ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Morehira
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 03:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Morehira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ.ΤΟ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ GRIGORIANOS.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΣΕ ΒΡΕΦΗ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ 1985?
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΟΠΩΣ ΠΤΩΣΗ ΤΡΙΧΩΝ,ΠΡΟΩΡΗ ΓΗΡΑΝΣΗ ΚΑΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ?
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 08:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

Ρε παιδιά το 1985 είχαμε χούντα;

Μάλλον βρέθηκα σε παράλληλη πραγματικότητα...

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 08:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φιλε Dim.kar... φυσικά και είχαμε χούντα...χαχαχα... Η Νεα Δημοκρατία δεν είχε σαν σύνθημα το "ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ"??? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Morehira
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 09:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Morehira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1985 ΡΩΤΗΣΑ,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΤΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 09:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί φίλε μου, είσαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο γινόταν και πρίν? Για την Ελλαδίτσα μας μιλάμε... όχι για την Γερμανία του 3ου Ράιχ! Οχι φίλε μου...προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο και μου φένεται από απίθανο έως αδύνατο το να έχει συμβεί. Εσύ έχεις ενδείξεις (ή καλυτερα,αποδείξεις) για το αντίθετο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Morehira
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 13:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Morehira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6718&ARCHIVE=


ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ POST ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 11:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου,
Διάβασα το θέμα στο οποίο με παρέπεμψες ,και διάβασα ότι λέει για εμβολιασμούς στον στρατό (που βεβαίως και γίνονται ,και αν ήθελαν να κάνουν πειράματα θα τους βόλευε αφού θα είχαν το ΄΄πειραματόζωό΄΄ τους για μεγάλο χρονικό διάστημα στην κατοχή τους ,αλλά και για σχολικούς εμβολιασμούς .Δεν ξέρω αν κατά την περίοδο της δικτατορίας γίνονταν στα σχολεία τέτοιοι εμβολιασμοί… δεν είχα γεννηθεί ακόμα. Την δεκαετία του 80 που αναφέρεσαι πήγαινα και εγώ σχολείο και δεν θυμάμαι να μας έκαναν ποτέ κανένα εμβόλιο στο σχολείο! Όλο στον παιδίατρο με πήγαινε (λες να ήταν και αυτός στο κόλπο? Θα του δείξω εγώ… δεν θα με φωνάξει να του φτιάξω το pc? Χιχιχι) και μάλιστα με δωροδοκούσε και με παιχνίδια για να μην ΄΄κλοτσάω΄΄. Οπότε… δεν νομίζω να έγιναν τέτοια πειράματα στην εποχή που αναφέρεσαι. Εσύ θυμάσαι τέτοιου είδους εμβολιασμούς?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 11:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Σταματη...τα τελευταια παντως χρονια κανουν στα σχολεια εμβολια (σε μενα ειχαν κανει οταν ημουν στο δημοτικο...πριν 12 χρονια περιπου)...

Παρ' ολα αυτα... και συμφωνα με τις "εμπειριες" του πατερα μου (ειχε υπηρετισει την περιοδο 1372-1973) δεν ειχε κατι το περιεργο περα απο τους "συνηθεις" εμβολιασμους για τυφο και αλλες "αρρωστιες" της περιοδου...

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 11:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εγώ φίλε μου Predator, πλάκα -πλάκα έκανα κάτι εμβόλια μόνο την εποχή που πήγαινα δημοτικό (όπως είπα ΟΧΙ μέσα στο σχολείο)…και μετά ξαναέκανα ΜΟΝΟ τα πρώτα εμβόλια (την πρώτη μέρα) στο στρατό! (την γλίτωσα λόγω ειδικότητας) Τους κούφανα όλους… λιγότερα εμβόλια από εμένα δεν πρέπει να έχει κάνει κανείς!!! Όταν απολύθηκα από τον στρατό ο διοικητής μου που είδε το βιβλιάριό μου τράβαγε τα μαλλιά του! Είχε πολύ πλάκα!
Επίσης σχετικά με το θέμα που αναφέρει ο φίλος μας… στο προηγούμενο θέμα που αναφέρει λέει πως τα πειράματα την εποχή της χούντας ήταν σε συνεργασία με τους Αμερικάνους… την δεκαετία του 80 είχαμε κάνει στροφή προς Σοβιετική ένωση αν δεν κάνω λάθος… οπότε δεν θα μπορούσαν να συνεχίζονταν αυτά τα πειράματα με την ανοχή της τότε κυβέρνησης. Ετσι δεν είναι?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 11:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


δεν γνωριζω για πειραματα επι χουντας, αλλά για θανατους ή σοβαρες εγκεφαλικες βλαβες απο εμβολια που εγιναν σε μαθητες, φανταρους και φοιτητες, εκεινη την περιοδο

εχω δυο φρικτα παραδειγματα σε γνωστους - ο ενας, φοιτητης τοτε, πεθανε, ενω ο αλλος, μαθητης γυμνασιου τοτε, κατεληξε ο χαζος του χωριου


προφανως ηταν ληγμενα, αλλοιωμενα ή γενικως επικινδυνα εκεινα τα εμβολια


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 12:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά φίλε jonniebegood ο φίλος morehira αναφέρεται αν γινόταν κάτι τέτοιο την δεκαετία του 80 και μάλιστα συγκεκριμένα αναφέρεται στο 1985 (εγώ ήμουν 11 ετών τότε). Για ληγμένα εμβόλια έχω ακούσει και εγώ… αλλά όχι κάτι συγκεκριμένο… δεν βλέπεις και στον Ευαγγελάτο τι γίνεται? Την προηγούμενη εβδομάδα πάλι για ληγμένα φάρμακα σε νοσοκομεία έλεγε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 17:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω φιλε Σταματη...το 1985 ημουν 1 χρονου...Οποτε μαλλον γλιτωσα τα χειροτερα !!!

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 08:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρεις όμως και αντίστοιχα τι έχασες φίλε Predator! Χιχιχι
Άααααααλες εποχές τότε…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 11:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορει να "εχασα" τα καλυτερα...αλλα εμαθα μερικες ιστοριες απο τον πατερα μου...που ηταν ακομα πιο παλια στον Στρατο και δη στην Μαυρη Περιοδο...

Βεβαια καλοπερασε στον Στρατο...ηταν και καλος (εκτος απο ενα - δυο μηνες που "επεσε" σε ζορικους)

Αλλα μιλαμε συχνα γι' αυτα.


...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 05:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν καιέχω την εντύπωση ότι κυρίως αναφέρεστε στα εβόλια του στρατού, ωστόσο θα σας αναφέρω το εξής που με ενοχλεί ιδιαίτερα:

ΓΙΑΤΙ έχουν γίνει ΥΠΟΧΡΕΩΤΚΑ μια μεγάλη σειρά από εμβόλια στα παιδιά?

Και λέω υποχρεωτικά, γιατί αν δεν γίνουν όλα δεν μπορεί το παιδί να πάει στο σχολείο!

Π.Χ. εβόλιο για ανεμοβλογιά! Είχα σκοπό να μην το κάνω στην κόρη μου, θεωρώντας πως δεν υπάρχει σοβαρός λόγος. Έγινε Υποχρεωτικό-της το έκανα-εννοείτε η παιδίατρος μας-ένα μήνα αφού κάναμε το πρότελευταίο μας εμβόλιο(πνευμονιόκκοκου) και τι ακολούθησε?
1 μήνας με αρρώστιες!
Αλλεργική αντίδραση της μικρής με αλλεργικό σοκ.
Και στη συναίχεια μία εβδομάδα με 39,5!!!!

Σε Ένα παιδί που δεν ήξερε τι θα πει αρρώστια! Σύμπτωση?

Σε σκέψη με έβαλε και ένα βιβλίο που διάβασα όπου πολλά ύποπτα συνδαίονται με τους εμβολιασμούς!
Μακάρι να είναι υπερβολές, αλλά το Υποχρεωτικό με βάζει σε σκέψεις....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 16:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε μας (στο δικο μας σχολειο---οταν ημουν στ' δημοτικου) την περιοδο 1994-1995 μας ειχαν κανει το πρωτο "ενισχυμενο" εμβολιο της Φυματιωσης...χωρις να μας ενημερωσουν...Καποιοι απο τους συμαθητες μου..μετα απο λιγη ωρα ειχαν εμφανισει πυρετο, εξασθενηση , ζαλαδες (μεχρι λυποθυμιας !!!) και εξανθηματα....

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyo

Edited by - PREDATOR on 02/10/2006 16:43:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sirias
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 12:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sirias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aν καιέχω την εντύπωση ότι κυρίως αναφέρεστε στα εβόλια του στρατού, ωστόσο θα σας αναφέρω το εξής που με ενοχλεί ιδιαίτερα:

ΓΙΑΤΙ έχουν γίνει ΥΠΟΧΡΕΩΤΚΑ μια μεγάλη σειρά από εμβόλια στα παιδιά?

Και λέω υποχρεωτικά, γιατί αν δεν γίνουν όλα δεν μπορεί το παιδί να πάει στο σχολείο!

Π.Χ. εβόλιο για ανεμοβλογιά! Είχα σκοπό να μην το κάνω στην κόρη μου, θεωρώντας πως δεν υπάρχει σοβαρός λόγος. Έγινε Υποχρεωτικό-της το έκανα-εννοείτε η παιδίατρος μας-ένα μήνα αφού κάναμε το πρότελευταίο μας εμβόλιο(πνευμονιόκκοκου) και τι ακολούθησε?
1 μήνας με αρρώστιες!
Αλλεργική αντίδραση της μικρής με αλλεργικό σοκ.
Και στη συναίχεια μία εβδομάδα με 39,5!!!!

Σε Ένα παιδί που δεν ήξερε τι θα πει αρρώστια! Σύμπτωση?

Σε σκέψη με έβαλε και ένα βιβλίο που διάβασα όπου πολλά ύποπτα συνδαίονται με τους εμβολιασμούς!
Μακάρι να είναι υπερβολές, αλλά το Υποχρεωτικό με βάζει σε σκέψεις....



Το εμβόλιο της αναμοβλογιάς σε μας τουλάχιστον δεν ήταν υποχρεωτικό. Ο παιδίατρος μας είπε ότι εαν θέλουμε να το κάνουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 14:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα από τα πιο κακο-ενορχήστρωμενα κείμενα και σίγουρα αντιγραφή ξενόγλωσων τρομοσεναρίων με εμπλοκή των λέξεων "πειράματα" και "Χούντα", προσαρμοσμένα στην (νεο)ελληνική πεζότητα, ευκολόπεπτη για τον μέσο άνθρωπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 20:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Καθεις με τον τροπο του...

ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy