ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 η είσοδος σε μασονική στοά
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kkoletsios
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 17:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kkoletsios
καλησπέρα σε όλους. εδώ και δυο περίπου μήνες ήρθα σε επαφή με τον τεκτονισμό μέσω του διαδικτύου και άρχισα να αναρωτιέμαι ποικιλοτρόπως. καταρχήν εντυπωσιάστηκα από τον όγκο των πληροφοριών και των αναφορών. βέβαια αυτή η μελέτη μέσω υλικού από το δίκτυο δεν μπορεί παρά να είναι αποσπασματική, πόσο μάλλον που πρόκειται για δραστηριότητα αλλά και θεωρία με πολλά παρακλάδια. τα προβλήματα κατανόησης που έχω αυτή τη στιγμή είναι τα εξής:
1) ποιες οι διαφορές μεταξύ αμιγούς και μεικτού τεκτονισμού, εκτός από το γεγονός ότι ο μεικτός δέχεται στους κόλπους του γυναίκες; ο αμιγής έχει αγγλική προέλευση και ο μεικτός γαλλική;
στον βόλο όπου ζω υπάρχουν στοές και των δυο τύπων;
2)όπως αντιλαμβάνομαι η συμμετοχή σε μια τέτοια δραστηριότητα συνεπάγεται και κάποιες υποχρεώσεις. τι τύπου είναι αυτές; έχουν σχέση με τις οικονομικές δυνατότητες κάθε ανθρώπου;
3)οι πληροφορίες που διαθέτει το διαδίτκυο μου φαίνονται μέχρι στιγμής είτε πολύ γενικές, είτε πολύ εξειδικευμένες και δυσνόητες καθώς μάλλον χρειάζεται ισχυρότερο γνωστικό επίπεδο. από ποιο σύγγραμα ξεκινάει κανείς για να πάρει μια πρώτη γενική ιδέα; προσφέρεται κάποιος να μου υποδείξει μια σειρά μελέτης; επειδή το ζήτημα με ενδιαφέρει πολύ και έχω τρόπους να αποκτήσω ευθεία πρόσβαση σε μασονική στοά, έχω ήδη εκδηλώσει το ενδιαφέρον μου σε ανθρώπους που έχουν σχέση. η (απογοητευτική) απάντηση που παίρνω είναι:<<αυτά δεν τα διδάσκουν τα βιβλία, έλα στη στοά να μυηθείς και θα τα μάθεις σιγά σιγά>>. μα....γουρούνι στο σακί; δεν είναι πιο υπεύθυνο να διαβάσεις, να κρίνεις αν είναι κάτι που σου ταιριάζει και κατόπιν να αποφασίσεις την ένταξή σου ή μη;
Ανυπομονώ να συζητήσω με κάποιον σχετικότερο από εμένα.
Κωνσταντίνος
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 07:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ kkoletsios, πρώτα απ' όλα να σε καλωσορίσω στο esoterica!
Σου εύχομαι καλή συνέχεια και καλές "διαδρομές".
Θα σε συμβούλευα προτού ανοίξεις ένα topic να χρησιμοποιούσες την Αναζήτηση (επάνω δεξιά στην σελίδα) προκειμένου να δείς, με την υποβολή των κατάλληλων λέξεων - κλειδιά, αν ένα topic παρόμοιο με το δικό σου υπάρχει ήδη.
Αν υπάρχει καλό θα ήταν να συνέχιζες εκεί την συζήτηση.
Ένα topic που βρήκα για αυτό το θέμα είναι το εξής (κλίκαρε τον τίτλο να το δείς):

Σε τί πιστεύουν οι μασώνοι?

Πάντως, αν στην Αναζήτηση επιλέξεις "Μόνο θέμα" και βάλεις τις λέξεις Τεκτονισμός, Μασονία θα σου βγάλει αρκετά topics.
Αρκετά απ' αυτά είναι κλειδωμένα αλλά ανοιχτά πρός ανάγνωση.
Καλή σου συνέχεια!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

homo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
219 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 08:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους homo
υπαρχει ενα παραμυθι που λεει οτι διο βλακες ειχαν πολυ κομπλεξ με την βλακια τουςκαι ντρεπονταν πολυ που ενας τριτος φιλος τους ηταν πολυ μορφωμενος και εξυπνος,αποφασισαν λοιπον να του παιξουν ενα ασχημο παιχνιδι.του υπαν οτι βρικαν μια πολυ σπουδεα μιστικη γνωση και την εχουν κριμενη σε ενα μιστικο μερος.ο εξυπνος φιλος "τσιμπισε "και δεχτικε να τους δοροδοκιση για να του αποκαλυψουν το "μιστικο".αυτοι ομως αρνιθικαν λεγοντας οτι η αποκαλυψη της αληθειας μπορει να γινει μονο μετα απο μακροχρονια μιηση και ατελιοτα σεμιναρια..........στο τελος μετα απο πολλα χρονια βλακοδων σεμιναριων και μιησεων του αποκαλυψαν την υπερτατη γνωση ....οτι τελικα δεν ειναι και τοσο εξυπνος οσο νομιζε...........

η συνειδηση παμφωτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 18:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
Αν περιμένεις να βρείς τη γνώση μέσα από τα φέρετρα, τους σκελετούς και τις αρωστημένες σοδομιστικές τελετουργίες χαιρέτα μας τον πλάτανο!
Δοκίμασε καλύτερα κανένα πανεπιστήμιο ή έστω μια αξιόλογη βιβλιοθήκη.



Ε.Ο. Ανδρομέδιος ]+[ http://andromedios.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 01:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus
ΦΙΛΕ ΗΟΜΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ....

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΟΔΑ...ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΑΓΚΟΥΣ,ΣΕ DVD ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΓΝΩΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ.
ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ...
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΩΣ Μ Υ Σ Τ Ι Κ Α ΤΑΓΜΑΤΑ...
Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΔΕ ΣΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΛΕΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΣΕ ΥΙΟ Η ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ...ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...ΚΤΛ...

ΠΑΝΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ....

ΦΙΛΕ KKOLETSIOS
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΓΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΕΞΗΣ..ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΓΜΑ,ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΤΑΓΜΑΤΟΣ...

ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΓΜΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Μ Ο Ν Ο Σ ΘΑ ΤΟ ΒΑΔΙΣΕΙΣ....
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΕΡΓΟ ΤΟΤΕ ΣΕ Ο Σ Α ΤΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ (ΣΟΒΑΡΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ...
ΦΥΣΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΓΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΛΛΑΓΗ....

ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ...

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

homo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
219 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 14:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους homo
ego genika olo ayto to skiniko tektonismos klp toys theoro "dianooymenoys toy kol....$%6&8" kai opoios asxolite me ton tektonismo exei IQ radikioy .ayta.entelos dimokratika

η συνειδηση παμφωτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 19:22:29  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ homo ΚΑΙ skeptic ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΗ ΟΤΑΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟΝ.

ΦΙΛΕ kkoletsios ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο Dying_Incubus "Σε τί πιστεύουν οι μασώνοι?"...

ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΚΟΝΙΣΜΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 23:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΦΙΛΕ ΜΟΥ HOMO
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΡΩΤΑ Η ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ...ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ...
ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΜΑΣ ΑΥΤΕΣ(ΚΑΛΕΣ-ΚΑΚΕΣ).
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ IQ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΕΞΩ ...
ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΣΕ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΕΣ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΑΝ...
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΟΥ Η ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΤΕΚΤΟΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟΝ???

Φ.Α.Δ.

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 12:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Νομίζω πως το να αποφαινόμαστε υποτιμητικά για τον δείκτη νοημοσύνης κάποιων ανθρώπων χωρίς να γνωρίζουμε τον καθένα τους είναι τουλάχιστον αθέμιτο.
Επιπλέον, με τη λειτουργία της Αναζήτησης μπορείτε να βρείτε αρκετά topics για τον Τεκτονισμό, υποβάλλοντας τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά κι επιλέγοντας την αναζήτηση βάσει τίτλου θέματος.
Μερικά από τα topics είναι ανοιχτά μόνο για ανάγνωση κι άλλα μπορούν να φιλοξενήσουν κι απόψεις.
Δεν θα ήταν καλύτερο και πιο ωφέλιμο να ακολουθήσετε αυτή τη λειτουργία λοιπόν, φίλοι μου?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

homo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
219 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 13:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους homo
προς HORUS.ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΥΛΙΤΗΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΑΣΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ (ΑΞΙΟΘΡΙΝΙΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ?) ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟΥς ΝΕΟΤΕΡΟΥς ΜΑΣΟΝΟΥς .ΤΟΡΑ ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΤΕ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΥΤΟς ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΣΟΝΟΣ? ΝΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ........ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΕΙΟ ΜΟΛΗς ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΤΕΙ................ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΕ ΑΘΩΟ ΤΡΟΠΟ......

η συνειδηση παμφωτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phoebos
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 14:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phoebos
Φιλε απ οτι εχω ακουσει κανουν και μαθηματα ορθογραφιας, οποτε σπευσε

ΚΟΝΞ ΟΜ ΠΑΝΞΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 20:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
Αγαπητέ AVATARGR λυπάμαι αν σε θίγω επειδή προφανώς φαίνεται να ανοίκεις στις τάξεις τους άλλα ότι έχω πει παραπάνω δεν είναι απλή κριτική, είναι τεκμηριωμένα και με φωτογραφίες και με στοιχεία, από τα οποία κάποια είναι εμπιστευτικά και φυσικά δεν μπορώ να τα καταθέσω σε ένα απλό φόρουμ, ενώ κάποια άλλα όμως τα έχω ήδη καταθέσει και δεν έχω διάθεση να το ξανακάνω. . ας τα ψάξει στην αναζήτηση…
Γενικά τι άλλο να πούμε για τη μασονία...
Είναι δυσφημισμένη μέχρι το κόκαλο στο επίπεδο του να θεωρείται βρισιά. Τυχαίο
Εδώ ο κόσμος το χει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι…



Ε.Ο. Ανδρομέδιος ]+[ http://andromedios.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 00:17:13  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ.

ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΕΔΩ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ.

ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ KAI ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΕΔΑΦΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 00:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το θέμα αυτό απενεργοποιείται καθώς η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο παραπλήσιο θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy