ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Απορία για τους Οσπιτάλιους-Ιωαννίτες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Milou
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2006, 12:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Milou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, είμαι καινούργιο μέλος αν και παρακολουθώ αρκετά το forum (υποθέτω πως κάποιες απορίες είναι κοινές για όλους)
Αφορμή για αυτό το τόπικ είναι η γνωριμία ενός καλού μου φίλου με έναν επαγγελματικό συνεργάτη, ο οποίος μεταξύ άλλων ανέφερε πως είναι υψηλόβαθμο στέλεχος των ιπποτών της Μάλτας (άκα Οσπιτάλιων;) και πρώην εργαζόμενος της...ΚΥΠ.

Εμένα όλο αυτό με παραξένεψε και επειδή τίθεται και θέμα χρημάτων ήθελα να με βοηθήσετε λίγο με πληροφορίες. από μια αναζήτηση στο νετ είδα πως στηρίζουν νοσοκομεία κλπ. Ξέρετε κάτι άλλο; Προσωπικά μου φαίνεται παράξενο να ανήκει κάποιος σε ένα τάγμα και να το λέει έτσι φόρα παρτίδα στον οποιοδήποτε.

ποια είναι η γνώμη σας;
Ευχαριστώ

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2006, 19:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΑΓΑΠΗΤΗ Milou!!!!


ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΗ Milou??
ΠΟΛΛΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.......
ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ "ΤΑΓΜΑ"...
ΣΤΟ ΤΑΓΜΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΣ ΕΡΓΟ....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΥ(ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΓΜΑ) ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΓΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ...
ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΓΜΑ Η ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΓΜΑ Η ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΩΑΝΝΙΤΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ???


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2006, 00:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΦ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ....
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΚΟΙΤΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ....
ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΑΥΤΟ....

www.saintjohn.org

www2.prestel.co.uk/church/oosj/osj.htm

www.newadvent.org/cathen/07477a.htm

ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ!!!

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Milou
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2006, 11:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Milou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Horus ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις. Αφορμή για την απορία μου ήταν η γνωριμία με έναν κύριο που ισχυρίστηκε πως ανήκει στους Ιωαννίτες και ο οποίος έκανε την αναφορά αυτή προκειμένου να πείσει άλλους να επενδύσουν πάνω του πολλά χρήματα για να τους κλείσει δουλειές. Για μένα είναι σίγουρη απάτη όλο αυτό αλλά καλού κακού ήθελα να μου πείτε και εσεις την γνώμη σας σχετικά με το Τάγμα αυτό και τον τρόπο που δρουν σημερα τα μέλη του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 00:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Ιωαννίτες απ'όσο ξέρω υπάρχουν όντως εως σήμερα, αλλά τα παλιά τους μεγαλεία έχουν φύγει ανεπιστρεπτί. Θέλει προσοχή για οποιαδήποτε από αυτές τις οργανώσεις.

Νομίζω τώρα τελευταία έχουν αναδυθεί αρκετοί μύθοι/θεωρίες συνομωσίας για τους Ναίτες.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 01:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συσχετισμοι οπως ΚυΠ(!!!) -γιατι αρραγε οχι ΕΥΠ -
Οσπιταλιεροι αλλα και χρηματα -πανω του??!!- με σκοπο ....
μυριζουν ασχημα

Παντως για να μην καταδικαζουμε τους παντες και
τα παντα.....
Οι Ιπποτες της Μαλτας, του Αγ Ιωαννη της Ιερουσαλημ
δηλαδη, οι Οσπιταλιεροι, οπως ειμαι σιγουρος θα ειδες
σχετικα στο διαδικτυο, σκοπο ειχαν την προσφορα και την
παροχη βοηθειας. Τα αλλα ειναι εκ του πονηρου

Παντως ενας σκοπος αγαθος που υπηρετειται α[πο μια ομαδα
ανθρωπων, ας εχει χασει την οποια παλια της αιγλη -τι να
σημαινει αυτο αραγε ?? -δεν ειναι κακο να τον
στηριζουμε
Αν ο σκοπος ειναι καλος και βοηθα εμας και τον συνανθρωπο,
με αιγλη η οχι, θεμιτο ειναι, κατα την γνωμη μου
Ισως μαλιστα να ειναι καλυτερα το σιωπηρα παρα με φανφαρες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy