ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι μπορεί να σημαίνει? (Ισχυρισμός θέασης της Παναγίας)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 09:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην Συγνωμη για οτι ωρθωγραφικα λαθη διαβασετε :)

Θα αρχισω την Ιστορηα μου τωρα

Ειμαι Στην Αθηνα στην γιαγια μου μαζι με την μανα μου τον αδερφο μου και τον πατερα μου...εγω με τη μανα μου κιμομαστε στο σαλονι στον καναπε (τον εχουμε ανιξη και τον καναμε κρεβατη)ο πατερας μου με τον αδερφο μου στο αλλο δωματιο κατα της 3-3.30 συκονομε να πιο νερο και η μανα μου να παει στην τουλετα.Καθως ομοσ γυρναμε προς την πορτα βλεπουμε και οι 2 μια μορφη να μας κιταει..αφου τριψαμε καλα τα ματια μας καταλαβαμε οτι ιτανε η παναγηα και κρατουσε αγκαληα το χριστο.Γυρναω στη μανα μου και της λεω.
Εγω:Μανα βλεπεις αυτο που βλεπω
Μανα μου:Εσει Βλεπεις αυτο Που βλεπω Εγω?
Εγω:Εγω Βλεπω αυτο που βλεπεις εσει βλεπεις αυτο που βλεπω?
Μανα μου:Ναι!

τελος παντον μετα απο κανα 15λεπτο σηκονομαστε να ανιξουμε τα φωτα...η μανα μου ανιξε το φως αλλα η παναγηα στεκωταν εκει ακινιτη.Απο τοτε δεν την εχω ξαναδει.Εχω δει ομος αλλα "ωραματα" πνευματα κλπ.Τη μπορει να σημενε αυτο?

Υστερογραφ:μετα απο αφτο αρχισα να ασχολουμε με δεμονες παραφυσικα κλπ
δεν πιστευο στον θεο ουτε πουθενα


_______________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Τι μπορει να σημενει?
ΣΕ Τι μπορεί να σημαίνει? (Ισχυρισμός θέασης
της Παναγίας)
.
14/10/2006
_______________________________________________________

Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 10:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω να Προσθεσω και ενα ακομα Σημβαν.

Ειμαι σπιτι μου μετα απο κατι τελετες με ενα φιλο (ο οπιος εχει διαβασει σολομονικη και ιταν πραωην σατανιστης)any way ειχαμε καλεσει ενα πνευμα για να τον βοηθηση σε κατι που ηθελε.Το βραδυ καθος πιγα για υπνο οταν κιμιθηκα θιμαμε να ειδα 1 μονο ονειρο στο οπιο με κινιγουσαν 2 ψιλοι αντρες ακεφαλι και φορουσαν μαυρη πανοπληα και ο ενας απο τους 2 ειχε ενα μαστιγιο με την πενταλφα στην λαβη του..(αυτο το ονειρο θα μου μινει αξεχαστω)σε μια φαση με στριμοχνουν και ο ενας απο αυτους με βαραει με το μαστιγιο του στη πλατη μου... εγω σηκονμε ουρλιαζοντας απο το κρεβατη και μουσκεμα στον υδροτα... κανω ενα μπανιο και πεφτω ξανα για υπνο.Την επομενη μερα γυρνωντας απο τη δουλεια που ειχα κανει λεω στη μανα μου
-Μανα με ποναει η ομοπλατη μου (εχω παθει εξαρθροση και με ποναει τακτικα μετα απο ενα ατυχιμα).
Σηκονωντας η μανα μου την μπλουζα μου αντικρισε στην πλατη μου μικρες μικρες χαρακιες-γρατζουνιες.

Μου λεει τι ειναι αυτα? εκανες ΣΕΧ με καμια γυνεκα και σε γρατζουνισε μου λεει
λεω οχι εχω να κανω Σεχ 3 μηνες....

Εχωντας δει ολα αυτα η μανα μου εκλησε ραντεβου με ενα δερματολογο ο οπιος δεν μπορεσε να βρει απο τι εγιναν αυτε η γρατζουνηες-χαρακηες.Μας εδωσε κατι αληφες αλλα και παλυ δεν περασαν.. 1 χρονο μετα αυτες της γρατζουνιες-χαρακιες της εχω ακομα.

Εγω με το μυαλο μου υποψιαζομε οτι ισος να ιταν απο την τελετη.. γιατι απο οτι μου ειπε το φιλαρακι μου ο δεμονας που ειχε καλεσει τοτε δεν ειχε μινει ευχαριστημενος..απο αυτα που ειχαμε κανει....

υπαρχει καμια περιπτοση να εγινε κατι τετιο? ο δεμονας να αφισε σιμαδηα στο κορμι μου ωστε εγω να εχω κατι να θυμαμε απο αυτες της εμπιρηες?????

για οσους ειναι δισπιστη και δεν πιστευουν μπορω να βγαλω φωτωγραφηα την πλατη μου και να την ανεβασω στο Φορουμ

ευχαριστω για το χρονο που ξοδεψατε.

θα ηθελα πολυ να δω σχολεια σας..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 10:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω να Προσθεσω και ενα ακομα Σημβαν.

Ειμαι σπιτι μου μετα απο κατι τελετες με ενα φιλο (ο οπιος εχει διαβασει σολομονικη και ιταν πραωην σατανιστης)any way ειχαμε καλεσει ενα πνευμα για να τον βοηθηση σε κατι που ηθελε.Το βραδυ καθος πιγα για υπνο οταν κιμιθηκα θιμαμε να ειδα 1 μονο ονειρο στο οπιο με κινιγουσαν 2 ψιλοι αντρες ακεφαλι και φορουσαν μαυρη πανοπληα και ο ενας απο τους 2 ειχε ενα μαστιγιο με την πενταλφα στην λαβη του..(αυτο το ονειρο θα μου μινει αξεχαστω)σε μια φαση με στριμοχνουν και ο ενας απο αυτους με βαραει με το μαστιγιο του στη πλατη μου... εγω σηκονμε ουρλιαζοντας απο το κρεβατη και μουσκεμα στον υδροτα... κανω ενα μπανιο και πεφτω ξανα για υπνο.Την επομενη μερα γυρνωντας απο τη δουλεια που ειχα κανει λεω στη μανα μου
-Μανα με ποναει η ομοπλατη μου (εχω παθει εξαρθροση και με ποναει τακτικα μετα απο ενα ατυχιμα).
Σηκονωντας η μανα μου την μπλουζα μου αντικρισε στην πλατη μου μικρες μικρες χαρακιες-γρατζουνιες.

Μου λεει τι ειναι αυτα? εκανες ΣΕΧ με καμια γυνεκα και σε γρατζουνισε μου λεει
λεω οχι εχω να κανω Σεχ 3 μηνες....

Εχωντας δει ολα αυτα η μανα μου εκλησε ραντεβου με ενα δερματολογο ο οπιος δεν μπορεσε να βρει απο τι εγιναν αυτε η γρατζουνηες-χαρακηες.Μας εδωσε κατι αληφες αλλα και παλυ δεν περασαν.. 1 χρονο μετα αυτες της γρατζουνιες-χαρακιες της εχω ακομα.

Εγω με το μυαλο μου υποψιαζομε οτι ισος να ιταν απο την τελετη.. γιατι απο οτι μου ειπε το φιλαρακι μου ο δεμονας που ειχε καλεσει τοτε δεν ειχε μινει ευχαριστημενος..απο αυτα που ειχαμε κανει....

υπαρχει καμια περιπτοση να εγινε κατι τετιο? ο δεμονας να αφισε σιμαδηα στο κορμι μου ωστε εγω να εχω κατι να θυμαμε απο αυτες της εμπιρηες?????

για οσους ειναι δισπιστη και δεν πιστευουν μπορω να βγαλω φωτωγραφηα την πλατη μου και να την ανεβασω στο Φορουμ

ευχαριστω για το χρονο που ξοδεψατε.

θα ηθελα πολυ να δω σχολεια σας..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 11:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Darkk
θα ηθελα πολυ να δω σχολεια σας..

Είσαι σίγουρος

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 11:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα...σε ρώτησε η μητέρα σου άν έκανες...ΣΕΧ? (το sex πρέπει να είναι άλλο ε?)
και εσύ της απάντησες κιόλας???
πολύ απελευθερωμένους σας βρίσκω!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 12:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nai thelw sxolha!... ne ta lew ola me th mana mou why not?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΟΡΑΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 20:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΟΡΑΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Darkk μπραβο που τα λες ολα με την μανα σου...αλλα τρεις μηνες αποχη απο το σεξ ειναι πολυ!! κακως .ετσι πιθανως εξηγουνται οι παραισθησεις.

τωρα για τα σημαδια...μηπως σου εδωσε ο φιλος σου,ο πρωην "μπιου"πριν την τελετη κανενα ποτυρι γαλα,και το ηπιες?για θυμησου.

Οσο για την ορθογραφια...γραφε προσπαθοντας να κανεις λαθη...και να δεις που θα βελτιωθεις...πετυχαινει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 23:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Darkk..

Δεν πιστεύω τίποτε και τα πιστεύω όλα...
Έχω περάσει έντονες μεταφυσικές εμπειρίες που πάντοτε προσπαθούσα να τις εξηγήσω επιστημονικά... Μάταια..

Πλέον δεν τις ψάχνω. Ούτε και τα όνειρα που είναι πάντα τόσο έντονα, τόσο αληθινά και προφητικά… Κουράστηκα.

Πάντως η ενασχόληση και περιήγηση σε ‘σκοτεινά μονοπάτια’ πάντα σε φέρνει αντιμέτωπο με ‘κινδύνους’. Ιδίως όταν συνδυάζεται με ψυχοδιεγερτικές ουσίες.

Σχετικά με το πρώτο περιστατικό που αναφέρεις αν ζούσες σε μια άλλη εποχή θα ονόμαζες την κυρία με τον μπόμπιρα με άλλα ονόματα???... ;)


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 01:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Darkk

Καταρχην Συγνωμη για οτι ωρθωγραφικα λαθη διαβασετε :)



δεν θελω να σε κρινω και να σε κανω να νιωσεις αβολα, αλλά το ομικρον ειναι προτιμοτερο απο το ωμεγα οταν κανεις λαθη

quote:

Καθως ομοσ γυρναμε προς την πορτα βλεπουμε και οι 2 μια μορφη να μας κιταει..αφου τριψαμε καλα τα ματια μας καταλαβαμε οτι ιτανε η παναγηα και κρατουσε αγκαληα το χριστο.

τελος παντον μετα απο κανα 15λεπτο σηκονομαστε να ανιξουμε τα φωτα...η μανα μου ανιξε το φως αλλα η παναγηα στεκωταν εκει ακινιτη.


αυτο που εγραψες οτι βιωσες, συναδει με αυτο που γραφεις παρακατω;

quote:

Υστερογραφ:μετα απο αφτο αρχισα να ασχολουμε με δεμονες παραφυσικα κλπ
δεν πιστευο στον θεο ουτε πουθενα


η παναγια σε εσπρωξε στην αθεια;

στους δαιμονες ομως πρεπει να πιστευεις για να ασχολεισαι


quote:

λεω οχι εχω να κανω Σεχ 3 μηνες....


κακως, κακιστα


quote:

για οσους ειναι δισπιστη και δεν πιστευουν μπορω να βγαλω φωτωγραφηα την πλατη μου και να την ανεβασω στο Φορουμ



ωραια ιδεα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 09:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου…
Πιστεύω ότι η απάντηση που μπορεί να σου δώσει ο καθένας μπορεί να είναι υποκειμενική… το βασικό είναι το τι νιώθεις εσύ μέσα σου για αυτά που λές ότι έζησες.
Εσύ λοιπόν τι πιστεύεις ότι μπορεί να συμβαίνει?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 10:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ιτανε η παναγηα και κρατουσε αγκαληα το χριστο

Βρε με μια ευκολία που αναγνωρίζουν κάποιοι του Αγίους... Καλά, η Παναγία πάντως αφού είχε και το βρέφος στην αγκαλιά είναι εύκολο.

quote:
μετα απο κανα 15λεπτο σηκονομαστε να ανιξουμε τα φωτα...η μανα μου ανιξε το φως αλλα η παναγηα στεκωταν εκει ακινιτη.Απο τοτε δεν την εχω ξαναδει.

Που να την ξαναδείς; Τόση ώρα στεκόταν όρθια με τον Χριστό αγκαλιά και μία καρέκλα να καθίσει δεν της προσφέρατε.

quote:
μετα απο αφτο αρχισα να ασχολουμε με δεμονες παραφυσικα κλπ
δεν πιστευο στον θεο ουτε πουθενα

Που να πίστευες κιόλας...

βζιιινννν βζοοουυνννΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 11:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε Darkk,

Επειδη ξεκινάς το θέμα σου με ερώτηση εγώ πολύ απλά θα σου απαντησω.

Σημαίνει πώς δεν πρέπει να ασχολήσε με κάτι που δεν ξέρεις.


Με εκτίμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 11:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον το οτι εχω να κανω 3 μηνες sex ειναι γιατι τα ειχα με 1 κοπελα 7 χρονηα και χωρισαμε πριν 3 μηνες και δεν ειμαι ακομα ετιμος για κατι καινουργιο.!!!

2το δεν θιμαμε αν μου εδωσε να πιο γαλα...αλλα αυτος σηγουρα ειχε πειη κατιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 13:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

δεν θιμαμε αν μου εδωσε να πιο γαλα...αλλα αυτος σηγουρα ειχε πειη κατι



αλλος πινει κι αλλος μαστιγωνεται

δε σε συμφερει νομιζω

αλλαξε φιλους και ενδιαφεροντα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 15:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Darkk να επικροτήσω κατ'αρχήν την προσπάθειά σου να γράψεις ελληνικά και μην ανησυχείς για τα ορθογραφικά λάθη.

Δεν ξέρω τί ηλικία έχεις αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω σε πόσο καιρό σου συνέβησαν όλα αυτά? Από το πρώτο γεγονός μέχρι το πιο πρόσφατο?

Πάντως θα συμφωνήσω με τον Τζόννυ ότι κάποιος που είναι άθεος δεν είναι λογικό να ασχολείται με δαίμονες.

Δεν άλλαξε τίποτα απ'όταν είδες την Παναγία μπροστά σου?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 09:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Gretel μου,έχεις δίκιο... πρώτη φορά ακούω να βλέπει κάποιος που υποστηρίζει ότι είναι άθεος κάτι τέτοιο... και μετά από αυτό να μην πιστεύει! Στα παλαιότερα χρόνια πίστευαν ότι ένας από τους λόγους εμφάνισης "αγίων" μέσα σε όνειρα,οράματα κτλ ήταν ακριβώς αυτός... να κάνουν τον άνθρωπο να πιστέψει... τώρα για το συγκεκριμένο θέμα... δεν ξέρω τί να πώ! Πάντος όπως λες και εσύ,θεωρώ αδύνατον ένας άθεος να ασχολείται με δαίμονες καθώς και αυτοί αποτελούν μέρος της θρησκέιας! Πχ... δεν μπορεί να πιστεύεις στην ύπαρξη του διαβόλου και όχι στην ύπαρξη του θεού! Καλό και κακό πάνε μαζί και δεν μπορεί να υπάρχει το ένα χωρίς το άλλο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 11:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστα φιλε Σταματη...Το ενα συμπληρωνει το αλλο...το ενα ολοκληρωνει το αλλο....Φαυλος Κυκλος

Ενας Αθεος δεν πιστευει πουθενα...μονο στον εαυτο του

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 20:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον αφοτου ιδα την παναγηα και μετα εγιναν καπια σινβαντα.... και ετσι σταματησα να πιστευο.. ναι ειμαι αθεος.. δεν ειναι απαρετητο οτι το καλο παει με το κακο... ξερετε πιστευο στον Σατανα (οτι υπαρχει κλπ)εχω ασχολιθει με δεμονες και αλλα :) δεν ειναι αναγκεο οτι Το καλο παει με το κακο.Στον κοσμο μας κυριαρχει το καλο.. εχς διαβασει αρκετα πραματα για τι θρησκεια τον χριστιανον και ξερω πολλα.. αλλα απλα δεν πιστευο οτι υπαρχει θεος κλπ.. υπαρχει απλα μια ανωτερη δηναμη που κινει τα νιματα ζωης και θανατου.Που με αφτη τη δυναμη συνιπαρχει και ο διαβολος.. ναι σε αυτον πιστευο οτι υπαρχει...Θα μου πιτε τωρα οτι ο Διαβολος ιτανε αγγελος... ... μπορει να ιτανε αγγελος.. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟ.Ο Φιλος μου εχει επικαλεστη περιστοτερες φωρες δεμονες και αλλα..και εχει κανει "συζητησης" μαζι τους αλλα δεν μου εχει πει πολλα γιατι δεν θελει εγω να μπλεξω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Underwater Silence
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 23:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Underwater Silence  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια απορια...Πως γινεται καποιος που κατεχει την αγγλικη σε βαθμο ωστε να τη χρησιμοποιει εστω και μεταβατικα(anyways κτλ) να ξερει τοσα λιγα για την ελληνικη ωστε να μην χρησιμοποιει καν το ω στις καταληξεις των ρηματων...Πριν με πειτε κακοπιστη ακολουθειστε το συλλογισμο μου:
1) Ο φιλος Dark χρησιμοποιει τον γραπτο ελληνικο λογο, επιεικως δολοφονωντας τον
2) Που σημαινει οτι
Α) ειναι αλλοδαπος
2)ειναι αναλφαβητος(δεκτο και οχι αμεσα κατακριτεο)
Αν ειναι αναλφαβητος σε τετοιο βαθμο, σημαινει οτι η ζωη του δεν του επετρεψε να συμπληρωσει μια ικανοποιητικη θητεια στο δημοτικο. Πως ομως του επετρεψε να μαθει τα αγγλικουλια του?

Αν ειναι αλλοδαπος, η πιο πιθανη του εθνικοτητα ειναι αυτη των συμπαθων Ρωσων(δεδομενου οτι ειναι οι μονοι χριστιανοι ορθοδοξοι-εξ ου και η Παναγηα- εκτος απο μια μειοψηφια των γειτονων Αλβανων και Σλαβων(ζητω συγγνωμη απο τους απανταχου Σλαβους η Σλαυους, η γενικευμενη αναφορα σε αυτους απ ουδενι εκφραζει απαξιωση)

Εμενα σαν ατομο, πιο πολυ μου κινησε την περειργεια λοιπον η προσωπικη σου Ιστορια στον τομεα της παιδειας, παρα αυτη καθ αυτη η εμπειρια σου

Care to share?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 01:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Underwater Silence δεν ειμαι αλλοδαπος ειμαι ελληνας γενημα θρεμα.. εχε πει οτι ειμαι ανορθογραφως.. ***


__________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΩΝ
ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΟΡΑΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 01:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΟΡΑΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΩ ΠΩ!!!

ΚΑΨΗΜΟ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 08:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είναι να γράφεις τέτοιες χυδαιότητες... καλύτερα να μην γράφεις τίποτα. Ο Underwater Silence δεν σε έβρισε... είχε απορία όπως γράφει και σε ρώτησε άν είσαι ξένος... μπορούσες να του απαντήσεις πιό ευγενικά... Τέτοιοι χαρακτηρισμοί δεν έχουν θέση στο φορουμ μας.
Τώρα για τα άλλα που λές...Ποιός σου είπε πως στον κόσμο μας κυριαρχεί το καλό??? για κοίτα λίγο γύρω σου!
Λες ότι σταμάτησες να πιστεύεις αφού είδες την "Παναγία" και μετά! Είναι δυνατόν? Αυτό έπρεπε να σε κάνει να πιστέψεις...
Οταν λές ότι υπάρχει μια ανώτερη δύναμη που κινεί τα νήματα... ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ!!! Τί περιμένεις να είναι δηλαδή? Κάτι με μορφή ανρθρώπου??? Είναι απλά η υπέρτατη δύναμη! Οταν λέμε θεός... δεν εννοούμε μόνο τον Θεό των Χριστιανών... αλλά γενικότερα σαν ιδέα όλων των θρησκειών. Ο "Σατανάς" που λές ότι πιστεύεις πως υπάρχει... είναι δημιούρημα της Χριστιανικής θρησκείας για να δικαιολογήσει την ύπαρξη του κακού στον κόσμο. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ! δεν σου λέω ότι ντε και καλά πρέπει να είσαι χριστιανός! Αλλά και σατανιστής να είσαι πρέπει να πιστεύεις στην ύπαρξη του Θεού ώς αντίπαλός σου. Δεν το καταλαβαίνεις αυτό?Αν είσαι άθεος δεν πιστεύεις πουθενά... (ακόμα και ο Σατανάς για τους σατανιστές,θεός θεωρείται... οι σατανιστές ΔΕΝ θεωρούνται άθεοι!).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 08:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητε Underwater Silence δεν ειμαι αλλοδαπος ειμαι ελληνας γενημα θρεμα.. εχε πει οτι ειμαι ανορθογραφως.. ***

Είπες σε προηγούμενο post ότι στον ύπνο σου σε κυνηγήσανε και σε μαστιγώσανε κάτι δαίμονες και άλλα φαιδρά - ε, λοιπόν με τέτοιο στοματάκι .. καλά σου κάνανε φιλαράκο, κάτι ξέρανε φαίνεται!!

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι πρέπει να επέμβει άμεσα ένας Administrator - ο άνθρωπος χυδαιολογεί ασύστολα.

Υ.Γ.
Όσον αφορά την ελληνική γλώσσα εάν δεν μπορείς να γράψεις σωστά, μπερδεύεις γράμματα, κάνεις παρατονισμούς, αντιστρέφεις αριθμούς μεταξύ τους, είσαι κακογράφος ή ανορθόγραφος κτλ. μπορεί να πάσχεις από Δυσλεξία, δεν είναι κάτι τρομερό ούτε κακό, σε μια τέτοια περίπτωση αντί να νιώθεις κόμπλεξ (για αυτό τσαντίστηκες) μάθε να χρησιμοποιείς τον ορθογράφο του MS-Word και ορισμένους πολύ απλούς κανόνες γραμματικής και θα είσαι μια χαρά.

Edited by - XD on 30/09/2006 08:57:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 13:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Darkk, ελπίζω οτι αυτή ήταν η πρώτη κι η τελευταία φορά που χρησιμοποίησες τέτοιες εκφράσεις και τέτοιους χαρακτηρισμούς απέναντι σε έναν συνομιλητή σου και κυρίως απέναντι σε έναν συνάνθρωπο σου.

Κατανοώ πως ίσως να έχασες την ψυχραιμία σου ή και να εξέλαβες διαφορετικά κάποια λεγόμενα του/της Underwater Silence.
Όπως έχουμε ξαναπεί άλλωστε δεν υπάρχει κι ιδιαίτερος λόγος να στεκόμαστε στην ικανότητα κάποιου να έχει μια καλή ορθογραφία ή όχι...

Το να εκφέρεσαι όμως Darkk με αυτόν τον τρόπο όχι μόνο είναι αθέμιτο αλλά και δεν ωφελεί κανέναν από τους συμμετέχοντες σε μια συζήτηση.
Το να εκφραζόμαστε έτσι και να χάνουμε την ψυχραιμία μας είναι κάτι που είναι πολύ εύκολο κι ένας μηχανισμός αντίδρασης γνώριμος κατά κάποιον τρόπο σε πολλούς ανθρώπους.
Το να κατορθώσεις να κάνεις έναν διάλογο στα πλαίσια του αλληλοσεβασμού και της αντίθεσης στα πλαίσια που βοηθούν και τον διάλογο κι εμάς τους ίδιους είναι πιο δύσκολο.

Ας επιδιώξουμε την δύσκολη μέθοδο λοιπόν, σίγουρα έχει περισσότερα να μας δώσει.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 14:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είσαι ανορθόγραφος από χόμπι μήπως ??

θέλω να δω φωτό της πλάτης σου και μετά να πεθάνω ευτυχισμένος !!!

στείλε φωτό...ΤΩΡΑ !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 16:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Underwater Silence, μπορώ να σου πω οτι έχω γνωρίσει 2 άτομα ως τώρα (δεν θυμάμαι κάποιο άλλο άτομο αυτή την στιγμή) τα οποία έγραφαν στα Αγγλικά πολύ σωστότερα ορθογραφικά απ' ό,τι στα Ελληνικά.
Έχω συναντήσει επίσης και κάποια άτομα τα οποία έχουν ακαδημαϊκή μόρφωση και παρόλα αυτά κάνουν ορθογραφικά λάθη.

Ένας λόγος που μπορεί να συμβαίνει αυτό είναι οτι το άτομο αυτό είναι περισσότερο "ακουστικός τύπος" παρά "οπτικός".

Το θέμα όμως, αγαπητή μου, είναι οτι στην περίπτωση μας ο Darkk δήλωσε από την αρχή οτι δεν γνωρίζει πολύ καλή ορθογραφία, όμως παρόλα αυτά προσπαθεί να γράψει με ελληνικούς χαρακτήρες (που τον δυσκόλευε αρχικά).
Αυτή του η προσπάθεια είναι εκτιμητέα και η επίκριση της ορθογραφίας του μου φαίνεται αντιφατική με την προτροπή μας να γράφει στα ελληνικά.

Θα ήθελα όμως να σταθώ σε μερικά σημεία του χθεσινού σου μηνύματος.

quote:
1) Ο φιλος Dark χρησιμοποιει τον γραπτο ελληνικο λογο, επιεικως δολοφονωντας τον
2) Που σημαινει οτι
Α) ειναι αλλοδαπος
2)ειναι αναλφαβητος(δεκτο και οχι αμεσα κατακριτεο)

Διαβάζοντας το σημείο αυτό έχω την εντύπωση πως το συμπέρασμα σου είναι κάπως "παγιωμένο".
Μπορούμε να το κάνουμε αυτό όταν έχουμε να κάνουμε με έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζουμε αλλά έχουμε διαβάσει 4-5 μηνύματα του?
Κοιτάζοντας δε τη λέξη "αναλφάβητος", θα πρέπει να σκεφτούμε οτι αυτή η λέξη χρησιμοποιείται για κάποιον ο οποίος δεν ξέρει ούτε να διαβάζει ούτε να γράφει καν.
Στην προκειμένη πρίπτωση όμως δεν έχουμε να κάνουμε με έναν άνθρωπο αναλφάβητο...
Να υποθέσω λοιπόν οτι ήθελες να πεις "ανορθόγραφος" και μπερδεύτηκες?

quote:
Αν ειναι αναλφαβητος σε τετοιο βαθμο, σημαινει οτι η ζωη του δεν του επετρεψε να συμπληρωσει μια ικανοποιητικη θητεια στο δημοτικο. Πως ομως του επετρεψε να μαθει τα αγγλικουλια του?

Οι υπογραμμίσεις στο παραπάνω απόσπασμα του μηνύματος σου είναι δικές μου.
Εδώ, αγαπητή Underwater Silence, δείχνεις να έχεις βγάλει ένα συμπέρασμα όσον αφορά την προσωπική ζωή αυτού του ανθρώπου το οποίο όμως προήλθε από κάποιες δικές σου σκέψεις.
Προτού το διατυπώσεις σκέφτηκες όμως τι συνέπειες θα μπορούσε να έχει για τον Darkk μια τόσο σίγουρη αντίληψη για την προσωπική του ζωή?
Και πολύ περισσότερο, όταν αναφέρεσαι για το θέμα της καταγωγής του, θέτοντας κάποιες χώρες ως πιθανότερες γενέτειρες του.

Θα σου πρότεινα λοιπόν να αναλογιστείς λίγο παραπάνω στο συγκεκριμένο μήνυμα σου καθώς και στην πιθανότητα να έβγαλες κάποια συμπεράσματα βιαστικά, συμπεράσματα όμως που δεν ξέρω κατά πόσο είναι επιθυμητά όταν έχουν να κάνουν με την προσωπική ζωή κάποιου που δεν γνωρίζουμε...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 16:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχουμε ξεφυγει λιγο απο το ζητουμενο του θεματος...και για πιο λογο??

Για να αναλυσουμε αν ο φιλος Darkk ειναι αναλφαβητος ή ανορθοργαφος?

οπως και να εχει το πραγμα...δεν κολλαει στην πραγματικη φυση του προβληματος που εχει ο φιλος μας, και για αυτο μας ζηταει τον λογο...Δεν ειναι αναγκη να τον "κατηγορησουμε" για καποια ορθογραφικα λαθη...

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 05:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο darkk εκφράστηκε χυδαία αλλά η silence εκφράστηκε ρατσιστικά.Γιατί ζήτησε συγνώμη που γενικοποίησε τους Σλάβους με τους Αλβανούς.Ελπίζω να κάνω λάθος...Άλλο ένα θέμα χάλασε πριν αρχίσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 13:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Italos, επέτρεψε μου να σου πω πως δεν θεωρώ οτι χάλασε ένα θέμα.
Υπήρξε απλά μια ένταση μεταξύ 2 μελών, μια ένταση η οποία είναι αναμενόμενη ίσως όταν έχουμε να κάνουμε με ανταλλαγή απόψεων μεταξύ κάποιων ανθρώπων.
Εξάλλου, και στην καθημερινή μας ζωή δεν συναντάμε ανθρώπους με τους οποίους έχουμε κάποια αντιπαράθεση?

Ένας καλός φίλος εχθές ανέφερε οτι η σύγκρουση μπορεί να λάβει έναν άλλον χαρακτήρα πέρα από αυτόν που της έχουμε αποδώσει εμείς ή πέραν του προφανούς.
Χρησιμεύει για να μας δείξει και τα όρια μας και συμπληρώνοντας να πω οτι μέσα από μια σύγκρουση παίρνεις ένα δίδαγμα.

Ας δούμε λοιπόν το όλο περιστατικό ως μια ευκαιρία για να διδαχθούμε και να μάθουμε.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 15:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΦΙΛΕ Darkk ΔΩΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΝΑ ΠΕΙΣΤΟΥΝ ΟΙ ΑΠΙΣΤΟΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΟΝ ΠΙΚΡΑΜΕΝΩΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underwater Silence
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 18:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Underwater Silence  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικα θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη απο τον φιλο Darkk, δεν ειχα καμια προθεση να τον προσβαλλω, απλως εκανα μια κατα τη γνωμη μου χιουμοριστικη παρατηρηση. Το γεγονος οτι την εξελαβε ως προσβολη μου δειχνει οτι απλως δεν μοιραζομαστε την ιδια αισθηση του χιουμορ, και ετσι λοιπον δεσμευομαι να μην την ξαναχρησιμοποιησω παρουσια του. Ζητω λοιπον την κατανοηση και την συγχωρεση του(δεν μπορεσα να δω τα λογια με τα οποια με στολισε ειχαν ηδη διαγραφει απο τους admins. Ο λογος που εκανα αυτα τα σχολια με τοση ανεση και -ειλικρινα- χωρις καμια κακη προθεση, ηταν ακριβως το οτι δεν θεωρω την ελλειψη ορθογραφιας ελαττωμα, κατι για το οποιο θα πρεπε να ντρεπεται κανεις , κι ετσι δεν θεωρησα την αναφορα σε αυτην προσβολη. Χιλια συγγνωμη και παλι, ελπιζω ειλικρινα να διαγραφει αυτο το περιστατικο.

Σε ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν με διακατεχει ρατσισμος απεναντι στους Σλαβους και παντος ειδος αλλοδαπους. Ζητησα συγγνωμη γιατι μπορει καποιος Σλαβος, Σερβος πχ να προσβαλλοταν απο τη γενικευτικη αναφορα μου

Τελος, παραδεχομαι πως τα συμπερασματα βγηκαν απο καθαρα δικες μου σκεψεις, αλλα ελπιζω να με δικαιολογει ικανοποιητικα το γεγονος οτι σε αυτα τα φορουμ δεν εκφραζουμε απαραιτητα παγιωμενες αποψεις αλλα και προβληματισμους και υποθεσεις. Το post μου λοιπον ανηκει στη δευτερη κατηγορια

Κλεινω ζητωντας και παλι συγγνωμη.

Α, και ειμαι η Underwater SilenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy