ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Είσαι έτοιμος για την Γνώση? Τότε απλά ρώτησε με.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
secretrose
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2003, 05:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους secretrose  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος secretrose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exis 3 erotisis gia na apantithoun apla skepsou kala prin ti tha rotisis gennisi mesa stin gennisi.

mmmmmmm

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2003, 08:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς να σε καλωσορίσω στην μεγαλύτερη ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ παρέα του Ελληνικού διαδυκτίου... Καλή και γόνιμη παραμονή φίλε μου Μυστικοτριαντάφυλλε...

Θα ήθελα όμως τα μυνήματα που αποστέλουμε και ΕΙΔΙΚΑ τα θέματα που ανοίγουμε εμείς οι ίδιοι, να είναι πιό κατανοητά και πιό συγκεκριμένα πρός απλοποϊηση της παρακολούθησης απο όλους ΜΑΣ...

Αν θές λοιπόν καινούργιε ΜΑΣ φίλε, ανάπτυξε λίγο παραπάω τι ακριβώς θές να συζητήσουμε...

Και πάλι καλώς όρισες,
φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2003, 05:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ SECRET ROSE ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΡΚΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2003, 15:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ secretrose ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΛΣΟ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΒΑΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΕ secretrose ΑΝΑΜΕΝΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2003, 22:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βιβλίο "the hich -hicker guide to the galaxy" (οδηγός διαγαλαξιακού ωτοστόπ) του Duglas Adams, ένα βιβλίο με βαθιά -πιστεύω- μεταφυσικά υπονοούμενα, στο πρώτο του μέρος ασχολείται με την απάντηση μιας ερώτησης σχετικής με τον κόσμο, τους ανθρώπους και τα πάντα. Το μεγάλο γιατί.
Σύμφωνα με την ιστορία λοιπόν, κάποτε, κάποιες υπερδιάνοιες, θέλοντας να βρουν απάντηση στο μεγάλο υπαρξιακό ερώτημα, κατασκεύασαν έναν υπερτεράστιο κομπιούτερ, ασύλιπτο σε δυνατότητες και μέγεθος, που σε κάποιων δυσεκατομμυρίων χρόνων υπολογισμούς, θα έδινε την απάντηση.

Η απάντηση ήταν "49".

Για να βρεθεί η σωστή ερώτηση θα χρειαζότανε να κατασκευαστεί ένας υπολογιστής με τρισεκατομμύρια περισσότερες δυνατότητες...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2003, 01:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΟΦΡΩΣΗΝΗ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2003, 00:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς, το κρυφό τριαντάφυλλο δεν έχει ξαναγράψει, και όλος ο κόπος της προετοιμασίας για τη γνώση, πήγε χαμένος.

Φίλε secretrose.
Γύρνα ξανά...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2003, 01:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΛΙΑ!ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
!ΧΜ!ΥΠΑΡΧΕΙ +ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ...ΓΙΑ ΤΑ ΤΖΙΝΙ...

'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 13:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ , ΝΑ ΒΙΩΝΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ;
ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ .
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ.


ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 00:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΑΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ (ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ)

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 00:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως όμως απλά θέλει να μας διδάξει ότι...

Οι απαντήσεις βρίσκονται όλες μέσα μας;
Φτάνει να κάνουμε τη σωστή ερώτηση;

(κάπου πρέπει να ειπώθηκε ξανά αυτό, νιώθω ότι επαναλαμβάνω... λόγια δικά μου, ή κάποιου άλλου)

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 17:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ....
ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΗ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...

ΕΣΥ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ (ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΟ ΕΓΩ ΣΟΥ ) ΔΙΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 21:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω κύριε Συντονιστά και υπόλοιπα μέλη, αν σας έχει ποτέ συμβεί το παρακάτω:

Κοιμάσαι, και μέσα στον ύπνο σου κάτι βλέπεις - αλλά δεν βλέπεις. Κάτι ακούς - αλλά δεν ακούς. Κάτι. Που σου φωνάζει μέσα στο μυαλό σου, και ξαφνικά ΝΙΩΘΕΙΣ ότι ΞΕΡΕΙΣ την απάντηση, το μεγάλο ΓΙΑΤΙ, λες (μέσα στον ύπνο σου) "ωστέ αυτό είναι! τώρα ξέρω" και όλα γίνονται ξεκάθαρα, ένα συναίσθημα απόλυτης τάξης και "σωστοσύνης"...

Μετά, ξυπνάς, δεν θυμάσαι ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ, απλά και μόνο ότι:
ΗΞΕΡΕΣ!

Εχει συμβεί σε κάποιον από εσάς;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 17:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΣΥΜΦΟΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ...
ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΕΓΡΑΨΑ ...

quote:
ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ....
ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΗ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...

ΕΣΥ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ (ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΟ ΕΓΩ ΣΟΥ ) ΔΙΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 23:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κακό όμως είναι, ότι το πρωί που ξυπνάς δεν την θυμάσαι την απάντηση...

Κι όμως, μέσα στον ύπνο σου φώναζες στον εαυτό σου, να το θυμηθώ, να το θυμηθώ...

Υπάρχει τρόπος άραγε να το θυμηθείς;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 14:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΜΑΛΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ.ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.ΑΚΟΜΑ ΟΤΑΝ ΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΟΝΕΙΡΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.


ΑΦΗΣΟΥ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 15:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, σε καταλαβαίνω.
Αλλά εσένα σου έχει τύχει ποτέ να δεις ένα όνειρο του είδους που περιγράφω πιο πάνω;
Το όνειρο της γνώσης του μεγάλου "γιατί;"
Κι αν ναι, το θυμήθηκες όταν ξύπνησες: το γιατί και το διότι;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 00:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΣ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ Η ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΑΝΑΛΩΓΟΣ ΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy