ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Περιεργα κλειδια που...δειχνουν το μελλον?!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 10:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω ακουσει τελευταια αρκετες ιστοριες που εχουν να κανουν με κλειδια που ο ιδιοκτητης τους μπορει να θεσει μια οποιαδηποτε ερωτηση που απανταται με "ναι" ή "οχι" και αυτα αναλογα με την απαντηση και ενω αυτος τα κραταει να γυρισουν και να πεσουν ή να παραμεινουν στο χερι του.Εχει κανεις ιδεα επι του θεματος?
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 13:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

το μόνο που έχω ακούσει για απαντήσεις ναι ή όχι είναι το εκρεμμές με τον κρύσταλλο, δεν έχω ακούσει κάτι για κλειδιά. Αλλά έτσι όπως το έθεσες μου θύμισε πιο πολύ ποτηράκι που σημαίνει "κάλεσμα".

Μήπως μπορείς να μας πεις κατι παραπάνω για αυτά που έχεις ακούσει?


Ευχαριστώ
another star.



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 23:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως another srar και εμένα το "ποτηράκι" μου έφερε στο μυαλό.Κάπου σε κάπιο τόπικ,είχα διαβάσει να γίνετε μια σύντομη αναφορά σε αυτό το θέμα.Άμα έχεις όρεξη να ψάχνεις μπορεί και να το βρείς...........Δεν ξέρω όμως άμα θα βοηθήσει.Πάντως το ποτηράκι θα ήταν προτιμότετρο......αν θες να "καλέσεις" κάτι.

Ζήσε την στιγμή γιατί μπορεί να είναι η τελευταία σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2006, 10:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω ακουσει κατι περισοτερο αλλα ετσι οπως μου ειπαν απλα αυτα τα κλειδια περιστρεφονται στα χερια του κατοχου τους απαντωντας.Δεν καλουν καποιον μονο ρωτανε και παιρνουν απαντηση.Μαλιστα ακουσα οτι πολλες φορες αφου ρωτησουν και παρουν απαντηση ξαφνικα αρρωσταινουν οσοι ηταν παρωντες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 15:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΚΛΕΙΔΙΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ,ΟΠΟΥ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΕΝΑ ΚΛΕΙΔΙ,ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΣ,ΣΤΑΥΡΟΣ,ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Η ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ,ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ,ΕΡΜΗΝΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ(ΣΥΧΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2006, 06:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον παιδια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 22:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 03:54:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαθητη μου


Διαχειριστης του δικτυου IRCNETΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 10:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχουν διαφορες κατασκευες οπως το εκρεμμες
που ειναι σε ευαισυητη ισσοροπια, και ενω τα αγγιζεις, θετεις μια ερωτηση και οι συσκευες απαντανε.

Η "απαντηση" προκυπτει απο τις ελαφριες κινησιες που κανει η κατασκευη. Η ελαφρια κινηση προερχεται απο το χερι σου που την αγγιζει και ασυναισθητα την οδηγει να κινηθει. Η απαντηση της κατασκευης, προερχεται απο τη δικη σου υποσυνηδειτη γνωση για την απαντηση. Αν δεν ξερεις εσυ ο ιδιος την απαντηση, η συσκευη δεν προκεται να σου τη δωσει.

Αγγελος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 19:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΒΛΑΚΕΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΒΑΣΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΝΩΝΕΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 20:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν ξερεις εσυ ο ιδιος την απαντηση, η συσκευη δεν προκεται να σου τη δωσει.

Άμπρα - κατάμπρα δηλαδή και δίνουμε την απάντηση μόνοι μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 16:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους είμαι καινούργιο μέλος και λίγο μ... μου φαίνεται το όλο θέμα πάντως αν έχει κάποιος εμπειρίες ας τις γράψειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 12:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι έγινε βρε παιδιά, κανένα νεότερο με αυτά τα κλειδιά είχαμε?


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy