ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Είμαστε εξωγήινοι; Ανήκουμε σε μια νέα γήινη φυλή που δημιούργησαν πλάσματα απο το διάστημα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
anastoleas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 21:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anastoleas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βάση των πηγών μου, όλα αυτά αληθεύουν. Είμαστε οι σπόροι της πρώτης διαπλανιτικής φυλής...

at.

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 22:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βάση των πηγών μου, όλα αυτά αληθεύουν. Είμαστε οι σπόροι της πρώτης διαπλανιτικής φυλής...

at.


Τι θέλει άραγε να πεί ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ο ποιητής....;;;



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 12/07/2006 22:38:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 22:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Βάση των πηγών μου, όλα αυτά αληθεύουν. Είμαστε οι σπόροι της πρώτης διαπλανιτικής φυλής...

at.


Τι θέλει άραγε να πεί ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ο ποιητής....;;;



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 12/07/2006 22:38:23


Οτι είμαστε όλοι μια ωραία ατμοσφαιρα

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 23:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Οτι είμαστε όλοι μια ωραία ατμοσφαιρα

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***


Και επειδή όλοι ξέρουμε που θα καταλήξει αυτό το topic... (θα αρχίσει με δουλεμα...ειρωνίες...δεδομένα και αποδείξεις του καναπέ, του γκουγκλ και της φαντασίας του καθενός...θα εμπλακουν μετά οι Δρακόνιοι, οι Μασωνοι και ή ομάδα Ε....εεε θα πεί και κάτι και ο μέγα Δάσκαλος (Πάλμολιβ) σε στύλ...www.loveandlight.com και μετά θα αρχίσουν τα μπινελίκια, θα έρθει η αστυνομία γιατί θα ακούσει αναφορές για βιασμούς από εξωγήινους... και θα αρχίσουν να εμπλέκονται άτομα που κάνουν διπλολογαριασμούς... κλπ κλπ κλπ)

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ....

ΒΡΙΛ...ήρθαν οι σπηλαιολογικοί σάκοι από την Πολωνία...Come and get it και φέρε και 27.23 ευρόπουλα...



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 23:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε....εεε θα πεί και κάτι και ο μέγα Δάσκαλος (Πάλμολιβ) σε στύλ...www.loveandlight.com και μετά θα αρχίσουν τα μπινελίκια.....


ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...ΤΟ LOVE AND LIGHT ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ SITE......


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 00:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ anastoleas

Όταν λες ανήκουμε, ποιούς εννοείς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 00:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...ΤΟ LOVE AND LIGHT ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ SITE......

Ναι... !

Και ασχολείται με "After Death Communications"

΄Ντάξει...

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 01:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Βάση των πηγών μου, όλα αυτά αληθεύουν. Είμαστε οι σπόροι της πρώτης διαπλανιτικής φυλής...

at.



σωστα!

ηρθαμε σαν σπόρια ιων που ταξιδεψαν στο διαστημα με τον αστρικο ανεμο του πλανητικου συστηματος που γεννηθηκαμε (και ετσι συνεχιζουμε να αποικουμε τον γαλαξια - εκπεμποντας σπόρια ιων) - και δεν κανω πλακα, επιστημονες το λενε


εμενα με λενε Η5Ν2

εσενα?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 03:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:
Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...

AZAΧ_ΧΑΖΑ
το παραπάνω απόσπασμα προέρχεται από την ψηφιακή σου υπογραφή. Όπως μπορείς και μόνος σου να καταλάβεις διαβάζοντάς την, είναι υποτιμητική για ένα μεγάλο σύνολο ανθρώπων (για να υπολογίσω...το 99% των μελών των forums!!!)
Εφόσον υποτιμητικές εκφράσεις έστω και για έναν άνθρωπο - και όχι 14.220, που είναι το 99% των μελών των forums - δεν είναι αποδεκτές στις συζητήσεις του ESOTERICA, η παραπάνω φράση είναι 14.220 φορές μη αποδεκτή.
Θα συνιστούσα το συντομότερο δυνατό να την αφαιρέσεις. Σε διαφορετική περίπτωση, θα αναγκαστούμε να κάνουμε εμείς επέμβαση.


Όσον δε αφορά τα μη σχετικά με το θέμα μηνύματα που έχετε αποστείλει και εσύ καθώς και ο Βριλ (και που δεν αφορούν μόνο αυτό το θέμα, αλλά και πολλά άλλα), θα απομακρυνθούν από το θέμα εάν συνεχίσετε αυτήν την τακτική υποβίβασης ανθρώπων, θεμάτων, σκέψεων, απόψεων, κ.λπ.

Αυτός ο τρόπος συμμετοχής δεν είναι αποδεκτός στις συζητήσεις του ESOTERICA. Εφόσον θέλετε να συνεχίσετε να συμμετέχετε στις συζητήσεις, σας συστήνω να τον σταματήσετε.

________________________________________________________________

anastoleas να σε καλωσορίσω στα forums
Καλό θα ήταν να μας αναφέρεις και ποιες είναι οι πηγές σου. Για το εάν όλα αυτά αληθεύουν, εδώ είμαστε να το ερευνήσουμε και να το συζητήσουμε.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 10:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:
Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...

AZAΧ_ΧΑΖΑ
το παραπάνω απόσπασμα προέρχεται από την ψηφιακή σου υπογραφή. Όπως μπορείς και μόνος σου να καταλάβεις διαβάζοντάς την, είναι υποτιμητική για ένα μεγάλο σύνολο ανθρώπων (για να υπολογίσω...το 99% των μελών των forums!!!)
Εφόσον υποτιμητικές εκφράσεις έστω και για έναν άνθρωπο - και όχι 14.220, που είναι το 99% των μελών των forums - δεν είναι αποδεκτές στις συζητήσεις του ESOTERICA, η παραπάνω φράση είναι 14.220 φορές μη αποδεκτή.

Πρός Αμαλία....

1. Πού ξέρεις αν η υπογραφή μου αναφέρετε σε αυτό το φόρουμ (Εσοτέρικα) και δεν είναι γενική....;;;
2. Μετά από τόσους μήνες που υπογράφω με αυτόν τον τρόπο ...ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ;;;
3. Ένα παράδειγμα.... Πές οτι έχεις ένα πολύ καθαρό πρόσωπο ...περιποιημένο ...πανέμορφο...και έρχεται κάποιος και σε αποκαλεί ΣΠΥΡΙΑΡΑ...
Το πρώτο πράγμα που θα αναρωτηθείς είναι ...γιατι με λέει έτσι.;;; αφού δεν έχω....και θα τον αγνοήσεις γιατί δεν είναι αλήθεια ...άρα δεν σε πειράζει....
Τώρα όμως πές οτι έχεις σπυρια στο πρόσωπο και μάλιστα πολλά....και έρχεται κάποιος και σε αποκαλεί ΣΠΥΡΙΑΡΑ...τότε θα τα πάρεις στο κρανίο ...θα τσαντιστείς και θα του πείς να το πάρει πίσω ... (εκτός αν είσαι ο Ζιντάν και του ρίξεις κεφαλιά....)
Τι θέλω να πώ .....;;;; οτι μας πειράζει κάτι που λέει ο άλλος όταν αυτό είναι αλήθεια....σωστά;;;;
Άρα λοιπόν αφού σε πειράζει η υπογραφή μου, σύμφωνα με την λογική μου ...αυτά που λέει η υπογραφή μου είναι αλήθεια....σωστά;;;

Ελευθερία δεν έχουμε να εκφραστούμε όπως θέλουμε;;;

Γιατί ολοι έχετε κακολογίσει την λέξη ΒΛΑΚΕΙΑ.... δηλαδη τί να πώ ;;; ΧΑΖΟΜΑΡΑ;
Το αντίθετο του άσπρου που είναι το μάυρο, είναι λέξη ταμπού;;; ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ;;;


quote:

Θα συνιστούσα το συντομότερο δυνατό να την αφαιρέσεις. Σε διαφορετική περίπτωση, θα αναγκαστούμε να κάνουμε εμείς επέμβαση.

Να αφαιρέσω κάτι που πιστεύω;;;; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.....
ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΣΟΥ ΑΥΤΗ .... ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ....
Αν νομίζετε οτι δεν αρμόζουν οι ιδέες μου στο φόρουμ του ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ τότε ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ με..... αλλά το να κάνεις επέμβαση υποτιμα και εσένα αλλά και το ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ

quote:

Όσον δε αφορά τα μη σχετικά με το θέμα μηνύματα που έχετε αποστείλει και εσύ καθώς και ο Βριλ (και που δεν αφορούν μόνο αυτό το θέμα, αλλά και πολλά άλλα), θα απομακρυνθούν από το θέμα εάν συνεχίσετε αυτήν την τακτική υποβίβασης ανθρώπων, θεμάτων, σκέψεων, απόψεων, κ.λπ.

Αυτός ο τρόπος συμμετοχής δεν είναι αποδεκτός στις συζητήσεις του ESOTERICA. Εφόσον θέλετε να συνεχίσετε να συμμετέχετε στις συζητήσεις, σας συστήνω να τον σταματήσετε.


Έρχεται ο καθένας και λέει μια βλακεία χωρίς να στιρίζεται πουθενα...τι πρέπει εμείς να κάνουμε;;;; ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΜΠΡΑΒΟ;;; ΤΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;; ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΟΥ;;;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΝΕ ΠΛΑΚΑ..... ΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ;;;;

Αντί να διαγράψεις αυτούς λοιπόν, ρίχνεις το διαχειριστιλίκη σου σε άτομα σαν εμένα και τον Βρίλ....
Σε διαβεβαιώνο πως είμαι οπαδός του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ...αρκει ο άλλος να μπορεί να μου αποδείξει τα λεγόμενα του....
Αν έχεις παρατηρήσει ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ειρωνευτεί προσωπικές εμπειρίες άλλων... και ούτε πρόκειτε....γιατί κάτι τέτοια δεν μπορεί ο άλλος να μου το αποδείξει... όταν όμως έρχεται και μας λέει σύμφωνα με τις πηγές μου (και δεν μας λέει ποιές είναι), ή ο θείος της μαμάς μου που ήταν σε ένα καράβι μούτσος είδε ....κλπ κλπ ή ...βάλε το ΄χερι σου σε βραστή κατσαρόλα και δεν θα πάθεις τίποτε....ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ.... ειρώνικα ή όχι ....ΑΥΤΟΣ ΕΙΜΑΙ και ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ....γιατι στην αντίθετη περίπτωση αν άλλαζα ...ΔΕΝ θα ήμουν ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.....

ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ...Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ....ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΣΤΕ ΤΟΤΕ ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΜΕ.....



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 10:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσον δε αφορά τα μη σχετικά με το θέμα μηνύματα που έχετε αποστείλει και εσύ καθώς και ο Βριλ (και που δεν αφορούν μόνο αυτό το θέμα, αλλά και πολλά άλλα), θα απομακρυνθούν από το θέμα εάν συνεχίσετε αυτήν την τακτική υποβίβασης ανθρώπων, θεμάτων, σκέψεων, απόψεων, κ.λπ.

Αγαπητή Αμαλία.

Να με προτρέπεις να μην εκφράζω τη γνώμη μου, που αρκετές φορές είναι αντίθετη με κάποιους, έιναι σαν να υποβιβάζεις εμένα, τον Αζάχ και άλλους που δεν συμφωνούν με κάποιους (ονόματα δε λέμε).

Να περιορίζεις λοιπόν τα θέματά μου, τις σκέψεις μου και τις απόψεις μου, είναι κάτι που δε σε τιμά, και σε επέκταση ούτε το χώρο, που θέλει να δείχνει μια ανοχή στο θέμα της υποβίβασης ανθρώπων, θεμάτων, σκέψεων, απόψεων, κ.λπ.

Είναι περιορισμός της Δημοκρατικότητας του Φόρουμ.

Για σκέψου το λίγο...

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 14:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

amalia

quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...



το παραπάνω απόσπασμα προέρχεται από την ψηφιακή σου υπογραφή. Όπως μπορείς και μόνος σου να καταλάβεις διαβάζοντάς την, είναι υποτιμητική για ένα μεγάλο σύνολο ανθρώπων (για να υπολογίσω...το 99% των μελών των forums!!!)
Εφόσον υποτιμητικές εκφράσεις έστω και για έναν άνθρωπο - και όχι 14.220, που είναι το 99% των μελών των forums - δεν είναι αποδεκτές στις συζητήσεις του ESOTERICA, η παραπάνω φράση είναι 14.220 φορές μη αποδεκτή.



Κυρα μας των Κλειδιωνε, εχω την εντυπωση οτι ο AZAΧ_ΧΑΖΑ γραφοντας για "προνομιο" και "μεταδοση" οταν αναφερεται στο 99% των μελων, δεν τους λεει βλακες αλλά οτι εχουν την επιλογη-προνομιο να γινουν αν το θελησουν, ή να μην γινουν

πως μπορουν να γινουν?

αποδεχομενοι τις μπαρουφες του καθε πιτριρικα που κανει πλακα ή του καθε ψωνισμενου...

συμφωνω απολυτως μαζι του και βαζω τον εαυτο μου στο 99% των μελων που εχει το προνομιο να αποφασιζει αν θα γινει βλακας ή θα μαθει κατι παραπανω!

quote:

Όσον δε αφορά τα μη σχετικά με το θέμα μηνύματα που έχετε αποστείλει και εσύ καθώς και ο Βριλ (και που δεν αφορούν μόνο αυτό το θέμα, αλλά και πολλά άλλα), θα απομακρυνθούν από το θέμα εάν συνεχίσετε αυτήν την τακτική υποβίβασης ανθρώπων, θεμάτων, σκέψεων, απόψεων, κ.λπ.



μιλαμε για σοβαρα θεματα?

οπως η ενεργοποιηση του DNA μας, ο βιασμος απο 4 εξωγηινες και τα λοιπα παρεμφερη?

quote:

Αυτός ο τρόπος συμμετοχής [b]δεν είναι αποδεκτός στις συζητήσεις του ESOTERICA.



θυμασαι μηπως τους βρυκολακες και τι γραφοταν εκει μεσα?

θυμασαι τις προφητειες οπου τον περασμενο Νοεμβρη θα γινοταν πολεμος με την Τουρκια και θα παιρναμε την Πολη?

ηταν αποδεκτος ο τροπος συζητησης εκει μεσα πριν σκασω μυτη και τα κλειδωσετε? (απο τα μπινελικια που επεφταν πριν και μετα εννοειται)


quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ

Έρχεται ο καθένας και λέει μια βλακεία χωρίς να στιρίζεται πουθενα...τι πρέπει εμείς να κάνουμε;;;; ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΜΠΡΑΒΟ;;; ΤΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;; ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΟΥ;;;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΝΕ ΠΛΑΚΑ..... ΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ;;;;


Σε διαβεβαιώνο πως είμαι οπαδός του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ...αρκει ο άλλος να μπορεί να μου αποδείξει τα λεγόμενα του....
Αν έχεις παρατηρήσει ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ειρωνευτεί προσωπικές εμπειρίες άλλων... και ούτε πρόκειτε....γιατί κάτι τέτοια δεν μπορεί ο άλλος να μου το αποδείξει... όταν όμως έρχεται και μας λέει σύμφωνα με τις πηγές μου (και δεν μας λέει ποιές είναι), ή ο θείος της μαμάς μου που ήταν σε ένα καράβι μούτσος είδε ....κλπ κλπ ή ...βάλε το ΄χερι σου σε βραστή κατσαρόλα και δεν θα πάθεις τίποτε....ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ.... ειρώνικα ή όχι ....ΑΥΤΟΣ ΕΙΜΑΙ και ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ....γιατι στην αντίθετη περίπτωση αν άλλαζα ...ΔΕΝ θα ήμουν ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.....



δεν εχει δικιο?

ρωταω ως μερος του 99%...

quote:

Brie Boy

Ναι ρε συ Dying, είστε καλοπροαίρετοι, αλλά και το να λέει ο άλλος ότι του κάναν πεολιχεία 4 εξωγηίνες που κάνανε ''βζιν, βζούν'' και η Αμαλία να τον ρωτάει ''τί βαθύτερο αποκόμισε από την όλη εμπειρία'', δεν είναι εμπαιγμός όλων των υπολοίπων;

Έλεος δηλαδή.



αυτο ειναι απο εδω: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8318 το "με βιασαν εξωγηινες"

οπου λες επισης Κυρα μας των Κλειδιωνε:

"Προτείνουμε και τονίζουμε για οποιονδήποτε επιθυμεί να συμμετάσχει στην παρούσα συζήτηση να αντιμετωπίσει το θέμα με τη σκοπιμότητα ενός δημιουργικού διαλόγου. Είναι προφανές, πως άλλου τύπου συμμετοχές (υπονομευτικές, χλευαστικές, υποτιμητικές, κοροϊδευτικές, παραπλανητικές, κ.λπ) ακόμα και από τον ίδιο το θεματοθέτη θα αντιμετωπιστούν αναλόγως."


θα πρεπει να σβυστουν ολα σχεδον τα ποστ οσων εχουμε γραψει εκει

ΥΓ. γιατι εχω την εντυπωση οτι καθε καλοκαιρι βλεπω την ιδια ταινια?

και φετος ειναι δροσερος ο καιρος για να το αποδωσω στην ζεστη...


ΥΓ.2 δεν υπαρχει προβλημα και παμε να το δημιουργησουμε?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 13/07/2006 14:58:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 15:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έρχεται ο καθένας και λέει μια βλακεία χωρίς να στιρίζεται πουθενα...τι πρέπει εμείς να κάνουμε;;;; ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΜΠΡΑΒΟ;;; ΤΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;; ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΟΥ;;;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΝΕ ΠΛΑΚΑ..... ΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ;;;;

Εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι καν μαζί τους και δεν χαλάω την ζαχαρένια μου. Δεν έχει να κάνει με απάθεια, απλά δεν τσιμπάω....


quote:
Brie Boy

Ναι ρε συ Dying, είστε καλοπροαίρετοι, αλλά και το να λέει ο άλλος ότι του κάναν πεολιχεία 4 εξωγηίνες που κάνανε ''βζιν, βζούν'' και η Αμαλία να τον ρωτάει ''τί βαθύτερο αποκόμισε από την όλη εμπειρία'', δεν είναι εμπαιγμός όλων των υπολοίπων;

Έλεος δηλαδή.


Δεν έχει και άδικο....

Με λίγα λόγια, ο Bριλ και ο AZAX (και άλλοι βέβαια) έχουν χαράξειτην δική τους πορεία μέσα στο esoterica και δεν νομίζω πως μπορεί αυτή να αλλάξει. Απλά σε άλλους θα αρέσουν και σε άλλους όχι....

Πιστεύω πως όποιος έχει την διάθεση (ή και τα κότσια καμμιά φορά) να αντιπαρετεθεί μαζί τους, θα το κάνει. Το να φιμώσουμε απόψεις μάλλον κακό θα κάνει τελικά παρά καλό....

Στο κάτω-κάτω, μέσα από την διαμμάχη πολλές φορές βγαίνουν και θετικά στοιχεία και προσωπικά μπορώ να βεβαιώσω πως και οι "σκληροί" του esoterica γνωρίζουν πότε έχουν δίκιο και πότε έκαναν λάθος....

Edited by - KERRY KING on 13/07/2006 15:29:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 16:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΤΣΙ ΦΑΓΩΘΕΙΤΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
anastoleas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 17:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anastoleas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ. Η ΠΡΩΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΓΛΥΚΙΑ ΓΕΥΣΗ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ ΞΕΡΟΛΩΝ.
ΕΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΚΙΟ. ΚΑΘΕΤΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΒΑΣΙΜΑ.
ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ . ΗΘΕΛΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΦΟΣΟΝ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΘΗΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΧΘΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ?
ΣΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 Ο ΝΤΑΓΚΛΑΣ ΟΥΑΛΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΕΜΟΡΙ ΤΗΣ ΤΖΟΡΤΖΙΑ ΣΥΝΕΚΡΙΝΕ ΤΟ DNA 800 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΤΕΛΗΞΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΘΗΛΥΚΗ ΠΡΟΓΟΝΟ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΡΕΜΠΕΚΑ ΚΑΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΠΕΡΚΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ DNA 147 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ , ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 150.000 ΜΕ 300.000 ΧΡΟΝΙΑ.
ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ Ο ΓΟΥΕΣΛΙ ΜΠΡΑΟΥΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΟΥ ΜΙΣΙΓΚΑΝ.
ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΕΥΡΕΝΗΤΩΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ 150 ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ , ΕΥΡΩΠΗ , ΑΦΡΙΚΗ , ΑΣΙΑ. ΟΛΟΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΚΤΕΛΗΞΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.

ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΓΟΝΟΣ (ΓΥΝΑΙΚΑ) ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΗ ΓΗ .

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ ΟΤΑΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ Ή ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΟΥΝ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ?

at.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 19:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΓΟΝΟΣ (ΓΥΝΑΙΚΑ) ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΗ ΓΗ .

Ενδιαφέρον. Πως βγαίνει αυτό το συμπέρασμα;

Α, ναι. Σε αντίθεση με τον φίλτατο jonniebegood, εγώ ανήκω στο 1% . Παραδόξως όμως θα συμφωνήσω με ότι έγραψε.

Edited by - stemix on 13/07/2006 20:02:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 20:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία.
Για ακόμα μία φορά την πληρώνουν αυτοί που σκέπτονται ή ξέρουν κάτι παραπάνω από το 99% και δεν κάνουν πλάκα.

Ορίστε πάλι, δηλαδή πόσες φορές θα πρέπει σε αυτό το φόρουμ να αναφέρουμε την βιοσυμβατότητα μεταξύ των ειδών;
Πόσες φορές θα πρέπει να γράψουμε σε άσχετους με την βιολογία ανθρώπους, που διάβασαν κάτι που έγραψαν ψυχοπαθείς εκμεταλευτές, ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΓΗ!!!
ΠΟΣΕΣ;
ΠΟΣΕΣ;
ΠΟΣΕΣ;
ΠΟΣΕΣ;
ΠΟΣΕΣ;
ΠΟΣΕΣ;
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΜΕΛΙΣΣΑΣ Ή Η ΓΥΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΟΣΜΟ - ΓΗΙΝΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ; ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ DNA Ε;

ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΥΘΕΩΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΞΗΓΗΣΗ - ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΗΔΙΕΣ; ΜΗΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ "ΕΙΔΙΚΕΣ" ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 21:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΓΟΝΟΣ (ΓΥΝΑΙΚΑ) ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΗ ΓΗ .

Ενδιαφέρον. Πως βγαίνει αυτό το συμπέρασμα;



κι εγω ενδιαφερομαι να μαθω


να προσθεσω οτι η κοινη προγονος βρεθηκε αναλυοντας και συγκρινοντας το DNA των μιτοχονδριων, που αποτελουν αυτονομους και ξενους οργανισμους μεσα στο κυτταρο και μεταδιδονται μονο απο την μητερα μας


φιλε anastoleas ελπιζω να μην παρεξηγησες το ποστ μου για τους ιους πριν ψαξεις...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
anastoleas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 23:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anastoleas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥ FORUM.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΗ ΟΛΩΝ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΜΟΙΡΑΣ ΚΑΙ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...

ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ: ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΝΔΟΓΑΜΙΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΓΓΥΣ ΑΝΑΤΟΛΗ.ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΚΤΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΜΕΛΗΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΠΕΚΤΑΣΗΣ ΗΤΑΝ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΩΘΟΥΣΑΝ ΚΡΥΦΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥΣ ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΘΕΣΜΟΥΣ ΟΠΩΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΓΙΔΕΥΣΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΙΣ ΜΑΖΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΡΕΞΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ Ο DAVID ICKE ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ "ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ"
-ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΠΩΣ Ο ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ ΤΩΝ ΟΥΙΝΔΣΟΡ , ΟΙ ΡΟΘΤΣΙΛΝΤ , ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΒΑΣΙΛΙΚΟΙ ΟΙΚΟΙ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΑ , ΟΙ ΡΟΚΦΕΛΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΟΥ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕΝΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ , ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ,ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΣΤΕΛΕΧΟΙ.-
Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΜΑΣ ΓΥΡΙΖΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ.

ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΣΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ Η ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΓΗΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ.

ΑΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΕΞΗΣ : Ο ΗΛΙΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 100 ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑΞΙΑ ΜΑΣ.Ο ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΑΣ ΣΕΡΦ ΦΡΑΝΣΙΣ ΚΡΙΚ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΕΙΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΑΛΑΞΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1.000.000 ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ 297.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ 4,3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΟ ΑΣΤΡΟ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ. ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΟΠΑΡΜΕΝΟΣ ΟΤΑΝ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΖΩΗ,ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ Η ΖΩΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΑΝΟΧΑ ΣΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ.

at.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 00:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ Ο DAVID ICKE ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ "ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ"
-ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΠΩΣ Ο ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ ΤΩΝ ΟΥΙΝΔΣΟΡ , ΟΙ ΡΟΘΤΣΙΛΝΤ , ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΒΑΣΙΛΙΚΟΙ ΟΙΚΟΙ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΑ , ΟΙ ΡΟΚΦΕΛΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΟΥ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕΝΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ , ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ,ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΣΤΕΛΕΧΟΙ.-
Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΜΑΣ ΓΥΡΙΖΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ.

Ολα αυτά είναι νέο-μυθολογία που ξεκίνησε από τον Νταίνικεν (άθελά του θέλω να πιστεύω) και συνεχίζεται με τον Σίτσιν, τον Ικε κ.α.
Δεν αμφιβάλλω ότι κάποια στοιχεία είναι αληθινά (πχ για τις βασιλικές και αριστοκρατικές οικογένειες που ενώνονται μεταξύ τους με τα δεσμά του γάμου τουλάχιστον μέχρι το πρόσφατο παρελθόν) αλλά κάτι τέτοιο δεν κάνουν και οι οικονομικά ισχυρές οικογένειες του πλανήτη; Τώρα αν όλοι αυτοί κατάγονται από την Αίγυπτο ή την Σουμερία μπορείς εσύ να το διασταυρώσεις με δική σου έρευνα; Δύσκολο το βλέπω...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 03:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας χαλαρώσουμε λίγο. Δεν προσβάλλει κανέναν η υπογραφή του φίλου AZAX_XAZA.

Τώρα σχετικά με το θέμα...

quote:
Ο ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΑΣ ΣΕΡΦ ΦΡΑΝΣΙΣ ΚΡΙΚ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΕΙΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΑΛΑΞΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1.000.000 ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ 297.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ 4,3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΟ ΑΣΤΡΟ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ. ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΟΠΑΡΜΕΝΟΣ ΟΤΑΝ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΖΩΗ,ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ Η ΖΩΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΑΝΟΧΑ ΣΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ.


Δε νομίζω να μπορεί να είναι κανείς σίγουρος για το αν υπάρχει ζωή αλλού ή όχι. Εστω ότι υπάρχει. Πώς συνδυάζεται αυτό με το ερώτημα του τόπικ " Είμαστε εξωγήινοι; Ανήκουμε σε μια νέα γήινη φυλή που δημιούργησαν πλάσματα απο το διάστημα; "

Γιατί, εφόσον στη γη υπήρξαν οι προϋποθέσεις να αναπτυχθεί ζωή, να μας έχουν δημιουργήσει πλάσματα από το διάστημα? Πώς φτάνεις σε αυτό το συμπέρασμα?
Και γιατί αυτός ο γυναικείος πρόγονος δεν θα μπορούσε να ζει στη γη? Από που αντλείς τα στοιχεία αυτά?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 03:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Υπάρχουν τρόποι για να πεις την άποψή σου και για να είσαι αυτός που είσαι, χωρίς να προσβάλλουν τους άλλους ανθρώπους. Ούτε του εδώ forum, ούτε κάποιου άλλου.
Πιστεύω πως μπορείς να σκεφτείς έναν τρόπο, ώστε να πεις την άποψή σου στην ψηφιακή σου υπογραφή, χωρίς αυτή να είναι προσβλητική για μια μερίδα ανθρώπων. Σου υπενθυμίζω τους κανονισμούς, για τους οποίους επέλεξες το κουμπί Συμφωνώ κατά την είσοδό σου στο forum:

Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες

Έχεις λοιπόν περιθώριο μία βδομάδα, ώστε να αλλάξεις τη συγκεκριμένη φράση της υπογραφής σου, ώστε να μην παραβαίνει τον παραπάνω κανονισμό.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 10:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aμαλιδα μου (οπως λεμε πεταλιδα).

Αν εγω εμπαινα σε ενα forum οπου καποιος εγραφε κατι εξωφρενικο και δεν εβλεπα καμια αντιδραση μα ΚΑΜΙΑ αντιδραση και ολοι του απαντουσαν με κατανοηση και με "σεβασμο" στην κουκουναρα που εγραψε και εψαχναν να βρουν τι το "εσωτερικον" αποκομισε απο την εμπειρια του τοτε θα ανησυχουσα για το forum αυτο.

Οκ το εσωτερικα εχει μια θεματολογια. Δεκτο και σεβαστο. Αλλα αν εξαφανισετε τους ρυθμισικους παραγοντες αρνητικης ανατροφοροτησης διοτι "προσβαλλουν τους κικιρικου που ονειρευονται την Σεξογηινη" κατα την ταπεινη μου γνωμη (ασπαστειτε τη ρε ! σεβαστειτε τη ρε !) μονο κακο θα κανετε.

Καλημερα.


Edited by - Angelos on 14/07/2006 10:46:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 10:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ

Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες


ΑΝ ΕΣΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ...ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ...ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ....
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ (ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΙΠΑ, ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ) ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΓΕΝΗΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ....

quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Έχεις λοιπόν περιθώριο μία βδομάδα, ώστε να αλλάξεις τη συγκεκριμένη φράση της υπογραφής σου, ώστε να μην παραβαίνει τον παραπάνω κανονισμό.

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΒΑΙΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ....

ΕΧΕΤΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....

ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ .... ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ .... (ΟΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΥΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ)

ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ....ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΟΥ.....
ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ .... ΘΑ ΒΑΡΕΘΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ....
ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ....ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΜΕ......




Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 11:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ συνιστώ ηρεμία και προσωπικά δεν νομίζω ότι η υπογραφή του Αζάχ είναι ένα θέμα τόοοοοσο σοβαρό, ώστε να αναλωνόμαστε σε αυτό.

Ο Αζάχ υπογράφει με το κειμενάκι αυτό, το οποίο τον εκφράζει, δεν προσβάλλει κανέναν συγκεκριμένο -παρα μόνο όσους έχουν τη μύγα να μυγιαστούν- και άν κατακρίναμε όποιον γράφει σε διφορούμενη λακωνική, τότε θα έπρεπε να αναθεματίζουμε πολλούς. Δεν ήταν ο Διογένης ο Κυνικός αυτός που είπε κάτι κυνικό στο Μεγαλέξανδρο ? Έβγαλε ο Στρατηλάτης το σπαθί να τον σκοτώσει ?

Δείξτε λοιπόν ανοχή στην άποψη του καθενός, αντικείμενο που δίνετε μεγάλη σημασία στο φόρουμ -και πολύ σωστά κάνετε.

Αμαλία, νομίζω ότι η παρατήρησή σου είναι μόνο εν μέρη σωστή, γιατι αν επιμείνεις παραπέρα για την αλλαγή της υπογραφής είναι σαν να εξασκείς την εξουσία σου να φιμώσεις μια αποψη διαφορετική από τη δική σου.


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 12:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μερικες υπογραφες που είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες

quote:
Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!

quote:
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

quote:
Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό

quote:
Ενας εκπαιδευμένος πολεμιστής πρέπει να είναι ικανός να αντεπεξέλθει εναντίον ενός εχθρικού στρατού χωρίς να χρησιμοποιήσει ματωμένο σπαθί.


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 14:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ συνιστώ ηρεμία και προσωπικά δεν νομίζω ότι η υπογραφή του Αζάχ είναι ένα θέμα τόοοοοσο σοβαρό, ώστε να αναλωνόμαστε σε αυτό.

Ο Αζάχ υπογράφει με το κειμενάκι αυτό, το οποίο τον εκφράζει, δεν προσβάλλει κανέναν συγκεκριμένο -παρα μόνο όσους έχουν τη μύγα να μυγιαστούν- και άν κατακρίναμε όποιον γράφει σε διφορούμενη λακωνική, τότε θα έπρεπε να αναθεματίζουμε πολλούς. Δεν ήταν ο Διογένης ο Κυνικός αυτός που είπε κάτι κυνικό στο Μεγαλέξανδρο ? Έβγαλε ο Στρατηλάτης το σπαθί να τον σκοτώσει ?

Δείξτε λοιπόν ανοχή στην άποψη του καθενός, αντικείμενο που δίνετε μεγάλη σημασία στο φόρουμ -και πολύ σωστά κάνετε.

Αμαλία, νομίζω ότι η παρατήρησή σου είναι μόνο εν μέρη σωστή, γιατι αν επιμείνεις παραπέρα για την αλλαγή της υπογραφής είναι σαν να εξασκείς την εξουσία σου να φιμώσεις μια αποψη διαφορετική από τη δική σου.


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***


ΠΑΡΑΔΟΞΟΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΡΙΛ

ΑΜΑΛΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ AZAΧ_ΧΑΖΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 23:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Βρίλ

Εγώ συνιστώ ηρεμία και προσωπικά δεν νομίζω ότι η υπογραφή του Αζάχ είναι ένα θέμα τόοοοοσο σοβαρό, ώστε να αναλωνόμαστε σε αυτό.



συμφωνω!

δεν υπηρξε προσωπικη αντιπαραθεση, δεν υπηρξε υβρισμος και δεν πιστευω οτι παραπονεθηκε ο Πανό μονο για τον ΑΖΑΧ - δεν πιστευω πως παραπονεθηκε για κανεναν


ειπα παραπανω οτι τοχω ξαναδει το εργο, μονο που περσυ υπηρχαν αφορμες: υβρεις, προσωπικες αντιπαραθεσεις, αποκαλυψεις προσωπικων δεδομενων, κτλ, κτλ - και φυσικα μαζι με τα ξερα, καηκαν και τα χλωρα

φετος δεν βλεπω τιποτα επιληψιμο, τουναντιον τελευταια το φορουμ απεκτησε ξανα μια δυναμικη που οφειλεται σε παλια (που ξαναγραφουν) και νεα μελη


ελπιζω η συμμετοχη μας στο τοπικ και η εκφραση της γνωμης μας να μην εξελιχθει στην συνεχεια στο παλιο σεναριο "βιετκονγκ κομιτατζηδες που φορανε τις στολες μας"


και το λεω εγω που υπηρξα καποτε μαυρο προβατο που μεταλλαχθηκε για καποιους σε σαλιγκαρι που γλυφει (με πολλα σαλια ) τους συντονιστες οταν ειπα οτι το εσωτερικα ειναι επιλογη μου και το θεωρω δημοκρατικοτερο αλλων


ο Αγγελος το εθεσε σωστα νομιζω: "Αν εγω εμπαινα σε ενα forum οπου καποιος εγραφε κατι εξωφρενικο και δεν εβλεπα καμια αντιδραση μα ΚΑΜΙΑ αντιδραση και ολοι του απαντουσαν με κατανοηση και με "σεβασμο" στην κουκουναρα που εγραψε και εψαχναν να βρουν τι το "εσωτερικον" αποκομισε απο την εμπειρια του τοτε θα ανησυχουσα για το forum αυτο.

Οκ το εσωτερικα εχει μια θεματολογια. Δεκτο και σεβαστο. Αλλα αν εξαφανισετε τους ρυθμισικους παραγοντες αρνητικης ανατροφοροτησης διοτι "προσβαλλουν τους κικιρικου που ονειρευονται την Σεξογηινη" κατα την ταπεινη μου γνωμη (ασπαστειτε τη ρε ! σεβαστειτε τη ρε !) μονο κακο θα κανετε."


ηδη η συζητηση εχει παρεκτραπει απο το θεμα του θεματοθετη...

σορυ φιλε anastoleas, αλλά συμβαινουν αυτα (απο Ιουνη μεχρι και Σεπτεμβρη )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 14:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AZAX
Συμφωνα με το δικο μου επιπεδο και γνωση, ένα εχω να σου πω!!:
Το AZAX και το Palmolive δεν ανηκουν σε αντιπαλες εταιριες αλλα στην ιδια!

Εγω δεν ξερω σε ποια φυλη ανηκω.
Πρεπει να παω για τεστ DNA.

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 15:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΦΟΣΟΝ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΘΗΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΧΘΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ?
ΣΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 Ο ΝΤΑΓΚΛΑΣ ΟΥΑΛΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΕΜΟΡΙ ΤΗΣ ΤΖΟΡΤΖΙΑ ΣΥΝΕΚΡΙΝΕ ΤΟ DNA 800 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΤΕΛΗΞΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΘΗΛΥΚΗ ΠΡΟΓΟΝΟ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΡΕΜΠΕΚΑ ΚΑΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΠΕΡΚΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ DNA 147 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ , ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 150.000 ΜΕ 300.000 ΧΡΟΝΙΑ.
ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ Ο ΓΟΥΕΣΛΙ ΜΠΡΑΟΥΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΟΥ ΜΙΣΙΓΚΑΝ.
ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΕΥΡΕΝΗΤΩΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ 150 ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ , ΕΥΡΩΠΗ , ΑΦΡΙΚΗ , ΑΣΙΑ. ΟΛΟΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΚΤΕΛΗΞΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.

ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΓΟΝΟΣ (ΓΥΝΑΙΚΑ) ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΗ ΓΗ .



1.Ο πιθηκος ανηκει σε διαφορετικο ειδος γιαυτι δεν μπορουμε να διασταυρωθουμε μαζι του (για περισσοτερες λεπτομεριες ανατρεξε σε βιβλια βιολογιας).Οπως και μια μυγα δε μπορει να διασταυρωθει με ενα κουνουπι.Το αλογο και το γαιδουρι μπορουν να κανουν απογονους αν και ανηκουν σε διαφορετικα ειδη ΑΛΛΑ οι απογονοι τους (οι ημιονοι κοινως μουλαρια) ειναι στειροι.

2.Ποιος "επιστημονας" εβγαλε το συμπερασμα οτι αυτη η γυναικα δεν θα μπορουσε να ζει στην γη?Με βαση ποια στοιχεια γιατι αρχιζω να καραφλιαζω.

ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΙΝΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ!!!!!Με βαση το μιτοχονδριακο DNA που μας δινεται απο την μητερα και κληρονομειται απαραλαχτο απο μητερα σε παιδι μπορουμε να ανατρεξουμε αρκετα χρονια στο παρελθον και να βρουμε "κοινες μαμαδες" για αρκετες ομαδες ανθρωπων.Προσφατα στην Αγγλια εκαναν πειραμα με βαση το μιτοχνδριακο DNA για να δουν απο που προερχονταν τα Αγγλακια (ποιο ποσοστο ειχαν προγονους Κελτες,ποιο Αγγλοσαξωνες κτλ) και βρεθηκε πχ οτι μολις το 10% ειχαν καταγωγη Κελτικη.Αυτο δεν σημαινει οτι υπηρχε μια μαμα ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ που την εφτιαξαν εξωγηινη.Αλλα αρκετες μαμαδες που εξελιχτηκαν απο ενα ανθρωποειδες ειδος που με εκατομμυρια χρονια εξελιξης κατεληξε στο σημερινο ΗΟΜΟ SAPIENS

Σε παραπεμπω στο www.talkorigins.com που διαθετει πληθος στοιχειων πυ τεκμηριωνουν την εξελιξη.

3.Ντενικεν και Σια (πχ Σιτσιν,Βελικοφσκι) εχουν ξεσκεπαστει απο πολου αλλα υπαρχουν ακομα ανθρωποι που γοητευονται παο παραμυθαδες.

Αναφερες και τον κο DAVID ICKE.

Ε απολαυσε τον ICKE.Πρωην τερματοφυλακας που εμπιστευεται μεντιουμ,τις φωνες που ακουει και εμπειριες υπο την επιρεια παραισθησιογονων ουσιων ως εγκυρα στοιχεια....

DAVID ICKE.

(Ο κύριος Μας-Κυβερνουν-Οι-Σαυροειδεις.).

Γεννήθηκε στην πόλη Leicester της Αγγλίας στις 29 Απριλίου το 1952.Παρατησε το σχολείο για να παίξει ποδόσφαιρο στο Αγγλικό πρωτάθλημα σαν τερματοφύλακας αλλά αναγκάστηκε να τα παρατήσει στην ηλικία των 21 ετών εξαιτίας της αρθρίτιδας που τον προσέβαλε.

Βρήκε μια δουλειά σε μια τοπική εφημερίδα στην γενέθλια πόλη του και έγινε ρεπορτερ,κατόπιν εργάστηκε στο τοπικό ραδιόφωνο και τηλεόραση και κατόπιν στην εθνική τηλεόραση με το BBC όπου έγινε παρουσιαστής στα αθλητικά. Εγκατέλειψε το BBC το 1988 για να γίνει ακτιβιστής για το κόμμα των Πρασίνων, ανερχόμενος γρήγορα στην θέση του αντιπρόσωπου στα εθνικά Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης.Το 1990 έγγραψε το πρώτο του βιβλίο It Doesn't Have To Be Like This όπου υπογράμμιζε την περιβαλλοντική του και πολιτική του φιλοσοφία.


Επαφή με τον κόσμο των πνευμάτων.

Στην δημοσιευμένη βιογραφία του στο Ιντερνετ,γράφει ότι τον Μάρτιο του 1990,έλαβε ένα μήνυμα από τον κόσμο των πνευμάτων διάμεσου ενός μέντιουμ (φιλική συμβουλή : ποτέ μην ακούτε τις μλκ των μέντιουμ).Του είπε ότι ήταν ένας θεραπευτής (τι είδους?) που είχε επιλεχθεί (από ποιους?) για το κουράγιο του και είχε αποσταλεί για να θεραπεύσει την Γη και ότι είχε καθοδηγηθεί στο ποδόσφαιρο για να μάθει πειθαρχία (για να δείτε πως οι απατεώνες μέντιουμ μπορούν να πάρουν πληροφορίες για την ζωή σας και να τις υφάνουν σε μια κολακευτική για σας ιστορία).Θα παρατούσε την πολιτική και θα γινόταν διάσημος γράφοντας 5 βιβλία σε 3 χρόνια και μια μέρα θα γινόταν ένας μεγάλος σεισμός (τα μέντιουμ αγαπάνε να προβλέπουν φυσικές καταστροφές) και η «θάλασσα θα επανακτούσε την στεριά» (σε ποιο σημείο?) επειδή οι άνθρωποι κακοποιούσαν την Γη.


Όταν ο Icke είπε στους αρχηγούς του Πράσινου κόμματος τι είχε βιώσει, αμέσως αποκλείστηκε από το να ομιλεί στις δημόσιες συγκεντρώσεις του κόμματος.Το 1991 μετά από ένα ταξίδι στο Peru έγγραψε το Τruth Vibrations που κατέγραφε περιληπτικά τις εμπειρίες της ζωής του έως τότε με μια έμφαση στις πρόσφατες επαφές του με τα πνεύματα.Άρχισε να φοράει μόνο τουρκουαζ και στις 27 Μαρτιου 1991 έδωσε μια συνέντευξη τύπου:


«O πρώην τερματοφύλακας της Hereford United ίσιωσε τα τουρκουάζ ρούχα του,προσεκτικά επιλεγμένα για να «βρίσκονται σε συντονισμό με το σύμπαν»,έλεγξε το ρολόι του και προετοιμάστηκε να αναγγείλει το τέλος του κόσμου.Με την ίδια υπερβολική φωνή που είχε χρησιμοποιήσει στην προηγούμενη ενσάρκωση του ως αθλητικός παρουσιαστής του BBC,κάλεσε τους δημοσιογράφους σε τάξη. «Είμαι ένας διάμεσος για τον πνεύμα του Ιησου.Ο τίτλος μου δόθηκε πολύ πρόσφατα από τον godhead».


Σε μια συνέντευξη του στην εκπομπή του Terry Wogan εκείνη την χρόνια, ανακοίνωσε ότι ήταν «ο γιος του θεού» και ότι η Βρετανία θα καταστρεφόταν από παλιρροιακά κύματα και σεισμούς.Οι ανακοινώσεις του έγιναν υποδεκτες με γέλιο και κοροϊδίες από το κοινό,περίγελο από τον Τύπο και υπαινιγμούς ότι ήταν πνευματικά άρρωστος.Ο Icke αργότερα είπε ότι τα ΜΜΕ τον είχαν παρερμηνεύσει. Σύμφωνα με τον Icke χρησιμοποίησε τον όρο «ο υιός του θεού»…με την έννοια της ύπαρξης μιας όψης όπως την καταλάβαινα εκείνο τον καιρό,της Άπειρης συνείδησης που είναι τα πάντα. Όπως έχω γράψει πρωτύτερα,είμαστε σαν σταγόνες νερού σε έναν ωκεανό Άπειρης συνείδησης. (Tales From The Time Loop 2003).Σε μια συνέντευξη του το 2006 δήλωσε ότι «Ότι ο καθένας είναι γιος ή κόρη του θεού).


Αφού περιγελάστηκε ευρέως,εξαφανίστηκε από το δημοσιο βίο.Έγραψε ότι για αρκετά χρόνια,ηταν αδύνατον να περπατήσει στο δρόμο χωρίς να τον δείχνουν με το δάκτυλο και να γελάνε και ότι αυτή η εμπειρία τον βοήθησε να βρει το κουράγιο να αναπτύξει τις αμφιλεγόμενες ιδέες του, επειδή δεν φοβόταν πια την γνώμη των άλλων ανθρώπων για αυτόν.

Γραφές συνομωσίας.

Κεντρική στις ιδέες του Icke είναι η ιδέα ότι ο κόσμος ελέγχεται από μια μυστική κυβέρνηση από τραπεζίτες και επιχειρηματίες όπως οι Rockefellers και οι Rothschilds,αναφέροντας το Ολοκαύτωμα,την Βομβιστικη επίθεση στην Οκλαχόμα (όπου ένας ακροδεξιός Αμερικανός ανατίναξε ένα ομοσπονδιακό κτίριο) και τις επιθέσεις της 11 Σεπτεμβρίου του 2001 σαν παραδείγματα γεγονότων που χρηματοδοτήθηκαν και οργανώθηκαν από αυτούς.Ο βρετανός δημοσιογράφος Simon Jones γράφει ότι σύμφωνα με τον Icke «οι συνηθισμένοι άνθρωποι εξαπατώνται μαζικά στο να πιστέψουν ότι η καθημερινή πορεία των παγκόσμιων γεγονότων είναι αποτέλεσμα γνωστών πολιτικών δυνάμεων και τυχαίων ανεξέλεγκτων γεγονότων…Παρολαυτα η πορεία της ανθρωπότητας χειραγωγείται σε κάθε επίπεδο..Τωρα μπορεί να αναρωτιέστε σε ποιες φαύλες δραστηριότητες μπορούσαν να επιδοθούν αυτοί οι ανθρωποι.Ο Icke φυσικά έχει την απάντηση.Αυτά τα άτομα κανονίζουν να συμβούν γεγονότα ανά τον κόσμο,που θα προκαλέσουν μια αντίδραση από το κοινό («κάτι πρέπει να γίνει») και με την σειρά τους επιτρέπουν σε αυτούς που βρίσκονται στην εξουσία να κάνουν οτιδήποτε είχαν σχεδιάσει από την αρχή»Ο Icke αναφέρεται σε αυτό σαν την λύση προβλήματος-αντίδρασης.

Ανθρωποειδή Ερπετά

To 1999,ο Icke έγραψε και δημοσίευσε το The Biggest Secret: The Book That Will Change the World στο οποίο ισχυρίζεται ότι ο πλανήτης κυβερνάται από μια Νέα Παγκόσμια Τάξη που ελέγχεται από μια ράτσα ανθρωποειδών Ερπετών που ονομάζεται Βαβυλωνιακή Αδελφότητα.Εγραψε «Η ερευνά μου (παρένθεση τι σόι έρευνα ήταν αυτή?) δείχνει ότι προέρχεται από μια άλλη διάσταση,την κατώτερη τέταρτη διάσταση (στην φυσική όμως 4η διάσταση θεωρείται ο χρόνος),που ελέγχεται από τα ερπετά και η χειραγώγηση ενορχηστρώνεται αρχικά.΄Αλλοι άνθρωποι την γνωρίζουν ως την κατώτερη αστρική διάσταση,το μυθικό σπίτι των διαμονών και των κακοποιών οντοτήτων στις τελετές μαύρης μαγείας τους»… (παρενθεση:αλλά μην φοβάστε εγώ ένας αγράμματος ποδοσφαιριστής τα ξέρω όλα και θα σας σώσω).

Σύμφωνα με τον Ιcke,το υβριδικό ερπετό-ανθρώπινο DNA τους επιτρέπει να αλλάζουν μορφή από ερπετό σε άνθρωπο εάν καταναλώσουν ανθρώπινο αίμα (εντελώς βλακωδης άποψη,το DNA σου δίνει μια σταθερή μορφή. Ακόμα και εάν μπορούσαμε να αλλάξουμε το DNA θα απαιτούνταν τόσο πολύ ενέργεια που κανένας ζωντανός οργανισμός δεν θα μπορούσε να την αντέξει.Οπωσδηποτε δεν έχουμε κανένα στοιχείο που να δείχνει ότι η κατανάλωση αίματος ή οποιαδήποτε άλλης ουσίας μπορεί να μεταβάλει το DNA και μάλιστα με τέτοιο δραστικό τρόπο που να αλλάζει η σωματική δομή) .Έχει παραλληλισμούς με την σειρά επιστημονικής φαντασίας του 1980 V στην οποία η Γη καταλαμβάνεται από ερπετοειδείς εξωγήινους μεταμφιεσμένους σε ανθρώπους.

H ομάδα των ερπετοειδών περιλαμβάνει πολλούς εξέχοντες ανθρώπους και πρακτικά κάθε παγκόσμιο ηγέτη από την μακαρίτισσα Βασιλομήτορα της Βρετανίας έως τον George H.W. Bush,την Hilarry Clinton,τον Harold Wilson και τον Tony Blair.Αυτοί οι άνθρωποι είναι είτε ερπετοειδεις οι ίδιοι είτε εργάζονται για τους ερπετοειδεις ως αυτό που ο Icke αποκαλεί παρόμοια με σκλάβους θύματα διαταραχής πολλαπλής προσωπικότητας.(εύλογο ερώτημα: και που το ξέρει ο Icke?τους έψαξε έναν έναν?Θα άφηναν να τους πλησιάσει ένας ασήμαντος πρώην ποδοσφαιριστής έστω στα 100 μέτρα αυτοί οι VIP,πόσο μάλλον να τους κατασκοπεύσει?).Οι Rothschilds,οι Rockefellers, η Βρετανική Βασιλική οικογένεια και οι διοικούσες πολιτικές και οικονομικές οικογένειες των ΗΠΑ και του υπόλοιπου κόσμου έρχονται από τις ΙΔΙΕΣ αυτές οικογένειες.Δεν το κάνουν για λόγους σνομπισμου αλλά για διατηρήσουν όσο μπορούν μια γενετική δομή το ερπετο-θηλαστικο DNA συνδυασμό που τους επιτρέπει να αλλάζουν μορφή (και γιατί να μην αφήσουν το DNA τους να μετατραπεί εντελώς σε DNA θηλαστικού και να γλιτώσουν έτσι τον κόπο της μεταμόρφωσης κάθε λίγο και λίγακι?Επίσης η αιμομιξία είναι αυτή που αλλάζει τα φώτα στο DNA με την συσσώρευση γενετικών λαθών καθώς συγγενείς που διασταυρώνονται διασταυρώνουν και τα όμοια γενετικά τους λάθη).


Έχει δηλώσει ότι η Dianna πριγκίπισσα της Ουαλίας δολοφονήθηκε επειδή είχε ανακαλύψει ότι ο Κάρολος και η Καμιλα είχαν αποκτήσει ένα παιδί που θυσιάστηκε σε σατανιστικη τελετουργία (μα αυτό το παιδί θα ήταν τόσο άσχημο που θα τρόμαζε και τον ίδιο τον Σατανά :P).Ο Icke επίσης έγγραψε ότι σύμφωνα με την Christine Fitzgerald,ένα έμπιστο πρόσωπο της Dianna,πίστευε ότι η Βρετανική βασιλική οικογένεια συνδέονταν με ερπετά και ότι τους είχε δει να αλλάζουν μορφή.


Αυτά αναφέρει η Wikipedia

Να και ένα κομμάτι από άρθρο του βρετανικού σκεπτικιστικό site με θέμα τον Icke:

…Η online βιογραφία του αναφέρει το επάγγελμα του ως «από το 1990 είναι ένας ερευνητής πλήρους απασχόλησης που διερευνά το ποιος και τι κυβερνάει στην πραγματικότητα τον κόσμο».


Αυτό το «ποιος και τι» ο Icke πιστεύει ότι είναι οι Illuminate,μια υποθετική ισχυρή ελίτ,που αποτελείται από 4ης διαστάσεως εξωγήινα ανθρωποειδή ερπετά.Στο βιβλίο “Children of the Matrix” ο Icke λέει ότι 13 οικογένειες έχουν αυτό το υβριδικό DNA και η ατζέντα τους περιγράφεται στην ιστοσελίδα του ως εξής:Οι ερπετοειδεις και άλλες οντότητες που μας χειραγωγούν υπάρχουν πέραν από την ακτίνα των συχνοτήτων των αισθήσεων μας.Η δική τους φυσική μορφή έχει διασπαστεί και δεν μπορούν πλέον να αναπαραχθούν .Έτσι αποζήτησαν να διεισδύσουν στην ανθρώπινη μορφή και την χρησιμοποιήσουν για να υπάρξουν και να ελέγξουν σε αυτή την διάσταση.


Πιστεύει ότι αυτά τα άτομα μπορούν να αλλάζουν μορφή και ότι έχουν διεισδύσει στους Μασόνους,την Τρίμερη Επιτροπή,την ομάδα Bildeberg και το Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων. Πιστεύει επίσης ότι είναι ένοχοι Σατανιστικης λατρείας περιλαμβανόμενης της αιμοποσίας και θυσίας παιδιών και ισχυρίζεται ότι οι αριθμοί τους περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων των George Bush,τους Clintons,την Βασιλική οικογένεια,τον ηθοποιό Kris Kristofferson και τον τραγουδιστή Boxcar Willie.


O Icke πιστεύει ότι η ατζέντα των Illuminate είναι να καθυποτάξουν τις μάζες με ένα σύστημα νοητικού ελέγχου.Δίπλα σε αυτό, παρατίθεται ο ισχυρισμός ότι οι Illyminati θέλουν να δημιουργήσουν έναν κόσμο φόβου ώστε οι ερπετοειδεις Illuminati να τραφούν από την αρνητική ενέργεια (ξεκάθαρες New Age επιρροές εδώ).Φαίνεται από την ιστοσελίδα του ότι αυτός ο φόβος θεωρείται ως πηγή τροφής και όχι σαν μεταφορά για την απόλαυση της εξουσίας.Είναι δύσκολο να βρεθούν αποδείξεις για την ύπαρξη μίας τέτοιας τροφικής αλυσίδας.


O Icke εμπνεύστηκε από τη χολιγουντιανή ταινία The Matrix.Γράφοντας το 2004 πιστεύει ότι η ατζεντα του μικροτσίπ είναι ένας άμεσος κίνδυνος. “Πρέπει να πάρουμε πίσω τον έλεγχο των μυαλών μας.Οι ζωές που ζούμε είναι απατηλές ψευδαισθησιακές εκδηλώσεις της φαντασίας μας περιγράφοντας την κατάσταση μας σαν ολογραφική παρόμοια με εκείνες στο Matrix».Υποθετικά το γεγονός ότι οι πληροφορίες εκ των εσω του Matrix τις είδαν εκατομμύρια ήταν μια παράβλεψη από την Χολιγουντιανή μυστική ομάδα των Illuminate.


Πήγες του Icke.


Aπο ποια αξιόπιστη πηγή αντλεί ο Icke αυτές τις συνταρακτικές πληροφορίες?


Από μέντιουμ!(γελάστε ελευθέρα):

A “channelled source” has told him that the mind–controlled celebrities do not have cosmetic surgery out of vanity: “Cosmetic surgery is necessary to conceal exactly what is being done to them on a biological and genetic level.”

In addition to using "channelled" sources, Icke embraces many of the New Age pastimes. He has worked with healers and psychics and has spoken at length about his own spiritual awakening when he heard voices and was physically directed by an unseen force to stop and look at the New Age book section whilst on holiday. This awakening was further developed whilst on a visit to Peru, when Icke’s arms were held aloft at a historical site, by the same unseen force, accompanied by the reassurances of a disembodied voice speaking to him.

Aπο τσαρλατάνους ψευτοθεραπευτες:

Whilst in Australia, Icke visited and was treated by a healer who helped his arthritis. Whilst there, Icke claims to have seen many instances of incredible healing, including cured lung cancer and mended spinal cords: “These are not miracles, though they would appear to be. They are the expert use of the life force which some call Prana. The very knowledge that the Illuminati has worked so hard to suppress.”

Aπο εμπειρίες με παραισθησιογόνα φυτά:

Icke’s spiritual enlightenment and revelations have carried on apace, and as luck would have it, provided material for many further books. In 2002 whilst on a visit to Brazil, Icke tried a local psychoactive substance called ayahuasca. The resulting 5 hour drug trip led to him hearing a voice that told him “Infinite love is the only truth, everything else is illusion”.

In January 2003, he traveled to Brazil, and later talked about having used Ayahuasca: "[It] is a plant – a rain forest plant – which they turn in to what they call a turn and Shaman in South America have been using it for centuries at least to take people into other realms of reality. ... I took it twice and it was an experience – particularly on the 2nd night – that completely transformed my view of life. What it did was take my intellectual understanding that the world is an illusion into the realms of knowing it’s an illusion and there’s a difference between intellectually understanding it’s an illusion and this level of knowing it because you’ve experienced it. I got to the age of 50 without taking a single magic mushroom and I never even had one smoke of pot or anything." [18]

Icke has no empirical evidence that any of his reptilian agenda or global governance is actual fact. He admits that at school he was bored rigid by mainstream teaching : "He rejected it all with a sort of inner knowing that it was not relevant to him." He has continued to eschew reality and has set great store by information and prophecies gathered from psychics.

(μετάφραση) O Icke δεν διαθέτει καμία εμπειρική απόδειξη ότι οποιοδήποτε τμήμα της ερπετοειδους του ατζέντας ή της παγκόσμιας κυβέρνησης είναι αληθινό. Παραδέχεται ότι στο σχολείο βαριόταν αφόρητα από την καθιερωμένη διδασκαλία.»Τα απέρριψε όλα αυτά με ένα είδος εσωτερικής επίγνωσης ότι δεν ήταν σχετικά με αυτόν».Συνέχισε να αποφεύγει την πραγματικότητα και έχει δημιουργήσει ένα μεγάλο αρχείο από πληροφορίες και προφητείες που συνέλεξε από μέντιουμ…


Α ο David Icke ακούει και φωνές που του λένε τι να κάνει…


…and has spoken at length about his own spiritual awakening when he heard voices and was physically directed by an unseen force to stop and look at the New Age book section whilst on holiday


Τόσο αξιόπιστες πηγές….Και τόσο αξιοπρόσεκτη και αξιοσέβαστη μεθοδολογία

Αυτά για τον κύριο Ιcke τον αγράμματο πρώην ποδοσφαιριστή που με κάμποση παράνοια,ακούγοντας τα απατηλά λόγια των μέντιουμ,καπνίζοντας παραισθησιογόνα φυτά, ακούγοντας τις φωνές μέσα στο κεφάλι του που του λένε τι να κάνει και απορρίπτοντας κάθε επιστημονική απόδειξη σαν ξεγέλασμα από τα ερπετα,έφτιαξε το παραμυθάκι των ερπετοειδων εξωγήινων που πίνουν αίμα για να αλλάζουν μορφη και θυσιάζουν παιδάκια στον Σατανά (αυτό το τελευταίο δεν κολλάει πουθενά).

Θα ηθελα να ξανατονισω ποσο ΒΛΑΚΩΔΗΣ ειναι η ιδεα οτι με αλλαγη του DNA αλλαζει και η μορφη.Αλλα ο κος ICKE ειναι πρωην τερματοφυλακας και δεν τα παει καλα ουτε με την βιολογια ουτε με την χημεια.


Α και ολιγη απο SITSIN (ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ ΝΟ 2) στο κοματι που αφορα την γενετικη τροποιηση που υποτιθεται υπεστησαν πιθηκοι απο τους Ανουνακι:

Σύμφωνα με τον Sitchin,οι Nephilim καίγονταν να εξορύξουν από την Γη κυρίως αυτά που σήμερα θεωρούμε πολύτιμα μέταλα:χρυσάφι,ασήμι και χαλκό (εντάξει ο χαλκός δεν είναι υπερβολικά πολύτιμος αλλά λέει ότι όλα αυτά τα χρειάζονταν αποκλειστικά για κατασκευαστικούς σκοπούς).Σχεδίαζαν προφανώς να τα καθαρίσουν από τις προσμίξεις και να τα αποστείλουν πίσω στον πλανήτη τους τον Marduk.


Αυτό είναι αρκετά τρελό αν σκεφτούμε τα τεράστια έξοδα που της ανύψωσης τους ενάντια στην γήινη βαρύτητα με πύραυλους.Επίσης αγνοεί το γεγονός ότι ο σίδηρος,το αλουμινιο και το τιτάνιο χρειάζονται σε πολύ μεγαλύτερες ποσότητες για να κατασκευαστούν πύραυλοι –ο χρυσός,το ασήμι και ο χαλκός δεν είναι αρκετά ισχυρά μέταλλα για κατασκευαστικούς σκοπούς.Γιατι οι Nephilim δεν εξόρυξαν τους αστεροειδείς όπου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη βαρύτητα για να υπερνικηθεί?


Οι κατώτεροι Nephilim θεοί αρχίζουν να θυμώνουν όμως.Ολη αυτή η εξόρυξη είναι σκληρότερη δουλειά από όσο περίμεναν.Ο Sitchin δέχεται ότι πιθανόν χρησιμοποιούσαν κάποιου είδους εξελιγμένα εργαλεία αλλά η δουλειά εξακολουθεί να είναι υπερβολικά κουραστική γιαυτους.Οι κατώτεροι θεοί πετάνε τα εργαλεία τους και απεργούν ενάντια στον Enlil.

O Enhil είναι αρκετά θυμωμένος και σχεδόν αποφασίσει να πάρει τα όπλα εναντίον των απεργών αλλά αποφασίζει να μην το κάνει. Σκέφτεται να τα παρατήσει αλλά ένας από τους άλλους θεούς έχει μια λαμπρή ιδέα :θα φτιάξουν μερικούς σκλάβους!

Αντί να φτιάξουν καλύτερες μηχανές ή ρομποτ,αποφασίζουν να το ρίξουν στην γενετική μηχανική και να συνδυάσουν το δικό τους DNA με αυτό των πρωτο-ανθρώπων που ήδη ζούσαν στην Γη και να φτιάξουν ένα νέο είδος ανθρώπου αρκετά έξυπνο για να είναι ένας καλός σκλάβος.

Το επόμενο κεφάλαιο προσπαθεί να δώσει αποδείξεις για αυτή την υπόθεση με περισσότερες λεπτομέρειες.Φυσικά είναι η παλιά ιστορία στο βιβλίο της Γένεσης του Θεού που δημιουργεί τον άνθρωπο κατ εικόνα και κατ ομοίωση και ούτω καθεξης.Ο Sitchin επίσης επιχειρηματολογεί:

«Αλλά η εξέλιξη δεν μπορεί να δικαιολογήσει την εμφάνιση του Homo-sappiens που έλαβε χώρα σχεδόν σε μια νύχτα συγκριτικά με τα εκατομμύρια έτη που απαιτεί η εξέλιξη και με καμία απόδειξη για τα προηγούμενα στάδια που θα έδειχναν την βαθμιαία αλλαγή από τον Homo Erectus.». (Sitchin, 340)

Σας παραπέμπω στο www.talkorigins.org όπου θα βρείτε όλες τις αποδείξεις για την ανθρώπινη εξέλιξη,οι οποίες παρατίθενται εκεί με μεγάλη λεπτομέρεια. Κρίνετε από μόνοι σας.

Επίσης ο Richard Leaky που ήταν προσωπικά παρόν σε τόσες πολλές σημαντικές αρχαιολογικές ανακαλύψεις αυτού του αιώνα δεν έχει κανένα πρόβλημα να ανακηρύξει ότι ο άνθρωπος έχει εξελιχθεί σταθερά από τους πρωτο-ανθρωπους στον Homo sapiens. Παρουσιάζει τις διάφορες θεωρίες για το πώς μπορεί να έγινε η εξέλιξη αύτη πολύ εύγλωττα (Leakey, chapters 12 and 13),αλλά δεν φαίνεται να αμφισβητεί ότι όντως έλαβε χώρα ούτε για ένα λεπτό.

Ο Sitchin πάει ακόμα πιο μακριά.Ισχυρίζεται ότι»κατά την διάρκεια της ουράνιας σύγκρουσης, ο πλανήτης τους έσπειρε την Γη με την ζωή του» (Sitchin, 344).Με άλλα λόγια το κοσμικό παιχνίδι πινγκ-πονγκ που ράγισε τον Tiamat στα δύο και έστειλε το ένα κομμάτι πέρα στην τροχιά της Γης,μετέφερε επίσης ζωή (στην μορφή του DNA κτλ) στον Tiamat για να εξελιχθεί τελικά στους πρωτο-ανθρώπους (και συμπτωματικά σε όλη την υπόλοιπη γήινη ζωή) . Φυσικά ο Marduk ήταν αρκετά καυτός για να είναι εύπλαστος σε αυτό το σημείο (θυμηθείτε τα βήματα που απαριθμησαμε πριν) οπότε η πιθανότητα παρουσίας σε αυτόν πολύ εξελιγμένων οργανικών μορίων φαίνεται ελάχιστη.(medtech :και κάποιος να τα έβαζε εκεί από αλλού θα είχαν φρυγανιστεί).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 20:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σύμφωνα με τον Ιcke,το υβριδικό ερπετό-ανθρώπινο DNA τους επιτρέπει να αλλάζουν μορφή από ερπετό σε άνθρωπο εάν καταναλώσουν ανθρώπινο αίμα (εντελώς βλακωδης άποψη,το DNA σου δίνει μια σταθερή μορφή. Ακόμα και εάν μπορούσαμε να αλλάξουμε το DNA θα απαιτούνταν τόσο πολύ ενέργεια που κανένας ζωντανός οργανισμός δεν θα μπορούσε να την αντέξει.Οπωσδηποτε δεν έχουμε κανένα στοιχείο που να δείχνει ότι η κατανάλωση αίματος ή οποιαδήποτε άλλης ουσίας μπορεί να μεταβάλει το DNA και μάλιστα με τέτοιο δραστικό τρόπο που να αλλάζει η σωματική δομή) .Έχει παραλληλισμούς με την σειρά επιστημονικής φαντασίας του 1980 V στην οποία η Γη καταλαμβάνεται από ερπετοειδείς εξωγήινους μεταμφιεσμένους σε ανθρώπους.

και ομως οπως εχω πει σε αλλο τοπικ υπαρχει μια φραση που ριχνει το ανθρωπινο προσωπειο που εχουν οι ερπετοειδεις
την εχω ανακαληψει σε αρχαιο χειρογραφο
κα-ναμα καα-λατζεραμα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy