ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Donnie Darko
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
apogonos
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2006, 16:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apogonos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μαγεια της παρανοιας σε ενα υποφαινομενο σχιζοφρενη....τελικα ποιος ειναι ο σχιζοφρενης...αυτος οι ολοι οι υπολοιποι??

Για μενα αυτη η ταινια ειναι σταθμος σε ολα τα επιπεδα....μια ταινια φαντασιας που απεικονιζει την σκληρη πραγματικοτητα....σε μια μικρη πολη....Ητρελα ειναι παντου ιδια....

Με αψογη μουσικη και φοβερους διαλογους.....

Εσεις που την εχετε δει τι πιστευετε γιατι ειμαι ενθουσιασμενος υπερβολικα και θελω και μια δευτερη γνωμη να προσγειωθω


Νεκροι ,ζωντανοι και νεκροζωντανοι
ολοι μαζι φωναζουμε με οπλο την σιωπη

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 13:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου την έχω δει δύο φορές αυτή την ταινία και θα πω ότι ήταν εξαιρετική. Αν μη τι άλλο πρωτότυπη,παρανοϊκή, συνδυάζει πετυχημένα τρόμο,φαντασία και κοινωνικά μηνύματα, ενώ έχει και απρόβλεπτο φινάλε. Π.χ. ακόμα και ένας νορμάλ, καθώς πρέπει άνθρωπος και ψυχολόγος, μπορεί να είναι ένας μεγάλος ανώμαλος και παιδεραστής.
Στα highlight το μαύρο κουνέλι που βλέπει ο πρωταγωνιστής. Πολύ καλή έμπνευση. Τι μου θύμισες τώρα...Θα πρέπει να το ξαναπάρω, να το δώ...

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους!!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 02/06/2006 13:50:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apogonos
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 22:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apogonos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμενα μου αρεσει η οπτικη που δειχνει ενα νεαρο με κοφτερο μυαλο ,που επειδη ειναι απλα εξυπνος και παρατηρητικος ,και επισης βρισκεται στην εφηβεια (με ολες τις "παρενεργειες" τις που ειναι φυσιολογικες σε ολους)
καταληγει να ειναι ο παραγκωνισμενος και ο σχιζοφρενης.....που επειδη καταλαβαινει ποσο αθλιος ειναι ο κοσμος τον παραταει ...και φτιαχνει τον δικο του


Νεκροι ,ζωντανοι και νεκροζωντανοι
ολοι μαζι φωναζουμε με οπλο την σιωπηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 19:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στα highlight το μαύρο κουνέλι που βλέπει ο πρωταγωνιστής. Πολύ καλή έμπνευση.

Και ο κορυφαιος τους διάλογος:
Donnie: Frank... Why do you wear this rabbit suit?
Rabbit: Donnie, why do you wear this man suit?

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2006, 17:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ταινιαρα


Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy