ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μυθωδία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gortynios
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 11:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gortynios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους!!!

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει τους στίχους της Μυθωδίας του Παπαθανασίου και αν υπάρχει κάποια σχετική βιβλιογραφία ή δικτυακός τόπος με σχετικές πληροφορίες?
Το θέμα πιστεύω ότι αξίζει προσοχής και υπάρχουν και κάποια αναπάντητα ερωτήματα σχετικά με την συγκεκριμένη συναυλία όπως:Ποιος την χρηματοδότησε και γιατί? Γιατί έλαβε χώρα στον συγκεκριμένο χώρο που δεν είχε χρησιμοποιηθεί ποτέ και από κανέναν? Τελικά αυτό που ήθελαν έφτασε στον προορισμό του?

Ευχαριστώ


amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 13:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα.

Εγώ προσωπικά, πρώτη φορά ακούω για τη Μυθωδία, αν και θα με ενδιέφερε, επειδή ασχολούμαι με τη μουσική.

Δοκίμασε να πληκτρολογίσεις τη λέξη αυτή στο in.gr, η να βρεις κάποιο site του Παπαθανασίου, και αν δεν υπάρχει εμφανώς στη σελίδα, στείλε τους ένα mail.

Και βέβαια,
καλως ήρθες στα εσωτερικά!!!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gortynios
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 13:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gortynios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προκειται για το μουσικό έργο που εδωσε συναυλία ο Παπαθανασίου στις Στήλες του Ολυμπίου Διός το καλοκαίρι λόγω Ολυμπιακών Αγώνων αλλά μάλλον κρύβονται τόσα πολλά....

Αμαλία σε ευχαριστώ πολύ για την συνεργασία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 14:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα με κάνεις να το ψάξω...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 14:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.ktv.gr/default.asp?page=music&aid=264

αυτή...που τα κατάφερε!

...το μόνο που βρήκα.
Δηλαδή, τίποτα

Edited by - amalia on 08/02/2003 14:07:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 14:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπήκα κι εγώ στον πειρασμό, και βρήκα αυτό:

http://www.babylon.gr/reviews/Vangelis_Mythodea.htm

απ' το οποίο αντιγράφω τα ενδιαφέροντα:

"Με το πέρασμα του χρόνου αναγνωρίζει τη σημασία της μνήμης, "της ικανότητας να θυμόμαστε όσο πιο βαθειά μπορούμε καθώς μέσα μας βρίσκεται η ιστορία όλης της ανθρωπότητας και ταυτόχρονα όλοι οι κωδικοί της δημιουργίας και της εξέλιξης του σύμπαντος". "Ο Ουρανός," συνεχίζει στο σημείωμα του ο συνθέτης, "και η Γη, η μάχη των Τιτάνων και η μάχη των Γιγάντων, η απαγωγή της Ευρώπης, οι Αργοναύτες και το χρυσόμαλλο δέρας, ο Θησέας και ο Μινώταυρος, ο Ηρακλής, οι Σειρήνες και οι Νύμφες, ο κόκινος πλανήτης με τα παιδιά του (δορυφόροι), το δέντρο ελιάς της Αθηνάς, οι εννέα Μούσες που εναρμόνιζαν όλ'αυτά, κι άλλα ακόμα, ήταν και είναι λίγα παραδείγματα των περιπλανήσεων μου, όπως είναι και η μουσική που γράφω. Και κάθε φορά που θυμάμαι… ανακαλύπτω και αποκαλύπτω κάτι ακόμα. Έτσι η Μυθωδία, είναι ένα μικρό κομμάτι αυτού του σύμπαντος, ένα μικρό μέρος της επαφής μου με τη μνήμη, που μπορεί να είναι δυνατότερη από τη μάθηση όποτε εμείς το επιτρέπουμε".

(τα bold δικά μου...)

πάντως, πληκτρολογώντας "μυθωδία" σε μία μηχανή αναζήτησης, όλο και κάτι θα βρεις...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 14:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΤΟ ΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ Β.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΗΣ ΝΑΣΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΟΠΤΙΚΟ ΔΙΣΚΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΘΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΟΣΩΝ ΘΕΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΤΗΣ ΝΑΣΑ.
ΑΥΤΟΣ Ο ΟΠΤΙΚΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ (Η ΕΣΤΕΙΛΑΝ) ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΡΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gortynios
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 14:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gortynios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε κάποια κουβέντα που είχα σχετικά με το θέμα έμαθα πως το όλο εγχείρημα χρηματοδοτήθηκε από την Nasa και απότερος σκοπός ήταν η επικοινωνία με τον Άρη ( ο κόκκινος πλανήτης που αναφέρει το site που πρότεινες ananasss) και από τον συγκεκριμένο αρχαιολογικό χώρο Άλλοστε ποτέ ξανά δεν έχει χρησιμοποιηθεί για κάτι τέτοιο από την μέρα της κατασκευής του.Είναι άλλοστε τυχαίο που για δεύτερη φορά ο "πατριώτης" μας συνεργάζεται με την Nasa? Είναι γνωστό πως οι ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ ήδη ταξιδεύουν στο διάστημα....

Αναμένω την γνώμη σας γιατί δεν έχω βρει κάτι όσο καιρό ψάχνω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 15:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος ενδιαφέρεται για την Μυθωδία μπορεί να την αγοράσει. Εδώ και καιρό κυκλοφορεί σε cd που έχει την μουσική και dvd που έχει την παράσταση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zyths
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 21:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zyths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To gegonos oti kanenas den exei anebasei kati sto net tha eprepe na mas lei kati....
Sigoura yparxei apoteros skopos kai gia thn dimiourgia ayths ths sinthesis apo Ellhna alla kai gia thn parousiash ths sto siggekrimeno topo.
Apla to thema ine oti swsta apefthinonte ston Arh??? H mhpws tha eprepe na koitane kapou allou ektos kai an o Sirios ine o Arhs kai den to kserw!

pisteye kai mh, ereynaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2003, 22:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file gortinie isws statheis tixeros afou o pateras moy itan ena apo ta meli tis xorwdias pou tragoudise to bradi ekeino me ton papathanasiou.
an exei akoma tis partitoyres eyxaristos na tis scanarw kai na tis steilw gia parapera meleti.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gortynios
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 09:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gortynios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητοί φίλοι,

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και το ενδιαφέρον που δείξατε.
Όποια άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Καλη σας μέρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα. Μπορώ να σας πω ότι τα τελευταία 5 χρόνια έχω πάθει μια ψύχωση με το μουσικό έργο (συνολικά)του Βαγγέλη Παπαθανασίου. Αγοράζω όποιο CD του βρίσκω και ακόμη μου λείπουν αρκετα. Μέχρι στιγμής έχω περί τα 12 CD του. Κατά κάποιο τρόπο, μέσα από τη μουσική του, μπορείς να παρακολουθήσεις το πως οριμάζει, από cd σε cd. Το πως σιγά - σιγά συγκροτείται η μουσική του αίσθηση.

Με το τελευταίο του έργο, την περίφημη ΜΥΘΩΔΙΑ, ανέβηκε 10 φορές στην εκτίμηση μου ο Παπαθανασίου. Άκουσα ότι την είχε συνθέσει από το ΄93 και ότι την είχε κάπου καταχωνιασμένη, ώσπου η NASA, ζήτησε από διάφορους συνθέτες κάποιο μουσικό θέμα το οποίο θα γινόταν ο ύμνος για την αποστολή ενός δορυφόρου στον Άρη, που θα χαρτογραφούσε τις υπόγειες ποσότητες νερού (πάγου). Υπήρξαν πολλές προσφορές, αλλά επικράτησε η Μυθωδία!!!!Το CD υπάρχει μέσα στον δορυφόρο και παίζει συνέχεια τη μουσική του Βαγγέλη.

Κάποιες φορές (και ιδιαίτερα στις εξεταστικές περιόδους), συνοδεύω το διάβασμα μου με τη μουσκή του Ππαθανασίου, όλη μέρα! Φυσικά η ΜΥΘΩΔΙΑ κατέχει μία από τις πρώτες θέσεις στην καρδιά μου (μαζί με το αμίμητο Blade Runner, από όπου και το όνομα μου!!!! )

Σε κάποιες από τις ακροάσεις του CD της ΜΥΘΩΔΙΑΣ, μου γεννήθηκε το ερώτημα τί μπορεί να λένε οι στίχοι που συνοδεύουν αυτή τη μεγαλειώδη μουσική. Για αυτό το λόγο θα σε παρακαλούσα (πραγματικά) zzz360 αν βρεις τους στίχους είτε να τους ανεβάσεις στο forum, είτε να μου τους στείλεις. Τελευταία άκουσα διάφορα "περίεργα" για τους στίχους και για το συνδιασμό των φθόγγων με τις νότες. Πραγματικά ήρθες σαν δώρο εξ' ουρανού. Σε παρακαλώ οτιδήποτε βρεις στειλ' το μου.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ.: Αυτά που γράφεις ananasss, είναι τα λόγια από το φυλλάδιο που συνοδεύει το cd της ΜΥΘΩΔΙΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 07:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAI KATI AKOMA ENDIAFERON
http://pulse.towerrecords.com/contentStory.asp?contentId=1199
EΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΤΟΥ...
------------------------------
Mare tranquillitatis Vangelis

[Astronaut conversation during Apollo Moon landing]

-”Base (??) or: Nick?”

-”How are you doing?”
-”ha ha ha” [laugh]
-”very strange”
- “o.k.”
- “hello mom”

...around looks just great.....

-”Roger (?)”
-”Hey John, how you doing”

- “It looks like ...”

-”It’s what I see around all that ... here”

-”You know ....”
.........
-----------------------------------------------
We were all Uprooted Vangelis

We were all uprooted
The earth was stolen from beneath our feet
We became a Diaspora
An unnamed nation of bastards
We channelled our roots to the pulse of light
deep within the galaxies of our mind
Our breath was the sky
Our dreams were water
We claimed the wilderness
We recognized each other


Edited by - beyond on 12/02/2003 08:12:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 12:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ευχαριστήσω το ESOTERICA επειδή υπάρχει, αλλά και το εξαίρετο μέλος Beyond που μας έδωσε το Link για να μάθουμε κάτι περισσότερο για τον Βαγγέλη. Ο καθένας μας θέλει να μάθει κάτι διαφορετικό από τον άλλον για το συγκεκριμένο πρόσωπο.
Το κείμενο που κατέβασα μου επιβεβαίωσε κάτι που με απασχολούσε σοβαρά.
Ο Βαγγέλης ισχυρίζεται πως: likes to live in the mystic. "Music just comes to me," he proclaims. "I am like a wire between here and somewhere else." He rarely gives interviews and regrets talking about Mythodea because "we frame the bloody thing, and it's on the wall and it becomes apparent."

Πόσο σοφά και όμορφα λόγια!!! (και αποκαλυπτικά για μένα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 22:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΕΧΕΜΒΡΟΤE σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Το ένα site που δεν λειτουργεί το έχω βρει και εγώ εδώ και πολύ καιρό. Τι κρίμα να καθηστερεί τόσο πολύ.

Όσο για το site των συλλέκτων πολύ καλό. Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 23:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Παπαθανασιου ειναι τεραστιος συνθετης, η μουσικη του ερχεται απο αλλου, ειναι σκετη μαγεια. Η Μυθωδια ειναι ισως η απολυτη μουσικη συνθεση που εχω ακουσει ποτε και χαιρομαι ιδιαιτερα που προερχεται απο Ελληνα. PURE MAGIC

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 14:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Soil Festivities το πήρα σε CD. Ωραία μουσική αλλά λίγο μονότονη δεν είναι; Με τίποτα δεν συγκρίνεται με τη Μυθωδία. Θα έλεγα ότι μου φέρνει στο μυαλό εικόνες από ντοκυμαντέρ για μικροοργανισμούς. Ίσως είναι αυτό που λες. Περιγράφει στο μυαλό μου εικόνες...

Εξακολουθεί όμως το καλύτερο να είναι για μένα το Blade Runner...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 14:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτήσω κάτι ΕΧΕΜΒΡΟΤΡΕ; Έχεις το Heaven and Hell; Αν ναι ποιό κομμάτι σου αρέσει περισσότερο; Προσωπικά προτιμώ το Hell !;!;! Είναι καλό αυτό ή να ανησυχώ.... Το κομ΄μάτι αυτό κρύβει κάτι το δυνατό, κάτι που νιώθεις ότι παραφιλάει στο σκοτάδι. Ενώ το Heaven είναι από τα πιο αδύναμα κομμάτια του Παπαθανασίου. Είναι αρκετά μονότονο. Ποιά είναι η γνώμη σου;

Φυσικά το ερώτημα πάει και σε όποιον έχει το μουσικό έργο Heaven and Hell...

Και μην με περάσετε για κανέναν ψυχάκια..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gortynios
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 21:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gortynios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια που μου προσφέρατε και πιο πολυ εσένα ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας έδωσες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 20:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ μου κάνει εντύπωση που τα πιο αγαπημένα σου έργα του Παπαθανασίου, είναι (τα περισσότερα από αυτά) από αυτά που μου λείπουν και αναζητώ... Ειδικα τα L'apocalypse des animaux και Antarctica από τα οποία έχω ακούσει κάποια μικρά μέρη...

Θα ψάξω να τα βρω ο κόσμος να χαλάσει. Ευχαριστώ που απαντάς και δεν με γράφεις, αλλά μου γράφεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 19:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος θέλει την Μυθωδία δωρεάν, μπορεί να κατεβάσει όλα τα μέρη της με το πρόγραμμα kazaa.
http://www.kazaa.com

From inside the Box we came, to tear your soul apart.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 21:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξέρετε ότι ο Καρατζαφέρης έχει βάλει την Μυθωδεία ύμνο στο κόμμα του. Όποτε το κανάλι του διαφημίζει το κόμμα του ή όποτε λέει λόγο παίζει Μυθωδεία.

From inside the Box we came, to tear your soul apart.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 14:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έβαλα ΤΗΛΕΑΣΤΥ και έπεσα πάνω στη Μυθωδεία. Άκουσα μια διαφήμιση στο ραδιόφωνο και από πίσω έπαιζε η Μυθωδεία. Τέλος κάτι παρουσίασε ο Σημίτης (δεν θυμάμαι καλά, νομίζω το πρόγραμμα της προεδρίας για την Ευρώπη) και είχε υπόκρουση Μυθωδεία!!!!!

Νομίζω ότι εδώ κολλάει γάντι το ρητό:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΠΕΡΙ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΑΧΑΝΑ!!!!!

Σαν να ακούω κάποιον που θέλει να βάλει μια επική μουσική για υπόκρουση:

Τι να βάλω.... τί να βάλω....

ΜΑ ΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΩΡΕ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.....

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ OSCAR ΤΟ 1981....

ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ ΜΩΡΕ;;; Α ΝΑΙ... ΑΜΜΩΝΙΑ!!!!


Έλεος ρεεεε.... με μέτρο η ποιότητα, όχι γιατί τη βαριόμαστε αλλά μερικές φορές μπορεί να είναι λίγο ανάξιος αυτός που θα την χρησιμοποιήσει και ο σκοπός του να χαρακτηρίσει (πολιτικά) ή και να χαντακώσει ένα αριστούργημα.


Υ.Γ: Πώς γράφεται το Mythodea στα ελληνικά; Μυθωδία ή Μυθωδεία;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 12:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---------------------------------------------------------------------[quote]
MHN TOLMISEI KANENAS APO ESAS NA KATEVASEI TO KAZAA!
EINAI O NO 1 FOREAS SPYWARE!!!
KAI OSO GIA IOUS?? AMA THELETE NA KANETE SILOGH OK,KATEVASTETO....

WOLFFACED,KALH H PROTHESH SOU ALA.....EPIDI GNORIZW,PROSEXE MHN THN PATHEIS KIESY,EAN TO EXEIS,SVISTO.
MILAW POLI SOVARA.
EKTOS AYTOU,ENTAKSH OI PERISOTEROI APO EMAS KATAVAZOUN MP3s ALA AS
MHN TO FONAZOUME KIOLAS.
IDIETERA OTAN MILAME GIA TETIOU IDOUS MOUSIKHS
THA SAS PROTINA NA TO AGORASETE KAI NA APOFIGETE TO KAZAA OPOS O
DYAVOLOS TO LIVANI!!!
TO KAZAA TOPOTHETEI ARXEIA STON YPOLOGISTH POU OUTE KAN MPORITE NA
FANTASTITE!TO ''KAZAA'' KAI TO ''MORPHEUS'',OUTOS H ALOS XRISIMOPOIOUN TOUS IDIOUS SERVERS.YPARXOUN ALA PROGRAMATA POU EINAI ENTELOS KATHARA KAI ENTIMA.

MAKRIA APO TO KAZAA!!!

---------------------------------------------------------------------
ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ Εχω το ΚΑΖΑΑ και μεχρι στιγμης δεν μου εχει κανει κανενα προβλημα.Ομως επειδη δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω και επειδη τωρα προσπαθω να κατεβασω μερικα εργα του παπαθανασιου πεσμου ποια ειναι αυτα τα αλλα προγραματα τα ασφαλες να τα κατεβασω και να σβησω το ΚΑΖΑΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2003, 01:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατέβασε το winmx ...ειναι από τα καλύτερα στο ειδος ...

www.winmx.com


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2003, 17:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΗ CAT.ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΟ ΚΑΖΑΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 21:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒROTE ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΝΙΚΗΣΕΣ ΤΗΝ CAT ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΝΙΚΗΣΕ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 17:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομολογώ πως το winmx το εχω από τότε που κλείσανε το napster, και ειμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί σου δίνει την δυνατότητα να κατεβάσεις οτι τύπο αρχείου θέλεις ...
τώρα επειδη η γάτες ειναι και περίεργες ...θα δοκιμάσω λαι το δικό σου ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ να δώ τη διαφοπρά !!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 17:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κατέβασα ....για να δούμε τι θα δούμε ...?

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 17:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κόλλισε το Pc ....
επανακίνηση.....

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy