ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αναιτιο κλεισιμο του gallop
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 17:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Θα γινω ισως κουραστικος μα και παλι admin δεν εξηγησες την αιτια κλεισιματος του gallop που εκανα.
Στο μονο που αναφερθηκες ειναι σε ασχετα πραγματα οπως το avatar μου.Δεν με ενδιαφερει η αποψη σου για αυτο μα με ενδιαφερει ο λογος που εκλεισες ανευ εξηγηγης το ποστ μου.
Εστω και αργα θα δεχτω την εξηγηση σου που θα μου δωσεις απαντωντας εδω,πιστευω εχεις λιγο φιλοτιμο.(μην απαντησεις με ασχετα οπως στο προηγουμενο ποστ σου δε θα με καλυψεις ουτε εμενα ουτε κανεναν..δεν μιλας σε ηλιθιους ουτε κολακες).

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 17:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλε lancelot, συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά νομίζω οτι ενα τέτοιο θέμα θα πυροδοτήσει ενα μέρος εθνικιστικών αλλά και ακρως ρατσιστικών απόψεων απο πολλούς απο εμάς.
Καλό θα είναι λοιπόν να μην τροφοδοτούμε τέτοιου είδους αντιλήψεις, γιαυτό λοιπόν μην θυμώνεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 18:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
WWalker, σε τιμά πραγματικά η "συγνώμη". Το ότι συμφωνείς όμως με κάποιες αιτιάσεις θα ήθελα να το αφήσω ασχολίαστο... Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν θα προσθέσει κάτι στην αντίληψη και στην κατανόησή σου.

Admin, το να αφήνεις αιχμές και μετά να κλειδώνεις το θέμα ώστε να μην μπορώ να απαντήσω δεν είναι ώριμη συμπεριφορά.
Επί της ουσίας τώρα, όσον αφορά στο ότι συμφωνώ με κάποιες αιτιάσεις αφορά εμένα και μόνο εμένα. Γίνε σαφής τι εννοείς.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 18:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Αναίτιο ε ?

Και την Πυθία να 'χες θεία / δεν θα μάθεις την αιτία...

Να 'σαι καλά, μ' έκανες και γέλασα...


deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 18:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
quote:
Γίνε σαφής τι εννοείς.

Ακόμη γελάω...


deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 18:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Να είσαι σίγουρος lancelot ότι δεν μιλάω ούτε για ηλίθιους ούτε και για κόλακες.

Αναφέρθηκα στο avatar σου; Πότε και δεν το κατάλαβα;

Κοίταξε... για τις εξηγήσεις μάλλον θα πρέπει για την ώρα να διαβάσεις αυτό που έχω γράψει στο αντίστοιχο μήνυμά μου στο αρχικό "Θέμα" που προσπάθησες να δημιουργήσεις. 05/03/2006, 03:27:12

Όπως, υποθέτω θα έχεις παρατηρήσει(το λέω αυτό βασικά γιατί κάποια άλλα πράγματα τα παρατηρείς "με την πρώτη") εκεί γράφω:

"Επεξηγήσεις και η συνέχεια θα υπάρξουν στη... συνέχεια."

Βέβαια, και γι'αυτό καθαυτό το "θέμα", διάβασε την διευκρίνηση που έχει γράψει παραπάνω ο allzzaro η οποία και με καλύπτει προσωπικά απόλυτα. Για την "κινητικότητα του λογαριασμού σου" ίσως τα πούμε, όπως σου έχω πει, στη... συνέχεια.

Εσύ αλήθεια, πούθε συνάγεις το συμπέρασμα ότι "δεν κάλυψα κανέναν" όπως μας γράφεις; Μήπως αλήθεια ρώτησες όλους τους Συμμετέχοντες;

Επαναλαμβάνοντας ότι δεν μιλάω όντως για ηλίθιους και κόλακες, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να αποφύγεις τις τακτικές που ακολουθείς.

-------

WWalker, η απενεργοποίηση οποιουδήποτε θέματος δεν σχετίζεται κατ'ανάγκη με σένα, ούτε με το αν ήθελες να απαντήσεις ή όχι. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι μπορεί και να υπάρχουν ανώτεροι λόγοι από κάτι τέτοιο. Σε παρακαλώ επίσης να μην μου υποδεικνύεις τι είναι "ώριμη συμπεριφορά", πολύ περισσότερο δε όταν δεν καταλαβαίνεις ότι κάποια ζητήματα(ή ενέργειες) δεν γίνονται επειδή αφορούν εσένα. Όπως σου είπα και στο εν λόγω μήνυμα τη "συμφωνία σου με κάποιες αιτιάσεις" θα ήθελα να την αφήσω ασχολίαστη. Δεν πιστεύω ότι θα οφελήσει κάποια συζήτηση σε δημόσιο χώρο διαλόγου. Σου είπα ήδη εξάλλου πως "Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν θα προσθέσει κάτι στην αντίληψη και στην κατανόησή σου." Δεν υπήρχε κάτι για να απαντήσεις καθώς δεν υπήρχε και κάποια ερώτηση. Μόνον κάποια δική μου αναρώτηση και η προσπάθειά μου "να σου πω κάτι" - αυτό που οι συνθήκες μου επιτρέπουν - έτσι ώστε να σκεφτείς κάποια πράγματα.

Πριν μου ζητήσεις "να γίνω σαφής για το τι εννοώ" λοιπόν, ελπίζω για σένα να γίνεις σαφέστερος στο τι κατανοείς. Σε παρακαλώ μην οδηγείς τα πράγματα σε σημεία που δεν θα ήθελες και σε καταστάσεις που ίσως παρατηρώντες τες μετά από καιρό θα πεις "όντως δεν ήμουν σε θέση να καταλάβω τότε και θα ήθελα να είχα προσέξει περισσότερο κάποιους άνθρωπους που μου μιλούσαν δίκαια και με πραγματική κατανόηση για εμένα".

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy