ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...
 Tα ufo ξαναχτυπήσανε με 2ο βιασμό πάνω στο αθώο κορμί μου!!!!!
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Giannhss
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 01:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giannhss
Γειά σας ξανά φίλοι μου.

Όλοι θα θυμάστε φυσικά το παρακάτω συμβάν έ? http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=1&TOPIC_ID=8318

Όταν έκανα το 2ο μου post έγινε κάτι απίστευτο..
Γύρω στις 3 την νύχτα άκουσα διάφορους ήχους απο την πόρτα του σπιτιού μου και φοβήθηκα μην είναι κανένας κλέφτης.
Με το που άνοιξα τι πόρτα τι βλέπω?!!?!!!!!!!!

Ένα μεγάλο ιπτάμενο δίσκο στην αυλή μου να βγάζει φωτιές καίγοντας μου τις μελιτζάνες που έχω φυτέψει στον κήπο και ξανά τις ίδιες αλήτισσες εξωγήινες που αυτή την φορά όμως ήταν με κάτι φίλες τους κρατώντας μαστίγια ! Με δέσανε αμέσως, με γδύσανε και αρχίσανε να μαστιγόνουνε το τρυφερό, αγνό κορμί μου. Επειδή άρχισα να βάζω τις φωνές και βγήκανε όλοι στα μπαλκόνια τους με πήρανε αμέσως και με βάλανε με στον ιπτάμενο δίσκο.

Με το που μπαίνω μέσα με δέσανε σε μία κολόνα που έχει μέσα ο ιπτάμενος δίσκος και αρχίσαμε να πετάμε. Με είχε πιάσει τρεμούλα..
σκεφτόμουνα γιατί να είναι τόσο κακές μαζί μου χωρίς λόγο..!!

Μετά απο 15 λεπτά ταξιδιού φτάσαμε σε έναν πλανήτη.
Μόλις προσγειωθήκαμε και βγήκαμε έξω απο τον ιπτάμενο δίσκο παιδιά αυτό που αντίκρισα ήταν εντελώς απίστευτο.
Είδα γύρο στους 10.000 εξωγήινους αρσενικούς να με κοιτάνε περίεργα σαν λυσασμένα λιγούρια (τους αναγνώρισα γιατί είχαν πέος μαύρο και μεγάλο).

Αμέσως αρχίσανε να έρχοντε όλοι πάνω μου για να με βιάσουνε.. παιδιά λίγο-πολύ θα πήγα με 200-300 αρσενικούς ενεργητικούς ομοφυλόφιλους εξωγήινους εκείνη την μερα. Καθώς με βίαζε ένας ένας οι 8 θυληκές με μαστιγόνανε σε όλο μου το σώμα.
2 μήνες έκατσα εκεί μέχρι που να με πάρουνε όλοι .. μετά με σπάσανε στο ξύλο κλασσικά, με φτύνανε με πράσινα σάλια και βγάζανε όλοι κάτι ήχους "ΠΛΠΛΠΛΠΛΛΠ" σαν να με κοροιδεύουνε.
Ύστερα με ξαναφέρανε πίσω στην γή και με αφήσανε πάνω απο το ξενοδοχείο President ώπου προσγεώθηκε και το διαστημόπλοιο και μετά φύγανε.

Το κουφό της υπόθεσης είναι ότι με περάσανε για τρομοκράτη οι υπάλληλοι του ξενοδοχείου και φώναξανε την αστυνομία. Φυσικά και δεν είπα τίποτα απο όσα έγιναν στο 100. Με αφήσανε ελεύθερο την ίδια κιόλας μέρα. Μετά απο όλα αυτά τα ψυχολογικά και σωματικά τραύματα που απέκτησα (ακράτεια κοπράνων και αφυδάτωση) πήγα κατευθείαν σε ψυχολόγο να του εξηγήσω τα πάντα και ούτε αυτός δεν με πιστεύει και μου συστήσε ψυχίατρο.

Έχω να κάνω τα εξής ερωτήματα:

1. Πότε θα πάψει επιτέλους το Ελληνικό κράτος να αδιαφορεί για τους Έλληνες πολίτες του?

2. Γιατί να είμαστε τόσο κλειστόμυαλοι σαν Έλληνες και να μην πιστεύουμε έναν άνθρωπο αλλά να τον βγάζουμε τρελό?

3. Γιατί οι εξωγήινες ήρθανε λίγο ποιο μετά απο τότε που έκανα το post?

4. Που να απευθυνθώ για όλα αυτά? Έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμαι να βγώ και έξω απο το σπίτι μου.

Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση και σας περιμένω να συζητήσουμε την κάθε σας απορία.

Edited by - Giannhss on 20/09/2006 01:30:04

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 01:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
χαχαχαχαχα

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 01:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
βζιν βζουν βζιν βζουν!!!!

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 02:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλώς τον να!

Και τώρα......

Ξσούτ!

Ξσούτ!

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 09:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Φίλε Giannhss ένα θα σου πω :

Η εμπειρία σου με ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕ

Μου σηκώθηκε η τρίχα...τσουτσούρωσα.

Πάω να πάρω άδεια για σήμερα, γιατί δεν είμαι σε θέση να δουλέψω.

Ακούω τις γυναίκες γύρο μου να κάνουν "βζιννν βζουννν" και τους άντρες "ΠΛΠΛΠΛΠΛΛΠ".

Αναμένω με αγωνία, το 3ο μέρος των εμπειριών σου.

Τριλογία δεν είναι

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 10:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT
να βρε παιδιά! το ξανάπαθε

ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 11:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Όχι φίλτατη Μάρα, δεν το ξανάπαθε!!!!
Την προηγούμενη φορά ήταν ωραίο πράγμα το σκηνικό, τώρα πονάει... άντε να μη συνεχίσω, γιατί το ξεφτιλίσαμε το esoterica!!!
Αγαπητοί admin, σας ικετεύω, κλειδώστε το θέμα και δώστε του το εξοδόχαρτο!!!!

Φιλικά
ΚωστάκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 11:22:04  Εμφάνιση Προφίλ
Παρατήρηση.

Γιατί στο Πρέζιντεντ και όχι στο Χίλτον?
Τι παίζετε πίσω από τις πλάτες μας?
Είναι οι εξωγήινοι gay?Πια η σχέση τους με το gay φεστιβαλ?

Καλώ τον αρμόδιο υπουργό να δώσει επιτέλους απαντήσεις!!!

Και του χρόνου!

Όσο σε γνωρίζω τόσο με ανακαλύπτω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 11:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!!!

Η ιστορία σου πραγματικά με συγκλόνισε!!!

Έχω την άποψη όμως ότι χαραμίζεται εδώ πέρα...

Καλύτερα να τη παραθέσεις εδώ: http://www.eftaxias.gr/homepage/storiesbi.shtml

όπου και θα βρει την θέση που της αξίζει!!!

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 11:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT
έλα βρε kostaki χαμογέλα
καλό είναι να υπάρχει και η πλάκα στο esoterica, φτάνει να την διακρίνουμε και την χειριζόμαστε ανάλογα.

άσε που μπορεί καμοιά μέρα να δεις μπροστά σου καμια βζιν βζουνίτσα και να μην το πιστεύεις, τουλάχιστον τώρα είσαι προϊδεασμένοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 11:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Ποιά πλάκα ρε παιδιά

Ο άνθρωπος ζει ένα δράμα και εσείς χαβά σας.

Ειλικρινά δεν μπορώ να σας καταλάβω ώρες ώρες.....

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 13:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
quote:

Καλημέρα σε όλες και όλους!!!

Η ιστορία σου πραγματικά με συγκλόνισε!!!

Έχω την άποψη όμως ότι χαραμίζεται εδώ πέρα...

Καλύτερα να τη παραθέσεις εδώ: http://www.eftaxias.gr/homepage/storiesbi.shtml

όπου και θα βρει την θέση που της αξίζει!!!

Δημήτρης


Καλά, είσαι και ο πρώτος!!!
Μάρα, τώρα που το λες, νομίζω ότι χτες το βράδυ ανάμεσα στις βροντές και τους κεραυνούς, άκουσα κάτι βζιν βζουν... Ευτυχώς είμαι κακάσχημος και δε διατρέχω κίνδυνο!!!
Adminsssss... θερμη παράκληση! Μην αφήνετε άλλο το esoterica να ξεφτιλίζεται! Και η γελοιότητα έχει το όριό της (το οποίο στο παρόν post μπορεί να ξεπέρασα κι εγώ...)

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 14:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974
Γραφει:
"Είδα γύρο στους 10.000 εξωγήινους αρσενικούς να με κοιτάνε περίεργα σαν λυσασμένα λιγούρια (τους αναγνώρισα γιατί είχαν πέος μαύρο και μεγάλο)."


- Ας έρτουν οι παλιότουρκοι, τίποτε δε μας κάνουν
Ας έρτουν πόλεμο να ιδούν και Σουλιωτών τουφέκια,
να μάθουν Λάμπρου το σπαθί, Μπότσαρη το τουφέκι,
τ’ άρματα των Σουλιώτισσων, της ξακουσμένης Χάιδως".
Κι’ ο Κουτσονίκας φώναξεν από το μετερίζι,

"Παιδιά, σταθήτε στέρεα, σταθήτε αντροειωμένα,
γιατ' έρχεται ο Μουχτάρ πασάς με ΔΩΔΕΚΑ ΧΙΛΙAΔΕΣ".

Ο πόλεμος αρχίνησε κι’ άναψαν τα τουφέκια.
Τον Ζέρβα και τον Μπότσαρη εφώναξε ο Τζαβέλας.
"Παιδιά μ', ήρθ' ώρα του σπαθιού κι’ ας πάψη το τουφέκι".
Κι' όλοι έπιασαν και σπάσανε τοις θήκαις τω σπαθιώ τους,
τους Τούρκους βάνουνε μπροστά, τους βάνουν σαν κριάρια.

...Κι' ο Giannhss με τον κώλο του, τους πάλευε με πείσμα...

Edited by - samuel1974 on 20/09/2006 14:11:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 14:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Giannhss

Γειά σας ξανά φίλοι μου.



γεια σου και σενα γιαννηςς

χαιρομαι που δεν ενιωσες αβολα απο τα ποστ στο προηγουμεντο τοπικ σου, και ξαναγραφεις!


quote:

Όλοι θα θυμάστε φυσικά το παρακάτω συμβάν έ? http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=1&TOPIC_ID=8318



ξεχνιωνται αυτα γιαννηςς μου?


quote:

Με δέσανε αμέσως, με γδύσανε και αρχίσανε να μαστιγόνουνε το τρυφερό, αγνό κορμί μου.



ανατριχιασα!!!


quote:

Με είχε πιάσει τρεμούλα..
σκεφτόμουνα γιατί να είναι τόσο κακές μαζί μου χωρίς λόγο..!!



μαλλον δεν ησουν καλος στο σεξ την προηγουμενη φορα και στην φυλουσαν


quote:

(τους αναγνώρισα γιατί είχαν πέος μαύρο και μεγάλο).



δηλαδη και οι αραπηδες πρεπει ναναι εξωγηινοι, γιατι τον εχουν μεγαλο και μαυρο


quote:

Αμέσως αρχίσανε να έρχοντε όλοι πάνω μου για να με βιάσουνε.. παιδιά λίγο-πολύ θα πήγα με 200-300 αρσενικούς ενεργητικούς ομοφυλόφιλους εξωγήινους εκείνη την μερα.



σορυ, αλλά ρωτω ως επιστημων: τι κανει ο κωλος σου?


quote:

2 μήνες έκατσα εκεί μέχρι που να με πάρουνε όλοι ..



200-300 επι εξηντα ημερες?

μηπως εχεις ενεργοποιημενα τα πρωκτικα γονιδια του DNA σου και αντεξες?


quote:

με φτύνανε με πράσινα σάλια και βγάζανε όλοι κάτι ήχους "ΠΛΠΛΠΛΠΛΛΠ" σαν να με κοροιδεύουνε.



χαχαχα!

μετα τα βζιν βζουν, ηρθαν τα πλπλπλπλλπ!!!

παλι θα μπεις στις πρωτοτυπες εκφρασεις των μελων του εσωτερικα!


quote:

Έχω να κάνω τα εξής ερωτήματα:

1. Πότε θα πάψει επιτέλους το Ελληνικό κράτος να αδιαφορεί για τους Έλληνες πολίτες του?

2. Γιατί να είμαστε τόσο κλειστόμυαλοι σαν Έλληνες και να μην πιστεύουμε έναν άνθρωπο αλλά να τον βγάζουμε τρελό?

3. Γιατί οι εξωγήινες ήρθανε λίγο ποιο μετά απο τότε που έκανα το post?

4. Που να απευθυνθώ για όλα αυτά? Έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμαι να βγώ και έξω απο το σπίτι μου.


αμαλια να του απαντησω στα ερωτηματα του, ή θα τον κανω να νιωσει αβολα?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 15:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
A ! να προλάβω πριν κλειδωθεί το θέμα...

Φίλε Giannhss ξέχασα να σου το πω το πρωί,
αλλά όσο καιρό έλειπες, είχαμε τη συζήτηση σου !

Δηλαδή ακόμα την έχουμε

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 16:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974
@ Giannhs

Γραφεις:
"Φυσικά και δεν είπα τίποτα απο όσα έγιναν στο 100."

Βρε μήπως πηγες για δυο μήνες στην φυλακή, υπέστης ομαδικό βιασμό, από τους κρατουμενους και όταν βγήκες, τα είχες παίξει και νόμιζες ότι σε είχανε απαγάγει εξωγήινοι;;

Edited by - samuel1974 on 20/09/2006 16:59:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 16:48:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε παιδια!!! εδώ και τρείς μέρες νόμιζα πως έχω γαστρεντερίτιδα... αλλά τώρα θυμήθηκα... την πρώτη μέρα που το έπαθα... βούιζαν τα αφτιά μου! άκουγα κάτι Βζίνν Βζούνν... τώρα... τρείς μέρες μετά... από το τσιρλιπιπί... με τσούζει ο... ποπός μου.... λέτε να με βίασαν και μένα τελικα??? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 17:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


φιλε stanfromgreece, πολυ φοβαμαι οτι επεσες θυμα απαγωγης


αν επισκεφθεις εναν υπνωτιστη-αναδρομεα θα καταλαβεις οτι το τσιρλιπιπι απλα στο προσθεσαν στην μνημη σου


και δεν μιλαω ασχετα!


βασιζομαι στα βζιν βζουν που θυμασαι!

Στρατο μου γιατι να κλειδωθει ενα τοσο ενδιαφερον τοπικ?


προσφερει γελιο το οποιο το θεωρω σημαντικο για την ψυχοσωματικη ισσοροπια


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 17:16:38  Εμφάνιση Προφίλ
να κλειδωθεί να κλειδωθεί... γιατί γελάω και με πονάνε όλα μου τα κόκαλα!
πρέπει να έχω φάει πολύ ξύλο τελικά!
ποποοοοο τί θα πώ τώρα στην γυναίκα μου?
ΑΜΑΝ! ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ... σήμερα είχε και εκείνη τα ίδια συμπτώματα!
ΠΑΕΙ...ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΙΑΣΑΝ...και εγώ... την κράταγα τόσο καιρό... παρθένα

Edited by - stanfromgreece on 20/09/2006 17:17:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 17:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καλο μεν το post...αλλα λιγο "γελειο"...

Συγγνωμη αλλα δεν θελω να φανω προσβλητικος...αλλα τετοιου ειδους posts...τι να πω...πρεπει να ανοιχτει ενα forum "ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ" ...

Κατι θα πειραξε τον φιλο Giannhss και θα νομιζε οτι υπεπεσε θυμα απαγωβιασμου... Εκτος αν βλεπει πολυ X-FILES.

Τελος παντων...Ελπιζω να σοβαρευτει ο Giannhss και να "χρησιμοποιει" αλλιως τον εγκεφαλο του. Να κανει κανενα ΚΟΜΙΚ για παραδειγμα αφου εχει τοση φαντασια (δεν ειναι ο μοναδικος)

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 18:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Να είναι καλά όλη η κοινότητα του forum για το ουκ ολίγο γέλιο που μας προσφέρει. Τελικά είναι το καλύτερο forum.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 18:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Giannhss,
Σε περίπτωση 1 στο 10^100^100 που λες αλήθεια, αν ξαναέρθουν μπορείς να τους πεις ότι υπάρχει και ένας ακόμα εθελοντής να τον πάρουν μαζί τους. ΕΓΩ. Ως μηχανολόγος με ψυχρή και μαθηματική σκέψη θα αναλύσω τα πάντα και θα φέρω ατράνταχτα στοιχεία στους συνομιλητές.
ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 18:58:27  Εμφάνιση Προφίλ
ναι ρε φιλε και εγω ειμαι ο Jacques de Molay..πιος ξερη τη μπορι να τυχι στον καθενα...Πάντως φίλε είσαι και ο πρώτος είχα ξενερώσει με όλους αυτούς τους σοβαρούς
Εδώ μέσα .επιτέλους βρέθηκε ένας……


ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
T_Chameleon of Rodos
P.F.S.O.C.A.T.T.O.S

Edited by - T_Chameleon of Rodos on 20/09/2006 19:02:03

Edited by - T_Chameleon of Rodos on 20/09/2006 19:04:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 22:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
πλπλπλπλλπ...πλπλπλπλλπ...πλπλπλπλπλ...
φωναζουν στα χωρια οι γιαγιαδες τις κοτες για να μαζευτουν!!!

Μηπως εχεις τα τηλεφωνα των αρσενικων Αρειανων;

Edited by - angi on 20/09/2006 22:20:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 01:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Giannhss:
quote:
Γειά σας ξανά φίλοι μου

Γειά σου ξανά και σένα.
Αναρρωτιέμαι, σε πόσα άλλα τέτοια "ξανά" θα πρέπει να αναλωθούμε στις επισκέψεις σου στον διαδικτυακό αυτό τόπο, αλλά έχουμε μάθει να ζούμε μ' αυτό!

Ίσως τα παραπάνω γραφόμενά μου να φαντάζουν κάπως γριφώδη. Είναι, γιατί τα λόγια αυτά δεν απευθύνονται στους ανθρώπους εκείνους, που συμμετέχουν στον χώρο αυτό με καλοπροαίρετη διάθεση για ανταλλαγή απόψεων και αναζήτηση. Είναι επίσης γιατί, μέσα στα τόσα χρόνια που λειτουργούν τα forums, το ίδιο μοτίβο επαναλαμβάνεται, με τους ίδιους "ηθοποιούς" (αν και φορούν διαφορετικές μάσκες), την ίδια κεντρική ιδέα (αν και ποικίλλουν τα σενάρια) και την ίδια σκοπιμότητα: Την κυριαρχία του εγώ λίγων ατόμων, επάνω στον κόπο κάποιων ανθρώπων και στην αγνότητα πολλών επίσης άλλων ανθρώπων, που δεν φταίνε σε τίποτα να γίνονται ψυχολογικά θύματα σε παιχνίδια που ούτε καν υποψιάζονται και που δεν ξέρουν ότι άθελά τους συμμετέχουν.

Πολλά πράγματα μας έμαθαν να τα νομίζουμε ίδια. Ίδια, γιατί κοιτάζουμε τα φαινόμενα, την εξωτερική όψη των πραγμάτων. Το να κοιτάζουμε τα φαινόμενα δεν είναι καθόλου ανώφελο, όταν όμως η εσωτερική ουσία, αυτό που δίνει τις ποιοτικές διαφορές περνάει ως απαρατήρητη λεπτομέρεια, τότε ναι, υπάρχει πρόβλημα. Υπάρχει πρόβλημα όταν κάποιος εμφανίζεται σε μία συζήτηση και αναφέρεται σε κάποια περίεργη θεωρία ή εμπειρία του και είτε την πιστεύουμε χωρίς να την επεξεργαστούμε με τα ερευνητικά μας εργαλεία, αλλά και όταν την βάζουμε στο ίδιο καλάθι παρέα με όλες τις άλλες, παρόμοιες κατά τη γνώμη μας, περιπτώσεις. Γιατί οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι, οι σκοπιμότητές τους δεν είναι ίδιες, άλλες από αυτές είναι πιο αγνές και άλλες πιο σκοτεινές και πρέπει να απαιτήσουμε από τον εαυτό μας το δικαίωμα, να σταθούμε λίγο στα πράγματα και να τα εξετάσουμε σε βάθος. Αλλιώς, πως θα μάθουμε;

Giannhss, καλή η προσπάθειά σου να μας "πείσεις" ότι η εμπειρία σου δεν διαφέρει σε τίποτα από τις εμπειρίες πολλών ανθρώπων που τις καταθέτουν με εμπιστοσύνη στον χώρο αυτό και που έχουν γίνει αρκετές φορές αντικείμενο χλευασμού...

Τις εμπειρίες αυτές τις σεβόμαστε, πολλές φορές βέβαια κάποια πράγματα μας έχουν κάνει να γελάσουμε - δεν είναι κακό αυτό, να γελάς με τις ιστορίες και τις θεωρίες, φτάνει να μην στρέφεσαι στους ανθρώπους, να χάνεις τον έλεγχο και να μην ξέρεις που να σταματήσεις.

Προσπάθησες να περάσεις ένα μήνυμα: Ότι οι άνθρωποι που σέβονται τις απόψεις των άλλων, που περιμένουν πριν να κάνουν ένα βιαστικό βήμα (ακόμα και αν αυτή τους η υπομονή φαίνεται σε κάποιους ως ανοχή), που δεν κλονίζεται το σύμπαν τους από την ταραχοποιό διάθεση ή απλά την ζωηρή φαντασία κάποιου,
είναι άνθρωποι αφελείς και εύπιστοι.
Και πως ο χώρος που διέπεται από τέτοιες αρχές, είναι κατά συνέπεια ένας χώρος που φιλοξενεί το ψεύδος, την προχειρότητα, την αφέλεια.
Γιατί "επιμένεις" τότε να τον επισκέπτεσαι;
Ή γιατί ξοδεύεις την ενέργειά σου για να πολεμήσεις κάτι που ωφελεί άλλους ανθρώπους;
Θες να καταστρέψεις κάτι; Για να το καταφέρεις, πρέπει πρώτα να μάθεις να δημιουργείς. Μετά όμως, ίσως αντιληφθείς πως - αν και δυσκολότερη - είναι σαφώς μεγαλύτερη η χαρά της δημιουργίας.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται, όπως και ο λογαριασμός "Giannhss".
Επίσης, μεταφέρεται στο "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy