ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2006, 19:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus
Καλησπέρα σε όλους και όλες.Μπαίνω εδώ και 2 μήνες στο esoterica και μπορώ να πώ ότι είναι ένας πολύ αξιόλογος δικτυακός τόπος.Συγχαρητήρια στους δημιουργούς του.Ο λόγος που γράφω εγώ σήμερα είναι ο εξής:η δημιουργία μιας ερευνητικής ομάδας.Πως εννοώ την ερευν.ομάδα;Όσοι-ες <<πιστοί>> θέλουν και μπορούν να βρισκόμαστε κατά τακτά χρονικά διαστήματα,να συζητάμε όλα τα <<περίεργα>> θέματα που μας απασχολούν,να διοργανώνουμε εκδρομές,διάφορες έρευνες κτλ.
Με λίγα λόγια να προχωρήσουμε (στο μέτρο που μπόρει ο καθένας μας) στο επόμενο βήμα από την δικτυακή επικοινωνία.Αυτά είχα να πώ,ελπίζω να γίνει κάτι καλό και όχι να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις και προβλήματα από το πουθενά όπως είχαν γίνει σε παλαιότερη προσπάθεια.
Σας ευχαρίστω, Δημήτρης
Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 21:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ
Και πώς θα βρισκόμαστε ρε Μήτσο? Απο που είσαι?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 21:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus
Εγώ Χρήστο μένω στα δυτικά προάστεια(Πετρούπολη).Το που θα βρισκόμαστε νομίζω λύνεται εύκολα σαν πρόβλημα.Την μια φορά μπορούμε να βρισκόμαστε Περιστέρι,την άλλη Πειραιά και όπου αλλού κανονιστεί.Τις πρώτες συναντήσεις μπορούμε να τις κανονίζουμε από εδώ ώσπου να γνωριστούμε καλύτερα.Τι λές;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 01:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Ναι, δεν είναι κακή η ιδέα σου, αλλά αυτή η ομάδα θα πρέπει να αποτελείται απο άτομα κάπως... ειδικά.
Πχ, το να το τρέχεις σε σπηλιές του Νταβέλη χωρίς να είσαι έστω και λίγο ειδικός(έστω, σπηλαιολόγος), είναι απλά χάσομο χρόνου...


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 12:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ sairus, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ένα πανομοιότυπο topic που είχε ανοιχθεί παλιότερα που είχε ακριβώς τον ίδιο σκοπό.
Το topic είναι το εξής (μπορείς να το δείς κλικάροντας πάνω στον παρακάτω τίτλο):

Δημιουργια Oμαδας Εξερευνισης...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 15:07:16  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε sairus πολύ καλή η ιδέα σου αλλα ο zander έχει δίκιο.Πόσο χρόνων είσαι??Έιμαι απο Ίλιον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 19:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus
Καλησπέρα σε όλους.Αρχικά θα ήθελα να αναφερθώ στον φίλο Zander.Έχει βάση αυτό που λές αλλά εγώ νομίζω ότι με καλή ενημέρωση,πληροφόρηση και συνεργασία μπορούμε να έχουμε αποτελέσματα.Θα διαφωνήσω απλά σε αυτό που λές περί χασίματος χρόνου,νομίζω ότι και μόνο η γνωριμία μας
και η λειτουργία μας σαν ομάδα κάτι θα αφήσει.Νομίζω πρέπει να γίνει ένα βήμα εμπρός.
Στον φίλο Dying Incubus θα ήθελα να του πώ ότι είχα διαβάσει το θέμα που αναφέρεις αλλά νομίζω ότι κάπου ξέφυγε και χάθηκε η συνέχεια του θέματος (ίσως από την απουσία του <<συγγραφέα>>,ίσως από το ότι παρεξηγήθηκαν κάποια άτομα,δεν ξέρω)πάντως νομίζω ότι είχε ξεκινήσει σώστα την εισαγωγή του ο <<συγγραφέας>> Petrucci.
Τέλος στον φίλο και γείτονα Silverlegend του απαντώ ότι είμαι 25 ετών.
Περιμένω προτάσεις παιδιά ώστε αν είναι να κανονίσουμε την 1η μας συνάντηση την ερχόμενη εβδομάδα.
Φιλικά Δημήτρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΤΟΛΗ
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 20:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΤΟΛΗ
Καλησπέρα sairus..Ασχολούμε με την μεταφυσική ενεργά,εδω και ενα χρόνο.Το παθός αυτο ηδη ειχε ξεκινήσει απο πολυ νεαρή ηλικία και έμελλε να γίνει στόχος ζωής...Δυστυχώς κατοικώ σε επαρχία,και ειναι δύσκολο για μενα,χωρις την κατάλληκη καθοδήγηση απο ειδικούς,ή εστω χωρις την ενθάρρυνση απο άτομα του ιδιου ενδιαφέροντος με μενα,να "μυηθω" στη λατρεια της.Γιατι τα λεω ολ'αυτα;γιατι βρίσκω την ιδέα σου πολυ καλή.my mail:vambir@in.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 21:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ
Παιδια εγω δεν μπορω γιατι μένω Kοζάνη!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 22:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
βρε παιδιά,ο συντονιστής λίγο πιο πάνω είπε οτι υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα.
ας συνεχίσουμε την κουβέντα εκεί λοιπόν.



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 22:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus
Χαιρετώ τον φίλο ΑΝΑΤΟΛΗ και θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι αν με το καλό δημιουργηθεί αυτή η ομάδα θα μπορούμε να σε πληροφορούμε για ότι πληροφορίες μαζεύουμε και επίσης αν ποτέ σε βγάλει ο δρόμος σου πρός τα μέρη μας θα μπορούσαμε να σε γνωρίσουμε και από κοντά.Ευχαριστώ για το e-mail σου.Όσο για τον φίλο nossoforos θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι προσπαθώ να κάνω μια καινούργια αρχή εδώ,διότι νομίζω η παλαιά ενότητα που είχε ανοιχτεί πάνω σε αυτό το θέμα έχει ξεφύγει από τον αρχικό της προσανατολισμό για να μην αναφέρω την απόφαση του <<συγγραφέα>> να κυρήξει άκυρο το όλο θέμα.
Ευχαριστώ, ΔημήτρηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 23:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
Όσο για τον φίλο nossoforos θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι προσπαθώ να κάνω μια καινούργια αρχή εδώ,διότι νομίζω η παλαιά ενότητα που είχε ανοιχτεί πάνω σε αυτό το θέμα έχει ξεφύγει από τον αρχικό της προσανατολισμό για να μην αναφέρω την απόφαση του <<συγγραφέα>> να κυρήξει άκυρο το όλο θέμα.

οκ φίλε
εγώ μένω θεσ/νίκη,οπότε είναι λίγο δύσκολο να βρεθούμε...
αν υπάρχει καμία ομαδούλα στην συμπροτεύουσα ας με ενημερώσει.


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 23:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος
Αγαπητέ φίλε...
καλή η προσπάθειά σου και μακάρι να ευδοκιμήσει. Διαβάζοντας το μήνυμά σου είναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου πριν απο αρκετά χρόνια. Όμως θα σε στενοχωρήσω και μακάρι στην δική σου την περίπτωση να μην γίνουν τα πράγματα όπως θα σου τα περιγράψω. Επειδή στο παρελθόν έγιναν αρκετές τέτοιες προσπάθειες με τους αγνότερους σκοπούς και προθέσεις και επειδή όλες κατέληξαν στο ίδιο αποτέλεσμα, μπορώ σχεδόν με απόλυτη βεβαιότητα και μαθηματική ακρίβεια να σου περιγράψω την κατάληξη της οποιαδήποτε ομάδας που θα γίνει...
Δυστυχώς εμείς οι άνθρωποι δεν μπορούμε να νικήσουμε την φύση μας, με τα καλά της και τα κακά της και αν το εξειδίκευα ακόμα περισσότερο, ακόμα και το γεγονός ότι είμαστε Έλληνες με όλα τα καλά και τα στραβά της φυλής μας, τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα...
Σε όλες αυτές τις προσπάθειες λοιπόν αργά ή γρήγορα αρχίζουν οι φαγωμάρες γιατί υποβόσκει πάντα το γεγονός του ποιος θα κάνει κουμάντο και θα δίνει κατευθυντήρια γραμμή.
Επίσης θα μαζευτούν ως συνήθως πολλά παράταιρα άτομα το καθένα με δικούς του σκοπούς και φιλοδοξίες. Άλλος γιατί θα τον ενδιαφέρει πραγματικά το μυστήριο, άλλος γιατί απλά είναι σαλταρισμένος και αυτές οι ιστορίες γι αυτόν είναι σαν τό σκ... που τραβάει τις μύγες, άλλος μπορεί να το βρει σαν μια χρυσή ευκαιρία μπας και βγάλει καμία γκόμενα, άλλος μήπως και δώσει νόημα στην ζωή του...
Επειδή λοιπόν αργά ή γρήγορα τα πράγματα θα μπερδευτούν... το πράγμα θα ξεφουσκώσει, θα απογοητευτείς και τελικά θα έρθει η στιγμή που θα συνειδητοποιήσεις ότι ο δρόμος αυτός είναι κατά βάση μοναχικός... δυστυχώς φίλε μου...
Ξέρω ότι κι εσύ αλλά και άλλοι εδω θα διαφωνήσουν μαζί μου, θα αρχίσουν να μου τα χώνουν αλλά αυτό δεν θα μου κάνει εντύπωση. Ξέρω ότι έτσι πρέπει να λειτουργήσεις σε αυτήν την φάση της ζωής σου και καλά κάνεις. Ξέρω επίσης ότι οι πικρές αλήθειες πονάνε και επειδή πρέπει πάντα κάποιος να παίζει τον ρόλο της Κασσάνδρας που έλεγε αλήθειες αλλά κανείς δεν την πίστευε, ας είμαι εγω αυτός που θα το κάνει στην προκειμένη περίπτωση...
Παρόλα αυτά... χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας.. σου εύχομαι καλή τύχη στην προσπάθειά σου...
Πόλύ φιλικά και με απέραντη κατανόηση...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 00:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos

quote:
ο δρόμος αυτός είναι κατά βάση μοναχικός...

καλός ή κακός αυτή είναι η αλήθεια...

κάποια στιγμή βαριέσαι όμως...
κι έτσι ψάχνεις ένα συνοδοιπόρο για το ταξίδι σου...
έναν άνθρωπο που να έχει τα ίδια ενδιαφέροντα ρε παιδί μου...
και τελικά καταλήγεις στο εξής παράδοξο...όλοι αναζητούν το μυστήριο αλλά από διαφορετικούς δρόμους.

τι να πω,φίλε sairus και εγώ σου εύχομαι να πάνε τα πράγματα όπως τα θέλεις...



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 08:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ sairus, το οτι η συζήτηση του topic που πρότεινα ξέφυγε από τον αρχικό σκοπό της δε νομίζω οτι αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα από το να επιχειρήσουμε να την "επαναφέρουμε"....
Ένα topic μπορούμε, δυστυχώς, να το εκτροχιάσουμε.
Μπορούμε όμως και να το επαναφέρουμε...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 22:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus
Καλησπέρα σε όλους και όλες.Χαιρετίζω ιδιαίτερα τον φίλο ΑΠΕΡΙΤΤΟ για το μύνημα που έγραψε.Πιστεύω ότι αυτό το μύνημα πρέπει να το δούμε όλοι,να προβληματιστούμε και να το καταλάβουμε καλά.Δεν χωράνε αντιπαλότητες σε άτομα του ίδιου στρατοπέδου.Πιθανόν να έχει σε πολλά σημεία δίκιο ο φίλος αλλά στο χέρι μας είναι να τον διαψεύσουμε (με την καλή έννοια φυσικά).Πάντως εγώ από την μεριά μου φίλε ΑΠΕΡΙΤΤΕ θα προσπαθήσω για το καλύτερο δυνατό και θα ήθελα πραγματικά αν κανονίσουμε με κάποια άτομα να βρεθούμε να έρθεις και εσύ ώστε να σε γνωρίσουμε και να μας πείς τις προτάσεις σου.Ευχαριστώ επίσης τον φίλο nossoforos για τα καλα του λόγια,όταν με το καλό έλθεις Αθήνα να βρεθούμε και από κοντά.Περιμένω νεώτερα.
Φιλικά,ΔημήτρηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy