ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2011 Ο Θανατος του 5ου Ηλιου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Aslan
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 13:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aslan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια η μπαρμπούτσαλα?
Σύμφωνα με το Ημερολόγιο των Μάγιας, το οποίο μετρά τις περιόδους ονομάζοντας τες Ήλιους Διανύουμε τον 6ο ήλιο ο οποίος θα σβήσει το 2011. Μετά απο αυτόν δεν υπάρχουν άλλοι ήλιοι


Edited by - Aslan on 14/07/2006 13:27:38

BOOTBOY
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 14:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BOOTBOY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπαρμπουτσαλα!

No One Likes Us...
...We Dont Care!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 14:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 17:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξανα μανα
οχι αλλο καρβουνο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 19:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλεος πια με αυτή την παραπληροφόρηση.
Αφού το είπαμε (οι Μάγιας βέβαια το είπαν πρώτοι...) ότι το τέλος του κόσμου θα έρθει το 2012. Για το 2011 έχω κανονίσει διακοπές στο Μεξικό.
Για του λόγου το αληθές + ότι το θέμα σου υπάρχει ήδη φίλε Aslan (οπότε θα μπορούσες να συνεχίσεις να γράφεις εκεί) τα στοιχεία είναι εδώ...
Καλώς ήρθες, με την ευκαιρία.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1673


Edited by - stemix on 14/07/2006 19:17:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 17:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΛΕΙΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 19:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8175&whichpage=2&ARCHIVE=

Έχω δημοσιεύσει κάποιες Φώτο με αυτό το στοιχείο

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 21:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλήθεια η μπαρμπούτσαλα?
Σύμφωνα με το Ημερολόγιο των Μάγιας, το οποίο μετρά τις περιόδους ονομάζοντας τες Ήλιους Διανύουμε τον 6ο ήλιο ο οποίος θα σβήσει το 2011. Μετά απο αυτόν δεν υπάρχουν άλλοι ήλιοι


Edited by - Aslan on 14/07/2006 13:27:38


Καταρχήν έγραψες στο θέμα πέμτο ήλιο και στο πόστ σου έκτο. Τι ισχύει ? Ποιός θα σβήσει το 2011 ?

Ρωτάς άν είναι αλήθεια.

ΚΑταρχήν, ψάξε ποιός τα λέει αυτά. Οι Μάγιας ? Δηλαδή στο είπαν οι ίδιοι οι Μάγιας, ή κάποιος που λέει ότι τους ξέρει ?

Ο Ήλιος σβήνει έτσι στα καλά καθούμενα ? Κανει "φού" και πάει, έσβησε ? Πόσο καιρό θέλει ένας Ήλιος για να σβήσει ?

Μιλάς για 5ο, έστω για 6ο. Οι άλλοι 4 ή 5 τι απέγιναν ? Ήταν Ήλιοι, και στα καλά καθούμενα έσβησαν ? Φού και γειά ? Πόσο καιρό κάνει ένας Ήλιος για να ανάψει και να σβήσει ?

ΚΑι άντε ότι τα βρήκες όλα αυτά. Κάνε έναν επιπλέον κόπο να δείς πόσο καιρό υπήρξαν οι Μάγια σε σχέση με το χρόνο ζωής ενός Ήλιου, και εξήγησέ μου επίσεις μια μικρή και ασήμαντη λεπτομέρεια.

Άν οι Μάγιας είχαν προβλέψει οποιαδήποτε μορφή ημερολογίου, που τελειώνει το 2011, γιατί να κάνουν τον κόπο να το χαράξουν, αφού αντίστοιχα έιχαν προβλέψει ότι ολόκληρος ο πολιτισμός τους θα αφανιζόταν ολοκληρωτικά γύρω στο 1500 από τους Ισπανούς, και δε θα χρησίμευε το ημερολόγιο μέχρι το 2011 σε κανέναν...


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 22:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μην ξεχνάτε!
Στις 24 Δεκεμβρίου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 10:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΛΕΙΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ

Ευχαρίστως. Μόνο που το δικό μου θα είναι oneway ticket. Θα μείνω να παρακολουθήσω από εκεί την συντέλεια του 2012. Παρέα με τεκίλα και με μερικές senioritas. Τι στο καλό; Μην με βρει εδώ, να δουλεύω όπως τώρα. Αρχίζω από τώρα οικονομία και πιστεύω ότι ένα χρόνο (από 24/12/2011 έως 24/12/2012) θα μου φτάσουν τα ευρά.
Αν ψήνεσαι, είσαι καλοδεχούμενος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 14:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ευχαρίστως. Μόνο που το δικό μου θα είναι oneway ticket. Θα μείνω να παρακολουθήσω από εκεί την συντέλεια του 2012. Παρέα με τεκίλα και με μερικές senioritas. Τι στο καλό; Μην με βρει εδώ, να δουλεύω όπως τώρα. Αρχίζω από τώρα οικονομία και πιστεύω ότι ένα χρόνο (από 24/12/2011 έως 24/12/2012) θα μου φτάσουν τα ευρά.
Αν ψήνεσαι, είσαι καλοδεχούμενος.


ΕΙΜΑΙ ΨΗΜΕΝΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ SENIORITAS.
ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΑ ΘΑ ΤΣΟΝΤΑΡΩ ΕΓΩ ΜΗ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 15:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σύμφωνα με το Ημερολόγιο των Μάγιας, το οποίο μετρά τις περιόδους ονομάζοντας τες Ήλιους Διανύουμε τον 6ο ήλιο ο οποίος θα σβήσει το 2011. Μετά απο αυτόν δεν υπάρχουν άλλοι ήλιοι

Θα υπάρξει άλλος ένας για να συμπληρωθεί ο αριθμός 7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy