ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΑΜΦΙ-ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sofi525
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2006, 22:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofi525  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους και συγνωμη αν το θεμα αυτο προσβαλει ή σοκαρει κανεναν (καθως το θετω σε μερες θρησκευτικου χαρακτηρα)..δεν εχω σκοπω να θιξω ουτε την θρησκεια ουτε τους πιστους ουτε οσους πιστευουν οτι η σεξουαλικοτητα μας καθοριζεται απο τα γεννητικα μας οργανα....
προσφατα διαβασα ενα αρθρο που υποστιριζε οτι ειμαστε αμφισεξουαλικα οντα και απλα καταπιεζουμε την μια πλευρα του ειναι μας επιρρεαζομενοι απο την κοινωνια που ζουμε και κατ'επεκτασιν την κατεστημενη ηθικη...
ποια η γνωμη σας??????

Αυτός που αποκαλούν λυτρωτή τους έδεσε στη σκλαβιά.Σε μια σκλαβιά από ψεύτικες αξίες και πλαστές γραφές.Αχ, αν κάποιος μπορούσε να τους λυτρώσει από τον λυτρωτή τους....

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2006, 02:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Σόφι525 πιστεύω προσωπικά ότι οποιαδήποτε γενίκευση είναι εσφαλμένη. Τό όλοι είμαστε αμφισεξουαλικοί είναι όσο λάθος είναι το "η ομοφυλοφιλία είναι ψυχική ασθένεια". Δηλ. όλοι στρέιτ είμαστε απλά κάποιοι στρέιτ είναι άρρωστοι. Το ίδιο σφάλμα είναι.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LOCKHEART
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 22:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOCKHEART  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος LOCKHEART  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με gretel

Συν της άλλης όλα είναι θέμα του γονιδιακού αρχιτέκτονα που αποτρέπει την αμφισεξουαλικοτητα
άλλον αν συμβένει κάποιες φορές..

Δεν ειναι θέμα ψυχικης καταπίεσης αλλά και βιολογικής λογικης.

"I PREFER NOTHING THAN A BAD SOMETHING"
"Life is a bad place, life is a sad place always"
"Truth is never clear"
"H Καλύτερη περίοδος ειρήνης είναι η προετοιμασία για πόλεμο"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rivaldinho
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 21:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rivaldinho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ποιον τρόπο ο "γονιδιακός αρχιτέκτονας" ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ την αμφισεξουαλικότητα;

Άμα ήθελε ο "γονιδιακός αρχιτέκτονας" να μην υπήρχε, δεν θα εμφανιζόταν ποτέ και πουθενά.

Από τη στιγμή που υπάρχει (...έστω και ως ιδέα στον κόσμο των ιδεών)
νομίζω ότι χρήζει περαιτέρω ανάλυσης.

Συμφωνώ απόλυτα με την gretel. Η σεξουαλική προτίμηση είναι καθαρά προσωπική επιλογή για κάτι που αφορά καθαρά την σωματική ηδονή.

Είναι σαν να πρέπει να τρώμε όλοι λαδερά επειδή στην πλειοφηφία αρέσουν τα λαδερά. Ε υπάρχουν και κάποιοι που προτιμούν μακαρόνια με κιμά, τι να κάνουμε;! Ή σε κάποιους μπορεί να αρέσουν τα φασολάκια,
αλλά όχι και οι μπάμιες!

Το όλο πρόβλημα δημιουργείται διότι έχει περάσει στην κοινωνία μας
η εβραϊκή έννοια της λέξης αμαρτία. "Αμαρτία" δεν υπάρχει.

Από την άλλη, sofi, δεν θα συμφωνούσα και με την άποψη ότι <<όλοι είμαστε αμφισεξουαλικά όντα>>.

Προτείνω, μάλλον, την άποψη "Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"...

®ivΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 08:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!
Νομίζω πως θα συμφωνήσω λίγο - πολύ με όλους τους φίλους που τοποθετήθηκαν στο θέμα.
Λέγοντας οτι ένα ανθρώπινο ον έχει μέσα του καταπιεσμένη την φύση του αντίθετου φύλου που δεν αφήνει να εκδηλωθεί λόγω της επικείμενης αντίδρασης από την κοινωνία, μήπως αναφερόμαστε στα χαρακτηριστικά μας γνωρίσματα?
Μήπως λοιπόν το άρθρο που διάβασε η φίλη sofi525 εννοούσε αυτό κι όχι την έκφραση της ερωτικής μας φύσης καθεαυτή?

Εν πάσει περιπτώσει, τι είναι πιο σημαντικό τελικά?
Να κρίνουμε έναν άνθρωπο από τον τρόπο που εκφράζεται ερωτικά?
Να κρίνουμε έναν άνθρωπο από το τι επιλογές γενικά κάνει στην ζωή του?

Δεν ξέρω, προσωπικά το βρίσκω πολύ επιφανειακό αυτό.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στις ερωτικές επιλογές κάποιου αλλά και σε άλλα θέματα.
Συνηθίζουμε να τον κρίνουμε αναλόγως με τις σεξουαλικές του προτιμήσεις, από τα ρούχα που φοράει, από το αν έχει μια καλή κοινωνική θέση ή όχι και γενικά από την όψη.
Από την επιφάνεια.
Γιατί δεν κοιτάμε κάτω από αυτή την επιφάνεια, γιατί δεν κάνουμε μια προσπάθεια να δούμε την ουσία των πραγμάτων?
Να προσπαθήσουμε να εκτιμήσουμε έναν άνθρωπο για αυτό που είναι, να ψάξουμε να δούμε τι άνθρωπος είναι ουσιαστικά, να τον αγαπήσουμε και να κοιτάμε .

Πιστεύω πως αν φτάσουμε στο σημείο να αγαπήσουμε τον συνάνθρωπο μας σπάνια θα ενδιαφερόμαστε για τις προτιμήσεις του οι οποίες μας ξενίζουν ή να μας προκαταβάλλουν αρνητικά.
Αυτό πιστεύω πως είναι το πιο σημαντικό βήμα, φίλοι μου!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rivaldinho
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 17:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rivaldinho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα, Dying_Incubus, και προσθέτω (το αυτονόητο ίσως) ότι πρέπει πρώτα να ψάξουμε να δούμε ο εαυτός μας τι άνθρωπος είναι, ουσιαστικά, και να τον αγαπήσουμε.

Κατά τη γνώμη μου δε χρειάζεται καν να κρίνουμε τους άλλους.

Οι ανθρώπινες κρίσεις, γενικεύσεις και βεβαιότητες είναι τα ανέκδοτα του Θεού.

®ivΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2006, 12:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη αλλά...που ζείτε ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 11:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συγγνώμη αλλά...που ζείτε ?

Για πες μας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 14:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
προσφατα διαβασα ενα αρθρο που υποστιριζε οτι ειμαστε αμφισεξουαλικα οντα και απλα καταπιεζουμε την μια πλευρα του ειναι μας επιρρεαζομενοι απο την κοινωνια που ζουμε και κατ'επεκτασιν την κατεστημενη ηθικη...
ποια η γνωμη σας??????
Τα άρθρα που γράφει ο κάθε πονεμένος, καλή μου sofi525, δεν είναι ευαγγέλια.
Μπορεί να γράφουν και μπούρδες! Το κάνουν τακτικά αυτό...

Γιατί είναι πιο σωστός ο "χ" πονεμένος που γράφει, από την παράδοση του χωριού μου που λέει ότι... "άνδρας είναι αυτός που... δοκίμασε και δεν του άρεσε";;;
Αυτός ο άντρας σε ποιά κατηγορία θα έπρεπε να περιληφθεί;
Στούς αμφί ή στους άλλους;
Και δεν είμαι σίγουρος αν μέσα στα κριτήρια που χρησιμοποιούμε για να αντιμετωπίζουμε τους άλλους, θα έπρεπε να περιλαμβάνονται και οι ερωτικές των προτιμήσεις.

Θα κάνατε, για παράδειγμα, κάποιον... κουδουνάτο, λοχία στον στρατό;

Οι σεξουαλικές επιλογές του καθενός είναι δικαίωμά του, ΑΛΛΑ, δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να αγαπάει αυτές τις επιλογές.
Ολοι είμαστε υποχρεωμένοι να σεβόμαστε το δικαίωμα της επιλογής των άλλων, ΑΛΛΑ, τουλάχιστον προσωπικά, δεν θεωρώ ότι είμαι υποχρεωμένος να αγαπήσω την ίδια την επιλογή, εάν δεν την εγκρίνω.
Με άλλα λόγια, δεν πρόκειται να πω μπράβο και σίγουρα θα το λάβω υπ' όψιν μου σε ορισμένες περιστάσεις.


Edited by - Αίολος on 08/06/2006 14:40:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 12:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και άνοιξε αυτό το θέμα, θέλω να ρωτήσω. Γιατί για πολλούς άνδρες είναι η απόλυτη φαντασίωση να έχουν μπροστά τους δυο γυναίκες που να "παίζουν" μεταξύ τους (δηλαδή συνδυασμός: 2 γυναίκες-1 άνδρας) και αν τους λες ότι εσένα που είσαι γυναίκα κάτι τέτοιο σου φαίνεται ανώμαλο σου τη λένε από πάνω ότι είτε με άνδρα είτε με γυναίκα να πάει κάποια, ουσιαστικά το ίδιο πράγμα γίνεται.

Ύστερα αν τους ρωτήσεις αν τους φαίνεται εξίσου φυσιολογικό να συμμετέχουν σε συνδυασμό (1 γυναίκα -2 άνδρες) κοντεύουν να ξεράσουν από αηδία, ακόμη κι αν τους πεις ότι δε χρειάζεται να ασχοληθούν καθόλου με τον άλλον άνδρα.

Νομίζω είναι καθαρά κοινωνικό το θέμα. Π.χ. ο άνδρας σήμερα μεγαλώνει με πορνό. Από την παιδική του ηλικία ήδη έχει δει ακραίες καταστάσεις στο σεξ που εξάπτουν την φαντασία του. Βλέπει για παράδειγμα συχνά μόνο γυναίκες μαζί. Από την άλλη πλευρά, σπάνια βλέπει σεξ μεταξύ ανδρών (εκτός κι αν ψάξει σε πορνό για γκέυ). Αυτή είναι η εικόνα που έχω για το θέμα. Συμφωνείτε; Αν όχι, τεκμηριώστε την απάντησή σας.

Ελπίζω με αυτά που έγραψα να μην προσβάλλω το forum. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να μιλάμε για τέτοια θέματα.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 14:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου πω φίλη/ε iridav...

Προσωπικά θα μου άρεσε να βλέπω δύο κυρίες ερωτικά συμπλεκόμενες και, δεν θα στο κρύψω, με την ενδόμυχη υφέρπουσα επιθυμία να συμμετέχω...

Ομως, σε καμία περίπτωση δεν θα ανεχόμουν κάτι τέτοιο από δύο αγοράκια.

Φυσιολογικό δεν είναι;

Α! Ξέχασα! Χρειάζεσαι κάποια τεκμηρίωση γι' αυτά;

Edited by - Αίολος on 14/06/2006 14:22:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 21:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξέρω, Αίολε, οι περισσότεροι άνδρες έτσι είναι. Αλλά το αντίστοιχο συμβαίνει και με πολλές γυναίκες, περίπου. (Με τη διαφορά ότι δε συνηθίζεται να γουστάρουν να βλέπουν γκέυ άνδρες σε αντίθεση με τους άνδρες που γουστάρουν σε τέτοιες περιπτώσεις γκεϋ γυναίκες) Μου κάνει εντύπωση που δεν κατάλαβες ότι είμαι φίλη και όχι φίλος. Νομίζω είναι ξεκάθαρο στο προηγούμενο μήνυμά μου.

Βέβαια εγώ δεν περίμενα να μου δικαιολογήσεις γιατί εσένα κάτι τέτοιο σου αρέσει, αλλά γιατί πιστεύεις ότι σου αρέσει. Το λόγο. Μήπως συμβάλλει σε αυτό η "διαπαιδαγώγηση" που έχεις δεχθεί σε αυτό το θέμα; Τα ερεθίσματα από τον κοινωνικό σου περίγυρο; Θεωρείς ότι πάντα το φυσιολογικό ήταν να σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο οι άνδρες;

Όχι, δεν το θεωρώ φυσιολογικό (εγώ προσωπικά) να θεωρείται από την πλειοψηφία των ανδρών φυσιολογικό να πηγαίνουν 2 γυναίκες και ένας άνδρας μαζί, ενώ αν είναι δύο οι άνδρες και μια η γυναίκα αυτό να θεωρείται πολύ ανώμαλο. Εγώ είμαι της άποψης ότι το ένα είναι τόσο φυσιολογικό ή τόσο ανώμαλο όσο και το άλλο.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 22:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μου κάνει εντύπωση που δεν κατάλαβες ότι είμαι φίλη και όχι φίλος. Νομίζω είναι ξεκάθαρο στο προηγούμενο μήνυμά μου.
Μην δίνεις σημασία γλυκιά μου.
Μερικές φορές ο επεξεργαστής μου κάνει τσαφ!
quote:
Βέβαια εγώ δεν περίμενα να μου δικαιολογήσεις γιατί εσένα κάτι τέτοιο σου αρέσει, αλλά γιατί πιστεύεις ότι σου αρέσει. Το λόγο. Μήπως συμβάλλει σε αυτό η "διαπαιδαγώγηση" που έχεις δεχθεί σε αυτό το θέμα; Τα ερεθίσματα από τον κοινωνικό σου περίγυρο; Θεωρείς ότι πάντα το φυσιολογικό ήταν να σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο οι άνδρες;
Δεν ξέρω που οφείλεται αυτή μου η κλίση καλή μου.
Δεν πρέπει να φταίει η "διαπαιδαγώγηση", διότι, σε αντίθεση με τους νέους της διανυομένης δεκαετίας που το έχουν στο πιάτο, εμείς στην δεκαετία μας την βγάζαμε κυρίως με χειράντληση.
Αλλού πρέπει να βρίσκονται τα αίτια...
quote:
Εγώ είμαι της άποψης ότι το ένα είναι τόσο φυσιολογικό ή τόσο ανώμαλο όσο και το άλλο.

...τίποτα δεν είναι ανώμαλο όταν το θέλουν και οι 2... και οι 3... και οι κλπ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 23:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ, Αίολε, νομίζω η απάντησή σου με καλύπτει. Με χειράντληση... Χα χα! Μου άρεσε αυτό. Όντως τίποτα δεν είναι ανώμαλο όταν το θέλουν και οι 2.. και οι 3. (τουλάχιστον γι αυτούς που συμμετέχουν)

Μου έδειχνε ένας φίλος μου προχθές τι όργια συμβαίνουν μέσα στις τάξεις των λυκείων (κατεβασμένα βιντεάκια από το internet), που τα 'παιξα. Πριν από μισή δεκαετία, πάντως, που εγώ πήγαινα λύκειο νομίζω ήμασταν αρκετά πιο ψαρωμένοι... όσον αφορά το σεξ.

Νιώθω επίσης ότι πολλοί άνδρες της ηλικίας μου δεν έχουν το σεξ στο πιάτο γιατί δεν τολμούν να κάνουν το πρώτο βήμα, τουλάχιστον στην Αθήνα. Βλέπω μια διαφορά μεταξύ αυτών και των φίλων μου που μεγάλωσαν σε νησιά και ήρθαν εδώ για να σπουδάσουν, χωρίς αυτό να ποδεικνύει τίποτα. (Δεν υποννοώ ότι οι άνδρες πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα) Άρα ίσως και να μην το έχουν οι νέοι σήμερα στο πιάτο.

Έχω, πάντως, την εντύπωση, για να επανέλθω στο θέμα μας, ότι σήμερα περισσότεροι ανθρωποι είναι αμφισεξουαλικοί (ή γκέυ) από όσους το παραδέχονται επειδή έτσι μας έχει κάνει η κοινωνία.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 15:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νιώθω επίσης ότι πολλοί άνδρες της ηλικίας μου δεν έχουν το σεξ στο πιάτο γιατί δεν τολμούν να κάνουν το πρώτο βήμα, τουλάχιστον στην Αθήνα. Βλέπω μια διαφορά μεταξύ αυτών και των φίλων μου που μεγάλωσαν σε νησιά και ήρθαν εδώ για να σπουδάσουν, χωρίς αυτό να ποδεικνύει τίποτα. (Δεν υποννοώ ότι οι άνδρες πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα) Άρα ίσως και να μην το έχουν οι νέοι σήμερα στο πιάτο.
Μην μπερδεύεσαι γλυκιά μου...
Το ΕΧΟΥΝ στο πιάτο, αλλά δεν απλώνουν το χέρι να το πιάσουν!
Στην εποχή μου έπρεπε ΚΑΙ να γεμίσεις το πιάτο!
Και το σοφό γνωμικό λέει... "του κυνηγού και του ψαρά το πιάτο, δέκα φορές είν' αδειανό και μιά φορά γεμάτο."
quote:
Έχω, πάντως, την εντύπωση, για να επανέλθω στο θέμα μας, ότι σήμερα περισσότεροι ανθρωποι είναι αμφισεξουαλικοί (ή γκέυ) από όσους το παραδέχονται επειδή έτσι μας έχει κάνει η κοινωνία.
Η αφθονία φέρνει τον εκφυλισμό ίσως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 17:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια ήταν πια η εποχή σου; Έτσι όπως τα λες ακούγεσαι 70 χρονών. Εμένα οι γονείς μου που είναι στα πενήντα δεν μου έχουν πει ποτέ ότι όταν ήταν νέοι κουράστηκαν ιδιαίτερα για να βρουν ερωτικούς συντρόφους. Μάλλον ήταν και πιο προχωρημένοι από εμένα σε αυτά τα θέματα. Τεσπα.

Συμφωνώ ότι η αφθονία ίσως φέρνει τον εκφυλισμό.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 18:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδής είσαι καλό κορίτσι, πάρε μία δόση από την σοφία του "70άρη":

Οταν ο κυνηγός βρεθεί στην αφθονία, παύει να είναι κυνηγός!
Και όταν σταματήσει να είναι κυνηγός, εκφυλίζεται και γίνεται δούλος ή θήραμα.
Φαντάζεσαι τίνος δούλος μπορεί να γίνει.
Θήραμα όμως γίνεται από τον μεγάλο κυνηγό που λέγεται ΖΩΗ!

Καλό;

Edited by - Αίολος on 16/06/2006 19:08:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2006, 01:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2006, 13:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερσί!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 13:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερσί! Καλό.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 14:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αίολος:
Μην μπερδεύεσαι γλυκιά μου...
Το ΕΧΟΥΝ στο πιάτο, αλλά δεν απλώνουν το χέρι να το πιάσουν!
Στην εποχή μου έπρεπε ΚΑΙ να γεμίσεις το πιάτο!
Και το σοφό γνωμικό λέει... "του κυνηγού και του ψαρά το πιάτο, δέκα φορές είν' αδειανό και μιά φορά γεμάτο."

Εγώ δέν έχω ζήσει σε παλιότερες εποχές για να γνωρίζω απο πρώτο χέρι την νοοτροπία τότε.
Για την σημερινή εποχή θα έλεγα οτι υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων πάνω σε τέτοιου είδους θέματα, περιορισμός παλιότερων απαγορεύσεων και πολλά άλλα.
Αλλά παράλληλα υπάρχει και τεράστια ατολμία, θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε Αίολε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 21:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μεγάλη ζήτηση και η μικρή προσφορά μετέτρεψαν τα κοριτσάκια σε κυνηγούς και τ' αγοράκια σε ..., snoopy.

Φυσιολογικό;
Παρά φύσει;

Ποιός ξέρει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 13:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς, Αίολε. Ξέχασες, όμως, και δύο ακόμα κατηγορίες. Τα κοριτσάκια εκείνα που το παίζουν μοιρέες και τα αγοράκια εκείνα που το παίζουν κυνηγοί. Έχουμε πλάκα, τελικά.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 22:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχα!
Σωστά το έθεσες μικρούλα!
Το "παίζουν"...

Edited by - Αίολος on 20/06/2006 22:13:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2006, 21:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑ! Ντροπή! Διάβασα το προηγούμενό μου μήνυμα. Οι μοιραίες δε γράφονται με έψιλον. Αχ,αχ,αχ. Τώρα το είδα.

Μόλις χθες έκανα πάλι μια συζήτηση που είχε σχέση με την αμφισεξουαλικότητα. Στη συζήτηση συμμετείχαν δύο άνδρες και δύο γυναίκες, εκ των οποίων μία εγώ. Μου έθεσαν , λοιπόν, σε κάποια φάση το εξής ερώτημα: (Όσοι και όσες θέλουν να το απαντήσουν)

Πώς θα αντιδρούσες και πώς θα ένιωθες αν:
α) έπιανες στο κρεβάτι τον φίλο σου/τον άνδρα σου με άλλη γυναίκα
β) έπιανες στο κρεβάτι τον φίλο σου/τον άνδρα σου με άνδρα
γ) έπιανες στο κρεβάτι τον φίλο σου/τον άνδρα σου με γυναίκα που να φοράει ψεύτικο... (δε θυμάμαι πώς το λένε το εργαλείο, μου το είπαν χθες μα δεν το συγκράτησα)και να τον γ...


Η αντίστοιχη ερώτηση για τους άνδρες είναι:
Πώς θα αντιδρούσες και πώς θα ένιωθες αν:
α) έπιανες στο κρεβάτι τη φίλη σου/τη γυναίκα σου με άλλον άνδρα
β) έπιανες στο κρεβάτι τη φίλη σου/τη γυναίκα σου με γυναίκα
γ) έπιανες στο κρεβάτι τη φίλη σου/τη γυναίκα σου να φοράει ψεύτικο... (όπως είπα δε θυμάμαι πώς το λένε)και να γ... έναν άνδρα

Πιπέεεεεεριιιιιιι

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 03:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αν και δεν εχω κανενα προβλημα με την σεξουαλικη προτίμηση κανενος ομως αυτη η αμφισεξουαλικοτητα μου φερνει στο νου ΜΟΔΑΑΑ.. .


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 11:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
iridav:
Η αντίστοιχη ερώτηση για τους άνδρες είναι:
Πώς θα αντιδρούσες και πώς θα ένιωθες αν:
α) έπιανες στο κρεβάτι τη φίλη σου/τη γυναίκα σου με άλλον άνδρα
β) έπιανες στο κρεβάτι τη φίλη σου/τη γυναίκα σου με γυναίκα
γ) έπιανες στο κρεβάτι τη φίλη σου/τη γυναίκα σου να φοράει ψεύτικο... (όπως είπα δε θυμάμαι πώς το λένε)και να γ... έναν άνδρα

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΠΟΣΟ ΟΞΥΘΥΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ
ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 09:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Snoopy, αν και το τεστ αυτό δεν είχε ως σκοπό να απαντήσει κανείς καθολικά για το δικό του αλλά και το άλλο φύλο, αλλά για τον εαυτό του μόνο, τον οποίο εξάλλου γνωρίζει καλύτερα, χαίρομαι που απάντησες.

Simori, φυσικά και είναι μόδα. Τι άλλο;


:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 14:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επαναφερω αυτο το θεμα, γιατι ειχα ακουσει για μια εκπομπη πριν δυο βδομαδες, ενω ημουν διακοπες και μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση...

ελεγαν λοιπον (θα προσπαθησω να σας πω ποιο πολλες λεπτομεριες, για το ποια εκπομπη ηταν και ποιοι οι καλεσμενοι, εκτος αν την ειδε καποιος σας και θελει να με βοηθησει)οτι ο πλανητης μας εχει αρχισει να αυξανεται η θηλυκή του πλευρα(ή καπως ετσι)και οτι σε αρκετα χρονια απο τωρα, το σπερμα θα ειναι ειδος προς εξαφανιση και οτι οι γυναικες θα δυσκολευονται παρα πολυ στον να βρουν σπερμα να τεκνοποιησουν.
οτι οι αντρες θα γινουν ποιο θηλυκα οντα και οτι μεγαλο βαθμο σε ολο αυτο παιζει το οτι οι ανθρωποι χρησιμοποιουν πολλα οιστρογονα (πχ λακ)τα οποια περνουν στον ανθρωπινο οργανισμο..
ακομη ελεγαν οτι αυτο εχει ήδη αρχισει και οτι σε καποια ήδη ζωων παρουσιαζεται αυτο το φαινομενο, το οτι δηλ ελκυονται δυο θηλυκα.

για πειτε τη γνωμη σας βρε παιδια γιατι να πω την αληθεια επειδη εχω και καποιες προσωπικες εμπειριες, το θεμα με αγχωσε λιγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 15:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ελεγαν λοιπον (θα προσπαθησω να σας πω ποιο πολλες λεπτομεριες, για το ποια εκπομπη ηταν και ποιοι οι καλεσμενοι, εκτος αν την ειδε καποιος σας και θελει να με βοηθησει)οτι ο πλανητης μας εχει αρχισει να αυξανεται η θηλυκή του πλευρα(ή καπως ετσι)και οτι σε αρκετα χρονια απο τωρα, το σπερμα θα ειναι ειδος προς εξαφανιση και οτι οι γυναικες θα δυσκολευονται παρα πολυ στον να βρουν σπερμα να τεκνοποιησουν.

το βασιλειο μου για μια μηχανη του χρονου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 16:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το βασιλειο μου για μια μηχανη του χρονου

καλοοοο

εγω ειπα την κολητη μου να κανουμε μια εταιρεια σπερματος, τα παιδια μας θα γινουν ζαμπλουτοι..αλλα δε με ακουει!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy