ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΖΑΛΑΔΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CHRKAS
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 16:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHRKAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι, όποιος έχει την κατάρτιση ας βοηθήσει ένα συνάνθρωπό του να ξαναβρεί το δρόμο του.
Είμαι 48 χρονών, ύψος 175 και 108 κιλά.
Ασχολούμουνα ερασιτεχνικά με τον αθλητισμό χρόνια. Δυστυχώς όμως καπνίζω 30 χρόνια σταθερά μέχρι 1 πακέτο ημερησίως.Για λόγους εργασίας αναγκάστηκα τα τελευταία 5 χρόνια να σταματήσω κάθε αθλητική ενασχόληση , όπου από 85 κιλά ανέβηκα στα 108.
Ένα απόγευμα πριν 2 μήνες σε μια απογευματινή βόλτα με τη γυναίκα μου αισθάνθηκα κάποιες ζαλάδες. Με πήγε στο νοσοκομείο όπου διαπίστωσαν υπέρταση 220 - 160. Έμεινα εκεί 3 μέρες. Μου χορηγούσαν κάθε μέρα ένα χάπι 2,5 Delix Plus. Μετά αυτή τη νοσηλεία αποφάσισα να περιορίσω το πολύ φαγητό (σήμερα 01.12.2006 έχω ήδη χάσει 11 κιλά) και άρχισα να κάνω ποδηλασία καθημερινά.Μετά από 2 βδομάδες ο καρδιολόγος μου συνέστησε τη διακοπή των χαπιών, μια και δεν εύρισκε κάτι το παθολογικό και παράλληλα του παραπονιόμουν για αισθημα ελαφρής ζάλης. Μετά το νοσοκομείο έκοψα αμέσως το τσιγάρο τελείως. Δεν αισθάνθηκα κάποιο σύνδρομο στέρησης, κάποια ιδιαίτερη μανία για κάπνισμα. Όμως από τότε και συνέχεια αισθάνομαι ζαλάδες, ιδιαίτερα όταν είμαι στην όρθια στάση.
Η πίεσή μου είναι πάντοτε στα φυσιολογικά όρια μεταξύ 130/120 και 90/80. Ο προσωπικός μου γιατρός έκανε όλα τα τέστ καρδιάς που υπάρχουν, κανένα πρόβλημα.
Εγινε εξέταση για αυχενικό, κανένα πρόβλημα. Έγιναν εξετάσεις σε μάτια, αυτιά από ειδικούς, κανένα πρόβλημα. Κι όμως οι ζαλάδες επιμένουν. Δεν χάνω την ισορροπία μου, όμως δεν μπορώ να συγκεντρωθώ, έχω χάσει το ενδιαφέρον μου για τα τρέχοντα και σίγουρα δεν αισθάνομαι πονοκεφάλους.
Αυτή τη στιγμή με εντολή του γιατρού μου παίρνω ημερησίως το ομοιοπαθητικό VERTOGOHEEL σε σταγόνες (30 σταγ.Χ 3 φορές την ημέρα).
Υπόψη ότι ποτέ μα ποτέ στο παρελθόν δεν έπαιρνα φάρμακα για οποιοδήποτε λόγο πλην της απλής ασπιρίνης ή κάποιου ντεπόν.
Αν υπάρχει κάποιος με κάποια ευαισθησία πάνω στο θέμα που με βασανίζει και επιθυμεί να με βοηθήσει , τον παρακαλώ να με κατατοπίσει σχετικά.
Ευχαριστώ προς κάθε κατεύθυνση.
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy