ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 H KAKIA H ΩΡΑ......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TruthHunter
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 00:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthHunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ..Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΑΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΔΡΟΜΟ…….ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ‘ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ’ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΟ, ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΦΩΤΙΑ , ΑΠΟ ΝΕΡΑΚΙ , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΝΙΓΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ…ANYWAY ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ… ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΑΣΑΤΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΚΑΤΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ? ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΕΙΧΑΤΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΦΟΡΤΙΣΤΟ? ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΑΓΑΤΕ ΚΛΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΠΑΡΚΑΡΑΤΕ ΒΑΡΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΛΩΡΙΑ
ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ?? ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΙΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΑΣΗΜΑΝΤΗΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ 1-2 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ?? ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΧΑΝΩ 4/10 ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΑ 30’’ ΕΩΣ 1’
ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΜΑΛΙ, ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΙΝΗΤΟ , ΚΛΕΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΗ ΣΥΜΠΡΑΓΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ…..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΥΧΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΜΟΙΟΠΑΘΕΙΣ..


ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΜΕ ΛΕΡΩΜΕΝΕΣ ΠΑΛΑΜΕΣ.........

virma
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 04:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους virma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΗΝ «ΥΠΑΡΞΗ» ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ. Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ «ΜΟΙΡΑ» ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΦΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΥΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΑΝ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΩ Π.Χ. ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΜΙΑ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ: ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΩΡΕΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΑΠΤΗ ΣΤΑΣΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΩ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΣΟ ΜΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 05:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΜΑΛΙ, ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΙΝΗΤΟ , ΚΛΕΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΗ ΣΥΜΠΡΑΓΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ…..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ

Μα αφού κι εσύ γνωρίζεις τους λόγους που χάνεις το λεωφορείο. Δεν είναι ανάγκη να τελιοπειείς το μαλλί. Και τα απαραίτητα πράγματα που παίρνεις μαζί σου, μπορεις να τα τοποθετείς σε συγκεκριμένο σημείο που θα το γνωρίζεις, ώστε να μην τα ψάχνεις κάθε φορά και καθυστερείς και χάνεις το λεωφορείο.

Η ζωή είναι χαοτική. Ο παράγων τύχη είναι συνεχώς μέσα στη ζωη΄και στις κινήσεις μας. Δεν χρειάζονται ούτε παπάδες να μας διαβάσουν, ούτε μοιρες, ούτε άλλες μυστήριες δυνάμεις για την ερμηνεία μιας ευχάριστης ή δυσάρεστης εμπειρίας. Το ότι θα βρείς στο δρόμο ένα ευρό, μπορεί να οφείλεται στην τρύπια τσέπη του προηγούμενου περαστικού στο ίδιο σημείο. Το λεωφορείο που θα χάσεις οφείλεται στους λόγους που περιέγραψες αλλά και σε άλλους που μπορεί να συμβούν(π.χ. ένα σημαντικό τηλεφώνημα λίγο πριν βγεις από το σπίτι ή στο ότι ο λεωφοριατζής ξεκίνησε το δρομολόγιο πιο σύντομα απ'ότι θα έπρεπε με βάση τα προγραμματισμένα ωράρια).

**** happens που λένε και οι Αγγλοι

Εμείς είμαστε υπεύθυνοι των πράξεών μας και τα τυχαία γεγονότα επηρρεάζουν άλλοτε αρνητικά και άλλοτε θετικά τη ζωή μας.


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 15/06/2006 05:22:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 08:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε TruthHunter, μήπως να έβλεπες τα πράγματα λίγο διαφορετικά?
Θέλω να πω πως σε όλους μας τυχαίνει να χάσουμε πχ το λεωφορείο.
Αν θυμηθώ εγώ πόσες φορές το είχα χάσει...

Δεν θα μπορούσαμε να σκεφτούμε πως είμαστε πχ αφηρημένοι και φεύγοντας αφήσαμε σπίτι το πορτοφόλι μας κι επειδή γυρίσαμε να το πάρουμε χάσαμε το λεωφορείο.
Ή ξεχάσαμε αφόρτιστο το κινητό επειδή όλη μέρα είχαμε τόσα να κάνουμε που δεν το θυμηθήκαμε.
Εξάλλου, όπως λες κι εσύ, ίσως να υπάρχει μια λογική εξήγηση που χάνεις το λεωφορείο:

quote:
ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΜΑΛΙ, ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΙΝΗΤΟ , ΚΛΕΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΗ ΣΥΜΠΡΑΓΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ…..

Αν δοκίμαζες να ετοιμάζεσαι 5' νωρίτερα?
Αν συγκέντρωνες όλα αυτά που χρειάζεσαι να πάρεις μαζί σου σε κάποιο σημείο, όπως σωστά πρότεινε κι ο φίλος Agnostic?
Εγώ θα σου πρότεινα να το δοκίμαζες αυτό...

Και μην ανησυχείς, δε νομίζω να πρέπει να σε διαβάσει παπάς.
Σου τυχαίνουν κάποια πράγματα που τυχαίνουν σε όλους μας!

Υ.Γ. Όσο για αυτό:

quote:
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΑΓΑΤΕ ΚΛΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΠΑΡΚΑΡΑΤΕ ΒΑΡΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΛΩΡΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ??

Για αυτό όταν οδηγούμε πρέπει το κινητό να μην είναι στα χεράκια μας!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 09:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
**** happens που λένε και οι Αγγλοι

Εμείς είμαστε υπεύθυνοι των πράξεών μας και τα τυχαία γεγονότα επηρρεάζουν άλλοτε αρνητικά και άλλοτε θετικά τη ζωή μας.
[quote]

Συμφωνώ απόλυτα με τον Agnostic

φίλε TruthHunter Πιστευω τσάμπα ταλαιπωρείς το μυαλο σου με τετοιες σκέψεις αφού όλα αυτα που περιγράφεις είναι καταστάσεις που συμβαίνουν σε όλους, πολλές φορες μεσα σε μια ημερα...
Ξερω οτι πολλοί άνθρωποι πιστεύουν στη μοίρα, ισως γιατι αυτο κάνει τη ζωή τους πιο ευκολη, να γνωρίζουν δηλ οτι όλα είναι προκαθορισμένα, οποτε δεν αγχωνονται αφου οτι είναι να γίνει θα γίνει.
Για μένα δεν ισχύει αυτο, πιστέυω στο θεο, και πιστεύω οτι όλοι θα κριθούμε με βάση αυτα που πραξαμε και οχι με βαση αυτα που καποιος προκαθόρισε για μας, τι νοημα θα είχε αυτό άλλωστε..

Πιστεψέ με υπάρχουν πολυ πιο ανεξήγητα φαινόμενα...Ολα αυτα που περιγράφεις είναι απλές συμπτώσεις και αυτό γιατι ότι μας συμβαίνει είναι προιόν είτε δικών μας πράξεων είτε των γύρων μας..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 11:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
truth hunter,
απλά κόψε τα μαλλιά πιο κοντά,
για να μην σου τρώνε χρόνο !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 14:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
**** happens που λένε και οι Αγγλοι

Εμείς είμαστε υπεύθυνοι των πράξεών μας και τα τυχαία γεγονότα επηρρεάζουν άλλοτε αρνητικά και άλλοτε θετικά τη ζωή μας.
[quote]

Συμφωνώ απόλυτα με τον Agnostic

φίλε TruthHunter Πιστευω τσάμπα ταλαιπωρείς το μυαλο σου με τετοιες σκέψεις αφού όλα αυτα που περιγράφεις είναι καταστάσεις που συμβαίνουν σε όλους, πολλές φορες μεσα σε μια ημερα...
Ξερω οτι πολλοί άνθρωποι πιστεύουν στη μοίρα, ισως γιατι αυτο κάνει τη ζωή τους πιο ευκολη, να γνωρίζουν δηλ οτι όλα είναι προκαθορισμένα, οποτε δεν αγχωνονται αφου οτι είναι να γίνει θα γίνει.
Για μένα δεν ισχύει αυτο, πιστέυω στο θεο, και πιστεύω οτι όλοι θα κριθούμε με βάση αυτα που πραξαμε και οχι με βαση αυτα που καποιος προκαθόρισε για μας, τι νοημα θα είχε αυτό άλλωστε..

Πιστεψέ με υπάρχουν πολυ πιο ανεξήγητα φαινόμενα...Ολα αυτα που περιγράφεις είναι απλές συμπτώσεις και αυτό γιατι ότι μας συμβαίνει είναι προιόν είτε δικών μας πράξεων είτε των γύρων μας..



gogoulini simfono mazi sou alla to mono oti den pisteuo pouthena akoma....

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 16:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TruthHunter, πιστεύω ότι υπάρχει μοίρα γιατί ένα μέρος του ευατού μου είναι μοιρολάτρης αλλά όσο για το ότι πρέπει να τελειοποιήσουμε το μαλλί, ας μην το τελειοποιήσουμε ας το ψιλοφτιάξουμε. Το να ξεχάσουμε να φορτίσουμε το κινητό είναι δική μας μ... και όχι της μοίρας

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TruthHunter
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 18:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthHunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΗΝ «ΥΠΑΡΞΗ» ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ. Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ «ΜΟΙΡΑ» ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΦΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΥΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ
ΦΙΛΗ virma ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ Π.Χ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΧΕΔΙΑΖΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΟΥ….ΑΝ ΗΞΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ… (ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΘΕΙ.) ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΤΥΓΧΑΝΩ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΙΝΙ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ
ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ , ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΩ ΠΟΥ ΑΠΕΤΥΧΑ.. ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ 3 ΕΞΗΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ…
1. ΑΝ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΑΠΟ Τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΞΕΤΑΖΩ ΤΙΣ ΕΞΗΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Α) ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ Η Β) ΘΑ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΑ
2. 1. ΑΝ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΙΣΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΑΝΑΦΩΝΩ ΤΗΝ ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΣΟ Μ….Σ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΑΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ…(Π.Χ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΗΝ 2 ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΑ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝΕ…)
3. ΑΝ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΠΕΤΥΧΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΟΡΘΩΝΩ …..
life is so simple…don’t mperdeueis it………


ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΜΕ ΛΕΡΩΜΕΝΕΣ ΠΑΛΑΜΕΣ.........
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 09:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1. ΑΝ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΑΠΟ Τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΞΕΤΑΖΩ ΤΙΣ ΕΞΗΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Α) ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ Η Β) ΘΑ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΑ
2. 1. ΑΝ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΙΣΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΑΝΑΦΩΝΩ ΤΗΝ ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΣΟ Μ….Σ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΑΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ…(Π.Χ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΗΝ 2 ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΑ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝΕ…)
3. ΑΝ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΠΕΤΥΧΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΟΡΘΩΝΩ …..
life is so simple…don’t mperdeueis it………


φιλε TruthHunter, εφοσον πιστευεις τα ανωτέρω..δε καταλαβαίνω ποια είναι η αρχική σου ερώτηση. Γιατι δεν κατατασεις αυτα που σου συμβαινουν στις παραπανω κατηγορίες και θεωρείς οτι κρύβουν κατι το περίεργο απο πίσω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 22:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν χάνω το λεωφορείο ποτέ, γιατί... πάω με τα πόδια!!

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 09:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΔΗΙΓΗΘΩ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ (ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ). ΠΡΟΧΘΕΣ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ POOL BAR,ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΤΟΥ SOFT ICE CREAM ΣΤΟ BEACH BAR, ΚΟΛΛΗΣΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ RECEPTION ΚΑΙ ΣΤΟ MINI MARKET, ΚΑΙ ΠΛΥΜΜΗΡΙΣΑΝΕ ΤΑ ΦΡΕΑΤΙΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΠΛΟΚ ΔΩΜΑΤΙΩΝ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΔΙΑΒΑΙΝΕ...
ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΒΑΡΔΙΑ, ΒΓΗΚΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ, ΜΟΥ ΚΟΛΥΜΠΗΣΑΝΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΑ ΞΙΔΙΑ, ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΣΕ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ, ΔΟΥΛΕΥΕ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ, ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΚΑΙ Η ΥΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΙΑΞΙΜΟ.ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΣ, ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΡ3 ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΖΙΕΡΑ, ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ΚΑΠΩΣ...
ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ Ο ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΓΙΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΔΙΑΛΥΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΛΩΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, Η ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΚΑΚΙΑ Η ΩΡΑ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 15:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι λες τωρα, εδω χασαμε ολοκληρο τζανειο και το παρκινγκ εναντι του που χα παρκαρει. και καλα εγω ειμαι ασχετου, η φιλη μου που μενει εκει γυρω πως το χασε???? τρεις ωρες περπαταγαμε....


ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 23:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mariha2912! μήπως έφταιγε το άγχος που προκάλεσε ο Μεγάλος Γκαντέμης πριν, κατά και μετά την παρουσία του;

null_n_void! λίγο ασαφές το μύνημά σου!!

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2006, 07:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου mariha2912, μήπως μετά από τα περιστατικά με το αφεντικό σου στο ξενοδοχείο ήσουν κάπως "φοβισμένη" και κατά κάποιο τρόπο προκάλεσες εσύ τα γεγονότα που σου συνέβησαν μετά?

Θέλω να πω πως ορισμένες φορές όταν σκεφτόμαστε μια σειρά από ατυχίες τις οποίες είδαμε, προκαταβάλλουμε τον εαυτό μας αρνητικά κι ίσως αυτές συνεχιστούν λόγω του φόβου μας.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 05:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΚΤΛ... ΑΝΤΕ, ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΠOΙΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΕΑΤΙΑ ΝΑ ΠΛΥΜΜΗΡΙΣΟΥΝ? ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΠΕΣΑΤΕ ΔΙΑΝΑ.... Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ, ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ.ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...
ΑΠΛΑ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΥΤΗ, ΠΡΩΤΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΑΝ ΛΑΜΠΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΟΠΟΥ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΙΡΟΛΑΤΡΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΤΕΙΛΗΜΕΝΟΣ, ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΜΠΡΟ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ ΙΣΧΥΟΥΝ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 08:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου mariha2912, εγώ ρώτησα μήπως αυτά που έτυχαν σε σένα μετά την συνάντηση σου με τον άνθρωπο αυτόν ήταν συμπτώσεις και μόνο.
Αν όμως όποτε έρχεται αυτός συμβαίνουν όλα αυτά (με τους υπολογιστές κτλ), αυτός ο άνθρωπος είναι η κινητή καταστροφή!

Ένας τρόπος πιστεύω για να αποφεύγεις να σε επηρεάσει μια συνάντηση μαζί του είναι να πιστέψεις οτι τίποτα δεν θα σε επηρεάσει και δεν θα σου μεταδοθεί.
Πιστεύω οτι είναι ένας καλός τρόπος για να αμυνθείς...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy