ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 03:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Μετά τα σημερινά γεγονότα, επειδή ένιωσα πολύ άσχημα για μένα και τη συμπεριφορά μου απέναντι σε όλα τα μέλη του Εσωτέρικα.

Επειδή ένιωσα ότι πρόδωσα ότι πίστευα και έκανα ότι ακριβώς συμβούλευα τα μέλη -ως συντονιστής- να μην κάνουν....

και μετά από συζήτηση με τον Αντμίν θέτω τον συντονιστικό μου ρόλο στην κρίση των υπευθύνων του Εσωτέρικα προς απενεργοποίηση προσωρινή, για όσο διάστημα αποφασιστεί, ή μόνιμη.

Πιστεύω ότι ο πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης πρέπει:

-Να αποδέχεται τα λάθη του και πρώτα απ'όλα μπροστά στον ίδιο του τον εαυτό.

- Να κάνει τον αυτοέλεγχό του και να μην επιτρέπει στον εαυτό του να φοβηθεί τις συνέπειες των πράξεών του.

-Πρέπει να επιδιώκει τη Λύτρωσή του έχοντας πάντα στο μυαλό του ότι η συνείδηση είναι το μοναδικό αγαθό στο οποίο πρέπει να στοχεύει.

Πιστεύω ότι απέχω πολύ από το να είμαι ένας πραγματικός αναζητητής της Γνώσης, αλλά δεν θα επιτρέψω στον εαυτό μου να μην προσπαθήσει να προσεγγίσει τα ιδανικά του και πάνω απ'όλα δεν θα μου επιτρέψω να τα προδίδω, ακολουθώντας τις αδυναμίες μου, όχι μόνο τα πιστεύω μου αλλά και την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν οι υπεύθυνοι του Εσωτέρικα, πιστεύοντας ότι θα ανταποκριθώ στις αρετές που πρέπει να χαρακτηρίζουν έναν συντονιστή που η ύψιστη -κατ'εμέ- είναι η δικαιοσύνη, η κατανόηση και ο αυτοέλεγχος.

Ευχαριστώ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 03:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Αγαπητή μου φίλη gretel σε χαιρετώ,

διάβασα το μύνημα σου και δεν διαφωνώ με τα σχόλια σου, πέρι εσωτερισμού. Μπορεί να είμαι νέο μέλος σε σχέση με κάποιους άλλους εδώ μέσα, αλλά στο ύφος του γραψίματός σου διακρίνω κάποια πικρία.

Αν βέβαια επιθυμούσες θα μπορούσες να μας (μου) διευκρινήσεις τί συνέβει μιας και αυτά που περιγράφεις, εγώ τουλάχιστον προσωπικά, μυρωδιά δεν πήρα.
Βέβαια, μπορεί να αποτελεί και κάτι προσωπικό δικό σου, οπότε πάω πάσο...

Με εκτίμηση και φιλικά πάντα,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 03:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aγαπητέ nobody η μόνη πικρία που έχω είναι απέναντι στην Γκρέτελ που φέρθηκε με αυτόν τον τρόπο.

Για να δεις τί περίπου συνέβει:


ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 03:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Αγαπητή φτερωτή,

στην αναζήτηση της γνώσης μαθαίνουμε κάτι πολύ σπουδαίο και αυτό είναι ότι έχουμε και αδυναμίες. Για να τις ελέγξουμε πρέπει να τις αποδεχτούμε σαν ένα κομμάτι μας κι όχι απλά να τις περιορίζουμε. Έχοντας βρεθεί σχετικά πρόσφατα στη θέση σου μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω πως νιώθεις. Μπορώ όμως να πω ακόμα πως γυρνώντας πίσω αυτές τις εμπειρίες βρήκα πιο χρήσιμες από αυτές που δικαίωναν την ικανότητά μου ελέγχου των καταστάσεων. Είδα ότι για να είσαι θεός πρέπει να είσαι άνθρωπος. Είδα ότι αυτό τον άνθρωπο πρέπει να τον αγαπήσουμε και να του φερθούμε με όση περισσότερη τρυφερότητα έχουμε μέσα μας και όχι να του βάλουμε περιοριστικούς όρους ύπαρξης.

Ειδικά για το συγκεκριμένο θέμα το μόνο που έχω να πω είναι πως πρόκειται για μια ατυχή συγκυρία πολλών διαφορετικών παραγόντων και σίγουρα πολύ κακού timing. Στην περίπτωση της Αφροδίτης όλοι θελήσαμε στην αρχή να δείξουμε όση ανεκτικότητα, υπομονή και καλή διάθεση μας υπαγόρευε η μέχρι τώρα πορεία μας στην αναζήτηση. Δυστυχώς όμως με αυτό τον "τρόπο" χάθηκε ο σωστός "καιρός" όπου η αντίδρασή μας θα ήταν αποτελεσματική. Κανείς από μας δεν μπορεί να κρίνει το άτομο πίσω απ' το όνομα αλλά σίγουρα ήταν στη διάθεση όλων μας να δούμε πότε μία συμμετοχή είναι προβληματική για το χώρο. Νομίζω λοιπόν, πως άδικα φορτώνεσαι όλη την ευθύνη για τα σημερινά. Έχουμε όλοι μερίδιο σ' αυτό.

Όλα καλά


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 03:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Αγαπητή φίλη gretel,

καταρχήν να πω δύο πράγματα:

1) σε ευχαριστώ αληθινά που μπήκες στον κόπο να μου επισημάνεις τι ενοούσες.

2) Σου πάει το ξανθό

3) Πράγματι δεν είχα πάρει μυρωδιά πως συνέβισαν κάτι τέτοια, μα που ζω πίσω από το φεγγάρι τελικά?

4) Σαν τρίτος, και όσο μου δίνετε το δικαίωμα φυσικά, θα πω λίγο δύο-τρία λόγια. Το να παρεκτραπούμε λίγο-πολύ, όλοι μας το έχουμε κάνει αυτό, είτε εδώ μέσα, είτε στις οικογένειές μας, είτε στους κοινωνικούς μας κύκλους είτε... είτε... κτλ.

5) Μία μορφή ανωτερότητας, είναι να παραδεχόμαστε τα λάθη μας και να είμαστε έτοιμη να αναλάβουμε τις ευθύνες μας. Κάτι το οποίο εσύ το έκανες και δημόσια και σε τιμάει κάτι τέτοιο...

6) Μιας και δεν γνωρίζω την φιλοσοφία της λειτουργείας τούτου του φόρουμ, πράγμα εξάλλου που ούτε με αφορά, οπότε μόνο υποθετηκά μορώ να μιλήσω για κάποια πράγματα. Άρα πέρνοντας το θάρρος, ή θράσος κατά κάποιους άλλους,δεν είναι και εύκολο σαν συντονιστής ή "κλειδοκράτορ" να κρατάς συνεχώς την ψυχρεμία σου όταν έχεις να κάνεις καθημερινά με κάθε λογείς διάφορους χαρακτήρες και ανθρώπους.

7) Από κει και πέρα ας μην μας διαφεύγει το γεγονός πως κάποιος μπορεί να μπει εδώ μέσα με νεύρα και, ενώ υπό άλλες συνθήκες θα μιλούσε πιο ύπια, να διαολοστείλει κάποιον.

8) Με τα λίγα τα πολλά θα πρότυνα, αν μου επιτρέπεται κάτι τέτοιο και αν έχω και το δικαίωμα, το "κλειδοκράτορ" να έδειχνε το μεγαλείο της ψυχής του και να έδινε μια δεύτερη ευκαιρία στη gretel, αν και αυτή βέβαια το επιθυμούσε βέβαια...

9) Έτσι της δίνεται και η ευκαιρία να διορθώσει και τον εαυτό της...

Φίλη μου gretel, υποθέτω πως με γνωρίζεις πια, στο να διακόπτω τα μυνήματά μου, να πάω για τσιγάρο και να επιστρέφω...

Οπότε, τσιγ... και επιστρέφω...

nobody

Edited by - nobody5001 on 12/03/2006 03:58:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αγαπητή gretel όλοι ξεφεύγουμε κάποιες φορές και ενεργούμε παρορμητικά. Δεν χρειάζεται να στενοχωριέσαι για κάτι.
Cool-αρε και χαμογέλα όπως και στη νέα σου χαριτωμένη υπογραφή

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Να μαι πάλι...

Ας προσεγγίσουμε λίγο από μία άλλη σκοπιά το θέμα, από τη σκοπιά του εσωτερισμού. Μπορεί να δηλώνεις "άσχετη" με το όλο θέμα αλλά από τα γραφούμενά σου θα σε αποκαλούσα σχετική...

Οπότε, μην σου διαφεύγει το γεγονός πως ο εσωτερισμός είναι ένα μέσω στο να εκπαιδεύσουμε την "εσωτερική μας ζωή". Κάτι το οποίο δεν πρόκειται να επιτευχθεί εύκολα...

θα μου πεις τώρα, τι σου λέω?! Αυτό που θέλω να πω είναι πως όπως σε όλες τις εκπαιδεύσεις ουδείς είναι τέλειος, έτσι και αυτό το φόρουμ είναι μια μορφή εκπαίδευσης μέσω ανταλλαγής απόψεων και ότι αυτό φέρνει μαζί του...

Πέρα τούτου, οφείλω να συμφωνίσω με την G. (έχω χάσει πλέον την μπάλα εδώ μέσα με το ποιος/α είναι η G., galandriel, gabriel, gretel κτλ...)
και στα λεγόμενά της/του...

Εν κατακλείδη, θα παρακαλούσα τόσο τον "κλειδοκράτορ" ούτε να σε καθερέσει από τη θέση σου (1. και ποιος στο καλό θα συντονίσει το "χάος" που επικρατεί εδώ μέσα, 2. πάντα θα προκύπτουν τέτοια προβλήματα, οπότε το θέμα είναι τι μαθαίνουμε από αυτά και πως "λειτουργούμε" σε μελλοντικές παρόμοιες καταστάσεις)ούτε εσύ να πετάξεις μακρυά μας...(1. θα χάσουμε ένα μέλος και τις πολύτιμες γνώσεις που μας προσφέρει, 2. ποιος θα μου κρατάει παρέα με τσιγάρο πέρα από σένα ,3. γιατί γουστάρουμε να σε έχουμε στην παρέα μας και 4. δεν θέλω να πιστεύω πως θα ήθελες κάτι τέτοιο και εσύ η ίδια...)

Με εκτίμηση πάντα και φιλικά,

ΥΓ: Φίλε μου Agnostic με κάλυψες

nobody

Edited by - nobody5001 on 12/03/2006 04:13:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Από το πρωί λοιπόν "ξύνομαι" να κάνω ένα--ή άλλο ένα--ποστ γεμάτο χολή και δηλητήριο, να δείξω ότι δεν είμαι καθόλου ανώτερος άνθρωπος κλπ κλπ. Και να που μου δίνεται άλλη μια ευκαιρία στο νέα αυτό θέμα, μια ακόμη ευκαιρία να αποδείξω σε όλους πόσο χαμηλά μπορώ να πέσω...

Εν ολίγοις, αγαπητή Gretel, πες ότι μας κάνεις πλάκα!

Έχουμε φτάσει πλέον στο σημείο να απολογούμαστε για τα αυτονόητα, να προσέχουμε μέχρι και το "και" που θα πούμε να μη θίγει τον "υπέροχο συνομιλητή" μας και άλλα τέτοια κουλά...Λοιπόν, επειδή μάλλον τραβάω ζοχάδες τελευταίως κι εγώ και δεν ξέρω γενικώς τι μ' έχει πιάσει, ένα έχω να πω...Ε ΟΧΙ ΡΕ!!! Ο σεβασμός ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ αλλά ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ! Τελεία και παύλα! Αυτή είναι η άποψή μου και όποιος διαφωνεί ευχαρίστως να το συζητήσουμε, αλλά, δε με βλέπω να αλλάζω γνώμη επ' αυτού. ...Ελεύθερη είναι η Αφροδίτη και η κάθε Αφροδίτη να λέει ό,τι της κατέβει κι όπως είδαμε ούτε 500 κλειδιά και απενεργοποιήσεις δεν είναι ικανά να την εμποδίσουν να το κάνει...Ελεύθεροι όμως είμαστε κι εμείς από την πλευρά μας να σχολιάζουμε και να κρίνουμε αυτά που ο καθένας λέει κι αν αυτά "θίγουν" κάποιους ε, ΞΥΔΙ τότε! Κι εγώ θίγομαι προσωπικά από πολλά που ακούω εδώ μέσα και μάλιστα το έχω δηλώσει κάποιες φορές...Από εκεί και πέρα δηλαδή τι θα γίνει; Θα κάνω το φόρουμ μπ*** επειδή θίγομαι; Θα αρχίσω τα μπινελίκια; Λέω την άποψή μου κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Και επί του θέματος, να είσαι σίγουρη Gretel ότι αν άκουγα όλα αυτά, το εν λόγω άτομο θα άκουγε πολύ χειρότερα και πασαλιμανιώτικα...Ε μα πια!

(Ναι, ναι ξέρω...Δεν είναι σωστό να μιλάμε για κάποιον που δεν είναι παρών...ΜΠΑ! Τι μας λέτε;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Αγαπητέ φίλε durden_alie,

σε πάω... α, γεια σου

Με εκτίμηση πάντα,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Αγαπητέ nun,

για νέο μέλος και άσχετο όπως δηλώνεις μου κάνουν ιδιαίτερη εντύπωση οι συνειρμοί που σου δημιουργούνται και οι συνδυασμοί που δημιουργείς. Ξέρεις, ανάλογες απορίες/συνειρμούς έχω κι εγώ για σένα...

καταλαβαίνεις ότι είναι ώρα να ανοίξουμε ένα νέο μέτωπο? Έχω αναφέρει και στο παρελθόν ότι όταν δεν μπορούμε να το αφήσουμε πίσω (το παρελθόν) καλύτερα να μη μιλάμε καθόλου. Νομίζεις δηλαδή ότι είναι τόσο απαραίτητο ένα Υπουργείο Αναταραχών? Για μένα το να δηλώνεις άσχετος από το χώρο του εσωτερισμού ενώ στην ουσία είσαι πολύ σχετικός είναι λιγότερο κακό από το να δηλώνεις σχετικός και να μην είσαι...

θα αναρωτηθεί κανείς γιατί σου απαντάω έτσι ενώ λες πως συμφωνείς μαζί μου... όλοι όμως έχουμε αρκετή πείρα για να διακρίνουμε αυτό το γιατί...

με την ευχή να μην δημιουργηθεί ένας νέος κύκλος κιτρινιζόντων επεισοδίων...


I remain Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Αγαπητή φίλη G. καταρχήν να σε χαιρετήσω και ας με ειρωνεύεσαι,

κατά δεύτερον δεν καταλαβαίνω ως προς τι η επιθετικότητά σου καθώς και τους συνειρμούς σου. Από κει και πέρα, εδώ πέρα δεν μπήκαμε να "ξεκαθαρίσουμε παλιούς λογαριασμούς", κατ' εσένα μιας και για μένα δεν έχει προκύψει τέτοιο θέμα, αλλά στο να στηρίξουμε ο καθένας με βάση την άποψη του και τον τρόπο του την φίλη μας την gretel.

Αν εσύ το βλέπεις έτσι, λυπάμε...

Με εκτίμηση πάντα,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Αγαπητέ nun,

οι συνειρμοί μου πηγάζουν ακριβώς από κει που πηγάζουν και οι δικοί σου και την φίλη μας Gretel τη στηρίζουμε όταν δεν πετάμε εμβόλιμα στα ποστ μας αυτούς τους συνειρμούς.

Ελπίζω για όλους μας να έχω εγώ άδικο κι εσύ δίκιο... να είμαι εγώ αδικαιολόγητα επιθετική και συ αθώος... μέχρι τότε...

όλα καλά


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 04:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Αγαπητή φίλη G.,

ας κάτσω στο κατηγορητήριο σου και ας "απολογιθώ".

quote:

Ελπίζω για όλους μας να έχω εγώ άδικο κι εσύ δίκιο... να είμαι εγώ αδικαιολόγητα επιθετική και συ αθώος... μέχρι τότε...

Αν τείθεται τέτοιο θέμα για σένα, τότε δεν μου μένει τίποτε άλλο από το να συκώσω τα χέρια ψηλά και να δηλώσω ΕΝΟΧΟΣ!!!

Ελπίζω μετά από αυτή την παραδοχή μου να κλείσει το θέμα εδώ και να ικανοποιήσει οποιεσδήποτε (εικονικές) διαφορές να έχουν προκύψει τυχόν μεταξύ μας...

Με εκτίμηση πάντα,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 05:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001
Φίλοι μου,

Ας δούμε λοιπόν ένα «Μύθο»....

Το Μύθο του Αετού, της Καλιακούδας και του Βοσκού...

Ένας αετός χίμηξε από ένα ψηλό βράχο και άρπαξε ένα αρνί. Μια καλιακούδα που τον είδε, θέλησε από ζήλια να τον μιμηθεί. Κατέβηκε λοιπόν με πολύ πάταγο κι έκατσε πάνω σ’ ένα κριάρι. Όμως τα νύχια της μπλέχτηκαν στα μαλλιά του. Κι έτσι δεν μπορούσε να σηκωθεί ψηλά και φτεροκοπούσε. Τότε κατέφθασε ο βοσκός, κι όταν την είδε, έτρεξε, την έπιασε και της έκοψε τις άκρες από τα φτερά. Μόλις βράδιασε, την πήγε στα παιδιά του, κι εκείνα τον ρώτησαν τι πουλί είναι αυτό. «Εγώ», απάντησε ο βοσκός, «ξέρω καλά πως είναι καλιακούδα, μα η ίδια θέλει να είναι αετός».

Με εκτίμηση πάντα,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 09:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Μια ξανθιά συντονίστρια, για μια της παρεκτροπή, θα πέρναγε από την εξεταστική επιτροπή ενός φόρουμ, ώστε να παρθούν αποφάσεις, όσο αφορά την συνέχεια της, στο συντονιστικό έργο.

Η κατάσταση ειναι κρίσιμη, έβαλε σε περισυλλογή της αρχές, όσο αφορά την αντιμετώπιση καταγγελιών, καθότι σε άλλες ανάλογες περιπτώσεις οι αρχές, είχαν επιβάλει αυστηρές ποινές σε μέλη του Φόρουμ.

Έστειλαν λοιπόν άνθρωπο στο μαντείο των Δελφών, και ζήτησαν συμβουλή για το τι θα πράξουν, ώστε να αποφύγουν οργή λαού, με κάποια εσφαλμένη απόφαση.

Η Γνωστή μας πυθία, που γνώριζε το ήθος της συντονίστριας, απεφάνθη πως η εξεταστική επιτροπή, έπρεπε να επανεξετάσει σε αυτή την περίπτωση και την συμπεριφορά άλλων τιμωρημένων μέλλων, όπως και την δικιά τους.

Μέσα στους καπνούς της ευδαιμονίας της, η πυθία πείρε μολυβί και χαρτί, και έγραψε τις ερωτήσεις που έπρεπε να απαντήσουν, οι δυο ξανθιές.

Τα έβαλε μέσα σε φακέλους, έγραψε απ έξω, εσωτερικά και τα έδωσε στον απεσταλμένο.

Έφτασε η μέρα της δίκης. Στην πρώτη γραμμή στο ακροατήριο, όλα τα γνωστά και αγαπημένα μας μέλη.

Εισέρχεται η ιερά εξέταση, πασίγνωστη πλέον και σε ΧΟΛΙΓΟΥΝΤΙΑΝΟΡΟΥΦΙΑΝΙΚΕΣ υπέρ παραγωγές.

Όλοι σοβαροί, οι Ξανθιές μας στο εδώλιο, ανοίγει ο πρώτος Φάκελος

1η Ερώτηση. Πόσο διάρκεσε ο πόλεμος των εκατό ετών?

- 116 Χρόνια

- 99 Χρόνια

- 100 Χρόνια

- 150 Χρόνια


Η μια ξανθιά κοιτάζει την άλλη, μα κρατάνε και οι δυο το στόμα κλειστό.

2η Ερώτηση. Σε πια χώρα βρίσκεται το καπέλο του Παναμά?

- Στη Βραζιλία

- Στη Χιλή

- Στον Παναμά

- Στο Εκουαδόρ


Η Συντονίστρια μας γυρνάει για βοήθεια στην πρώτη γραμμή, μα η αυστηρή Κυρα την κοιτάζει σαν να της λέει, όχι ζαβολιές. Η απαντάς, η σιωπάς.

3η Ερώτηση. Ποιον μήνα του Χρόνου στην Σοβιετική Ένωση, εορτάζεται η επανάσταση του Οκτώβρη?

- ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ

- ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ

- ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ

- ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ


Η Εξεταστική επιτροπή κοιτάζονται μεταξύ τους. Αυτή είναι πανεύκολη σκέφτονται, μα η μια ξανθιά φανερά εκνευρισμένη, ψάχνει στην Τσάντα της, να βρει το κινητό της. Που να είναι ο δράκος της?

4η ερώτηση. Ποιο ήταν το όνομα του βασιλιά, "Giorgio V"?

ΑΛΒΕΡΤΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΓΚΙΟΝΑΣ

Η Συντονίστρια μας χρησημοποιει το δικαίωμα της να απαντήσει Χιουμοριστικά (σαν Συντονίστρια)

5η Ερώτηση. Από πιο ζώο παίρνουν το όνομα τους, οι κανάριοι νήσοι?

Καναρίνια?

Καγκουρό?

Άλογα?

Σκυλιά?

Και οι δυο μας ξανθιές απαντούν ταυτόχρονα, μα οι εξεταστές συμβουλεύονται τις ερωτήσεις της πυθίας, και τιμωρούν και τις δυο!

Χαμός στο ακροατήριο, οι περισσότεροι φωνάζουν πως είναι άδικες οι ποινές, και ένας τύπος που κάθεται στα τελευταία καθίσματα, παίρνει το λόγο και λέει.

Μεγάλες αλήθειες για τους Εαυτούς σας βγαίνουν όταν τσακώνεστε. Εκεί, ίσως να μάθετε κάτι για σας. Βγαίνει ότι κρύβεται.
Τιμωρίες και αποκλεισμοί είναι απλά σοβατίσματα για βρέφη, όχι για σκεπτόμενους.


Πληροφοριακά, για το πόσο έξω μπορεί κάποιος να πέφτει στην καταδίκη κάποιου ατόμου, καλό είναι να ρίξουμε μια ματιά στα Χαρτιά της πυθίας :


1. Ο Πόλεμος των 100 χρόνων, διάρκεσε 116 Χρόνια. Από το 1337 έως το 1453.

2. Το Καπέλο του Παναμά, βρίσκετε στο Εκουαδόρ.

3. Η εορτή της επανάστασης του Οκτώβρη, εορτάζεται στις 7 Νοέμβρη.

4. Το πραγματικό όνομα του Γεωργίου του IV, ήταν ΑΛΒΕΡΤΟΣ και το άλλαξε το 1936.

5. Τα Νησιά των καναρίων Νήσων, παίρνουν το όνομα από τα Σκυλιά, στα ιταλικά "Isole deι Cani". που έδωσαν οι βενετοί εξερευνητές

Τιμωρίες, η να Ψαξουμε για μπογια ?

Επεσα εξω, στα κιλα της ΓΚΡΕΤΕΛ! Η τιμωρια που σου επιβαλεται, ειναι να χασεις 10 κιλα μεχρι το καλοκαιρι!

Ολες οι αλλες ποινες...

Πλατωνας

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 12/03/2006 09:24:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 11:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aγαπητοί φίλοι να διευκρινήσω ότι δεν πρόκειται να φύγω από το Εσωτέρικα ζητώ απλώς -γιατί έτσι το αισθάνομαι- ότι κανένας δεν πρέπει να είναι στο απυρόβλητο, ούτε κάποιοι είναι πιο ίσοι από τους άλλους επειδή είναι Συντονιστές.

Όλοι είμαστε Μέλη.

Ευχαριστώ

υ.γ. Πλάτωνα 10 κιλά μέχρι το καλοκαίρι? Και πόσα να μείνω 45?



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 12:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Gretel,

Welcome to
topic.asp?TOPIC_ID=7816

Αν δεν ντρέπεσαι να σ' αφήσω πίσω/
έλα στο esoterica να σε γιουχαϊσω...

Μην μασάς...


deva_parinito@yahoo.gr

Edited by - Don_Kixwtis on 12/03/2006 12:49:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 12:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
Ο σεβασμός ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ αλλά ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ! Τελεία και παύλα!

Τώρα να πω ότι για ακόμα μια φορά συμφωνώ με τον durden;!


Αγαπητή gretel νομίζω ότι η αντίδραση σου ήταν ανθρώπινη και θεωρώ ότι ελάχιστα άτομα θα αντιδρούσαν πιό "εκλεπτισμένα" ή και καθόλου. Προσωπικά θεωρώ ότι η μη αντίδραση δεν κάνει πάντα καλό, επειδή λαμβάνεται από αρκετούς ως αδυναμία ή και ως ανοχή/παραδοχή των όποιων εξαπολυομένων ύβρεων.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μ** Γ**
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 13:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μ** Γ**
Oυδείς αλάθητος.


ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 13:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
quote:
Προσωπικά θεωρώ ότι η μη αντίδραση δεν κάνει πάντα καλό, επειδή λαμβάνεται από αρκετούς ως αδυναμία ή και ως ανοχή/παραδοχή των όποιων εξαπολυομένων ύβρεων.


quote:
η αντίδραση σου ήταν ανθρώπινη


-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 14:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
υ.γ. Πλάτωνα 10 κιλά μέχρι το καλοκαίρι? Και πόσα να μείνω 45?


Xm στιλακι είσαι βρε gretel?

Βλέπεις τι κάνει η επικοινωνία? Βλέπω μονο ότι γράφετε.

55 κιλά, μα αν είσαι 1.40…. είσαι παχιά!

Θα σας θεσω ένα Quiz. Από αυτά που αρέσουν στην Ostria. Αν το λύσετε, γράφτε το, μιας και η απάντηση, θα δώσει αρκετές άλλες εσωτερικές απαντήσεις.


Τι είναι αυτό που,

Ο Θεός δεν το είδε, δεν το βλέπει και ούτε πρόκειται ποτέ να δει
Ο πάπας το είδε, δεν το βλέπει και δεν πρόκειται να το δει.
Ο άνθρωπος, το είδε, το βλέπει και πάντα θα το βλέπει.

Όποιος το λύσει, του υπόσχομαι πως θα πεταχτεί από την καρέκλα του!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μ** Γ**
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 15:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μ** Γ**
Τι είναι;
Να το πάρει το ποτάμι.
Δεν μ΄αρέσουν οι άλυτοι γρίφοι.

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
Ο πολιτισμός σε μεταβατική φάση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 15:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Τι είναι;
Να το πάρει το ποτάμι.
Δεν μ΄αρέσουν οι άλυτοι γρίφοι.


ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
Ο πολιτισμός σε μεταβατική φάση.


Δεν σου αρεσουν οι αλυτοι γριφοι;
Για δες εδω:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7913

Πιστεψα οτι ειχα πεσει εξω στις αρχικες μου παρατηρησεις και συμπερασματα και σου ζητησα συγνωμη, εκφραζοντας και τη λυπη μου για την απενεργοποιηση σου.
Εκανα λαθος.
Μετα τα χθεσινα, με επανεφερες στην πραγματικοτητα...
Περηφανια, μεγαλειο ψυχης, ανωτεροτητα, σοφια, εσωτερισμος, αρετη, αξιοπρεπεια...
Αυτα δεν ηταν η σημαια σου;
Κριμα...
Μονο εμμονες και εναν πληγωμενο εγωισμο, που ομως δεν εχει κανεις την ορεξη πια να ασχοληθει μαζι του, διακρινω.
Αδυναμια, εξαρτηση, προσκολληση και εντελως λανθασμενη εικονα αυτου που νομιζεις οτι εισαι, απο αυτο που πραγματικα εισαι...
Ευχομαι ν΄αντιμετωπισεις τους δαιμονες σου...


www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 12/03/2006 15:41:17

Edited by - angi on 12/03/2006 15:58:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 16:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
quote:
Ο Θεός δεν το είδε, δεν το βλέπει και ούτε πρόκειται ποτέ να δει
Ο πάπας το είδε, δεν το βλέπει και δεν πρόκειται να το δει.
Ο άνθρωπος, το είδε, το βλέπει και πάντα θα το βλέπει.




HINTS:
O Θεός είναι αγέννητος, δεν είναι;
Ο πάπας γεννήθηκε αλλά μετά...
Εγώ γεννήθηκα και μετά...ο,τι και να κάνω...

ε Πλάτωνα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 17:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias
quote:
Ο Θεός δεν το είδε, δεν το βλέπει και ούτε πρόκειται ποτέ να δει
Ο πάπας το είδε, δεν το βλέπει και δεν πρόκειται να το δει.
Ο άνθρωπος, το είδε, το βλέπει και πάντα θα το βλέπει.

Το λάθος του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 17:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ΠΛΑΤΩΝΑ, "ανάλογες περιπτώσεις" όπως λες, ΔΕΝ υπάρχουν στην πραγματικότητα. Κάνεις μεγάλος λάθος. Ατυχής η σύγκριση...

-------

Αγαπητή μου gretel, θέλω να σε ευχαριστήσω προσωπικά αλλά και εκ μέρους της υπόλοιπης Ομάδας των Συνεργατών - στην οποία κι εσύ συμμετέχεις άλλωστε - για την Ειλικρίνεια και την Ακεραιότητά σου!

Θα ήθελα, για την ώρα, να πω στους ουσιαστικά συμμετέχοντες σε αυτή τη Συζήτηση κάποια από αυτά που εγώ αντιλαμβάνομαι από ότι κατέθεσε εδώ η Gretel(και από αυτά που συζητήσαμε).

Δρώντας σαν ένας αυθεντικός "Κυνηγός της Συνείδησης" που είναι, κάνει αυτό που της είναι προφανές. Αναλαμβάνει πλήρως την Ευθύνη για τις πράξεις της και ζυγίζει τα πράγματα κάτω από το Φως της Κοσμικής Δικαιοσύνης που επηρεάζει όλους μας. Αυτονόητο για την ίδια πιστεύω το ότι δεν υπάρχει κάτι που να κάνουμε και να μην επηρεάζει - με κάποιον τρόπο, πολλές φορές αδιόρατο - τον κόσμο γύρω μας.
Εφόσον αναλογίζεται κάτι τέτοιο, είναι απόλυτα φυσικό για έναν άνθρωπο που επιζητεί να είναι Παράδειγμα για τους άλλους και δίνει μεγάλη σημασία στο Έργο που θέλει να επιτελέσει να πράξει τα δέοντα ώστε να υπερκεράσει οποιαδήποτε αρνητική επιρροή του προς αυτό που θα μπορούσε κάποιος να ονομάσει Αρμονία με κάτι θετικό, Δημιουργικό, Γόνιμο, τόσο για τον ίδιο, όσο και για τους άλλους.

Να προσφέρει Επίγνωση εκεί που ακριβώς συνέβαλε ώστε να Αποστερηθεί. Αν είναι δυνατόν περισσότερη απ'όση "διέφυγε".

Αυτό είναι το Κέρδος που προσφέρει στο Σύμπαν ένας πραγματικός "Πολεμιστής", το Κέρδος που προσφέρει στον Εαυτό του και στους άλλους, η Μεγάλη του Συμφωνία με το Εσωτερικό του ΟΝ.

Στον Δίκαιο και Άξιο αυτόν Αγώνα του, πρώτα απ'όλα αντιμετωπίζει τον εαυτό του ως αυτό που είναι... Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Τιμωρία ΔΕΝ υπάρχει γι'αυτόν, μόνο Λύτρωση. Έτσι το βλέπει και ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

-------

Το θέμα αυτό θα παραμείνει ανοικτό για συμμετοχές για λίγες ώρες ακόμη. Παρακαλώ για την αμέριστη Προσοχή όσων επιθυμούν να συμμετάσχουν έτσι ώστε να αποφύγουμε την κατάθεση επιφανειακών γνωμών, υπονοουμένων κ.ο.κ. πάνω σε ένα Θέμα που είναι σίγουρα "ευαίσθητο".

Στη συνέχεια το Θέμα θα απενεργοποιηθεί και εν ευθέτω χρόνω θα υπάρξει η πληροφόρηση που αρμόζει σε σχέση με τις αποφάσεις που θα ληφθούν.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑ, "ανάλογες περιπτώσεις" όπως λες, ΔΕΝ υπάρχουν στην πραγματικότητα. Κάνεις μεγάλος λάθος. Ατυχής η σύγκριση...


Από εποχής Σερπεντ, αν θυμάμαι καλά, οι περισσότερες απενεργοποιήσεις έχουν γίνει για υβριστικό περιεχόμενο σε ποστ.
Το καιρό εκείνο αν καλώς θυμάμαι, υπήρχε και το οργανωμένο έγκλημα. Ορισμένοι (μυημένοι) στην έπεφταν ώστε να σε προκαλέσουν, να αντιδράσεις, και να αναγκασθείς να φύγεις, αν δεν συμφωνούσαν όσα έγραφες με ότι πίστευαν. Έχουν γίνει και προς εμένα, αρκετές φορές τέτοιες προσπάθειες, μα έχω επίγνωσης της αντίδρασης μου, και φέρομαι ανάλογα.
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την Gretel, και το μεγάλο λάθος κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι αλλού. Είναι στην τιμωρία Αγαπητέ Αντμιν, είναι στην διαγραφή, που σίγουρα δεν κάνουν καλύτερο τον συνάνθρωπο μας. Ο κάθε διαγραφείς αισθάνεται την ίδια ανάγκη επικοινωνίας, συντροφικότητας, προσφορας και αγάπης, με άλλους συνανθρώπους του. Βέβαια σε ορισμένες περιπτώσεις είναι αναπόφευκτη , π.χ εσκεμμένα Τρολλ, καθότι προκαλείται αναταραχή στην λειτουργία του φόρουμ, μα, και ας μην το ξεχνάμε, τα μέλη που διεγράφησαν, απέστειλαν χιλιάδες άλλα μηνύματα, και δεν είχαν ουδέν υβριστικό περιεχόμενο.

Τέλος πάντων, είπα σε άλλο Τοπικ πως ήταν και το τελευταίο ποστ πάνω σε τέτοια ζητήματα. Αν νομίζεις πως η γραμμή που ακολουθείται, είναι η σωστή, δεν έχω να πω τίποτα άλλο.

quote:
HINTS:
O Θεός είναι αγέννητος, δεν είναι;
Ο πάπας γεννήθηκε αλλά μετά...
Εγώ γεννήθηκα και μετά...ο,τι και να κάνω...
ε Πλάτωνα;

Προσπάθησε ακόμα λιγο λαμογιο

Φωκαιας, μου αρεσε η απάντηση. Πρωτότυπη, αλλά δεν είναι σωστή!

Υ.Γ Αν το παρόν τοπικ κλειδωθεί, και δεν εχει λυθει ο Γριφος, θα μεταφερθει στο Τοπικ της Οστριας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ΠΛΑΤΩΝΑΣ:
"Ορισμένοι (μυημένοι) στην έπεφταν ώστε να σε προκαλέσουν, να αντιδράσεις, και να αναγκασθείς να φύγεις, αν δεν συμφωνούσαν όσα έγραφες με ότι πίστευαν. Έχουν γίνει και προς εμένα, αρκετές φορές τέτοιες προσπάθειες, μα έχω επίγνωσης της αντίδρασης μου, και φέρομαι ανάλογα."

Σε ευχαριστώ πραγματικά ΠΛΑΤΩΝΑ που θυμήθηκες τέτοιου είδους καταστάσεις - και τις αντίστοιχες εποχές - και που το επικοινωνείς.

Υπήρξαν όντως ενέργειες, σχεδιασμένες, μεθοδευμένες με εμμονή και με διάρκεια σε πάρα πολλές περιπτώσεις, που προσπάθησαν να δημιουργήσουν "κλυδωνισμούς" στην Κοινότητα των Αναζητητών του ESOTERICA. Το ευτυχές είναι ότι πλέον υπάρχει η συνδυασμένη ωριμότητα και διάκριση αρκετών ανθρώπων να "διαβάσουν" σωστά την Ιστορία και να εξάγουν χρήσιμα και δημιουργικά συμπεράσματα από αυτήν!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 20:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
Βρε Πλάτωνα,
χούμορ ήταν.

Σκεφτόμουν πώς έχει γίνει το φόρο τελευταία και μου ταίριαξε η λέξη (που υποννοεί η "απάντηση-hint").

Ξέρω, η λύση είναι πολύ απλή (γιαυτό και δύσκολη) και...συγκλονιστική.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 21:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


περπατωντας στο μονοπατι αν δεις κατι αστειο γελας, αν δεις κατι θλιβερο κλαις, αν κατι σε θυμωσει ξεσπας - και αμεσως μετα το ξεχνας

δεν το κουβαλας μεσα σου, δεν νιωθεις ενοχες

ΥΓ. (ανθρωποι ειμαστε, μπινελικια ριχνουμε καμια φορα - ακουσατε πχ τον Βουλγαρακη στη βουλη ενω νομιζε οτι ηταν κλειστο το μικροφωνο τι μπινελικια εριχνε για τις υποκλοπες?
εξαλλου υπαρχει η υπεροχη και εξαιρετικα ενδιαφερουσα σαλατα μηνυματων για να φιλοξενει τα συναισθηματικα ξεσπασματα)

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 22:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
gretel

Δεν υπηρχε λογος ν΄ανοιχτει αυτο το θεμα.
Καποια πραγματα ειναι αυτονοητα!!!
Δεν συμμετεχω πια γιατι δεν ειμαι εσωτεριστρια, αλλα
ξερω να διακρινω το δικαιο απο το αδικο (ή ετσι νομιζω).
Συνεχισε δυναμικα και με το χιουμορ που σε διακρινει
Εισαι πολυ ευγενικο και ευχαριστο ατομο.
Φιλικα.

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy