ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ανακοίνωση: "Καινούργιοι Συντονιστές - Dying_Incubus, pyramid"
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 17:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Αναπαράγω από την σχετική Ανακοίνωση στον χώρο "!! Νέα των Forums !!":

Από σήμερα ανατίθενται και επισήμως καθήκοντα Συντονιστή στους δύο αυτούς ανθρώπους που με την αξιολογότατη συνεισφορά τους στις Συζητήσεις των Forums καθώς και με την ανιδιοτελή διάθεση προσφοράς τους στην Κοινότητα αυτή, τόσο καιρό τώρα, έχουν δείξει ότι συνειδητά, με την ενεργοποίηση της "Αγνής Βούλησης" καθώς και με αυθεντική εσωτερική χαρά έχουν αναλάβει αυτήν την ευθύνη απέναντι στους υπόλοιπους συνοδοιπόρους - όλους εμάς δηλαδή - που "συναντιούνται" σε αυτόν τον χώρο.

Υπενθυμίζουμε ότι η ευθύνη του Συντονιστή στα Forums του ESOTERICA αποτελεί έναν μόνον από τους διάφορους ρόλους δράσης που μπορεί να αναλάβει κάποιος από τους Συνεργάτες της προσπάθειας αυτής.

Καθώς η χρονική περίοδος του απαραίτητου μεταβατικού σταδίου της ουσιαστικότερης και βαθύτερης γνωριμίας με την "Ομάδα των Συνεργατών" του ESOTERICA, με τις Αρχές, τους Σκοπούς και την Δράση του, των δύο φίλων έχει πλέον λήξει και έχει καταλήξει σε μία από κοινού απόφαση, αυτοί συμμετέχουν ήδη ενεργά στη συνολική δραστηριότητα του οργανισμού ESOTERICA ως "Συνεργάτες" - "Μέλη της Συντροφιάς του ESOTERICA".

Προσωπικά εύχομαι στην pyramid και στον Dying_Incubus να ενεργοποιήσουν όσο γίνεται περισσότερο τη "Δύναμή" τους για το Έργο που ανέλαβαν - γιατί σίγουρα θα τους χρειαστεί - και να το ασκήσουν με Βούληση, Αγάπη και Διάνοια. Ας είναι κάθε στιγμή Συμμετοχής τους μία αναγνωρισμένη από αυτούς ευκαιρία να Προσφέρουν και να λάβουν την "Προσφορά", να Αντιληφθούν και να συμβάλλουν με τον καλύτερο δυνατόν δημιουργικό τρόπο στην "Αντίληψη" όλων.

Καλή συνέχεια!

Το παρόν θέμα είναι "ανοιχτό" για συμμετοχή, ως είθισται, και θα παραμείνει ενεργό για 15 ημέρες.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 18:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους υπεύθυνους του Esoterica για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν και να πώ οτι θα κάνω το ανθρωπίνως δυνατό από την πλευρά μου να ασκήσω αυτά τα καθήκοντα στον καλύτερο δυνατό βαθμό με ανιδιοτέλεια και καθαρή κρίση.
Ευχαριστώ!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 19:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΔΗΡΟΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 19:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11
αγαπητοι pyramid και Dying_Incubus,

καλη επιτυχια στο εργο που εχετε αναλαβει.Να εχετε Δυναμη μεσα στο Φως και Αγαπη για τον καθε Ανθρωπο που εκφραζει μερος του Εαυτου του μεσα απο αυτον εδω τον χωρο.

Οταν συναντησετε δυσκολιες, να θυμαστε οτι ο Ανθρωπος δεν ειναι απλα ενα ονομα με εναλλασομενες σκεψεις, επιθυμιες και επιδιωξεις, στον κοσμο του αρεστου και του δυσαρεστου!Ειναι κατι πολυ,πολυ παραπανω!

Καλη συνέχεια Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 01:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

αγαπητοι pyramid και Dying_Incubus,


εισαστε απο τα ατομα που εχω προτεινει για διαχειριστες ηδη, για δικους μου λογους (αυτο δεν ειναι κοπλιμαν αφου ειμαι γερος πασχων απο αϊζενχαουερ)


ομολογω οτι μεχρι τωρα αντιδρασατε ψυχραιμα ως μελη και αυτο ειναι πλεονεκτημα για συντονιστη (κατι για το οποιο εγω δεν μπορω να καυχηθω).


και γμ τα στομαχια και τα σκωτια αγαπες μου!

σας ευχομαι καλη επιτυχια στα καθηκοντα σας, και ξεκινηστε μπαναροντας αυτο το ρεμαλι τον jonniebegood!


την Αγαπη μου (εννοειται οτι αυτο ειναι ξεκαθαρο γλειψιμο )


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 14:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
EYXOMAI KAΛΗ ΠΟΡΕΙΑ.
ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ, ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 14:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Να 'στε καλα, παιδιά!
Σας ευχαριστώ.

quote:
σας ευχομαι καλη επιτυχια στα καθηκοντα σας, και ξεκινηστε μπαναροντας αυτο το ρεμαλι τον jonniebegood!


την Αγαπη μου (εννοειται οτι αυτο ειναι ξεκαθαρο γλειψιμο )


Πρόσεχε μη μου βάζεις ιδέες, JBG!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 14:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
Καλή επιτυχία στο έργο σας, και καλή συνέχεια

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 16:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ευχαριστώ τους δύο αυτούς ανθρώπους από τα βάθη της καρδιάς μου για τη βοήθεια που προσφέρανε ως τώρα στο ESOTERICA.
Ευχαριστώ για την σιωπηλή αλλά πάντα παρούσα βοήθειά σας στο δικό μου διαχειριστικό έργο, που πάμπολλες φορές υπήρξε ανεκτίμητη.
Καλή συνέχεια σας εύχομαι!

Καλώς ήλθατε pyramid και Dying_Incubus

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 18:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone
Dying Incubus

Γνωρίζεις την συμπάθεια μου προς το πρόσωπο σου την οποία έχω εκφράσει τόσο δημόσια όσο και ιδιωτικά.Χαίρομαι που είσαι ανάμεσα στους ανθρώπους που αναλαμβάνεις το δύσκολο εργο του συντονισμού των συζητήσεων μας.Ευχομαι να διατηρήσεις την έως τώρα καθαρή σου Κρίση και αίσθηση Δικαίου που θέλω να πιστεύω οτι προέρχονται από τον Πυρήνα του Βαθυτερού σου Εαυτού και οχι βεβαίως απο την απλή ικανότητα σου να υπερασπίζεσαι εξωτερικά το Νεκρό Γράμμα του Νόμου.
Έυχομαι η Λογική της Καρδιάς σου να είναι ο συνοδοιπόρος σου σε αυτήν δύσκολη πορεία που επέλεξες να πραγματοποιήσεις.

Pyramid
κάποτε σου έγραψα:

quote:
Δεν θυμαμαι να απευθηνθηκα σε εσενα,εκτος και αν εισαι στην συντονιστικη ομαδα.Εισαι;Ή μημπως θα θελες να εισαι και τα γραφεις αυτα;Αν ναι σωστα βαδιζεις.

αλλά και ο Allzaro:

quote:
Αγαπητή pyramid.. διακρίνω ύφος.. κυβερνητικού εκπροσώπου..
Μήπως.. θα έχουμε νέα συντονίστρια...



H Προφητεία λοιπόν βγήκε Αληθινή.


Προσωπικά δεν έχω τα ιδια θετικά σχόλια για σένα μιας και τις περισσότερες φορές που συνομιλήσαμε-έτυχε θέλω να πιστεύω-ήταν κάτω απο αντίξοες συνθήκες.Παρ'ολ'αυτά δεν θα επιτρέψω στα προσωπικά μου συμπεράσματα να σε κρίνουν για την θέση που σου δώθηκε αλλά με βάση την θέληση σου για προσφορά στον εν λόγω χώρο θα σου δώσω τα συγχαρητήρια μου και θα σου ευχηθώ δύναμη.

εύχομαι:

quote:
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!



Εναποθέτω τις ελπίδες μου και στους δύο σας για Ορθότερη Κρίση χωρίς Δύο μέτρα και Δύο σταθμά και κυρίως για αλλαγή της Νοοτροπίας που διακατέχει το συντονιστικό έργο εως τώρα.

Καλή τύχη!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 16:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
H Προφητεία λοιπόν βγήκε Αληθινή.

Oι προφητείες μου .. πάντα βγαίνουν αληθινές

Λογικό ήταν να γίνουν συντονιστές.. ειδικά ο DI..οπου εδώ και καιρό ο ρόλος του είχει συντονιστικό χαρακτήρα.
Ο επίσημος πλέον ρόλος τους.. νομίζω οτι θα τους δώσει μεγαλύτερη άνεση.. και κύρος.. σε οτι αφορά τη μέχρι τώρα συμπεριφορά μελών.. απέναντι τους ...

Δεν είναι και τόσο εύκολο βέβαια... να μπορείς να τοποθετείσαι.. με τόση μεγάλη άνεση.. σε ολα τα θέματα διατηρώντας παράλληλα τόσο ήπιους τόνους..

Σε οτι αφορά την pyramid.. κέρδισε με το τσεκούρι της..

Εγώ δεν εχω παρά να ασπαστώ.. σταυρωτά τους δύο νέους μας συντονιστές.. και μέσα απο την καρδιά μου να τους ευχηθώ.. να συνεχίσουν την ιδια αυτή απαράμιλλη συμπεριφορά..



Edited by - allzzaro on 16/01/2006 19:03:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 20:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Μπραβο παιδια!!!
Η συνεση, η ταπεινοτητα η ευγενεια και η ψυχραιμια, επιβραβευονται!!
Ειδικα στον Dying, με τον οποιο ειχα απορησει για την ψυχραιμια του
(κατι που εγω προσωπικα, δεν διαθετω)!!
Γνωριζω οτι τα νεα σας καθηκοντα τα αναλαβατε ανιδιοτελως και αυτο
με ευχαριστει ιδιαιτερα!!!


www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 21:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ

AMALITSA



ADMIN,

And the Esoteric TEAM...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 23:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αντε καλή δουλειά και στους δύο!

Incubus μήπως θα αναλάβεις το Μύθος και Θρησκεία; Αν ναι, σου εύχομαι σιδεροκέφαλος!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 15:38:05  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ pyramid και Dying_Incubus ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ...

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 15:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Καλή συνέχεια και από εμένα παιδιά!!

ΥΓ. Καλά ΠΛΑΤΩΝΑ "δεν παίζεσαι"... που βρήκες τις φωτογραφίες;; Απίστευτος!!

JejejeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 14:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Dying Incubus και Pyramid
Συγχαρητήρια και σας εύχομαι καλή πορεία και συνέχεια στο esoterica.

Και να σκεφτείς οτι προχτές έβλεπα κάποια μηνύματα του Dying Incubus και σκεφτόμουν γιατι δεν τον κάνουν Συντονιστή?

Καλη επιτυχία νομίζω οτι είσται απο τους καταλληλότερους.


Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 19:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Αγαπητοί pyramid και Dying_Incubus

Καλη επιτυχία στο δύσκολο έργο του συντονισμού.

Η επίγνωση και μόνο των προσωπικών σκοταδιών είναι μια εξαιρετικά δύσκολη υπόθεση. Είναι σαφώς ευκολότερο και ηδονικά ευχάριστο να φανταζόμαστε ότι βλέπουμε παντού μεγαλοπρεπή φώτα ωσάν να έχουμε εξερευνήσει το βαθύ σπήλαιο της προσωπικής άγνοιας και έχουμε εξέλθει απ' αυτό.

Ελπίζω με το έργο σας να βοηθήσετε όλους μας (και τους εαυτούς σας βεβαίως) προς μια αρμονικότερη τουλάχιστον συνύπαρξη.

..και σκόρδα βεβαίως να μη σας ματιάσουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 14:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
Καλημέρα!
Συγχαρητήρια κι από μένα!

Δίκαια και άξια η επιλογή για τον Dying Incubus και την Pyramid ως συντονιστές.

Προσωπικά θαυμάζω την αφοσίωση στο δίκαιο συντονιστικό ρόλο σας,
πολύ πριν ακόμη πάρετε αυτό το καθήκον!

Η υπομονή, η μετριοπάθεια, η δικαιοσύνη, η διπλωματικότητα,
ας είναι και στο μέλλον οι αρετές, που θα σας συντροφεύουν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 15:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Εύχομαι και εγώ στους διαχειριστές η επιλογή τους να αποδειχθεί παραπάνω από σοφή, και στους καινούριους συντονιστές να επιτελέσουν έργο αξιέπαινο.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 04:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Όπως είχε ανακοινωθεί αρχικά - και καθώς η περίοδος του δεκαπενθημέρου έχει παρέλθει - το θέμα αυτό απενεργοποιείται.

Επαναλαμβάνω τις ευχές μου προς τους δύο Καινούργιους Συντονιστές μας.

Καλή και ολοένα πιο Συνειδητή Πορεία!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy