ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΣΧΕΔΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 15:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σήμερα μου ήρθε η ιδέα....
έχετε παρατηρήσει τις ειρωνίες της τύχης λίγο πριν γίνει το κακό???
τις συμπώσεις...ή τον αν ειχα κάνει αυτό τώρα δεν θα...???
σαν ένα σχέδιο που δημιουργήθηκε χρόνια πριν ή και πριν δεύτερόλεπτα... δεν είναι παράξενο??...
μετά θα σας αναφέρω παραδήγματα...

nekrothaftis

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 18:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ Η ΟΧΙ ΚΑΘΩΣ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΣΟ ΣΕ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ Η ΜΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ .
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ
ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 04:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άκου παράδειγμα


είχα πάει στο χωριό... στο σπίτι ενός θείου μου....
εκεί ήταν και η ξαδέρφη μου.. με το μωρό της και τον άντρα της...

9:45 η ώρα... η ξαδέρφη μου είχε φαγωθή να φύγει.. εμείς της λέγαμε κάτσε ένα 15λ ακόμα... τίποτα αυτή...

φεύγει... μπαίνουνε στο αμάξι όλη η οικογένεια και ξεκεινάνε...
και για πρώτη φορά... η ξαδέρφη μου ήθελε να πάει σπίτι της από άλλο δρομο από τον συνηθυσμένο.. πιό μακρί...

10:00 ακριβώς τρακάρανε με ένα μεθυσμένο.. και πέθανε μία μικρή ψυχή... το μωρό τους...

2 ευκερίες είχε για να σωθεί το μωρό της... ο θεός τις είχε δώσει... 2 και τις έχασε μέσα από τα χέρια τις...
τώρα αυτό το σκεύτομαι... ή 2 ευκερίες ήταν από το θεό... ή ο διάολος της έκανε παιχνίδια???

εγώ...το κουφό της υπόθεσης μία μέρα... καθόμουνα με τους φίλους μου και λέγαμε για νεκρούς... πετάγομαι εγώ τότε και λέω... εγώ δεν έχω δει νεκρό ποτέ... θα ήθελα όμως να δω!!! τι το ήθελα... νά'σου μπροστά μου γίνετε ένα τρακάρισμα τρομερό...
και τότε μια ευχή μου δυστυχώς πραγματοποιήθηκε... είδα νεκρό άντρα... καβαλάρη μηχανής διαμελησμένο... φρικτό θέαμα...

λες και ο χάρος ήταν εκεί σε αυτό το σημείο... τι γίνετε??

Edited by - _Nekrothaftis_ on 21/03/2007 04:16:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 04:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ποιός ο λόγος να μας παίζει παιχνίδια ο διάβολος, ε; Και γιατί να τον αφήνει ο θεός να το κάνει; Άραγε ο θεός που είναι, μαζί μας ή την έχει κάνει για διακοπές στα βάθη του σύμπαντος; Αυτά για τον τίτλο.

Πάντως σχετικά με την συγχρονικότητα, αν κατάλαβα καλά σε αυτό μάλλον αναφέρεσαι, _Nekrothaftis_, ο μεγάλος Ελβετός ψυχολόγος Κάρλ Γιούνγ όχι απλώς την έχει μελετήσει κατα κόρον αλλά την έχει ανακαλύψει κιόλας. Όχι ότι το φαινόμενο δεν έχει αμφισβητηθεί από τους σκεπτικιστές.

Απλά νομίζω ότι πρέπει να πάμε κατά Γιούνγ για να δούμε αν το φαινόμενο έχει βάση.

quote:
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ
ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.

Open Mind, με βρίσκεις σύμφωνο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 04:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ένα άλλο... ήτανε κάποιος με αυτοκίνητο και λέει στον άλλον μπες μέσα θα σε πάω εγώ στο σπίτι... και λέει ο άλλος όχι θα πάω με λεωφορείο.... και ξέρετε κάτι?? πολύ καλά έκανε... γιατί?? γιατί στο δρόμο ο τύπος με το αυτοκήνητο τράκαρε... ο ίδιος δεν έπαθε τίποτα!!! η θέση του συνοδηγού όμως έπαθε τα τέρατα...

σκευτήτε τι θα ήταν τώρα ο άλλος αν δεχόταν να μπει στο αμάξι???

νεκροθάφτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 04:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξέρω αν είναι η συγχρωνικότητα..
εγώ λέω για αυτά τα σχέδια...
είναι περίεργα τέτοιες στιγμές νομίζω ότι διάβολος και θεός είναι ένα... μια διπροσωπία!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 04:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάρτε άλλο παράδειγμα.. για να καταλάβεται... όταν στο σπίτι τσακώνεστε... ο διάβολος είναι εκεί{αρνητηκή ενέργεια} και κανονίζει ποιός θα χτυπήσει και ποιός θα την πληρώσει....
έχετε παρατηρήσει πόσο εύκολα μπορεί να σπάσει κάτι... ?σαν μαγικά??


έστω να μην τσακωθήτε.. απλά κάποιος να σας μελητήσει άσχημα!!!
ένα ποτήρι σε κάτι τέτοιες στιγμές... ή ένας καθρέπτης... μπορείνα σπάσει με το άγγιγμα ενώς δαχτύλου ή και μόνο του!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 04:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ μπορώ να πω ότι την έχω γλιτώσει αρκετές φορές από αυτά τα σχέδια
πχ
κάποτε μου είχε σκάσει το λάστιχο.. και έπρεπε να κάνω πέρα... και μες στο χιόνι άρχησα να φουσκώνω λάστιχα βρίζοντας... και μετά απο δεύτερα γίνετε κάτι το απίστευτο.... μόλις ο θεός με γλίτωσε από μία ατέλειωτη καραμπόλα.. εξετίας του πάγο... και ενός βλάκα που έτρεχε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 08:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ _Nekrothaftis_, ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες!

Ομολογώ ότι, διαβάζοντας τα μηνύματα που γράφτηκαν, μου ήρθε στο νου η ταινία "Βλέπω τον θάνατο σου".
Και τα 3 μέρη της.
Η λογική στην οποία είναι βασισμένη η όλη ταινία είναι ότι ακόμη κι αν ξεφύγουμε από τον θάνατο κατά τύχη, θα έρθει να μας βρει ακόμη κι αν πάμε να κρυφτούμε στου βοδιού το κέρατο!

Θα συμφωνήσω με τους Open Mind & A. Kircher για το πεπρωμένο μας.
Ορισμένες φορές νιώθεις πως ναι μεν μπορείς να επέμβεις στη μοίρα σου και στην ζωή σου αλλά κάποια στιγμή βλέπεις πως αυτό που επεμβαίνει δεν είσαι εσύ αλλά κάτι το ανώτερο.
Πέρα απ' αυτό, όταν γλιτώσεις παρά τρίχα από τον θάνατο σίγουρα θα σοκάρεσαι.
Ίσως να αρχίσεις να βλέπεις την ζωή σου, τους ανθρώπους, τον εαυτό σου και την καθημερινότητα μέσα από ένα άλλο πρίσμα.
Σε κάποια θα δώσεις μεγαλύτερη βαρύτητα απ' ό,τι πριν και σε κάποια άλλη μικρότερη.
Με άλλα λόγια, θα επαναπροσδιορίσεις για τις ισορροπίες που έχεις επιλέξει να υπάρχουν στην ζωή σου.

Δεν θα έλεγα ότι αυτό που επεμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις είναι ο Διάβολος, δεν πιστεύω σ' αυτόν.
Θα έλεγα απλά ότι μια τέτοια εμπειρία είναι το μέρος ενός σχεδίου το οποίο έχει να μας διδάξει πάρα πολλά πράγματα.
Και ταυτόχρονα μας θυμίζει άλλα που έχουμε ξεχάσει...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 10:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν ημουν γυρω στα 13 μου γινοταν στον τοπο που κατοικουσα ο τερματισμος του ραλυ γενικης αεροποριας.Λογω του οτι ο πατερας μου ηταν ενεργος χειριστης της αερολεσχης ειχα επαφες με ανθρωπους και θελοντας να κανω και τον μαγκα σε ενα φιλο του ειπα να κανουμε πτηση εθισμου με καποιο απο τα αεροπλανα πουειχαν ερθει απο αλλη πολη.Τηνστιγμη που παμε να μπουμε ερχεται ο αντιπροεδρος της αερολεσχης μας και μας λεει οτι θα ανεβει αυτος με την γυναικα καιτην κορη του και μετα να ανεβουμε εμεις.Το αεροπλανο δεν προλαβε να παρει 20μετρα υψος και επεσε με αποτελεσμα να τραυματιστουν ολοι πλην του πιλοτου αρκετα χωρις ομως να κινδυνευει η ζωη τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 17:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ρε Dying_Incubus με κατάλαβες... αυτό είδα και με ήρθε η ιδέα....

δεν ξέρω ίσως είναι ο διάβολος...?
ίσως η μοίρα... ίσως αρνητική ενέργεια που βρέθηκε σε αυτό το σημείο..
αν μπορεί να σπάσει ένα ποτήρι χωρίς να το αγγίξεις ... σκευτήτε ένα δρόμο φορτισμένο με αρνητική ενέργεια, ένα αυτοκίνητο εύκολα θα ξέφευγε από την πορεία του... χωρίς καμία αιτία!!!

σκευτητε το πέταλο του μαλιακού... εκείνο το καταραμένο μέρος που μέσα σε ένα μήνα γίναν απανοτά ατυχήματα....
σκευτήτε το σάμινα... που όταν τράκαρε στον βράχο έκανε μία ρωγμή ακύνδινη πάνω από το νερό...
και μετά από λίγο μία άλλη κάτω από το νερό... που έκοψε το ρεύμα και τα στεγανά δεν μπορούσαν να κλείσουν...

σαν όλα να γίνονται για κάποιο λόγο...!!! σαν μία σειρά απο ενέργειες που της κάνει ένα αόρατο χέρι!!!
όταν γίνετε το κακό δεν βλέπετε μία μαυρίλα να πλακώνει το μέρος???

είναι σαν αυτή η ανώτερη δύναμη που λες να μας δουλεύει... κανονικά και εμείς είμαστε τα πιόνια της...

antios...

je suis fossoyeur...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 17:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File Nekrothafti geia sou kai apo mena.Poli endiaferon to thema pou anoixes.Se simbouleuo an thes na deis kai esi to video pou parethese o PaNo sto topic 12-strand DNA activation.sti selida 53 i 54 pros tis teleutaies pantos.to exei katebasei kai sto google,opou ekei tha to deis me ena aplo klik.Nomizo oti tha se endiaferei,kai sxetizetai me to topic sou.Ektos an to exeis idi deiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 19:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,καλησπέρα.
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα...και πράγματι μου θύμησε και εμένα την τριλογία του "Βλέπω τον θάνατό σου". Ακούστε τί έγινε στην εταιρεία που εργάζομαι πρίν λίγες μέρες. Υπάρχει λοιπόν ένας διάδρομος από τον οποίο περνάνε άνθρωποι και εμπορεύματα. Τα γραφεία μας χωρίζονται από αυτό τον διάδρομο από μία μεγάλη τζαμαρία που έχει αρκετά χοντρό τζάμι. Στον διάδρομο υπάρχει ένα τραπεζάκι,στο οποίο ένας υπάλληλος κάθε πρωί,κάνει παραλαβή εμπορευμάτων,και όσα τσεκάρει τα στοιβάζει κολλητά στην τζαμαρία,ακριβώς πίσω από το γραφείο της κοπέλας που έχουμε για γραμματεία.Η κοπέλα έρχεται ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ στις 9 το πρωί ακριβώς! Εκείνο το πρωί είχε αργήσει λίγο και αυτό έγινε για πρώτη φορά όσο την ξέρω. Μόλις την είδα να έρχεται, πήγα και την ρώτησα τί έγινε και άργησε. Ημασταν όρθιοι λίγο πιο πέρα από το γραφείο της. Μου είπε πως το αυτοκίνητό της είχε "μουλαρώσει" για 10 λεπτά και δεν ξεκίναγε... Μέχρι να τελειώσει την φράση της, ακούμε έναν τρομακτικό θόρυβο,και βλέπουμε την τζαμαρία να καταρρέει και να σπάει σε μεγάλα κοφτερά κομμάτια γυαλιού,τα οποία έπεσαν επάνω στο γραφείο της! Αν δεν είχε μουλαρώσει το αυτοκίνητο,και δεν της είχα πιάσει την κουβέντα... τώρα αυτή η κοπέλα δεν θα υπήρχε...
Σημειωτέον, η τζαμαρία έσπασε, επειδή "έσκασε" επάνω της ένα χάρτινο κουτάκι το πολύ 250 γραμμαρίων! Κάθε μέρα πέταγαν επάνω της πολύ μεγαλύτερα κουτιά και δεν είχε πάθει τίποτα!
Είναι τώρα να μην πιστευεις ότι κάτι μπορεί να συμβαίνει???

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 02:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες τρομερά αυτά τα περιστατικά!

Φίλε Σταμάτη με έκανες πραγματικά και ανατρίχιασα!

Για την συγχρονικότητα που έλεγα διαβάστε αυτό το άρθρο εδώ, εξηγεί κάποια πράγματα.
http://www.skepdic.gr/Entries/Sigma/synchronikotita.htm

Και να πω πως πιστεύω και εγώ, όπως έγραψε και ο Dying Incubus, πως υπάρχει κάποιο σχέδιο στη ζωή. Άλλοι το λένε πεπρωμένο, άλλοι κάρμα, άλλοι απλή τύχη πάντως ζούμε και κινούμαστε μέσα και με βάση αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 02:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπάρχει και η άλλη λύση.. ότι ο καθένας μας έχει έναν άγγελο που μας προστατεύει από τα σχέδια των δαιμόνων...

ε λιπόν δεν περίμενα να έχει τόσο ενδιαφέρων...

όλοι ξέρετε το βιβλίο ο αλχημιστής???
του πάολο κοέλο???
λιπόν σε κάπιο σημείο που το αγόρι μιλάει με την καρδιά του ...εκείνη του λέει γιατι τους κυνδύνους που εκείνη τον γλίτωσε...

"του υπενθύμησε ότι μία μέρα που είχε αισθανθεί αδιάθετος στη μέση της πεδιάδας, είχε κάνει εμετό και μετά τον είχε πάρει ο ύπνος για λίγο: λίγο πιο πέρα στέκονταν 2 ληστές που ειχαν σχεδιάσει να του κλέψουν τα πρόβατα και να τον δολοφωνήσουν... επειδή όμως το αγόρι αργούσε να εμφανιστεί, έγβαλαν το συμπέρασμα ότι είχε πάρει άλλο δρόμο....κι εφυγαν..." και έτσι σύμφωνα με το συμπέρασμα του πάολο κοέλου ή καρδιά τον γλίτωσε...!!!

πρέπει να εμπιστευόμαστε την μοίρα... το σχέδιο της ζωής μας... την καρδιά μας.. τους αγγελούς μας ... άμα είναι να μην πεθάνεις δεν θα πεθάνεις ...


εμένα μικρός έπεζα στο δωμάτιό μου... με μία μπάλα... λιπόν που λέτε μου φεύγει η μπάλα εκτός δωματίου.. βγένω και εγώ... πάω να την πιάσω... και ακούω ένα θόρυβο... ξάφνου πεύτει όλος ο σοβάς του δωματίου από το ταβάνι... κάτι κομάτια που άμα πεύτανε στο κεφάλι μου τωρα θα είχα διάσηση... την γλίτωσα... είχα σοκαριστεί εκείνη την ημέρα το θυμάμε και γελάω αχ...
επείσης ο πατέρας μου είναι πολύ γκαντεμης... έβρισε την γειτόνησα.. την επόμενη μέρα της είχε κοκκινήσει το μάτι...

έβρισε τον αδερφό του{η μάνα μου μάλιστα εκείνη την ημέρα του είχε πεί να μην μιλάει έστι γιατι ο αδερφός του είναι σε ταξίδι και οδηγάει}... την επομένη μάθαμε ότι τράκαρε... περιτό να πω ότι δεν έβρεχε... δεν έτρεχε... είναι άριστος οδηγός... παρόλα αυτά έχασε τον έλενχο του αυτοκινήτου του... έπεσε σε χαράδρα κάνοντας κανα 2 τούμπες στον αέρα... και βγήκε από εκεί μέσα χωρίς γρατζουνιά... ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ...
λες και ο πατέρας μου τους είχε φτιάξει ένα σχέδιο για τον καθένα....

τζιιιζ μακριά δαγκώνει... άρε πατέρα

ο νεκροθάφτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 02:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πράγματι κιρσερ.. τώρα που διάβασα για την συχρωνηκότα βρίσκω νόημα...ταιριάζει.. είναι πολύ μπερδεμένο το θέμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 08:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε _Nekrothaftis_, δε μπορώ να αποδώσω τα - ομολογουμένως τραγικά - γεγονότα που μας συμβαίνουν, στον Διάβολο.
Αν γινόταν αυτό, θα έπρεπε να αναζητήσουμε όλους εκείνους τους πιθανούς λόγους για τους οποίους ο Θεός θα επέτρεπε την παρέμβαση του.
Τι είναι αυτό πχ που επιτρέπει στον Διάβολο να βυθίσει ένα Σάμινα και τον αποτρέπει να γκρεμίσει πχ το σπίτι μου?

quote:
ίσως η μοίρα... ίσως αρνητική ενέργεια που βρέθηκε σε αυτό το σημείο..
αν μπορεί να σπάσει ένα ποτήρι χωρίς να το αγγίξεις ... σκευτήτε ένα δρόμο φορτισμένο με αρνητική ενέργεια, ένα αυτοκίνητο εύκολα θα ξέφευγε από την πορεία του... χωρίς καμία αιτία!!!

Εάν υπάρχει συσσωρευμένη αρνητική ενέργεια σε ένα χώρο ή σε κάποιο μέρος, θα πρέπει να αναζητήσουμε την αιτία δημιουργία της.
Κι αυτή δεν θα μπορούσε να είναι άλλη από τον ίδιο τον άνθρωπο.
Αν για παράδειγμα μου τύχαινε εμένα να σπάσω ένα ποτήρι με το που το άγγιζα θα μπορούσα να σκεφτώ 1002 εξηγήσεις.
Από το γεγονός ότι μπορεί να άσκησα μεγαλύτερη δύναμη απ' ό,τι νόμισα, ότι πρόκειται απλά για μια σύμπτωση, ότι το ποτήρι ήταν ήδη ραγισμένο ή ότι ήμουν σε μια μεγάλη συναισθηματική φόρτιση.

Τώρα για αυτό που είπες για τον πατέρα σου, που να δεις τι γίνεται αν εγώ μελετήσω κάτι...
Χεχε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 10:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας κι από μένα.

quote:
υπάρχει και η άλλη λύση.. ότι ο καθένας μας έχει έναν άγγελο που μας προστατεύει από τα σχέδια των δαιμόνων...

Nekrothaftis αυτό, τον τελευταίο χρόνο έχω αρχίσει να το πιστεύω κι εγώ από προσωπικά γεγονότα που δεν θα ήθελα να αναφέρω. Παρόλο που δεν πιστεύω ιδιαίτερα σε τέτοιου είδους θεωρίες, ωστόσο πολλοί δικοί μου άνθρωποι μου έλεγαν πάντα ότι έχω ένα φύλακα άγγελο. Συνήθως το προσπέρναγα ασχολίαστο αλλά τελευταία το διαπιστώνω συνεχώς. Έχω γλιτώσει από πολύ δυσάρεστες καταστάσεις πάντα εκεί που έλεγα πως δεν θα τη βγάλω καθαρή.

Όσον αφορά κάποια δυσάρεστα γεγονότα, πίστεύω κι εγώ στη ν αρνητική ενέργεια μιας περιοχής ή ενός χώρου (αν και δεν πιστεύω στο μάτι )

Από την άλλη έχετε σκεφτεί πόσες πιθανότητες υπάρχουν να συμβεί κάτι (καλό ή κακό) αξιοπερίεργο ή όχι και τελικά ποιο ποσοστό από αυτές τις πιθανότητες βγαίνει? Οι πράξεις μάς και η εξέλιξη αυτών και πολλών ακόμα αστάθμητων παραγόντων συνδυασμένες με την καλή ή κακή ενέργεια που κουβαλάμε ή που υπάρχει συντελούν στο αποτέλεσμα των γεγονότων. Κάποια από αυτά τα γεγονότα είναι ασιοσημείωτα αλλά τα περισσότερα προσπερνάνε απαρατήρητα.
Πολλές φορές έχω σκεφτεί πως μια στιγμιαία αλλαγή ακόμα και μιας συνηθισμένης κίνησής μου θα μπορούσε να αλλάξει πολλά στη ζωή μου. Για παράδειγμα αν σκεφτόμουν να κάνω μία επιπλέον υποχρέωση που θα είχα θα έπερνα άλλο δρόμο , θα μπορούσα να συναντήσω κάποιον, να μάθαινα κάτι πολύ σημαντικό ή να γνώριζα κάποιον που να μου άλλαζε πολλά στη συνέχεια την πορεία της ζωής μου κλπ, κλπ.

Τέλος πάντων, για να μην σας κουράζω εγώ πιστεύω πως υπάρχει ένας συνδυασμός όλων των παραπάνω απλά δεν πρέπει όλα να τα απόδίδουμε μόνο σε μία αιτία. Μπορεί οι φορές που γλιτώνουμε από κάτι κακό ενώ δεν υπήρχαν αρχικά αρκετές πιθανότητες να μην αποδίδεται πάντα σε ένα αγγελικό "χέρι", και το ανάποδο. Απλά συμβαίνει αλλά είναι εντυπωσιακό.
Είναι όμορφο πάντως να αισθάνεσαι πως μια ανώτερη δύναμη σε προστατεύει. Ακόμα και αν δεν αληθεύει δεν είναι ανάγκη να το απορίπτουμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 10:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για δείτε λίγο αυτό. έχει πλάκα


http://www.clickhere.gr/content/fun/whatnow.wmv


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 10:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ σκεύτικα και κάτι άλλο ότι αγγελούδια θεοί διάβολοι και δαίμωνες ...τσακώνονται για το ποιός θα σε πρωτοπάρει ή για το ποιός θα σε πρωτοπροστατέψει αντίθετα....

μία αρνητική ενέργεια μπορεί να γίνει ως εξής... πχ...
σε ένα χωριό κάπου στην βέροια.. ένα αγόρι πέθανε στον δρόμο με την μηχανή... η μάνα του καταράστηκε αυτό το μέρος.. με αποτέλεσμα να σκωτόνεται ένα παιδί κάθε χρόνο σε αυτό το σημείο... αυτό είναι αλήθεια... έχουν πάει και παπάδες να ξορκησουν την παλιόγρια!!!

είναι ψιλο κουβάρι ...δεν έχουμε στοιχεία για το ποιός το κάνει... αλλά το θέμα είναι όλη αυτή η διαδικασία που γίνετε πριν το κακό... σαν ντόμινο... και όλα αυτά για να γίνει ένα ατύχημα.. στο οποίο πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να την γλιτώσεις!!!!
να έχεις αυτό που είχε ο τύπος στην ταινία... όραμα!!!

doubt δεν μας κουράζεις... πράγματι σκεύτομε τώρα τα σχέδια του διαβόλου και όχι του θεού που νομίζου του θεού είναι αυτά που περνάνε απαρατήρητα...

ίσως είναι και μία δοκιμασία.. για να πεις την προσευχή σου που την είχες ξεχάσει... σε κάτι τέτειες στιγμές θυμόμαστε ότι υπάρχει και θεός

αχ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 11:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλολάος δεν καταλαβαίνω???

ντουμπ είσαι φοβερή/ός που το βρήκες ρε τέρας??? να κάτι τέτοιο έψαχνα!!

Dying_Incubus είματσε τόσα εκατομύρια εδώ φίλε που περνάς απαρατήρητος!!!

συμφωνώ μαζί σου ντούμπ!!!

quote:
Από την άλλη έχετε σκεφτεί πόσες πιθανότητες υπάρχουν να συμβεί κάτι (καλό ή κακό) αξιοπερίεργο ή όχι και τελικά ποιο ποσοστό από αυτές τις πιθανότητες βγαίνει?

ένας άνθρωπος μπορεί να είναι "άτυχως" συνέχεια... πχ να του πηγένουν ολα στρβά.. ένας άλλος μπορεί να είναι πιό "τυχερός"... άλλος να είναι και τα 2...
από την άλλη δεν μπορείς να ξέρεις αν η απόφαση που πήρες είναι σωστή ή λάθος.. αν έχεις ένστικτο καλός...
πχ η ξαδέρφη μου μπορεί να πήρε αυτόν τον δρόμο για πρώτη φορά επιδή ένιωθε ότι ήταν πιο ασφαλής αλλά την πάτησε... το ένστικτό της την πρόδωσε... αλλά αν ο μεθυσμένος ήταν από τον άλλο δρόμο??? τότε θα την γλίτωνε...

τώρα εγώ αναρωτιέμαι ο μεθυσμένως τι σκοπό είχε να πάει από αυτό τον δρόμο..?
γιατί μέθυσε...?
σκευτήτε ότι ίσως είχε και αυτός συμπτώσεις πχ... να του είπε ένας φίλος του "μην πείνεις.. δεν θα μπορείς να οδηγήσεις μετά.. και θα σκοτώσεις και κανέναν!!!"...
ίσως ο τύπος να ήτανε χάλια ψυχολογικά.. και την ώρα που οδηγούσε να προκαλούσε τον θάνατο...
του θάνατου όμως δεν του αρέσει να τον καλούν όποτε θέλει ο άνθρωπος αλλά να φανερόνετε απρόσκλητος εκεί που δεν το περιμένεις... για αυτό και ο τύπος δεν σκωτώθηκε και σκωτώθηκε το μωρακι... δήθεν ότι αυτή είναι η τιμωρία του μεθυσμένου... απλός επρεπε να βρεθεί και μία παρεμφερεί απόλια,,, έστι σε εκείνο το σημείο φανερώνετε η εξαδέρφη μου που απο το σπίτι ακόμα ο θάνατος την καλούσε και εκείνη βιαζότανε να έρθει κοντά του...
τρακαράει με τον μεθυσμένο... πεθάνει το μωράκι ... ζει ο μεθυσμένος για να κουβαλάει για χρόνια το κακό που προκάλεσε...
τώρα γιατί να πάρει το μωρό και όχι κάποιον άλλον
ίσως ήταν η πιό λογική λύση.. γιατι το μωρό ήταν πολύ νεογένητο και το ζευγάρι πολύ νιόπαντρο...
είναι μια θεωρεία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 11:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πράγματι σκεφτομαι τώρα τα σχέδια του διαβόλου και όχι του θεού που νομίζω του θεού είναι αυτά που περνάνε απαρατήρητα...

Περνάνε απαρατήρητα γιατί το καλό συνήθως το θεωρούμε δεδομένο. Άσε που τις περισσότερες φορές το κακό που κρύβεται από πίσω δεν το έχουμε δει καν... οπότε που να ξέρουμε από τι γλιτώσαμε.

Ένα θα σας πω: Σκεφτείτε όταν οδηγούμε στο δρόμο από τι γλιτώνουμε καθημερινά με τόσους τρελούς και ανεύθυνους που κυκλοφορουν ελεύθεροι.Ποιος ξέρει αν ξεκινούσαμε δύο λεπτά νωρίτερα ή αργότερα ή αν πηγαίναμε λίγο πιο αργα ή γρήγορα τι θα μπορούσε να μας τύχει Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 12:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ντουμπ είσαι φοβερή/ός που το βρήκες ρε τέρας???

Όχι και τόσο φοβερή. Εχτές χάζευα σ΄αυτή τη δεύθυνση που αναφέρει το βίντεο και το σκέφτηκα τώρα που διάβαζα το θέμα. Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση αυτού του μυστηριώδους κυρίου, όλη μέρα θα έπρεπε να "πιάνω δουλειά"... πολύ κουραστικό και φοβερή ευθύνη. Όπως σε εκείνη τη σειρά με τον τύπο που είχε την αυριανή εφημερίδα και έτρεχε να γλιτώσει τον κοσμάκη.

Όταν συμβαίνει κάτι άσχημο, όπως το ατύχημα που αναφέρεις Nekrothafti πάντα λόγω της κατάστασης σκεφτόμαστε πως είναι άδικο, χωρίς λογική και αναρωτιόμαστε συνήθως που είναι ο Θεός τέτοιες στιγμές. Εγώ θέλω να πιστεύω πως κάθε τέτοιο γεγονός κάτι θέλει να μας πει. Ίσως όχι άμεσα αλλά κάποια στιγμή όλα παίρνουν μια λογική εξήγηση. Ίσως να ήταν και η μόνη λύση για να αποτραπεί κάτι πολύ χειρότερο στο μέλλον ή τη δεδομένη στιγμή.
Δυστυχώς όμως δεν μπορούμε να έχουμε πάντα αυτές τις απαντήσεις και είναι απολύτως ανθρώπινη οποιαδήποτε αντίδραση και σκέψη.

Όταν πρωτοείδα αυτό το φόρουμ και αρχισα να διαβάζω όλα τα παράξενα εδώ αναθεώρησα πολλά γεγονότα που μου έχουν συμβεί. Εκείνο το διάστημα η κουμπάρα μου είχε πολλά προβλήματα με τον άντρα της γιατί της φερόταν πολύ εγωιστικά και πάντα κοίτούσε πως θα περνάει εκείνος καλά χωρίς να υπολογίζει ποιο θα ήταν καθε φορά το τίμημα. Το χειρότερο ήταν ότι δεν έπαιρνε από κουβέντες με τίποτα. Ένα βράδυ που είχαμε μαζευτεί όλοι εκεί και τα συζητούσαμε της είπα πως η μόνη ελπίδα να αλλάξει συμπεριφορά ήταν να συμβεί κάτι ριζικό. Την επόμενη μέρα τα ξημερώματα μου τηλεφώνησε και είπε ότι σκοτώθηκε ο αδερφός του άντρα της σε τροχαίο ενώ ήταν σταματημένος σε φανάρι. (Ένας πιτσιρικάς έπεσε επάνω του με 200). Ήταν πολύ καλό παιδί, θα έλεγα το καλύτερο από τα τρία της οικογένειας κι όμως...
Αν και αρχικά δεν υπήρχε σημαντική βελτίωση στη συμπεριφορά του τώρα συμπεριφέρεται πολύ πιο λογικά. Αν συνέχιζε όπως πριν τα παιδιά του θα είχαν πολύ σοβαρό πρόβλημα συμπεριφοράς με τα καθημερινά βιώματα και οικογενειακά πρότυπα που διδάσκονταν Τρομάζω στη σκέψη πως θα διαμορφωνόταν ο χαρακτήρας τους, ειλικρινα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 13:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατί ο χάρος παίρνει τους καλούς... μήπως τους θέλει για αγγελούδια???
μήπως χρησιμοποιούνται οι καλοί για να διωρθωθούν οι κακοί??

γιατί αυτή η ιδέα μου πέρασε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 13:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατί ο χάρος παίρνει τους καλούς... μήπως τους θέλει για αγγελούδια???
μήπως χρησιμοποιούνται οι καλοί για να διωρθωθούν οι κακοί??

γιατί αυτή η ιδέα μου πέρασε!!!


Δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς έτσι. Αμ, τότε δεν συμφέρει να είσαι καλός. Εδώ κολλάει το ρητό "οι καλοί πάνε στον παράδεισο αλλά οι κακοι πάνε παντού"

Πιστεύω πως ο καθένας μας υπάρχει για κάποιο σκοπό και προορισμό.
Χμμμμ.... μάλλον βολεύει να το σκεφτόμαστε έτσι, πονάει λιγότερο νομίζω. Δεν ξέρω, θα δείξειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 13:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνώ μαζι σου doubt, σαν ξεφύγαμε και οι 2 μας λίγο αλλά χαλάλι....


πάντως οι έλληνες ανέκαθεν πιστευανε στην παρουσία του διαβόλου.... συμφωνήτε??

αχ...!!! ωραία η ζωή....!!!!


γιατί να είμαι...
νεκροθάφτης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 14:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
_Nekrothaftis_


μία αρνητική ενέργεια μπορεί να γίνει ως εξής... πχ...
σε ένα χωριό κάπου στην βέροια.. ένα αγόρι πέθανε στον δρόμο με την μηχανή... η μάνα του καταράστηκε αυτό το μέρος.. με αποτέλεσμα να σκωτόνεται ένα παιδί κάθε χρόνο σε αυτό το σημείο... αυτό είναι αλήθεια... έχουν πάει και παπάδες να ξορκησουν την παλιόγρια!!!


Δεν έγιναν έτσι τα πράγματα επειδή τυχαίνει να ξέρω την ιστορία, το παιδί που πέθανε, δεν ήταν από τη Βέροια, και δεν πέθανε απλά τον δολοφόνησαν δύο άτομα, και του πήραν το αυτοκίνητο για βόλτα (!).

Όταν αποκαλύφθηκε τί έγινε, η μάνα του δολοφονηθέντος, καταράστηκε την περιοχή να πεθαίνουν τα νεαρά παιδιά τους.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 19:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας πάλι φίλοι μου.
Θυμήθηκα και κάτι που είχε συμβεί σε εμένα...αλλά έχουν περάσει αρκετά χρόνια...πάνω από 10 και μάλλον θα ήθελα να το είχα ξεχάσει...
Ηταν η εποχή, που σχεδόν όλοι παίζαμε μανιωδώς ΛΟΤΤΟ... έπαιζα και εγώ λοιπόν 3-4 δελτιάκια την εβδομάδα...ένα απλό συστηματάκι με λίγα χρήματα. Είχα γράψει λοιπόν μια μέρα τα δελτιάκια μου... και αφού η μητέρα μου θα έβγαινε απο το σπίτι της τα έδωσα για να τα ρίξει.
Γυρνώντας μου είπε (τα θυμαμαι σαν να ηταν χτές!):
-Πήγα στον Μανώλη (προποτζής) να ρίξω τα δελτία σου. Οπως τα πέρναγε από το μηχάνημα γυρνάει και μου λέει "εδώ ο Σταμάτης έχει κάνει λάθος! έχει βαλει έναν αριθμό παραπάνω! αυτό το δελτίο κοστίζει περίπου 7000.Να το περάσω? Η μητέρα μου του απάντησε πως δεν είχε επάνω της τόσα χρήματα. Αυτός της είπε γελώντας"Ελα μωρέ...δώσε να στο περάσω...και σου τα κραταω απο τα κέρδη"
Η μητέρα μου...κλασική περίπτωση ανθρώπου που δεν θέλει να χρωστάει... του λέει... "όχι μωρε...αστο,δεν πειράζει..." και το έβαλε στην τσέπη της...

Οταν μου τα είπε όλα αυτά, γελάγαμε...και λέγαμε "φαντάσου να πιάσει 6αρι ε???"...ε... αυτοί οι αριθμοί...την άλλη μέρα... κέρδιζαν 47.000.000 δραχμές! Η μάνα μου έβαλε τα κλάματα... εγώ δεν ξαναέπαιξα ποτέ τυχερά παιχνίδια... Τώρα αυτό... τίνος έργο ήταν???

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 19:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
stanfromgreece
Τώρα αυτό... τίνος έργο ήταν???

Της μαμάς σου.

Στράτος


Παν μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 03:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξέρω γκρετελ δεν έχει σχέση με δολοφωνεία αυτό που λέω...


βρε συ έστειλες την μάνα σου??? καλά δεν βλέπεις deal εσυ...???
οι μανάδες... η χαρά του τραπεζίτη όλα λάθος τα λένε... και τα καμάρια τους απο κάτω που τις εμπιστεύονται.. χάνουν τα λευτάκια μέσα από τα χέρια σαν 2 λευκά περιστέρια που πετάν πάνω από τα αστέρια

ο χαρος βγήκε ... βγήκε παγανιά... πείτε και άλλες εμπειρίες ... επι του θέματος ... παρακαλώ...

over. ο νεκροθαφτ...ηςς ηηηςςς

ήξερα μία κοπέλα .. που έβλεπε το ποιός θα πάθεις ατύχημα σήμερα... δεν ήξερε το πως.. δεν έβλεπε όραμα.. απλός ένιωθε.. ότι αυτός θα χτυπήσει άσχημα σήμερα.... φοβερό χάρησμα... αχ να το είχα και εγώ...


κρίμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 08:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε σεις... τότε που σας λέω... ούτε Deal υπήρχε...ούτε τίποτα... άντε κανένα τροχό της τύχης να βλέπαμε!!!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy