ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 ΚΗΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΗΡΙΙ, ΔΕΝ ΙΜΕ ΖΙΤΙΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΙΜΕ ΕΠΕΤΙΣ, ΔΕΝ ΙΜΕ SPAM MEIL...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2006, 16:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


δεν ζιτιανεβο καλη μου αθροπες, μι με παρεξιγισετε, απο πτοχι πλιν τιμηα ηκογενια καταγομε, χαρτομαντιλα πουλαο απο αναγκι, αλά δεν βρικα χαρτομαντιλα ουτε στιλο, ουτε πεδακια ιντιγκο - τα καταραμενα πεδια των φαναριον τα εξαντλισαν - ενα βηβληο εγραψα καλι μου αθροπες στιν αναγκι, που να συχορεθουν ταποθαμενα σας, που να αγιασι ο παπους σας ο λαδεμπορας ο σινεργατις τον γερμανον στιν κατοχι, παρτε το καλε και εχο μπατζανακι δηεφθιντι τραπεζις με πεσμενο ιθικο, διο σκηλια και δηο γατια να ταησο, κε πασχο κε απο αλτσσαλιγκαημερ - τζαμπα το δινο - ουτε ο Ληακο δε πουλαη φτινοτερα - οπηανου δε του αρεσι το αλαζο με δηο κηλα πατατε εγιπτου

ζιτιστε κιρηο γηανι οπος παντα - πολητις μεταχιρισμενον πεδακίον ιντιγκο, χαρτομαντιλον κε συγραφεας


ΙΓ. οπιος στιλι μεηλ το επομενο δηορο περνι 6 βιβληα πακετο στιν τιμι τον εξη!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2006, 17:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω για’ σας, αλλά εγώ τον λυπήθηκα αυτόν τον άνθρωπο.
Και δεν μου φαίνεται σαν κάποιους «παραμυθάδες» των τραίνων.
Καλέ, μήπως να τον βοηθήσουμε;

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ ! ! !
Ε – ΠΙ – ΤΕ – ΛΟΥΣ ! ! !


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 01:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ κυριούλη?!

Δεμένο το δίνετε ή λυτό?

Αν είναι λυτό και φέρνει στον συγγραφέα (του) δεν το θέλω... που να τρέχω σε βουνά και σε λαγκάδια να το μαζεύω γριά γυναίκα...

Πιστωτικές κάρτες δέχεστε?
Ακάλυπτες επιταγές?
Πληρωμή σε είδος? (το ανταλλάζω με το γάτο μου ή με ένα δικό μου βιβλίο...)

Θα το παραλάβω ταχυδρομικά ή έχει και ντελίβερι το μαγαζί?
.
.
.
Σοβαρά τώρα... βάση των καταστάσεων ακατανόμαστων και μη, αγωνίας, δολοπλοκιών, mail & sms, ποιητικών αναφορών, γενικών αναφορών και λοιπών συμφορών που διαπράχθησαν ή θα διαπραχθούν, περιμένω το βιβλίο να μου παραδωθεί το συντομότερο δυνατό... for the rest γράψε ή call me...

.
.
.
The She Mantis...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 07:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ jonniebegood, αν και το πολύ λίγο ανορθόγραφο αυτό σου μήνυμα μου έπεσε βαρύ τέτοια ώρα, σου στέλνω κι εγώ τα συγχαρητήρια μου για την έκδοση του βιβλίου σου!

Πάντα τέτοια κι όλα να σου πάνε δεξιά, φίλε μου!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 10:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε jbg δηλαδή πως το έγραψες όλο αυτό? εγώ καμια φορά προσπαθώ να γράψω έτσι και δεν μπορώ, πρέπει να έκανες πολύ προσπάθει
quote:
που να αγιασι ο παπους σας ο λαδεμπορας

παρεπιπτόντως ο παππούς ήταν καροποιός αλλά τέτοιος που ήταν άσε, δεν πιάνει η ευχή τέτοιος που ήταν
quote:
εχο μπατζανακι δηεφθιντι τραπεζις με πεσμενο ιθικο

εδώ με πόνεσε η καρδούλα μου βρε παιδι μου, πω πω τι γολγοθάς είναι αυτός...

ππσσστττ, κανόνισε και κατά δω, να βοηθήσουμε την πτοχι πλιν τιμηα ηκογενια που καταγεσε δηλαδή.

Για να σοβαρευτούμε σου εύχομαι τα καλύτερα ειλικρινά. Όλα να πάνε καλά. Συγχαρητήρια. Με χαρά θα το διαβάσω. Ελπίζω να μην είναι εγχειρίδιο συμπληρωματικό του κάμα σούτρα. Κανόνισε


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 12:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ μου Τζόννυ τα θερμά μου συγχαρητήρια.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 23:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια Johny.

Αλλά, πες μας κι άλλα!
Σε ποιες εκδόσεις θα το βρούμε;
Πότε κυκλοφόρησε;



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 00:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

amalia

Συγχαρητήρια Johny.

Αλλά, πες μας κι άλλα!
Σε ποιες εκδόσεις θα το βρούμε;
Πότε κυκλοφόρησε;



πρωτα απ ολα να υπενθυμησω οτι το βιβλιο βρισκεται στην ιστοσελιδα μου και θα εξακολουθησει να βρισκεται εκει, για οποιον θελει να το διαβασει - η πληροφορια πρεπει να διαδιδεται ΔΩΡΕΑΝ


ωστοσο αρκετοι εκδηλωσαν επιθυμια να το εχουν και τυπωμενο - κατι που ηθελα να το κανω ουτως ή άλλως για μενα και μερικους φιλους

η συγχρονικοτητα τοφερε και ειχα δικτυακο φιλο τυπογραφο χωρις να το γνωριζω, μου εκανε Δωρο η Φιλη grafic designer Κ. Χ. το υπεροχο εξωφυλλο και την σελιδοποιηση, και ετσι εφτασε να τυπωνεται σε ψηφιακη εκτυπωση συνοδευομενο απο CD με εγχρωμες φωτογραφιες


εκδοτης?

ο συγγραφεας...
αρα θα τυπωνονται λιγα λιγα αντιτυπα, διοτι ειπαμε, εχω και μπατζανακη με πεσμενο ηθικο


τροπος πωλησης?

μονο μεσω παραγγελιας στο info@johnniebegood.gr για την ωρα (ζιτιστε κιριο γιανι )
εφοσον δεν θα διατεθει μεσω βιβλιοπωλειων, αποτελει κατα καποιο τροπο συλλεκτικη εκδοση


πότε τυπωθηκε?

την Πεμπτη τυπωθηκαν τα πρωτα αντιτυπα για την εθνικη βιβλιοθηκη


τιμη?

σχεδον οσο κοστιζει - 12 ευρω

τα ψιλα απο την στρογγυλοποιηση θα διατεθουν για να μπει επιτελους μια πινακιδα που θα λεει "ΛΑΤΟΜΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΩΝΟΣ"


τελος πρεπει να τονισω οτι ανεξαρτητως του περιεχομενου, η grafic designer εκανε θαυματα!

εφτιαξε ενα πανεμορφο βιβλιο και την Ευχαριστω!


ΥΓ. επισης ευχαριστω οσους συμπονεσαν τον μπατζανακη μου!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 08/07/2006 01:26:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_______*
Διαγραμμένος Λογαριασμός


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 13:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _______*  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_______________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_______*
Διαγραμμένος Λογαριασμός


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 13:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _______*  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_______________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_______________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 17:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

_______________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_______________________________________________



τι βλεπουν τα αθωα ματακια μου?

ειχα επισκεπτη?

κριμα που ημουν κουρασμενος απο το βουνο και δεν προλαβα τα καλα του λογια...


ΥΓ. αν καποιος το προλαβε το μηνυμα ας μου το στειλει με μεϊλ - θαθελα να το διαβασω


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 22:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1, Το συγκεκριμένο βουνό δεν κουράζει. Κουράζουν διάφοροι και διάφορες, γνωστοί "'αγνωστοι", με τις ανοησίες και με την εμμονή τους στη λύσσα...

2. Σχετικά με το κείμενο, δες μαίηλ (βλεπω τελικό τώρα και δεν παίρνω τηλεφωνα )

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 00:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Βρίλ

1, Το συγκεκριμένο βουνό δεν κουράζει. Κουράζουν διάφοροι και διάφορες, γνωστοί "'αγνωστοι", με τις ανοησίες και με την εμμονή τους στη λύσσα...



οκ, με αποκαλυψες...

μετα το βουνο τοριξα στην κρασοκατανυξη


οσο για τις εμμονες, καποιοι βιωνουν μεσα απο αυτες την πραγματικοτητα τους...


quote:

2. Σχετικά με το κείμενο, δες μαίηλ (βλεπω τελικό τώρα και δεν παίρνω τηλεφωνα )



θενκς!

πως εγινε ρε να χασει η Γαλλια αφου επαιζε καλυτερα?

απροβλεπτη θεά η μπαλα...


quote:

"Σπόρια τσίχλες πωλώ καραμέλες σωρό
Τρέξτε πάρτε παιδιά να χαρείτε
Κοκοράκι λαμπρό γλειφιτζούρι γλυκό
Μαντολάτο εδώ θα τα βρείτε
Εδώ το βοτάνι της αγάπης
Εδώ είναι που κουρεύονται οι γριές
Εδώ κορδέλες, καραμούζες καλές
Εδώ οι Αφρικάνικες πνοές
Έχω και αγαλματάκια
Χάρτινο τον Ισμαηλό
Έξυπνα παραμυθάκια καλέ
Για τον κάθε μπρούντζινο Ρωμιό..." Ν. Άσημος



στο πνευμα μου ο Νικολας, ε?


quote:

_______*

* Η προσπάθεια της συγγραφής με βρίσκει σύμφωνο και συμπάσχοντα. Η δημοσίευσή της όμως, κατ' αυτόν τον τρόπο, μέσα από εδώ, με κάνει να θέλω να ξεράσω.



φιλτατε _______*, ξερνα ελευθερα, αλλά μην συμπασχεις, δεν υπαρχει λογος - τον μπατζανακη μου να συμπονας


quote:

Για ποιον έχεις γράψει αυτό το βιβλίο ? Για σένα ή για τα nicks



τα νικς ειναι ανθρωποι και γραφω για τους ανθρωπους, ειτε εδω, ειτε σε βιβλια

quote:

Γιατί το παρουσιάζεις έτσι ? Γιατί χλευάζεις την δουλειά σου φίλε ? Τον κόπο σου ? Τις ατέλειωτες ώρες που αφιέρωσες στο βιβλίο ?



μηπως γιατι ετσι γουσταρω?

μηπως γιατι το χιουμορ μου ειναι ανορθοδοξο?

μηπως γιατι δεν εχω καβαλησει το καλαμι?

μηπως για να το κανω πρωτος (το ξεφτιλισμα) πριν το κανουν αλλοι?


διαλιεξτεεε!


quote:

Γιατί δεν είσαι αξιοπρεπής ? Γιατί δεν είσαι κύριος ?



θα σου απαντησω δια στοματος Χατζη, οταν τον αποκαλεσαν καποτε κυριο: "δεν ειμαι κυριος ρε"

quote:

Κι όταν λέω "κύριος", δεν το εννοώ με την ευτελή σημασία του όρου που αντιδραστικά παράγεται από την σάμαν φιλοσοφική στάση ενός ανθρώπου, αλλά με την έννοια της κυριότητας του πράττειν από το συνειδησιακό τέμπλο της ύπαρξης.



εδω δηλωνω μονγκολακι


quote:

Παρά την όποια διαφωνία μου στους ανορθογραφισμούς σου και στις εισαγωγικές ανοησίες σου, σε συγχαίρω για ένα και μόνο πράγμα. Για το ότι το τελείωσες.



τωρα το πηρες χαμπαρι εσυ?

η συγγραφη τελειωσε τον περασμενο Σεπτεμβρη και βρισκεται μηνες στο δικτυο


τωρα τυπωνεται σε χαρτι


quote:

Σε συγχαίρω για την ολοκλήρωση αυτού του έργου και για την υπέρβαση των όποιων δυσκολιών παρουσιάστηκαν κατά την συγγραφή του.

δεν αναφέρομαι στο περιεχόμενο του βιβλίου γιατί δεν το έχω διαβάσει



πως με συγχαιρεις αφου δεν τοχεις διαβασει?

με συγχαιρεις γιατι τογραψα?

κι αν ειναι πατατα?


αν ακομη δεν καταλαβες γιατι παρουσιασα ετσι το βιβλιο στο φορουμ, ριξε μια ματια στο μονγκολακι μου και προβληματισου ως προς το γιατι το διαλεξα για λογοτυπο μου, και μετα σκεψου τι ηθελε να πει ο Νικολας με τους στιχους που παρεθεσες


ευχαριστω για την κριτικη (θετικη ή αρνητικη), αλλά εγω περιμενω κριτικη επι των στοιχειων που παρεθεσα, κι οχι σε μενα σαν συγγραφεα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 19:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


πως εδωσε την κουτουλια ο Ζινταν, ενα τετοιο πραμα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 08:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ jonniebegood, πιστεύω οτι αυτή είναι η τελευταία φορά που απαντάς στα λεγόμενα κάποιου διεγραμμένου λογαριασμού, ειδικά όταν το μήνυμα του έχει μεταφερθεί σε κάποιον άλλον χώρο.

Καλό είναι επίσης να μην αναπαράγουμε αλλά και να απαντάμε στα υπονομευτικά μηνύματα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 16:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dying_Incubus

Αγαπητέ jonniebegood, πιστεύω οτι αυτή είναι η τελευταία φορά που απαντάς στα λεγόμενα κάποιου διεγραμμένου λογαριασμού, ειδικά όταν το μήνυμα του έχει μεταφερθεί σε κάποιον άλλον χώρο.

Καλό είναι επίσης να μην αναπαράγουμε αλλά και να απαντάμε στα υπονομευτικά μηνύματα...



αγαπητε Dying_Incubus, μην πιστευεις Τιποτα γιατι θα απογοητευθεις

απαντω όπου νομιζω οτι πρεπει να απαντησω και φυσικα μονο σε ο,τι με αφορα

αν θελησω να ανασυρω ο,τιδηποτε αναφερει το ονομα μου, θα το κανω, οπως εσυ σαν συντονιστης μπορεις να το ξαναεξαφανισεις, ή ακομη και να με μπαναρεις (αν και δεν απαγορευεται απ τους κανονισμους η "επαναφορα μηνυματων που θιγουν τον επαναφεροντα τα")

ειναι αντιδημοκρατικο να σε βριζει καποιος στο φορουμ, να το διαβαζουν ενα σωρο ανθρωποι μεχρι να σβηστει και να μην μπορεις να απαντησεις - να σου υπενθυμισω οτι ανηκω στην μειοψηφια αυτων που δεν γραφουν κρυμενοι πισω απο το νικ τους, αλλά εχω παραθεσει τα στοιχεια μου εδω και πολυ καιρο

αν παλι σε στενοχωρω, θα ανεβαζω στην ιστοσελιδα μου το όποιο επιμαχο ποστ θελω να σχολιασω, και θα ριχνω απλα το λινκ


οσον αφορα το συγκεκριμενο ποστ, περαν της μονιμου απενεργοποιησης των λογαριασμων του συγκεκριμενου ατομου, δεν θα τολεγα υπονομευτικο

κριτικη εκανε με τον τροπο του και απαντησα κατα βουλησιν


νασαι καλα!

ΥΓ. προς ολους: με το που θα ξεμπερδεψω με τα γραφειοκρατικα και πρακτικα θεματα που αφορουν το βιβλιο, θα παραθεσω στην ιστοσελιδα μου μοναδικα στιγμιοτυπα απο τις "ερευνες"

να γελασει λιγο το χειλακι μας...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 21:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα παραθεσω στην ιστοσελιδα μου μοναδικα στιγμιοτυπα απο τις "ερευνες"

να γελασει λιγο το χειλακι μας...



Ωωωωχχχχχ.....!

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 23:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

θα παραθεσω στην ιστοσελιδα μου μοναδικα στιγμιοτυπα απο τις "ερευνες"

να γελασει λιγο το χειλακι μας...


Βρίλ

Ωωωωχχχχχ.....!



καταλαβες, ε?


υπενθυμιζω οτι το γέλιο κανει καλο στην υγεια


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 22:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:

Dying_Incubus

Αγαπητέ jonniebegood, πιστεύω οτι αυτή είναι η τελευταία φορά που απαντάς στα λεγόμενα κάποιου διεγραμμένου λογαριασμού, ειδικά όταν το μήνυμα του έχει μεταφερθεί σε κάποιον άλλον χώρο.

Καλό είναι επίσης να μην αναπαράγουμε αλλά και να απαντάμε στα υπονομευτικά μηνύματα...



αγαπητε Dying_Incubus, μην πιστευεις Τιποτα γιατι θα απογοητευθεις

απαντω όπου νομιζω οτι πρεπει να απαντησω και φυσικα μονο σε ο,τι με αφορα

αν θελησω να ανασυρω ο,τιδηποτε αναφερει το ονομα μου, θα το κανω, οπως εσυ σαν συντονιστης μπορεις να το ξαναεξαφανισεις, ή ακομη και να με μπαναρεις (αν και δεν απαγορευεται απ τους κανονισμους η "επαναφορα μηνυματων που θιγουν τον επαναφεροντα τα")



jonniebegood, ακριβώς επειδή το συγκεκριμένο θέμα αφορούσε εσένα άμεσα (και ως άτομο, αλλά και ως θέμα του τόπικ), δεν μεταφέρθηκε η δική σου απάντηση σε κάποιον άλλο χώρο, αν και περιείχε αποσπάσματα από το μήνυμα που είχε μεταφερθεί. Αυτή είναι η άποψή μας ως υπέυθυνοι των forums του ESOTERICA, άποψη την οποία μετέφερε ο συντονιστής Dying Incubus στη δεδομένη περίσταση, αν και απ'ότι φάινεται, η διατύπωση αδικεί κάπως το νόημα...

Γι' αυτόν τον λόγο θεώρησα σκόπιμο να συμπληρώσω το μήνυμα αυτό του Dynig Incubus, συγκεκριμενοποιώντας κάποια πράγματα που σχετίζονται με το θέμα της απομάκρυνσης κάποιων μηνυμάτων από ένα θέμα και του ποια θα μπορούσε να είναι η στάση των μελών απέναντι στα μηνύματα αυτά. Θεωρούμε πως πρώτα από όλα, αυτό που έχει σημασία είναι να διοχετεύεται μέσα από τις δράσεις των υπευθύνων των forums το πνεύμα Δικαιοσύνης, το οποίο και προσπαθούμε να διέπει, αλλά και πιστεύουμε πως έχουμε καταφέρει να διέπει τις δράσεις μας στο συντονιστικό έργο των συζητήσεων του χώρου αυτού. Κι αυτό, γιατί πάνω από κάθε κανονισμό σε μία προσπάθεια βρίσκεται το Δίκαιο. Αυτό φτιάχνει τους κανόνες και όχι οι κανόνες το Δίκαιο.

Επιστρέφω λοιπόν στο γεγονός της απάντησής σου στο μήνυμα από τον άνθρωπο με το διαγραμμένο λογαριασμό. Όπως έχουμε αναφέρει και πολλές άλλες φορές στο παρελθόν, ο λόγος για τον οποίο απομακρύνονται κάποια μηνύματα από τις συζητήσεις, είναι η διαφύλαξη της ομαλής ροής των συζητήσεων αυτών, η προστασία των μελών από οποιουδήποτε τύπου υπονομευτικές ενέργειες, αλλά και η συνέπειά μας απέναντι σε μία απόφαση, η οποία έχει παρθεί μετά από πολύ σκέψη και σίγουρα πολλές ευκαιρίες για επανόρθωση, απέναντι στους ανθρώπους που δεν τους επιτρέπεται πλέον η συμμετοχή στις συζητήσεις του ESOTERICA.

Σε γενικές γραμμές, όταν έχουμε να κάνουμε με μηνύματα που αφαιρούνται από μία συζήτηση, καλό είναι να επιλέγουμε να μην απαντούμε σε αυτά, ιδιαιτέρως δε, όταν έχουν μεταφερθεί σε δεσμευμένο χώρο, δηλαδή δεν είναι ορατά πια από τα μέλη (σε ανάλογες περιπτώσεις, έχουμε προβεί ακόμα και σε επεμβάσεις διαγραφής των αναφορών (quotes) που σχετίζονται με τα μηνύματα αυτά, κυριότερα όταν τα τελευταία είναι υβριστικού περιεχομένου). Αλλά άνθρωποι είμαστε και κάποιες φορές θέλουμε να απαντήσουμε σε κάτι που μας θίγει. Όπως στην περίπτωσή σου. Ευχής έργον θα ήταν, να μην ερχόμαστε συχνά απέναντι σε τέτοια διλήμματα, αλλά όταν δεν μπορούμε να το αποφύγουμε, καλό είναι να μην συνεχίζεται η συζήτηση επί μακρόν, σεβόμενοι πάντα και το θέμα που φιλοξενεί τις απόψεις μας.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 23:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

amalia

Ευχής έργον θα ήταν, να μην ερχόμαστε συχνά απέναντι σε τέτοια διλήμματα, αλλά όταν δεν μπορούμε να το αποφύγουμε, καλό είναι να μην συνεχίζεται η συζήτηση επί μακρόν, σεβόμενοι πάντα και το θέμα που φιλοξενεί τις απόψεις μας.



ας επανελθουμε λοιπον στο θεμα μας: κιρηες κε κηριη, σιμπονηα βλεπο, παραγκεληες δε βλεπο, και ο μπατζανακις μου ηποφερι...

τη θα διαβαζαιται στης δηακοπες?

το βηβληο του Μαξημου Τορκεμαδουα???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 23:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θα το έπαιρνα το βιβλίο σου άθθρωπέ μου, αλλα έμαθα από έγκυρες πηγές οτι δεν εχει τους Δρακονιανούς μεσα. Ούτε λέει για τίποτις υπόγειες στοές, που πήγαινε το παληκάρ ο Νταβέλις να βολέψει τη γιαγιά-Ντουκέσα στο καραγιαπί της Ροδοδάφνης...

Οπότε, γιατί να το πάρω άθθρωπέ μου ?

Αυτά που λέει το βιβλίο σου κάνουν κακό. Ναι, κάνουν κακό. Το βιβλίο σου δείχνει, κακά και λάθος πράγματα, όπως π.χ. ότι μπορεί ο οποιοσδήποτε βλέποντας κάτι, όπως π.χ. αυτή η ρημάδα η σπηλιά που την έχουν κατραστρέψει και γεμίσει μπάζα να χρησιμοποιήσει το μυαλό του και να κάτσει να σκεφτεί. Μακριά από προμασημένες τροφές για κοπάδια προβάτων.

(Τι ήταν αυτό που βρήκα σήμερα στα επίμαχα οστεοφυλάκια, κομάτι μπαζων: πλακάκι από καμπινέ ! Σε διατηρητέο έργο πρώϊμης βυζαντινής αρχαιότητας. Το ξαναλέω. Κομάτι από πλακάκι από καμπινέ !!! Καθήστε και σκεφτείτε, τι δουλειά έχει σε υωόμετρο 800 μέτρων, μέσα στο οστεοφυλάκιο)

Έχω την εντύπωση, ότι κάποτε θα βρεθεί κάποιος, που θα με πεί και γλύφτη, ότι σου είπα κούφια και κενά "συγχαρητήρια", μη γνωρίζοντας και αγνοώντας, τι πραγματικά είπα σε σένα και τον Τάσο "Νταβέλη" στις αμέτρητες φορές που έχουμε συναντηθεί και γνωρίσει από κοντά τον τόπο. Για μένα προσωπικά ισχύει το "πόντο-πόντο". Αλλά που να τα ξέρουν αυτά...

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 00:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Βρίλ

(Τι ήταν αυτό που βρήκα σήμερα στα επίμαχα οστεοφυλάκια, κομάτι μπαζων: πλακάκι από καμπινέ ! Σε διατηρητέο έργο πρώϊμης βυζαντινής αρχαιότητας. Το ξαναλέω. Κομάτι από πλακάκι από καμπινέ !!! Καθήστε και σκεφτείτε, τι δουλειά έχει σε υωόμετρο 800 μέτρων, μέσα στο οστεοφυλάκιο)



εγω θα μιλησω για το τι δουλεια εχουν τα σκουπιδια εκει (και αλλού) στο δευτερο μερος του βιβλιου

σκεφθειτε απλα ποιος προβληματιστηκε με το πλακακι - ο κακος αμφισβητιας βριλ...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 00:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαναλαμβάνω. "Κακό" με είπαν κάποιοι, επειδή έλεγα πράγματα που δεν ήθελαν να ακούσουν. Που είναι αυτοί σήμερα και που έιναι αυτά που έλεγαν...


Υ.Γ. Αν ποτέ βρεθεί συνέχεια στη σπηλιά ή μια λογική εξήγηση για το τί συνέβη εκεί ή έστω μια ένδειξη που να επαληθεύει τους θρύλους - έστω και μέρος αυτών- θα γίνει με τον τρόπο που είδες σήμερα και μόνο έτσι. Και όχι με τίποτα τελετές και ... απ τ΄άλλα

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***


Edited by - Βρίλ on 13/07/2006 00:23:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2006, 19:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


αϊντε να κανουμε μια σοβαρη βιβλιοπαρουσιαση, αλλά οπως την θελουμε οι συγγραφεις


τον Σεπτεμβρη (περιπου και Θεου θελοντος) αποφασισαμε να κανουμε κοινη βιβλιοπαρουσιαση με τον Νταβελη, που αλλού, στο βουνο!


η παρουσιαση θα γινει με ολους τους κανονες της ληστοσυμμοριτικης αντιληψης, που σημαινει κοψιδια και αφθονο ρακοκρασο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 00:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιάννη εύχομαι καλές και πολλές αναγνώσεις στο βιβλίο σου…

Για τα υπόλοιπα δες το mail σου…


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 11:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Γιάννη
Διάβασα το βιβλίο σου και ομολογώ οτι μου αρεσε πάρα πολύ....!
Θέλω και μέσα απο εδώ να σου δώσω συγχαρητήρια....
Περιμένω με εξισου μεγάλο ενδιαφέρον να διαβάσω και το δεύτερο που θα ετοιμάσεις....
Να εχεις πάντα ΥΓΕΙΑ και ΗΡΕΜΙΑ και ΟΡΕΞΗ για να συνεχίζεις οπως κάνεις μέχρι τωρα, να αναζητάς, να εχεις ερωτηματικά, να αμφισβητείς, να ανακαλύπτεις, να προβληματίζεσαι, να αισθάνεσαι και να προσπαθείς, οπως ηδη κάνεις, να δείς τα ¨πράγματα¨ που δεν ειναι ¨ορατά¨ με την απλή ματιά...
Αν πάψουμε να αισθανόμαστε ετσι, μάλλον ειμαστε ¨νεκροί¨....και δεν το εχουμε καταλάβει....
Ο ΚΟΣΜΟΣ που ζουμε κρυβει ενα απο τα μεγαλύτερα ΜΥΣΤΗΡΙΑ.... ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ....
Εχουμε να μάθουμε πολλά ακόμη....
Θανάσης

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 13:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


φιλε μου Θαναση σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

μετρανε κατι παραπανω γιατι τα ειπες εσυ!


στο δευτερο βιβλιο (Θεου θελοντος) ειχα σκοπο να τσιταρω ενα μικρο αποσπασμα απο το βιβλιο σου, αν μου το επιτρεψεις

"ανεφερα παραπανω την εκφραση "αγαπημενο σας βουνο" - αυτο ισως ακουγεται καπως κοινοτοπο, αλλά αν το σκεφθειτε λιγο περισσοτερο, θα δειτε οτι για καποιον πιο εσωτερικο λογο πολλες φορες νιωθουμε οτι ενα βουνο μας "ταιριαζει" καλυτερα και αισθανομαστε πολυ ομορφα οταν ειμαστε σε αυτο.
ο λογος δεν ειναι απαραιτητα το φυσικο καλλος του.
ειναι κατι βαθυτερο, που εχει να κανει με τη δικη μας ψυχοσυνθεση και τον "χαρακτηρα" του βουνου."


νασαι παντα καλα!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 11:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φιλε μου Θαναση σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

μετρανε κατι παραπανω γιατι τα ειπες εσυ!


στο δευτερο βιβλιο (Θεου θελοντος) ειχα σκοπο να τσιταρω ενα μικρο αποσπασμα απο το βιβλιο σου, αν μου το επιτρεψεις

"ανεφερα παραπανω την εκφραση "αγαπημενο σας βουνο" - αυτο ισως ακουγεται καπως κοινοτοπο, αλλά αν το σκεφθειτε λιγο περισσοτερο, θα δειτε οτι για καποιον πιο εσωτερικο λογο πολλες φορες νιωθουμε οτι ενα βουνο μας "ταιριαζει" καλυτερα και αισθανομαστε πολυ ομορφα οταν ειμαστε σε αυτο.
ο λογος δεν ειναι απαραιτητα το φυσικο καλλος του.
ειναι κατι βαθυτερο, που εχει να κανει με τη δικη μας ψυχοσυνθεση και τον "χαρακτηρα" του βουνου."


νασαι παντα καλα!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



Καλημέρα σε ολους σας
Αγαπητέ φίλε Γιάννη βεβαίως και να χρησιμοποιήσεις οποιο απόσπασμα θέλεις...
Περιμένω - ουμε το δεύτερο βίβλιο σου...
Θανάσης
Πάνειος


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 10:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


φιλε Θαναση ευχαριστω!


ελπιζω να κατορθωσεις ναρθεις στην ληστοσυμμοριτικη βιβλιοπαρουσιαση



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 00:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμάν. Mystic Union. 8 Οκτώβρη; Κυριακή. Θα'μαι Αθήνα. Ως τότε θα'χω προλάβει να διαβάσω και το βιβλίο του Τάσου. Θα έχω και απορίες. Να'ρθω;;; Χρωστάω και κάτι μπύρες στον Βρίλ από πρόπερσι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 00:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ!
8 Οκτώβρη!
8 Οκτώβρη!
8 Οκτώβρη!

KAΠΕΤΑΝΑΙΟΙ,
μου δίνετε το δικαίωμα να το κάνω...βούκινο?

Βάλτε το και σε κανα άλλο topic γιατί εδώ μέσα μπορεί να μην το δούνε κάποιοι ενδιαφερόμενοι,
κι εγώ κατά λάθος το είδα...

Εγώ και η Brie Boy τι κερδίζουμε που απαντήσαμε πρώτοι?
Εξτρα κοψίδια και κρασί
ή μια ζεϊμπεκιά πριβέ-πίστα "Μες της Πεντέλης τα βουνά" ?

(Εγώ θελω και τα 2 παρεμπιπτόντως... αλλά αυτή τη φορά θα έρθω με αυτοκίνητο γιατί έχω κακή εμπειρία όταν τραγουδάω το συγκεκριμένο τραγούδι οδηγώντας δίτροχο όχημα στην Πεντέλη...)



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy