ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 εμφανιση φωτεινης σφαιρας στις 14 - 10 - 2006
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 19:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον επειδη μαλλον καποιοι νομιζουν οτι ειναι γρηγοροι με τα pounto ,κανω edit στο topic και το θετω διαφορετικα
εχει κανενας υποψιν του για μια φωτινη σφαιρα που εμφανιστικε στις 7 και 30 και ηταν ωρατη απο την πελλοπονισο και σε ολη την δυτικη ελλαδα?υποψιν το γεγονος αυτο αναφερθικε απο τηλεοπτικο καναλι,
εαν το εχει δει κανενας τοτε θα σας το περιγραψω:)μιας και το ειδα :)

Edited by - ts on 16/10/2006 20:40:05

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 20:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην φοβασαι παιδι μου.


εγω ειμουνα με το Punto.....


ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 21:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ts λέει....
εαν το εχει δει κανενας τοτε θα σας το περιγραψω:)μιας και το ειδα :)

Δηλαδή αν δεν το έχει δεί κανείς ...θα το κρατήσεις για τον εαυτό σου; ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΣΥ....


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 09:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε... επειδή δεν παρακολουθώ και πολύ τηλεόραση... καθώς δεν δείχνει και τίποτα καλό... (ειδικά στις ειδήσεις) μήπως μπορείς να μας πείς τί στο καλό είπαν?
Για το άλλο που γράφει ο ΑΖΑΧ... παλι με πρόλαβες βρε μπαγάσα... μέσα στο μυαλό μου είσαι!!!
(τώρα αυτό είναι καλό??? )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 10:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έυχομαι φίλε ts...εσύ να ξεπεράσεις το φράγμα των 10 μηνυμάτων !

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 10:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ts,
Επειδή διάβασα το αρχικό σου μύνημα, μου προκαλούν την έκπληξη οι γνώσεις του περί τους αστεροειδής. Δηλαδή πόσα ξέρεις για αυτούς και είσαι σίγουρος ότι η σφαίρα που είδες δεν θα μπορούσε να είναι ένας μεταλλικός μετεωρίτης (νικελιούχος γαρ) ή ένα γραφιτούχο ανθρώπινο κατασκεύασμα σε τροχιά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 10:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε OANNHSEA τί κάνεις? καιρό έχουμε να τα πούμε! (Ασχετο... όλα οκ με το ρουλεμαν... σε ευχαριστώ πολύ!)
Τί έγραφε το αρχικό μύνημα? δυστυχώς δεν το διάβασα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 12:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

stanfromgreece λέει...

...παλι με πρόλαβες βρε μπαγάσα... μέσα στο μυαλό μου είσαι!!!


Ναι ... έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω το 5 έλικα του ντι εν εϊ μου και το μυαλό μου το έκανα Downclock στα 5 Hz ... με αυτόν τον τρόπο έχω αρχίσει να βλέπω το μέλλον και τίς σκέψεις ανθρώπων.... αλλά ρε σύ έχουν αρχίσει μάλλον οι παρενέργειες...ΒΛΕΠΩ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥΣ!!!


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 12:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν βλέπεις δεινόσαυρους!
Εγώ είμαι!!! πλησιάζω λίγο σε βροντόσαυρο! γι'αυτό μας μπέρδεψες!
καλα... 5 έλικες... ούτε ελικόπτερο να ήσουν!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 18:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν σχολιαζω τιποτα ,απλα ψαχνω να βρω σε ποιον σταθμο ανακοινωθικε για να παω να παρω το βιντεο,δεν εννοω οτι ηταν ουφο και τερατακια με κεραιες ,για ονομα του θεου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 19:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε OANNHSEA τί κάνεις? καιρό έχουμε να τα πούμε! (Ασχετο... όλα οκ με το ρουλεμαν... σε ευχαριστώ πολύ!)
Τί έγραφε το αρχικό μύνημα? δυστυχώς δεν το διάβασα...

για μια φωτεινη σφαιρα ,εμφανιστικε το πρωι και ειχε τροχια απο την δυτικη πλευρα της πελλοπονησου εως και την αρτα ,ισως και ποιο πανω,απλα το μεγεθος της ηταν πολλυ μεγαλο και δεν ηταν κατι το οποιο μπορει να ηταν μετεωριτης η κατι τετοιο διοτι δεν εγειχνε οτι θα επεφτε στην γη ,εξαλου πιστευο οτι εαν ηταν μετεωριτης ,δεν θα ανακοινωναν τα καναλια για να το δουμε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 21:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ts σου εφιστώ την προσοχή καθότι το λιγότερο που μπορεί να ειπωθεί για σένα θα είναι οτι απλά είχες παραισθήσεις, για τα υπόλοιπα θα τα ανακαλύψεις αν επιμείνεις. Μπορείς όμως να ζητήσεις ταπεινά συγνώμη και μεσω διαδικασιών κάθαρσης ΙΣΩΣ αποφύγεις τον αιώνιο στιγματισμό!!!

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 22:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ...μία φωτεινή σφαίρα εθεάθει πάνω από την Ρώμη στις 13/10.
Σύμφωνα με τους αυτόπτες μάρτυρες, η σφαίρα έσβησε πάνω από την Pratica di Mare.

http://www.repubblica.it/2006/10/sezioni/cronaca/avvistamento/avvistamento/avvistamento.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 01:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες,
κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το θέμα.

1. Τι είναι το pounto/punto;;;;

2. Φίλε ts,
αν μπορείς να μας πεις μέγεθος σε σχέση με κάποιο αντικείμενο ουράνιο η μη (μεγαλύτερη από το φεγγάρι/σαν πορτοκάλι κτλ.) για να έχουμε μία ιδέα

quote:
το μεγεθος της ηταν πολλυ μεγαλο

Σχετικά με τι;

3. Φωτεινότητα (και πάλι σε σχέση με κάτι ουράνιο η μη) αν όπως λες ήταν μέρα αλλά και πάλι....

3. Υψος και σχέση με τον χώρο, δηλαδή πάνω από τα σπίτια, πάνω από δέντρα, βουνά κτλ.

4.Τόπος και χρονικότητα του φαινομένου, δηλαδή για πόση ώρα ήταν ορατό και από που;

Ρωτάω καλοπροαίρετα για να μην παρεξηγούμαστε.....

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 06:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χρονικότητα.....το είδα τώρα και με πιάσαν τα γέλια (κακούργα μετανάστευση).

Διάρκεια εννοούσα.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 16:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε TS το βίντεο που λες από το κανάλι έδειχνε αυτό το φωτεινό αντικείμενο?
μήπως ξέρεις αν υπάρχουν και τίποτα φωτογραφίες?
Η κίνησή του ήταν παράλληλη προς το έδαφος ή είχε πτωτική πορεία?
Πόσο μεγάλο φαινόταν? τελικά τί έγινε? εξαφανίστηκε στον ουρανό ή δείχνει να έπεσε κάπου?
Αν έπεσε κάπου σίγουρα θα το είχαμε μάθει καθώς... όλο και κάτι θα είχε καταστρέψει...
Ουφο δηλαδή ΑΤΙΑ σημαίνει άγνωστης ταυτότητας ιπτάμενο αντικείμενο... δεν σημαίνει ότι πρέπει οποσδήποτε να είναι διαστημόπλοιο με πράσινα ανθρωπάκια... οτιδήποτε είναι στον ουρανό και δεν γνωρίζουμε τί είναι είναι ουφο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 20:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε ts σου εφιστώ την προσοχή καθότι το λιγότερο που μπορεί να ειπωθεί για σένα θα είναι οτι απλά είχες παραισθήσεις, για τα υπόλοιπα θα τα ανακαλύψεις αν επιμείνεις. Μπορείς όμως να ζητήσεις ταπεινά συγνώμη και μεσω διαδικασιών κάθαρσης ΙΣΩΣ αποφύγεις τον αιώνιο στιγματισμό!!!

H μπορει να ειπωθει οτι ειδες απλα ενα αγνωστο αντικειμενο που μπορει να ηταν οτιδηποτε.

Δεν τρωμε ανθρωπους που θετουν ερωτηματα με σοβαροτητα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 15:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε A. Kircher


Αν οι υπολοιποι της παρεας δεν εννοουν κατι αλλο, το Punto ειναι ενα μοντελο της Ιταλικης Αυτοβιομηχανιας FIAT, μικρομεσαιας κατηγοριας με κινητηρες απο 1,2 cc εως και εκδοση GTi 2 λιτρων (ειδες με ποση λεπτομερεια σου απαντησα???)

(αυτο ισχυει, αν εννοουν πραγματι αυτο, διαφορετικα γραψε λαθος!!!)

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 17:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα αυτό με το punto, πού στο καλό κολλάει???
από την αρχή αναφέρθηκε... και δεν κατάλαβα Χριστό!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 19:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ φίλε Predator για την διευκρίνηση, το punto τοξερα

Το που κολάει πάλι δεν το κατάλαβα.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 19:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έυχομαι φίλε ts...εσύ να ξεπεράσεις το φράγμα των 10 μηνυμάτων !

Φίλε Στράτο,
μάλλον το μάτιασες!

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 09:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
A. Kircher
Φίλε Στράτο,
μάλλον το μάτιασες!

Όχι φίλε μου, απλά έχει "κόφτη" στο 10 !

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 17:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν φίλοι μου...
ο φίλος ts έχει δίκιο...
το έψαξα παντού!
οι αναφορές όλες συγκλίνουν!!!

14/10/2006

ΑΝΑΤΟΛΗ ΗΛΙΟΥ 7:30!!!

να τη λοιπόν η πύρινη σφαίρα που φάνηκε στον ουρανό!
μόνο που ήταν ορατή... από όλη την Ελλάδα!

Τί πιό ωραίο από το να θαυμάζεις την ανατολή του ήλιου?
Δεν θα παραξενευόμουν άν την έδειχνε και κάποιο κανάλι!

Τελικά πέρα από την πλάκα... ο θεματοθέτης τί έγινε? έχει κανένα στοιχείο να μας δώσει? τον έχουμε ρωτήσει τόσα και δεν έχουμε πάρει μια απάντηση...

φίλε... τελικά
όταν λες 7:30 εννοείς το πρωί?
όταν λές "μεγάλη", πόσο μεγάλη δηλαδή?
την έβλεπες καθαρά?
ήταν σε μεγάλο ύψος?
είχε σταθερή πορεία?

Δώσε μας σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες για αυτό που μας λές ότι είδες...
Δεν δαγκώνουμε (οι περισσότεροι τουλάχιστον... νομίζω...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 15:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια ,με συνχωριτε για την καθηστεριση,αλλα ο ΠΟΤΕ εκανε το θαυματου στην ASDL μου,λοιπον καταρχας σοβαρολογο και δεν κανω πλακα,σε αυτο το θεμα,δεν παρεξιγω κανεναν ,και οσο για το punto εεε πως να το κανουμε δεν ειναι κατοσο γρηγορο χαχα.
λοιπον στο θεμα ,η φωτεινη σφαιρα λοιπον εμφανιστικε στον οριζοντα απο αριστερα με πορεια προς τα δεξια και εγω "κοιτουσα" δυτικα,βρισκομουν γυρο στις 7 και 30 σε μια παραλια κοντα στο αγρινιο,και η ταχυτητα του ηταν αργη δεν ηταν κατι που "ταξιδευε" γρηγορα ,περιπου την εβλεπα για εναμισι λεπτο ,το μεγεθος της ηταν περιπου 4 φορες στο μεγεθος του ηλιου,φανταστιτε να χαζευετε τον ουρανο και φανταστιτε μια φωτεινη σφαιρα 4 φορες σαν τον ηλιο να κινηται ,οταν λοιπον εφτασε σε ευθεια με εμενα απο την αριστερη πλευρα φανηκαν σπιθες αλλα οχι πολλες περιπου 4-5 ανα 1-3 δευτερολεπτα,και αυτη η σφαιρα δεν ειχε ουρα (πχ σαν τους κομητες),δυστιχος δεν προλαβα να το βιντεοσκοπισω διοτι δεν ηθελα να παρω να ματια μου απο πανω της (ηταν κατι που πρωτη φορα ειδα στην ζωη μου ),η πορεια της δεν εδειχνε οτι επεφτε στην γη και ηταν νομιζω παρραλληλη εντελος ,στο βαθος της θαλασσας αντικατοπριζονταν και η λαμψη της.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 15:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η απορεια μου ειναι ,οτι σαν θεμα αναφεριθικε μονο σε ενα δελτιο ειδισεων και μονο εκεινο το απογευμα,δευτερον εαν ηταν καποιος κομητης δεν θα ειχε ανακοινωθει για να το χαζεψουμε?,φετος μια εκλειψη ηλιου και εγεινε θεμα 10 μερες στα καναλια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 18:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου φίλε ts,
χαίρομαι που επέστρεψες και δεν την έκανες όπως πολλοί άλλοι.

Τώρα 4X το μέγεθος του ήλιου αυτό είναι τεράστιο!!!!!

Πάντως κοίτα και το παρακάτω βίντεο από ένα μετεωρήτη στην Αυστραλία για σύγκριση.

Ο τυπάς από το αστεροσκοπείο λέει ότι δεν έχει δει τίποτα παρόμοιο

Αλλά όπως λες αυτό που είδες δεν είχε ουρά οπότε .

http://video.google.com/videoplay?docid=-2014492052912611285&q=meteorite+australia&hl=en

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 19:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε σε λιγη ωρα θα ανεβασω μια φωτογραφια απο εκει που ειμουνα και θα "ζωγραφισω" πανω της περιπου την σφαιρα ,για να εχεις και μια αποψη μεγεθους ,στο βιντεο που μου εστειλες δεν μπορω να κανω σιγκριση διοτι εκει ο κομιτις εχει ουρα και και οποιαδιποτε συγκριση θα ηταν αστοχη,λοιπον ανεμενε λιγο να το ετοιμασω για να καταλαβεις τι εννοωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ts
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 19:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://rapidshare.com/files/143338/69D40025.jpg.html
περιπου το μεγεθος ηταν οσο η λευκη σφαιρα που εχω σχεδιασει,η λευκη παυλα ηταν ο αντικατοπρισμος στης στην θαλασσα,το σημειο που εχω φωτογραφισει ειναι ακριβος το σημειο που ημουν αλλα την επομενη ημερα περιπου ιδια ωρα.υποπσιν το σημειο που εχω φωτογραφισει ειναι λιγο ποιο αριστερα μου σε σχεση με τον οριζοντα

Edited by - ts on 21/10/2006 19:40:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 05:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον!

Δεν μπορώ να ξέρω τι μπορεί να ήταν πάντως είναι αρκετά παράξενο.

Ανάλογα περιστατικά έχουν αναφερθεί και στο εξωτερικό στο παρελθον.

Για παράδειγμα στους Κανάριους Νήσους to 78

http://www.ufocasebook.com/CanaryIsland.html

Στην πολιτεία της Ιντιάνα στην Αμερική το 98

http://www.abduct.com/taylor/lt79.php

Το παρακάτω βίντεο είναι από την Νασα από το Ατλάντις το 1991. Η Νάσα είπε ότι πρόκειται για κομμάτι πάγου παρόλα αυτά δεν υπάρχει πειστική εξήγηση.

http://www.youtube.com/watch?v=_W4Ph9qbePc

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 08:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου...
λοιπόν πολύ ενδιαφέρουσα η περιγραφή του φαινομένου που έχουμε από τον φίλο ts.
Τώρα έχουμε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα στο μυαλό μας για το τί πραγματικά είδε...
Αυτό που είναι πραγματικά παράξενο είναι το μέγεθος που αναφέρει... πολύ μεγάλη πρέπει να ήταν... άρα πρέπει να ήταν και ορατή από πολλά μέρη και όχι μόνο από το συγκεκριμένο...
Ειδικά αφού αναφέρεται ότι κινούνταν σχετικά αργά στον ουρανό, πρέπει να το έχουν προσέξει πολλοί!
Φίλε ts άλλοι άνθωποι στην περιοχή σου το είδαν?
Το κανάλι που λες πως το ανέφερε τί είπε πως ήταν?
Εδωσαν κάποια λογική εξήγηση για το φαινόμενο ή απλά το παρυσίασαν σαν παράξενο?
Το μέγεθοσ πάντος... συνεχίζει να με βάζει σε σκέψεις... άν ήταν πιο μικρό... θα σκεφτόμουν διάφορα (μετεορολογικό μπαλόνι... δορυφόρος... κτλ) τώρα όμως πραγματικά έχω κολλήσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 09:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το παρακάτω βίντεο είναι από την Νασα από το Ατλάντις το 1991. Η Νάσα είπε ότι πρόκειται για κομμάτι πάγου παρόλα αυτά δεν υπάρχει πειστική εξήγηση.

Κομμάτι πάγου στον ουρανό?
Χμμμ!

Θα το σκεφτώ όταν έχω αφυπνιστεί 100% γιατί αυτή την στιγμή κάπου το χάνω το όλο σκηνικό...
Χεχε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy