ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 λυκανθρωποι
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 23:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Στο χωριο μου αλλα και γενικα σε ολη την πελοπονησο υπαρχει η γνωμη οτι οποιος γεννηθει χριστουγενα γινετε λυκανθρωπος γιατι δεν σεβεται οτι εκεινη την μερα γεννηθικε ο χριστος, υπαρχει και αλλου αυτη η γνωμη;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

______________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ,
ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΑΡΑΦΡΑΣΗ ΜΕ
ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΟ ΣΤΟΧΟ, ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ
ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ.

amalia

______________________________________

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 23:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Όχι άλλο κάρβουνο, gigenis. Όχι άλλο καρβουνο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 23:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
stemix εισαι παλιοχαρακτηρας
ευχομαι η καινουργια σου κατακτηση να εχει γεννεθλια 25 δεκεμβριου
και να σου πει οτι εχει αλεργια στο ασημι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 08:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ο stemix είναι παλιοχαρακτήρας gigeni;
Αποφάσισες καλοκαιριάτικα να ασχοληθούμε με τις αντιλήψεις και τα παραμύθια των παλαιών;
Μόνο πληροφοριακά και φιλολογικά έχει αξία ή αναζήτηση σου, γιατί πρακτικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 10:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
και να σου πει οτι εχει αλεργια στο ασημι

Κανένα πρόβλημα gigenis. Εγώ είμαι στις 26/12 και έχω αλεργία στον χρυσό. Όχι να αγγίζω, αλλά να χαρίζω. Αν αυτή έχει αλεργία και στο ασήμι, μια χαρά την βόλεψα... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 11:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Ο stemix είναι παλιοχαρακτήρας gigeni;
Αποφάσισες καλοκαιριάτικα να ασχοληθούμε με τις αντιλήψεις και τα παραμύθια των παλαιών;
Μόνο πληροφοριακά και φιλολογικά έχει αξία ή αναζήτηση σου, γιατί πρακτικά...

ειαι και εσυ με τον αλλον ετσι;
ξερεις ποιον λεω αυτον που σε παρομοια θεματα γραφει

quote:
οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνοοχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνοοχι αλλο καρβουνο

λοιπον δεν θα σας περασει

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 11:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
συμφωνα με τελευταιες πληροφοριες οσοι εχουν γεννηθει στις 26/12

ειναι καβουροτσεπιδες εσεις εχετε ακουσει κατι παρομοιο;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 12:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix

Μπαααα, εγώ πρώτη φορά το ακούω. Μάλιστα, κρίνοντας από εμένα, μπορώ να πω ότι είμαστε πολύ χουβαρντάδες. Όλοι μου οι φίλοι θυμούνται και έχουν ακόμη να το λένε, που μια φορά τους είχα κεράσει για τα γενεθλειά μου, δύο ολόκληρα σουβλάκια (καλαμάκια παρακαλώ). Ήταν 4 άτομα. Δύο καλαμάκια επί έξι κομμάτια που έχει το καλαμάκι = 12 / 4 = 3 κομμάτια το άτομο (εγώ δεν έφαγα). Βάλε και την coca cola που ήταν δώρο από τον σουβλατζή για τα γενέθλεια, τσιμπούσι ολόκληρο έγινε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 14:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Μπαααα, εγώ πρώτη φορά το ακούω. Μάλιστα, κρίνοντας από εμένα, μπορώ να πω ότι είμαστε πολύ χουβαρντάδες. Όλοι μου οι φίλοι θυμούνται και έχουν ακόμη να το λένε, που μια φορά τους είχα κεράσει για τα γενεθλειά μου, δύο ολόκληρα σουβλάκια (καλαμάκια παρακαλώ). Ήταν 4 άτομα. Δύο καλαμάκια επί έξι κομμάτια που έχει το καλαμάκι = 12 / 4 = 3 κομμάτια το άτομο (εγώ δεν έφαγα). Βάλε και την coca cola που ήταν δώρο από τον σουβλατζή για τα γενέθλεια, τσιμπούσι ολόκληρο έγινε.

ναι ναι θυμαμε που ειχαν πει στην τν για 4 ατομα που ειχαν εισαχθει εσπευμενα στο νοσοκομειο λογο βαρυστομαχιας

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lord of green
Μέλος 1ης Βαθμίδας


80 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 18:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lord of green
Έχω ένα φίλο ο οποίος είδε πρόσφατα λυκάνθρωπο.
Τον είδε κοντά του, ήταν μικρός, δεν του επιτέθηκε ή τίποτα τέτοιο
Μόνο γρύλισε κάπως παράξενα και έφυγε σιγά σιγά
Δεν το λέω αυτό για να κάνω πλάκα ή να ανάψω καμιά λογομαχία όπως συνήθως γίνεται εδώ μέσα
Πάντως επειδή έχω δει και ακούσει κάποια πράγματα κι εγώ, διατηρώ θετική στάση ως προς την εμπειρία του φίλου μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 19:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Μήπως είναι από το χωριό του gigenis

Αν όχι θα ήταν καλικάτζαρος.

ΥΓ. Μπράβο ρε gigenis ωραία και σοβαρά καλοκαιρινά θέματα.
Ετοιμάζεις τίποτα για χειμώνα

Να 'στε όλοι καλά...

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 19:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
ΥΓ. Μπράβο ρε gigenis ωραία και σοβαρά καλοκαιρινά θέματα.
Ετοιμάζεις τίποτα για χειμώνα

ευχαριστω για τα καλα σου λογια
τι θα ελεγες για τον καραγκιοζη εσωτεριστη;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 20:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Α-Ν-Ε-Τ-Α

Θα περιμένω σαν την π....να, να έρθει ο Οκτώβης.


Να 'στε όλοι καλά...

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2006, 12:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
ναι ναι θυμαμε που ειχαν πει στην τν για 4 ατομα που ειχαν εισαχθει εσπευμενα στο νοσοκομειο λογο βαρυστομαχιας

χεχεχε δεν παίζεσαι ρε φίλε. Δεν παίζεσαι. Πάλι κάτω από την καρέκλα κόντεψα να πέσω από τα γέλια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2006, 20:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ευχαριστω stemix

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2006, 05:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis.
Στις 6 Αυγούστου άνοιξες τρία νέα θέματα:
λυκανθρωποι
δυναμη
μετρωντας τα αστρα
με παρόμοια εισαγωγική τοποθέτηση μεταξύ τους, η οποία αποτελεί μία ειρωνικής και υποτιμητικής στόχευσης παράφραση, του εισαγωγικού μηνύματος που στάλθηκε από το μέλος navas στο θέμα που άνοιξε με τίτλο Ισκιος δεντρων:
quote:
Στο χωριο μου αλλα και γενικα σε ολλη την Ηπειρο υπαρχει η γνωμη οτι δεν ειναι καλο να κοιμαται καποιος κατω απο τον ισκιο της συκιας γιατι θα πεθανει απο πλακωμα καποιου ισκιου λενε,και αυτο γιατι η συκια ειναι καταραμενη επειδη κρεμαστηκε ο Ιουδας, υπαρχει και αλλου αυτη η γνωμη;

Υποθέτω, πως είσαι σε θέση να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ:
της διαφωνίας στις απόψεις κάποιου ανθρώπου, ή ακόμα και της διάθεσης να βρίσκεις "αστεία" αυτά τα οποία για κάποιους άλλους, αποτελούν τουλάχιστον ένα ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση,
και του να παραφράζεις τα λόγια του ανθρώπου αυτού επαναλαμβάνοντας το "αστειάκι" (για να χρησιμοποιήσω μία επιεική έκφραση) αυτό, 3 φορές σε έναν χώρο, ο οποίος έχει ως σκοπό να φιλοξενεί ουσιαστικές συζητήσεις κι όχι την ειρωνική και περιπαιχτική διάθεση, που εκφράζει και τα τρία αυτά θέματα που άνοιξες.

Πιστεύω πως μέσα στη επόμενη βδομάδα, κατά τη διάρκεια της οποίας ο λογαριασμός σου θα είναι απενεργοποιημένος (η απενεργοποίηση αυτή είναι προειδοποιητικής φύσεως για αυτού του είδους τη συμπεριφορά, που στη συγκεκριμένη περίπτωση προήλθε από εσένα, αλλά και για οποιονδήποτε άλλο επαναλάβει κάτι παρόμοιο με οποιονδήποτε άλλο τρόπο)
θα σου δοθεί η ευκαιρία να σκεφτείς πραγματικά την πράξη αυτή και το πόσο μπορείς να έχεις προσβάλλει κάποιον άνθρωπο, που στην προκειμένη περίπτωση, δε σου έκανε και τίποτα!

Το παρόν θέμα απενεργοποιείται.
Όποιος από τους συμμετέχοντες έχει τη διάθεση να συνεχίσει με ουσιαστικό τρόπο τη συζήτηση αυτή, μπορεί να συμμετάσχει στο παρόμοιο θέμα:

Λυκάνθρωποι: μύθος ή πραγματικότητα;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy