ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Εμφάνιση UFO
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ardeth
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 20:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ardeth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, παιδιά, δεν θα πιστέψετε τι μου συνέβη τις προάλλες.

Ήμουν με έναν φίλο σε μία ταράτσα σε ένα σπίτι, στην Κηφισσιά, και συζητούσαμε. Εκεί, λοιπόν, που τα λέγαμε, ξαφνικά, βλέπω ένα φωτεινό αντικείμενο στον ουρανό. Το δείχνω αμέσως στον Παύλο (έχω αλλάξει τα ονόματα για λόγους ανωνυμίας) και το βλέπει κι εκείνος. Ήταν πολύ φωτεινό, πιο φωτεινό από την Αφροδίτη (που είναι το πιο φωτεινό αντικείμενο στον ουρανό), και προχωρούσε γρήγορα. Αμέσως διαπιστώσαμε ότι δεν ήταν αεροπλάνο, γιατί α) για να είναι ένα αεροπλάνο τόσο φωτεινό, θα έπρεπε να είναι αρκετά κοντά ώστε να ακούγεται, και β) γιατί δεν είχε τα πράσινα και κόκκινα φώτα που έχουν όλα τα σκάφη, πλεούμενα και στον αέρα, για τον προσδιορισμό της κατεύθυνσής τους. Το παρατηρήσαμε, και είδαμε ότι σιγά-σιγά έχανε την φωτεινότητά του, σαν να απομακρυνόταν από τη Γη. Δεν ήταν πεφταστέρι, γιατί πήγαινε παράλληλα με τον ορίζοντα, και ίσως με μία κλίση προς τα πάνω. Επίσης δεν είχε ουρά. Μετά από 10-13 δευτερόλεπτα, εξαφανίστηκε τελείως.

Το δεύτερο UFO που είδαμε ήταν την επόμενη μέρα, που είχαμε πάει στο πόρτο ύδρα για το σαββατοκύριακο, και ήμαστε στην παραλία, και είχε βραδιάσει ήδη (κατα τις 9.30 έγινε αυτό). Εκεί λοιπόν που είμαστε μέσα στο νερό και κολυμπάμε, βλέπω πάλι ένα παρόμοιο φωτεινό αντικείμενο, και το δείχνω στον Παύλο αμέσως. Το βλέπει κι εκείνος, και βλέπουμε ότι δεν ήταν όσο φωτεινό ήταν της προηγούμενης βραδιάς, αλλά πήγαινε με την ίδια, περίπου, ταχύτητα, και δεν είχε ουρά. Πήγαινε προς τα πάνω, όταν ξαφνικά, για 1-2 δευτερόλεπτα, αυξήθηκε η φωτεινότητά του, σαν να ήρθε πιο κοντά, και μετά ξανα ελατώθηκε, και άρχισε να ελατώνεται σταθερά μέχρι που εξαφανίστηκε από την άλλη μεριά του ορίζοντα (το είδαμε νοτιοδυτικά να ξεκινάει, και εξαφανίστηκε βορειοανατολικά - σαν να έκανε βόλτα τον θόλο της ατμόσφαιρας).

Δεν έχουμε βρεί καμια εξήγηση για αυτό, γι'αυτό και λέμε ότι ήταν UFO (unidentified flying object, όχι ένα όχημα σε σχήμα τσιγάρου που μας απήγαγε, και κάτι μικρά χαμογελαστά πράσινα ανθρωπάκια που μας αλλάξανε κεφάλια).

Μπορεί κανείς να μου πεί καμια παρόμοια περίπτωση ή να μου δώσει μια εξήγηση γι'αυτό; Επίσης θα με ενδιέφεραν οποιουδήποτε είδους συμβουλές για να ξαναδώ (π.χ. τι ώρες να ψάχνω, που να ψάχνω κλπ) ένα τέτοιο αντικείμενο.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να διαβάσετε αυτότο thread, και ελπίζω να δώ απαντήσεις σύντομα.


-Αναξίμανδρος

Dream...
Leave yourself to the world of the unknown... let the shadows keep you within the darkness of wisdom.

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 20:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ποιό φωτινό τεχνιτό αντικείμενο στον ουρανό αυτή τι στιγμή είναι ο διαστημικός σταθμός Άλφα...
Η περιγραφή σου ταιριάζει απόλυτα σε πέρασμα δορυφόρου... υποθέτω λοιπόν πως αυτόν είδες... Υπάρχει κάπου ένα σαϊτ όπου σου λέει ποια μέρα και ώρα περνάει ο διαστημικός σταθμός πάνω απο εκεί που βρίσκεσαι.... είναι απίστευτα φωτινός και αξίζει κάποιος να τον παρατηρήσει...

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Θα βρώ την ιστοσελίδα και θα την παραθέσω αν δεν με προλάβει άλλος...


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 25/07/2006 20:44:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 20:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κάνω μια ερώτηση.

Ξέρεις τι είναι οι δορυφόροι, έτσι ?

Υπάρχουν οι γεωσύγχρονοι (αυτοί που μένουν σταθερά πάνω από ένα σημείο της Γής) και άλλοι, που κινούνται, οι ασύχρονοι. Οι δεύτεροι "πετούν" αρκετά χαμηλότερα από τους πρώτους.

Αφού γνωρίζεις λοιπόν ότι υπάρχουν δορυφόροι, οι οποίοι κινούνται σε σχέση με τη περιστροφή της Γής, και αφού έχεις δεί -φαντάζομαι- δορυφόρο σε φωτογραφία, έχεις παρατηρήσει ότι έχεουν μεγάλες επιφάνειες από φωτοβολταϊκά, για τη συλλογή ηλιακής ακτινοβολίας...

Η ερώτησή μου λοιπόν είναι η εξής.
Άν λοιπόν, η γωνία του Ήλιου που "δύει" για μάς είναι τέτοια, ώστε να αντανακλάται το φώς του πάνω σε αυτές τις επιφάνειες, εσύ που είσαι στη Γή, ΠΩΣ θα δείς αυτό το δορυφόρο και για ΤΙ θα το περάσεις ???


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 20:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιστοσελιδα που μας δίνει πληροφορείες για πέρασμα δορυφόρων....

http://spaceflight1.nasa.gov/realdata/sightings/SSapplications/Post/JavaSSOP/JavaSSOP.html


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XKA1123
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 23:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XKA1123  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ταιριάζει γάντι...

Μπαρόβιος Αστροναύτης
(τραγούδι κάντρι)

Με παράτησε η γυναίκα μου πριν από καιρό,
κι ευτυχώς που έχει φύγει.
Το λαρύγγι μου απ΄το κάπνισμα τα 'φτυσε κι αυτό,
το τραγούδι σας το λέω με το ζόρι.

Αλλά χθες βράδυ είχε φώτα παράξενα ο ουρανός,
απ' την ταραχή έμεινα σχεδόν ξερός,
μου 'δωσαν όμως την δύναμη να συνεχίσω.

Τ' αμάξι μου δεν έχει φρένα και σασμάν,
συνήθως μ' οτοστόπ την βγάζω.
Τώρα άφησα και την δουλειά του μοκετά,
και λιγάκι σαν αλήτης νιώθω.

Το U.F.O όμως σαν σκεφτώ,
κι όσα θα μας δώσει για καλό,
σαν ταμπούρλο χτυπάει η καρδιά μου.

Σ' ένα μπαρ κοντά στην Ρέμβη ήταν μια ξανθιά
νόμισα πως βρήκα μια γυναίκα ν' αγαπάω.
Αλλά γέλασε μαζί μου κι ανέβηκα ψηλά,
για να με σπρώξει το ουίσκι στα νερά να πάω...
...γιατί ένας καουμπόι χωρίς φράγκα και δουλειά
δεν μπορεί να ψήσει τις γυναίκες
ότι οι φίλοι του στη γη κάνουν κουμάντο από ψηλά.

(απαγγελία)

Όλος ο κόσμος ουρλιάζει σαν σκυλί,
και η ζωή έχει γίνει παλαβή.
Ας έρθει το διαστημόπλοιο να με βρει,
πριν πνιγώ σ' αυτήν την άκαρδη βροχή.
Ακούστε όμως, μου ήρθε ειδοποίηση,
θα κατεβούν μου είπαν και την έκανα λαχείο,
στον κάμπο τον Θεσσαλικό
θα 'ρθουν τα αστρόπλοια.
Και θα πούμε στον πόνο μας αντίο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 13:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε όλες και όλους!

AZAZ_XAZA γράφει:

quote:

Ιστοσελιδα που μας δίνει πληροφορείες για πέρασμα δορυφόρων....

http://spaceflight1.nasa.gov/realdata/sightings/SSapplications/Post/JavaSSOP/JavaSSOP.html


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


Είναι απίστευτο!!! Σε ποιο άραγε βαθμό συγκάληψης έχουν φτάσει οι συνομώτες ώστε να φτιάξουν και fake ιστοσελίδα με περάσματα δορυφόρων!!!

Λες και δεν ξέρουμε πως είναι το διαστημικό ΚΤΕΛ Γη-Σείριος-Βέγας-Αλδεβαράν...

Τέλος συνυπολογίστε πως δεν θα αναφέρονται και οι (δεκάδες; εκατοντάδες; χιλιάδες;) μη "πολιτικοί", ακαταχώρητοι δορυφόροι...

Αυτοί θα είναι μάλλον αγοραία...

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 16:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καποια χρονια πριν επεσε στα χερια μου μια Δρακονιανη κασετα γεματη με κοσμικα μυστικα:Αναμεσα σε αυτα ηταν και το παρακαρω κωδικοποιημενο μηνυμα:

Terra Nova Cain

Turn down the gravity, this is all too heavy
I'll show you how the ancients once traveled
They used to call this a Chevy
Just before the continents sank, you could still go outside
I was sitting on a hot off ramp
She pulled up and asked me if I needed a ride

Terra nova cain I need you again
Deep space jam on an alien terrain
Terra nova cain I need you again
Some for the little boys who live down the lane

I should have known there was something amiss
She had unearthly eyes
She had a way of sifting through your mind
Like she'd done it to a million guys

She said will you help with our research
I said take me to your leader
She put her foot down on the oscillation pedal
She was a transdimensional speeder

Terra nova cain I need you again
Protect me from the meteor rain
Terra nova cain I need you again
Put your exploratory probe right into my brain

They brought me back after thousands of years
I hadn't aged at all
We used to float around her weightless bedroom
That drove me right up the wall

Terra nova cain I need you again
You dropped me off and you've left me quite drained
Terra nova cain I need you again
Help me break these telekinetic chains

(Τerra Nova Cain απο τους The Church)

Ξεκαθαρα το κοματι αναφερεται σε μια Δρακονιανη πρακτορισσα και την αποπλανηση ενος γηινου με σκοπο την αποδυναμωση των Ανδρομεδιων ταξιαρχιων!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 18:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, μήπως το έχουμε παρακάνει;
Πρόσφατα έκραξα άσχημα κάποιον επιπόλαιο που μπήκε στο φόρουμ για να μας βγάλει όλους ανόητους και να μας πει πως πρέπει να ντρεπόμαστε.
Νιώθω, όμως, πως έχει αρχίσει να συμβαίνει αυτό εκ των έσω με έντονη έλλειψη ευγένειας.
Το να μπαίνουμε σε κάποιο θέμα και να το ξεφτιλίζουμε προσφέρει τίποτα σε κανένα;
Όταν κάποιος γράφει με σαφή έλλειψη ευγένειας ή πουλάει θεωρίες με πλήρη έλλειψη στοιχείων καταλαβαίνω πως πάει γυρεύοντας. Είναι πεπερασμένη η ποσότητα βλακείας που μπορεί να απορροφήσει ο άνθρωπος και να μην του γυρίσουν τα μάτια τούμπα!
Αλλά πια καταντήσαμε να μη τολμά κανείς να ανοίξει θέμα γιατί οι ίδιοι κάνουμε τα trolls στο φόρουμ που μετέχουμε... Για κάθε PaNo την ακούνε άλλοι δέκα, χωρίς να ξέρουνε και το γιατί.
Δηλαδή τι περιμένουμε να βρούμε σε φόρουμ εσωτερισμού (εντός ή εκτός εισαγωγικών) και μάλιστα στην κατηγορία για παράξενα φαινόμενα;
Θέματα για ποδόσφαιρο, αυτοκίνητα, μόδα, βιολογία;
Ή ξέρουμε καλά τι θα βρούμε και πάμε τρέχοντας για να κάνουμε καζούρα;
Θα καταλήξουμε να μην τολμάμε να ασχοληθούμε με την θεματολογία με την οποία το φόρουμ αυτό καταγίνεται γιατί κάποιοι το θεωρούν σημάδι ηλιθιότητας (και γράφονται μέλη για να έχουν την απόλαυση να μας το λένε)!
Έγινε στο Chaos Magick, έγινε κι αλλού και τώρα μπλέξαμε τον ardeth με δρακονιανές πριγκήπισσες.
[Ξέρω, ξέρω... είναι χιούμορ...
Το είδος του χιούμορ -που λέγεται και σαρκασμός- που αν το κάνει κάποιος στους φίλους του σύντομα θα τη βγάζει μόνος τα Σαββατοκύριακα...]


No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 22:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[Ξέρω, ξέρω... είναι χιούμορ...
Το είδος του χιούμορ -που λέγεται και σαρκασμός- που αν το κάνει κάποιος στους φίλους του σύντομα θα τη βγάζει μόνος τα Σαββατοκύριακα...


Θα μου επιτρεψεις να αμφιβαλω εαν αυτου του ειδους το χιουμορ θα με κανει να περναω τα σαββατοκυριακα μονη...

Ναι χιουμορ ειναι χωρις διαθεση προσβολης.

Κανενας δεν εμπλεξε τον Ardeth με Δρακονιανες πριγκιπισσες(πρακτορισσες για την ακριβεια).Απλα το πρωτο τραγουδακι μου εφερε συνειρμικα το Terra Nova Cain (που παρεπιπτοντως ειναι ενα τραγουδι που μου αρεσει πολυ μιας και ειμαι fan της επιστημονικης φαντασιας).

Για να λυθει η παρεξηγηση δηλωνω οτ υποστηριζω τον Ardeth στην απορια του,τον συγχαιρω που τη εξεφρασε,καλα εκανε και ρωτησε!

Ευχαριστημενος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 01:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wendigo:
quote:

Ρε παιδιά, μήπως το έχουμε παρακάνει;

[...]


[Ξέρω, ξέρω... είναι χιούμορ...
Το είδος του χιούμορ -που λέγεται και σαρκασμός- που αν το κάνει κάποιος στους φίλους του σύντομα θα τη βγάζει μόνος τα Σαββατοκύριακα...]


+1

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 01:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν επιτρέπω ή απαγορεύω τίποτα σε κανέναν, medtech.
Τα Σαββατοκύριακά σου είναι καθαρά δική σου υπόθεση.
Αν είμαι ευχαριστημένος; Οι προβληματισμοί μου παραμένουν και δεν στρέφονται γύρω από εσένα (δηλαδή δεν υπήρχε και παρεξήγηση για να λυθεί). Βρήκα αφορμή και στο τραγούδι των Church (από το άλμπουμ που έχει και το αγαπημένο μου Fading away) και στον μπαρόβιο αστροναύτη -που μου άρεσε- και στο γνωστό ΚΤΕΛ Αθήνα-Αλντεμπαράν.
Πάντως δεν είμαι σίγουρος αν θα επιθυμούσες ως απάντηση σε δικό σου σοβαρό ποστ κάποιο τραγούδι με σχόλια για Δρακονιανές Πρακτόρισσες.
Είναι καλοπροαίρετο χιούμορ; Συγνώμη, έμοιαζε τόσο με σαρκασμό που ξεγελάστηκα...


No Method, No Guru, No Teacher

Edited by - wendigo on 27/07/2006 01:46:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris84
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 09:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris84  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι καλοπροαίρετο χιούμορ; Συγνώμη, έμοιαζε τόσο με σαρκασμό που ξεγελάστηκα...

+1=3


ΕυγνωμοσυνηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 03:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα το βράδυ(2 τα ξημερώματα) νομίζω ότι είδα ξανά UFO. Δεν λέω ότι είναι εξωγήινοι πάντως κάτι πολύ περιεργο. Μένω Κορωπί κ από εδώ το είδα ώς εξής. Πρέπει να πέταγε πίσω απο το βουνό Προφήτης Ηλίας. Κάπου στη καισαριανή. Πάντως πολύ μακριά απο εμένα. Πήγαινε με ταχύτητα αεροπλάνου κ δεν έκανε ξαφνικά πράγματα(αυτό με προβλημάτισε κάπως). Αυτό όμως που το έκανε να διαφέρει απο το αεροπλάνο είναι το φως του. Είχε ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ εντονο πράσινο-κόκκινο φώς. Είχε πορεία βορειοδυτικά. Έτρεξα κ πήρα τα κυαλια αλλα΄δεν είδα κάτι πέραν του φωτός του. Πάντως για αεροπλάνο δεν το έκοψα σίγουρα.

Αν δε το έγραψα στο σωστό τόπικ παρακαλώ να μου το μεταφέρετε. Για απορίες εδώ είμαι. Αν κάποιος το είδε πάλι ας με επιβεβαιώσει ή όχι. Είναι η 2η φορά που βλέπω τέτοιο αντικείμενο αλλά αυτή τη φορά έιμαι πιο επιφυλακτικόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 13:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑ 99.99%Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 14:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι αλλο καρβουνο............

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 17:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κ εμένα σε αεροπλάνο πήγε η σκέψη, αλλά 2 πράγματα δε μου κολλάνε. Επί 5 λεπτά έμενε ακίνητο μέχρι που άρχισε να απομακρύνεται με νορμαλ ταχύτητα. Το δεύτερο είναι ο φωτισμός. Τα αεροπλάνα έχουν φωτάκια που αναβοσβήνουν. Αυτό είχε κόκκινο-πράσινο χρώμα έντονο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 19:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα σε όλες και όλους!!!

quote:
OPS 1.640

Φώτα πτητικής λειτουργίας αεροπλάνου

Απαγορεύεται η χρησιμοποίηση αεροπλάνου, από τον αερομεταφορέα, εκτός εάν αυτό είναι εφοδιασμένο με:

α) Για πτήση ημέρας:

1) σύστημα φώτων αποφυγής σύγκρουσης.

2) φωτισμό, τροφοδοτούμενο από το ηλεκτρικό σύστημα του αεροπλάνου, που παρέχει επαρκές φως για όλα τα όργανα και τον εξοπλισμό, που είναι απαραίτητα για την ασφαλή λειτουργία του αεροπλάνου.

3) φωτισμό, τροφοδοτούμενο από το ηλεκτρικό σύστημα του αεροπλάνου, που παρέχει φως σε όλα τα διαμερίσματα επιβατών. και

4) ηλεκτρικό φανό για κάθε απαιτούμενο μέλος πληρώματος, ο οποίος είναι εύκολα προσιτός από τα μέλη του πληρώματος, όταν αυτά κάθονται στις καθορισμένες θέσεις τους.

β) Για νυκτερινή πτήση, εκτός του εξοπλισμού που καθορίζεται στο ανωτέρω στοιχείο α):

1) φώτα πλοήγησης/θέσης. και

2) δύο φώτα προσγείωσης ή ένα μόνο φως με δύο χωριστά ενεργοποιούμενα νημάτια και

3) φώτα σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς για την αποφυγή συγκρούσεων στη θάλασσα, εάν το αεροπλάνο είναι υδροπλάνο ή αμφίβιο αεροπλάνο.


Παρμένο από το http://europa.eu.int/eur-lex/lex/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:52004PC0073:EL:HTML

Τώρα για τα φώτα: έχουν δύο κόκκινο αριστερά

και πράσινο δεξιά (όπως τα καράβια...)

Αυτό που αναβοσβήνει είναι το στροβοσκοπικό φως θέσης...

Φωτό από αριστερά δεν βρήκα. Αν κάποιος ψάξει καλύτερα βέβαια...

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 22:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dim.kar σωστή η επισύμανση. Αλλα στην πράξη όταν κοιτάς ένα αεροπλάνο βλέπεις 2-3 τελίτσες πάνω τους αναβοσβήνουν. Αυτό ήταν κάτι διαφορετικό, αλλά είναι πολύ ανασφαλή τα συμπεράσματα μου λόγω της μεγάλης απόστασης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 00:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως δεν είμαι σίγουρος αν θα επιθυμούσες ως απάντηση σε δικό σου σοβαρό ποστ κάποιο τραγούδι με σχόλια για Δρακονιανές Πρακτόρισσες.

Μα το σχολιο περι δρακονιανης πρακτορισσας ΗΤΑΝ απαντηση αλλης χρηστη σε δικο μου post oταν μια προφανως μη προικισμενη απο την φυση οπαδος του Ωριωνα Δημητρακοπουλου με αποκαλεσε (ΔΙΝΩ ΤΗΝ soft version=ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΣΤΕΡΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ) ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗ ΠΡΑΚΤΟΡΙΣΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΠΛΑΝΕΙ τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΔΡΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΡΑΤΕΥΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΙΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ!

χχχαχαχαχαχααχ!

Σε πληροφορω οτι σε πολλα μου ποστ αντι σοβαρων απαντησεων εισεπραξα επιθεσεις με χυδαιοτατους χαρακτηρισμους (πχ η avallon με διαταξε:"βγαλε τις τσιμπλες απο τα ματια" οταν ρωτουσα πως σκατα εφτιαξαν ιαματικους κρυσταλους που εκμεταλευονται τις ιδιοτητες σωματιδιων που κανεις δεν χει καταφερει να εντοπισει,η Galadriel με αποκαλεσε ΡΟΜΠΟΤ οταν εξηγουσα οτι τα συναισθηματα και οι σκεψεις εχουν φυσιολογικη-νατουραλιστικη βαση,ο Ερμης 3Ε με αποκαλεσε ΜΩΡΗ και πολλα αλλα οταν δεν δεχομουν την υπαρξη του αιθερα,ο οπαδος καθε αγυρτοθεραπειας Γρηγοριανος,οπως και ο ιδιας συνομοταξιας Μορφεας με κατηγορησε εμμεσα οτι δωροδοκουμαι απο τις φαρμακευτικες γιαυτο κατηγορω τις "εναλλακτικες" "θεραπειες"-οοοοοοχι δεν φταιει το γεγονος οτι εχουν καραποτυχει στις κλινικες μελετες που δεν τις δεχομαι,οχι ρε παιδια εχω βιλες και κοτερα απο τα φραγκα που μου χωνει η ROCHE,ολοι μα ολοι οι οπαδοι της μεταφυσικης σε καποια φαση με εχουν αποκαλεσει στενοκεφαλη και δογματικη,ανικανοι να καταλαβουν οτι δεν δεχομαι τις αποψεις τους γιατι δεν μου προσεφεραν αξιοπιστα στοιχεια που να τις υποστηριζουν και οχι γιατι ειμαι στενοκεφαλη).Λοιπον αντιμετωπισα ωκεανους εχθροτητας αλλα δεν μασαω.

Οπως ειπα για να λυθει η παρεξηγηση δινω συγχαρητηρια στον Ardeth που ρωτησε.

Οσο για τα σαββατοκυριακα εσυ δηλωσες οτι με αυτο το χιουμορ θα μεινω μονη...Σε πληροφορω οτι μια εκπλαγου καλλονης Δρακονιανη πρακτορισσα δεν μενει ΠΟΤΕ ΜΟΝΗ.....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 08:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους Medtech,
Τώρα αποκαλύπτονται όλα για εσένα! Καλά το είχα υποψιαστεί εδώ και καιρό!
Στην πυρά - στην πυρά.
Εκτός βέβαια εάν αξίζουν όλες οι δρακονιανές τόσο πολύ που γίνομαι και εγώ οπαδός σας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 09:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επιτέλους Medtech,
Τώρα αποκαλύπτονται όλα για εσένα! Καλά το είχα υποψιαστεί εδώ και καιρό!
Στην πυρά - στην πυρά.
Εκτός βέβαια εάν αξίζουν όλες οι δρακονιανές τόσο πολύ που γίνομαι και εγώ οπαδός σας.

αν αξιζει η Medtech;;;

θα σου μονο οτι στην σχολη που εχουμε για να βγαζουμε πρακτορισες
δρακονιανες(ειμαι καθηγητης)εχουμε αλαξει το γνωμικο αν δεις καραβι στο βουνο μ...το εχει συρει
και το εχουμε κανει
αν δεις καραβι στο βουνο η Medtech φερει ευθυνη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 13:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κ εμένα σε αεροπλάνο πήγε η σκέψη, αλλά 2 πράγματα δε μου κολλάνε. Επί 5 λεπτά έμενε ακίνητο μέχρι που άρχισε να απομακρύνεται με νορμαλ ταχύτητα. Το δεύτερο είναι ο φωτισμός. Τα αεροπλάνα έχουν φωτάκια που αναβοσβήνουν. Αυτό είχε κόκκινο-πράσινο χρώμα έντονο.



ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ-ΠΡΑΣΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΕΝΤΟΝΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 00:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορεί να ήταν κ ελικόπτερο. Δεν αποκλείεται. Αλλά πετάνε τα ελικόπτερα βράδυ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 10:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μπορεί να ήταν κ ελικόπτερο. Δεν αποκλείεται. Αλλά πετάνε τα ελικόπτερα βράδυ?

Φυσικά και πετάνε... τί τα σταματάει;;; Τα αεροπλάνα δεν πετάνε το βράδυ ;;


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους και όλες!

quote:
Ελικόπτερο ΑS 332C1 Super Puma

"Έτσι, το ελικόπτερο μπορεί να επιχειρεί σε συνθήκες νύχτας και σε πολύ χαμηλό ύψος με μεγάλη ακρίβεια και πλήρη αυτονομία με τη συνεργασία του αυτόματου πιλότου."


Αντιγραφή από το http://www.ellinikos-stratos.com/eksoplismoi/superpuma.asp

Τώρα για το τι κάνουν κάτι άλλα "καλούδια" όπως το Apache Longbow AH-64D ας μη το συζητήσουμε...

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα σου μονο οτι στην σχολη που εχουμε για να βγαζουμε πρακτορισες δρακονιανες(ειμαι καθηγητης)εχουμε αλαξει το γνωμικο αν δεις καραβι στο βουνο μ...το εχει συρει
και το εχουμε κανει
αν δεις καραβι στο βουνο η Medtech φερει ευθυνη

Γκουχ γκουχ...θα αναγκαστω να σε διορθωσω Μαστερ....Το ακριβες γνωμικο ειναι "αν δεις Ανδρομεδιανο αστροπλοιο στο βουνο....η Medtech το παρασερνει!".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 12:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ..

Προς το τέλος Φεβρουάριου, αργά το απόγευμα, καθώς παρατηρούσα τον ουρανό από την τζαμαρία οικίας, είδα ένα λευκό και ένα κόκκινο φως να μετακινούνται εντελώς αθόρυβα στον ορίζοντα, τα δυο φώτα (το λευκό μπροστά και το κόκκινο πίσω) ήταν σταθερά και είχαν μεταξύ τους ελάχιστη απόσταση οπότε θεώρησα πως επρόκειτο για κάποιο ελικόπτερο.

Απέδωσα θυμάμαι το μπροστινό λευκό φως σε ενδεχόμενο προβολέα ενώ το κόκκινο στην ουρά του, βγαίνοντας στην βεράντα όμως διαπίστωσα όπως προείπα πως το αντικείμενο πετούσε εντελώς αθόρυβα (αν και ήταν σε σχετικά μικρή απόσταση από εμένα) μέσα στην ήσυχη χειμωνιάτικη νύχτα ως που χάθηκε από τον ορίζοντα μου.

Προβληματισμένος αποφάσισα να δοκιμάσω την φωτογράφηση του αντικειμένου αλλά δυστυχώς οι συνθήκες δεν ήταν ιδανικές οπότε η εικόνα βγήκε εξαιρετικά φλουταρισμένη ώστε να είναι χρήσιμη αν και την ανασκεύασα με την βοήθεια της μνήμης μου, την αυθεντική εικόνα και φυσικά το Photoshop (μπορεί να τις έχω ακόμα κάπου), μάλιστα την στιγμή της φωτογράφησης θα ορκιζόμουνα πως το αντικείμενο έκοψε για λίγο ταχύτητα -μπορεί να μου φάνηκε αλλά ένιωσα άβολα εκείνη την στιγμή (παρόμοια αντίδραση είχα δει όταν φωτογράφισα για ενθύμιο το περίφημο Zeppelin των Ολυμπιακών Αγώνων -μέρα μεσημέρι βέβαια)

Αργότερα συζητώντας τηλεφωνικά για ένα άσχετο ζήτημα με μια φίλη μου, πληροφορήθηκα πως εκείνη την στιγμή έβλεπε από το ρετιρέ της το ίδιο πράγμα με εμένα να διασχίζει αθόρυβα τον ουρανού μέχρι που χάθηκε και από το δικό της ορίζοντα.

Στις αρχές αυτού του μήνα μαζί με έναν φίλο γίναμε μάρτυρες ενός εξίσου αθόρυβου ολόφωτου αεροσκάφους «λίγα» μέτρα πάνω από το κεφάλι μας όμως η μορφή του σε καμία περίπτωση δεν ταίριαζε με αυτό που είδα εκείνη την νύχτα του Φλεβάρη.

Υ.Γ.
Δίχως αξιοπρεπείς φωτογραφίες θεώρησα τότε πως ήταν ανούσια οιανδήποτε αναφορά στο Esoterica αλλά μιας και σήμερα έγινε κουβέντα για το ζήτημα είπα να το αναφέρω.. ποίος ξέρει μπορεί να έγινα μάρτυρας κανενός ελικοπτέρου Stealth αφού περνάνε που και που αεροσκάφη στην περιοχή.

Edited by - XD on 31/07/2006 12:36:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 12:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γκουχ γκουχ...θα αναγκαστω να σε διορθωσω Μαστερ....Το ακριβες γνωμικο ειναι "αν δεις Ανδρομεδιανο αστροπλοιο στο βουνο....η Medtech το παρασερνει!".

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 14:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω πως το θέμα εξελίσσεται σε πληθώρα αναφορών για ουράνια φαινόμενα και δεν θα ήθελα να βρεθώ πολύ off topic. Θα κάνω μόνο μια σύντομη και τελευταία αναφορά σε ένα ιδιότυπο διάλογο που φάνηκε να μας απασχολεί.
quote:
Μα το σχολιο περι δρακονιανης πρακτορισσας ΗΤΑΝ απαντηση αλλης χρηστη σε δικο μου post oταν μια προφανως μη προικισμενη απο την φυση οπαδος του Ωριωνα Δημητρακοπουλου με αποκαλεσε (ΔΙΝΩ ΤΗΝ soft version=ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΣΤΕΡΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ) ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗ ΠΡΑΚΤΟΡΙΣΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΠΛΑΝΕΙ τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΔΡΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΡΑΤΕΥΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΙΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ!

Πράγμα που δεν το χάρηκες και πολύ, ούτε το θεώρησες εποικοδομητικό. Η επανάληψή του τι νόημα έχει;
Όσοι γράφουν καιρό στο φόρουμ έχουν ακούσει διάφορα για το άτομό τους. Κατά καιρούς μου έχουν πει πράγματα μπροστά στα οποία αυτά που αναφέρεις είναι ... πταίσματα! Δηλαδή τι θα κάνουμε; Θα κλαιγόμαστε από θέμα σε θέμα για την "τρομερή αδικία" που μας έγινε ή θα επαναλαμβάνουμε τις ίδιες συμπεριφορές σαν παιδιά -"μαμά, πρώτος ο Λαλάκης μου έριξε άμμο";
quote:
Λοιπον αντιμετωπισα ωκεανους εχθροτητας αλλα δεν μασαω.

Νομίζω πως έχεις φερθεί κι εσύ ανάλογα κάποιες φορές (έχω ξανα-αναφερθεί σ'αυτό χωρίς να σε βρίζω...) Τι θα πει "δε μασάω"; Δεν κάνουμε πόλεμο και αν το βλέπεις έτσι μπορεί να χάνεις ευκαιρίες για ενδιαφέρουσες κουβέντες. Και να αδικείς κι εσύ ανθρώπους στο μεταξύ.

Τελευταίο και σημαντικότερο: Δεν αναφέρθηκα αποκλειστικά σε σένα. Πήρα -και από εσένα- αφορμή για κάποια πράγματα που έχω παρατηρήσει στο φόρουμ. Γιατί να περιστρεφόμαστε μόνο σε θέματα που σε αφορούν;
Τα άλλα μέλη δεν έχουν απόψεις και προσωπικότητα;
Ο ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ, π.χ., γιατί δεν θίχτηκε;
Δεν "δήλωσα" κάτι για τα "σαββατοκύριακά σου" και το πώς "θα μείνεις μόνη". Τα λόγια μου βρίσκονται σε κοινή θέα και απορώ στο πώς επιμένεις να βλέπεις αυτή την εξήγηση σ'αυτά. Δε μου αρέσει να βάζουν λόγια που δεν είπα στο στόμα μου και επιμένεις να το κάνεις.

Με σεβασμό προς όλους,
συγνώμη αν καταχράστηκα τον χώρο.

ΥΓ1: Αν κάποιος επιθυμεί περαιτέρω συζήτηση επ'αυτών, έχω e-mail adress στο προφίλ μέλους.

ΥΓ2: Λόγια όπως το "στενοκεφαλη και δογματικη" δεν είναι ευχάριστα αλλά δεν αποτελούν ύβρεις. Είναι κριτική -στην οποία υποκείμεθα όλοι, χωρίς εξαίρεση. Δίκαιη ή άδικη, δεν ξέρω. Πάντως αν μου το έλεγαν "όλοι μα όλοι" -πράγμα το οποίο είναι, τουλάχιστον, υπερβολή- μπορεί να έψαχνα και λίγο αν τους έχω δώσει αφορμές. Άνθρωποι είμαστε, γίνονται και τέτοια.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 16:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 23:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου έτυχε και μένα περίπου το ίδιο γεγονός πρίν μερικά χρόνια! Όταν το είδα δεν ξαφνιάστηκα γιατί από την πορεία που είχε κατάλαβα αμέσως ότι ήταν δορυφόρος πάνω στον οποίο έπεφταν οι ηλιακές ακτίνες και επειδή έτυχε να βρίσκομαι στην κατάλληλη γωνία,αντανακλούσε το φώς του ήλιου στην θέση που βρισκόμουνα.
Φαινόταν πολύ λαμπερό,θα έλεγα ότι ήταν πιο μικρό και πιό λαμπερό από το φεγγάρι,αλλά κάποιες στιγμές έχανε την λάμψη του και επανεμφανιζόταν μέχρι που έφυγε από την κάταλληλη γωνία κλίσης και μετά απλώς φαινόταν ένα κινούμενο ουράνιο σώμα....
Να σημειώσω ότι έχω αρκετή εμπειρία σε τέτοια φαινόμενα και επειδή έχω ασχοληθεί με την παρατήρηση μέσω τηλεσκοπίου και επειδή έχω συναντήσει ΑΤΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy