ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Online βάνδαλοι και συκοφάντες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 02:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Κάποτε στα ΜΜΕ έγραφαν μόνο οι δημοσιογράφοι.

Όταν εμφανίστηκε το web, τεχνικά άτομα απέκτησαν παρουσία σε MME.

Αργότερα με τα fora δόθηκε η δυνατότητα σε μη-τεχνικά άτομα να γράφουν online, και όλοι απέκτησαν βήμα στα ΜΜΕ.

Αλλά στα fora υπήρχαν κοινωνικοί περιορισμοί, υπήρχε κάποιος που σταμάταγε τις καταστροφικές συμπεριφορές. Όποιος έμπαινε για να διασκεδάσει προσβάλλοντας και καταστρέφοντας τις συζητήσεις των άλλων, έβλεπε την πόρτα.

Κάποια στιγμή δόθηκε η δυνατότητα σε μη-τεχνικά άτομα να γράφουν χωρίς να δίνουν λογαριασμό σε κανένα. Μέσα από σελίδες που ανανεώνονταν πολύ εύκολα χωρίς τεχνικές γνώσεις. Και φυσικά μιλάω για τα blogs.

Μαζί με αξιόλογα άτομα που μίλαγαν για τη Νέα Τάξη πχ και των οποίων ο πολιτικός ρόλος είναι σημαντικότατος, μαζί με τα πιτσιρίκια που απλώς έκαναν χαβαλέ, μαζί με κάθε καρυδιάς καρύδι, εμφανίστηκε με τα blogs σε μεγαλύτερη κλίμακα το εξής φαινόμενο:

Εμφανίστηκε το φαινόμενο όπου και ο πιο αρρωστημένος, και ο πιο φανατισμένος, και ο πιο ανήθικος, απέκτησε τη δυνατότητα xωρίς καμία τεχνική γνώση να λοιδωρεί να συκοφαντεί και να βγάζει την ατελείωτη χολή του σε ΜΜΕ χωρίς να δίνει λογαριασμό σε κανένα. Κι εκεί άρχισαν οι δικαστικές διώξεις. Συκοφαντική δυσφήμιση λέγεται. Είναι μια κατάκτηση του νομικού μας πολιτισμού, δεν μπορείς να λες ότι γουστάρεις στα MME. Δεν μπορείς να καταστρέφεις την υπόληψη ενός ανθρώπου με ΨΕΜΑΤΑ και ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΟΥΣ. Άλλο η κριτική, άλλο τα ψέματα.

Νόμιζα μέχρι τώρα ότι οι κατά συρροήν συκοφάντες αργά ή γρήγορα γίνονται αντιληπτοί. Αλλά δεν είναι έτσι. Άτομα που εκτιμούσα όπως η Ostria έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Η λοιδωρία και η συκοφαντία απέδωσαν.

Κι άντε τώρα να πείσεις την Ostria ότι δεν έχω τίποτα σχοινάκια με τα οποία δήθεν με κοντρολάρει η αμαλία, όπως συκοφαντικά διαδίδει ένας από τους κυνικούς συκοφάντες.

Ή ποιος ξέρει πόσα άλλα έχουν βγάλει τα αρρωστημένα μυαλά που κυκλοφορούν σαν ύαινες στη ζούγκλα του διαδικτύου. Μέχρι να αρπάξουν καμιά μήνυση.

Ostria, σε καλώ να πάρεις θέση. Αν κατηγορούμαι για κάτι και το πιστεύεις, θέλω να το ξέρω. Δικαιούμαι να αλλάξω κάτι αν είναι λάθος, ή να υπερασπιστώ τον εαυτό μου αν είναι σωστό. Έτσι δεν είναι;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 04/06/2007 03:12:34

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 03:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Δεν εχω παρακολουθησει το θεμα,
αλλα ηρεμησε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 19:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Κι άντε τώρα να πείσεις την Ostria ότι δεν έχω τίποτα σχοινάκια με τα οποία δήθεν με κοντρολάρει η αμαλία, όπως συκοφαντικά διαδίδει ένας από τους κυνικούς συκοφάντες.

Γειά σου gentleman..
Μιάς και το θέμα του τόπικ σχετίζεται με τις κατηγορίες που προσωπικά σου απέδωσε ο συκοφάντης καλό θα είναι και να τις παραθέσεις.

Σε οτι αφορά τον πρόλογο που έκανες σχετικά με τους δημοσιογράφους και τα web θα ήθελα να διευκρινήσω τα εξής.
Σήμερα οι δημοσιογράφοι εχουν αλλάξει ρόλο.
Δεν ασκούν πλέον λειτούργημα που εκτός απο την ενημέρωση σκοπό εχει να αφυπνίσει τον πολίτη δεν ειδικεύονται πλέον στα άρθρα και την ενημέρωση αλλά στο να λοιδωρούν τον κάθε διάσημο και οχι μόνο αλλά και στην παρουσίαση των ριάλιτυ τηλεπαιχνιδιών καθώς και στις εκπομπές ψυχαγωγικού χαρακτήρα.


Edited by - allzzaro on 04/06/2007 19:53:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 04:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Σόρυ allzzaro, θα προτιμούσα να μη δώσω links προς τους χώρους συκοφάντησης και λοιδωρίας που έχω εντοπίσει και να μπουν και άλλα μέλη στη διαδικασία και αρχίσουν να ψιλοπιστεύουν τη λάσπη.

Ήθελα να ρωτήσω την angi. Έχεις δει το "Βασικό Ένστικτο";

Υπάρχει νέος άνδρας που να είδε αυτή τη σκηνή και να μην ερεθίστηκε;

Υπάρχει αναγνώστης που να διάβασε κάποια μηνύματα του jbg και να μη γέλασε;

Την ανθρώπινη αδυναμία μας εκμεταλλεύονται και οι δύο.

Ενώ η Sharon Stone είναι δολοφόνος και άτομο χωρίς συνείδηση, οι άντρες δεν παύουν να την θέλουν, για ένα πηδηματάκι. Αυτή εκμεταλλεύεται αυτή την ανθρώπινη αδυναμία, με χίλιους τρόπους. Γιατί ότι παλιανθρωπιά και να κάνει, οι άντρες συνεχίζουν να τη βλέπουν θετικά, γιατί δεν μπορούν να αντισταθούν στη γοητεία της. Γιατί δεν μπορούν να αντισταθούν στο βασικό τους ένστικτο.

Angi, μπορεί να γελάς με τα αστεία. Αλλά πρέπει να λαμβάνεις υπόψη και τους άλλους ανθρώπους. Μη του δίνεις ασυλία. Γιατί αν του δίνεις ασυλία, είναι σαν να του λες:

"βρίσε κι άλλο, εξευτέλισε κι άλλο, χειραγώγησε ψυχολογικά κι άλλο, κάνε ότι γουστάρεις, χαχαχα πολύ πλάκα".

Δημιουργείς ένα τέρας έτσι. Μην αφήνουμε την ανθρώπινη αδυναμία μας, να ενθαρρύνει τέτοιες συμπεριφορές.

Σχεδόν βασικό ένστικτο είναι η ανάγκη για γέλιο, και κάποιοι την εκμεταλλεύονται αισχρά.

Φίλοι μου, αντισταθείτε στην ανθρώπινη αδυναμία.

Βάλτε την ηθική πάνω από τη διασκέδαση.

Ευχαριστώ.

----------

Και που 'σαι angi. Οι φίλοι με λένε gentleman.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 07/06/2007 05:14:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 10:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Νόμιζα μέχρι τώρα ότι οι κατά συρροήν συκοφάντες αργά ή γρήγορα γίνονται αντιληπτοί. Αλλά δεν είναι έτσι. Άτομα που εκτιμούσα όπως η Ostria έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Η λοιδωρία και η συκοφαντία απέδωσαν.

Κι άντε τώρα να πείσεις την Ostria ότι δεν έχω τίποτα σχοινάκια με τα οποία δήθεν με κοντρολάρει η αμαλία, όπως συκοφαντικά διαδίδει ένας από τους κυνικούς συκοφάντες.

Ή ποιος ξέρει πόσα άλλα έχουν βγάλει τα αρρωστημένα μυαλά που κυκλοφορούν σαν ύαινες στη ζούγκλα του διαδικτύου. Μέχρι να αρπάξουν καμιά μήνυση.

Ostria, σε καλώ να πάρεις θέση. Αν κατηγορούμαι για κάτι και το πιστεύεις, θέλω να το ξέρω. Δικαιούμαι να αλλάξω κάτι αν είναι λάθος, ή να υπερασπιστώ τον εαυτό μου αν είναι σωστό. Έτσι δεν είναι;


Ελα; Ωπα;
Μάλλον και γω έχω χάσει επεισόδια και δεν ξέρω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι, αγαπητέ gentleman.
Η 'απουσία' μου δεν έχει σχέση με κάτι από τα παραπάνω που λες.
Απλώς έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια (θέματα, αντιπαραθέσεις) και δεν βρίσκω κάτι καινούργιο που να έχει ενδιαφέρον για να ασχοληθώ.
Ακόμα περισσότερο, δεν με ενδιαφέρει να ασχοληθώ με προσωπικές αντιπαραθέσεις που τις θεωρώ ανούσιες και -απ ότι καταλαβαίνω- διαιωνίζονται στον χώρο και τον χρόνο.

Και επειδή έχουμε μπροστά μας το καλοκαιράκι, λέω να συνεχίσω έτσι χαλαρά, εκτός κι αν σκάσει κανένα πραγματικά ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 23:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Ostria δεν μπορείς να στέκεσαι αμέτοχη στις παλιανθρωπιές που γίνονται σε βάρος μου, όταν στο παρελθόν έχεις υποστηρίξει τις καταστροφικές συμπεριφορές για τις οποίες ήρθα σε σύγκρουση με την αγέλη.

Κοίτα τα μηνύματα της αμαλίας στο "προσωρινό topic". Εκεί τα λέει όλα. Με πολύ εύστοχο τρόπο. Αυτά τα μηνύματα ελπίζω να σχολιάσεις. Σε αυτή την απανθρωπιά πρέπει να αντισταθούμε Ostria. Μην αφήνουμε την ανθρώπινη αδυναμία, την ανάγκη μας για γέλιο, να δίνει άσυλο σε αυτούς που επιδίδονται σε τέτοια αίσχη. Όπως την τελευταία τερατώδη κακοήθεια του ενός διεγραμμένου όπου με αποκαλεί βρωμόπουστα, ενώ παλιότερα έχει προσπαθήσει να με εμφανίσει ως ομοφυλόφιλο.

Ο άλλος καταχραστής της αδυναμίας μας, για άλλη μια φορά παραποιεί τα λόγια μου και συκοφαντικά διαδίδει ότι δήθεν "τον κατηγορώ ότι κάνει το κόσμο να γελάει κι έτσι τους χειραγωγεί". Στην πραγματικότητα η χειραγώγηση έγκειται στις τακτικές που ανέφερε η αμαλία, όχι στο γέλιο που βγαίνει από μόνο του. Το γέλιο δημιουργεί ασυλία. Όπως η ομορφιά της Sharon Stone δημιουργεί θετική ανταπόκριση από άντρες ανεξαρτήτως ηθικής στάθμης της.

Άλλο ένα από τα επαναλαμβανόμενα λύματα του καταχραστή της ανθρώπινης αδυναμίας για γέλιο, είναι ότι οι ανώνυμοι δεν έχουν ανθρώπινα δικαιώματα, δεν πειράζει αν τον άνθρωπο που βρίσκεται πίσω από ένα λογαριασμό τον συκοφαντεί, τον λοιδωρεί, τον εξευτελίζει, διασκεδάζει αφοδεύοντας την ατελείωτη χολή του πάνω του.

Ας του στερεί την αξιοπρέπεια, ας του επηρεάζει αρνητικά τις σχέσεις με τα άλλα μέλη με τα οποία προσπαθεί να συζητήσει. Δεν είναι άνθρωπος, λογαριασμός είναι.

Αγαπητοί αναγνώστες, παρακαλώ διαβάστε πάλι το σύντομο μήνυμά μου για το βασικό ένστικτο.

Αντισταθείτε στην ανθρώπινη αδυναμία. Βάλτε την ηθική πάνω από τη διασκέδαση.


Dare to Dream


Edited by - gentleman on 08/06/2007 00:59:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 18:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Σόρυ allzzaro, θα προτιμούσα να μη δώσω links προς τους χώρους συκοφάντησης και λοιδωρίας που έχω εντοπίσει και να μπουν και άλλα μέλη στη διαδικασία και αρχίσουν να ψιλοπιστεύουν τη λάσπη.

Καταλαβαίνω. Ισως και να εχεις δίκιο. Απο τη στιγμή ομως που δεν δημοσιοποιούνται τα links είναι πολύ δύσκολο να εκφέρει γνώμη ενας που δεν γνωρίζει, οπως εγώ.

quote:
Ας του στερεί την αξιοπρέπεια, ας του επηρεάζει αρνητικά τις σχέσεις με τα άλλα μέλη με τα οποία προσπαθεί να συζητήσει. Δεν είναι άνθρωπος, λογαριασμός είναι.

Εδώ αυτό το άνθρωπος - λογαριασμός σηκώνει συζήτηση.

Είμαι μέλος των forums αρκετά χρόνια.
Εχω ζήσει λοιπόν τις διαμάχες μεταξύ μελών οι οποίε κατά κύριο λόγο ευθύνονται για τα παρακάτω.
Υπάρχουν λοιπόν μέλη τα οποία διεγράφησαν και δημιούργησαν νέους ανώνυμους λογαριασμούς.
Υπάρχουν μέλη τα οποία δεν διεγράφησαν αλλά για δικούς τους λόγους δημιούργησαν ανώνυμους λογαριασμούς χωρίς να γράφουν με τους αρχικούς τους.
Υπάρχουν μέλη τα οποία διατηρούν διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς τους οποίους χρησιμοποιούν ταυτόχρονα.

Πίσω λοιπόν απο εναν ηλεκτρονικό λογαριασμό γράφει ενας γνωστός άνθρωπος.
Πίσω απο τον κρυφό ηλεκτρονικό λογαριασμό γράφει ενας άγνωστος άνθρωπος που πληρεί μία ή και τις τρείς παραπάνω προυποθέσεις.

Οπωσδήποτε ειναι επιλογή του να το κάνει, μιας και αυτό είναι εφικτό απο το σύστημα, αλλά εγώ θα προτιμούσα να γνωρίζω με ποιόν μιλώ.
Είμαι δε σίγουρος οτι ολα αυτά τα παλιά μέλη της εποχής του 2003 εχουν λογαριασμούς και γράφουν χωρίς να γνωρίζουμε ποιοί είναι.
Εγώ προσωπικά είμαι ο allzzaro ο Φώτης με ξέρουν οι περισσότεροι, τους ξέρω, και δεν περνά απο τη σκέψη μου να δημιουργήσω εναν δεύτερο , ανώνυμο λογαριασμό. Δεν βρίσκω το λόγο να το κάνω.
Δεν μπορώ λοιπόν να κατανοήσω ειλικρινά .. ποιός είναι ο λόγος να γράφω .. κρατώντας ακρως μυστικά την ανθρώπινη ταυτότητα μου.

Μην περνά απο το μυαλό σου οτι υπονοώ οτι άνοιξες εναν ανώνυμο λογαριασμό με ανήθικο σκοπό, κάθε αλλο αλλά αυτού του είδους ανώνυμοι λογαριασμοί ως επι το πλείστον ευθύνονται για το μπάχαλο μουπα σουπα μουπες κλπ.
Εγώ προσωπικά απέχω απο τα κουτσομπολιά, ποιός είναι ποιός αλλά θα χαιρόμουν πραγματικά αν συναντούσα εδώ στα forums ενα απο τα πολύ παλιά μέλη που δεν γράφουν πιά με τον αρχικό τους λογαριασμό, γιατί πιστεύω πραγματικά οτι δεν λείπει κανείς??
Είναι ολοι εδώ..
Νομίζω...

Edited by - allzzaro on 08/06/2007 19:22:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 02:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γεια σου Τζεντλυμαν!!
quote:
Ήθελα να ρωτήσω την angi. Έχεις δει το "Βασικό Ένστικτο";

Ναι το εχω δει!!!
2 φορες!!!
Το εχω δει με παρεα (υπηρχαν και αντρες)!!
Δεν ξερω τί εκαναν οταν πηγαιναν για υπνο,
αλλα οταν το βλεπαμε, κυριως σχολιαζαμε τα της ταινιας και οχι το
ακομψο κομματι της...
Προτιμω τους εγκεφαλικους ανθρωπους ειτε σαν παρεα, ειτε σαν συντροφους...
Η ταινια ηταν μια αηδια απο αποψη σεναριου και αποδωσης...
Ευτυχως που υπηρξε και η υποψια του μουνιου (συγνωμη σε ολους) της κυριας και εκανε καποιες εισπραξεις....
Ασε μας βρε Τζεντλυ!!!
Ακου κει....αποψη και συμπερασμα!!!:

quote:
Υπάρχει νέος άνδρας που να είδε αυτή τη σκηνή και να μην ερεθίστηκε;

ΝΑΙ!!!!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ!!!!
Ισως περισσοτεροι απο αυτοι που φανταζεσαι και επειδη θελουν να αποτιναξουν τα δικα σας τα προτυπα (τα οποια διαλεγετε και σαν φωτο,

Φτανουν στους βανδαλισμους....
Δικος σας προβλημα, οχι δικο τους...
Ακου κει παραδειγμα που βρηκες....
Να εισαι καλα που μ΄εκανες να φριξω...
Οσο αναφορα το θεμα με τον Τζονυ,
εγω απλως συμφωνουσα σε καποια θεματα μαζι του. Μου αρεσε ο τροπος του αλλα σε καποια φαση, νομιζω οτι παρεκτραπηκε.
Χεστηκα για τις μεταξυ σας αψιμαχιες και κοκκορομαχιες...
Δεν μ΄ενδιαφερει εαν ειναι ο Τζονυ, η Αμαλια, εσυ ή η Οστρια.
Μ΄ενδιαφερει να διαβαζω αυτα που εχετε να πειτε.

Οσο για τα υπολοιπα:
Συμφωνω με τον Φωτη!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 05:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> Γεια σου Τζεντλυμαν!!

Δεν θυμάμαι να τσακωθήκαμε. Γιατί παραποιείς το όνομά μου;

> αλλα οταν το βλεπαμε, κυριως σχολιαζαμε τα της ταινιας και οχι το
ακομψο κομματι της...

Οι διπλανοί που σας άκουγαν να δεις πως τους άρεσε.

quote:
Υπάρχει νέος άνδρας που να είδε αυτή τη σκηνή και να μην ερεθίστηκε;
> ΝΑΙ!!!!
> ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ!!!!

Σώπα. Προφανώς δεν μπορείς να κάνεις και πολύ empathize με τους άντρες. Τι εξουσία ασκεί το γυναικείο σώμα πάνω μας. Για κοίτα εδώ.


> επειδή θελουν να αποτιναξουν τα δικα σας τα προτυπα (...) φτανουν στους βανδαλισμους....

Βανδαλισμούς; Εσύ δεν έγραφες ότι για τους βανδαλισμούς φταίνε οι γονείς;

> Δικο σας προβλημα, οχι δικο τους...

Αυτό πάλι τι είναι; Άμα μου σπάσουν τα παγκάκια είναι δικό μου πρόβλημα, όχι δικό τους;


> Ακου κει παραδειγμα που βρηκες....

Αν δεν σε αγγίζει το παράδειγμα, τουλάχιστον η κεντρική ιδέα σε αγγίζει; Ότι δηλαδή:

Οι ανθρώπινες αδυναμίες, όπως το γέλιο, γίνονται αντικείμενο εκμετάλλευσης γιατί σε κάνουν να παραβλέπεις τις παλιανθρωπιές.

Ότι αν του δίνεις ασυλία, είναι σαν να του λες:

"βρίσε κι άλλο, εξευτέλισε κι άλλο, χειραγώγησε ψυχολογικά κι άλλο, κάνε ότι γουστάρεις, χαχαχα πολύ πλάκα".


> Χεστηκα για τις μεταξυ σας αψιμαχιες και κοκκορομαχιες...

Εσένα θα σου άρεσε αν σε συκοφαντούσαν και σε έβριζαν σχεδόν κάθε μέρα, και να έβγαινα εγώ και να σου άλλαζα το όνομα και να έλεγα "χέστηκα";

Κάτι έλεγε η αμαλία για την παράλογη και άνευ νοήματος ειρωνεία του αντί συζήτησης.

Κάτι έλεγε για την κατασκευή ζητημάτων που καμιά σχέση δεν έχουν με την ουσία των πραγμάτων, όπως το δήθεν "πένθος", όπως η ανάμειξη του Φ.Ο.Σ σε άσχετες αντεκλήσεις, όπως όλα τα άλλα υποκριτικά που έγραψε στην προσπάθειά του να χειραγωγήσει.

Αυτά να σχολιάσεις. Εδώ είναι το ζουμί. Αυτά που έγραψε η αμαλία:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9249


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 09/06/2007 05:58:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 05:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
allzzaro:
> Δεν μπορώ λοιπόν να κατανοήσω ειλικρινά .. ποιός είναι ο λόγος να γράφω .. κρατώντας ακρως μυστικά την ανθρώπινη ταυτότητα μου

Κατ' αρχάς δεν υπάρχει "άκρα μυστικότητα", τα στοιχεία όλων μας είναι στη διάθεση του εισαγγελέα.

Επίσης, δεν υπάρχει άκρα μυστικότητα με άλλη μια έννοια:

Καταθέτουμε ψυχή εδώ μέσα. Ο καθένας δείχνει το ποιόν του, μέσα από 100άδες μηνύματα.

Η ανωνυμία μας προστατεύει από άτομα σαν αυτόν που έγραφε περίπου "θα έρθω στο σπίτι σου" στην Ασπασία Παπαδομιχελάκη.

Η ανωνυμία από αυτές τις απειλές προστατεύει. Κι όταν ο χαρακτήρας σου είναι τέτοιος που δεν ανέχεσαι την παλιανθρωπιά, που δεν μπορείς να βλέπεις να ασκείται ψυχολογική βία σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες από το πρωί ως το βράδυ και να μη λες τίποτα, που δεν κολώνεις να καταδικάσεις την αληταρία που τα κάνει αυτά, τότε γίνεσαι στόχος. Όχι μόνο εντός διαδικτύου, αλλά και εκτός διαδικτύου στόχος. Γι αυτό χρειάζεται η ανωνυμία.

> εγώ θα προτιμούσα να γνωρίζω με ποιόν μιλώ

Είναι ένα από τα μείον της ανωνυμίας, ότι ο άλλος μπορεί να γράφει με 10 λογαριασμούς. Ωστόσο μετά από 100άδες μηνύματα το στίγμα του καθενός είναι παραπάνω από γνωστό. Δεν είμαστε άγνωστοι.

Και η τιμιότητα δεν ταυτίζεται με την επωνυμία!

Είναι γελοίο πως κοκορεύονται μερικοί μερικοί στο στυλ:

"Εγώ έδωσα ονοματεπώνυμο ΑΦΜ και φορολογική ενημερότητα, είδες τι τίμιος που είμαι; Βρωμόπουστα, που σε είδα στη Συγγρού χτες".


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 09/06/2007 05:38:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 10:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Tωρα, αυτο "υποτιθεται" οτι ειναι ερεθιστικο??? Πιο πολυ το κοβω εμετικο... πρωτον, η εν λογω "αηδος" (τρομαρα της) δεν εχει κατι ουσιωδες... Μυαλο. Εχει το αντιθετο... το "Ψωνιο"

Μου σπαει τοσο πολυ τα νευρα, που κακως μου την θυμισατε! Απορω καποιοι (οποιοι) τι της βρισκουν?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! Μην χαραμιζομαστε, με την "καθε" "τελευταια"

Αντιστοιχα, ισχυει και για το αλλο φιλο (αναφορικα για τις γυναικες...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 13:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
______________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
10/06/2007
______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 15:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PREDATOR,

Δεν την έβαλα για υπόδειγμα ελκυστικότητας την ηλίθια. Για την παροιμία την έβαλα.

-----------

__________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
10/06/2007
__________________________________________________________________


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 09/06/2007 17:00:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
gentleman
__________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
10/06/2007
__________________________________________________________________


πως το ειχες πει πριν μερικες ωρες;

quote:

gentleman

Καταθέτουμε ψυχή εδώ μέσα. Ο καθένας δείχνει το ποιόν του, μέσα από 100άδες μηνύματα.


εχεις δικιο τελικα ο καθε ενας δειχνει το ποιον του

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Βανδαλισμούς; Εσύ δεν έγραφες ότι για τους βανδαλισμούς φταίνε οι γονείς;

Ναι. Εγω το ειχα πει.

Και υπαρχει και συνεχεια που συνδυαζεται με το παραπανω...

quote:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ!!!!
Ισως περισσοτεροι απο αυτοι που φανταζεσαι και επειδη θελουν να αποτιναξουν τα δικα σας τα προτυπα (τα οποια διαλεγετε και σαν φωτο

Μπορεις να τα συνδυασεις;

Και μην το ριχνεις στο χιουμορ τωρα....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Φαντασιώσου όσο θέλεις gigeni. Μήπως κατάλαβες και τίποτα ποτέ από ότι διάβασες.


Edited by - gentleman on 09/06/2007 17:06:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> Βανδαλισμούς

> επειδη θελουν να αποτιναξουν τα δικα σας τα προτυπα

Angi, είναι δυνατό να βγήκε από σένα αυτό; Για να αποτινάξουν τα πρότυπα που θεωρούν την Sharon Stone σέξυ τους κάνουν τους βανδαλισμούς. Πάει το μάτι μου.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Καλα θα ηταν να εφευγε μονο το ματι σου...

Ο συνειρμος ομως,
ειναι κακο που σου διεφυγε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Δεν μου διέφυγε. Βαριόμουν να γράψω περισσότερα.

Έχω μια αστήριχτη θεωρία τι παίζεται με τους βάνδαλους στα παγκάκια. Θα στην γράψω κάποια στιγμή στο άλλο topic.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 17:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Φαντασιώσου όσο θέλεις gigeni. Μήπως κατάλαβες και τίποτα ποτέ από ότι διάβασες.

σε αντιθεση με εσενα που φαντασιωνεσε "βασικα ενστικτα"
και ζεις μονο μεσα στο σαλονι σου
εγω ζω στον κοσμο

σε αντιθεση με εσενα που φαντασιωνεσε το πως ειναι η ζωη
εγω την ζω καθημερινα

γι αυτο σε αφηνω να αναρωτιεσαι για το αν ειναι μεταφυσικα σκυλια που κυνηγαν αυτοκηνιτα
και να βαφτιζεις τις μπουρδες του λιακο ως ιστορια

καλο ξυπνημα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 23:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

Δεν μου διέφυγε. Βαριόμουν να γράψω περισσότερα.

Έχω μια αστήριχτη θεωρία τι παίζεται με τους βάνδαλους στα παγκάκια. Θα στην γράψω κάποια στιγμή στο άλλο topic.


Dare To Dream


Ασε...
μην την γραψεις...
την ξερουμε εδω και χρονια...
το θεμα ειναι ο βαθυτερος λογος για τον οποιο γινεται αυτη η επανασταση και ο τροπος με τον οποιον γινεται...
Αυτο τουλαχιστον προσπαθω να κατανοησω εγω προσωπικα...
Νομιζω οτι εχω βρει μια λογικη ακρη.
Εσυ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 09:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
πριν λιγες μερες ειχα πει

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9230

quote:
δυστηχως εχεις βαλει τον ακατανομαστο κατω απο τις φτερουγες σου γιατι σε εξυπηρετει σε εξυπηρετει να κανει αυτος την "καθαρση" του εσωτερικα απο οσους ζητανε αποδηξεις για το αν ευσταθει η παραφυσικη,μεταφυσικη η οπως αλλιως θες να το πεις


και η απαντηση της αμαλιας ηταν

quote:
Μεσα στο θέμα είσαι gigenis:
Θεωρία συνομωσίας...

και ρωτω τωρα σε περιπτωση που ειχε γραψει καποιος αλλος αυτον τον οχετο


quote:
__________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
10/06/2007
__________________________________________________________________


και με δεδομενο το οτι η αμαλια ηταν τις μεταμεσονυκτιες ωρες μεσα στο φορουμ

quote:
10/06/2007 05:40:00
by: amalia

θα ειχε επεμβει με κοκκινισμα ως και κλεισημο λογαργιασμου για καποιες μερες η οχι;;

αυτα δεν τα γραφω για να δωθει καποια "τιμωρια" στον ακατανομαστο
το εχω πει πολλες φορες ειμαι κατα των διαγραφων
και μου προκαλει αηδια η κλαψα
"μπουχου κυρα συντονηστρια με βριζουν"
"μπουχου κυριε συντονιστα ο γιωργακης με ειπε κλαψιαρη"

απλα δειχνω πως πρεπει να κινουνται οσοι λενε για θεωριες συνομοσιας

εδωσα μια θεωρια

quote:
δυστηχως εχεις βαλει τον ακατανομαστο κατω απο τις φτερουγες σου γιατι σε εξυπηρετει σε εξυπηρετει να κανει αυτος την "καθαρση" του εσωτερικα απο οσους ζητανε αποδηξεις για το αν ευσταθει η παραφυσικη,μεταφυσικη η οπως αλλιως θες να το πεις

και επιβεβαιωθηκα

ετσι κινουνται ρε συνωμοσιολογοι οσοι θελουν να στυριξουν τις θεωριες τους
δεν μπουρδολογουνε για πληρωμενους απο αγνωστους και μυστικες ομαδες κατω απο λευκες πυραμηδες

πολυ απλα στηριζουν με επαρκη στοιχεια και χειροπιαστα οτι λενε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 18:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τελικά όπου γάμος και χαρά, η Βασίλω πρώτη!

κατά πως λέει μια λαϊκή παροιμία μας βέβαια...

quote:

και με δεδομενο το οτι η αμαλια ηταν τις μεταμεσονυκτιες ωρες μεσα στο φορουμ


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
10/06/2007 05:40:00
by: amalia
--------------------------------------------------------------------------------


θα ειχε επεμβει με κοκκινισμα ως και κλεισημο λογαργιασμου για καποιες μερες η οχι;;


Μιας και σε βλέπω να κόπτεσαι εναγωνίως, πάρε δύο δωράκια:

Για να μετράς καλύτερα τα λεπτά

Για να περιμένεις στην γωνία έτοιμος

Υ.Γ. Όσον αφορά την επέμβαση στο μήνυμα του gentleman, έγινε τόσο σ' αυτό όσο και σε δικό σου μήνυμα καθώς δεν ήσουν και τόσο "αθώα περιστερά" (ως συνήθως)...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 18:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ο κυριος συντονιστης οπως παντα προβλεψιμος
με χιουμορ αρκετα κρυο (ευτηχως εχει ανεβει η θερμοκρασια και το χρησιμοποιω σαν κλιματιστικο)
με προσπαθια μεταφορας ευθυνων απο τον θυτη στο θυμα
και με ατυχεστατες κινησης θωλοματος των νερων

μια απορια εχω περνατε καποιο σχολειο για να γινετε συντονιστες
η το εχετε εμφυτο ολο αυτο το πακετο;


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 18:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ο κυριος συντονιστης οπως παντα προβλεψιμος

Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί, gigenis!
Ειδικά όταν οι κινήσεις του κρεμασμένου κινούνται πάντα στα ίδια πλαίσια...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 19:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί, gigenis!
Ειδικά όταν οι κινήσεις του κρεμασμένου κινούνται πάντα στα ίδια πλαίσια...

ενταξη τοτε
δεν θα ξαναμιλησω στο σπιτι σας για σκοινι κυριε συντονιστα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 19:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying_Incubus:
Απεστάλη: 10/06/2007, 18:57:18

quote:
gigenis:
Απεστάλη: 10/06/2007, 19:01:10

Μήπως κρέμεσαι κυριολεκτικά από τα χείλη μου?
Κάνε ένα break!

quote:
ενταξη τοτε
δεν θα ξαναμιλησω στο σπιτι σας για σκοινι κυριε συντονιστα

Έλα τώρα!
Αυτές τις ατάκες τις λένε τα παιδιά στο Δημοτικό!
Don't let me down...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 22:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Μήπως κρέμεσαι κυριολεκτικά από τα χείλη μου?
Κάνε ένα break!

quote:
Έλα τώρα!
Αυτές τις ατάκες τις λένε τα παιδιά στο Δημοτικό!
Don't let me down...

ειπα να γραψω κατι που θα το καταλαβεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 00:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Την ανθρώπινη αδυναμία μας εκμεταλλεύονται και οι δύο.

Σε αυτη τη ζωη,
σκοπος μας ειναι να διορθωνουμε τις αδυναμιες μας και οχι να τις προβαλουμε και εκθειαζουμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 02:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Angi, μισό να λύσω μια απορία στο gigenako.

-------

> "μπουχου κυρα συντονηστρια με βριζουν"
> "μπουχου κυριε συντονιστα ο γιωργακης με ειπε κλαψιαρη"

Σήκωσες χέρι στον καινούριο δάσκαλο του σχολείου, gigenako, κι αυτός σου τράβηξε το αυτάκι. Μυαλό δεν έβαλες, κι ο κύριος σου ξανατράβηξε το αυτάκι.

Mυαλό πάλι δεν έβαλες, και ζητήθηκε επέμβαση της διευθύντριας του σχολείου.

Η διευθύντρια έκανε το λάθος να αρκεστεί σε ένα "ζήτα συγνώμη", συγνώμη που φυσικά ποτέ δεν ήρθε - τέτοιες ευγένειες είναι ξένες στο matrix της ζούγκλας και της αλητείας όπου έχεις συνηθίσει.

Για το ευχαριστώ προς τη διευθύντρια και την ανοχή της, εσύ αποθρασύνθηκες, τράβηξες το σχοινί κι άλλο, κι άλλο, μέχρι που ένα μήνα αργότερα έφτασες να σηκώσεις χέρι στην διευθύντρια.

Και τότε άρπαξες την αποβολή από τη διευθύντρια που από καιρό τα οπισθιάκια σου ζητούσαν.

Τώρα τι πας να κάνεις; Να σώσεις τον συν-αλήτιο από την απόρριψη της αμαλίας; Να τον σώσεις από την κατακραυγή όσων άλλων αρχίζουν να αντιλαμβάνονται την ανάλγητη δημαγωγία του jbg με τις εξυπνακίστικες ατάκες και τις χαριτωμενιές που προσπαθούν να παρασύρουν μακρυά από την ουσία των θεμάτων, στα πλαίσια της προσπάθειάς του να χειραγωγήσει τους αναγνώστες.

Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβεις ότι δεν μπορείς να λες ότι γουστάρεις στα δημόσια fora, ότι υπάρχουν κάποιοι κοινωνικοί κανόνες;

Όταν θέλεις να απευθυνθείς σε κυρίες και κυρίους, δηλαδή όλους αυτή τη στιγμή εκτός από σένα, καλό θα είναι να πλένεις το στοματάκι σου με σαπούνι και αντιβακτηριακό.

Γιατί δεν πας στα blogs; Η αγέλη έφυγε, οι συν-ύαινες γύρισαν στη ζούγκλα. Αφοδεύουν από τη ζούγκλα την ατελείωτη χολή τους.

Εσύ γιατί δεν πας μαζί τους, και μένεις με μας του χαζούς;

Δεν έχει στόχους για διασκέδαση στο δικό τους forum;

Δεν έχει πλάκα όταν δεν καταστρέφονται οι συζητήσεις των άλλων;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 11/06/2007 02:34:56

_____________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα, λόγω
υποτιμητικών και εμπρηστικών χαρακτηρισμών

11/6/2007
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 02:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> > Την ανθρώπινη αδυναμία μας εκμεταλλεύονται και οι δύο.

> σκοπος μας ειναι να διορθωνουμε τις αδυναμιες μας και οχι να τις προβαλουμε και εκθειαζουμε....

OK, αυτό ελπίζω κι εγώ. Το πρώτο βήμα για να αντισταθούμε στην ακαταμάχητη γοητεία, είναι να συνειδητοποιήσουμε την ύπαρξή της, και το που οδηγεί, όχι εμάς, αλλά αυτόν που την ασκεί. Τον κάνει αναίσθητο. Η ασυλία που του δίνουμε, τον κάνει αλύπητο.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 11/06/2007 02:37:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy