ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μυθωδία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 09:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Rating E???? (αν το άριστα είναι το αλφα δεν είναι καθόλυ καλό...)
Πως μπορούμε να μάθουμε τι ακριβώς σημαίνει και τις διαβαθμίσεις αυτές? Μπορούμε να επικοινωνήσουμε με το σάϊτ αυτό?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 11:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.michaeldvd.com.au/Reviews/RatingsGuide.html

http://www.michaeldvd.com.au/SubmitInfo/Comments.asp?StepName=Add&Source=2&SourceID=1906

Comments (Add) NONE

http://www.michaeldvd.com.au/index.asp

ισως επιτηδες προσπαθησαν να μην δωσουν εμφαση στην ποιοτητα του ηχου και της εικονας,ετσι ωστε το ολο εργο να μην παρει την απαιτουμενη προωθηση και στραφουν τα βλεμματα πανω του.

υποθεσεις ομως,δεν ξερω .

οσο για τον εχετλαιο ,μοναχα σεβασμο για την προσπαθεια,τον χρονο που αφιερωσε για ολους μας,μπορω και θελω να εκφρασω.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 09/02/2004 11:40:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 17:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΙΧΩΝ ΤΗΣ ΜΥΘΩΔΙΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΤΑΓΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ!!!!!!! (ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ... ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΙΛΗΣΕΙ)

ΛΥΠΑΜΑΙ ΔΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ jim213 ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΜΥΔΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΛΗΓΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΩΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΑ...
ΕΠΙΣΗΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΡΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ "Εγω θα μπορουσα να παραθεσω το ιδιο ακριβως κειμενο πολυ καιρο, το ειχα."
ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ;
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟΝ ΚΑΙΡΟ;
ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΩΝ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΟΛΛΑ.....

1) ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΜΥΘΩΔΙΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2003.

2) ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ. ΠΡΩΤΑ, ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟVΕΜΕΝΤ I KAI II ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ 2 ΣΤΟΙΧΟΙ ΤΟΥ ΜΟVEΜΕΝΤ ΙΙΙ. ΕΠΕΙΤΑ, ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΜΟVEMENTS ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΙ ΚΑΙ Ι ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΜΕ ΤΑ VIIΙ, ΙΧ ΚΑΙ Χ. ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ 2003 ΕΙΧΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΜΥΘΩΔΙΑ ΚΑΤΑ 95%. ΕΜΕΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ. ΣΤΙΣ 5/9/2003 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ TOPIC ΜΕ ΤΙΤΛΟ "ΟΛΟΙ
ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΤΗΣ ΜΥΘΩΔΙΑΣ!!!" ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ.
ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ;

3) ΟΤΙ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΚΑ. ΚΙ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΓΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΦΙΛΕ 29-5-1453 ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΤΟ COOLEDIT PRO V2 KAI SOUND FORGE 6. KAI OTAN EΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΩΝΗΕΝΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΕΝΝΟΟΥΣΑ, (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ) ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΕΙΡΩΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΦΩΝΗΕΝΤΑ (ΩΣ ΠΙΟ ΕΥΗΧΑ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΣΤΕΡΑ) ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ (ΩΣ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΗ Η ΕΚΦΟΡΑ ΤΟΥΣ), ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ.
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΨΙΕΣ ΑΠΟ 32 Kbps KAI MEXΡΙ 128 Kbps ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΖΑΝ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ "BACKGROUND NOISE" ΤΩΝ 2 ΧΟΡΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ ΚΑΙ EQUALIZER ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ.

4) ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΑΝΕΙΛΛΗΜΕΝΑ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΟ FORUM ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΙΧΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ. ΑΥΤΟ ΑΥΞΗΣΕ ΜΕΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΠΕΡΑΤΩΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ.

ΚΑΙ ΡΩΤΩ:
ΑΝ ΕΙΧΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΣΟΝ ΚΑΙΡΟ, ΕΣΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ, ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;

ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ jim23 ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΡΑΜΥΔΑ....
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΙΛΑEI KANEIΣ ΜΕ ΕΠΑΡΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!

ΚΙ ΑΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ jim23 Η ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ MOVEMENT ΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΑΔΥΝΑΤΗ.
ΟΠΕΡ ΕΔΕΙ ΔΕΙΞΑΙ.

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

29-5-1453
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 17:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 29-5-1453  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε τώρα , αφού θέλεις να πιστέψουμε ότι έχεις το μαγικό αυτί και κατάφερες να ξεχωρίσεις τα φωνήεντα και σύμφωνα ακόμα και χρησιμοποιώντας φίλτρα και απομονώντας την κυματομορφία και ξεχωρίζοντας την μουσική απο τα λόγια , ε μάλλον θα μας έρθει και καμμιά "κεραμίδα" όπου νάναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 17:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΕΖΩ.
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΠΙΕΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ;

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 22:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι λυπηρό αλλά και ίδιον των ελλήνων να τρώγονται από ζήλεια όταν βλέπουν κάποιον άλλον να ξεχωρίζει...
Δείτε πως διώχνουν τα λαμπρότερα μυαλά στο εξωτερικό και θα καταλάβετε τι θέλω να πω...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 03:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Εχετλαίος, τα συγχαρητηρια μου (καταρχην).

Αστους να λενε οτι θελουν, η ζηλια ειναι πολυ ασχημο συναισθημα.

http://www.bydesignwebsights.com/ellashistory
Η πραγματική Ελληνική ιστορίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

29-5-1453
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 15:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 29-5-1453  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ζηλέψουμε τι; Τίς φαντασιώσεις οποιουδήποτε ; Αυτούς που νομίζουν ότι είμαστε η μαγική φυλή που δημιούργησαν οι εξωγήινοι; Αυτούς που πιστεύουν ανθρώπους σαν τον Κεραμιδά που μιλάνε για "Ε" και μυστικά όπλα; Ότι οι έλληνες είμαστε 100,000,000 ; Ότι το DNA των ελλήνων είναι διαφορετικό; Ότι θα έρΘει μία ακτίνα φωτός απο τον Σείριο και θα ενεργοποιήση το μυστικό DNA των ελλήνων; ΄Οτι το 2011-20012-2013-2014 θα έρθουν οι "Ε" ή όπως είπε και ο Κεραμιδάς έχουν ήδη έρθει και βρίσκονται στον Πλούτωνα και ότι μπορουν να είναι στην Γή μέσα σε 3 δευτερόλεπτα γιατί θα περάσουν σε αιθέρια κατάσταση ; Ότι οι έλληνες διέθεταν δορυφόρους στήν αρχαιότητα;
ΤΙ ΝΑ ΠΩ !!!!!!
ΑΙΝΤΕ ΟΡΕ ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕ !!!!!!!


Edited by - 29-5-1453 on 12/02/2004 15:38:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 15:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτόν τον πνευματικό τραμπουκισμό ποτέ μου δεν τον κατάλαβα!!!


Δηλαδή όποιος ακούει Βάγκνερ είναι και Ναζιστής και εγκληματίας πολέμου;;;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ 29-5-1453,

ΕΓΩ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ.
ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ. ΜΕ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΜΠΑΛΑ!
ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΙΓΟ!!!!!
ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....
ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ (ΑΦΟΥ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ) ΠΡΟΣΑΠΤΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ.

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 17:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jim213,

ΑΛΛΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΕΔΩ...
ΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕΙΣ;;;
ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΣΩΤΗΡΑΣ;;;
ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΠΙΑ;
ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΟΥ (ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ) ΕΧΕΙΣ;
ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....
ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΣ:
"ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΕΧΕΤΛΑΙΕ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΜΕ ΕΓΓΡΑΦΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑ, ΟΥΤΕ ΤΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΤΑ ΕΧΩ ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ Ο ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ!"
ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΔΩ...

ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΕΧΩ.
ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ;

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ
Υ.Γ.: ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΣ. ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΣ.

Edited by - Εχετλαίος on 12/02/2004 17:22:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι δεν μπορω και για αυτο αναιρω οτι ειπα για εσενα. Συγγνωμη! Εκανα ενα μεγαλο λαθος.Πραγματικα δεν εχω αποδειξει; για τιποτα και ουτε εχω καποιο εγγραφο. Τωρα πρεπει να ζητησω συγγνωμη απο εσενα κσι ολους οσους ειπα οτι σε πιστευουνε. Ειναι πραγματικη συγγνωμη. Εκανα λαθος.Με συγχορεις??? Απλως δεν ηξερα... και μου φανηκε χαζο να βρηκε τα λογια ενα ατομο μονο! Αλλα τωρα ζητω δημοσια συγγνωμη απο ολους Εχω μαλωσει με πολλους εδω(dis dis dis) sry!! χαρων

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΗΛΩΣΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΔΙΑΥΛΟ "ΤΗΛΕ ΑΣΤΥ" ΚΑΙ "ΩΜΕΓΑ" ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ www.e-e-e.gr/_ehetlaios/ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ "ΜΥΘΩΔΙΑΣ" ΕΙΝΑΙ Ο ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΤΩΝ ΕΜΜΙΣΘΩΝ ΑΝΘΕΛΛΗΝΩΝ. ΑΝΕΣΤΗΣ Ε. ΚΕΡΑΜΥΔΑΣ

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ Κ. ΚΕΡΑΜΥΔΑ, (ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΣΕΙΣ)

Η ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΣΑΣ, ΤΙΜΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΑΣ.
ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΠΟΛΥ.
ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΩΝ 2 ΠΡΩΤΩΝ MOVEMENTS ΕΑΝ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ: "ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ" ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.
ΤΕΛΙΚΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ.

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ
Υ.Γ.: ΑΛΗΘΕΙΑ, ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗ ΔΩ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ζητησε ο κ Κεραμιδας συγγνωμη, εγω ζητησα ο Δημητρης. Η επιστολη ειναι του κ Κεραμιδα και την εγγραψε σημερα στις 12/12/2004. δεν θυμαμαι ακριβως ποτε ειναι η εκπομπη του,θα ρωτησω και θα σου πω. Ευχαριστω που με συγχωρεσες αν με συγχωρεσες. χαρων


σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΗΜΗΤΡΗ,

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΟΤΙ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ Κ. ΚΕΡΑΜΥΔΑ.
ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΩ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΑΒΙΒΑΣΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΤΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 20:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενταξει φιλε Εχετλαιε. Ευχαριστω που αποδεχτεικες την συγγνωμη μου. χαρων

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 04:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dhladh aytoi pou einai ston Arh pou anhkoun? Stous "Olympious"? Stous "Drakonianous"? Stous "Endwghinous"? KAi einai toso texnologika anwteroi pou den mporoun na upoklepsoun radioshmata apo th Gh alla prepei na ta "ekpempsoume" emeis? Gia poio logo? Gia "kateynasmo"? Gia na mas "lyph8oun" kai na mh mas "exwntosoun"?

Ti shmasia exei an oi stixoi lene to otidhpote? 8a mporousan na lene oti fantastei o dhmiourgos tou ergou, kai ti m ayto? Shmainei oti einai "shmadiako"? Me poia logikh? Giati oti ginetai prepei na exei "ena ba8ytero nohma"? Mia synaylia pou xrhmatodothse h diskografikh etaireia tou, h NASA kai htan xorhgos to Ypourgeio Politismou kai o EOT, ti "nohma" mporei na exei ektos apo th diafhmish ths xwras mas kai fysika tou exairetikou kallitexnh Baggelh Papa8anasiou?


Twra na klapsw h na xera8w sta gelia?

Eleos...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 09:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Phantom II δεν είπαμε ότι έχουμε παραδεχτεί κάτι απ'όσα λέγονται παρά μόνο την παραδοξότητα των στίχων...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 14:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Phantom II,

καλωσόρισες εδώ "εσω...". Όπως έγραψε και η αγαπητή Avallon δεν έχει υιοθετήσει κάποιος μέχρι στιγμής κάποια συγκεκριμένη θεωρία. Μία έρευνα γίνεται...

Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι όλα όσα συμβαίνουν είναι απλά γεγονότα και δεν ενέχουν ούτε καν κάποιο στοιχειώδη συμβολισμό, no problem!

Το "έλεος" δεν κατάλαβα πού κολλάει. Κανείς δε σε αναγκάζει να υιοθετήσεις κάποια άποψη, αλλά δεν είναι δυνατόν ν' αφαιρείς το δικαίωμα των άλλων να ερευνούν...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 13/02/2004 14:15:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 03:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το "έλεος" δεν κατάλαβα πού κολλάει. Κανείς δε σε αναγκάζει να υιοθετήσεις κάποια άποψη, αλλά δεν είναι δυνατόν ν' αφαιρείς το δικαίωμα των άλλων να ερευνούν...
ΣΩΣΤΗ Η ΖΑΝΤΟΚ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 22:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To "eleos" kollaei thn apisteyth eykolia me thn opoia kapoioi bgazoun symperasmata, xwris apodeixeis alla me arketh fantasia, ta opoia 8ewroun aklonhta kai oxi mono ta pisteyoun alla ta diadidoun ( mesw ekpompwn, bibliwn , periodikwn k.a.). Kollaei sto oti oi stixoi mporei na einai "paradoxoi" h otidhpote allo, n'apoteloun epiklhsh sto Dia, thn A8hna h kai gw den xerw poion, e kai ti m'ayto?

O "symbolismos" eklambanetai ws "apodeixh" dystyxws...

Kai yparxoun arketoi pou ta pisteuoun...

Sth gh pou gennhse th filosofia, dhladh thn ereyna kai thn dialektikh nomizw oti 8a eprepe na exoume megalyteres apaithseis apo tous eyatoys mas...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 00:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ;

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2042

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 00:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ matrx, ευτυχώς με πρόλαβε το μέλος fear.


Phantom II, ο αποσυμβολισμός δεν είναι μονόδρομος και σίγουρα είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει ότι θέλει. Πάντως προσωπικά δεν αντιλήφθηκα να "προωθείται" κάποια συγκεκριμένη άποψη.

Εν πάσει περιπτώσει, σεβαστή η άποψή σου αλλά επέτρεψε στον καθένα να διαχειρίζεται το πνεύμα του όπως νομίζει...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File Zadok de nomizw oti "apagoreysa" ston opoiondhpote na exei th dikh tou aposh, alloimono...

To ti apokomisa diabazontas arketa posts edw, me odhghse sto na grapsw oti egrapsa. Profanws den eklambanoume oloi ta idia pragmata, ayto einai fysiologiko.

Apo thn allh meria to na eimai kaystikos kai skwptikos se auto pou "fainetai pisw apo tis grammes" xwris kaneis na to leei sta isia, se ayto pou yponnoeitai - apo allous ligotero apo allous perissotero - kai se ayto pou kata thn tapeinh mou apopsh "aiwreitai" ws "atmosfaira" apo arketa posts edw, einai nomizw dikaiwma mou.

Kai pali de nomizw oti h kritikh einai apagoreysh. Isa isa an de dialex8oume den katalhgoume pou8ena...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 11:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Phantom II,

μπορείς να φωτίσεις περισσότερο με μία θέση παρά με μία αντίθεση.

Έτσι απλά!


Αν έγραφες κιόλας με ελληνικά γράμματα...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 23:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H 8esh mou einai oti to olo "scanario" twn "Areianwn" pou 8a tous "exeymenisei" dh8en h My8wdia kai oi stixoi ths, einai to ligotero paralogo...

Sxetika me ta greeklish exw na pw oti to laptop einai agorasmeno apo Amerikh kai gia na perastoun oi ellhnikes grammatoseires pou exw katebasei apo to diadiktyo mou zhtaei to cd twn windows pou fusika den to exw giati ta windows einai "manisia"... Allwste apo oso gnwrizw ta 'latinika' stoixeia einai ti alfabhto twn Xalkidaiwn pou oikeiopoih8hkan oi Latinoi, ara kai ta greeklish Ellhnika einai...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 00:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Allwste apo oso gnwrizw ta 'latinika' stoixeia einai ti alfabhto twn Xalkidaiwn pou oikeiopoih8hkan oi Latinoi, ara kai ta greeklish Ellhnika einai...

Αν αυτό το παραθέτεις ως πληροφορία, δεκτή. Αν αισθάνεσαι ότι χρειάζεται να βρεις άλλοθι, θα σου υπενθυμίσω ότι δεν είσαι κατηγορούμενος.

Εν πάσει περιπτώσει, σ' ευχαριστώ για την εξήγηση, πάντως όλο και κάποιο γνωστό θα βρεις που να ξέρει από "μαϊμουδιές" και να σου βάλει τα ελληνικά, αν θελήσεις να το ψάξεις κι αν σου χρειάζονται τελικά...


Τώρα, επί του θέματος, πιστεύεις ειλικρινά ότι η δονητική των ήχων παίζει μόνο ρόλο εξευμενισμού; (αν είναι αυτό το θέμα)

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 19:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα, επί του θέματος, πιστεύεις ειλικρινά ότι η δονητική των ήχων παίζει μόνο ρόλο εξευμενισμού; (αν είναι αυτό το θέμα)

Θα ήθελα να ακούσω τη δική σου άποψη πάνω σε αυτό.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 20:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Avallon,

το ερώτημά σου απευθύνεται σ' εμένα ή στον Phantom II;

Αν απευθύνεται σ' εμένα, θεωρώ ότι η μουσική της Μυθωδίας είναι πολύ "Αρειανή".

Είναι ένα καθαρό εμβατήριο στο μεγαλύτερο μέρος της με κύρια χρήση ανδρικής χορωδίας. (ιδιαίταρα χαμηλές συχνότητες, οι οποίες απευθύνονται στα χαμηλότερα ενεργειακά κέντρα)

Η κορύφωση του έργου γίνεται με τις γυναικείες φωνές, οι οποίες οδηγούν σε μία λύτρωση εξυψώνοντας τις συχνότητες κι εξαγνίζοντας την εφελκούμενη ενέργεια.

Νομίζω ότι είναι καλύτερα να μην μπω σε λεπτομέρειες μουσικολογικού τύπου, θα περιοριστώ στην άποψή μου ότι φυσικά και δε θεωρώ ότι η NASA σπατάλησε τόσα χρήματα χωρίς λόγο, όπως έγραψα και πιο πάνω δεν ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποιούν μουσικά σήματα "επικοινωνίας". Κατ' εμέ, η "επικοινωνία" έχει πολλές διαστάσεις και δεν αφορά μόνο σ' αυτά που αντιλαμβανόμαστε. Το έργο λόγω δομής περιλαμβάνει μία μεγάλη γκάμα συχνοτήτων κι έτσι έχει περισσότερες πιθανότητες να επιτύχει τον σκοπό αυτό. Τα όποια λόγια ή εκφορές λόγου παίζουν τεράστιο ρόλο, αλλά μπορεί και να υπονοούνται.

Θεωρώ ότι η σημειολογία των ημερών δεν είναι τυχαία. Η μέρα προσγείωσης ή άλλα γεγονότα της αποστολής και το όλο κοσμικό γίγνεσθαι θεωρώ ότι είναι συνδεδεμένα κι έχουν σχέση...

Ασχέτως των ανωτέρω, θεωρώ ότι είναι αφελές να πιστεύουμε ότι είμαστε μόνοι στο Σύμπαν, από κει και πέρα όλα σχετικά είναι...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy