ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 14:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Φίλε Azax πρέπει να ομολογήσω πως το τελευταίο σου μύνημα ήταν πραγματικά καλό.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 14:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Φίλε Azax πρέπει να ομολογήσω πως το τελευταίο σου μύνημα ήταν πραγματικά καλό.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sirXris
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 15:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sirXris
Τα συγχαρητήριά μου σε όλους τους συνομιλητές, με ή άνευ διδακτορικού. Τα μηχανάκια της AGB έχουν ήδη βαρέσει κόκκινο! Συνεχίστε έτσι, δυνατά και ανελέητα (μήπως να βρισκόσασταν κιόλας να πέσουν και τίποτα ψιλές;)

Προς τους διαχειριστές: Ρε παλικάρια, δεν πετάτε στο ενδιάμεσο και καμιά διαφήμιση να κονομήσετε και κανένα ευρουλάκι;..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 15:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

THA EVAZA "Rife Technologies" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΌΤΙ ΤΟ 1928 ΑΝΑΚΑΛΎΦΘΗΚΕ ΈΝΑ ΜΗΧAΝΗΜΑ ΣΥΧΝΟΤΉΤΩΝ ΠΟΥ ΣΚΟΤΏΝΕΙ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΟΎΣ ΑΠΌ ΚΡΎΩΜΑ ΜΈΧΡΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΒΑΡΙA ΜΟΡΦΉ ΚΑΡΚΊΝΟΥ ΜΈΣΑ ΣΕ 2.5 ΛΕΠΤA!!

PaNo


Και κατι για να σου αποδείξω ποσο άσχετος είσαι και δεν έχεις ιδέα τι λες... ποιός σου είπε οτι ο καρκινος ειναι ΙΟΣ....;;;;

Ακου να δεις πως δουλευει το μυαλο σου όπως και το μυαλο πολλών άλλων...πανε στο google κανουν copy paste στο μυαλό τους και μετά από το μυαλό τους, paste στο φόρουμ....


Ο άσπρος σίφουνας....
--------------------------
Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sirXris
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 15:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sirXris
Για παράδειγμα...

AZAX ΓΙΑ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ

Κάνει τα τζάμια αόρατα.

Χρησιμοποιείστε το και σε πλαίσια αλουμινίου, ανοξείδωτες
επιφάνειες, εμαγιέ, φορμάικες και τζάμια αυτοκινήτου.

pH : 10,5 + 0,5
ΑΝΑΛΟΓΙΑ: ΩΣ ΕΧΕΙ & ΜΕ ΔΙΑΛΥΣΗ 1/3

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 15:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Φίλοι μου σας χαιρετώ,

Προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης δεν λέω πως συμφωνώ ή διαφωνώ με τον φίλο μας τον Πάνo (απλά περιμένω να ακούσω τις απόψεις του – όποιες και αν είναι αυτές - και μετά να τοποθετηθώ)...

Απλά θα διαφωνίσω μαζί σου, σε θεωρητικό επίπεδο, φίλε μου AZAΧ_ΧΑΖΑ...

Ο Πάνος λέει σε προηγούμενο ποστ του:

quote:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕ AΣΠΡΕ ΣΊΦΟΥΝΑ ΕΓΏ ΑΝ ΉΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΘΈΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΟΎΣΑ ΤΌΣΟ ΚΑΛA ΑΓΓΛΙΚA ΌΠΩΣ ΕΣΎ ΞΈΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΈΚΑΝΑ?
ΘΑ ΈΒΑΖΑ ΣΤΟ GOOGLE "DNA ACTIVATION" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΌΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΝ 14.000.000 ΣΕΛΊΔΕΣ.EPISIS THA EVAZA "INDIGO CHILDREN" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΌΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΝ 11.000.000 ΣΕΛΊΔΕΣ. THA EVAZA "2012" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΌΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΝ 123.000.000!! ΣΕΛΊΔΕΣ.EPISIS THA EVAZA "HOLOW EARTH" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΕΣ. THA EVAZA "Rife Technologies" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΌΤΙ ΤΟ 1928 ΑΝΑΚΑΛΎΦΘΗΚΕ ΈΝΑ ΜΗΧAΝΗΜΑ ΣΥΧΝΟΤΉΤΩΝ ΠΟΥ ΣΚΟΤΏΝΕΙ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΟΎΣ ΑΠΌ ΚΡΎΩΜΑ ΜΈΧΡΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΒΑΡΙA ΜΟΡΦΉ ΚΑΡΚΊΝΟΥ ΜΈΣΑ ΣΕ 2.5 ΛΕΠΤA!!ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΙΌΜΟΥΝΑ ΜΉΠΩΣ ΌΠΟΥ ΥΠAΡΧΕΙ ΚΑΠΝΌΣ ΥΠAΡΧΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΙA?
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΑΡAΚΟ ΜΟΥ ΑΝ ΘΈΛΕΙΣ ΝΑ ΑΠΌΔΕΙΞΗΣ ΚAΤΙ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΊΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΌΔΕΙΞΗΣ ΣΕ ΜΈΝΑ.ΑΠΌΔΕΙΞΕ ΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΣΟΥ.

PaNo


Και εσύ απαντάς:

quote:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

THA EVAZA "Rife Technologies" ΚΑΙ ΘΑ ΈΒΛΕΠΑ ΌΤΙ ΤΟ 1928 ΑΝΑΚΑΛΎΦΘΗΚΕ ΈΝΑ ΜΗΧAΝΗΜΑ ΣΥΧΝΟΤΉΤΩΝ ΠΟΥ ΣΚΟΤΏΝΕΙ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΟΎΣ ΑΠΌ ΚΡΎΩΜΑ ΜΈΧΡΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΒΑΡΙA ΜΟΡΦΉ ΚΑΡΚΊΝΟΥ ΜΈΣΑ ΣΕ 2.5 ΛΕΠΤA!!

PaNo

--------------------------------------------------------------------------------


Και κατι για να σου αποδείξω ποσο άσχετος είσαι και δεν έχεις ιδέα τι λες... ποιός σου είπε οτι ο καρκινος ειναι ΙΟΣ....;;;;

Ακου να δεις πως δουλευει το μυαλο σου όπως και το μυαλο πολλών άλλων...πανε στο google κανουν copy paste στο μυαλό τους και μετά από το μυαλό τους, paste στο φόρουμ....


Ο άσπρος σίφουνας....
--------------------------
Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...



Εδώ υπάρχει μία διαφορά: Ο Πάνος στο ποστ του, σε ότι ανέφερεται, το ανέφεραι σαν παράδειγμα ενώ εσύ πήρες μία πρόταση και πάνω σε αυτή στήριξες την κριτική σου.

Τι θέλω να πω με αυτό: Δεκτές όλες οι κριτικές και απόψεις και καλά κάνετε (τις δέχομαι), αλλά θα πρέπει να είμαστε σε θέση να καταλάβουμε τι ακριβώς λέει και πως τα λέει κάποιος πριν τον αντικρούσουμε με τις δικές μας απόψεις... Και όχι να απομονόνουμε ένα απόσπασμα και να το παρουσιάζουμε όπως μας βολεύει...)

Ειδάλως τίνουμε να καταλήξουμε σαν τους ιεροεξεταστές στις περιόδους του μεσαίωνα και της ιεράς εξέτασης...
Και τελικά, τίποτε δεν θα προσφέρουμε σε τούτο το φόρουμ, ανεξαρτήτος αν συμφωνούμε με κάτι ή όχι...

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 02/03/2006 15:58:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 18:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
Φίλοι μου σας χαιρετώ,

Προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης δεν λέω πως συμφωνώ ή διαφωνώ με τον φίλο μας τον Πάνo (απλά περιμένω να ακούσω τις απόψεις του – όποιες και αν είναι αυτές - και μετά να τοποθετηθώ)...


Θα συμφωνίσω για άλλη μια φορά με τον nobody.

Η αλήθεια είναι ότι με το καλημέρα τον PaNo τον πήραμε απ' τα μούτρα.Αυτά που γράφει είναι "περίεργα" και δεν ξέρω κατά πόσο έχουν σχέση με την πραγματικότητα.Ίσως να ήταν αφορμή να κάνουμε και λίγο χαβαλέ μεταξύ μας ,αλλά μου φαίνεται ότι το τραβήξαμε λίιιιγο παραπάνω.
Στο κάτω κάτω δεν έθιξε προσωπικά κάποιον από εμάς ,αντίθετα στις ειρωνίες μας ,απάντησε κάπως έτσι:

quote:
ΑΓΑΠΗΤΟΊ ΦΊΛΟΙ ΓΙΑ ΣΑΣ

quote:
ΣΤΟ ΕΠΌΜΕΝΟ ΜΉΝΥΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΉΣΕΤΕ ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚA ΚΈΝΤΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΏΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒAΖΕΤΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΈΣ ΥΠΟΓΡΑΦΈΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΔΊΔΕΤΑΙ ΕΝΈΡΓΕΙΑ ΜΈΣΟ ΤΩΝ ΧΕΡΙΏΝ.
ΩΣ ΤΌΤΕ ΚΑΛΉ ΔΎΝΑΜΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΉ ΣΚΈΨΗ ΠAΝΤΑ. ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΝΑ ΒΛΈΠΕΤΕ ΤΟ ΠΟΤΉΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜAΤΟ ΠΑΡΑ ΜΙΣΟAΔΕΙΟ.

Ενώ θα μπορούσε να ήταν πιο επιθετικός.

Είμαι της γνώμης να τον αφήσουμε τον άνθρωπο να πει αυτά που θέλει και αυτοί που κατέχουν κάτι παραπάνω σχετικά με τα λεγόμενα του ,να ζητήσουν τις απαραίτητες διευκρινήσεις.
Αν τώρα οι απαντήσεις του είναι "άντε γειά" θα κριθεί απ' αυτές και θα χαρακτηριστεί ανάλογα.

Έτσι κι' αλλιώς αν το θέμα κρίνουμε ότι είναι "γιουυυυχου" δεν ξανασχολούμαστε αφού ούτως η άλλως την πλάκα μας την κάναμε.

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 18:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Ξεραμε για το δικλωνο DNA το μονοκλωνο RNA τωρα μαθαμε και για το 12-κλωνο DNA και ενα σωρο ακομα αηδιες δοσμενες σε στυλ μανιφεστου "μαθετε τι ξερω εγω που δεν ξερετε εσεις".Και αναρωτιεμαι...
α)ή αυτος που τα λεει ποιος ξερει τι ουσιες πινει
β)ή αυτος που τα λεει εχει το ακαταλογιστο
γ)ή αυτος που τα λεει θελει να παιξει με τα νευρα μας

Δηλαδη εμεις τι επρεπε να κανουμε;Να πουμε τι ωραιες και πρωτοτυπες ιδεες ειναι αυτες και να χειροκροτησουμε;(ρε παιδια βαλτε στα smilies και κανενα που να χειροκροτει!)


Edited by - Mantis Religiosus on 02/03/2006 18:45:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 18:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Απλά θα διαφωνίσω μαζί σου, σε θεωρητικό επίπεδο, φίλε μου AZAΧ_ΧΑΖΑ...

...
...
...

Εδώ υπάρχει μία διαφορά: Ο Πάνος στο ποστ του, σε ότι ανέφερεται, το ανέφεραι σαν παράδειγμα ενώ εσύ πήρες μία πρόταση και πάνω σε αυτή στήριξες την κριτική σου.

Τι θέλω να πω με αυτό: Δεκτές όλες οι κριτικές και απόψεις και καλά κάνετε (τις δέχομαι), αλλά θα πρέπει να είμαστε σε θέση να καταλάβουμε τι ακριβώς λέει και πως τα λέει κάποιος πριν τον αντικρούσουμε με τις δικές μας απόψεις... Και όχι να απομονόνουμε ένα απόσπασμα και να το παρουσιάζουμε όπως μας βολεύει...)

Ειδάλως τίνουμε να καταλήξουμε σαν τους ιεροεξεταστές στις περιόδους του μεσαίωνα και της ιεράς εξέτασης...
Και τελικά, τίποτε δεν θα προσφέρουμε σε τούτο το φόρουμ, ανεξαρτήτος αν συμφωνούμε με κάτι ή όχι...

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 02/03/2006 15:58:15


ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ TO ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΣΟΥ ΝΟΒΟDY...
1) ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕI ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΠΑΝΟΣ..ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ...ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ HITS... ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ....

2) ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΟΣ.... ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΑ ΘΥΜΑΡΑΚΙΑ....ΣΕ 2.5 ΛΕΠΤΑ ....!!!! ΚΑΙ ΑΜΑ ΒΑΛΩ ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟ GOOGLE ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ...ΜΕ ΠΟΛΛΑ HITS....

ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ...ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ..... ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ....Ο ΠΑΝΟΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ...

ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΒΡΙΛ ... ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ bytes....

Ο άσπρος σίφουνας....
--------------------------
Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 02/03/2006 18:50:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 19:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Φίλε μου Mantis Religiosus σε χαιρετώ,

Δεν αντιλέγω στα γραφούμενα σου αλλά θεωρώ λάθος να τα «χώνουμε» σε μέλη τούτου του φόρουμ με άκομψους τρόπους και να τα αποθούμε να εκφράζουν τις απόψεις τους (κυρίως όταν έχουμε να κάνουμνε με νέα μέλη). Ο αγαπητός μου φίλος AVATARGR κατανοώντας πιθανότατα αυτό το πρόβλημα, αλλά και τις άλλες του προεκτάσεις, άνοιξε στην ενότητα ‘Η ΓΝΩΣΗ’ το εξής θέμα: «ΠΕΡΙ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΩΝ...»... Θα έχει ενδιαφέρον να ρίξουν οι φίλοι μας μια ματιά στο θέμα και να παρακολουθίσουν και τις απόψεις των άλλων μελών...

Και ας μην ξεχνάμε και κάποια πράγματα που μας διδάξανε και οι αρχαίοι προγονοί μας:
«Μία συζήτηση δεν είναι τίποτε περισσότερο από ανταλλαγή απόψεων και ιδεών... Δεν σημαίνει πως πρέπει να συμφωνίσεις μαζί μου ή εγώ με τα λεγόμενά σου... Στόχο έχει μέσω αυτής της διαδικασίας να εξελιχτεί και των δύο μας το πνεύμα...»

Μπορεί ο φίλος μας ο Πάνος να έχει αποδεχθεί μία τελείως διαφορετική «πραγματικότητα» από τη δική μας αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αυτομάτος πέρνει και ουσίες όπως χαριτολογόντας, έτσι θέλω να πιστεύω, το έθεσες...

Ας πάρουμε για παράδειγμα (ίσως ακραίο στην περίπτωσή μας) το πως αντιμετόπιζαν, βάση της επίσημης ιστορίας, την ιδέα των διαστημικών ταξιδιών δυο-τρεις αιώνες πίσω και πως θα τους χαρακτήριζαν οι σημερινοί επιστήμονες τους «παλιούς» συντρόφους τους.
Θα μου πεις τώρα: «και τι να κάνω να αποδεχτώ τα όσα λέγει πέρι DNA κτλ.?» Δεν είπα κάτι τέτοιο αλλά ας τον αφήσουμε να ολοκληρώσει και μετά να μας εξηγήσει που στηρίζει τις απόψεις του κτλ.

Διότι με τον τρόπο που ορισμένοι συμπεριφέρονται εδώ μέσα μόνο δογματισμένους ιεροεξεταστές μπορεί να θυμίζουν και τίποτε άλλο...δίχως να προσφέρουν τίποτε σε τούτο το φόρουμ αναζήτησης ...

Και μην ξεχνάς άλλοστε πως πολλοί που έχουν ασπαστεί το χριστιανικό δόγμα ακόμα είναι κάθετοι σε ιδέες που οι επιστήμη απορρίπτει (ακόμα και στις μέρες μας)... Αν εμείς συμπεριφερθούμε κατά αυτόν τον τρόπο τότε ποια η ανωτερότητά μας? Και είμαι σίγουρος πως γνωρίζεις πολύ καλά πως πολλά πράγματα που η «επίσημη» επιστήμη διαδίδει, επαφή δεν έχουν με την πραγματικότητα...

Όσο για το θέμα που έθιξε κάποιο άλλο μέλος: «Παλαιότερα φτίσανε αίμα για να φτάσουμε στο σημερινό επίπεδο κτλ...». Συμφωνώ μαζί του... Αλλά εκείνα τα άτομα ήτανε αδογμάτιστα και παρόλο που ίσως δεν συμφωνούσανε με διάφορες απόψεις τουλάχιστον δεν τις περιγελούσανε...

Εν κατακλείδι, αγαπητέ μου φίλε Ευστράτιε συμφωνώ μαζί σου απόλυτα...

Με εκτίμηση πάντα,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 19:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Φίλε μου AZAΧ_ΧΑΖΑ σε χαιρετώ,

Όχι ρε συ AZAΧ_ΧΑΖΑ δεν λέω πως έχεις άδικο ή δίκαιο κτλ... δεν κριτίκαρα τις απόψεις σου (βέβαια έχεις και το πλεονέκτημα ανάμεσα μας πως (αν δεν με απατά η μνήμη μου) η σύζηγος σου είναι μικροβιολόγος κτλ. Οπότε θα μας δώσεις και τις ανάλογες λεπτομέρειες που θα χρειαζόμαστε ανάλογα με το πως θα εξελιχτεί η συζήτηση...) Ούτε κριτίκαρα τον φίλο μου τον Βριλ... μην το πέρνεται έτσι...

Αυτό που λέω είναι να επιτρέπουμε σε κάποιον να εκφράσει τις απόψεις του...
Ο καθένας έχει δικαίομα να πιστεύει σε ότι θέλει...
Επικροτώ τις προσπάθειες σας και εγώ μαζί σας...

Αλλά αν κάποιος/ια επιμένει στα δικά του πιστεύω οφείλουμε να τα σεβαστούμε τουλάχιστον... Απλά η επιθετικότητά σας ως προς τον Πάνο δεν με βρίσκει σύμφωνω (ή αν θέλεις τα ειρωνικά σχόλια, άσχετα αν συμφωνούμε ή όχι...)

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 02/03/2006 19:24:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 19:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Ο Πανο δεν κανει εμμεση παρουσιαση των ιδεων του κευλοντισμου για σχολιασμο,αλλα αμμεση διαφημιση εν ειδη διδασκαλιας.Οποιος το καταλαβε εκραξε.Οποιος δεν το καταλαβε ακομα ψαχνεται.
Αν ξεκινουσε το θεμα ως ...ποια η αποψη σας πανω στις συγκεκριμενες αποψεις,δεν νομιζω να επεφτε τοσο κραξιμο.Ειναι ο τροπος που θα το παρουσιασεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 19:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Φίλε μου Mantis Religiosus σε χαιρετώ,

quote:

Ο Πανο δεν κανει εμμεση παρουσιαση των ιδεων του κευλοντισμου για σχολιασμο,αλλα αμμεση διαφημιση εν ειδη διδασκαλιας.Οποιος το καταλαβε εκραξε.Οποιος δεν το καταλαβε ακομα ψαχνεται.
Αν ξεκινουσε το θεμα ως ...ποια η αποψη σας πανω στις συγκεκριμενες αποψεις,δεν νομιζω να επεφτε τοσο κραξιμο.Ειναι ο τροπος που θα το παρουσιασεις.

Δεν αντιλέγω αλλά εμείς που τα χώνουμε άκομψα σε κάποιους, ασχέτως συμφωνίας ή διαφωνίας, σε τι διαφέρουμε και τι επιτυγχάνουμε? (το σχόλιο μου δεν έχει σκοπό να σε κριτικάρει κτλ... μην το πάρεις έτσι...)

Με εκτίμηση πάντα,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 20:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Ο pano που εξαφανίστηκε....?
Μάλλον θα κάνει αναζήτηση στο google να βρει καμία απάντηση.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 20:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Έχεται καταλάβει πως είπε δυο αερολογίες και τώρα σας έχει αφήσει όλους να "τσακώνεστε"..???????Είπε κάτι κι έφυγε χωρίς να το τεκμηριώσει κι εσείς "τρώγεστε"....Ηρεμία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 20:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
quote:

Έχεται καταλάβει πως είπε δυο αερολογίες και τώρα σας έχει αφήσει όλους να "τσακώνεστε"..???????Είπε κάτι κι έφυγε χωρίς να το τεκμηριώσει κι εσείς "τρώγεστε"....Ηρεμία....

AMENO...

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 20:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
ΑMENO???
Δεν το κατάλαβα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 21:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Φίλε μου Savaoth σε χαιρετώ,

Αμήν και πότε σε άλλη διάλεκτο... επέτρεψε μου όμως να πω πως συζητούσαμε και δεν μαλώναμε...

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 21:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Δεν το ήξερα το ΑΜΕΝΟ...Τι να κάνω...Το έμαθα....Ναι δίκιο έχεις, δεν είπα πως μαλώνατε...Απλά χρησιμοποίησα το "τσακώνεστε" σε εισαγωγικά για να περιγράψω το λεκτικό βομβαρδισμό από τις διάφορες πλευρές..Θέλω να πω πως δεν υπάρχει λόγος να διαταράσσεται η ηρεμία μόνο και μόνο επειδή κάποιος καλώς ή κακώς ανέφερε μία θεωρία..PieceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 21:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
quote:

Ναι δίκιο έχεις, δεν είπα πως μαλώνατε...Απλά χρησιμοποίησα το "τσακώνεστε" σε εισαγωγικά για να περιγράψω το λεκτικό βομβαρδισμό από τις διάφορες πλευρές..Θέλω να πω πως δεν υπάρχει λόγος να διαταράσσεται η ηρεμία μόνο και μόνο επειδή κάποιος καλώς ή κακώς ανέφερε μία θεωρία..Piece

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 00:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
quote:
ΑΓΑΠΗΤΉ ΦΊΛΗ ΑΜΑΛΊΑ,
ΕΥΧAΡΙΣΤΟ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΊΕΣ,
ΚΑΙ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΑΝ ΣΟΥ ΕΊΝΑΙ EVKOLO ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΉΣΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΦΟΡΤΏΣΩ ΕΙΚΌΝΕΣ ΣΤΟ ΜΉΝΥΜΑ.
ΕΠΊΣΗΣ ΕΥΧAΡΙΣΤΟ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΊΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙΣ.

Ειναι ευκολο.. ενεργοποιησε το τριτο σου ματι..κλεισε τα φωτα..εστιασε το βλεμα σου στην οθονη του υπολογιστη..σκεψου απο μεσα σου¨: θελω εικονιτσα..θελω εικονιτσα..θελω κουλουρακι..κουλουρακι.. οπς.. και μετα θα μπει ως δια μαγειας..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 00:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
quote:
ΕΠΊΣΗΣ ΕΥΧAΡΙΣΤΟ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΊΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙΣ.

Μερσι!Υποχρεωση μας ηταν να απαντησουμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 02:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Άρε lancelot φαγούρα σε έπιασε μάλλον και δεν άντεξες να μην το περάσεις ασχολίαστο....

nobody

Edited by - nobody5001 on 03/03/2006 02:24:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 06:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Τα αστεια κοποις κτωνται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 09:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

ΑΓΑΠΗΤΉ ΦΊΛΗ ΑΜΑΛΊΑ,
ΕΥΧAΡΙΣΤΟ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΊΕΣ,
ΚΑΙ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΑΝ ΣΟΥ ΕΊΝΑΙ EVKOLO ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΉΣΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΦΟΡΤΏΣΩ ΕΙΚΌΝΕΣ ΣΤΟ ΜΉΝΥΜΑ.

PaNo


Search στο GOOGLE "how to insert picture in forum"
Result .... 5.060.000 HITS ......
Πως σου ξέφυγε....;;;;



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 10:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
Έλεος πιά !

το ΜΟΝΟ που μπορέι να ενεγροποιήσει κανείς και να έχει σχέση με το "12 strand activation" είναι το ... δωδεκαδάκτυλο.

Έχετε ξεφύγει τελείως.

Έχουμε φτάσει στο σημείο, ο κάθε ... φόν Μπαρούφεν να λέει ότι του κατέβει, και να πρέπει να είμαστε ευγενικοί, ανοιχτόμυαλοι και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Ότι προσβάλλουν την νοημοσύνη μας, το έχετε σκεφτεί ποτέ ?

Τι μας περνάνε ? Για ζώα ?

Κατέβασμα και α-κλουτσιά. Και γερή, για να μείνει το "memory effect"

Ειδάλλως θα δείτε τις ίδιες παπα-α-ριές ξανά και ξανά και ξανά και ξανά...


η Αρχαία Αθήνα έγινε γνωστή για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ της. Όχι τόσο, επειδή έδινε το διακαίωμα στον κάθε μ@$#@$ να λέει τις μ#$#$#$ του, αλλά στους πολίτες που ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΩΜΕΝΟΙ να ακούν τις μ#@$%@#% του κάθε μ@#@#$@.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

witchcharmed
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 16:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους witchcharmed
Ο καρκίνος είναι μια μορφή ιού κ μπορεί να μεταλλάσσεται όπως ακριβώς ο ιός.Όπως υπάρχουν τα λευκά για να αντιμετωπίζουν τους ιούς,έτσι υπάρχουν κ κάποια άλλα (μια κατηγορία λευκών) δε θυμάμαι πως λέγονται που εντοπίζουν τα καρκινικά κύτταρα κ τα καταστρέφουν.Αν όμως υπάρχουν πάρα πολλά καρκινικά κύτταρα δε μπορόυν να καταστραφούν κ μετά ο ασθενής θα πάθει μετάσταση.(βιολογία 3ης λυκείου)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 16:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Φίλε witchcharmed δεν θέλω να κρίνω αυτά που λες καθώς δεν τα γνωρίζω όσο καλά χρειάζεται για να σου απαντήσω..Αλλά η πηγή που χρησιμοποίσησες για την απάντησή σου δεν είναι και ότι καλύτερο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 21:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox
είναι τυχαίο γεγονός ότι δεν κλειδώνεται το τόπικ ή αποτελεί τακτική απεγκεφαλισμού

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 09:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Ο καρκίνος είναι μια μορφή ιού κ μπορεί να μεταλλάσσεται όπως ακριβώς ο ιός.Όπως υπάρχουν τα λευκά για να αντιμετωπίζουν τους ιούς,έτσι υπάρχουν κ κάποια άλλα (μια κατηγορία λευκών) δε θυμάμαι πως λέγονται που εντοπίζουν τα καρκινικά κύτταρα κ τα καταστρέφουν.Αν όμως υπάρχουν πάρα πολλά καρκινικά κύτταρα δε μπορόυν να καταστραφούν κ μετά ο ασθενής θα πάθει μετάσταση.(βιολογία 3ης λυκείου)

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ 38αρι ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΕΡΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ....
ΜΕΓΑΛΕ .... ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ...ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ....ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ:

ΑΣΘΕΝΗΣ: ΓΙΑΤΡΕ ΤΙ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...;;;;
ΓΙΑΤΡΟΣ: ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΣΑΣ ΤΟ ΣΩΜΑ....ΕΧΕΤΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ.....
ΑΣΘΕΝΗΣ: ΚΑΙ ΤΩΡΑ.....
ΓΙΑΤΡΟΣ: ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ...ΣΤΟ ESOTERICA.GR ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ....Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΠΡΑΜΑ....ΜΙΑ ΑΣΠΙΡΙΝΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ...
ΑΣΘΕΝΗΣ: ΓΙΟΥΥΥΥΥΠΠΠΠΙΙΙΙΙΙΙΙ



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 07/03/2006 11:17:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy