ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 το ποτηρακι(και οχι μονο)σε αλλη διασταση συζητησης
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 01:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man
αγαπητοι φιλοι του παραξενου και γενικα του esoterica.εφτιαξα αυτο το topic με σκοπο να μιλησουμε ανοιχτα για καποια πραγματα.εγω θα ξεκινησω λεγοντας οτι μπορειται να μιλησεται για οτι θελετε.φερνω ως παραδειγμα το ποτηρακι.δεν χρειαζεται να σας εξηγησω τι ειναι το ποτηρακι καθως αυτο το topic δεν φταιχτηκε για αυτο το σλ=κοπο.οσοι θελετε να μαθετε για το ποτηρακι μπορειται να διαβασεται το αντιστοιχο topic.εμεις εδω θα μιλησουμε για ολα αυτα που για οποιονδηποτε λογο δεν αναφερονται σε αλλα topic(π.χ. τα λογια που χρεισιμοποιουνται στο ποτηρακι ή οτι αλλο θελετε και δεν σας επιτρεπεται)

τελος θα ηθελα να παρακαλεσω τους συντονιστες να μην κλεισουν το θεμα καθως δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στο site.επισης ζουμε σε χωρα με ελευθερια λογου και ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει η να γραφει οτι θελει.ακομα θα ηθελα να παρακαλεσω οσους γραφουν να ειναι οσο γινεται σιγουροι γι αυτα που γραφουν.

Υ.Γ. σε περιπτωση που καποιος συντονιστης θελησει να κλεισει το θεμα ας γραψει στο θεμα κι ας ζητησει μια μικρη αλλαγη του θεματος ωστε να μην εχει προβλημα και το site(που κατα την γνωμη μου δεν θα επρεπε να εχει κανενα προβλημα γιατι ο καθενας εχει την ευθυνη αυτων που λενε)

περιμενω τις απαντησεις σας οποιες κι αν ειναι αυτες

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 10:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ μου spider-man, όπως σου έχω ξαναπεί στο topic:

Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια

ένας διάλογος μέσα από ένα εσωτερικό πρίσμα σχετικά με το "ποτηράκι" ή γύρω από κάποια άλλα θέματα όπως τα πνεύματα, οι μέθοδοι με τους οποίους κάποιοι θέλουν να τα επικαλεστούν κτλ έχει αναπτυχθεί ήδη σε κάποια θέματα.
Η ορθή και φιλοσοφική θέαση κάποιων τέτοιων φαινομένων - ή τεχνικών έστω - σίγουρα θα ωφελήσει πολύ περισσότερο τους πιο πολλούς από εμάς και θα μας διδάξει αρκετά πράγματα.
Η ανταλλαγή όμως των τεχνικών για να επικαλεστείς ένα πνεύμα, οι τρόποι με τους οποίους γίνεται πχ το "ποτηράκι" δεν είναι κάτι το οποίο θα μπορούσε να γίνει μέσα από τις Συζητήσεις μας.
Κάποιοι άνθρωποι στο θέμα που προανέφερα έχουν καταθέσει τις εμπειρίες τους μετά από το "ποτηράκι", έχουν εκφράσει τις απόψεις τους για την συγκεκριμένη μέθοδο και κάτι θέλουν να μας πουν.
Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να τα λάβουμε αυτά υπόψιν μας...

Η ελευθερία του λόγου, φίλε μου, δεν είναι το να καταθέτουμε ελεύθερα την άποψη μας.
Αυτό ίσως να συνιστά την εξωτερική όψη της συγκεκριμένης μορφής ελευθερίας.
Πέρα όμως απ' αυτήν την όψη υπάρχει και μια πιο βαθιά, πιο εσωτερική ίσως απ' αυτήν στην οποία έχουμε συνηθίσει...
Ας σκεφτούμε όμως τις συνέπειες που μπορεί να έχει η εξωτερική όψη της σε έναν συνάνθρωπο μας και τότε θα αντιληφθούμε τι βάρος έχει ο λόγος μας - όπως κι αν εκφράζεται.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy