ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 08:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ"
Τί ή ποιό είναι το Λευκό Φώς; Που ονομάζεται και Φώς των Διοσκούρων και οι καθολικοί το ονομάζουν το Φώς της Αγίας Ελένης;

Καταθέτω τα λίγα που ξέρω και θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια μπορείτε να προσφέρετε επειδή το θέμα με ενδιαφέρειπολύ.

Το Φως των Διοσκούρων μπορούμε να το δούμε, λέει, πολύ πρωί πριν να βγει ο ήλιος και είναι ένα γαλακτερό φως που για ένα λεπτό πριν εξαφανιστεί από τον ορίζοντα η ατμόσφαιρα χάνει λίγη την θερμοκρασία της και γίνεται ψχρότερη. Όποιος διαλογίζεται ή απλά βλέπειτο φως θα παρατηρήσει μετά από ένα χρονικό διάστημα να αλλάζει η συνείδησή του (θετικά φυσικά). Αν το έχω κάνει; Μερικές φορές...αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.
Θα εκτιμούσα την απάντηση όσων γνωρίζουν κάτι επί αυτού.
Ευχαριστώ

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 12:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ΔΩΡΙΔΑ θα ήθελα πολύ να σε βοηθήσω αλλά και οι δικές μους γνώσεις για το «Λευκό Φως» είναι περιορισμένες. Εν τούτοις δεν αποθαρρύνθηκα όταν πρωτάκουσα να μιλούν με ενθουσιασμό για την ζωτική ενέργεια που μπορεί εισπράττεις..

Όλοι οι «γκουρού» που διαλογίζονται μεταξύ 3-6 το πρωί, πιστεύουν πως έρχονται σε επαφή με ένα άλλο είδος ενέργειας.

Την ενέργεια αυτή καθώς την απορροφάς μπορείς να την κατευθύνεις στη ζωτική, νοητική, ή ψυχική ύπαρξή σου.

Όποιος έχει τα κότσια να «ξυπνήσει» εκείνη την ώρα θα μπορούσε επιβεβαιώσει το αληθές/αναληθές του γεγονότος.

Αλλη μια σκέψη....Μήπως υπάρχει κάοιος σύνδεσμος με τον «Όρθρο» της εκκλησίας μας;

Δεν θα ήταν κι άχημη ιδέα να συνεχίσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 15:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΩΣ!
ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ +ΓΩ ΜΙΑΝ ΩΘΗΣΗ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ 'ΣΧΟΛΗ'..
...ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΔΟΧΕΙΟ ΝΕΡΟΥ,ΓΥΜΝΟ ΣΩΜΑ,ΕΞΩ ...ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ...ΕΠΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑΝ ΚΡΥΟΛΟΥΣΙΑ...
AUM....



'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 16:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
auummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmΑΤΜΑ ΚΡΥΟΛΟΥΣΙΑ ΕΠΑΘΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 17:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου, ειδικά στις δύο φίλες της μακρυνής (τοπικά) Αυστραλίας, αλλά που μέσο του διαδυκτίου τις έχουμε στην τόσο ζεστή συντροφία ΜΑΣ, αυτή του Esoterica.gr...

Χμμμμμμ απο που να αρχίσει κανείς;;; Απο πού;;;
Λοιπόν φίλοι μου, καταρχάς θα σας αναφέρω ΚΑΙ μιά ακόμα έκφραση που σχετίζεται με το ΛΕΥΚΟ ή να τις κάνω ΔΥΟ;;;
Θα δείξει...

Υπάρχει και η έκφραση Λευκή Κεφαλή που στα Εβραϊκά αποκαλείται Resha Hivra και είναι ένα επίθετο που αποδίδεται στην ανώτερη Σεφίρα απο το δέντρο των 10 Σεφιρώθ, της οποίας το κρανίο "αποστάζει τη ΔΡΟΣΙΑ η οποία ΞΑΝΑΦΕΡΝΕΙ τον νεκρό πίσω στη ζωή"...
Η 'Ατμα ανέφερε νομίζω για αυτή τη ΠΡΩΙΝΗ ΔΡΟΣΙΑ...

quote:
...ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΔΟΧΕΙΟ ΝΕΡΟΥ, ΓΥΜΝΟ ΣΩΜΑ, ΕΞΩ... ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ... ΕΠΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑΝ ΚΡΥΟΛΟΥΣΙΑ...

Το θέμα (Λευκό Πύρ) αναφέρεται απο το Ζοχάρ...
Εκεί μέσα υπάρχει η αναφορά στον Μακροπρόσωπο και στον Μικροπρόσωπο που ΑΝ αυτά τα ΔΥΟ πρόσωπα τα φανταστούμε ώς ΤΡΙΓΩΝΑ τότε πλεγμένα μας φανερώνουν τον ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΙ, το Εξάκτινο 'Αστρο...
Εκεί μέσα λοιπόν αναφέρεται το Λευκό Πύρ ώς κρυμένο, που ακτινοβολεί ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΣΩΠΑ, μέρα και νύχτα, που όμως ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, δεν είναι ΟΡΑΤΟ στα Εξωτερικά ΜΑΣ μάτια...
Στους ανατολικούς αποκρυφιστές, θα συναντήσουμε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΩΣ με την διαφορετική όμως ορολογία ως Μελανό Πύρ που είναι το σύμολο του ΑΓΝΩΣΤΟΥ και ΑΣΥΛΛΗΠΤΟΥ Μπράχμα.
Οι ανατολικοί αποκρυφιστές λοιπόν σταματούν ΚΑΘΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ για το Μελανό Πύρ λέγοντας πώς ΚΑΘΕ συλλογισμός επάνω σε Αυτό, είναι ΑΔΥΝΑΤΟΣ...
Οι Εβραϊοι αποκρυφιστές όμως με μικρές παραλλαγές στο νόημα, προικίζουν κατά κάποιον τρόπο το Αϊν Σόφ, το Απεριόριστο, η Θεότητα που εκπορεύει ΚΑΙ επεκτείνεται η οποία είναι ΧΩΡΙΣ μορφή και ύπαρξη, μη έχοντας ΚΑΜΙΑ ομοιότητα με οτιδήποτε άλλο".
Το προικίζουν με ένα είδος έμμεσης θέλησης και με ιδιότητες...
Με αυτό τον τρόπο όμως παρασύρουν το Απόλυτο ΜΕΣΑ στο κόσμο του Σχετικού και του Πεπερασμένου...

Υπάρχει ΚΑΙ συνέχεια....

Φιλικά,
Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 23:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ "ΛΥΚΟΦΩΣ".

ΤΗΝ ΣΥΣΧΕΤΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΙΝ-ΑΙΝ ΣΟΦ- ΑΙΝ ΣΟΦ ΑΟΥΡ.... ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΙΣΕΙ...
ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΥΓ. ΚΕΛΣΟ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΓΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΒΑΛΑ ????

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 02:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου Άτμα,

Πολύ έντεχνος και φιλοτεχνικός ο αποπροσανατολισμός σου, αλλά αναποτελεσματικός.

Ίσως δεν έγινα αντιληπτή...Το Φως των Διοσκούρων δεν είναι ένα μικρό στρογγυλό φως ή μια φωτεινή ζωγραφιά που πρέπει να ψάξεις μέσα στο σύμπαν να την βρεις. Πρόκειται για ολόκληρο τον ουρανό που είναι "γαλακτερός"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 02:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Κέλσε,

Όχι και τόσο κατατοπιστική η απάντησή σου που όμως εκτιμώ ιδαίτερα .

Πρόκειται για ένα ΑΛΛΟ ΦΩΣ. Το Φως των Διοσκούρων που προστάτευε και τους ναυτικούς. Ανάμνηση αυτού του φωτός είναι οι φάροι.. ίσως...μια σκέψη.

Τείνω να πιστέψω περισσότερο την εκδοχή του AVATAR GR και να πρόκειται μάλλον για το Λυκόφως.

Θα μπορούσε κάποιος να μας διαφωτήσει τουλάχιστον για τον μύθο "Του Φωτός των Διοσκούρων"; Πρέπει να υπάρχει κάτι, διότι το ΙΔΙΟ φως έχει περάσει και στην Καθολική πίστη, σαν "φως της Αγίας Ελένης".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 06:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
6:27 .................. ΑΤΜΑ ΕΣΥ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΙΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 10:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου σε όλους...
Κατρχάς φίλε μου ΑvatarGr, απο την εικόνα που έχεις ΗΔΗ αντιληφθεί απο τα εξαίρετα μέλη του Esoterica.gr, πιστεύης ότι "ΠΡΕΠΕΙ" να ανοίξουμε "ΤΩΡΑ" ένα θέμα για την Ιερή Επιστήμης της Καμπάλας;;;
Σκέψου όμως ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ να απαντήσης...

Πάντως εγω προσωπικά σε ΟΛΑ σχεδόν τα θέματα ΑΚΟΥΜΠΑΩ διακριτικά το θέμα και δίνω "τροφή" για κουβέντα, αλλά εγώ είμαι ένας "ΚΡΥΠΤΟΕΒΑΪΟΣ"...
Ετσι αποκαλούμαι απο τους Ελληνίζοντες ΠΙΘΗΚΟΥΣ...
Και να ξέρεις ότι κατα βάθος το ΧΑΙΡΟΜΑΙ φίλε μου...

Τώρα σε αυτό που είπες περί του ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ και για να ΑΠΟΔΕΙΞΩ τις ακριβώς παραπάνω γραμμές που έγραψα, κάνε έναν κόπο και διάβασε το ΑΡΘΡΟ που έγραψα με αφορμή μια ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ συζήτηση που είχαμε στο ΘΕΜΑ "ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ" και στο τόπικ "Το Γεράκι και ο Λύκος" με την καλή μου φίλη το Σκοτεινό ΜΟΥ 'Αγγελο...
Πάντως ΝΑΙ κατ'εμέ (ΠΑΝΤΑ) έχει μιά κάποια σχέση, αρκεί να ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ τι είναι ο ΛΥΚΟΣ!!!

Αλλά επιδή μ'αρέσει να "μπερδεύω" τα πράγματα, διάβασε και όσα έγραψα (μέχρι τώρα) στο ΘΕΜΑ "ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ" και στο τόπικ "Αφροδίτη"...

Και τώρα στη φίλη ΜΑΣ Δωρίδα...
Μιά απορία έχω καλή μου Φίλη...
Ανοίγης ΕΣΥ ένα θέμα, το παρόν θέμα λέγοντας πρός ΟΛΟΥΣ

quote:
"ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ"
Τί ή ποιό είναι το Λευκό Φώς;
και κλείνης λέγοντας
quote:
Θα εκτιμούσα την απάντηση όσων γνωρίζουν κάτι επί αυτού.

Ερχόμαστε λοιπόν και σου παραθέτουμε την ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΑΣ άποψη, ΑΛΛΑ διακρίνω ότι εσύ ΗΔΗ ξέρεις ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ...
Γιατί λοιπόν ΔΕΝ μας λές ΕΞΑΡΧΗΣ την άποψή σου;;;
Γιατί να μπούμε στη διαδικασία να παραθέσουμε την ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΑΣ άποψη;; Για να έρθεις μετά και να ΜΑΣ πείς

quote:
Πολύ έντεχνος και φιλοτεχνικός ο αποπροσανατολισμός σου, αλλά αναποτελεσματικός.
καθώς επίσης και
quote:
Όχι και τόσο κατατοπιστική η απάντησή σου

Δεν κατάλαβα λοιπόν το σκοπό που άνοιξες το θέμα. Θές να σου πούμε ότι αυτό που εσύ ξέρεις, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΣ, είναι ταυτισμένο με τις απόψεις ΜΑΣ;;;

Προσπαθούμε να κάνουμε ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ απόψεων εδώ μέσα και μέσα απο αυτόν τον συνδιασμό να βγάλει Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ τα δικά ΤΟΥ υποκειμενικά συμπεράσματα που θα τον βοηθήσουν να κάνει ΕΝΑ ακόμα βήμα παραπέρα...

Πόσο σίγουρη είσαι ότι αυτό που παρέθεσε η Ατμα και εγώ, δεν είναι το ΙΔΙΟ με αυτό που εσύ λές;;;
Ξέρεις ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ οι Διόσκουροι;;;
Ξέρεις την ιστορία ΤΟΥΣ;;;
Μήπως ΗΤΑΝ και αυτοί ΔΥΟ....
Το ΔΙΠΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ που ανέφερα (Μακροπρόσωπο & Μικροπρόσωπο) πόσο δύσκολο είναι να το ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΣΗΣ με του ΔΥΟ γιούς του Δία και της Λήδας;;;
Πές μας την ιστορία των ΔΙΟΣ ΚΟΥΡΩΝ (των ΔΥΟ παιδιών του ΔΙΟΣ, του Κάστορα και του Πολυδεύκη)...
Και ΜΟΝΟ το ότι ΗΤΑΝ παιδία του ΔΙΟΣ (της ΑΡΧΗΣ στον Αρχαίο Κόσμο) εμένα μου λέιε ΠΟΛΛΑ...
Αλλά αφού είναι ΤΟΣΟ δύσκολο για τα στεγανά του Ελληνοκεντρικού πολιτισμού να παραλληλιστεί με τον Εβραϊκό απο ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ θα το κάνω ΕΓΩ...

-Ο Δίας (ώς πατέρας των Διόσκουρων) αντιστοιχεί στο Αϊν Σόφ, το Απεριόριστο, η Θεότητα που εκπορεύει ΚΑΙ επεκτείνεται η οποία είναι ΧΩΡΙΣ μορφή και ύπαρξη, μη έχοντας ΚΑΜΙΑ ομοιότητα με οτιδήποτε άλλο.
-Και οι ΔΥΟ γιοί του, ο Κάστορ και ο Πολυδεύκης αντιστοιχούν στον Μακροπρόσωπο και στον Μικροπρόσωπο που ΑΝ αυτά τα ΔΥΟ πρόσωπα τα φανταστούμε ώς ΤΡΙΓΩΝΑ τότε πλεγμένα μας φανερώνουν τον ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΙ...

Πόσο δύσκολο ΗΤΑΝ;;;

Τέλος πάντων, περιμένω ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ για το θέμα που απο τα γραφώμενά σου φαίνεται ότι το κατέχης πολύ καλά...
Ζητώ συγγνώμη αν ΦΑΝΗΚΑ λίγο απότομος, αλλά πραγματικά παρέθεσα σε ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ τις σκέψεις ΜΟΥ μόλις διάβασα τις απαντήσεις σου πρός όλους ΜΑΣ...
Και πάλι συγγνώμη, αλλά το θέμα με ενδιαφέρει. Είμαι ΕΔΩ για να μάθω απο εσάς...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=337 To Γεράκι και ο Λύκος στα Forums...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=807 Αφροδίτη στα Forums...
http://www.esoterica.gr/articles/esoteric/ladyhawk/ladyhawk.htm To άρθρο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 13:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλή μου Άτμα,

Πολύ έντεχνος και φιλοτεχνικός ο αποπροσανατολισμός σου, αλλά αναποτελεσματικός.

Ίσως δεν έγινα αντιληπτή...Το Φως των Διοσκούρων δεν είναι ένα μικρό στρογγυλό φως ή μια φωτεινή ζωγραφιά που πρέπει να ψάξεις μέσα στο σύμπαν να την βρεις. Πρόκειται για ολόκληρο τον ουρανό που είναι "γαλακτερός"





ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?
ΠΟΤΕ ?
ΑΓΑΠΗΤΗ ΔΩΡΙΔΑ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗΣ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΤΟ 1996+ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ 'ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑΚΑ 'ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ...ΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ+ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ...
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΥΚΟΦΩΣ....
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ...
ΝΑΙ ,ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΓΑΛΑΚΤΩΔΗΣ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΡΩΓΜΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ +ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ... ΕΔΩ...

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΑΙΩΝΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...
ΜΑ ΑΝΕΙΠΩΤΕΣ...
ΦΕΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΦΕΡΟΥΝ ΕΔΩ...ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΥΣ...ΜΑ +ΜΕ ΜΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ...(ΒΛΕΠΕ...(!)ΑΓΙΑ ΕΛΕΝΗ)
ΟΠΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΓΙΝΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ...
(Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ...ΠΥΘΙΑ...)
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ
ΥΓ...ΘΑ'ΛΕΓΑ ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ...ΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...
ΟΡΙΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΤΕΘΗΚΑ ΠΡΩΤΗ...ΣΤΟ ΦΩΣ!...
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΩΡΙΔΑ ...'ΣΕ ΑΚΟΥΩ'...


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 03:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά ΑΤΜΑ, δεν ξέρεις πόσο με βοήθησε η τελευταία σου απάντηση!
Αδύνατον να συλλάβεις το μέγεθος αυτής της βοήθειας.
Δεν μπορώ σε αυτό το χώρο να σου το εξηγήσω.
Ίσως περίμενα μια εγκυκλοπαιδική απάντηση γιατί δεν ήθελα παραδεχθώ κάτι άλλο.
Τελικά ήταν αυτό το κάτι άλλο...
Λυπάμαι που το φέρσιμό μου σε ανάγκασε σέ οποιαδήποτε έκθεση.
Να επαναλάβω εδώ πως ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ. Νοητικά εννοώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 04:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ...
ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΕΔΩ ...ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ...
ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ,ΑΤΜΑ



'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 08/02/2003 02:00:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 04:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΚΕΛΣΟΣ?
....


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 01:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη για την καθυστέρηση, ΑΤΜΑ μου, ήμουνα εκτός πόλης.
Ναι, το διάβασα και σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη. Είναι πράγματι κατατοπιστικό.
Τώρα όλα τα κομμάτια του pazzle παίρνουν σιγά σιγά τη θέση τους.
Οι πυργαγιές εδώ μας θόλωσαν λίγο την ατμόσφαιρα.
Καλό σου ξημέρωμα.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 01:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΩΡΙΔΑ!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΠΑΖΛ...
...ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΔΕ ΔΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ(!)ΔΕΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!...
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ,ΑΤΜΑ


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 04:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΩΡΙΔΑ !ΦΩΣ!
ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΕΞΙΚΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΛΗΜΜΑ 'ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ'...
ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΛΟΙΠΟΝ...ΔΙΟΣΔΟΤΟΣ,ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ...βλεπε ΔΙΟΒΟΛΟΣ,ΟΝ(ΖΕΥΣ,ΔΙΟΣ+ΒΑΛΛΩ),Ο ΥΠΟ ΤΟΥ ΔΙΟΣ ΡΙΦΘΕΙΣ,ΕΞΑΚΟΝΤΙΣΘΕΙΣ.ΠΛΗΘΟΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΕΚ ΤΟΥ ΔΙΟ- ,ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΤΗΝ ΕΚ ΔΙΟΣ 'Η ΘΕΟΥ ΓΕΝΝΗΣΙΝ,ΑΛΛΑ +ΤΟΝ ΕΞΟΧΟΝ,ΤΟ ΛΑΜΠΡΟΝ...ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ,ΔΙΟΝΥΣΟΣ,ΔΙΟΜΗΔΗΣ...
ΚΑΣΤΩΡ,Ο (ΚΑΙΝΥΜΑΙ=ΞΕΧΩΡΙΖΩ,ΥΠΕΡΤΕΡΩ)=ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΑΜΦΙΒΙΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΣΤΙΣ ΟΧΘΕΣ ΤΩΝ ΠΟΤΑΜΩΝ +ΤΩΝ ΛΙΜΝΩΝ, + ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΡΙΝΕΙ ΕΝΑ ΥΓΡΟ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΚΑΣΤΟΡΙΟ,ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΑΣΘΕΝΕΙΩΝ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ.
(ΑΣ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΙΝΔΙΑΝΙΚΟ ΖΩΔΙΑΚΟ Ο ΚΑΣΤΟΡΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ...ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΩΝ ΒΑΤΡΑΧΩΝ)...)
ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ(ΓΛΥΚΗΣ,ΞΑΚΟΥΣΤΟΣ)=Ο ΕΤΕΡΟΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΣ,ΦΗΜΙΣΜΕΝΟΣ ΕΞΟΧΟΣ ΠΥΓΜΑΧΟΣ. ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ...ΠΟΛΥΔΕΥΚΙΟΝ ,ΤΟ
ΑΡΧΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΑ ΣΥΝΕΙΡΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΓΟΝΙΜΟ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΚΑ...Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...


ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ...


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 07:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθόλου άσχετο πίστεψέ με! Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε ελληνική εγκυκλοπαίδεια.
Σε παρακαλώ μη ξαγρυπνάς...
ευχαριστώ ΑΤΜΑ μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 08:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας...
Καλή μου 'Ατμα, είναι ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ, πρίν ξεκινήσει "κάποιος" να βρεί "κάτι", να ερευνήσει ΠΡΩΤΑ τα λεξικά (Ελληνικά, Αγγλικά, ότι έχει τέλος πάντων) ώστε να μάθει περί τίνος ερευνά....
Ειδικά με το κομμάτι των ΛΕΞΕΩΝ, ΟΝΟΜΑΤΩΝ, ΤΟΠΟΝΥΜΙΩΝ...

Φίλη Δωρίδα, ΚΑΙ με όσα παρέθεσε η 'Ατμα, θεωρώ ότι ΕΠΙΒΑΙΒΕΩΝΟΥΝ την τοποθέτισή μου, την οποία ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ σκόπιμα...

Στο λήμα ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ η 'Ατμα λέει πώς το λεξικό γράφει:

quote:
Ο ΥΠΟ ΤΟΥ ΔΙΟΣ ΡΙΦΘΕΙΣ, ΕΞΑΚΟΝΤΙΣΘΕΙΣ.
ΠΛΗΘΟΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΕΚ ΤΟΥ ΔΙΟ-, ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΤΗΝ ΕΚ ΔΙΟΣ ή ΘΕΟΥ ΓΕΝΝΗΣΙΝ, ΑΛΛΑ + ΤΟΝ ΕΞΟΧΟΝ, ΤΟ ΛΑΜΠΡΟΝ

'Εγραψα λοιπόν πώς:

quote:
-Ο Δίας (ώς πατέρας των Διόσκουρων) αντιστοιχεί στο Αϊν Σόφ, το Απεριόριστο, η Θεότητα που εκπορεύει ΚΑΙ επεκτείνεται η οποία είναι ΧΩΡΙΣ μορφή και ύπαρξη, μη έχοντας ΚΑΜΙΑ ομοιότητα με οτιδήποτε άλλο.
-Και οι ΔΥΟ γιοί του, ο Κάστορ και ο Πολυδεύκης αντιστοιχούν στον Μακροπρόσωπο και στον Μικροπρόσωπο που ΑΝ αυτά τα ΔΥΟ πρόσωπα τα φανταστούμε ώς ΤΡΙΓΩΝΑ τότε πλεγμένα μας φανερώνουν τον ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΙ...

ΜΗ ΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΚΑΙ ΡΗΧΑ...
Ας κάνουμε επιτέλους την βουτιά στα απύθμενα βάθη του Ωκεανού της Γνώσις...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ Δωρίδα, το υπο κατασκευή ηλεκτρονικό βιβλιοπωλέιο που στήνουμε, μπορεί ΚΑΙ τώρα να σου αποστείλλει ότι βιβλίο επιθυμής. Το αναφέρω μιάς και είπες πώς δέν έχεις πρόσβαση σε Ελληνικό Λεξικό της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας...
Αν υπάρχει ενδιαφέρον, στείλλε μου e-mail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 12:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ...
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΩΡΙΔΑ...Ο ΕΡΩΣ...
ΕΙΝΑΙ Η ΑΦΟΡΜΗ(Η ΑΙΤΙΑ!)ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ..ΜΟΥ,
ΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ 'ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ'...ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ...
Ο ΓΑΤΟΣ ΜΟΥ!...ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ,ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ,ΑΝ ΚΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ +ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ... ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ + ΝΑ 'ΔΟΥΜΕ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕΝΩ ΕΜΒΡΟΝΤΗΤΗ...ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ..ΕΜΕΝΑ...

ΑΣ ΑΝAΦΕΡΩ KATI ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ..."THE MILKY WAY..." Η ΠΥΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ...ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ,'Η ΚΑΤΕΡΧΟΜΕΝΕΣ...
Ο ...ΓΑΛΑΞΙΑΣ.. ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...(ΚΥΚΛΟΣ...Ο ΕΝ ΤΩ ΟΥΡΑΝΩ ΛΕΥΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΟΕΙΣ ΔΡΟΜΟΣ)...
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ,ΑΤΜΑ


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 22:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ...
ΛΕΕΙ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΔΩΡΙΔΑ

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Τί ή ποιό είναι το Λευκό Φώς; Που ονομάζεται και Φώς των Διοσκούρων και οι καθολικοί το ονομάζουν το Φώς της Αγίας Ελένης;
--------------------------------------------------------------------------------


ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΠΩΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΚΑΠΩΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ...
ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΝΟΙΑ ΑΛΛΑ ΩΣ ΧΡΙΑ ΧΡΩΜΑΤΙΚΗ)...

ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ.
ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΛΕΥΚΟ ***ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤVΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΛΕΥΚΟ*** ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.

ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΠΡΟ.
ΚΑΘΕ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΥΚΟ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 07:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR,

Δεν έχεις, πράγματι, καθόλου άδικο να μας υποδεικνύες ορισμένες αλήθειες που ίσως μέσα στην έξαψή μας να ψάχνουμε όλο και για κάτι καινούργιο, τις προσπερνάμε.

Πού ξέρεις όμως, φίλε μου, μπορεί λίγοι έστω ελάχιστοι να γνωρίζουν αυτό το φως, και ίσως, αν ήθελαν θα μπορούσαν να βοηθήσουν την έρευνά μας.

Εμείς, βέβαια, προς το παρόν θα πρέπει να μάθουμε βλέπουμε, όπως πολύ σωστά λες, πρώτα τα άλλα χρώματα, με σαφήνεια και αντικειμενικότητα.
ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 13:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΤΑΤΟΙ,
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΒΑΤΑΡ,ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΜΕ...
+ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ...
ΜΑΑΑ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ....
Ο ΚΕΛΣΟΣ ...
Η ΔΩΡΙΔΑ...
Η ΑΤΜΑ...
Ο ΑΒΑΤΑΡ..
....
ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ....
ΕΔΩ ...????
ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ..?
ΨΕΛΛΗΣΕ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΩΜΑΤΙΖΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΦΑΣΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ....?
...ΓΝΩΡΙΖΩ
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ
ΓΝΩΡΙΖΕΙ
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ

Ο,ΤΙ +ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΣΠΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΛΥΦΟΣ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ...
ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ...ΟΤΑΝ ΕΠΩΑΣΤΕΙ...

+ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΒΑΤΑΡ....
ΙΣΩΣ ΤΑ ΑΠΕΙΡΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ 'ΚΑΘΕΝΟΣ-ΖΩΗ'...ΤΙ ...ΧΡΩΜΑΤΑ ΞΗΜΕΡΩΣΑΝ...

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 19:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερίζω του φίλους, ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ....
Ποτέ καλή μου 'Ατμα δεν με ενδιέφερε το πλήθος, γιατί εύκολα ένα ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΘΟΣ, μετατρέπετε σε ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΛΟ και ο όχλος είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ επικίνδυνος...

Θα διαφωνίσω όμως με τον φίλο ΑvatarGr...
Διαφωνία ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ...

Φίλε μου, τα όσα λές, τα λές ΑΝΑΠΟΔΑ!!!
ΔΕΝ είναι το Λευκό Φώς η ΣΥΝΘΕΣΗ των άλλων χρωμάτων, ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ συμβαίνει....
Τα ΕΠΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ, τα 7 βασικά χρώματα, είναι το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΦΩΤΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΘΛΑΣΗ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ....
Είναι μια "πρισματική απάτη"...

Το ΜΟΝΟ φως που υπάρχει είναι το ΛΕΥΚΟ, όλα τα άλλα είναι η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΦΩΤΟΣ, δηλαδή το ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΤΑ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ...
Το κόκκινο πχ είναι ΤΜΗΜΑ, ΜΕΡΟΣ, ΚΟΜΜΑΤΙ της Αιώνιου Μητέρας του που το παράγει ΜΟΝΟ όταν την αντικρύσουμε ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΡΙΣΜΑ...
Χωρίς το πρίσμα, ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΩΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ εκτός απο το ΛΕΥΚΟ...

Και στον γαλαζοπράσινο πλανήτη μας ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ τα σταγονίδια ΝΕΡΟΥ που αιωρούνται την ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΜΑΣ, δεν ξέρω πόσο γαλαζοπράσινος θα ήταν;;;

Τοποθετώντας τα πράγματα ΑΝΑΠΟΔΑ, όπως μας παρέθεσες είναι σαν να υποστηρίζουμε ότι η ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ είναι εκείνη που ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ...
Η ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ (το ΕΝΑ δηλαδή) έχει την ανάγκη ύπαρξης των ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ για να υπάρχει!!! Μα το ΕΝΑ είναι που τα γεννά ΟΛΑ...

Πάντως σωστά λές ότι θα πρέπει να μελετήσουμε τα άλλα χρώματα πρώτα (συμβολικά πάντα ως ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ), για να φτάσουμε να κατανοήσουμε τι είναι το ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ...

Πάντα φίλος,
Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Liam
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 19:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Liam  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια
για να βρειτε πληροφοριες για το λευκο φως(το οποιο δεν ειναι στην ουσια φως,αλλα ενεργειακη κατασταση ανατρεξτε στο βιβλιο "ΑΓΙΟΥΡΒΕΔΑ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 22:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ...
ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΤΡΑΠΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ.......
ΚΑΘΕ ΧΡΩΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΥΗΤΙΚΗ ΔΙΕΡΓΑΣΙΑ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΚΕΛΣΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΘΛΑΣΗ...
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΛΕΥΚΟ.
ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ .....
ΠΑΝΩ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΤΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΧΡΩΜΑΤΑ
ΚΑΘΕ ΣΕΦΙΡΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΙΣ.

ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 01:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι.....

Καλέ μου φίλε AvatarGr, θεωρώ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ το να παραθέτουμε τις απόψεις μας, άλλωστε είναι και ένας σκοπός της παρεούλας μας.
Αλλά όταν διαπιστώνουμε ο "ένας" στον "άλλο" αυτό που μπορεί να δημιουργήσει ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ και μέσο αυτών των ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΩΝ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ εκείνοι που παρακολουθούν να καταλήγουν σε ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ, νομίζω πώς θα πρέπει νααααα... πώς να το πώ, να επεμβαίνουμε...

Σωστά λές απο ποιά μεριά ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ο παρατηρήτής, αλλά ΞΕΧΝΑΣ ότι ο παρατηρητής ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ στην πλευρά του ΛΕΥΚΟΥ ΦΩΤΟΣ, ακριβώς γιατί αυτή η πλευρά είναι το τέλος του ταξιδιού, είναι ο ΣΤΟΧΟΣ...
Βρισκόμαστε ΟΛΟΙ στη πλευρά της πολλαπλότητας φίλε μου και να ένας ΑΚΟΜΗ λόγος που θαυμάζω τους ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΛΑΟΣ με τα πολυθεϊστικά συστήματα...
Γνώριζαν το ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ βρισκόταν ΚΑΙ βρίσκεται ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ μέσα σε αυτό που αποκαλούμε ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...
Τα μονοθεϊστικά συστήματα τα θαυμάζω γιατί ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ το ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ έχουμε σκοπό να πάμε...

Από τα πολλά... στο ΕΝΑ...
Να το μεγάλο δίδαγμα της.... ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ!!!!

Ο Φίλος ΟΛΩΝ,
Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 01:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ!...
'Ποτέ καλή μου 'Ατμα δεν με ενδιέφερε το πλήθος, γιατί εύκολα ένα ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΘΟΣ, μετατρέπετε σε ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΛΟ και ο όχλος είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ επικίνδυνος...'
ΟΥΔΕΙΣ ΨΟΓΟΣ...


[Από τα πολλά... στο ΕΝΑ...]

[ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ..?
ΨΕΛΛΗΣΕ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΩΜΑΤΙΖΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΦΑΣΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ....?]

ΑΚΡΙΒΩΣ!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΜΕ...ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ
+ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΩΣ ΜΙΑ...

[Βρισκόμαστε ΟΛΟΙ στη πλευρά της πολλαπλότητας φίλε μου και να ένας ΑΚΟΜΗ λόγος που θαυμάζω τους ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΛΑΟΣ με τα πολυθεϊστικά συστήματα...]

(!ΑΒΑΤΑΡ!...ΟΙ ΣΕΦΙΡΟΘ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ Σ'ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...ΣΕ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ...)


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 06:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου Liam,

Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Πόσο θάθελα να ανατρέξω στην αγιουρβέδα την οποία δεν έχω!
Όμως η φρασούλα σου πως "πρόκειται για ενεργειακή κατάσταση και όχι 'φως'", είναι σχεδόν σωστή, για μένα τουλάχιστον, μιας και γι' αυτό μιλάω στην έκθεση του θέματός μου- η ενεγειακή αυτή κατάσταση σε βοηθάει να αλλάξεις τη συνείδησή σου, θετικά βέβαια.
Ευχαριστώ.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 10:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ.

ΕΙΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΑ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ
ΚΑΒΒΑΛΑ ΟΠΟΥ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΧΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΛΕΥΚΟ.

ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΣΕΦΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΧΡΩΜΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ...
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΧΕΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΕΧΩΝ ΘΕΙΩΝ ΣΤΡΟΒΙΛΙΣΜΩΝ.
ΕΝ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΙΣ ΙΡΙΔΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΛΕΥΚΟ.
ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝ-ΣΟΦ-ΑΟΥΡ ΤΟ ΔΙΧΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ (ΣΤΡΟΒΙΛΙΖΟΜΕΝΟ)

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΤΩΝ ΔΕΡΒΙΣΙΔΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 17:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι ΔΕΝ διαφωνούμε το ΑΝΕΦΕΡΑ ΗΔΗ...
'Ομως ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή το θέμα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ για την απλή και επιδερμική του κατανόηση, θεώρησα σωστό να αναφέρω την ΑΝΑΠΟΔΗ τοποθέτηση των πραγμάτων όταν ανέφερες ότι:
quote:
ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ

Στο θέμα πάντως ότι έχει αντιστοιχία στο Δέντρο τωνΣεφιρών και στις Σεφίρες, έχεις ΔΙΚΙΟ...
Δές λοιπόν τι ΕΙΧΑ γράψει, το οποίο είναι ΣΥΜΦΩΝΟ με τα πράγματα όπως εσύ τα αντιλαμβάνεσαι...

Πάντως ΑΝ θές τόσο πολύ ένα θέμα για την ΚΑΜΠΑΛΛΑ, πολύ ευχαρίστως να το ανοίξεις και εγώ απο μεριάς μου ακόμα με μεγαλύτερη ευχαρίστηση θα συμμετάσχω με τις πενιχρές γνώσεις που ΜΠΟΡΕΙ να έχω... Θα συμβάλλω όσο μπορώ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy