ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αλήθεια ποια αρχαία Ελληνίδα θεά είστε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 20:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με χαρά διαπιστώνω ότι έχει γίνει μια άτυπη συμφωνία κυρίων , έπειτα και από την προτροπή και εισήγηση της Αμαλίας, να βάλουμε λίγο νερό στο κρασί μας όλοι μας και ας χάσουμε και από το δίκιο μας που με τόσο ζήλο υπερασπιζόμαστε , ειδικά στο "μύθος και θρησκεία".

Μετά λοιπόν το τόπικ "εδώ θα βρείτε την αλήθεια σας" άλλο ένα ωραίο θεματάκι για να χαλαρώσουν τα πνεύματα …

Αλήθεια ποια αρχαία Ελληνίδα θεά είστε ;

Γνωρίζω ότι τέτοια θέματα προτιμώνται στο "μεταξύ τυριού και αχλαδιού" , αλλά θεωρώ ότι οι περιστάσεις το κατατάσσουν σε αυτήν την αγορά…


εύχομαι σε όλους μας καλή χρονιά
με περισότερη υπομονή και καταδεκτικότητα...

---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------

Edited by - ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ on 07/01/2006 20:28:17

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 02:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή χρονιά, με υγεία, αγάπη και πνευματική ανάπτυξη ! Και για να κάνω την αρχή...


«Athena is one of those Goddesses who just inspires awe. Man, she is just sit-your-ass-down-ROCKIN'-cool. First of all, she is the Goddess of more things than I can shake a stick at. Second of all, she has an incredibly cool story of birth, that is very important to her mythology».



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 03:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Ελάχιστε.

το παρακατω link ειναι για τα αγορακια


http://www.paleothea.com/quizmen.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 09:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο, βρέ TheChosenNone!
Να κάνουμε κι εμείς κανένα τέστ να περάσει κι η ώρα πιο ευχάριστα...
Πάντως, φίλε μου, μου κάνει εντύπωση πως στην φωτογραφία που παρέθεσες, έχουν βάλει για Άρη τον ηθοποιό που έπαιζε τον Άρη στην σειρά "Ζήνα"...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 09:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλακα ειχε παντως για Ερμη που με εβγαλε δεν μοιαζω και πολυ.


Ενας εκπαιδευμένος πολεμιστής πρέπει να είναι ικανός να αντεπεξέλθει εναντίον ενός εχθρικού στρατού χωρίς να χρησιμοποιήσει ματωμένο σπαθί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 10:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Απόλλωνας μου βγήκε. Well done


God is dead and can't help your soul...so long live the freedom that lives in us all

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 13:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.paleothea.com/zeus.html

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 14:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εμένα τον Δία μου έβγαλε.


Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 15:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μου κάνει εντύπωση πως στην φωτογραφία που παρέθεσες, έχουν βάλει για Άρη τον ηθοποιό που έπαιζε τον Άρη στην σειρά "Ζήνα"...

ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΟ...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 16:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Εστία. Χε...χε...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 17:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επομένως πρέπει να είσαι παιδί του σπιτιού και του νοικοκυριού απ'ότι έδειξαν τα αποτελέσματα. Nice


God is dead and can't help your soul...so long live the freedom that lives in us all

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 18:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

επομένως πρέπει να είσαι παιδί του σπιτιού και του νοικοκυριού απ'ότι έδειξαν τα αποτελέσματα. Nice


God is dead and can't help your soul...so long live the freedom that lives in us all

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...



Xε...χε...χε... γι'αυτό το σατανικό γέλιο αγαπητέ... Παιδί για υιοθεσία είμαι


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 01:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
morpheaus
Και εμένα τον Δία μου έβγαλε.


στο τελος θα μεινει μονο ενας εγω

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 08:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα πάλι, βρε παιδιά, με έβγαλε Απόλλωνα!
Πάλι καλά δηλαδή γιατί εγώ νόμιζα οτι θα με βγάλει Πλούτωνα!

Καλή μου gretel, για να είσαι Εστία θα είσαι χρυσοχέρα πάντως!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 11:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλάζοντας μια και μόνο απάντηση στην οποία δεν ήξερα τι να απαντήσω ακριβώς, βγήκα την πρώτη φορά Άρτεμις,
τη δεύτερη Ήρα
την τρίτη Αθηνά!
Θα επιμείνω στο πρώτο μάλλον...

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 21:39:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα με έβγαλε Αθηνά. Τελικά σε μία ερώτηση πρέπει να παίζεται το παιχνίδι γιατί κι εγώ είχα δίλημμα σε μία τί να απαντήσω και τώρα έβαλα την άλλη απάντηση και βγήκα Αθηνά.

Το πρωί Αθηνά το βράδυ Εστία???


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 22:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


http://www.paleothea.com/apollo.html

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 08:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν τω μεταξύ σε 1-2 ερωτήσεις οι απαντήσεις δε με καλύπτουν.
Αν κι έχει αρκετές απαντήσεις σε κάθε ερώτηση δεν αντιπροσωπεύομαι 100%...
Δεν το ξανακάνω πάντως για να μη μου βγάλει άλλο αποτέλεσμα κι εμένα και μπερδευτώ!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 08:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδιτη...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 14:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά εμένα με έβγαλε Γαία και Αθηνά μαζί!!!

Έκανα κάτι λάθος? Μία φορά έκανα το τεστ και απάντησα σε όλες τις ερωτήσεις, μου φαίνεται ότι τα έπαιξε από τις παλαβομάρες μου. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 16:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι απλά οι απαντήσεις σου ήταν μισές μισές και "ισοβάθμησαν" οι δύο θεές...(μήπως είσαι δίδυμος???)

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 10:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
ΠΑΡΑΞΕΝΟ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 12:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αθηνά και Αφροδίτη. (Ο συνδυασμός που σκοτώνει! )


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 23:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι kswtikoula, τοξότης είμαι. Για την Αθηνά δεν ξέρω αλλά στην Γαία έπεσε ακριβώς.

Όστρια τι είναι αυτό βρε παιδί μου, δηλ. δεν σου ξεφεύγει κάποιος ούτε με τον έναν τρόπο ούτε με τον άλλον. Εντελώς αντίθετες θεές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastor
Νέο Μέλος

Cyprus
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 05:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alastor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρης!!!!!

Αν και κολλαει με το ονομα μου δεν με βλεπω και τοσο βιαιο!!!!

Common sense ain't common!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy