ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ένα Μαύρο Ταγμα και ένα Χαμένο Τάλισμαν!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 12:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρην μερικά χρόνια, και ενω βρισκόμουν στην Αθήνα για 3ήμερα , τηλεφώνισα σε μία φίλη για να βγούμε για καφέ και να τα πούμε και ετσι έγινε βγίκαμε λοιπον και αφου είπαμε τα δικά μας πίασμα ετην κουβέντα για ένα κοινό γνωστό , μου είπε τότε η κοπέλα οτι αυτός ο κοινός γνωστός μας της είχε κάνει καποιος αναφορές για την αυρα της της είχε πει οτι είχε λεπτή και οτι θα της δόσει ενα "Φιλαχτό" για να της δυναμόσει την άυρα, μετα απο μερικές μέρες λοιπον της έφερε ενα Ταλισμαν απο μέταλο και ξύλο , σε παράξενο σχήμα οπως μου είπε η φίλη μου, καθώς όμως πίναμε καφε και μου τα έλεγε όλα αυτα , ξαφνικά βαζει το χέρι της στο Ηλικό πλέγμα της και πέφτει πανω στο τραπέζει... σα να είχε λυποθιμούσαι... Ευτυχός συνίλθαι άμμεσα αλλα δεν ξανα κάναμε αναφορά στο συγκεκριμένο άτομο. Της είπα μόνο οτι πρέπει να βρεί το Ταλισμαν και να μάθουμε τι πρέπει να το κάνουνμε, αργότερα έμαθα οτι αυτός ο "κύριος " ειχε πει στη φίλη μου οτι ασχολίτε με τη Μαγεία οτι ανίνει σε καποιο τάγμα και οτι η Πιο υψιλόβαθμη του τάγματος του είχε κανει αστρικές επισκέψεις στη φίλη μου , συμφονα με τα λεγόμενα του ίδιου. Η φίλη μου μου είχε επιβεβαιόσει σεξουαλικού περιεχομένου προτάσεις που της είχαν γίνει απο καποια φίλη του "κυρίου" μεσω chat.
Τότε είχα ζητήσει τη βοήθεια του Yngwqie και μου είχε πει τί να κανω, διστυχός όμως το Ταλισμας δε βρέθικε ποτέ... αρα και δεν εχει καταστραφεί... Ξεχασα να αναφέρω οτι η φίλη μου δεχτικε άλο ενα "χαστοθκη " στο Ηλιακο της πλέγμα την απόμενη μέρα , όταν εξιστορούσε το συμβάν στον αδελφο της.
Αφου όμως δεν εβρισκε το Τάλισμαν και δεν είχε προβλήματα (η δεν το γνωριζε) δεν κάναμε τίποτα... αφίσαμε την κατάσταση ως εχει... Ετσι εχει ακόμη...
Αρκετό καιρό μετα και ενω κοιμόμουν στο πατρικό μου , μερα μερημέρη , μου έκανε και εμένα μια αστρική επισκεψη ο εν λόγο "κύριος" , ήρθε στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και κατι που είπε... θυμαμαι πολύ καλα οτι δε του επέτρεψα την είσοδο στο σπίτι.. απλα κάτι είπε και εφυγε...
Νομίζω οτι δεν πρεπει να μίνει αλο η κατάσταση έτσι... Τι μπορώ νμα κάννω όμως εγω... η πρακτικές μου γνωσεις είναι ελαχηστες , δε νομίζω οτι μπορώ να τα βάλω με ενα Τάγμα...
Παρακαλώ τη βοήθεια σας...
Γνωρίζω οτι παραθέτω ενα θέμα σε κοινή θεα...
Tryfield
Μέλος 2ης Βαθμίδας


194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 04:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tryfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή φίλη μου,

Ο φόβος είναι μια δύναμη που πλέκει δυνάμεις. Αν του ανοίξεις την πόρτα, ανοίγεις την πόρτα σε ένα σωρό άλλες δυνάμεις.

Κλείσε την πόρτα και μην φοβάσαι!

Τίποτα "επίγειο" δεν είναι ανώτερο της ψυχής σου. Άκουσε την λοιπόν, και συνέχισε την προσευχή σου!

Κι άσε τα τάλισμαν, τις μαγείες και τα τάγματα εκεί που ανήκουν!

Στο χωριό μου έχουν μια παροιμία: "Όποιος νύχτα περπατεί, λάσπες και σκατά πατεί".

Θα το έχεις ακούσει φαντάζομαι..

Φιλικά,

Υ.Γ. Καλά βρε παιδιά, αυτο το Τάλισμαν τί είναι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 05:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ταλισμαν=μαγνυστυσμένο μενταγίον , ενα Ταλισμαν μπορει να μαγλυτιστει απο μια επικαλούμενη οντότιτα θετική η αρητική.

Κατι σαν το βαπτιστικό Σταυρό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 02:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. Καλά βρε παιδιά, αυτο το Τάλισμαν τί είναι;

Φίλε ή φίλη tryfield συμφωνώ με αυτά που λές αλλά δεν είναι τόσο σχετικά με το θέμα που έθεσε ο φίλος crystal fear και αντιλαμβάνομαι απ την απάντηση σου ότι πιθανά να έχεις μικρή ή και καθόλου πείρα πρακτικού αποκρυφισμού αλλιως θα αντιλαμβανόσουν την σοβαρότητα της καταστάσεως.

Ενα κατάλληλα μαγνητισμένο αντικείμενο, τελετουργημένο και φτιαγμένο στις κατάλληλες αστρολογικές όψεις παυει να είναι πιά ένα απλό κομμάτι μέταλλο, αυτό που μετραει είναι το αιθερικό του αντίστοιχο. Με τη βοήθεια τους μπορείς να στερέψεις μία βρύση ή να κλείσεις μία επιχείρηση π.χ(αρνητικά μαγνητισμένο αντικείμενο) ή να φτιάξεις ένα αντικείμενο προστασίας ή ευλογίας (θετικά φορτισμένο αντικείμενο) κ.ο.κ
Στην προκειμένη περίπτωση το τάλισμαν έχει κάνει λίνκ με την κοπέλα λόγω των ανώτερων βουλήσεων και των τυπικών ελξης δυνάμεων που εντυπώθηκαν στην κατασκευή του. Και δεν είναι εύκολο να τα βάλει κάνείς μέ ένα τάγμα, ειδικά μαύρο (εκτός εάν είναι ένα μάτσο σαλτιμπάγκοι που φοράνε ρόμπες και συζητούν αερολογίες χωρίς πρακτική πείρα αποκρυφισμού).

Οι λευκοί μυημένοι ταγμάτων όταν έπαιζε επίθεση απο μαύρο ιερατείο καθόταν ξάγρυπνοι όλο το βράδι (μην τους πιάσουν στον ύπνο όντας σε αστρική προβολή οι μάυροι) και κοιμόταν το πρωί και στη χάση φεγγαριού σπάνια ξεμυτίζαν έξω σε μη γνωστά πεδία του Αστρικού. Η περίπτωση επάνω είναι πρακτικά δύσκολη ειδικά εάν χάθηκε το Τάλισμαν και δεν λύνεται με μία απλή επίσκεψη σε οποιονδήποτε παπά ή στην ξεματιάστρα της γειτονιάς.

Για να βρεθεί άκρη σε ένα τέτοιο ζήτημα πρέπει να υπάρχει ένα λίνκ με το θύμα έστω μία φωτο, να βγεί κανείς απο το σώμα του , να βρεί που είναι το τάλισμαν και με ποιούς δεσμούς έχει γίνει, να βρεί τρόπο να κόψει την επιρροή του στο θύμα και να το κάνει χωρίς να τον πάρουν μυρωδιά οι μαύροι αλλιώς μπορεί να μην γυρίσει ποτέ στο σώμα του και να τον βρούνε οι δικοί του με γουρλωμένα μάτια. Αυτή η εργασία δεν γίνεται απο τον καθένα, απαιτείται υψηλή γνώση αποκρυφισμού και πολυετή εκπαίδευση για να επιβιώσει κανείς απο τέτοια μάχη. Αλλά κα να γλυτώσεις ο πόλεμος συνεχίζει. Βγαίνει π.χ ο μαύρος απο το σώμα του και επηρεάζει ψυχικά όλους τους αμύητους φίλους σου και συνεργάτες σου , το αφεντικό σου κ.ο.κ και όλο σου το περιβάλλον (το αμύητο εννοείται) σου κάνει την ζωή κόλαση καθώς δρά σαν υπνωτισμένο κτλ κτλ

Σε πρακτικά θέματα πρίν εκφέρουμε οποιοαδήποτε βιαστική γνώμη χρειάζεται τριβή, ανάλυση, απόσταγμα εμπειρίας κτλ αλλά τα απόκρυφα πρακτικά θέματα δεν λύνονται με σοφιστείες ούτε θεωρητικολογίες, άλλο άκουσα και μου είπανε και άλλο έζησα και βίωσα . Ο πιό εκπαιδευμένος με την ισχυρότερη βούληση θα επιβιώσει. Η τους τρώς ή σε τρώνε.

Η αστρική-ψυχική επίθεση (πόνος στο ηλιακό πλέγμα κτλ) δεν είναι του στύλ Α μου ριξες σφαλιάρα , θα σου σκάσω μία μπουνιά. Η βγαίνεις απο το σώμα και καθαρίζεις, ή σε καθαρίζουνε, είναι όπως στη μαφια. Η διαφορά όμως είναι ότι μία μπάλα συμπαντικής αγάπης μπορεί να ραγίσει και να κόψει στα δύο τους βωμούς των μαύρων. Οποιος έχει τη δυνατότητα προβολής ας το δοκιμάσει αυτό καθώς δεν υπάρχει μεγαλύτερη δύναμη στο Σύμπαν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 03:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οποιος έχει τη δυνατότητα προβολής ας το δοκιμάσει αυτό καθώς δεν υπάρχει μεγαλύτερη δύναμη στο Σύμπαν.

Αυτο θα το αξιοποιησω οσο καλύτερα μπορώ! Σε ευχαριστώ παρα πολυ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 13:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το να προσπαθείς να δαμάσεις μια δύναμη που δεν είσαι εκπαιδευμένος για αυτό είναι κακό πράγμα ωμός αν τα καταφέρεις θυμήσου η μεγάλη δύναμη φέρνει και μεγάλες έφθινες...

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
T_Chameleon of Rodos
P.F.S.O.C.A.T.T.O.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 14:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το να προσπαθείς να δαμάσεις μια δύναμη που δεν είσαι εκπαιδευμένος για αυτό είναι κακό πράγμα ωμός αν τα καταφέρεις θυμήσου η μεγάλη δύναμη φέρνει και μεγάλες έφθινες...

Κακό δε νομίζω να είναι συτο που προσπαθ΄ω να μάθω... επικύνδινο συγουρα είναι...

Ο Θεός μαζι μας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 21:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Crystal tear άκουσα σήμερα κάτι που δεν το περίμενα ότι θα είχε κάποια χρησιμότητα τόσο γρήγορα.

Όποιος ξέρει να κυβερνάει ένα καράβι δεν σημαίνει ότι μπορεί να δαμάσει την θάλασσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 23:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα το άκουσες εγώ το ξέρω από την εποχή του.. δεν θυμάμαι να σου πω τιν αλήθεια
Κάποτε στην ρόδο ήρθε ένα ρωσικό πλοίο γεμάτο γιατρούς και έβγαλαν ανακοινώσει όση πολίτες θέλουν να διορθώσουν προβλήματα όπως μυωπία υπερμετρωπία κ.α.να πάνε στο πλοίο τους πράγματι όσοι πήγαν έγιναν. Τότε γνώρισα τον καπετάνιο που για καλη μου τύχη ήξερε πολλή καλά ελληνικά .Ενώ μιλούσαμε για τις μεθόδους που χρησιμοποιούσαν μου λέει αυτήν ακριβός την φράση….φράση που με οδήγησε σε κάποια πράγματα που αγνοούσα μέχρι τότε…μετα η κουβέντα έφερε σε ένα πλοίο ονόματι ελτριτζ όνομα που αγνοούσα τότε. Μου έλεγε διάφορα πράγματα για τον κόσμο και τα παράξενα που υπάρχουνομος αυτό που με εξέπληξε ήταν οι λεπτομέρειες τις περιγράφεις του ελτριτζ και τι είχε κάνει ομόλογο πως δεν ήξερα τίποτα Οτύπος ήταν πολλή μυστηριώδης και ομόλογο πως προς στιγμήν φοβήθηκα .Όταν έφευγα με κοίταξε χαμογέλασε και μετά έφυγε από τότε ψάχνω πληροφορίες για αυτό το καράβι και δεν βρίσκω τίποτα ..για τιν ημερομηνία δεν είμαι σίγουρος περίπου το 87’88'89'πρέπει να ήταν…εγώ το περιγραφώ ως πλοίο φάντασμα ήρθε γιάτρεψε και έφυγε…..Μια φράση μπορεί να σε οδηγήσει στην λύση αλλά και στην εξιλεώσει με το άγνωστο


ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
T_Chameleon of Rodos
P.F.S.O.C.A.T.T.O.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 23:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα θα μου πείτε πέρασε πολλής καιρός αλλά πράγματι με εντυπωσίασε…

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
T_Chameleon of Rodos
P.F.S.O.C.A.T.T.O.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 00:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκοπός: Σπάσιμο σζυνδέσμου
Αδυναμία: Υλική βάση
Εύκολη λύση: Καταστροφή υλικής βάσης
Πρόβλημα: Υλική βάση εχάθη
όχι-και-τόσο-ριψοκίνδυνη Λύση: Andromalius

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 01:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάου-λάου... Και το "δεν ήξερες, δε ρώταγες" ισχύει και για το αστρικό, σε όλα τα επίπεδα. Όμως χωρίς τσεκάρισμα τίποτα. Συνδέσου!


Πάντως,
ΠΡΟΣΟΧΗ!


-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tryfield
Μέλος 2ης Βαθμίδας


194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 02:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tryfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υngwie,

Ένα μαύρο τάγμα και ένα χαμένο Τάλισμαν...

Χωρίς να θέλω να ασχοληθώ με τα "μαύρα" και τα "χαμένα", όλη η μαγεία και όλες οι αστρικές προβολές και τα τάγματα των λευκών μάγων, δεν είναι ανώτερα του Λόγου!

Και γω με το λόγο μου είπα στην κοπέλα να μην φοβάται, συ όμως είπες καλά θα κάνει να φοβάται.

Εγώ προσπάθησα να κλείσω την πόρτα, και συ προσπάθησες να την ανοίξεις...

Ό,τι κι αν έκανες πρώτα το έπραξες με τον λόγο σου. Πρώτα το άκουσες, μετά το έψαξες, το συζήτησες, το σκέφτηκες, το πίστεψες...και ως δια μαγείας τσουπ και οι μάγοι με τα δώρα τάλισμαν!

Γι αυτό σου λέω, πρώτα ο Λόγος και μετά όλες οι κυριότητες, οι δυνάμεις, οι εξουσίες και οι μάγοι!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣ-ΕΥΧΗ!

Αυτός που φέρει το Φως μέσα του, το σκοτάδι όσο ισχυρό κι αν είναι, δεν δύναται ποτέ να τον σκεπάσει!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 03:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γι αυτό σου λέω, πρώτα ο Λόγος και μετά όλες οι κυριότητες, οι δυνάμεις, οι εξουσίες και οι μάγοι!

quote:
Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενω κατι απο την κοπελα... αν μπορουσα θα εψανχνα χωρισ την αδεια της αλλα αυτο δε γινετε... Θα συνεχισω μονο αν μου το επιτεπει η κοπελα , σε αλλη μεριπτοση δε μπορω να κανω κατι...

quote:
Όποιος ξέρει να κυβερνάει ένα καράβι δεν σημαίνει ότι μπορεί να δαμάσει την θάλασσα.

Ουτε το καραβι ειμαι σε θεση να κυβερνισω... Αλλα εχω πολυ μεγαλη πιστη σε αυτο που θελω να κανω , θα τα καταφερω αργα η γριγορα θα τα καταφερω! Και θα είσαι εδω για να στο πω!

quote:
Andromalius

Καλε μου φιλε , αν δε σου κανει κοπο στειλε μου ενα μαιλ για να μαθω τι ειναι αυτο που αναφερεις!

Σας ευχαριστω ολους που μου προσφερετε το χρονο σας! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 04:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Seventy-second Spirit in Order is named Andromalius. He is an Earl, Great and Mighty, appearing in the Form of a Man holding a Great Serpent in his Hand. His
Office is to bring back both a Thief, and the Goods which be stolen; and to discover all Wickedness, and Underhand Dealing; and to punish all Thieves and other Wicked People and also to discover Treasures that be Hid. He ruleth over 36 Legions of Spirits. His Seal is this, the which wear thou as aforesaid, etc.


χμ... ναι, ίσως, συγουρα οχι ακιμη! Πρωτα θα ξανα προσπαθισω να το βρω μονος μου και μετα βλεπουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 07:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Crystal tear δώσε σε παρακαλώ μιά ιδιαίτερη προσοχή στα λόγια του Tryfield, δεν εννοούσε να πάρεις άδεια από την κοπέλα εννούσε ότι ο Λόγος είναι ανώτερος των όποιων τεχνικών.
Όσο προχωράς βελτιώνοντας τον εαυτό σου θα το διαπιστώσεις.

Εάν δεν μπορείς να κυβερνήσεις το καράβι η πίστη δεν θα κάνει την διαφορά καλέ μου. Εσύ είσαι το καράβι, μάθε πρώτα να το κυβερνάς, να το ελέγχεις. Δεν λέμε ότι κανένας δεν πάει με άλματα, όλοι προχωράμε σιγά σιγά και κάποια στιγμή φτάνουμε στον προορισμό μας?

Αντιλαμβάνομαι το τι λες, αντιλαμβάνομαι την διάθεσή σου να προσφέρεις όποια βοήθεια μπορείς στην φίλη σου, δεν γίνεται όμως έτσι. Εάν ήθελε η ίδια να απεγκλωβιστεί από μιά κατάσταση θα έψαχνε όχι το τάλισμαν αλλά θα γύριζε τον κόσμο ανάποδα. Μην προσπαθείς να βαδίσεις εσύ τον δρόμο του άλλου, μόνος του θα τον βαδίσει και θα λάβει τα αποτελέσματα των επιλογών του.
Δεν απεγκλωβίζεται ο άνθρωπος που δεν έχει πάρει απόφαση να κάνει έστω και μιά μικρή προσπάθεια.

Ξέρω ότι στο τέλος θα γίνει αυτό που θα αποφασίσεις εσύ, ξέρω ότι τα λόγια μας ελάχιστα θα σε επηρεάσουν, σε παρακαλώ μόνο εξέτασέ τα πιό προσεκτικά.

Έλα βρε T_Chameleon of Rodos, τι είσαι εσύ παιδάκι μου, μιά κουβέντα είπα.
Δεν έχει σημασία πότε ακούει κάποιος κάτι, σημασία έχει να το χρησιμοποιήσει την κατάλληλη στιγμή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 12:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου pyramid,

Σε ευχαριστω πολυ.

quote:
ο Λόγος είναι ανώτερος των όποιων τεχνικών

Αυτο βλέπω και θέλω να το προχορίσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 13:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά απλός ήθελα να πω την ιστορία έχεις απόλυτο δίκιο…όσο για το τάγμα επειδή έχω κάποια εμπειρία όχι τίποτα σημαντικό θα έλεγα πως καλή είναι ι ομάδα καλύτερη ωμός ι μονάδα… καμία φορά είναι ο ένας πιο δυνατός από τους πόλους αλλά καμία φορά…………

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
T_Chameleon of Rodos
P.F.S.O.C.A.T.T.O.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 16:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σωστά απλός ήθελα να πω την ιστορία έχεις απόλυτο δίκιο…όσο για το τάγμα επειδή έχω κάποια εμπειρία όχι τίποτα σημαντικό θα έλεγα πως καλή είναι ι ομάδα καλύτερη ωμός ι μονάδα… καμία φορά είναι ο ένας πιο δυνατός από τους πόλους αλλά καμία φορά…………

Ας κραταω και μια πισινή ομως για να μη βρεθώ με γουρλομένα μάτια οπως προανεφερε ο φίλος Ynqwie!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 17:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Crystal_tear

μετα απο μερικές μέρες λοιπον της έφερε ενα Ταλισμαν απο μέταλο και ξύλο , σε παράξενο σχήμα οπως μου είπε η φίλη μου, καθώς όμως πίναμε καφε και μου τα έλεγε όλα αυτα , ξαφνικά βαζει το χέρι της στο Ηλικό πλέγμα της και πέφτει πανω στο τραπέζει... σα να είχε λυποθιμούσαι...


υποταση;

υπογλυκαιμια;

εξαντληση;


quote:

Της είπα μόνο οτι πρέπει να βρεί το Ταλισμαν και να μάθουμε τι πρέπει να το κάνουνμε,



το ταλισμαν ειναι αυτο που εμεις λεμε φυλακτο

της τοδωσε ή οχι;

αν τοφτιαξε γι αυτην επρεπε να της τοχε δωσει και μαλιστα αυτη θα το ειχε ενεργοποιησει - αλλιως δεν ειναι ταλισμαν - ειναι προσπαθεια υποβολης

ξερεις τι ειναι αυτο;


και τελος, το ζητησατε απο τον τυπο που το εφτιαξε ή δεν σας περασε απ το μυαλο;


quote:

αργότερα έμαθα οτι αυτός ο "κύριος " ειχε πει στη φίλη μου οτι ασχολίτε με τη Μαγεία οτι ανίνει σε καποιο τάγμα και οτι η Πιο υψιλόβαθμη του τάγματος του είχε κανει αστρικές επισκέψεις στη φίλη μου , συμφονα με τα λεγόμενα του ίδιου. Η φίλη μου μου είχε επιβεβαιόσει σεξουαλικού περιεχομένου προτάσεις που της είχαν γίνει απο καποια φίλη του "κυρίου" μεσω chat.



η φιλη σου ειπε οτι της την επεσε μεσω τσατ, οχι αστρικα

εσυ απο που εμαθες οτι της ειχαν κανει αστρικες επιεκεψεις;


quote:

Τότε είχα ζητήσει τη βοήθεια του Yngwqie και μου είχε πει τί να κανω, διστυχός όμως το Ταλισμας δε βρέθικε ποτέ...



ξαναρωτω, τι σκατα ταλισμαν ηταν αυτο που δεν το ειχε στα χερια της αυτη που πρεπει να τοχει;


quote:

αρα και δεν εχει καταστραφεί...



αυτο απο που το συμπεραινεις;


quote:

Ξεχασα να αναφέρω οτι η φίλη μου δεχτικε άλο ενα "χαστοθκη " στο Ηλιακο της πλέγμα την απόμενη μέρα , όταν εξιστορούσε το συμβάν στον αδελφο της.


μετα που το ειπε σε σενα;

οχι μετα που της τοδωσε-εδειξε ο αλλος, ο κακος;

μηπως εισαι εσυ ο γκαντεμης;

κατι σαν τον μητσοτακη πχ


quote:

Αφου όμως δεν εβρισκε το Τάλισμαν και δεν είχε προβλήματα (η δεν το γνωριζε) δεν κάναμε τίποτα... αφίσαμε την κατάσταση ως εχει... Ετσι εχει ακόμη...



δηλαδη ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

τοτε που ειναι το προβλημα;


quote:

Αρκετό καιρό μετα και ενω κοιμόμουν στο πατρικό μου , μερα μερημέρη , μου έκανε και εμένα μια αστρική επισκεψη ο εν λόγο "κύριος" , ήρθε στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και κατι που είπε... θυμαμαι πολύ καλα οτι δε του επέτρεψα την είσοδο στο σπίτι.. απλα κάτι είπε και εφυγε...



ναταν εφιαλτης το σκεφτηκες;

λεω τωρα, μη με παιρνεις στα σοβαρα...


quote:


Νομίζω οτι δεν πρεπει να μίνει αλο η κατάσταση έτσι...



να μεινει ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ


quote:

Τι μπορώ νμα κάννω όμως εγω...



ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ;;;;;;;;;


quote:

η πρακτικές μου γνωσεις είναι ελαχηστες



στην δημιουργια προβληματων;


quote:

δε νομίζω οτι μπορώ να τα βάλω με ενα Τάγμα...



ενα ταγμα που ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ


quote:

Παρακαλώ τη βοήθεια σας...
Γνωρίζω οτι παραθέτω ενα θέμα σε κοινή θεα...



βοηθεια να δημιουργησουμε προβληματα στην κοπελα;

οχι φυσικα


βοηθεια να προβληματιστουν οσοι σε διαβαζουν;

ευχαριστως φιλτατε


εβουαλα


τυρακι;


καλη μου αμαλια, αγαπημενε μου γουεντικο, φιλοι και συνοδοιποροι, οταν ειπα οτι κανω γιογκα για να αντισταθω στους πειρασμους ορισμενων τοπικ το εννοουσα

ελπιζω οι ασκησεις μου να απεδωσαν και να μην εκανα τον κρυσταλοδακρη να νιωσει αβολα, οπως επισης ελπιζω και ευχομαι να σταθεροποιηθει η ορθογραφια του γιατι οι διακυμανσεις της με ζαλιζουν


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 18:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonniebegood θα σε παρακαλεσω την διασεση σου για αρνητικη κριτικη και ειρωνία να την εκφρασεις αλου και οχι σε αυτο το τοπικ.

Ο τυπας που κανει γιογκα μπορει να εχει φαλακρα οπως εσυ αλλα δεν εισαι εσυ σίγουρα! Μη με ρωτισεις πως ξερω οτι εχεις φαλακρα γιατι θα σου πω οτι μου το ειπε η ΑΤΜΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 20:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Crystal_tear

jonniebegood θα σε παρακαλεσω την διασεση σου για αρνητικη κριτικη και ειρωνία να την εκφρασεις αλου και οχι σε αυτο το τοπικ.



γιατι αυτο ειναι σοβαρο τοπικ, ε;


ε λοιπον σε πληροφορω οτι ημουν πολυ συγκρατημενος και περιμενω εναγωνιως να μου απαντησεις στις ερωτησεις μου


quote:

Ο τυπας που κανει γιογκα μπορει να εχει φαλακρα οπως εσυ αλλα δεν εισαι εσυ σίγουρα! Μη με ρωτισεις πως ξερω οτι εχεις φαλακρα γιατι θα σου πω οτι μου το ειπε η ΑΤΜΑ!



ποια ατμα καλε, εκεινη που ειδες στο φαναρι με κονκαρδα το νικ της, αλλά δεν της μιλησες;

συστηθηκατε επιτελους;


και πολυ σωστα στο ειπε, εχω φαλακρα αλλά κανω εξτενσιον στις μασχαλες


μου χρειαζεται λιγη γιογκα ακομη νομιζω...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 21:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΘΑ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΕ ΑΜΦΟΤΕΡΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 02:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

ΘΑ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΕ ΑΜΦΟΤΕΡΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ!!!



ψυχραιμοτατος θετω σε δημοσια κριση την υποψια μου οτι ο κρυσταλοδακρης ειναι κλωνος - δεν γνωριζω ποιου ουτε θελω να μαθω

γιατι ειμαι τοσο απολυτος;

ξεχναω ολες τις αλλες λεπτομερειες και επικεντρωνω στην ορθογραφια


να ξεκαθαρισω οτι ειμαι απο εκεινους που επανειλλημενα προτεινουν να γραφουν τα μελη ελληνικα και οχι γκρικλις, κι ας κανουν λαθη - δεν θα τους κρινει κανεις, και πρωτος εγω, για την ορθογραφια αλλά για το περιεχομενο των λογων τους


επανερχομαι γλυκυτατη γκρετελ στην ορθογραφια

οι ανθρωποι που δεν γνωριζουν τους ορθογραφικους κανονες, οπως η μανουλα μου πχ, κανουν ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ οταν γραφουν - εγω το λεω δικη τους ορθογραφια

ο κρυσταλοδακρης μας εχει ακραια κυμαινομενη ορθογραφια - επειδη εχω γραψει ανορθογραφα επι σκοπου στο φορουμ, γνωριζω την δυσκολια του να δειξεις πραγματικος ανορθογραφος

τα κεφαλαια Π μεσα στις λεξεις για παραδειγμα ειναι κατι που δεν θακανε κανενας γνησιος ανορθογραφος και δεν γινεται κατα λαθος


γιατι τα επισημαινω αυτα;

γιατι αν ο κρυσταλοδακρης εχει το δικαιωμα να δουλευει ολο το φορουμ και μαζι κι εμενα, τοτε εχω κι εγω το δικαιωμα να επεξεργαζομαι αυτον - σαν αρθροποδο - και να ΘΕΤΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΑ


αν παλι γλυκεια μου ανδρομεδια μπατσινα σε χαλαει η - παντα παιγνιωδης - παρεμβαση μου, εγω σταματω εδω, και παιξτε οπως επιθυμειτε με τον φιλο μας

τα γραπτα μενουν κι οποιος θελει τα διαβαζει και κρινει


αλλά μια τιμωρια την χρειαζομαι - ειδικα αν φορας εκεινο το ανδρομεδιο μπλουζακι κατα την διαρκεια της, αυτομαστιγωνομαι


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 03:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ john.

Κι εμείς τα υπόλοιπα μέλη βρίσκουμε τουλάχιστον περίεργο ότι μετά από 215 μηνύματα που έχει ο Crystal_Tear, θυμήθηκες να τον κατηγορήσεις σαν κλώνο. Ε, και;
Που αναφέρει ο κανονισμός του Εσωτέρικα ότι κάποιος δεν μπορεί να έχει 2 ή 3 nicknames. Αυτό υποβιβάζει βέβαια την αξιοπιστία του, αλλά εδώ κρινόμαστε από τα λεγόμενά μας, τις γνώσεις, και κυρίως τις ιδεές μας.
Παρατηρώ επίσης ότι μετά την αποχώρηση του Βριλ έχεις σταματήσει να γράφεις στο δικό σου τόπικ. Προσωπικά σε διάβαζα ακόμη και τότε που δεν ήμουν εγγεγραμμένο μέλος, και λυπάμαι για την τωρινή στάση σου.
Και φυσικά ούτε ενόχλησε κανέναν μας, ούτε καν τους Αρχαιόφιλους το γεγονός ότι γράφεις στο ατονικό σύστημα. Γιατί λοιπόν «τη λες» στον Crystal tear για την ορθογραφία;
Στο κάτω κάτω αν έχεις προσωπικά με τον Crystal tear, κάτσε έξω από το σπίτι του και πλακωθείτε στο ξύλο. Επίσης αν νομίζεις ότι γράφει αρλούμπες, πες: «Φίλε νομίζω ότι λες Μ@λ@κίες» , μην καταστρέφεις όμως το τόπικ.
Πιστεύω ότι έχεις αρκετές γνώσεις για να αρθρώσεις αρνητική άποψη χωρίς να χρησιμοποιείς τον χλευασμό και χωρίς τις φατσούλες με τα πεταχτά δόντια

Φιλικά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 05:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μωρε ενταξυ ο/η Crystal_tear... οι φοβιες και οι νευρωσεις πανε και ερχονται σε οσους ασχολουνται με τετοια ανουσια, επικινδυνα και ζοφερα ψευδη....



Ομως αυτος που ειναι ολα τα λεφτα ειναι ο Yngwie... Μιλαμε το παληκαρι δεν παιζεται...


quote:
Οι λευκοί μυημένοι ταγμάτων όταν έπαιζε επίθεση απο μαύρο ιερατείο...


Αυτο που το ειδες, στον πολεμο των αστρων?


quote:
Για να βρεθεί άκρη σε ένα τέτοιο ζήτημα πρέπει να υπάρχει ένα λίνκ με το θύμα έστω μία φωτο, να βγεί κανείς απο το σώμα του , να βρεί που είναι το τάλισμαν και με ποιούς δεσμούς έχει γίνει

Οχι, δεν τα ξερεις καλα... πρωτα τρυπας τη φωτο με βελονες και μετα λες τα μαγικα λογια!

quote:
Η διαφορά όμως είναι ότι μία μπάλα συμπαντικής αγάπης μπορεί να ραγίσει και να κόψει στα δύο τους βωμούς των μαύρων. Οποιος έχει τη δυνατότητα προβολής ας το δοκιμάσει αυτό καθώς δεν υπάρχει μεγαλύτερη δύναμη στο Σύμπαν.

Ασε, εγω λεω να παιξω κανα ποδοσφαιρακι, γιατι αν περιμενω απο την μπαλα συμπαντικης αγαπης... ακου μπαλα συμπαντικης αγαπης!!! Και μετα καθομαστε και τσακωνομαστε για τις θρησκειες. Χιλιες φορες παπας, παρα να ασχολεισε με... μπαλες!

Και Crystal_tear, για να χαλαρωσεις και λιγο, ακου ενα σοφο στιχακι:


_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 06:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ πρεπει να είμαι πολυ χαζός δεν κατάλαβα για ποιο κλονο μιλάει ο jonniebegood.!!!

Απο την άλλη δε τον θέλω στο τοποκ μου. Δεν εχω το δικαιομα? Δε θελω να γραφεις εδω καλε μου ανθρωπε , έχεις την παιδία να σεβαστεις αυτο που ζητάω? Αν την έχεις σε παρακαλω παρα πολυ μην ξανα γραcεις τίποτα σε κανένα δικο μου τοπικ. Ουτε εσυ ουτε ο/η velial

καλε μου φιλε ΟΚΤΙΝΟΜΕ είμαι ένας άνθρωπος που έχει ερθει πολλές φορες σε δισκολη θέσει απλα και μόνο επειδή δε λέω σχεδον ποτε ψέματα.

ΔΕΝ ΕΧΩ 2 NICKNAME!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙς ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣ ΤΟΠΙΚ! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 10:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ

Αγαπητέ john.
Κι εμείς τα υπόλοιπα μέλη βρίσκουμε τουλάχιστον περίεργο ότι μετά από 215 μηνύματα που έχει ο Crystal_Tear, θυμήθηκες να τον κατηγορήσεις σαν κλώνο. Ε, και;



την καλημερα μου

τι θα πει 215 ή 2015 μηνυματα;

δεν θα μπορουσε καποιος να εχει διπλο λογαριασμο απο παλια στην εφεδρεια;

οι κανονισμοι απαγορευουν την υπαρξη διπλων λογαριασμων, ή κανω λαθος;


και να σου πω την αληθεια, στο τοπικ του 06/12/2005 τον γνωρισα και στο παρον τον ξανασυναντησα για δευτερη φορα


quote:

Που αναφέρει ο κανονισμός του Εσωτέρικα ότι κάποιος δεν μπορεί να έχει 2 ή 3 nicknames.



καπου το λεει φιλτατε...


quote:

Αυτό υποβιβάζει βέβαια την αξιοπιστία του, αλλά εδώ κρινόμαστε από τα λεγόμενά μας, τις γνώσεις, και κυρίως τις ιδεές μας.



ας κρινουμε λοιπον τι εγραψε σ αυτο το τοπικ, ασχετως του αν ειναι κλωνος

εκανα μερικες παρατηρησεις και εθεσα μερικες ερωτησεις στις οποιες δεν απαντα


quote:

Παρατηρώ επίσης ότι μετά την αποχώρηση του Βριλ έχεις σταματήσει να γράφεις στο δικό σου τόπικ.



οριστε;

τι σχεση εχει ο βριλ ή το τοπικ μου;


quote:

Προσωπικά σε διάβαζα ακόμη και τότε που δεν ήμουν εγγεγραμμένο μέλος, και λυπάμαι για την τωρινή στάση σου.



αν με διαβαζες φιλε μου θα ειχες παρατηρησει οτι στο τοπικ μου γραφω οταν εχω κατι να πω - υπηρξαν περιοδοι που τοχα εντελως παρατημενο για μηνες - ριξε μια ματια, τα γραπτα μενουν, οπως και οι ημερομηνιες


quote:

Και φυσικά ούτε ενόχλησε κανέναν μας, ούτε καν τους Αρχαιόφιλους το γεγονός ότι γράφεις στο ατονικό σύστημα. Γιατί λοιπόν «τη λες» στον Crystal tear για την ορθογραφία;



ενοχλει εμενα οταν δεν διαβαζουν τι εγραψα και μετα με κρινουν

εγραψα
να ξεκαθαρισω οτι ειμαι απο εκεινους που επανειλλημενα προτεινουν να γραφουν τα μελη ελληνικα και οχι γκρικλις, κι ας κανουν λαθη - δεν θα τους κρινει κανεις, και πρωτος εγω, για την ορθογραφια αλλά για το περιεχομενο των λογων τους

quote:

Στο κάτω κάτω αν έχεις προσωπικά με τον Crystal tear, κάτσε έξω από το σπίτι του και πλακωθείτε στο ξύλο.


οχι προσωπικα δεν εχω με κανεναν


quote:

Επίσης αν νομίζεις ότι γράφει αρλούμπες, πες: «Φίλε νομίζω ότι λες Μ@λ@κίες» , μην καταστρέφεις όμως το τόπικ.


δηλαδη πως καταστραφηκε το τοπικ και τι εξελιξη λες ναχε αν δεν εκανα την φρικτη μου παρεμβαση;

διαβασες τι γραφει;

θεωρεις οτι στεκουν ή οτι ειναι τυρακι;


quote:

Πιστεύω ότι έχεις αρκετές γνώσεις για να αρθρώσεις αρνητική άποψη χωρίς να χρησιμοποιείς τον χλευασμό και χωρίς τις φατσούλες με τα πεταχτά δόντια



οι φατσουλες αυτες ειναι η αδυναμια μου φιλτατε, γιατι δειχνουν ποσο το διασκεδαζω οταν γραφω - σορυ αν ενοχλουν


ας δουμε ομως τι εγραψα, χωρις φατσουλες αυτη τη φορα, μηπως και βγαλουμε ακρη


quote:

Crystal_tear

μετα απο μερικές μέρες λοιπον της έφερε ενα Ταλισμαν απο μέταλο και ξύλο , σε παράξενο σχήμα οπως μου είπε η φίλη μου, καθώς όμως πίναμε καφε και μου τα έλεγε όλα αυτα , ξαφνικά βαζει το χέρι της στο Ηλικό πλέγμα της και πέφτει πανω στο τραπέζει... σα να είχε λυποθιμούσαι...


υποταση;

υπογλυκαιμια;

εξαντληση;


quote:

Της είπα μόνο οτι πρέπει να βρεί το Ταλισμαν και να μάθουμε τι πρέπει να το κάνουνμε,



το ταλισμαν ειναι αυτο που εμεις λεμε φυλακτο

της τοδωσε ή οχι;

αν τοφτιαξε γι αυτην επρεπε να της τοχε δωσει και μαλιστα αυτη θα το ειχε ενεργοποιησει - αλλιως δεν ειναι ταλισμαν - ειναι προσπαθεια υποβολης

ξερεις τι ειναι αυτο;


και τελος, το ζητησατε απο τον τυπο που το εφτιαξε ή δεν σας περασε απ το μυαλο;


quote:

αργότερα έμαθα οτι αυτός ο "κύριος " ειχε πει στη φίλη μου οτι ασχολίτε με τη Μαγεία οτι ανίνει σε καποιο τάγμα και οτι η Πιο υψιλόβαθμη του τάγματος του είχε κανει αστρικές επισκέψεις στη φίλη μου , συμφονα με τα λεγόμενα του ίδιου. Η φίλη μου μου είχε επιβεβαιόσει σεξουαλικού περιεχομένου προτάσεις που της είχαν γίνει απο καποια φίλη του "κυρίου" μεσω chat.



η φιλη σου ειπε οτι της την επεσε μεσω τσατ, οχι αστρικα

εσυ απο που εμαθες οτι της ειχαν κανει αστρικες επιεκεψεις;


quote:

Τότε είχα ζητήσει τη βοήθεια του Yngwqie και μου είχε πει τί να κανω, διστυχός όμως το Ταλισμας δε βρέθικε ποτέ...



ξαναρωτω, τι σκατα ταλισμαν ηταν αυτο που δεν το ειχε στα χερια της αυτη που πρεπει να τοχει;


quote:

αρα και δεν εχει καταστραφεί...



αυτο απο που το συμπεραινεις;


quote:

Ξεχασα να αναφέρω οτι η φίλη μου δεχτικε άλο ενα "χαστοθκη " στο Ηλιακο της πλέγμα την απόμενη μέρα , όταν εξιστορούσε το συμβάν στον αδελφο της.


μετα που το ειπε σε σενα;

οχι μετα που της τοδωσε-εδειξε ο αλλος, ο κακος;

μηπως εισαι εσυ ο γκαντεμης;

κατι σαν τον μητσοτακη πχ


quote:

Αφου όμως δεν εβρισκε το Τάλισμαν και δεν είχε προβλήματα (η δεν το γνωριζε) δεν κάναμε τίποτα... αφίσαμε την κατάσταση ως εχει... Ετσι εχει ακόμη...



δηλαδη ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

τοτε που ειναι το προβλημα;


quote:

Αρκετό καιρό μετα και ενω κοιμόμουν στο πατρικό μου , μερα μερημέρη , μου έκανε και εμένα μια αστρική επισκεψη ο εν λόγο "κύριος" , ήρθε στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και κατι που είπε... θυμαμαι πολύ καλα οτι δε του επέτρεψα την είσοδο στο σπίτι.. απλα κάτι είπε και εφυγε...



ναταν εφιαλτης το σκεφτηκες;

λεω τωρα, μη με παιρνεις στα σοβαρα...


quote:


Νομίζω οτι δεν πρεπει να μίνει αλο η κατάσταση έτσι...



να μεινει ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ


quote:

Τι μπορώ νμα κάννω όμως εγω...



ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ;;;;;;;;;


quote:

η πρακτικές μου γνωσεις είναι ελαχηστες



στην δημιουργια προβληματων;


quote:

δε νομίζω οτι μπορώ να τα βάλω με ενα Τάγμα...



ενα ταγμα που ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ


quote:

Παρακαλώ τη βοήθεια σας...
Γνωρίζω οτι παραθέτω ενα θέμα σε κοινή θεα...



βοηθεια να δημιουργησουμε προβληματα στην κοπελα;

οχι φυσικα


βοηθεια να προβληματιστουν οσοι σε διαβαζουν;

ευχαριστως φιλτατε


βεβαια εσενα απ ο,τι φαινεται δεν σε προβληματησαν καθολου αυτα που επεσημανα - κολλησες μονο στις φατσουλες...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 10:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Crystal_tear

ΕΓΩ πρεπει να είμαι πολυ χαζός δεν κατάλαβα για ποιο κλονο μιλάει ο jonniebegood.!!!


μη μου δινεις σημασια, γερος αθρωπας ειμαι και εχω και το εμενταλ που με βασανιζει...


quote:

Απο την άλλη δε τον θέλω στο τοποκ μου.



μαμα ο Κωστακης με πειραζει


quote:

Δεν εχω το δικαιομα? Δε θελω να γραφεις εδω καλε μου ανθρωπε , έχεις την παιδία να σεβαστεις αυτο που ζητάω? Αν την έχεις σε παρακαλω παρα πολυ μην ξανα γραcεις τίποτα σε κανένα δικο μου τοπικ. Ουτε εσυ ουτε ο/η velial



δεν θα ξαναγραψω αν μου εξηγησεις πως βρεθηκε το C ενω εγραφες με ελληνικη γραμματοσειρα

πατησες κατα λαθος το σιφτ και το αλτ ταυτοχρονα με το ψ;


quote:

καλε μου φιλε ΟΚΤΙΝΟΜΕ είμαι ένας άνθρωπος που έχει ερθει πολλές φορες σε δισκολη θέσει απλα και μόνο επειδή δε λέω σχεδον ποτε ψέματα.



σχεδον ποτε...

ακομη περιμενω απαντησεις, και στο αλλο τοπικ σου και σε αυτο


quote:

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣ ΤΟΠΙΚ!



να το εμβολιασεις και να το ντυνεις καλα - επισης να μην απαντας σε ερωτησεις που κανουν τις φατσουλες σου κατακοκκινες απο τον πυρετο


- εγω δεν χρησιμοποιησα καμια φατσουλα για να μην λενε οτι σε ειρωνευομαι


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 11:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν θα ξαναγραψω αν μου εξηγησεις πως βρεθηκε το C ενω εγραφες με ελληνικη γραμματοσειρα

Εχω προγραματισμενο το Fn του πλυκτρολογειο ετσι ωστε να αλλαζει γλωσσα οταν ειναι πατιμένο... ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΔΩ?
ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΓΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΣΟΦΙΑ , ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΔΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 17:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντηση στο φίλο Tryfield
Εχεις δίκιο για την δύναμη του Λόγου φίλε μου, όπως και για το φόβο καθώς ήταν επίσης η πρώτη συμβουλή που έδωσα πρίν 2 χρόνια για τη φίλη του στο συγκεκριμένο θέμα.

Το θέμα είναι ότι αρκετοί άνθρωποι υποφέρουν απο ψυχικές επιθέσεις καθημερινά (όπως να τους κακολογεί έντονα κάποιος πίσω απο την πλάτη τους) αλλά οι δικές τους τρύπες (φοβίες ανασφάλειες κτλ) αφήνουν την πόρτα ανοιχτή για κάποιους ειδήμονες οι οποίοι με δεξιοτεχνία στις δυνάμεις του Νού και κατάλληλη εκπαίδευση καπηλεύονται την άγνοια των συνανθρωπων μας.

Η έλλειψη σημειολογικής αλλά και γενικότερης ταύτισης με την έννοια του Λογου όπως σωστά αναφέρεις, τους κάνεις άφρακτους σε κάθε είδους ψυχική επίθεση. Αφού λοιπόν αυτοί δεν είναι συνδεδεμένοι με τον Λόγο και ζούν μόνο μία κοσμική ζωή προσανατολισμένη στην Υλη βιώνουν συχνά έντονες συνέπειες απο τέτοιες καταστάσεις.

Δεν πιστεύω ότι σώφρων άνθρωπος ειδικά ο ασχολούμενος με την δύναμη του Νού να υποτιμούσε ποτέ την έννοια της προσευχής (μυστικιστικός δρόμος). Συχνά όμως αυτή βγαίνει ξεπνοη απο μέσα μας καθώς δεν έχει γίνει αντιληπτό το ΕΓΩ ΤΟΥς ΕΜΕ ΑΓΑΠΩΝΤΑΣ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΟΙ ΖΗΤΟΥΝΤΕΣ ΜΕ ΘΕΛΟΥΣΙ ΜΕ ΕΥΡΕΙ.(ΠΑΡΟΙΜ 8:17)

Εκεί μία δεύτερη προσέγγιση απο τρίτο άτομο με αποκρυφιστικές μεθόδους θα μπορουσε να βοηθήσει . Ο αγιασμός των υδάτων αλλα και άλλα τυπικά της Χριστιανικής Εκκλησίας π.χ ειναι αγνή Θεουργία ή Λευκή Τελετουργική μαγεία απλά ο τελευταίος όρος ξενίζει πολλούς καθώς την συσχετίζουν με την μαγγανεία.

Τώρα άν υπάρχει κάποιος η θεωρείς εσύ ότι είσαι αυτός ο κάποιος , που με ένα νεύμα του όπως ο Θεάνθρωπος και με την πίστη του θα έλυνε το πρόβλημα της κοπέλας άμεσα και καίρια , τότε θα συμφωνήσω μαζί σου και θα ζητησω να μαθητεύσω δίπλα σε αυτόν τον κάποιον.Και πάντοτε με αγάπη.


Edited by - Yngwie on 23/09/2006 18:01:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy