου μέσα από σκληρή και απερίσπαστη πνευματική εξάσκηση αλλά με προαπαιτούμενο την καθαρότητα ψυχής και την αγνότητα του πνεύματος. Εδώ, δηλαδή, υπεισέρχεται και άλλος ένας παράγοντας: η ενάρετη διαβίωση μέσα σε έναν κόσμο γεμάτο πειρασμούς και παγίδες. Ο διορατικός για να κατακτήσει το επίπεδο της Ενόρασης πρέπει να παλεύει καθημερινά για την καθαρότητα του πνεύματος και της ψυχής του. Πρέπει να κατορθώσει να επιβληθεί πάνω στα πάθη της θνητής ύπαρξης του και να φτάσει αυτό που οι εκκλησιαστικοί κύκλοι καλούν «Θέωση». Η Ενόραση δεν αποτελείται μόνο από τη Διόραση αλλά και από τη Διακοή. Το άτομο λαμβάνει εικόνες από το μέλλον αλλά και από το παρελθόν κατά βούληση και αυτές συνοδεύονται από ήχους. Οι ήχοι από κοινού με τις καθαρές εικόνες μεταφέρονται ως ερεθίσματα στον ανθρώπινο εγκέφαλο, ο οποίος τις επεξεργάζεται και αναλόγως τις αποδέχεται ή τις απορρίπτει. Παραδείγματα ενορατικών ανθρώπων έχει να μας προσφέρει η θρησκευτική παράδοση μέσα από τον κύκλο των μοναχών και των ερημιτών με γνωστότερο ίσως τον γέροντα Παϊσιο που έζησε στο Άγιον Όρος τον 20ο αιώνα.

Αλληλεπίδραση στον Κόσμο των Επιθυμιών;

Μια συχνή παρεξήγηση που γίνεται είναι ότι οι άνθρωποι πιστεύουν πως ο διορατικός, όπως μπορεί και βλέπει πέρα από τον υλικό κόσμο, έτσι μπορεί και να δρα μέσα σε αυτόν. Είναι μια εικόνα που συχνά σχηματίζουν οι άνθρωποι για τη διορατικότητα και η οποία είναι λάθος. Ένα άτομο με την ικανότητα της διόρασης αφυπνισμένη, αλλά σε αρχικό ακόμα στάδιο εξάσκησης, ναι μεν βλέπει εικόνες από το Αστρικό Επίπεδο καθαρά, αλλά δεν μπορεί να αλληλεπιδράσει μέσα σε αυτόν τον κόσμο. Θέλει εξαιρετική εξάσκηση και υπομονή για να καταφέρει κάποιος να επηρεάσει τα τεκταινόμενα και τα μελλούμενα υπό το Αστρικό Φως. Μπορεί ο διορατικός να ξεχωρίσει τι πραγματικά βλέπει μέσα στον Κόσμο των Επιθυμιών, αλλά δεν μπορεί να επέμβει. Με την περαιτέρω εξάσκηση θα μπορέσει να αποκτήσει τα κατάλληλα εφόδια προκειμένου να έχει τον πλήρη έλεγχο των γεγονότων που εξελίσσονται πέρα από τον υλικό μας κόσμο.

Ένα άτομο που αρχίζει να ξυπνά την ικανότητα της διόρασης του θα αργήσει να κατανοήσει την αξία των όσων βλέπει. Ίσως στην αρχή της εκπαίδευσης από τον ενθουσιασμό του για όλα όσα ανακαλύπτει να κομπάζει, επειδή ακριβώς νομίζει πως όσα βλέπει είναι η Αλήθεια. Όμως, θα περάσει καιρός και θα μάθει να αξιολογεί και να κρίνει όσα βλέπει και τότε θα γίνει πιο μετρημένος και πιο προσεκτικός στα λόγια του.

Υπάρχει, όμως, και η πλευρά των αρνητών της διορατικής ικανότητας. Για την ακρίβεια, μάλιστα, θα πρέπει να πούμε πως η πηγή της αμφισβήτησης δεν είναι η διόραση αυτή καθʼ εαυτή, αλλά το αν υπάρχει κόσμος πέρα από το υλικό και ορατό σε όλους μας περιβάλλον. Υποστηρίζουν, λοιπόν, πως το γεγονός ότι κάθε –αυτοαποκαλούμενος- διορατικός περιγράφει διαφορετικές εικόνες συναινεί στον ισχυρισμό ανυπαρξίας ανώτερων κόσμων. Αλλιώς, κατά τη γνώμη των πολέμιων, θα έπρεπε όλοι να μεταφέρουν τις ίδιες εικόνες και εμπειρίες. Ας αναλογιστούμε, όμως, πώς βλέπουμε τα πράγματα στον απτό μας κόσμο. Όλοι με τον ίδιο τρόπο τα αντιλαμβανόμαστε; Δεν υπάρχουν πολλές εκδοχές και στον υλικό κόσμο για την ίδια εικόνα; Πώς, λοιπόν, όλα πρέπει να φαίνονται σε όλους το ίδιο στον εξαιρετικά ρευστό και αέναα μεταβαλλόμενο Κόσμο των Επιθυμιών; Κάθε άτομο αντικρύζει από διαφορετικό πρίσμα την ίδια εικόνα, επειδή δίνει προσοχή σε διαφορετικά στοιχεία της. Στον άυλο εκείνο κόσμο υπάρχει και ο παράγοντας της εκπαίδευσης του διορατικού. Όσο πιο πολύ έχει εξασκηθεί, τόσο πιο ολοκληρωμένα θα βλέπει την εικόνα. Στο Λονδίνο δε, στα τέλη του 19ου αιώνα ιδρύθηκε η Κοινωνία Ψυχικών Ερευνών(Society for Psychical Research), η οποία ξεσκέπασε πολλές απάτες μέσα από την πειραματική μελέτη των φαινομένων της διόρασης σε συνθήκες εργαστηρίου.
Το ερώτημα, όμως, δεν έχει λυθεί. Υπάρχει πραγματικά η δυνατότητα της όρασης μέσα σε έναν κόσμο άυλο, λουσμένο από Αστρικό Φως; Είναι πράγματι η διόραση ικανότητα ή απλά ένα παιχνίδι του ανθρώπινου μυαλού που για αρκετούς αιώνες τώρα μας ξεγελά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dissector
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 03:17:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταρχας θελω να αναφερω οτι διαβασα το 80% περιπου των δημοσιευσεων που εγιναν στο συγκεκριμενο θεμα. αλλα θελω να αναφερθω σε ατομα που δινουν το πρασινο φως να μπουν σε μια διαδικασια ανουσιας αναζητησης ατομα των 18-19 ετων χωρις να εχουν καμια γνωση οι ιδιοι και με μονη τους βαση...ελατε παιδια ψαξτε λιγο στο google και στο youtube θα βρειτε τα παντα..προς αυτους λοιπον εχω μια απλη απορια..οταν ασθενειτε ψαχνετε στο internet τι εχετε ή πατε στο γιατρο σας..???ετσι λοιπον θεωρητικοι(για να μην πω φαντασιοπληκτοι) φιλοι μου δεν θα προτεινετε τιποτα οταν δεν ξερετε τιποτα..για υποφυσεις επιφυσεις μεσεγκεφαλους παρεγκεφαλιδες προμηκεις μυελους γεφυρες νευρωνες κ.ο.κ.. σταματαω εδω γιατι νομιζω οτι καταλαβατε ποσο μικροι ειστε ωστε να δινετε ασαφεις συμβουλες σε ενα παιδακι πως θα βρει το τριτο ματι του οταν οι αναζητησεις για τις οποιες δεν μπορει να βρει απαντηση ειναι απιστευτα πιο απλες...

ευχαριστω για τον χρονο σας,
ενας 4οετης φοιτητης ιατρικης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Owlish
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 09:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Owlish  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Owlish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καταρχας θελω να αναφερω οτι διαβασα το 80% περιπου των δημοσιευσεων που εγιναν στο συγκεκριμενο θεμα. αλλα θελω να αναφερθω σε ατομα που δινουν το πρασινο φως να μπουν σε μια διαδικασια ανουσιας αναζητησης ατομα των 18-19 ετων χωρις να εχουν καμια γνωση οι ιδιοι και με μονη τους βαση...ελατε παιδια ψαξτε λιγο στο google και στο youtube θα βρειτε τα παντα..προς αυτους λοιπον εχω μια απλη απορια..οταν ασθενειτε ψαχνετε στο internet τι εχετε ή πατε στο γιατρο σας..???ετσι λοιπον θεωρητικοι(για να μην πω φαντασιοπληκτοι) φιλοι μου δεν θα προτεινετε τιποτα οταν δεν ξερετε τιποτα..για υποφυσεις επιφυσεις μεσεγκεφαλους παρεγκεφαλιδες προμηκεις μυελους γεφυρες νευρωνες κ.ο.κ.. σταματαω εδω γιατι νομιζω οτι καταλαβατε ποσο μικροι ειστε ωστε να δινετε ασαφεις συμβουλες σε ενα παιδακι πως θα βρει το τριτο ματι του οταν οι αναζητησεις για τις οποιες δεν μπορει να βρει απαντηση ειναι απιστευτα πιο απλες...

ευχαριστω για τον χρονο σας,
ενας 4οετης φοιτητης ιατρικης



χμ... Αγαπητέ φίλε dissector, η επιστήμη της ιατρικής παραδέχεται ανοιχτά ότι δεν έχει πλήρη γνώση για τον τρόπο λειτουργίας του εγκεφάλου και το τι μπορεί ή δεν μπορεί να κάνει γενικότερα.
Εσύ, όντας φοιτητής ακόμη πώς το γνωρίζεις με τόση σιγουριά;

Η τυφλή πίστη σε μία και μόνο επιστήμη (προφανώς ιατρική) ή ακόμη και η τυφλή πίστη σε κάποια θρησκεία είναι λάθος.


Dream As if You'll live forever,
Live As If You'll die today!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 20:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως αναφέρω και σε ένα νήμα που έχω ξεκινήσει στο φόρουμ Παράξενο,
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=2&TOPIC_ID=8458

είναι το 6ο Τσάκρας, εξηγώ λεπτομέρειες στο νήμα.
Είναι ένα ενεργειακό σημείο που από αρχαιοτάτων χρόνων υποστηρίζουν ότι όποιος μπορεί να το ενεργοποιήσει μπορεί να αυξήση την διαίσθησή του, να βλέπει την αύρα των ανθρώπων, ζώων, φυτών κτλ, πνεύμα και άλλα αερικά, να ταξιδεύει άλλες διαστάσεις, να λαμβάνει μηνύματα από το μέλλον.
Γενικά όπως έλεγαν και οι παλιοί όποιος το ενεργοποιεί και ξέρει να το χρησιμοποιεί είναι ο μονόφθαλμος ανάμεσα στους τυφλούς.
Υπάρχουν τεχνικές ενεργοποίησης αλλά επειδή δεν είναι ενα απλό παιχνίδι και αν κάποιος δεν έχει τη σωστή καθοδήγησει και υπόβαθρο θα έχει αρνητικές συνέπειες για τον ίδιο.
Ως φυσικό σώμα το τρίτο μάτι είναι μία υπόφυση περίπου ανάμεσα από τα φρύδια που δεν υπάρχει ακόμα εξήγησει ποιός ο ρόλος της.
Πολύ υποθέτουν ότι χιλιάδες χρόνια πριν πιθανόν ο άνθρωπος είχε εκ γενετής τρία μάτια και δεν χρειαζόταν εξάσκηση για να ενεργοποιήση το τρίτο.Βέβαια τα τρία μάτια δεν είναι αναγκαστικά να εννοούμε 3 φυσικά μάτια καταλαβαίνεται.Απλώς με τα χρόνια δεν το χρησιμοποιούσε και αυτό ατρόφησε και έμεινε μονάχα αυτή η τυφλή υπόφυση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 20:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στο νετ κυκλοφορούν πολλά άρθρα και δοκιμές ενεργοποίησης του Τρίτου ματιού...ΜΗ τα δοκιμάσετε!!!Από προσωπική πείρα σας λέω ότι μονάχα κακό θα σας κάνει.
Το να ακουμπήσεις το δάχτυλό σου και να συσσωρεύσεις ενέργεια στο συγκεκριμένο σημείο δεν είναι δύσκολη, συγκέντρωση θέλει αλλά το τι γίνεται όταν πολύ ενέργεια συσσωρεύεται στο 6ο ενεργειακό σημείο δεν λέει κανείς και σίγουρο με την πρώτη δεν διαβάζεις το μέλλον ούτε βλέπεις αύρα.
Πρώτον όταν συγκεντρωθείτε στο συγκεκριμένο σημείο και διοχετεύσετε ενέργεια, η συσσώρευση θα σας προκαλέσει μια φαγουρα στην αρχη, επειτα μια ενόχληση αναμεσα στα φρύδια και αν συνεχίσεις επειδή δεν σου λέει ο οδηγος ποτε να σταματησεις, εντονο πονοκεφαλο και ενοχλησει σε αυτο το σημειο.Επειτα συνηθως αυτος που το δοκιμαζει διακοπτει αμεσως γιατι νιωθει δυσαρεσκεια και φοβαται...αλλα ο πονοκεφαλος και μια μικρη ζαλη συνεχιζουν. Σε προχωρημενες περιπτωσεις μπορει να βιωσεται παραξενα φαινομενα οπως στιγμιαια να νιωθετε οτι βγαινεται απο το σωμα σας, ΠΡΟΣΟΧΗ μην οδηγησετε αυτοκινητο ή γενικα μην βγειτε εξω, υπαρχει κινδυνος ατυχηματος.Επειτα επειδη εχετε μπλοκαρει εκεινο το ενεργειακο σημειο θα νιωθετε ολη μερα μια κοπωση αδικαιολογητη και θα θελετε να κοιμηθειτε.

Οταν κανουμε τετοιες ασκησεις μετα την ενεργοποιηση ενος ενεργειακου κεντρου πρεπει να γειωσουμε την ενεργεια για να υπαρξει κυκλοφορια και οχι συγκεντρωση, οπως ενα ηλεκτρονικο κυκλωμα οταν δεν υπαρχει γειωση τοτε παθαινει βραχυκυκλωμα.
Οποτε οταν ενεργοποιησουμε το ενεργειακο κεντρο και τελειωσουμε την ασκηση που θελουμε επειτα νοητα περναμε την ενεργεια απο ολα τα τσακρας απο πανω προς τα κατω μεχρι να φτασει στο κατωτατο ακρο στις πατουσες οπου θα νιωσουμε ενα γαργαλητο.Τοτε περπαταμε ξυπολυτοι στο εδαφος για γειωσουμε με την Γη. Αμεσως θα νιωσετε να αποσυμφοριζεται το ενεργειακο σημειο του τριτου ματιου και θα περναει με την ωρα ο πονοκεφαλος και η ζαλη.
Περισσοτερες λεπτομερειες με τετοιες τεχνικες στο θεμα σε καποια στιγμη οταν ο οδηγος φθασει σε αυτο το σημειο.Γιατι πρωτα μαθαινουμε να περπαταμε και μετα να ποδηλαταμε :-)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 20:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ανοίξει κάποιος το τρίτο του μάτι,θα πρέπει να αφιερώσει την ζωή του σε ανώτερα πράγματα,μπορεί εύκολα ο καθένας να αποκτήσει μερικές εμπειρίες με αυτό απλά με το να συγκεντρώνεται εκεί,εμπειρίες όπως το να δεί μια φράση σε κάποια ταινία που παρακολουθεί λίγο πρίν αυτή εμφανιστεί στην οθόνη και άλλα τέτοια μικρά.Το να βλέπει όμως την αύρα και να μελετάει τα ακασικά αρχεία,είναι κάτι που απαιτεί τεράστια θυσία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
azael
Μέλος 2ης Βαθμίδας


153 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 22:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνήσω με πολλούς προλλαλήσαντες. Αυτό που θέλω να πω σε αυτό το θέμα είναι το τρίτο μάτι, είναι το μάτι του πνεύματος, το οποίο βλέπει το άϋλο σύμπαν. Δηλαδή τον υπερβατικό κόσμο. είναι πάρα πολύ δύσκολο να καταφέρει κανείς να δει με αυτό το μάτι. το έχουν καταφέρει πολύ λίγοι. αυτοί έχουν αφιερωθεί στο έρωτα του Θεού, αφού πρώτα γνώρισαν πλήρως τον εαυτό τους. Αυτούς το κακό δεν τους αγγίζει διότι καμία εξουσία πάνω τους δεν έχει πλέον αφού αρνήθηκαν όλες τις πηγές του, τις υλικές. τέτοιες πηγές είναι οι τροφές του σώματος, όπως η λαγνεία, η λαιμαργία, η απληστία των υλικών αγαθών κ.τ.λ.. Σε αυτούς τους ενάρετους έχουν αποκλειστεί οι είσοδοι του κακού προς αυτούς. να πω ότι οι είσοδοι του κακού είναι μέσω του βιοηλεκτρικού επεξεργαστή του ανθρώπου, (εγκέφαλος).

Edited by - azael on 28/10/2010 22:58:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy