ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ο Αγώνας.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
laibstandarte
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2006, 16:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους laibstandarte  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος laibstandarte  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν θα ήθελα να σας χαιρετήσω όλους. Είμαι νέο μέλος οπότε θα ήθελα να συγχωρείσεται τυχών λάθη μου στη συμπεριφορά μου σε σχέση με το Φόρουμ. Συνεχίζοντας θα ήθελα να σας πώ το λόγο που έγινα μέλος, και δέν είναι αλλός τις δημοσιεύσεις περι πατριοτισμού,συνομοσιών, εκπομπών κλπ.
Διαβάζοντας όλα αυτα για να είμαι ειλικρινής παραξενεύτικα αλλα και χάρηκα ταυτόγχρονα δίοτι αυτό δείχνει οτι ο κόσμος ενδιαφέρεται για αυτά τα θέματα ασχέτως απο το αν είναι αληθή η όχι. Ακόμη αν και θα ήθελα να σχολιάσω πολλά πράγματα, θεωρώ οτι είναι λίγο αδύνατον, γιαυτό και θα σταθώ στα ποιό σημαντικα για εμένα. Αυτο που μου τράβηξε την προσοχη κυρίως είναι τα σχόλια για ΕΘΝΙΚΙΣΜΟ, ΡΑΤΣΙΣΜΟ κλπ για ονόματα όπως του Γ. Καρατζαφέρη. Θα ήθελα λοιπόν με κάθε σεβασμό προς τα παιδιά που έχουν αυτές τις απόψεις να τους συνιστήσω να ξαναμελετήσουν όλα αυτά που έχουν διαβάσει η ακούσει.
Εγώ προσωπικά θα χαρακτήριζα απατεώνες και ψεύτες όλους αυτους τους αλήτες που εκμεταλεύονται τα αισθήματα και την αγάπη των Ελλήνων για την πατρίδα και τους δημαγωγούν.Επίσης ως ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ που είμαι ντρέπομαι πραγματικά να ακούω για αυτούς πράγματα τέτοια αν και θεωρώ απολύτως σωστα απλώς και μόνο επειδή είναι ψέματα.Αν για παράδειγμα ο Γ.Καρατζαφέρης ήταν όλα αυτά που είπατε όλοι εσεις δεν θα πάντρευαι αλλοδαπους-λαθρομετανάστες και γύφτους, δεν θα συνομηλούσαι για τα δικαιώματα των ομοφυλλοφίλων με τον κ.Βαλλιανάτο ΚΑΙ το σπουδαιότερο δεν θα έστελνε τον Κ. Γεωργίου ως εκπρόσωπο του ΛΑΟΣ το 2004 στη συναγώγη των ΕΒΡΑΙΩΝ για τον εορτασμό της Μεγαλύτερης γιορτης των ΕΒΡΑΙΩΝ την ΧΑΝΟΥΚΑ που δεν είανι τιποτα αλλο παρα ο εορτασμός της δολοφονίας της Ελληνικής φρουράς του κάστρου της Ιερουσαλήμ.

Αυτή ήταν μόνο η αρχή των όων θα πώ μελλοντικά. Ευχαριστω όσους θα το διάβάσουν και θα χαρώ να με ρωτήσουν οτιδήποτε. laibstandarte@yahoo.gr

ΚΑΚΑΛΙΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 06:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν για παράδειγμα ο Γ.Καρατζαφέρης ήταν όλα αυτά που είπατε όλοι εσεις δεν θα πάντρευαι αλλοδαπους-λαθρομετανάστες και γύφτους, δεν θα συνομηλούσαι για τα δικαιώματα των ομοφυλλοφίλων με τον κ.Βαλλιανάτο ΚΑΙ το σπουδαιότερο δεν θα έστελνε τον Κ. Γεωργίου ως εκπρόσωπο του ΛΑΟΣ το 2004 στη συναγώγη των ΕΒΡΑΙΩΝ για τον εορτασμό της Μεγαλύτερης γιορτης των ΕΒΡΑΙΩΝ την ΧΑΝΟΥΚΑ που δεν είανι τιποτα αλλο παρα ο εορτασμός της δολοφονίας της Ελληνικής φρουράς του κάστρου της Ιερουσαλήμ.

Κοίταξε, καμιά φορά τα φαινόμενα απατούν. Απαραίτητη προϋπόθεση όταν είσαι αρχηγός κόμματος που επιδιώκει να κερδίσει τη συμπάθεια του κόσμου, θα πρέπει να παρουσιάσεις ένα πιο ανθρώπινο,ηθικό και κοινωνικό προφίλ. Ας μην είμαστε τόσο σίγουροι ότι ο Καρατζαφέρης έκανε τις παραπάνω ενέργειες από καλή καρδιά. Αν έκανε ταρζανιές και εθνικιστικές καφρίλες συνέχεια δεν θα υπήρχε περίπτωση να κερδίσει οπαδούς παρά πάνω από λίγους γραφικούς εθνικιστές επομένως και καμία ελπιδα να μπει στη Βουλή. Οταν όμως το γυρνάς σε πιο "light" καταστάσεις θα σε συμπαθήσει και καμιά κυρά Μαρίκα ακόμα και ίσως μπεις και στη Βουλή.

Αλλά τελικά ίσως και να έχεις δίκιο. Για την κονόμα και τις ψήφους γίνονται όλα.Αν έναν εθνικιστή πολιτικό τον συνέφαιρε μια συνεργασία με κάποιον άλλο εντελώς αντιθετης ιδεολογίας, θα την έπραττε και δεν θα του καιγόταν καρφί η τήρηση της ιδεολογίας του.Ομοίως και ο Καρατζαφέρης αλλά και αρκετοί άλλοι από διαφορετικές παρατάξεις. Ο Καρατζαφέρης ξέρει καλά τι ρόλο πρέπει να παίξει. Πουλάει 2 trendy προϊόντα στην Ελλάδα. Την ορθοδοξία και την αρχαία Ελλάδα. Φιλτράρει αυτά τα δύο μεσα από αγώνα κατά των ισχυρών της νέας τάξης πραγματων...ε και δεν θέλει πολύ να ψαρώσει ο 50-χρονος φοβισμένος και αγανακτισμένος κυρ-Βαγγέλης ο οποίος είναι θεοσεβούμενος, νομίζει ότι η δόξα της αρχαίας Ελλάδας αφορά και την αφεντιά του,απεχθάνεται την κακή Δύση,τους κακούς Αμερικάνους και παράλληλα πάσχει από ξενοφοβία, ειδικά για Αλβανούς και Τούρκους. Το γλυκό έχει δέσει. Η συνταγή πετυχημένη.

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy