ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 The Dark Knight
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2007, 18:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώρα να βγάλω το fanboy από μέσα μου, για άλλη μια φορά. Αν και είμαι σίγουρος πως λίγους εδώ μέσα ενδιαφέρει...

Πριν λίγες μέρες άρχισε επίσημα το marketing για το sequel του Batman Begins, με το όνομα the Dark Knight.

Αυτή τη φορά, έχουμε να κάνουμε με τον Joker [για να σας προλάβω, ΔΕΝ πρόκειται για remake του τσίρκου του Tim Burton το '89].

Το ρόλο του clown prince of crime λοιπόν, ανέλαβε αυτή τη φορά ο Heath Ledger [δε θέλω σχόλια περί Brokeback Mountain!]

Ακόμα έχουμε τον Aaron Eckhart στο ρόλο του εισαγγελέα Harvey Dent [στην επόμενη ταινία θα τον δούμε να παραμορφώνεται, και να λαμβάνει το παρατσούκλι Two-Face, και όχι, ούτε εκείνη θα είναι remake της πατάτας του Joel Schumacher]

Τα γυρίσματα της ταινίας έχουν αρχίσει στο Σικάγο εδώ και ένα μήνα. Πολλές σκηνές θα γυριστούν στο Λονδίνο και στην Ιαπωνία.

Ήδη εδώ λίγες μέρες λειτουργεί το site της ταινίας:

http://thedarkknight.warnerbros.com/

και πριν λίγες ώρες, εμφανήστικε η πρώτη φωτογραφία του Heath ως Joker:

http://www.ibelieveinharveydenttoo.com/

Για την ακρίβεια ακόμα εμφανίζεται!
Αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι αυτό:

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2007, 18:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν και είμαι σίγουρος πως λίγους εδώ μέσα ενδιαφέρει...

Μην το λες...

Ο Heath Ledger δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλή επιλογή για τον joker αλλά είναι πάντως δυνατός ηθοποιός. Πολύ καλύτερη επιλογή από τον Robin Williams που ήθελε να πάρει τον ρόλο.

Τον Gordon θα τον κάνει ο Gary Oldman και πάλι.

Το άλλο ενδιαφέρον είναι πως η ταινία θα πάρει στοιχεία από το Batman: The Killing Joke του Alan Moore που είναι και η αγαπημένη μου ιστορία από τον σύγχρονο batman.

Με τον χαμόπου έχει γίνει με την Marvel και τον Spiderman η DC έχει κυριολεκτικά λυσιάξει οπότε είμα σίγουρος πως θα βάλουν τα δυνατά τους οπότε προβλέπω πως το Dark Knight θα είναι αρκετά καλό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2007, 22:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλά, ήμουν σίγουρος ότι εσύ θα απαντήσεις αμέσως!

εσύ απ'ότι κατάλαβα είσαι marvel freak, ε; εγώ πάλι, προφανώς dc geek...

anyway, ευτυχώς θα επιστρέψουν και ο morgan freeman ως lucius, και φυσικά ο cain ως alfred...

quote:
Το άλλο ενδιαφέρον είναι πως η ταινία θα πάρει στοιχεία από το Batman: The Killing Joke του Alan Moore που είναι και η αγαπημένη μου ιστορία από τον σύγχρονο batman.

καλά, αυτή η ιστορία, μαζί με το long Halloween [θα παρθούν κι από 'κει στοιχεία] ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!!

είναι οι αποδείξεις ότι τα κόμιξ δεν είναι για πεντάχρονα!

quote:
Με τον χαμόπου έχει γίνει με την Marvel και τον Spiderman η DC έχει κυριολεκτικά λυσιάξει οπότε είμα σίγουρος πως θα βάλουν τα δυνατά τους οπότε προβλέπω πως το Dark Knight θα είναι αρκετά καλό.

δεν ξέρω. η marvel κάνει δύο καλές ταινίες κι εκατό μαλακίες... τους έχει πιάσει τρέλα. ενώ η dc φαίνεται πως προτιμάει να παίρνει όσο χρόνο χρειάζεται, για να βγάζει το εντυπωσιακότερο δυνατό αποτέλεσμα, όπως με το batman begins [που το έχω κάτω απ' το μαξιλάρι μου!], το v for vendetta κτλ.

πάντως, πλάκα πλάκα, ο κύριος λόγος που σε ζηλεύω που ζεις εκεί, είναι ότι δε χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα για να φτάσουν τα κόμιξ στην ελλάδα, ούτε να ξενιτεύεσαι για να βρεις κομιξάδικο!

άσε που άν έμενα εγώ φλόριντα, θα πήγαινα τρέχοντας στο σικάγο για να δω το tumbler [batmobile] από κοντά!

γαμώ το, γιατί να μη γυρίζεται στην αθήνα το dark knight ;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 03:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εσύ απ'ότι κατάλαβα είσαι marvel freak, ε; εγώ πάλι, προφανώς dc geek...

Ναι παραδόξως παρόλλο που τα κόμικ της DC είναι πιο ανεβασμένα και πιο adult. Μ' αρέσουν όμως πολύ κάποιες ιστορίες όπως το The Killing Joke που είπα παραπάνω και το Black Orchid, το 'χεις διαβάσει αυτό;

quote:
πάντως, πλάκα πλάκα, ο κύριος λόγος που σε ζηλεύω που ζεις εκεί, είναι ότι δε χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα για να φτάσουν τα κόμιξ στην ελλάδα, ούτε να ξενιτεύεσαι για να βρεις κομιξάδικο!

Ναι αυτά είναι τα καλά, θέλεις τώρα να σου πω και τα κακά;

quote:
είναι οι αποδείξεις ότι τα κόμιξ δεν είναι για πεντάχρονα!

Αυτό ξαναπές το!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 20:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:
παρόλλο που τα κόμικ της DC είναι πιο ανεβασμένα και πιο adult.

ουάου! πρώτη φορά ακούω marvel freak να το παραδέχεται! άκου η θεια may να πηγαίνει κεφτεδάκια στον πύργο των avengers!

quote:
το Black Orchid, το 'χεις διαβάσει αυτό;

πρέπει να μου διαφεύγει... στη μάρβελ δεν υπάρχει μια τύπισσα με αυτό το όνομα; είναι καλό; να το διαβάσω;

by the way, προς απόδηξη ότι τα κόμιξ της dc τουλάχιστων, που ξέρω εγώ, δεν είναι μόνο παιδικά, διαβάστε, ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ, το arkham asylum. είναι μια ιστορία απ'το τρελάδικο όπου στέλνει ο batman κάθε ψυχάκια... μιλάμε για σενάριο και artwork παράνοια... ανατριχιαστικό, στομαχοδιαλυτικό... και κυνικά ρεαλιστικό... στο στυλ του προαναφερθέντος killing joke, 10 φορές πιο αρρωστημένο.

αλήθεια, chris, δε μου 'πες, το begins πως σου φάνηκε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 21:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
προς απόδηξη ότι τα κόμιξ της dc τουλάχιστων, που ξέρω εγώ, δεν είναι μόνο παιδικά

διόρθωση. εννοούσα, τι κόμιξ ΜΕ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ...

και μιας και πρόσαφατα εμφανίστηκε ολόκληρη [το concept της σελίδας ήταν, βάλε το e-mail σου και αποκάλυψε ένα ακόμα pixel της φωτογραφίας]
ορίστε, σε άριστη ποιότητα:

ήδη άρχισαν διαμαρτυρίες του τύπου "γιατί είναι τόσο άθλια σκισμένος, γιατί δεν είναι αρκετά άσπρος κλπ...

το θέμα είναι ότι, αφ'ενός, δεν επέλεξε αυτός την παραμόρφωσή του, αφ'εταίρου, υποτείθεται ότι πρέπει να τον βλέπεις και να τρομάζεις, όχι να γελάς, όπως με τον τζακ νίκολσον! ωραία και η παράνοια του νίκολσον, αλλά εδώ μιλάμε για έναν τύπο που σκότωσε το φούρναρη για να κλέψει ένα ντόνατ!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 02:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χε χε όχι μόνο αδελφοί στο μέταλ.....

Λοιπόν το Black Orchid δεν είναι τόσο γνωστό είχε βγει το 80 από τον Gaiman και μιλάει για την Μαύρη Ορχιδέα που είναι μια κοπέλα υβρίδιο φυτού και ανθρώπου που προσπαθεί να εκδικηθεί τον θάνατο της. Έχει cameo από την Poison Ivy, το Swamp Thing, τον Lex Luthor και φυσικά τον Batman. Αν το βρεις πάρτο είναι αρκετά καλό.

http://www.neilgaiman.com/works/comic/blackorchid

quote:
by the way, προς απόδηξη ότι τα κόμιξ της dc τουλάχιστων, που ξέρω εγώ, δεν είναι μόνο παιδικά, διαβάστε, ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ, το arkham asylum. είναι μια ιστορία απ'το τρελάδικο όπου στέλνει ο batman κάθε ψυχάκια...

Εδώ χτύπησες ευαίσθητη χορδή. Αυτό είναι από τα κορυφαία κομικ στην ιστορία του είδους. Πραγματικά δεν περιγράφεται αν δεν το διαβάσει κανείς!!!

quote:
αλήθεια, chris, δε μου 'πες, το begins πως σου φάνηκε;

Για μένα είναι το καλύτερο κινηματογραφικό batman από την άποψη ότι πάει πίσω στις ρίζες του ήρωα με τον διχασμό και τα λοιπά. Το άλλο που μου άρεσε είναι ότι χρησιμοποιεί σύγχρονη τεχνολογία και σε κάνει να βλέπεις τον batman ρεαλιστικά. Σαν να υπάρχει ή να μπορεί να υπάρξει. Τα προηγούμενα batman δεν μου είχαν αρέσει πολύ.

Ο Νίκολσον ήταν κορυφαίος στο ρόλο του αλλά ο joker θέλει την παράνοια του black metal. Insanity που σε τρομάζει.

quote:
ήδη άρχισαν διαμαρτυρίες του τύπου "γιατί είναι τόσο άθλια σκισμένος, γιατί δεν είναι αρκετά άσπρος κλπ...

Έτσι είναι τα αμερικανάκια. Γκρινιάζουνε με το παραμικρό. Πάντως μέχρι να βρει η ταινία θα ακούσουμε πολλά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 07:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Νίκολσον ήταν κορυφαίος στο ρόλο του αλλά ο joker θέλει την παράνοια του black metal. Insanity που σε τρομάζει.

Φαντάζεσαι να βάλουν κανέναν Dani Filth?
Χεχε!

Πάντως εμένα ο Λέτζερ δε μου φαίνεται άθλια βαμμένος ή σκισμένος κτλ.
Και στο κάτω - κάτω, μ' αυτά ασχολούνται?
Βρε παιδιά, επειδή δεν θυμάμαι σχετικά με το σκισμένο πρόσωπο του Τζόκερ, μπορεί κανείς σας να μου πει πως του είχε συμβεί?

Και θα συμφωνήσω κι εγώ για το Batman begins ότι ήταν αρκετά καλή ως ταινία κι απέσπασε καλές κριτικές.
Ο ήρωας αρκετά σκοτεινός, διχάστηκε όντως και τα πήγε πολύ καλά.
Ο Κρίστιαν Μπέϊλ μάλιστα (ο πρωταγωνιστής) έχει αποσπάσει καλές κριτικές και για άλλες ταινίες (Ο άγρυπνος, Equilibrium).


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 23:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φαντάζεσαι να βάλουν κανέναν Dani Filth?
Χεχε!

Dying Incubus, να σου πω θα είχε ενδιαφέρον! Πάντως σε πολλούς από την black μέταλ σκηνή ο ρόλος θα τους έπεφτε γάντι έτσι που μασκαρεύονται με το corpsepaint.

quote:
Βρε παιδιά, επειδή δεν θυμάμαι σχετικά με το σκισμένο πρόσωπο του Τζόκερ, μπορεί κανείς σας να μου πει πως του είχε συμβεί?

Θα αφήσω τον crucifire να απαντήσει....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 07:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, ο Τζόκερ θα πρέπει να φαίνεται αστείος εκ πρώτης όψεως έως γελοίος αλλά θα πρέπει να βγάζει προς τα έξω μια κρυμμένη θλίψη και μελαγχολία από μέσα του.
Κι όσο να 'ναι, αρκετά ονόματα από τον χώρο του black metal μια ποζερία την έχουν...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 18:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν, θα ξεκινήσω από το origin του τζόκερ... άγνωστο!

έχουν βγει κανά δυο εκδοχές αλλά καμία δεν είναι σίγουρη:
1. στη μία, ο τζόκερ [πραγματικό όνομα άγνωστο] είναι stand up comedian, ο οποίος όμως σε ένα διαγωνισμό βγαίνει δεύτερος, αφού ο τύπος που βγήκε πρώτος, αν και είχε εμφανώς χειρότερη σκηνική παρουσία από το τζόκερ, είχε λαδώσει ή δεν ξέρω κι εγώ τι... του στρίβει λοιπόν του δικού σου και πάει να τους λιντσάρει. έρχεται ο batman, και, ανάθεμα κι αν θυμάμε πως, τον χτυπάει και πέφτει σε ια δεξαμενή χρωμάτων για τραπουλόχαρτα και γίνεται έτσι... προφανώς ηλίθια εκδοχή, αλλά το 30 όλες οι ιστορίες κόμιξ στην αμερική ήταν πανηλίθιες

2. στη δεύτερη, αυτή της παλιάς ταινίας, ο τζόκερ, που ονομάζεται τζακ νέιπιερ, είναι το δεξί χέρι ενός αρχιμαφιόζου [ίσως θυμάστε την ερμηνεία του τζακ πάλανς] και σε μια δουλειά-φιάσκο, πάνω στην επίθεσή του κατά του μπάτμαν, πέφτει σε μία δεξαμενή με χημικά [πάλι] μιας και ο μπατς, δεν καταφέρνει να τον κρατήσει... ένας πλαστικός προσπαθέι να σώσει τη φάτσα του, αλλά τα χρώματα και το χαμόγελο δε διορθώνονται. το θέμα είναι ότι η παραμόρφωση του τζακ νίκολσον ήταν σχεδόν άψογη, από το τέλειο άσπρο του ξεβαμμένου του προσώπου, ως το άψογα συμετρικο και βαμμένο χαμόγελό του... είχε βέβαια μια ανυπέρβλητη τρέλα ο θεός, αλλά για τζόκερ, δεν έπηθε... να τονίσω ότι, προφανώς, ΔΕ σκοτωσεο ο τζόκερ τους γονείς του μπρους, αλλά ο τζο τσιλ, ο τύπος που βλέπουμε στο begins.

οι περισσότερες εκδοχές είναι ελαφρώς διαφοροποιημένες από τις δύο προηγούμενες...

3. η νέα εκδοχή τώρα. νομίζω είναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθεί κάποιος σωστά και ρεαλιστικά με το origin του joker, ή τουλάχιστον το λόγο της μεταμόρφωσής του.

ξέρουμε σίγουρα τα εξής. τα μάγουλά του έχουν σκιστεί απ' άκρη σε άκρη, μάλλον από κάποιον άλλο. το βάψιμο φαίνεται πολύ πρόχειρο, πράγμα που σημαίνει ότι ή ο ίδιος το έκανε, ή ότι έγινε από κάποιο χημικό, που όμως δεν έκανε την άψογη δουλειά που έκανε το άλλο στον νίκολσον! ακόμα, στην αρχή της ταινίας ηγείται μιας ληστείας σε τράπεζα. κάτοικοι του σικάγο, όπου γυριζοταν αυτή η σκηνή πριν δυο βδομάδες, είπαν ότι αρχικά φορούσε μάσκα κλοόυν, κι αργοτερα, όταν την έβγαλε, το πρόσωπό του είχε μεν μια όψη ξεβαμένου, αλλά δεν ήταν σκισμένο.

joker:

οι μάσκες:

το black orchid θα το διαβάσω στάνταρ!

quote:
ο Τζόκερ θα πρέπει να φαίνεται αστείος εκ πρώτης όψεως έως γελοίος αλλά θα πρέπει να βγάζει προς τα έξω μια κρυμμένη θλίψη και μελαγχολία από μέσα του.

καλά, αυτή ήταν άποψη γκοθά! D_I, o joker δεν είναι emo, φίλε μου! παρανοϊκός δολοφόνος είναι! πρέπει, αφ'ενός, με το που τον βλέπεις να φρικάρεις, και, φυσικά, να ελιναι το τελευταίο πράγμα που θα κάνεις στη ζωή σου, γιατί θα σε σκοτώσει απλώς επειδή δεν του αρέσει η φάτσα σου! μην κοιτάς που στη σειρά κιν. σχεδίων του '90 τον έκαναν γελοίο. αν δεις την animated ταινία, the mask of the phantasm, θα καταλάβεις για τι παράνοια μιλάμε!

quote:
Ο Κρίστιαν Μπέϊλ μάλιστα (ο πρωταγωνιστής) έχει αποσπάσει καλές κριτικές και για άλλες ταινίες (Ο άγρυπνος, Equilibrium).

το μονο που δε μου άρεσε σε αυτή την ταινία, είναι ότι στο γρύλισμα κάνει πολύ μπαμ ότι είναι ψευδός. κατά τ'άλλα είναι ήρωας, γιατί έκανε πολλές θυσίες για το ρόλο. για παράδειγμα, για τον άγρυπνο είχε φτάσει τα 40 κιλά, κι έπρεπε να πάει κατ'ευθείαν στα 100 περίπου. άρχισε να ξεσκίζετε στο φαί, αλλά όταν έφτασε τα 100, είδε ότι δεν έιχε πάρει τη σωστή μυική μάζα, ξανάχασε, κι άρχισε εντατικά body building.... εν ολίγοις κόντεψε να πεθάνει.
επίσης, η στολή, αν και είχε σύστημα εσωτερικής ψύξης με υγρό, ήταν πολύ στενή, άβολη και ζεστή [τη φράση του "it's dark, hot and it gives a headache" την είδε την άλλη μέρα στα μπλουζάκια όλου του συνεργείου!] κι αντί να πει, "δεν αντέχω, φεύγω" έλεγε "είναι τιμή μου να φοράω αυτή τη στολή, και θα χρησιμοποιήσω την οργή που μου προκαλεί, για να βγει φυσικό το τέρας μέσα στο batman".
αφοσιομένος... να 'ναι καλά.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 09:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καλά, αυτή ήταν άποψη γκοθά! D_I, o joker δεν είναι emo, φίλε μου! παρανοϊκός δολοφόνος είναι!

Είπα εγώ ότι πρέπει να είναι emo?
Εγώ μίλησα για το πως θα δείχνει, όχι το τι θα κάνει.
Εξάλλου, ο κάθε άνθρωπος συνδέεται με έναν πρωταγωνιστή με διαφορετικό τρόπο από κάποιον άλλον...

Όσον αφορά τον Κρίστιαν Μπέϊλ, φυσικά κι ήταν ήρωας ο άνθρωπος και με τις 2 αυτές ταινίες!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 19:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικά, έχεις δίκιο, από μια άποψη για τη μελαγχολία, αφού, είρωνικά, αν και έχει χαραγμένο κυριολεκτικά το χαμόγελο στο πρόσωπό του, κάθε άλλο παρά χαρούμενος με την κατάστασή του είναι. μάλιστα, εικάζουν πως επήτηδες διάλεξαν το μορφωνιό λέτζερ για το ρόλο, από την άποψη ότι αν θεωρούσουν όμορφος [τωρα εγώ πειράζει που νομίζω ότι είναι λες και τον έχει πατήσει νταλίκα;] και πάθενες τέτοια ζημιά, θα ήταν ένας ακόμη λόγος να σαλέψεις... ομοίως με τον aaron ekchart για two-face....

αλλά σίγουρα δεν πρέπει να δείχνει γελοίος... άλλωστε δε βλέπω τίποτα το γελοίο στη φωτογραφία. για την ακρίβεια, όταν πρόσεξα πόσο καλοφτιαγμένο ήταν το κόψιμο... μου γύρισαν τ' άντερα! φαντάστηκα τον εαυτό μου με τόσο... μεγάλο στόμα! και φυσικά, το σκίσιμο δεν έγινε και ακριβώς... χειρουργικά!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2007, 08:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες που έχω δίκιο?

Το σκίσιμο σε ένα όμορφο πρόσωπο μπορεί όντως να σε οδηγήσει σε ακόμη μεγαλύτερη τρέλα γιατί βλέπεις τι είχες και τι έχεις.
Αλλά όχι και να σου γυρίσουν τα άντερα μ' αυτό...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2007, 14:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικά μου γύρισαν τα άντερα γιατί μου θύμησαν έντονα την εγχείρηση που είχε κάνει κάποιος γνωστός μου στο κεφάλι, και μπορώ να πω ότι οι τομές, αν και κάπως καθαρότερες, έμοιαζαν πάρα πολύ. είναι πολύ ρεαλιστική η προσθετική του λέτζερ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 21:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

η τελευταία είναι εξυπνακίστικη, κι ελπίζω να αστειεύονται για τα μαλλιά...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 07:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά στην τελευταία ο Χηθ φαίνεται "θολός" οπότε δε μπορώ να καταλάβω και πολλά για τα μαλλιά του.
Μην φοβάσαι, θα του τα φτιάξουν...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2007, 16:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βασικά στην τελευταία ο Χηθ φαίνεται "θολός" οπότε δε μπορώ να καταλάβω και πολλά για τα μαλλιά του.

είναι επείτηδες πίσω από τζάμι. τέλος άντων θα δούμε.

σήμερα λοιπόν ήταν τα μεγάλα αποκαλυπτήρια:

εδώ και βδομάδες μου έστελναν τύποι από "μέσα" φωτογραφίες κομματιών της στολής, αλλά δεν έβγαζα και πολύ νόημα. ομολογώ ότι έχει ενδιαφέρον. και ότι δεν ειναι spandex είναι καλό!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2007, 14:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φαίνεται πως κάποιος ψυχάκιας με σκισμένο χαμόγελο στρατολογεί κόσμο!

http://www.whysoserious.com/

οι συντεταγμενες δείχνουν san diego, και το ρολόι [για όσους το δουν αυτό τις επόμενες 5 ώρες] δείχνει ακριβός την ώρα του πάνελ της warner bros. στο φετινό san diego comic-con!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2007, 02:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μάλλον μόνος μου τα λέω μόνος μου τ'ακούω, αλλά, μετά από ώρες κυνηγιού, με τη μία ομάδα στο san diego, και εμάς, την άλλη ομάδα κολλημένους στα pc μας, να τι κατφέραμε να ξεκλειδώσουμε!

και το teaser trailer!

http://www.youtube.com/watch?v=jOVfxo5RmgI#

φυσικά, η ομάδα που ήταν εκεί, κέρδισε κι άλλα αναμνηστικά, αλλά και μόνο η όλη αγωνία άξιζε! χαίρομαι κιόλας, που βάλαμε αυτούς να τρέχουν στο σαν ντιέγκο και να συλλέγουν στοιχεία ενώ εμείς καθόμασταν!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2007, 12:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην τελευταία φωτογραφία πάντως ψιλοφαίνεται ότι το σκίσιμο στο μάγουλο είναι με προσθετική...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2007, 17:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξέρω, ίσως να θέλανε να φαίνεται έτσι. το τελείομα του σκισίματος πάντως μου φαίνεται καλό...

πάντως αν εννοείς τα χρώματα, θυμήσου ότι, τουλάχιστον το κόκκινο το έχει κάνει μόνος του! τώρα το άσπρισμά, δεν είμαι σίγουος αν το κάνει ο ίδιος ή ο αποχρωματισμός ειναι κι αυτός μέρος του ατυχήματος, αλλά, το σίγουρο είναι πως δεν είναι όλο του το σώμα ασπρισμένο, οπότε αποκλύουμε μάλλον το origin που τον θέλει να πέφτει στη δεξαμενή με τα χημικά! δεν έχω πρόβλημα με αυτό βέβαια, γιατί κάτι τέτοιο θα "λειτουργούσε" στη δεκαετία του '30, αλλά τώρα δε θα ήταν και πολύ πειστικό!

Starting tonight, people will die. I'm a man of my word! Ha ha ha ha !!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2007, 11:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τείνω να πιστεύω πως ο αποχρωματισμός ίσως είναι μέρος του ατυχήματος κι όχι πχ αποτέλεσμα κάποιου λάθους.
Αν παρατηρήσεις το πρόσωπο του στην τελευταία φωτογραφία που παρέθεσες, θα δεις ότι το άσπρισμα δεν είναι ούτε ομοιόμορφο ούτε και στον ίδιο βαθμό με τα υπόλοιπα σημεία του προσώπου του.
Σα να έχει κάποια μικρά "κενά".


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2007, 14:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορούσε άνετα να είναι μέρος του μακιγιάζ που κάνει μόνος του, όπως το κραγιόν. αλλά πιστεύω ότι θα ηταν γαμάτο στο τέλος, όταν τον συλαμβάνουν [γιατί μάλλον αυτό θα γίνει] να προσπαθήσουν οι μπάτσοι να τον ξεβάψουν, και το άσπρο να μη φεύγει! φρίκη!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2007, 16:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα, αν έχουμε κατά νου την εκδοχή των χημικών μέσα στα οποία έπεσε, τότε το άσπρο δεν αποκλείεται να είναι και δικό του.
Κι αυτό κολλάει καλύτερα στο ότι το άσπρο χρώμα δεν είναι τέλεια βαμμένο στο πρόσωπο του αλλά έχει κάποια μικρά "κενά".

Αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι αν στην ταινία θα περιέχει σε δευτερεύοντα ρόλο τον Batman.
Κι είμαι αρκετά περίεργος να δω ποιός θα τον υποδυθεί...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 10:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για το άσπρο... θα δούμε, υπάρχουν τόσες πολλές εκδοχές, αλλά είμαι σίγουρος πως ο νόλαν τελικά δε θα απογοητεύσει τους οπαδούς...

quote:

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 10:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για το άσπρο... θα δούμε, υπάρχουν τόσες πολλές εκδοχές, αλλά είμαι σίγουρος πως ο νόλαν τελικά δε θα απογοητεύσει τους οπαδούς...

quote:
Αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι αν στην ταινία θα περιέχει σε δευτερεύοντα ρόλο τον Batman.

βασικό θέμα σε όλα τα σχετικά φόρουμς, να μην κάνει ο νόλαν το ίδιο λάθος με τον μπάρτον, που στη μία περίπτωση έκανε μια ταινία του τζόκερ, και στην άλλη του πιγκουινου, με guest star τον batman! όχι, ο νόλαν υποσχέθηκε ότι ο χρόνος θα είναι μοιρασμένος σωστά ανάμεσά τους.

quote:
Κι είμαι αρκετά περίεργος να δω ποιός θα τον υποδυθεί...

σίκουελ του batman begins είναι, εσύ ποιός λες να τον υποδυθεί;!
Christian Bale!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 11:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, για να σου πω την αλήθεια έχω δει τόσους ηθοποιούς πια στο ρόλο του Batman που έχω χάσει πλέον το λογαριασμό.
Οπότε λογικό είναι να αναρωτιέμαι ποιός θα είναι στο ρόλο αυτή την φορά.
Τον Christian Bale τον συμπαθώ ως ηθοποιό οπότε πιστεύω πως είναι καλή η επιλογή του.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 17:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α, οκ, σόρρυ!

το batman begins το έχεις δει; δίνει φοβερή ερμηνεία, αν εξερέσεις το γεγονός ότι έχει ψιλοπρόβλημα με το "σίγμα"...! ψευδίζει τόσο,, που αν στέκεσαι σε απόσταση 5 μέτρων απ'αυτόν γίνεσαι μούσκεμα!

αλλά όταν γρυλίζει πχ... λες επιτέλους, βάλανε και κάποιον σοβαρό.

...ακούς εκεί το τζωρτζ κλούνεϋ για μπάτμαν... τι σκέφτονταν;!

εγκυκλοπαιδικά, το prestige, που προταγωνιστούσε ο κριστιαν μαζί με τον hugh jackman [wolverine] και τον michael caine [alfred pennyworth στο begins] το είχε σκηνοθετήσει ο κρίστοφερ νόλαν πάλι...

οπότε έχεις και μια γενική ιδέα της συνεργασίας μπέιλ, κέιν, νόλαν...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2008, 20:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Heath Ledger (1979-2008) R.I.P

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 23/01/2008 20:45:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2008, 21:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις 22 Ιανουαρίου 2008 πέθανε ο Heath Ledger σε ηλικία μόλις 28 ετών. Σύμφωνα με την αστυνομία βρέθηκε νεκρός την Τρίτη στο διαμέρισμα του στην Νέα Υόρκη από υπερβολική δόση υπνωτικών χαπιών. Από ότι λένε πρόκειται για ατύχημα και όχι αυτοκτονία.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy