ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ψυχοτρονική τεχνολογία...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 00:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι...
...αφορμή για να βάλω αυτό το θέμα, στάθηκε η παρακολούθηση απο ένα μικρό τηλεοπτικό κανάλι, μιας εκπομπής στην οποία ένας γνωστός φίλος και μέλος αυτού του φόρουμ (δεν θα αποκαλύψω το όνομά του γιατί πιθανόν να μην το επιθυμεί, αλλά θα ήταν χαρά μου αν παρενέβαινε στο θέμα) παρουσίασε κάποιες μηχανικές κατασκευές, οι οποίες όμως λειτουργούν και με ψυχική ενέργεια. Δηλαδή πέρα απο το μηχανικόν μέρος της κατασκευής, υποτίθεται ότι χρειάζονται και την κατάλληλη ψυχοενεργειακή τροφοδότηση για να λειτουργήσουν. Οι συσκευές αυτές είθισται να ονομάζονται και ψυχοτρονικές συσκευές...
Μια απο τις κατασκευές που παρουσίασε είναι ένα σχέδιο του Ιερώνυμους και ονομάζεται "Μηχανή των Ευχών". Αυτή η συσκευή σύμφωνα με τον εμπνευστή της, υποτίθεται ότι μπορεί να μετατρέπει την επιθυμία του χρήστη της σε εκπεμπόμενη κυματομορφή και στέλνοντάς την στην ατμόσφαιρα, "κάποιος" ή "κάποιοι" λαμβάνουν το μήνυμα και η ευχή πραγματοποιείται.
Ο κατασκευαστής της και πολλοί που την έχουν χρησιμοποιήσει διατείνονται ότι η συσκευή λειτουργεί!!!
Ο φίλος που την παρουσίασε στην εκπομπή κράτησε σαφείς αποστάσεις και απο την πλευρά των σκεπτικιστών που αμφισβητούν την αποτελεσματικότητα της συσκευής, αλλά και απο την πλευρά των υποστηρικτών της, αναφέροντας και τις δύο απόψεις χωρίς να πάρει θέση υπέρ καμίας απο τις δύο...
Παρουσίασε και άλλες ψυχοτρονικές λεγόμενες συσκευές, οι οποίες ήταν κι αυτές ενδιαφέρουσες, αλλά εγω εστιάζομαι στην συγκεκριμένη κατασκευή και έκανα μερικές σκέψεις εφόσον το σύστημα αυτό λειτουργεί.
Η κατασκευή για να λειτουργήσει έχει ένα τμήμα το οποίο αποτελείται απο δυο μεταλλικές πλάκες, οι οποίες σχηματίζουν ένα διάκενο ανάμεσά τους και εκεί ο χρήστης τοποθετεί ένα χαρτί με την επιθυμία του γραμμένη.
Το όλο σκηνικό φαίνεται ολίγον "κουφό" αλλά με έβαλε σε κάποιες σκέψεις. Αν αυτή η συσκευή έστω και με κάποιον διαφορετικό τρόπο λειτουργεί και αν θα μπορούσε να κατασκευαστεί σε μέγεθος τέτοιο που να μπορεί να επηρεάζει όχι έναν άνθρωπο αλλά ένα μεγάλο τμήμα μιας πόλης, δεν θα μπορούσε κάποιος ο οποίος θέλει να περάσει κάποια μηνύματα ή να έχει κάποια συγκεκριμένα αποτελέσματα πάνω σε μεγάλες πληθυσμιακές μάζες, να βάλει περιμετρικά μιας πόλης μια διάταξη τέτοιων ψυχοτρονικών συσκευών ώστε να δημιουργεί πραγματικότητα συμφέρουσα προς αυτόν;
Σκεφτείτε πως αν κάτι τέτοιο μπορεί να λειτουργήσει, πόσο ωφέλιμο θα μπορούσε να φανεί σε μια εξουσία η οποία θα ήθελε να χαλιναγωγήσει τις μάζες που εξουσιάζει.
Θεωρώ το θέμα πολύ σημαντικό και θα ήθελα αν κάποιοι έχουν ασχοληθεί με αυτό το κομμάτι της έρευνας, να μας πουν την δική τους γνώμη ή εμπειρία, αν έχουν...
Θα παρακαλέσω και πάλι τον αγαπητό φίλο ο οποίος μίλησε στην εκπομπή, αν έχει την επιθυμία και την ευγενή καλοσύνη να μας αναπτύξει λίγο περισσότερο το θέμα μια κι εγω δεν είμαι γνώστης του...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)

Edited by - Απέριττος on 31/12/2006 00:32:05

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 18:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρίμα που κανείς δεν έχει να προσθέσει κάτι στο θέμα... Νομίζω ότι θα γινόταν πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση...
Να περάσετε όμορφα.. Καλή Χρονιά σε όλους...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 19:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριττε μην απελπίζεσαι, οι περισσότεροι σήμερα έχουν άλλες ασχολίες.
Καλή χρονιά και σε σένα και σε όλους!


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 03:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφερον το θεμα σου φίλα, αλλα έχω την εξής ενσταση.. Δεν θα ηταν πιο ευκολο για τον οποιον θελει να παρεμβει σε μια μαζική υποβολή του πληθυσμού,(ο οποιος λογικα ο ίδιος θα είναι είτε άτομο ή οργάνωση υψηλών θεσεων στην κοινωνια), να το κανει με πολύ πιο απλά μεσα και πιο συμβατικα και σιγουρα πιο ανέξοδα; Τι την εχουμε την τηλεόραση, το ραδιόφωνο και τα υπόλοιπα κύματα... Ποσο πιο ευκολο είναι να μεταδοθούν μυνήματα κατευθείαν στο υποσυνείδητο και το ασυνείδητο του πολίτη- και να μην ειναι καν κρυφά αναγκαστικά...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 12:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλτατε και χρόνια πολλά!!!

quote:

Αν αυτή η συσκευή έστω και με κάποιον διαφορετικό τρόπο λειτουργεί και αν θα μπορούσε να κατασκευαστεί σε μέγεθος τέτοιο που να μπορεί να επηρεάζει όχι έναν άνθρωπο αλλά ένα μεγάλο τμήμα μιας πόλης, δεν θα μπορούσε κάποιος ο οποίος θέλει να περάσει κάποια μηνύματα ή να έχει κάποια συγκεκριμένα αποτελέσματα πάνω σε μεγάλες πληθυσμιακές μάζες, να βάλει περιμετρικά μιας πόλης μια διάταξη τέτοιων ψυχοτρονικών συσκευών ώστε να δημιουργεί πραγματικότητα συμφέρουσα προς αυτόν;
Σκεφτείτε πως αν κάτι τέτοιο μπορεί να λειτουργήσει, πόσο ωφέλιμο θα μπορούσε να φανεί σε μια εξουσία η οποία θα ήθελε να χαλιναγωγήσει τις μάζες που εξουσιάζει.

Προφανώς όλες οι μηχανές είχαν ταυτοχρόνως βραχυκυκλώσει...

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=5592&subid=2&pubid=82172

Και επί της ουσίας σχέδια υπάρχουν; Να κατασκευασθεί μία και άλλη μία placebo και να ελέγξουμε την αποτελεσματικότητα τους...

Μέχρι τότε...

Δημήτρης


___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 13:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν παρακολούθησα την εκπομπή που αναφέρεις, αγαπητέ Απέριττε, πιστεύω οτι η συγκεκριμένη μηχανή μπορεί να έχει αποτελέσματα με τις εκπεμπόμενες κυματομορφές.
Αλήθεια, έχει τύχει σε κάποιον να έχει ευχηθεί για κάτι με όλη του την δύναμη ή να έχει μια πολύ μεγάλη επιθυμία και ξαφνικά να την δει να πραγματοποιείται από κει που δεν το περιμένει?
Κάτι παρόμοιο μπορεί να συμβεί και με κάποια σκέψη μας που όταν την αντιληφθεί κάποιος άνθρωπος που είναι κοντά μας τον κοιτάζουμε λίγο σαστισμένοι απορώντας αν διάβασε την σκέψη μας ή αν απλά πρόκειται για σύμπτωση.

Τώρα το αν θα μπορούσε να επηρεάσει ένα μεγάλο μέρος της πόλης με την περιμετρική τοποθέτηση τέτοιων μηχανών σε διάφορα σημεία της πόλης, πιστεύω οτι θα μπορούσε να συμβεί σε ένα επίπεδο περισσότερο θεωρητικό.
Και το περιορίζω στο θεωρητικό επίπεδο επειδή στην πράξη υπάρχουν κάποια άλλα μέσα όπως είπε ο αγαπητός satyros όπως η τηλεόραση, το ραδιόφωνο μέσω των οποίων η διάδοση υποσυνείδητων μηνυμάτων είναι ευκολότερη και μεγαλύτερη.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 18:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σκέφτηκα λίγο το θέμα σου αγαπητέ Απέριττε (αν και ζαλισμένος ακόμα από χτες), τα ΜΜΕ μπορούν, και μας επιρεάζουν, αυτό είναι προφανές, αλλά με τη θέληση μας, αν θέλουμε πλήρη ανεξαρτησία σκέψεως, μπορούμε να τα βάλουμε στην άκρη.
Μια μηχανή που πραγματοποιεί ευχές, σίγουρα μοιάζει μαγική, αλλά σε ένα μαγικό κόσμο, και εμείς δεν ζούμε σε ένα τέτοιο. Ελπίζω να μην γίνονται πειράματα επί του θέματος, αν ναι πρέπει να σταματήσουν ΑΜΕΣΩΣ!
Θα συνεχίσω τη σκέψη μου αργότερα.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 19:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους σας.
Θα ήθελα κατ' αρχήν να πω στον φίλο Dim.Kar ότι ναι τα σχέδια υπάρχουν. Δεν τα έχω εγω προσωπικά αλλά πιστεύω ότι αν τα ζητήσω απο τον γνωστό μου που τα έχει, δεν νομίζω πως θα έχει αντίρρηση να μου τα δώσει.
Θα ήθελα να πω σχετικά με αυτό που αναφέρατε για την τηλεόραση, ότι σαφώς και μπορεί να γίνει και απο εκεί αυτό και άλλωστε το σημείο αυτό αποτελούσε κεντρικό θέμα του προηγούμενου τόπικ που είχα βάλει στο φόρουμ. Θα μπορούσα όμως να δικαιολογήσω την αναγκαιότητα και αυτών των συσκευών αν σκεφτούμε ότι υπάρχει μια μικρή αλλά σεβαστή μάζα ανθρώπων οι οποίοι δεν παρακολουθούν τα ΜΜΕ.
Με την σκέψη αυτή θυμήθηκα μια πολύ καλή ξένη παλιά ταινία με τον Κερτ Ράσελ που λεγόταν "Ζουν ανάμεσά μας" (αγγλικός τίτλος "THEY LIVE"). Στην ταινία αυτή έδειχνε ότι κάποιοι εξωγήϊνοι έλεγχαν την ανθρώπινη συνείδηση μέσω εκπομπής συγκεκριμένων κυμάτων τα οποία τους υπνώτιζαν τον εγκέφαλο.
Δεν ξέρω ρε παιδιά πάντως εγω πιστεύω ότι έχουμε επιρροή στον εγκέφαλό μας με κάποιον τρόπο και μάλιστα πιστεύω ότι η μεγαλύτερη επιρροή γίνεται κατά τις νυκτερινές ώρες. Πρόσφατα μιλούσα για αυτό με έναν φίλο. Όμως δεν θέλω αυτήν την στιγμή να ξεφύγω απο το θέμα.
Θα περιμένω μήπως υπάρχουν περισσότερες πληφορίες για ψυχοτρονικές συσκευές...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 20:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με την σκέψη αυτή θυμήθηκα μια πολύ καλή ξένη παλιά ταινία με τον Κερτ Ράσελ που λεγόταν "Ζουν ανάμεσά μας" (αγγλικός τίτλος "THEY LIVE").

Ο Roddy Piper παιζει οχι ο Κερτ Ρασελ.

quote:

Δεν ξέρω ρε παιδιά πάντως εγω πιστεύω ότι έχουμε επιρροή στον εγκέφαλό μας με κάποιον τρόπο και μάλιστα πιστεύω ότι η μεγαλύτερη επιρροή γίνεται κατά τις νυκτερινές ώρες.

Αν δεν σου είναι δύσκολο μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί πιστεύεις κάτι τέτοιο ;


Prison Break !
The new internet world !

www.ggbet.gr !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 21:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου για να το λες θυμάσαι καλύτερα.. ευχαριστώ για την διόρθωση...
Θα το αναλύσω κάποια στιγμή αυτό αν και στο παρελθόν πριν πολύ καιρό το είχα αναφέρει πάλι... θα τα πούμε συντόμως και ίσως είναι λόγος για να ανοιχτεί ένα καινούριο θέμα...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 12:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ DIMCAR,
ΣΤΗΛΤΕ ΜΟΥ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΗ...
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ...
ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ Ε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 15:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ,ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΑΛΚΙΝΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΣΥΝΔΕΜΕΝΕΣ ΜΕ ΕΙΣΟΔΟ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΠΟΥ Η ΕΞΟΔΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΚΕΡΑΙΑ...?ΚΟΥΦΟΤΑΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ...
ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ...ΧΙ ΧΙ ΧΙ..ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΛΑΣΤΙΧΟΝ!!!ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 16:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΙΘΕΡΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ...ΔΗΛ.ΕΠΙΘΥΜΙΑ+
ΕΝΙΣΧΥΣΗ +ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕΣΩ ΚΕΡΑΙΑΣ ΤΗΣ ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΗΣ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΣΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ Η ΣΤΑ ΑΙΘΕΡΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ?
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΕΡΙΠΛΟΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΘΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΗ ΝΟΜΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΤΖΟΚΕΡ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΜ ΔΕ ...ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΚΟΣΜΟ.

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 08:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://img411.imageshack.us/img411/4306/wishingmachine1zh9.gif[/IMG]ό περιβόητο wishing machine[

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 09:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε OANNHSEA καλημέρα και καλή χρονιά (καλή χρονιά σε όλους!)
Αν ψάχνεις για εθελοντή... εδώ είμαι εγώ... (θέλω 1εκ ευρώ.... θέλω 1 εκ ευρώ... θέλω 1εκ ευρώ... καλα τα πάω?)
Δεν ζητάω και πολλά! ε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 09:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ...ΧΙ ΧΙ ΧΙ..ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΛΑΣΤΙΧΟΝ!!!ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

Καλημέρα!

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αν δεν δουλέψει, δεν φταίει η συσκευή αλλά εσύ που δεν το σκεφτόσουν αρκετά...

Σαν να λέμε ότι αν δεν δουλέψει το ραδιοκασσετόφωνο σου δεν είναι χαλασμένο αλλά φταίει το ότι δεν το πίστεψες αρκετά...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 10:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η κατασκευή για να λειτουργήσει έχει ένα τμήμα το οποίο αποτελείται απο δυο μεταλλικές πλάκες, οι οποίες σχηματίζουν ένα διάκενο ανάμεσά τους και εκεί ο χρήστης τοποθετεί ένα χαρτί με την επιθυμία του γραμμένη.


Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους...

Μια ερώτηση... το μηχάνημα (σκάνερ) διαβάζει μόνο την Αγγλική γλώσσα ή έχουν βγάλει και εκδόσεις με πολυγλωσσική υποστήριξη;


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 14:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παλιοτερα ειχαν φτιαξει παρομοια μηχανη που δουλευε με μικροφωνο

το προβλημα ειταν οτι πολες φορες η μηχανη δεν "ακουγε" καλα και ετσι υπηρχαν προβληματα
πχ
καποιος ειχε ζητησει ενα κασονι λιρες και η μηχανη του εδωσε ενα κασονι μπυρες

αλλος ενας πηρε εναν μουτσο μισο μετρο ενω δεν ηταν ναυτικος μπορειτε να φανταστητε τι ειχε ζητησει

βεβαια και με αυτο το μηχανημα υπαρχει προβλημα
αν καποιος γραψει αντι για λιρες λυρες τοτε θα περει τα μουσικα οργανα

ακομη πρεπει το μηνυμα να ειναι σαφες και να μην αφηνει περιθωρια
παρεμηνιας

πχ

αν καποιος γραψει οτι θελει ενα θηλυκο με μακρια ποδια να τον ακολουθει παντα και να ειναι ερωτευμενο μαζι του
το πιθανοτερο ειναι να παρει μια θηλυκη στρουθοκαμηλο

γι αυτο προσοχη τι ζητατε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 15:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο.Αυτό το ξέρω ,γι'αυτό θά συνδέσω cd player πού νά επαναλαμβάνει τήν ευχή συνεχεια ...

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 17:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν καλή χρονιά φίλοι μου.Πιστεύω ότι η μηχανή είναι μούφα,όμως θα μπορούσε να υπάρξει μόνο και μόνο για να βοιθήσει την δύναμη της πίστης και της θέλησης μας.Ελπίζω να μην αμφισβιτεί κανείς την δύναμη της θέλησης(??)..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 19:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ελπίζω να μην αμφισβιτεί κανείς την δύναμη της θέλησης(??)..


Αναλόγως....

Αν εννοεις με την δύναμη της θέλησης δηλαδή αρχίζω να θέλω κάτι πάρα πολύ, π.χ. ένα playboy... ώχ λάθος...Playstation εννοώ και εκεί που το μελετάω μέρες, ξεκουμπώνομαι από τον καναπέ και πάω και το αγοράζω, ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ...

Αν τώρα εννοείς θέλω ένα playboy...αντε πάλι..playstation και το οραματίζομαι τρελά, το θέλω, το ποθώ ...και ξαφνικα χτυπίσει το κουδόυνι και είναι μια ξανθιά γκόμενα με λαγουδοαυτιά και κρατάει ένα Playstation ...εεε τότε ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ...



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 20:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εννοούσα φυσικά ότι θελω κάτι τόσο πολύ όσο ένα εκκατομύριο ευρώ και "πουφ" περνάει ένα άσπρο σύννεφο και μου τα φέρνει.Απλά λέω ότι π.χ παρατήρησε ένα τυχαίο άνθρωπο στον δρόμο και πίστεψε ότι θα γυρίσει και θα κοιτάξει απευθείας προς τα εσένα..Δολίμασε το και πες μου αν υπάρχει κάποια δύναμη της πίστης σε αυτό..και αν θέλεις επίσης μπορώ να σου πω και άλλους τρόπους για να στο αποδείξω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 23:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορυ ρε αζαχ αλλα τι ακριβως δεν σου καθετε καλα;

το οτι θα χτυπησει το κουδουνι;
το οτι θα ειναι ξανθια;
η οτι θα εχει λαγουδοαυτια;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 09:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σορυ ρε αζαχ αλλα τι ακριβως δεν σου καθετε καλα;

το οτι θα χτυπησει το κουδουνι;
το οτι θα ειναι ξανθια;
η οτι θα εχει λαγουδοαυτια;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ !!!


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 11:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρα σε ολους
Λοιπον το κυκλωμα της συσκευης αυτης δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο αποτελειται απο εναν απλο τελεστικο ενισχυτη τυπου LM 741 η LM 386 μονο που αντι στην εισοδο του αντι για μικροφωνο βαζει καποιος τις δυο πλακες (σχηματιζοντας ενα ειδος πυκνωτη κατα καποιο τροπο) και στην εξοδο του αντι για μεγαφωνακι συνδεεται μια κεραια...
Εντελως παραδοξο κυκλωμα...
Τωρα σχεδια υπαρχουν απειρα για τετοιους ενισχυτες σε περιοδικα σε κιτ στα καταστηματα που πουλουν ηλεκτρονικα εξαρτηματα κ.λ.π
Προσωπικα δεν το εχω κατασκευασει οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη για το αν ειναι μπαρουφα η οχι.
Αλλα τελικα αν λειτουργει με την δυναμη της σκεψης τοτε δεν χρειαζεσαι τετοια συσκευη.
Η δυναμη της πιστης και της σκεψης εντονα σε κατι μπορει να φερει αποτελεσμα απο μονο του... συμφωνειτε; τωρα αν βοηθα ενα ηλεκτρονικο κυκλωμα ενας ενισχυτης ειναι κατι που δεν το γνωριζω.

Εχω καποιες ερωτησεις
Ερωτηση πρωτη: Πιστευετε στην δυναμη της σκεψης; Μπορει καποιος να επηρεασει σε ενα βαθμο με την σκεψη του καποια κατασταση;
Και αν ναι με ποιον τροπο η σκεψη μπορει να το κανει;

Δευτερη ερωτηση: Πιστευετε οτι μπορει να εχουν κατασκευαστει Ψυχοτρονικες συσκευες; η να εχουν προσπαθησει εστω να κατασκευασουν; (Γιατι αν καταλαβα καλα ο Απεριττος εκει θελει να εστιασει και οχι ειδικα στην συσκευη αυτη καθ αυτη).

Τρίτη ερώτηση: Μπορουν συγκεκριμενες ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες, η υποηχοι , υπερηχοι , η σε αλλο φασμα συχνοτητων να επηρεασουν την ανθρωπινη συμπεριφορα;
Πχ. αισθημα δυσφοριας, επιθετικοτητα, τρομος, φοβος, διαταραχες συμπεριφορας κλπ.

Τεταρτη ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να εχουν χρησιμοποιησει τετοιες μεθοδους καποιοι πχ. σε περιπτωσεις βασανιστηριων , ανακρισεων...

Πεμπτη ερωτηση: Ο ανθρωπινος εγκεφαλος λειτουργει σε καποια συχνοτητα; εχει και ηλεκτρικη συμπεριφορα εκτος των αλλων ; το εγκεφαλογραφημα τι μετρα; οι ανθρωποι με επιληψια πχ. σε κατασταση κρισης τι ηλεκτρικη συμπεριφορα εμφανιζει το εγκεφαλογραφημα τους;

θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας, δεν ρωτω γιατι ξερω τις απαντησεις στα παραπανω, αλλα θα ηθελα πολυ να μαθω, αν ισχυει κατι απο ολα αυτα...

Αθανάσιος

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 02:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά να ένα άρθρο που ίσως σας βοηθήσει λίγο..


http://www.e-telescope.gr/gr/cat06/art06_050920.htm
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 07:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα!!!

Θανασοπάνειε γράφεις

quote:
Εχω καποιες ερωτησεις
Ερωτηση πρωτη: Πιστευετε στην δυναμη της σκεψης;

Ναι.

quote:
Μπορει καποιος να επηρεασει σε ενα βαθμο με την σκεψη του καποια κατασταση;

Εάν η σκέψη είναι: "θα πετάξω, θα πετάξω, θα πετάξω" και σλουπ, πηδάω από το πάμπτο, όχι...

Εάν όμως είναι: "είμαι πολύ ωραίος, οι γυναίκες δεν μπορούν να μου αντισταθούν" κλπ και ΙΣΩΣ αυξηθούν οι επιτυχίες μου. Αυτό ονομάζεται "νευρογλωσσικός προγραμματισμός".

quote:
Και αν ναι με ποιον τροπο η σκεψη μπορει να το κανει;

Την επηρεάζει ΣΙΓΟΥΡΑ διαμέσου των ενεργειών μας (που οφείλονται σε σκέψη). ΙΣΩΣ υπάρχει και άλλος τρόπος. Η επιστήμη όμως δεν έχει βρει το κατάλληλο εργαλείο για να τον μελετήσει.

quote:
Δευτερη ερωτηση: Πιστευετε οτι μπορει να εχουν κατασκευαστει Ψυχοτρονικες συσκευες;

Λειτουργικές; όχι.

quote:
η να εχουν προσπαθησει εστω να κατασκευασουν;

Ναι, αλλά δεν δουλεύουν...

quote:
Τρίτη ερώτηση: Μπορουν συγκεκριμενες ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες, η υποηχοι , υπερηχοι , η σε αλλο φασμα συχνοτητων να επηρεασουν την ανθρωπινη συμπεριφορα;

Ναι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι Σοβιετικοί που προσπάθησαν να ψήσουν τους αμερικανους στην πρεσβεία τους στη Μόσχα στη περίοδ του Ψυχρού Πολέμου.

quote:
Τεταρτη ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να εχουν χρησιμοποιησει τετοιες μεθοδους καποιοι πχ. σε περιπτωσεις βασανιστηριων , ανακρισεων...

Ηλεκτρομαγμαγνητικές ακτινοβολίες, υπόηχους κτλ; ΝΑΙ!!!

quote:
Πεμπτη ερωτηση: Ο ανθρωπινος εγκεφαλος λειτουργει σε καποια συχνοτητα;

Ναι.

quote:
εχει και ηλεκτρικη συμπεριφορα εκτος των αλλων ;

Ναι...

quote:
το εγκεφαλογραφημα τι μετρα;

Ηλεκτρική δραστηριότα.

quote:
οι ανθρωποι με επιληψια πχ. σε κατασταση κρισης τι ηλεκτρικη συμπεριφορα εμφανιζει το εγκεφαλογραφημα τους;

Μη κανονική.

Περιμένω τις παρατηρήσεις σου για να συνεχίσουμε την κουβέντα...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 11:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

Κατ αρχην να ευχαριστησω τον φίλο betrex για την πολυ χρησιμη και ενδιαφερουσα παραπομπη που μας παρεθεσε....
Θα ηθελα να την διαβασω προσεκτικα πριν κανω καποια τοποθετηση και θα ελεγα να κανουμε το ιδιο
και οσοι απο τους υπολοιπους παρακολουθουμε αυτο το θεμα για να κανουμε καποια σχολια πανω στα γραφομενα περι ψυχοτρονικων συσκευων.

Ας απαντησω, μετα τον φιλο dim kar, στον ευατο μου, σχετικα με την ερωτηση που εκανα για τον αν ο εγκεφαλος εχει και ηλεκτρικη συμπεριφορα και τι ακριβως μετρα ενα εγκεφαλογραφημα.
Με μια συντομη αναζητηση στο διαδικτυο βρηκα ενα αποσπασμα απο τα χιλιαδες που υπαρχουν σχετικα με το θεμα:

quote:
Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ
Γενικά ο εγκέφαλός μας, ανάλογα με τη λειτουργία του εκπέμπει ηλεκτρομαγνητικά κύματα σε διαφορετικές συχνότητες. Τα κύματα αυτά που καταγράφονται με ένα εγκεφαλογράφημα είναι γνωστά ως:
· κύματα "βήτα" που παράγονται όταν είμαστε σε εγρήγορση ή ένταση γενικότερα (συχνότητας από 13 μέχρι 60 Hz), - κύματα "άλφα" που παράγονται όταν είμαστε σε κατάσταση φυσικής και νοητικής χαλάρωσης, ενώ ταυτόχρονα έχουμε συνείδηση του περιβάλλοντός μας (7-13 Hz), - κύματα "θήτα" που παράγονται όταν βρισκόμαστε σε κατάσταση υπνηλίας (4-7 Hz) και - κύματα "δέλτα" που παράγονται όταν βρισκόμαστε σε βαθύ ύπνο (0,1-4 Hz).
Οι επιστήμονες σήμερα υποστηρίζουν ότι ο άνθρωπος παρουσιάζει μεγαλύτερη δυνατότητα μάθησης και αφομοίωσης της πληροφορίας, όντας σε κατάσταση "άλφα". Την περισσότερη όμως ώρα μας σε κατάσταση εγρήγορσης, την περνάμε σε κατάσταση "βήτα"! Για να βρεθεί κάποιος στην κατάσταση "άλφα" πρέπει να το προκαλέσει με διάφορες τεχνικές, στις οποίες περιλαμβάνονται ο διαλογισμός ή οι ασκήσεις χαλάρωσης. Μελετώντας εγκεφαλογραφήματα και άλλες διαγνωστικές μεθόδους, οι επιστήμονες έχουν καταφέρει να εντοπίσουν κάποιες χημικές ουσίες που εκλύονται απ' τον εγκέφαλο όταν βρίσκεται σε κατάσταση "άλφα" και οι οποίες συμβάλλουν στην αύξηση της μαθησιακής ικανότητας. Σ' αυτή την "βελτιωμένη" κατάσταση βρίσκει ευκαιρία να εκφραστεί καλύτερα το δεξί μας ημισφαίριο, να οραματιστεί, να συνθέσει, να αισθανθεί ή να παράγει καλό χιούμορ.

Εν ολιγης ο ανθρωπινος εγκεφαλος παρουσιαζει εκτος της ηλεκτρικης συμπεριφορας και ηλεκτρομαγνητικη, ενδιαφερον, (θα τολμησω να πω εδω οτι ειναι κατα καποιο τροπο ο εγκεφαλος μας,θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι ενας "ταλαντωτης" παρα παρα πολυ χαμηλων συχνοτητων με φασμα απο 0.1 HZ εως 64 HZ)συμφωνειτε κατα κάποιο τρόπο;.
Η ¨εκπομπη του ¨, μεταβαλλεται, αναλογως της συνειδησιακης καταστασης που βρισκομαστε , συμφωνα με το κειμενο που παρεθεσα, αν κανω καπου λαθος η υπαρχει καποια αλλη αποψη παρακαλω με χαρα να την διαβασω πριν συνεχισουμε.
Καλο θα ηταν να υπηρχε μια επιστημονικη αποψη (πχ. καποιος γιατρος να μας το επιβεβαιωσει αυτο), αλλα νομιζω οτι ειναι γενικα αποδεκτο οτι ο εγκεφαλος λειτουργει σε καποιες συχνοτητες...
θα περιμενω και αλλες αποψεις αλλα προς το παρον ας παρουμε τις απαντησεις του dim kar:


quote:

Εάν η σκέψη είναι: "θα πετάξω, θα πετάξω, θα πετάξω" και σλουπ, πηδάω από το πεμπτο, όχι...

Εάν όμως είναι: "είμαι πολύ ωραίος, οι γυναίκες δεν μπορούν να μου αντισταθούν" κλπ και ΙΣΩΣ αυξηθούν οι επιτυχίες μου. Αυτό ονομάζεται "νευρογλωσσικός προγραμματισμός".



Αρα υπαρχει κατι που ονομαζεις νευρογλωσσικος προγραμματισμος... Πολυ ενδιαφερον!!
Σχετικα με το θα πεταξω εχω μια ερωτηση...
Εχω διαβασει για ανθρωπους κυριως μοναχους οχι απαραιτητα χριστιανους αλλα και αλλων δογματων πχ. βουδιστες οπου μετα απο βαθυ διαλογισμο - προσευχη , εχουν ανυψωθει μερικα εκατοστα απο το εδαφος.
Ισχύει αυτο; η ειναι μπαρουφα; κι αν ισχυει οφειλεται στην βαθια πιστη ενος ανθρωπου σε κατι;
Οφειλεται ισως στην συνηδεισιακη κατασταση στην οποια εχουν περιελθει κατα την προσευχη - διαλογισμο;
Υπαρχει καποια αληθεια σε αυτο;


quote:
Την επηρεάζει ΣΙΓΟΥΡΑ διαμέσου των ενεργειών μας (που οφείλονται σε σκέψη). ΙΣΩΣ υπάρχει και άλλος τρόπος. Η επιστήμη όμως δεν έχει βρει το κατάλληλο εργαλείο για να τον μελετήσει.



Δεκτον και απο εμενα οπωσδηποτε την επηρεαζει μεσω των ενεργειων του ατομου αλλωστε οι αρχαιοι παπουδες μας ειχαν πει (συν Αθηνα και χειρα κινει), αλλα δεκτον και στο ΙΣΩΣ να υπαρχει και αλλος τροπος μιας και δεν εχει βρεθει το καταλληλο εργαλειο για να το μελετησουμε...
Υπαρχει καποιος αλλος να μας πει αν εχει γινει καποια σοβαρη μελετη πανω στο πως ενεργει η σκεψη;
Οποτε οπως αναφερεις φιλε dim kar μπορει να υπαρχει και αλλος τροπος που η σκεψη επηρεαζει τα πραγματα....

quote:
Λειτουργικές; όχι. Ναι, αλλά δεν δουλεύουν...



Θα ηθελα να με παραπεμψεις αν μπορεις σε καποια πηγη - βιβλιογραφια που να στηριζει την αποψη αυτη,υπαρξαν δηλαδη προσπαθειες να κατασκευασουν τετοιες συσκευες και αποτυχαν;


quote:
Ναι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι Σοβιετικοί που προσπάθησαν να ψήσουν τους αμερικανους στην πρεσβεία τους στη Μόσχα στη περίοδ του Ψυχρού Πολέμου.


Τελικα δεν λειτουργησε; παντως ενδιαφερον εχει οτι προσπαθησαν - δαπανησαν χρηματα (φανταζομαι αρκετα) για να επιτυχουν καποιο αποτελεσμα μεσω τετοιων συσκευων....
Αρα σημαινει οτι θα ειχαν εστω καποια μικρα αποτελεσματα καπου αλλου σε μικροτερη ισως κλιμακα; πριν επιχειρησουν κατι τοσο μεγαλης εκτασης σε μια Πρεσβεια...
Λογικο δεν ειναι;
Φανταζομαι οτι καπου θα πειραματιστηκαν πιο πριν...
Αφελες μου φαινεται να ξεκινησαν απ ευθειας με την πρεσβεια των ΗΠΑ.
Σε ολα τα ¨οπλα¨ υπαρχει μια περιοδος δοκιμων πρωτα ετσι δεν ειναι;
Τωρα η αποτυχια δεν ειναι απαραιτητα και μονιμη, πολλοι τσακιστηκαν πριν πεταξουν με αεροπλανο.... δοκιμαζοντας πτητικες συσκευες...
Και βεβαια μιλαμε για καποιες δεκαετιες πισω (Ψυχρος Πολεμος)...
Το αλμα που εχουν κανει τα ηλεκτρονικα σημερα δεν χρειαζεται να το πω εγω το βλεπετε μονοι σας....

quote:
Ηλεκτρομαγμαγνητικές ακτινοβολίες, υπόηχους κτλ; ΝΑΙ!!!

!!! Θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για αυτο !!! οταν βρεις χρονο....dim kar

Τωρα θα ηθελα να ρωτησω το εξης...
Υπαρχει περιπτωση καποια συχνοτητα - ταλαντωση , να μπορει να επηρεαζει τον ανθρωπινο εγκεφαλο ωστε αυτος να αλλαζει συνηδεισιακη κατασταση;
Δηλαδη απο την περιοχη 13 - 60 ΗΖ σε 7 - 13HZ η 4-7 ΗΖ;
Πχ να τον βοηθα να πεφτει ευκολοτερα σε χαλαρωση; διαλογισμο ισως;
Οι βουδιστες μοναχοι οταν προφερουν το ΟΜ τι ακριβως κανουν;

Και μια δευτερη ερωτηση:
Μπορουν ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες να μεταλλαξουν ανθρωπινα κυταρα; και κυριως εγκεφαλικα ; (πχ.καρκινος).
Υπαρχει περιπτωση ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες να επηρεαζουν τις χημικες εκκρισεις του ανθρωπινου εγκεφαλου;

Καλημερα καιπεριμενω και αλλους φιλους να τοποθετηθουν...


Αθανάσιος

Πάνειος

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 14:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
If you think that there is no scientific basis for any of this, you are not current in cutting-edge physics (which is in turn billions of years behind the Universe itself). The work of Myron Evans in O(3) Electrodynamics, Sach's Unified Field Theory, and Michael Leyton's work in higher dimensional symmetry, among others, give plenty of theoretical basis for these devices to function...

When author G. Harry Stine chose to include the Wishing Machine in his On the Frontiers of Science (New York: Simon & Schuster, 1985), he claimed to be very hesitant–due in part to the machine's inexplicable effectiveness. The Wishing machine consists of an audio amplifier with two parallel copper plates attached to the input terminals and an antenna attached to the output terminals. The user places a wish in the form of text, image and/or diorama between the plates and keeps the machine on until the wish comes true, usually within a week or two.

To properly use The Psychotronic Wishing Machine ™ , one places a wish (in the form of text, representative image and/or a diorama consisting of small objects) on the metal plate, flips the switch and waits. That's all you do–no complicated dial settings. The metal plate serves as a capacitor, ultimately charging the outer ether with the contents informing its amplified signal.


<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 14:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Radionics was first discovered a century ago by several pioneers in the field of subtle energy medicine. It is a technology that involves conscious human interaction with subtle energy fields. This technology allows the operator to project at any distance energy (life force) and consciously and precisely direct intent (trends). Radionics can be used to project energy and specific intent (trends) to oneself and others. The Psychotronic Wishing Machine ™ is therefore an extremely powerful metaphysical tool in the hands of its operator.

Using The Psychotronic Wishing Machine ™ conscious projection of intent is possible and causal engineering ,the manifestation of ones intent occurs. Because everything that exists in the material universe resonates at a specific frequency it is possible through the use of The Psychotronic Wishing Machine ™ to define and locate a particular required frequency (rate) of the desired effect and utilise it in the radionic procedure. The Psychotronic Wishing Machine ™ can also be autotuned to the frequency (rate) of the specific target ,ie the recipient of the desired energies, and by creating an ethereal structural link in the microcosm of The Psychotronic Wishing Machine ™ we affect the structure of the macrocosmic universe, ie the material world as we know it.

The science of radionics explains in a rational and scientific fashion how unexplained phenomena like magick, prayer ,distant healing and other shamanistic practices can often miraculously break recognised natural laws.

The technology of Radionics can be explained as a direct consequence of the characteristics of life force, its transfer at any distance by way of structural links and its negative entropy!

The Psychotronic Wishing Machine ™ allows a connection to occur in the causal plane between the wish of the operator and the manifestation of that wish in the material universe. Since both links exist in the same location (the device), a subtle connection is created between trend and target. With this connection between trend and target achieved, the scalar energy will define the outcome of the procedure.

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 16:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα θα ηθελα να ρωτησω το εξης...
Υπαρχει περιπτωση καποια συχνοτητα - ταλαντωση , να μπορει να επηρεαζει τον ανθρωπινο εγκεφαλο ωστε αυτος να αλλαζει συνηδεισιακη κατασταση;
Δηλαδη απο την περιοχη 13 - 60 ΗΖ σε 7 - 13HZ η 4-7 ΗΖ;
Πχ να τον βοηθα να πεφτει ευκολοτερα σε χαλαρωση; διαλογισμο ισως;
Οι βουδιστες μοναχοι οταν προφερουν το ΟΜ τι ακριβως κανουν;

Φίλε μου πάνειε θα σε παραπέμψω ξανά σε ένα link για να δεις ότι είναι πολύ παλιά η ιδέα του ότι ο εγκέφαλος επηρεάζεται μέσα σε κάποιες συχνότητες...

http://www.astralinsight.com/GR/atlac.html
(Διάβασε το μην το θεωρήσεις άσχετο απευθείας)

Ένα άλλο παράδειγμα για τις συχνότητες είναι το εξής:κάποια ζώα όπως η γάτα ζουν και επιβιώνουν μέσω συχνοτήτων.Για παράδειγμα έχεις δει ποτέ μια γάτα να κάθεται και να κοιτάει στο πουθενά ή μέσα σε ένα τοίχο και ξαφνικά μετά από δυο λεπτά να σου φέρει ένα ποντίκι(??).Αν έχεις γάτα πιθανόν και να το έχεις δει.Η θεωρία περί της έκτης αίσθησης του σκύλου βασίζεται και αυτή σε συχνότητες που πιάνει ο σκύλος και δεν πιάνουμε εμείς..Δηλαδή τα ζώα μπορούν να πιάσουν όλες αυτές τις συχνότητες μέσου του μουστακιού τους..Και όταν λέω όλες εννοώ την συχνότητα για το φαΐ τους,την συχνότητα για τα αισθάματά τους,την συχνότητα για την αναπαραγωγή τους και άλλα πολλά.Υπάρχει μέχρι και η συχνότητα για τον θάνατο ή για το νερό η για το σκοτάδι..

Και δω στέκομαι μερικές φορές και αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχουν αυτές οι συχνότητες ποιο είναι το δικό μας σύστημα για να τις αντιλαμβανόμαστε και αν τις αντιλαμβανόμαστε τότε σίγουρα θα μας επηρεάζουν,δηλαδή σκέψου να πιάσεις την συχνότητα της δυστυχίας θα είσαι δυστυχισμένος μέχρι να επηρεαστείς από κάποια άλλη συχνότητα π.χ της χαράς.

Άρα αν κάποιος ανακάλυπτε ποια ακριβώς είναι η κάθε συχνότητα θα μπορούσε να κατασκευάσει μια μηχανή και να μας ελέγχει??Τι λέτε θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy