ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ποια ΕΙΝΑΙ η σχέση του esoterica με το Βαβυλω-ιεροσολυμο-πατριαρχικό σκάνδαλο και με των υποκλοπων;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 09:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια ΕΙΝΑΙ η σχέση του esoterica με το Βαβυλω-ιεροσολυμο-πατριαρχικό σκάνδαλο και με των υποκλοπων;
Εκφράστε ελεύθερα τη γνώμη σας ...υπάρχει δημοκρατία ...και κανείς δε μας ακούει (διαβάζει)

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htm

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 10:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...πρέπει να βαραει πολύ ο ήλιος στην Ελλάδα τον τελευταιο καιρό



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


Edited by - Mercury on 31/07/2006 10:34:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

filosofos3 λέει....

Ποια ΕΙΝΑΙ η σχέση του esoterica με το Βαβυλω-ιεροσολυμο-πατριαρχικό σκάνδαλο και με των υποκλοπων;


ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΑΜΑ ΣΤΟ ΠΟΥΜΕ...ΤΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 234 ΧΡΟΝΩΝ !!!!!


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποια ΕΙΝΑΙ η σχέση του esoterica με το Βαβυλω-ιεροσολυμο-πατριαρχικό σκάνδαλο και με των υποκλοπων;

Την ιδια σχεση που ειχε και στο σκανδαλο Κωσκοτα....
Και δε παμε στο Μουσειο? Χαρα θεου μαγαζι

Ερωτας ειναι η τεχνη του να φευγεις.
(Δ.Λιαντινης)

Edited by - ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ on 31/07/2006 11:52:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 15:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΑΜΑ ΣΤΟ ΠΟΥΜΕ...ΤΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 234 ΧΡΟΝΩΝ !!!!!


ε όχι και το μεγαλύτερο...υπαρχουν κι άαααλλα ...εν καιρώ θα φανουν ...
Το τι κερδίζετε είναι και αυτό μυστικό....

quote:
...πρέπει να βαραει πολύ ο ήλιος στην Ελλάδα τον τελευταιο καιρό


Πάρα πολύ ...ειδικά όσους απαντάνε σε ένα θέμα που δεν έχουν κάτι να πούνε...

quote:
Την ιδια σχεση που ειχε και στο σκανδαλο Κωσκοτα....


Είδες αυτός εδώ κάτι λέει...

quote:
Και δε παμε στο Μουσειο? Χαρα θεου μαγαζι


Απόψεις...

quote:
Ερωτας ειναι η τεχνη του να φευγεις.
(Δ.Λιαντινης)

και του να μένεις μέχρι να φύγεις...
(filosofos3)

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 18:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Όλα είναι τέλεια


......μεχρι να γινουνε κωλος

Edited by - ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ on 31/07/2006 18:05:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 18:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------


Όλα είναι τέλεια

--------------------------------------------------------------------------------


......μεχρι να γινουνε κωλος



Μάλλον είδες τα μούτρα σου στον καθρέφτη για να το λες αυτό..θα μπορούσες να απευθύνεις εκεί τα σχόλιά σου εφόσον εδώ δεν έχεις -και δε μπορεις- να πεις τίποτε....

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 19:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία. Εσύ λοιπόν που έχεις κάτι να πεις, πές το και μην κάνεις ερωτήσεις στις οποίες ξέρεις ότι δεν θα πάρεις απάντηση.
Ύστερα θα έρθουν και οι ανάλογες απαντήσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 19:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε να σκεφτώ...
Χμ, δεν έχω ιδέα.
Ποιά ΕΙΝΑΙ λοιπόν η σχέση τους;
Πώς τεκμηριώνεται αυτή;
Και πώς είσαι σε θέση να την γνωρίζεις;

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 22:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν ξέρω τίποτε...άλλωστε ως γνώση θεωρείται συνήθως ότι λαμβάνεται μέσω των 5 αισθήσεων μόνο ... αλλά φαντάζομαι...
Φανταστείτε και σεις ότι ο βαβυλώνιος μοναχικός μαύρος άνθρωπος (δεν είναι κανένας Αρχαίος πάντως) -και δεν εννοώ τον Παΐσιο- να έχει σχέση και με τα τρία σημεία του τριγώνου...Γενικά μιλώντας το κομπιούτερ δε χρησιμεύει για να συμμετέχει κανεις σε φόρουμ ή σε ελληνικά φόρουμ μόνο...
Αλλά είπαμε ...δεν ξέρω και γιαυτό ρωτάω ...ρωτώντας πας στην Πόλη που λένε


Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 23:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote ]
ο βαβυλώνιος μοναχικός μαύρος άνθρωπος
[/quote]

Εκει ειναι το κλειδι, αυτο ακριβος σου χρειαζεται για να βρεις λυσεις στα προβληματα σου!

Edited by - ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ on 31/07/2006 23:09:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 00:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 03:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ δεν ξέρω τίποτε...άλλωστε ως γνώση θεωρείται συνήθως ότι λαμβάνεται μέσω των 5 αισθήσεων μόνο ... αλλά φαντάζομαι...

OK. Συνέχισε να φαντάζεσαι.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 10:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό Ostria. Και εγώ αυτός φαντάστηκα ότι είναι ο ύποπτος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 11:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Filosofe3 συγγνωμη, αλλα μηπως ετρωγες πολλυ βοδινο κρεας τα τελευταια χρονια;

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 14:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλό Ostria. Και εγώ αυτός φαντάστηκα ότι είναι ο ύποπτος...

Η πλάκα είναι ότι στο άλλο θέμα που έχει βάλει κατηγορεί διάφορους για διάφορα:
"Το να κρύβεσαι πίσω από μια σειρά nicknames μαζί με μια ομάδα άλλων ομοϊδεατών σου και να προσπαθείτε να παίξετε τα πρακτορίστικα ή πρακτορικά σας παιχνίδια , δε μου αλλάζει την εικόνα γελοιότητας που έχω σχηματίσει για σας... " (συνομιλία με τον Schwabe)

Τι μου θύμισε, τι μου θύμισε..; Α, ναι! dialogismoi.gr
Προπονούμαι για +Παθοκτόνο+ και η σέκοντ έκδοσις...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 14:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποια ΕΙΝΑΙ η σχέση του esoterica με το Βαβυλω-ιεροσολυμο-πατριαρχικό σκάνδαλο και με των υποκλοπων;


ΕΧΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 15:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/articles/antineomythology/index.htm


ΠΡΟΣΟΧΗ!:δήλωση αποποίησης ευθύνης

Οτιδήποτε διαβάσετε στην παρούσα σελίδα και σε όλες τις επόμενες περί σύγχρονων μύθων και απομυθοποίησής τους καμμιά σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα καθώς αποτελεί προϊόν μυθιστορηματικής υφής της καλπάζουσας φαντασίας του γράφοντος (δε θα είναι άστοχο το να τα θεωρήσετε κείμενα άλλου προσώπου λόγω και μιας χρόνιας σχιζοφρένειας που υφέρπει αθεράπευτη), και κατά συνέπεια δεν αποτελεί σε καμμιά περίπτωση αξιόπιστη ή αληθή πληροφορία ότι γράφεται εδώ.και Σε καμμία περίπτωση επίσης δεν συνίσταται η υιοθέτηση των απόψεών του ή η προσεκτική μελέτη τους, διότι μια τέτοια απόφαση ενέχει το σοβαρό κίνδυνο της πρόκλησης μόνιμης βλάβης στις συλλογιστικές και λογικές λειτουργίες του νου του αναγνώστη. Κάτι τέτοιο θα έχει ως συνέπεια την πολύ πιθανή έως βέβαιη κατάληξη στην κατάσταση εκείνη που ευρίσκεται και ο γράφων εδώ και πολλά χρόνια ,στην πλήρη παραφροσύνη! (:-D)

Και για να μη νομίζετε ότι σας κάνω πλάκα σας λέω μόνο ετούτο:αν τα όσα γράφω είναι αλήθεια τότε είμαι σίγουρα τρελός που κάθομαι και τα γράφω αλλά...από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια λέει ο λαός.

Αν πάλι δεν είναι αλήθεια τότε πάλι είμαι τρελός που ξόδεψα τόσες ώρες για να γράφω αρλούμπες και φαντασίες έτσι για πλάκα , τη στιγμή που δεν έχω όσο ελεύθερο χρόνο θέλω.Εσείς θα αποφασίστε τελικά τι θέλετε να δεχτείτε ως αλήθεια και ίσως αυτό που θα αποφασίσετε να είναι όντως αλήθεια ...μόνο για σας όμως...η δικιά σας αλήθεια! (Aραγε αυτό το τελευταίο είναι λογικό ή τρελό;) (:?D)

Εντάξει παιδιά υπάρχει πρόβλημα υγείας...Θέλει πολύ προσοχή το θέμα

Φίλε filosofos3 σου ευχομαι ταχεία ανάρρωση και επιστροφή κοντά μας το δυνατό συντομότερο. Ευχομαι ο λογικός σου εαυτός να επιβληθεί τελικά. Σου προτείνω να παρατήσεις όλα αυτά που σε βασανίζουν και να πας να αράξεις σε κανενα νησάκι έστω και για ένα μήνα. Δεν θα τρελλαθούμε ψάχνοντας την όποια αλήθεια φιλαράκο.Ας ψάξει να μας βρει και αυτή μια φορά...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


Edited by - Mercury on 01/08/2006 16:00:07

Edited by - Mercury on 01/08/2006 16:04:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 16:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή, από το esoterica αντλούν κάποιοι τα τελικά αποτελέσματα (και τα πιο καθαρά) από πληροφορίες για τον τρόπο σκέψεις των Ελλήνων και από διάφορα "μυστικά" που μπορούν να βγαίνουν στη φόρα που και που;

Δηλαδή είναι ένα site που μυρίζει συνομοσία;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 03:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εντάξει παιδιά υπάρχει πρόβλημα υγείας...Θέλει πολύ προσοχή το θέμα


Αχαχαχαχαχαχαχαχχα

ναι ναι θέλει πολύ προσοχή...
Κατ΄αρχήν αγαπητέ Mercury δήλωση εκείνη από την ιστοσελίδα μου www.filosofos3.tk (προτείνω να διαβάσεις τα κείμενα με τη σωστή σειρά που αναφέρω εκεί να τα "μεταφράσεις" και μετά να βγάλεις συμπερασμα) αφορούσε τα όσα γράφονται στην "απομυθοποίηση" και επειδή επειδή είχα σκοπό να γραψω ακόμη μερικά πράγματα με το όνομά τους... κάτι που έκανα στο θεμα των UFO ...αλλά και πάλι το τι ισχύει για τη διανοητική μου υγεια είναι στην εκτίμηση του αναγνώστη ....η οποία συμβουλέυω να μην είναι βιαστική...ετκός της παραφροσύνης και όλων των άλλων υπάρχει και το ενδεχόμενο της καλλιτεχνικής δημιουργίας ...τόσοι και τόσοι κυκλοφορούν ας κυκλοφορήσει και ο μύθος της απομυθοποίησης ο οποίος μπορεί να μην είναι και καθόλου μύθος....αλλά είπαμε το κλειδί βρίσκεται σε εκίνο που δε θέλεις να κάνεις: την κουραστική εέρευνα για την εύρεση της αλήθειας


quote:
Φίλε filosofos3 σου ευχομαι ταχεία ανάρρωση και επιστροφή κοντά μας το δυνατό συντομότερο. Ευχομαι ο λογικός σου εαυτός να επιβληθεί τελικά. Σου προτείνω να παρατήσεις όλα αυτά που σε βασανίζουν και να πας να αράξεις σε κανενα νησάκι έστω και για ένα μήνα. Δεν θα τρελλαθούμε ψάχνοντας την όποια αλήθεια φιλαράκο.Ας ψάξει να μας βρει και αυτή μια φορά...


Σε ευχαριστώ για τις ευχές και σε διαβεβαιώ ότι δεν χρειάζονται καθόλου...είμαι καλύτερα από ποτέ διανοητικά τουλάχιστον (αυτό β;eβαια λένε και όλοι οι τρελοί :D ) αλλά είναι εκείνη η έρμη η σκιά που με πιάνει και μετά ξεχνάω τα πάντα δε θυμάμαι τίποτε από ότι έχει μεσολαβήσει...και να έχω σκοτώσει καμμιά εικοσαριά, που λέει ο λόγος, δε θυμάμαι τίποτε απολύτως !!! Όσοι έχουν μελετήσει το θέμα και το φαινόμενο "έρπουσα σκιά" ίσως καταλάβουν τι εννοώ, ίσως και να μην καταλάβουν , αλλά να σκέφτεσαι πάντοτε ότι υπάρχει και η πιθανότητα άλλα να λέω και άλλα να εννοώ σκόπιμα....ή και να νομίζω ότι υπάρχει σκοπιμότητα και να μου έχει σαλέψει τελείως...όλα παίζουν ...οπότε θέλει πολύ προσοχή , όπως είπες...

Γιαυτό και μην είσαι βέβαιος για τίποτε ...το σύμπαν είναι ρευστό κατά μερικούς...για μένα δεν είναι και τόσο ρευστό αλλά δεν είναι και τελείως flat όπως φαίνεται να εκλαμβάνεις τα γραφόμενά μου ...
Αν δεν τρελαθείς για την όποια αλήθεια δεν πρόκειται να τη βρεις...δεν είσαι κατάλληλος για εραστής της τότε..γιατί και κείνη είναι "τρελή και αδέσποτη" που λέει και ο Παπάζογλου.

Αν ξέρεις κανένα καλό νησί και φτηνό ευχαρίστως να πράξω ότι είπες...αλλά δε νομίζω ότι θα αλλάξει την κατάσταση....άσε που άρχισε να μου αρέσει κιόλας...!!!

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 08:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως και κάποιος επισκέπτης θα μπορούσε να το κάνει αυτό, δεν θα χρειάζονταν να ιδρύσει κάποιος site γι αυτό το σκοπό...
Εκτός κι αν γίνεται για συλλογή προσωπικών δεδομένων...
Ολη η ελιτ της αναζήτησης και της ανησυχίας στην Ελλάδα, φακελωμένη... χεχε.
Είναι μια καλή θεωρία αλλά λίγο παρατραβηγμένη όμως.

Edited by - valgraph on 02/08/2006 08:45:09

Edited by - valgraph on 02/08/2006 08:46:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 09:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω πως και κάποιος επισκέπτης θα μπορούσε να το κάνει αυτό, δεν θα χρειάζονταν να ιδρύσει κάποιος site γι αυτό το σκοπό...
Εκτός κι αν γίνεται για συλλογή προσωπικών δεδομένων...
Ολη η ελιτ της αναζήτησης και της ανησυχίας στην Ελλάδα, φακελωμένη... χεχε.
Είναι μια καλή θεωρία αλλά λίγο παρατραβηγμένη όμως.

Όχι και τόσο αν σκεφτείς ότι η φαντασία μας πάντα έπεται της πραγματικότητας...χτες είδα ένα θέμα στην Εσπρέσσο για μερικές κυρίες ("Τάγμα λεσβιών" έγραφε η εφημερίδα) που εκτός των άλλων , των προσωπικών τους σεξουαλικών προτιμήσεων που είναι διακαίωμά τους είχαν αναμίξει και μαγικές τελετές, προώθηση στην πορνεία και στην ομοφυλοφιλία των κοριστιών τους αλλά και τρόπους εξόντωσης των συζύγων ...Θα είμαι ευφάνταστος αν σκεφτώ ότι και οι περιουσίες των συζύγων με τη βοήθεια καλών νομικών φίλων των ίδιων των κυριών αυτών , είχαν περίεργη καταληξη;

Η πραγματικότητα μας ξεπερνα και όταν το δείτε αυτό τότε θα λέτε "γιατί δεν έλεγες περισότερα!!!". Εγώ λέω ότι όλα τα στοιχεία είναι φανερά και δε χρειάζεται να είναι κανείς ευφάνταστος για να αποδείξει τίποτε.

Ζήτησα κάποιες εξηγήσεις περί της δημιουργίας του εσωτέρικα και τα ονόματα των προσώπων που το δημιούργησαν και η απάντηση μιλούσε για οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτά...

Βάλθηκαν να παρουσιάσει ο καθένας από τα παλιά μέλη και τη δική του εκδοχή χωρίς επίσης κανένας από αυτούς να διαψεύσει ή να απαντήσει σε ότι ρωτούσα...

"Παρέα φίλων" είπε κάποιος...τότε γιατί δεν παρουσιαζόσαστε με τα ονόματά σας οι εμπνευστές;

Άλλος έθιξε θέματα στα οποία εγώ δεν αναφέρθηκα , περί πληρωμής και hosting και άλλος βάλθηκε να εξηγήσει ότι δεν υπάρχει τίποτε μεμπτό στο να πληρώνεται κανείς για τι υπηρεσίες του...ναι αλλά ποιες υπηρεσίες;

Το πράγμα μιλάει από μόνο του...όταν κάτι δε μπορεί να παρουσιαστεί στο φως της μέρας είναι επειδή δεν ανήκει σε αυτή ....

Βάλε και τι περίεργες συνπεριφορές του όποιου υπολογιστή χρησιμοποίησα για να συνδεθώ ενίοτε , ακόμη και από δημόσιους φορείς με ισχυρές προστασίες (εκτός και αν έχω τηλεκινητικές δυνάμεις και τους επηρρεάζω όλους...) αθώς και την αλλαγή ή διαγραφή μηνυμάτων που παλαιότερα κόπτονταν πολλοί να μας πείσουν ότι δε γίνεται χωρίς να προσέξουν ότι τούτο το φόρουμ έχει κάτω δεξιά υποχρεωτικά το λογότυπο της εταιρείας που το παρήγαγε για να δουμε να γίνεται κατ' επανάληψιν το αντίθετο όπως ακριβώς λέει και η εταιρεία ή ο δημιουργός του λογισμικού των snitz foroums 2000 ότι μπορεί να γίνει στην περιγραφή του προϊόντος ("απεριόριστες δυνατότητες διαγραφής και επεξεργασίας μηνυμάτων") αν κάνει κανείς τον κόπο να τήν διαβάσει !!!
Δηλαδή δεν είχαν διαβάσει ούτε και οι σπεύσαντες να απαντήσουν αυτές τις δυνατότητες που έχουν οι διαχειριστές;

Τοση αφέλεια δε θα μπορούσα να φανταστώ ούτε εγώ οτι μπορεί να υπάρχει... που δόξα τω Θεώ έχω αρκετή φαντασία...

Τώρα για τα άλλα με το βαβυλώνιο ...θα έρθει η ώρα που θα βγούνε στο φως κάποια από αυτά ...και όχι μόνο αυτά ...απορώ γιατί μερικοί δημοσιογράφοι που έχουν στοιχεία δεν κάνουν ένα καλοστημενο ρεπορτάζ για να δει ο κοσμος τι γίνεται μέσω ίντερνετ στο χώρο του εσωτερισμού στην Ελλάδα...

Ίσως περιμένουν την κατάλληλη στιγμή...
Γιατι χρειάζεται και προσοχή σε πολλά σημεία...μερικά ειναι ιδιαίτερα καυτά...

Όσα και να γνωρίσει κανείς μέσω διαρροών είναι πάντα λιγοτερα από όσα υπάρχουν ...

Σκεφτείτε ...γιατί η αναζήτηση του εσωτέρικα δε δουλεύει σχεδον ποτέ;;; και γιατί το google και άλλες μηχανές αναζήτησης εμφανίζουν σελίδες του εσωτέρικα ή μηνύματα τα οποία όταν πάς να ανοίξεις σου λέει ότι δεν υπάρχει πλέον ;;;

Απλά σκεφτείτε.... και μετά διαβάστε όσα έχουν γραφεί στο θέμα των ερωτημάτων από την αρχή με προσοχή και μελετήστε τις απαντήσεις που δοθηκαν από "υπεύθυνους" και "ανεύθυνους" ως τώρα... και θα βγάλετε πολύτιμα συμπεράσματα που καλό θα ήταν να τα έβγαζε κάποια στιγμή και αυτό το έρμο το τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και να έκανε μια ερευνα στα πρόσωπα που παρουσιάζονται εδώ ως αποδεχόμενα διάφορες "ιδιαίτερες" θεωρίες περί εσωτερισμού... να μην τις πω αριστερές και κακοχαρακτηριστεί η ... Αριστερά.

Βλέπε άκουγε και ...μίλα την κατάλληλη στιγμή...

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 09:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω πως και κάποιος επισκέπτης θα μπορούσε να το κάνει αυτό, δεν θα χρειάζονταν να ιδρύσει κάποιος site γι αυτό το σκοπό...
Εκτός κι αν γίνεται για συλλογή προσωπικών δεδομένων...
Ολη η ελιτ της αναζήτησης και της ανησυχίας στην Ελλάδα, φακελωμένη... χεχε.
Είναι μια καλή θεωρία αλλά λίγο παρατραβηγμένη όμως.

Όχι και τόσο αν σκεφτείς ότι η φαντασία μας πάντα έπεται της πραγματικότητας...χτες είδα ένα θέμα στην Εσπρέσσο για μερικές κυρίες ("Τάγμα λεσβιών" έγραφε η εφημερίδα) που εκτός των άλλων , των προσωπικών τους σεξουαλικών προτιμήσεων που είναι διακαίωμά τους είχαν αναμίξει και μαγικές τελετές, προώθηση στην πορνεία και στην ομοφυλοφιλία των κοριστιών τους αλλά και τρόπους εξόντωσης των συζύγων ...Θα είμαι ευφάνταστος αν σκεφτώ ότι και οι περιουσίες των συζύγων με τη βοήθεια καλών νομικών φίλων των ίδιων των κυριών αυτών , είχαν περίεργη καταληξη;

Η πραγματικότητα μας ξεπερνα και όταν το δείτε αυτό τότε θα λέτε "γιατί δεν έλεγες περισότερα!!!". Εγώ λέω ότι όλα τα στοιχεία είναι φανερά και δε χρειάζεται να είναι κανείς ευφάνταστος για να αποδείξει τίποτε.

Ζήτησα κάποιες εξηγήσεις περί της δημιουργίας του εσωτέρικα και τα ονόματα των προσώπων που το δημιούργησαν και η απάντηση μιλούσε για οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτά...

Βάλθηκαν να παρουσιάσει ο καθένας από τα παλιά μέλη και τη δική του εκδοχή χωρίς επίσης κανένας από αυτούς να διαψεύσει ή να απαντήσει σε ότι ρωτούσα...

"Παρέα φίλων" είπε κάποιος...τότε γιατί δεν παρουσιαζόσαστε με τα ονόματά σας οι εμπνευστές;

Άλλος έθιξε θέματα στα οποία εγώ δεν αναφέρθηκα , περί πληρωμής και hosting και άλλος βάλθηκε να εξηγήσει ότι δεν υπάρχει τίποτε μεμπτό στο να πληρώνεται κανείς για τι υπηρεσίες του...ναι αλλά ποιες υπηρεσίες;

Το πράγμα μιλάει από μόνο του...όταν κάτι δε μπορεί να παρουσιαστεί στο φως της μέρας είναι επειδή δεν ανήκει σε αυτή ....

Βάλε και τι περίεργες συνπεριφορές του όποιου υπολογιστή χρησιμοποίησα για να συνδεθώ ενίοτε , ακόμη και από δημόσιους φορείς με ισχυρές προστασίες (εκτός και αν έχω τηλεκινητικές δυνάμεις και τους επηρρεάζω όλους...) αθώς και την αλλαγή ή διαγραφή μηνυμάτων που παλαιότερα κόπτονταν πολλοί να μας πείσουν ότι δε γίνεται χωρίς να προσέξουν ότι τούτο το φόρουμ έχει κάτω δεξιά υποχρεωτικά το λογότυπο της εταιρείας που το παρήγαγε για να δουμε να γίνεται κατ' επανάληψιν το αντίθετο όπως ακριβώς λέει και η εταιρεία ή ο δημιουργός του λογισμικού των snitz foroums 2000 ότι μπορεί να γίνει στην περιγραφή του προϊόντος ("απεριόριστες δυνατότητες διαγραφής και επεξεργασίας μηνυμάτων κατηγοριών κλπ") αν κάνει κανείς τον κόπο να τήν διαβάσει !!!--->http://forum.snitz.com/specs.asp
Δηλαδή δεν είχαν διαβάσει ούτε και οι σπεύσαντες να απαντήσουν αυτές τις δυνατότητες που έχουν οι διαχειριστές;

Τοση αφέλεια δε θα μπορούσα να φανταστώ ούτε εγώ οτι μπορεί να υπάρχει... που δόξα τω Θεώ έχω αρκετή φαντασία...

Τώρα για τα άλλα με το βαβυλώνιο ...θα έρθει η ώρα που θα βγούνε στο φως κάποια από αυτά ...και όχι μόνο αυτά ...απορώ γιατί μερικοί δημοσιογράφοι που έχουν στοιχεία δεν κάνουν ένα καλοστημενο ρεπορτάζ για να δει ο κοσμος τι γίνεται μέσω ίντερνετ στο χώρο του εσωτερισμού στην Ελλάδα...

Ίσως περιμένουν την κατάλληλη στιγμή...
Γιατι χρειάζεται και προσοχή σε πολλά σημεία...μερικά ειναι ιδιαίτερα καυτά...

Όσα και να γνωρίσει κανείς μέσω διαρροών είναι πάντα λιγοτερα από όσα υπάρχουν ...

Σκεφτείτε ...γιατί η αναζήτηση του εσωτέρικα δε δουλεύει σχεδον ποτέ;;; και γιατί το google και άλλες μηχανές αναζήτησης εμφανίζουν σελίδες του εσωτέρικα ή μηνύματα τα οποία όταν πάς να ανοίξεις σου λέει ότι δεν υπάρχει πλέον ;;;

Απλά σκεφτείτε.... και μετά διαβάστε όσα έχουν γραφεί στο θέμα των ερωτημάτων από την αρχή με προσοχή και μελετήστε τις απαντήσεις που δοθηκαν από "υπεύθυνους" και "ανεύθυνους" ως τώρα... και θα βγάλετε πολύτιμα συμπεράσματα που καλό θα ήταν να τα έβγαζε κάποια στιγμή και αυτό το έρμο το τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και να έκανε μια ερευνα στα πρόσωπα που παρουσιάζονται εδώ ως αποδεχόμενα διάφορες "ιδιαίτερες" θεωρίες περί εσωτερισμού... να μην τις πω αριστερές και κακοχαρακτηριστεί η ... Αριστερά.

Βλέπε άκουγε και ...μίλα την κατάλληλη στιγμή...

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 12:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν βγαίνει νόημα από τα παραπάνω (ίσως για τους μη μυημένους), τουλάχιστον άρχισες να μας αναπτύσεις τις σκέψεις σου. Καλό αυτό.
Σίγουρα έχεις κάποιες σκέψεις στο κεφάλι σου, μάλλον θέλεις να τις μεταδώσεις, αλλά αυτό δεν γίνεται με υπονοούμενα, 1) γιατί δεν είμαστε μέσα στο μυαλό σου και 2) γιατί δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να αφιερώνει χρόνο και σκέψη για να ενώσει τα κομμάτια που δίνεις, σε ένα θέμα που μοιάζει περισότερο με αντίποινα.
Ας πούμε π.χ για το θέμα της αναζήτησης. Η δικιά μου σκέψη είναι ότι πρόκειται για bug του συστήματος. Η φαντασία μου λέει ότι κάποιος από τους υπεύθυνους βαριέται να το φτιάξει, γιατί προτιμά να κάνει chat. Η δική σου τι λέει;
Α, επισκέφτηκα την σελίδα σου και διάβασα σχεδόν τα πάντα. Ωραία γράφεις. Ιδίως στο Σύντομο Βιογραφικό σου, στο οποίο υπήρχε θέση (και μάλιστα μεγάλη) για το esoterica. Με συγχωρείς αν δεν το είδα, αλλά όντως δεν είδα το ονομά σου πουθενά. Να ρωτήσω γιατί έχεις την απαίτηση να το κάνουν οι δημιουργοί του forum; Σε τι θα εξυπηρετούσε;
ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 14:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σίγουρα έχεις κάποιες σκέψεις στο κεφάλι σου, μάλλον θέλεις να τις μεταδώσεις, αλλά αυτό δεν γίνεται με υπονοούμενα,

Δυστυχώς δε γίνεται και να τις μεταδώσω ευθέως γιατί είναι ...καυτές και θα κάψουν όποιον τις παραλάβει ή θα μου τις πετάξει πίσω και θα κάψουν εμένα...

Αυτά που λέω τα λέω μόνο γα όσους μπορούν να κάνουν ...πρόσθεση και άλλες στοιχειώδεις πράξεια αριθμητικής και υπο-λογισμών ..αλλιώς δεν έχει νόημα να ασχοληθεί κανείς με όσα γράφω ...θα είναι χάσιμο χρόνου γιαυτόν...

quote:
2) γιατί δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να αφιερώνει χρόνο και σκέψη για να ενώσει τα κομμάτια που δίνεις, σε ένα θέμα που μοιάζει περισότερο με αντίποινα.

Αντίποινα σε τι;

Για να υπάρξουν αντίποινα πρέπει να υπάρχει το πρώτο πλήγμα το οποίο όμως δεν υπήρξε ... τουλάχιστον προς εμένα προσωπικά... αν έλεγες "επιθυμία να προφυλάξω ορισμένους αφελείς" θα συμφωνούσα....
μόνο όμως εκείνους που θέλουν την αλήθεια και έχουν την παραπάνω ικανότητα συλλογισμών. Τους άλλους δε μπορώ να τους βοηθήσω είτε λόγω ανεπάρκειας λογικής ικανότητας είτε λόγω της επιθυμίας τους να κινδυνέψουν και να μπουν σε άγνωστα και βαθιά νερά.


quote:
Ας πούμε π.χ για το θέμα της αναζήτησης. Η δικιά μου σκέψη είναι ότι πρόκειται για bug του συστήματος. Η φαντασία μου λέει ότι κάποιος από τους υπεύθυνους βαριέται να το φτιάξει, γιατί προτιμά να κάνει chat. Η δική σου τι λέει;


Αν ήταν bug του συστήματος έπειδή το έχουν αναφέρει πολλοί θα είχε διορθωθεί εδώ και καιρό, όπως έγινε και με άλλα bugs το οποίο μπορείς να δεις στον ιστότοπο των δημιουργών του λογισμικού.

Οπότε σαν εκδοχή μένει το να ΘΕΛΕΙ να υπάρχει αυτή η κατάσταση, είτε προήλθε αρχικά από bug, ειτε προέκυψε αργότερα από προσπάθεια διαμόρφωσης/τροποποίησης του λόγσμικού ώστε να έχει μερικές εππλέον ιδιότητες πέραν εκείνων που είχε αρχικά. Το ότι αυτό είναι έφικτό είναι αυτνήτο όταν το φόρουμ φιλοξενείται σε θέση που επιλέγει χρήστης που θα το κατεβάσει και όχ στο χώρο των δημιουργών του.

Τ αν έγνε ...αρκεί να διαβάσεις το θέμα περί ερωτημάτων που είχα θέσει όπου το μέλος Schwabe γνώριζε περί κληρνομημένου troijan στο εσωτέρικα όπως είχε γράψει σε μήνυμα που είχα παρουσιάσει και που , όπως το θυμάμαι, δεν υπήρχε η φράση "ενδεχομένως" αρχικά.

Η αντιφατική παρουσίαση του εσωτέρικα και η ανάλωση διαφόρων μελών νέων και παλαιών (τα νέα πολλές φορές δεν είναι παρά τα ίδα τα παλαιά με άλλα ονόματα) στην προσπάθειά τους να ΄πέισουν για το Χ ή Ψ ,και ι αντιφάσεις στις οποίες έπεφταν απέδειξαν σε μένα ότι δεν υπάρχει ειλικρίνεια και ότι δεν είναι της φαντασίας μου όσα είχα περιγράψει τότε.
Η διεθνής σκηνή με έπεισε περί αυτού περισσότερο από κάθε τι άλλο.

quote:
Με συγχωρείς αν δεν το είδα, αλλά όντως δεν είδα το ονομά σου πουθενά. Να ρωτήσω γιατί έχεις την απαίτηση να το κάνουν οι δημιουργοί του forum; Σε τι θα εξυπηρετούσε;
Ευχαριστώ

Τα στοιχεία μου είναι γνωστά στο εσωτέρικα και στους διαχειριστές του εδώ και πολύ καιρό, πάνω από ενάμισυ χρόνο.

Και τα δίνω σε όποιον θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου, όταν μιλήσω με κάποιον από κοντά και μου δώσει και τα δικά του. Αλλά δεν τα δίνω στην ιστοσελίδα , ακόμη, αν και στο μέλλον θα γίνει και αυτό, γιατί υπάρχουν μερικοί καλθελητές που τυς έχω χαλάσει τη μαγιά και δε θα χάσουν ευκαιρία να με ενοχλούν με το παραμικρό , όπως είχε γίνει σε κάποια φάση με τηλεφωνήματα μεταμεσονύχτια , χωρίς να μιλάει κανείς κλπ. για τα οποία όταν πήγα στην αστυνομία με ενημέρωσαν ότι θέλει μια διαδικασία για να παρακλουθηθεί το τηλέφωνο, μέσω εισαγγελέα κλπ και δε θα βρω και άκρη αν δε μπορέσω να αποδείξω ότι με έχει απειλήσει κάποιος...

Γιαυτό επέλεξα άλλη μέθοδο που είναι και πιο γρήγορη...


Οι δημιουργοί του φόρουμ ΕΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ θέλουν να δομήσουν κάτι καινούριο και καλό για τον εσωτερισμό στην Ελλάδα δε μπορούν να βασιστούν σε τίποτε άλλο παρά μόνο στην ευθύτητα και στην αλήθεια πράγματα άγνωστα και τρομακτικά για πολλούς εσωτερικίζοντες...

Αν το κάνουν θα κάνουν καλό και στ κοινωνίκό σύνολο και στη χώρα τους...αν δεν το κάνουν τότε μόνοι τους δίνουν το δικαίωμα να σκέφτεται κανείς ότι θέλει...και δεν είναι λίγα αυτά που εμμέσως πλην σαφώς έχουν επιβεβαιώσει...

Έτσι ο χώρος που φτιάχνουν αποδεικνύεται προσπάθεια εξυπηρέτησης αλλότριων με τον εσωτερισμό και τη γνώση σκοπών και γίνεται φωλιά για κάθε είδους όντα που έχουν ένα πρόσφορο έδαφος μελλοντικών θυμάτων κάθε είδους και σε κάθε επίπεδο.

Να γιατί δεν είναι το ίδιο η δική μου προσωρινή και μερική ανωνυμία από την πλήρη ανωνυμία των δημιουργών του εσωτέρικα την οποία προσπάθησαν να την υπαρασπιστούν με απίστευτους τρόπους και "επιχειρήματα" υπακούοντας σε -άγνωστο τι είδους- κελεύσματα και αναγκαιότητες ομάδων και παραομάδων από τις οποίες αδυνατούν να απαγκιστρωθούν έστω και αν το θέλουν πια μερικοί, όπως δείχνουν τα πράγματα ...

Γιαυτό και δε θα σταματήσω να προσπαθώ να ανοίξω τα μάτια σε μερικές αθέατες όψεις σε μερικούς που συμμετέχουν σε αυτές , ακόμη και εν αγνοία τους μερικές φορές...

Όλα είναι τέλεια

http://homepages.pathfinder.gr/filosofos3/index.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 14:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε filosofos3 είσαι πολύ μορφωμένο άτομο,άψογος χειριστής της γλώσσας και γιαυτο το λόγο πολύ πειστικός.Παραπλανητικά πειστικος θα έλεγα. Το ζήτημα είναι ότι παρά το ότι διάβασα 3 φορές το κείμενο σου δεν μπορεσα να καταλάβω γιατι πράγμα κατηγορείς το εσωτερικα...

Μπορείς να αναφέρεις επιγραμματικά και αριθμημένα ποιούς κατηγορείς και ποιές είναι οι κατηγορίες?

Προσπαθω να καταλάβω ποιά είναι η σχεση των λεσβιών,του υπολογιστή σου που χάλασε (εγώ μπαίνω 3 χρόνια στο εσωτερικα και δεν είχα ποτε κανενα πρόβλημα με τον υπολογιστη μου),των αριστερών (πολιτικά εννοείς?), των σκανδάλων με τους παπάδες, και του σκάνδαλου των υποκλοπών.Πως τα συνδεεις όλα αυτά μεταξύ τους φίλε μου?

Θα σε παρακαλέσω να μην αποφύγεις το ερωτημα λεγοντας ότι δεν μπορείς να πεις πολλά, αλλά μπορείς λίγα γιατί θα το θεωρήσω κοροιδία.




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 17:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσπαθω να καταλάβω ποιά είναι η σχεση των λεσβιών,του υπολογιστή σου που χάλασε (εγώ μπαίνω 3 χρόνια στο εσωτερικα και δεν είχα ποτε κανενα πρόβλημα με τον υπολογιστη μου),των αριστερών (πολιτικά εννοείς?), των σκανδάλων με τους παπάδες, και του σκάνδαλου των υποκλοπών.Πως τα συνδεεις όλα αυτά μεταξύ τους φίλε μου?

Ρε! τώρα που θυμάμαι κι μένα κολούσε ο υπολογιστής μου κάποτε, Apple με σύστημα OS 9.2.2.
Στην αναζήτηση κολούσε καμιά φορά αλλά ίσως να ήταν κανένα java script που δεν είναι συμβατό με Mac. Οσο για την καθυστέρηση στην αναζήτηση δεν ξέρω... Ας μας απαντήσουν οι τεχνικοί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 17:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ όταν θέλησα μερικές φορές να ψάξω ένα μήνυμα δεν τα κατάφερα με τίποτα!! Το άτιμο το "ψάξε" δεν ήθελε με τίποτα να δουλέψει!!!

Και αναρωτιέμαι ακόμη και σήμερα, πώς στην ευχή ο macedon κατάφερε και βρήκε ότι εγώ έως τώρα χρησιμοποίησα 5000 φορές κακές λέξεις, 6000 φορές ρεύτηκα, και καμιά 15000 φορές έ*λ*σ*;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 18:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συνομωσια λοιπον το θεμα
και σκεφτομαι
ποιο μελος ενω δεν εχει ξεμυτισει απο το μυθος και θρησκεια εκανε την εμφανιση του εδω;;;;;;;;;

τι παιζει;;;;;;;;

ποια <<δυναμη>> του εδωσε αυτην την περιεργη και εξωπραγματικη για την μεχρι χτες συμπεριφορα του να βγει απο τα στενα ορια του μυθος και θρησκεια και εντελως <<τυχαια>> να βρεθει σε αυτο το θεμα;;;;;;;;

αρκετο υλικο για σκεψη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 19:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την επόμενη φορά που ο Dying θα βγει και θα την πει σε κάποιον γιατί δεν χρησιμοποίησε την αναζήτηση, θα τον πάρει και θα τον σηκώσει, τον συνομώτη.
quote:
Το ζήτημα είναι ότι παρά το ότι διάβασα 3 φορές το κείμενο σου δεν μπορεσα να καταλάβω γιατι πράγμα κατηγορείς το εσωτερικα...

Αν έβγαζες άκρη, θα ήταν περίεργο.

quote:
μόνο όμως εκείνους που θέλουν την αλήθεια και έχουν την παραπάνω ικανότητα συλλογισμών. Τους άλλους δε μπορώ να τους βοηθήσω είτε λόγω ανεπάρκειας λογικής ικανότητας είτε λόγω της επιθυμίας τους να κινδυνέψουν και να μπουν σε άγνωστα και βαθιά νερά.

Άρα, πχ εμένα που δεν με έχει ενοχλήσει κανένας από εδώ μέσα στην προσωπική μου ζωή, που δεν μου χάλασε ο σκληρός, που θεωρώ απόλυτα φυσικό να υπάρχουν 1000 διπλοί λογαριασμοί (μέσα στο παιχνίδι είναι και αυτό), που ναι μεν θα ήθελα να μάθω την αλήθεια, αλλά δηλώνω αδυναμία πνεύματος να ενώσω τα κομμάτια που μας δίνεις και όσους είναι σαν και εμένα, μας λες πως κακώς θα κάνουμε τον κόπο να ασχοληθούμε. Δεκτό και αυτό.
Θα αρκεστώ να κοιτάω τα κομμάτια λοιπόν, μήπως και μας δώσεις ακόμα ένα ή μου έρθει καμιά φώτηση κοιτώντας τα και μπορέσουμε να συνεχίσουμε την συζήτηση.

quote:
Για να υπάρξουν αντίποινα πρέπει να υπάρχει το πρώτο πλήγμα το οποίο όμως δεν υπήρξε ... τουλάχιστον προς εμένα προσωπικά... αν έλεγες "επιθυμία να προφυλάξω ορισμένους αφελείς" θα συμφωνούσα....

Δεκτή η διορθωσή σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2006, 20:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέτο λαγωνικό ο Γηγενής!!

Φτου φτου!

Έλα Φιλόσοφε, σκάστο το παραμύθι να μην κρατάμε και σε αγωνία τον έρμο το Γηγενή!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy