ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 'Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ΕΣΕΝΑ... 'Ανοιξε το και διάβασε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 08:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Με αφορμή τα ΧΙΛΙΑ μυνήματα που έχω ΗΔΗ στείλει στα forums, θα ήθελα να ευχαριστήσω από καρδιάς ΟΛΑ τα μέλη ΚΑΙ τους συντονιστές της μεγαλύτερης διαδυκτιακής πύλης στην Ελλάδα που ασχολείται ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ με την έρευνα της ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ με όχημα και μέσο τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ...

...Σας ευχαριστώ γιατί μου δώσατε την ευκαιρία να ΜΑΘΩ και να ΓΝΩΡΙΣΩ...
...Σας ευχαριστώ γιατί ήσασταν εκεί και απαντήσατε στα μηνύματά μου...
...Σας ευχαριστώ γιατί με ανεχθήκατε...
...Σας ευχαριστώ γιατί με δεχθήκατε...
...Σας ευχαριστώ γιατί γίναμε ΟΛΟΙ μια μεγάλη και υγιής παρέα, ανήσυχων ανθρώπων που ΔΕΝ θέλουν να μείνουν ΣΤΑΣΙΜΟΙ μέσα στη βαλτώδη ζωή που ζούμε όλοι ΜΑΣ, αλλά που ΟΛΟΙ θέλαμε (και που ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ακόμα περισσότερο), να δούμε τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟ να γίνεται ΦΩΤΕΙΝΟΤΕΡΟΣ...
Φωτεινότερος όχι από ένα ΦΩΣ που έρχεται ΑΠ' ΕΞΩ και μας φωτίζει, αλλά ΦΩΤΕΙΝΟΤΕΡΟΣ από το ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΦΩΣ... ΤΟ ΑΝΕΣΠΕΡΟ ΦΩΣ... ΤΟ ΠΥΡ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ... ΤΟ ΑΪΖΩΩΝ ΠΥΡ του Ηρακλείτου, εκείνου του Σκοτεινού Φιλοσόφου, που όμως τα λόγια του και οι σκέψεις του ήταν ΓΕΜΑΤΕΣ από αυτό το ΦΩΣ...

ΦΩΤΕΙΝΟΤΕΡΟΙ, τόσο όσο να ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΙΑ, και να σταματήσει η καλή μας Σκοτεινή Αγγελική να αναρωτιέται για το μέγεθος της Σκιάς της...
Κάποτε της απάντησα και μου είπε ότι δεν είχε ξανακούσει τόσο καλή απάντηση για την αναρώτησή της. Την απάντηση που έδωσα τότε μέσα από κάποιο από ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ πλέον μηνύματά μου, δεν της την έδωσα ΟΛΟΚΛΗΡΗ...
Την υπόλοιπη θα την ανακαλύψει ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ελπίζοντας να πρόσφερα ένα μικρό λιθαράκι στο όλο οικοδόμημά της, ένα οικοδόμημα ΤΟΣΟ ΚΟΙΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...

Μέσα από ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ έμαθα πάρα πολλά, που ΑΝ ΔΕΝ ήσασταν ΕΣΕΙΣ (δηλαδή ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑΣ) δεν θα είχα ανακαλύψει ΙΣΩΣ...
Ξέρω και μάλιστα ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ, ότι όλα αυτά είναι ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ, μια ΑΡΧΗ που ακόμα δεν έχει ξεκινήσει, αλλά που έχει κάνει ΗΔΗ βήματα ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ...
Είναι ένα ταξίδι ΜΕΣΑ στα Εσωβάθη της κάθε μίας προσωπικότητας ΜΑΣ...
Πόσο μου αρέσει λοιπόν να κοιτώ το βάθος...
Χμμμμ να γιατί ΙΣΩΣ να θαυμάζω την Γοργόνα του Αλέξανδρου που ΔΕΝ ΚΟΙΤΑ ΜΟΝΟ, αλλά που ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΖΕΙ εκεί μέσα στο απέραντο βάθος του 'Αχρονου Ωκεανού της Γνώσης...
Ναι θα ήθελα να μπορούσα ΚΑΙ ΕΓΩ να ζούσα ΕΚΕΙ...
Επειδή όμως ΤΩΡΑ δεν μπορώ να βρίσκομαι και να ΖΩ εκεί, προετοιμάζομαι για ΟΤΑΝ θα έρθει η ώρα που θα παρατήσω τον απατηλό κόσμο της μορφής (ποιος ξέρει για ΠΟΙΑ πολυοστή φορά!!!), να παραμείνω ΕΚΕΙ στο απέραντο βάθος το Ωκεανού της Πανσοφίας, για μακρύυυυυ χρονικό διάστημα, τόσο μακρύ, όσο μια ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!

Να μην σας κουράζω όμως άλλο με την φλυαρία μου και την πολυλογία μου, να μην σας στερώ τον χρόνο (που δεν υπάρχει) από την τόσο σημαντική και χρήσιμη για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ περιήγηση στα forums της ΑΝΑΚΑΛΥΨΗΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΜΑΣ ΦΩΤΟΣ...
Η ειλικρινή μου φιλία με ΕΣΑΣ, με έφερε στο Esoterica.gr για να ΣΑΣ γνωρίσω.
Αυτή η φιλία με κράτησε ΕΔΩ, ΜΑΖΙ ΣΑΣ...
Ελπίζω το ίδιο να συνεχίσει να υφίσταται ΚΑΙ για το μέλλον...

"Οι Θεϊκοί και Ηρωικοί Άνθρωποι,
περνούν από το μονοπάτι της δυσκολίας
ώστε η μοίρα να ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ
να τους δώσει το στεφάνι της
ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ"

Το παραπάνω απόσπασμα, είναι του Τζορντάνο Μπρούνο και νομίζω ότι ταιριάζει ΑΠΟΛΥΤΑ σε όλους ΕΣΑΣ... σε όλους ΕΜΑΣ, τα μέλη του Esoterica.gr...
Σας το αφιερώνω λοιπόν καλοί μου φίλοι με την ευχή ΓΡΗΓΟΡΑ να φτάσετε ΚΑΙ εσείς στα 1000 μηνύματα και μάλιστα στα 1000 μηνύματα ΟΥΣΙΑΣ...


Κέλσος ο Φιλαλήθης


AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 09:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ....
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ....
ΠΑΝΤΑ (ΟΣΟ ΔΥΝΑΣΑΙ) ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ
ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 10:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΩΤΕΙΝΟΤΕΡΟΙ, τόσο όσο να ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΙΑ, και να σταματήσει η καλή μας Σκοτεινή Αγγελική να αναρωτιέται για το μέγεθος της Σκιάς της...
Κάποτε της απάντησα και μου είπε ότι δεν είχε ξανακούσει τόσο καλή απάντηση για την αναρώτησή της. Την απάντηση που έδωσα τότε μέσα από κάποιο από ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ πλέον μηνύματά μου, δεν της την έδωσα ΟΛΟΚΛΗΡΗ...
Την υπόλοιπη θα την ανακαλύψει ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ελπίζοντας να πρόσφερα ένα μικρό λιθαράκι στο όλο οικοδόμημά της, ένα οικοδόμημα ΤΟΣΟ ΚΟΙΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...

Καλημέρα και από μένα...
Αγαπημένε φίλε Κέλσο δε θα πω τίποτα από την πλευρά μου...
Δεν υπάρχουν οι λέξεις να απαντήσω σε ότι πολύ όμορφο είπες...
Μια ευχή μόνο να δώσω σε όλους μας: Να είμαστε τόσο ενωμένοι όσο και ξεχωριστοί!
Με όλη μου την αγάπη σε παλιούς και καινούριους φίλους!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ με την σειρά μου θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για την παρουσία σου σε αυτόν τον θαυμάσιο χώρο και χρόνο και σου εύχομαι να συνεχίσεις να προσφέρεις και να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου μαζί μας.

Παρόλο που είμαι πολύ νέα στον χώρο αυτόν, ξεχώρισα αμέσως τα μηνύματά σου και παρακολουθώ όσο μπορώ τον ειρμό των σκέψεών σου, παρόλο το ...δηλητήριο της ουράς σου!!
Πολλές φορές όμως χρειάζεται και αυτό. Αποκτάς φυσικό αντίδοτο και δεν σε πιάνει Εδώ κολλάει το γνωστό : Οτι δεν σε καταστρέφει σε κάνει δυνατότερο.

Να είσαι πάντα καλά και τα 1000 μηνύματα να είναι μόνο η ...αρχή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 13:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.......Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......

..........'manava seva, madhava seva'..........ΣΗΜΑΙΝΕΙ ....
....'ΥΠΗΡΕΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΝΤΑ ,ΥΠΗΡΕΤΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ'.....


Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 13:25:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 14:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καντα τα μηνύματα 2000 φίλε Κελσο, έτσι θα με βάζεις να σκέφτομαι….. και εγώ εσένα!

Μένω μακριά από τη Ρώμη… μα το τριαντάφυλλο… εναποτέθηκε από φίλο στο Campo di fiori…, μαζυ με πολλα ακομα... H ατμόσφαιρα γλύκανε.

"Οι Θεϊκοί και Ηρωικοί Άνθρωποι,
περνούν από το μονοπάτι της δυσκολίας
ώστε η μοίρα να ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ
να τους δώσει το στεφάνι της
ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ"

Χαίρε…Ω Κελσε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 15:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ΕΣΕΝΑ..........από εμένα....


ΧΑΙΡΕ Ω! ΦΙΛΕ

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 16:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, όπου στον αριθμοσοφικό μου τρόπο σκέψης, η λέξη ΦΙΛΟΣ είναι ΙΣΗ με τη λέξη ΑΔΕΛΦΟΣ, δεν υπάρχουν λόγια...

Θα κρατήσω τις λέξεις της καλής ΜΑΣ 'Ατμα:
Εκείνος που υπηρετεί τους Ανθρώπους, υπηρετεί τον Θεό...

Είναι απο τις σπάνιες φορές που η λέξη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ έχει ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ...

Ιδιαίτερα ευχαριστώ τον φίλο Πλάτωνα για τον κόπο που έκανε και απόθεσε στην Πλατεία των Ανθέων ένα ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ εκ μέρους του Esoterica.gr σε ανάμηνηση ενός Μεγάλου Εγκλήματος του Ορθολογισμού και του εκφαρστή του στη διάρκεια του Μεσαίωνα, της Ιεράς Εξετάσης...
'Ενα έγκλημα που έγινε στον Τζορντάνο Μπρούνο, Φεβρουάριο του 1600...

Σε ευχαριστώ φίλε μου και σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 17:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kelse να'σαι καλά να μαθαίνεις και να μας μαθαίνεις.

Μάτια... Παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 20:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο,

Σου εύχομαι ολόψυχα τα 1000 μηνύματα να γίνουν 10.000 και να συνεχίσεις να μας δίνεις κομμάτια της γνώσης σου.

Πάντα Φιλικά
Tomcat

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 20:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mηνύματα πολλά και από μένα "Κέλσο".

Πέρασε ένας χρόνος ή σε λίγες ημέρες θα κλείσει χρόνος από εκείνη την συζήτηση;

Σε θυμάμαι ακόμα έκπληκτο, σαν να μην πίστευες ότι υπάρχουμε, σα να μη πίστευες ότι μια τέτοια προσπάθεια μπορεί να ξεκινήσει έτσι απλά, με αγάπη και σεβασμό στην αλήθεια αλλά και στην διαφορετικότητα αλλά... τι λέω; Όχι μόνο το πίστεψες αλλά είπες αμέσως ναι σε αυτήν την τρελή περιπέτεια. Θυμάσαι; Σε ρώτησα και είπες ΜΠΟΡΩ (το έπιασες το υπονούμενο; Μια τολμηρή, τρελή απόφαση)

Είμαστε ακόμα ζωντανοί και το τελευταίο χειροκρότημα ελπίζω να αργήσει τόσο πολύ που μην είμαστε εδώ να το ακούσουμε.

Καλή σου συνέχεια. Ο δρόμος θα έχει πολλές στροφές, πολλούς "ληστές" και πολλά σταυροδρόμια και χρειάζεται όλα τα "όπλα" που έχουμε μέσα μας, είτε τα ξέρουμε είτε όχι για να τα καταφέρουμε.

Δύναμη και Ενότητα.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 20:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Τόμκατ σε ευχαριστώ αλλά με αναβάζεις ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ και πίστεψέ με ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΩ...
ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.... ΚΑΜΙΑ...

Στους γονείς μου χρωστάω το ζείν...
Στο Δάσκαλό μου το ΕΥ ΖΕΙΝ...
Ενα ευχαριστώ λοιπόν ΚΑΙ στον Σάσκαλό μου για ΟΛΑ...

Η ΓΝΩΣΗ είναι ΕΚΕΙ και ΜΑΣ περιμένει να την ανακαλύψουμε...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 20:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δύναμη και Ενότητα.


Εν τη ΕΝΩΣΙ η ΙΣΧΥΗΣ

φίλε μου...
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΕ στους δρόμους του ΑΝΕΣΠΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 20:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΕΙΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ!

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΡΧΙΣΑΝ, ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ site ΚΑΙ ΕΔΩΣΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΙΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ Ο Admin

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ. Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΡΙΞΕΙ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ.

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 20:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο, έχεις και τη δική μου χαρά που έφτασες στα 1000 μηνύματα, πράγμα που εκτός των άλλων αποδυκνείει ότι:

Εχεις συνέχεια και συνέπεια.

Δυό λεξούλες απλές, που σε πρώτη ακοή φαίνονται εύκολες, αλλά στην πράξη πολύ δύσκολες. Κάθε μήνυμά σου, ήταν συνεπές ως προς το χώρο, ως προς τον χρόνο που αφιερώσαμε για να το διαβάσουμε, ως προς τις γνώσεις που κάποιος άλλος σοφός άφησε σε κάποια βιβλία για να τα διαβάσουν οι αναζητητές της αλήθειας.
Και συνέχεια, γιατί η προσπάθειά σου αποδείχτηκε ότι δεν είναι απλώς μια παρόρμηση, αλλά μια σοβαρή στάση ζωής, που δίνει το μήνυμα:

"Θα είμαι εδώ"

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 22:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ σε όλους φίλε κέλσο. Συγχαρητήρια και ευχαριστούμε για τις 1000 φορές που μας φώτισες με τις γνώσεις σου. Εύχομαι τα 1000 μηνύματα, σύντομα να τα διπλασιάσεις και τέλος Θα ήθελα να σου πω αυτό που πραγματικά αισθάνομαι για τον κελσο:
Τα φορουμς του εσωτερικά χωρίς κελσο είναι σαν την εκκλησία χωρίς παπα.
Καλή δύναμη και καλή συνέχεια στο λειτούργημα που κάνεις σε αυτό τον υπέροχο χώρο.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 23:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν παράλειψη να μη χαιρετήσω κι εγώ την πορεία του Κέλσου, όχι μόνο στο Esoterica, αλλά όπως διαφαίνεται, και σε όλη του τη ζωή.
Μπορεί να μην έτυχε/επιδιώχθηκε αγαπητέ Κέλσο να συνομιλήσουμε αρκετά σ' αυτόν το χώρο, μα να ξέρεις πως εσύ από μεριάς σου μου είπες πολλά...
Και επί τη ευκαιρία, να εκφράσω κι εγώ μία ακόμη φορά τα "Ευχαριστώ" μου σε όλους σας...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 01:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:



Χμμμμ ας δούμε τι λεει αυτή η εικόνα πού η καλή μας ΑΤΜΑ τόσο ευγενικά μας χάρισε...

Στην κάρτα διακρίνονται:
'Ενα πρόσωπο που στηρίζεται ΕΠΑΝΩ σε ένα Ουροβόρο 'Οφι και που ΚΡΑΤΑ μία σφαίρα με το Γίν & Γιάνγκ στο ύψος του στέρνου. Δεξία και Αριστερά στη βάση του λαιμού υπάρχουν ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ η Σελήνη (δεξιά) και ο 'Ηλιος (αριστερά) όπως κοιτάμε την κάρτα και ΠΑΝΩ απο αυτά βρίσκονται ένας Αέτός (αριστερά) και ένας Κύκνος (δεξιά). ΕΠΑΝΩ απο το κεφάλι του προσώπου υπάρχει ένας Πεντάκτινος Λωτός....

Ας ψάξουμε να δούμε τι ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ θα μπορούσαμε να δώσουμε...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 13:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλε/αδελφέ Κέλσο, νομίζω οτι το παρόν θέμα είναι μόνο για ευχές προς εσένα και σε εμάς μέσα απο σένα αλλά φαίνεται οτι "τρώγεσαι" να ανοίξεις άλλο θέμα!!! Αισθάνεσαι μήπως άσχημα με τόσες ευχές;

Εγώ θα "τσιμπήσω" φυσικά απο προσωπικούς λογους, θέλω να μαθαίνω!!!

Θα κάνω λοιπόν μία δική μου προσπάθεια αποσυμβολισμού της όμορφης κάρτας που μας έστειλε η ΑΤΜΑ.
Ας τα δούμε λοιπόν με την σειρά που τα έβαλες

Ουροβόρος όφις λοιπόν , ο κύκλος της ζωής που αποδίδεται με το φίδι που δαγκώνει την ουρά του και συμβολίζει την κοσμική γνώση και τη σοφία. Το σύμβολο του ουροβόρου όφι, αποδίδει την περιπέτεια της ατομικής ψυχής, στον υλικό κόσμο. (ευχαριστώ ΠΛΩΤΙΝΕ)
Γιν και Γιανγκ όπως και ήλιος και σελήνη, συμβολίζουν την αρσενική και την θηλυκή ενέργεια, φως και σκοτάδι, και πολλά άλλα στοιχεία της δυαδικότητας στην φύση και το σύν-παν.
Ο αετός σύμβολο του πνεύματος, του πνευματικού φωτός, το πυρ όπως φαίνεται και απο τις φλόγες πίσω του.¨
Όσο γιά τον κύκνο, εδώ μάλλον είναι το στοιχείο του νερού απο τα κύματα πίσω του αλλά και απο το αντίθετο της φωτιάς, ως νερό νοείται η ενέργεια αλλά και η κάθαρση, η ανανέωση.
Πεντάκτινος λωτός η αστέρας συμβολίζει τον άνθρωπο σε ανάταση και άνω-θρώσκων, τα τέσσερα στοιχεία της φύσης με τον άνθρωπο,δηλ. το πνεύμα πανω απο την ύλη, την σταύρωση και την ανάσταση αλλά η σημαντικότερη έννοια είναι αυτή του πνευματικού φωτός.
Συνολικά η κάρτα αυτή δίνει την ζωή και τον δρόμο προς το φως. Αναγνωρίζοντας τα ζεύγη των αντίθετων δυνάμεων που καθορίζουν τις πράξεις,σκέψεις και συναισθήματά μας καλούμαστε να ισορροπίσουμε ανάμεσά τους, να αφυπνιστούμε ως προς την πνευματική μας διάσταση και να προχωρήσουμε προς το αείζωον φως, τον Δημιουργό.

Αυτή είναι προσωπική μου άποψη και θα χαρώ πολύ να ακούσω και να μάθω απο τις προσωπικές απόψεις των φίλων/αδελφών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 14:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημερα!

Καλε μου φιλε Κελσο,

...Σε ευχαριστω, γιατι τα 1000+ μηνυματα σου κανουν το Εσωτερικο μου Ταξιδι πιο ευκολο, πιο ομορφο, πιο γεματο απο τις Γνωσεις και τη Σοφια...
...Σε ευχαριστω, γιατι μεσα απο τα 1000+ μηνυματα σου, ειχα την ευκαιρια να γνωρισω Εσενα και τη μεγαλη σου Ψυχη...
...Σε ευχαριστω, γιατι με αφορμη τα 1000+ μηνυματα σου, βρηκες παλι την ευκαιρια να μας φερεις ΟΛΟΥΣ πιο κοντα...

Σε ευχαριστω ειλικρινα....

ΦΙΛΙΚΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 14:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...AYTΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΑΝΥΠΩΤΕΣ...ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΣΟΦΙΑ...
ΜΑ ΕΓΩ ΘΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ...

....ΜΑΧΑΤΜΑ...


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 16:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ!ΤΑΡΩ

ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ!
ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΗΣ
quote:
Σχόλιο
Το να βρίσκεσαι στο "κενό" μπορεί να σε αποπροσανατολίζει, ακόμα και να σε τρομάζει. Δεν υπάρχει τίποτα για να κρατηθείς, καμία αίσθηση προσανατολισμού, τίποτα που να δείχνει τις επιλογές και τις δυνατότητες που μπορεί να σε περιμένουν. Κι όμως αυτό ακριβώς το αμιγές δυναμικό υπήρχε πριν από τη δημιουργία τού σύμπαντος. Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να χαλαρώσεις μέσα σ’ αυτήν την κατάσταση του τίποτα... να πέσεις μέσα σ’ αυτή τη σιωπή ανάμεσα στις λέξεις... να παρατηρείς αυτό το χάσμα ανάμεσα στην εκπνοή και την εισπνοή. Και να εκτιμάς κάθε κενή στιγμή αυτής της εμπειρίας σαν πολύτιμο θησαυρό. Κάτι ιερό πρόκειται να γεννηθεί.


ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΣΤΟ ΦΩΣ!
ΦΙΛΙΚΑ!

Edited by - indigo_boy on 21/02/2003 16:42:45

Edited by - indigo_boy on 21/02/2003 17:46:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 09:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για την τιμή που μου κάνετε...

Καλέ μου φίλε Indigo Boy, η κάρτα σου αυτή είναι το ΠΑΝ...
Κρατώ αυτό που ανέφερε ο Χριστιανός Ροδόσταυρος επάνω στη πλάκα που κάλυψε το νεκρό του σώμα...

"Το ΚΕΝΟ δεν βρίσκεται ΠΟΥΘΕΝΑ"

Συνδίασε το με τα όσα λεει η κάρτα και θα καταλάβεις...

Φίλε μου Ανανά, και όμως έχουμε ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΕΙ... Με όλους έχουμε συνομιλήσει...

Αγαπητό Εληξίριο της Ζωής ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΡΙΚΟΙ της ΜΙΑΣ και ΜΟΝΗΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ...
Χαίρομαι που το διέκρινες και που ΔΕΝ έμεινες κλεισμένη στον ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΚΥΚΛΟ... Που ΔΕΝ μας στέρησες απο τις σκέψεις σου, σκέψεις που μας βοήθησαν ΟΛΟΥΣ...

Η ΣΥΝΕΠΕΙΑ και η ΣΥΝΕΧΕΙΑ είναι υποχρέωση φίλη μου Αμαλία, ΟΛΩΝ...
Απλά ΑΛΛΟΙ το δέχοντε και ΑΛΛΟΙ νομίζουν ότι το αποφεύγουν...
Να γιατί αποκαλείται ο κόμος ΜΑΣ στα σανσκριτικά ΜΑΥΑ (πλάνη, αυταπάτη...)

Απο τον φίλο ΜΟΥ Εχέμβροτο, απλά περιμένω το σκίτσο μου και θα εκτιμούσα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ το γεγονός του να έγραφες με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ... Να είσαι σίγουρος ότι θα συζητούσαμε ΑΚΟΜΑ πιό πολύ και με ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΑΚΟΜΑ ΟΥΣΙΑ...

Σοφία ΜΑΣ... Πολύ σωστά τα λές, όμως για να χρησιμοποιήσω τα λόγια σου απο το τόπικ 4 ΣΤΟΙΧΕΙΑ, αυτά τα γνωρίζουν ΟΛΟΙ...
Ανάλυσέτα... Φτάσε στο βάθος...
ΟΥΡΟΦΟΡΟΣ ΟΦΙΣ... Η Σοφία που είναι ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ στο δικό της ΧΩΡΟ...
Πρέπει να γίνει ο χώρος ΤΗΣ, χώρος ΜΑΣ ή ....

Σας περιμένω...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Καραϊσκάκης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 10:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Καραϊσκάκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρά σε όλους.
Μπαίνω για να γράψω στο forum μετά από πολύ καιρό.
Ωστόσο, αυτό έγινε για πρακτικούς λόγους. Η δική μου προσπάθεια συνεχίζεται αλλά σε ένα λίγο διαφορετικό πεδίο.
Παρόλα αυτά δεν θα μπορούσα να μην παρουσιαστώ σε αυτά τα "γενέθλια".
Τα γενέθλια δεν είναι κατά τη γνώμη μου μια μέρα μνήμης, όπου γιορτάζουμε την "ιστορική στιγμή" όπου κάποιος γεννήθηκε.
Είναι μια μέρα επιβεβαίωσης της πορείας του καθενός και μια ακόμη μεγαλύτερη υπόσχεση για το μέλλον. Γι' αυτό είναι πολύ σημαντική η στιγμή, και γι' αυτό αξίζει να είναι κανείς παρών. Για να γίνει μάρτυρας μιας υπέροχης πορείας.
Φίλε Κέλσο χρόνια πολλά.
Αλλά ταυτόχρονα σου εύχομαι και "ένα χρόνο λιγότερο" προς το στόχο που έχεις βάλει. Κάθε χρόνος ας είναι ένα βήμα πιο κοντά
"προς το τέλος της λύτρωσης της τελικής".
Κάθε χρόνος ας είναι ένα βήμα πιο κοντά προς τις δικές σου κορφές.
Αν και νομίζω ότι δεν υπάρχουν διαφορετικές κορφές για τον καθένα αλλά μια.
Να είσαι καλά και πάλι.

Καραϊσκάκης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 11:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε και ΣΥΜΠΟΛΕΜΗΣΤΗ Καραϊσκάκη (και το εννοώ) ο λόγος σου είναι πραγματικά ΤΙΜΗ για τη μειδαμηνότητά μου...
Μου έχει λήψει ΠΟΛΥ η συμβολή σου στη παρέα μας, οι γνώσεις και οι τόσο ΕΥΣΤΟΧΕΣ παρατηρήσεις σου.

Πίστεψέ με έχω ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ καλά την εποχή εκείνη που ΜΑΖΙ γράφαμε και ΜΑΖΙ υπεσαπιζόμαστε τη ΓΝΩΣΗ που δεν είναι κτήμα ΚΑΝΕΝΟΣ, αλλα που είναι στόχος ΟΛΩΝ και μπορώ να διακρίνω τους ΔΕΣΜΟΥΣ ανάμεσά μας...

Σε ευχαριστώ εκ βάθους ψυχής και σε περιμένω και πάλι κοντά μας, ΕΝΕΡΓΟ όπως πρώτα...

Σου χαρίζω την ειληκρινή και ανιδιοτελή μου ΦΙΛΙΑ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 14:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΕLSO. Εμεις σε ευχαριστουμε που καθε μερα μας προσφερεις τις γνωσεις σου τοσο απλοχερα βοηθοντας μας και εμας να εμπλουτισουμε τις δικες. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 14:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΕLSO. Εμεις σε ευχαριστουμε που καθε μερα μας προσφερεις τις γνωσεις σου τοσο απλοχερα βοηθοντας μας και εμας να εμπλουτισουμε τις δικεςμας. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 04:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ως στραβάδι και νέος ( στο χώρο του εσωτερικά ) τώρα ψάχνω τους όμορφους αυτούς δρόμους που χαράζει η σκέψη σας .
Έτσι βρήκα και αυτό εδώ το δρομάκι που ο Κέλσος χάραξε και ο καθένας από εσάς απόθεσε ένα λουλούδι προς τιμή του και το χρωμάτισε με την κάθε ευχή .
Το μόνο που μπορώ να πω είναι ένα ευχαριστώ για την προσπάθεια όλων σας και να ευχηθώ στον Κέλσο

«Η Σοφία ας οδηγεί ημάς κατά την ανοικοδόμησιν του Ναού της Αρετής»


ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 10:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη σας μέρα φίλοι μου...
Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ για τα καλά σας λόγια, αλλά θα ήθελα να κάνω μιά μικρή αλλά ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διόρθωση...

Καλέ μου Ράμογλου, το μήνυμά μου ΔΕΝ είχε σκοπό να φτιάξει ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙ...
Επίσης ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ότι υπήρξε απο μεριά ΟΛΩΝ των φίλων, πρόθεση ΚΑΙ διάθεση να ΤΙΜΗΣΗ ΤΗ ΜΗΔΑΜΗΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ με λουλούδια και άνθη...

Ανέφερα ΗΔΗ ότι το μήνυμά μου αυτό το χρωστώ σε ΟΛΟ ΤΟ ESOTERICA.GR και στους καλούς μου φίλους, ΕΣΑΣ, που μέσα απο ΔΙΑΛΟΓΟ θεωρώ ότι ΟΛΟΙ βγήκαμε κερδισμένοι...

Και πάλι σας ευχαρσιτω για τη ΦΙΛΙΑ ΣΑΣ....
Αυτή είναι η μεγάλη τιμη που μου κάνετε...
ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΕΛΕΙΤΕ ΦΙΛΟ....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 13:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Κέλσο
Κατ΄ αρχάς οι εκφράσεις «δρόμος – λουλούδια» ήταν καθαρά συμβολικές , αν τις διατύπωσα με λάθος τρόπο ούτως ώστε να βγαίνει λάθος νόημα ζητώ την κατανόηση σας για το άστοχο τις τοποθέτησης μου .
Απλά η δική σου ευχαρίστηση είναι ευχαρίστηση και άλλων διότι έχουν τη χαρά να συνομιλούν και να προοδεύουν στην αναζήτηση που κάνει ο καθένας μας .
Σε αυτό συμβάλεις και ΕΣΥ και οι υπόλοιποι .
Άρα ο καθένας χαράσσει και από ένα «δρόμο» μέσα στη σκέψη ακόμα και όταν θέλει να μεταφέρει ένα τόσο απλό ευχαριστώ , διότι πρέπει να σκεφτεί τι εκπροσωπεί ο άνθρωπος στον οποίο απευθύνετε και γιατί νιώθει την ανάγκη να εκφράσει αυτό το συναίσθημα , αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη .
Τα λουλούδια με το χρώμα είναι ο συμβολισμός των εκφερόμενων λόγων που χρωματίζονται αναλόγως με το τι ευχόμαστε και πόσο πιστεύουμε αυτή την ευχή που εκφέρουμε .
Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου και τη σκέψη σου

Πάντα μαθητής

ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 15:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"KEEP ON WALKING" φίλε Κέλσο ...
την Ατραπό της Σοφίας
και εμείς μαζί σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy