ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αστυνομικοί εξαναγκάζουν Αλβανούς να ξυλοκοπηθούν μεταξύ τους
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 19:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το λες σοβαρά ή ειρωνικά ?

ngw νομίζω πως υπήρχε κάποτε στο esoterica.gr....αλλά το πρόβλημα ποιο ακριβώς είναι ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 19:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κοίταξε αγνοών και libero.. εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε τα υπονοούμενα σας..

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις allzzaro, δεν έχει ειπωθεί από εμάς ότι ο αγνοών μιλάει με υπονοούμενα. Εάν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα το λέγαμε.

Εν πάσει περιπτώσει όπως έχουμε ήδη πει, κάποια πράγματα που αφορούν τις ip, τις παραπλανητικές συμμετοχές, κ.λπ. θα γραφτούν στο θέμα Online βάνδαλοι και συκοφάντες
Προτείνω λοιπόν η οποιαδήποτε σχετική συζήτηση να συνεχιστεί εκεί.
Άλλωστε, ο λόγος που τέθηκε το ζήτημα στο παρόν θέμα, ήταν κάποιες συγκεκριμένες "σπόντες" που έγραψε ο libero σε προηγούμενο μήνυμά του και οι οποίες μεταφέρθηκαν στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 19:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επειδή τώρα είδα και την προηγούμενη απάντηση θα σου απαντήσω στο ανάλογο ύφος που χρησιμοποιείς,γιατί μάλλον για λάχανο με έχεις περάσει...


...δε μας χέζεις κι εσύ και τα υπονοούμενα που βλέπεις γύρω σου...όσο για τα δικηγοριλίκια τι να πω...ας το κρίνουν άλλοι αν είμαι δικηγόρος κανενός εδώ μέσα

δε ρωτάς την amalia να σου πει αν είμαι ο libero ?? ίσως έτσι θα σταματήσεις να βλέπεις φαντάσματα

ρε συ amalia, πες του κάτι του συνομωσιόπληκτου γιατί θα μας τρελάνει με τις μαλακίες του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 19:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις allzzaro, δεν έχει ειπωθεί από εμάς ότι ο αγνοών μιλάει με υπονοούμενα. Εάν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα το λέγαμε.

Aπο εσάς οχι Αμαλία.
Απλά ο αγνοών θέλει να κάνει το δικηγόρο του libero.
Και οπως πολύ σωστά εχει πεί.. ``οποιος μπερδεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες``..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 19:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzaro,δεν ξανασχολούμαι με την πάρτη σου και κοίτα να μην ασχοληθείς κι εσύ ξανά με τη δική μου

δε γουστάρω κουβέντες μαζί σου και άντε γεια

τελεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 19:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δε ρωτάς την amalia να σου πει αν είμαι ο libero ?? ίσως έτσι θα σταματήσεις να βλέπεις φαντάσματα

Είπα εγώ οτι είσαι ο libero?
πάς καλά!!

Απλά οταν στρίβει ο libero στρίβεις και εσύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 20:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzaro,δεν ξανασχολούμαι με την πάρτη σου και κοίτα να μην ασχοληθείς κι εσύ ξανά με τη δική μου

Εάν θέλεις αγνοών θα μην ασχολούμαι μαζί σου.. να μην μπερδεύεσαι και ούτε να σχολιάζεις αυτά που γράφω.
Μην με απειλείς λοιπόν γιατί εγώ απειλές δεν σηκώνω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 20:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

20/7/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 20:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro και αγνοών
δεν είναι ανάγκη να χαλάσετε τις καρδιές σας!

Ο allzzaro είναι χρόνια στα forums και έχουν δει πολλά τα μάτια του με διπλούς λογαριασμούς. Πιστεύω ότι απλά έτυχε και "σε πήρε η μπάλα" στη συγκεκριμένη συζήτηση αγνοών.
Και οι δυο σας είσαστε δύο πολύ καλά και αγαπητά μέλη των forums και προσθέτετε στις συζητήσεις με τις απαντήσεις σας, αλλά και με τη μεταξύ σας ανταλλαγή απόψεων.
Προτείνω λοιπόν να γίνει από κοινού μια προσπάθεια, να λύθεί αυτή η παρεξήγηση.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 21:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προτείνω λοιπόν να γίνει από κοινού μια προσπάθεια, να λύθεί αυτή η παρεξήγηση.

Εγώ συμφωνώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 11:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ δε συμφωνώ

ο τύπος πετάει κάτι κι όποιον πάρει ο χάρος

και μη μου λες allzaro για απειλές και τέτοια...αν δεν τις σηκώνεις εσύ μία,εγώ δεν τις σηκώνω δέκα

εγώ μαζί σου δεν ασχολούμαι ξανά

κάνε κι εσύ το ίδιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 13:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
______________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
21/07/2007
______________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 18:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gigenis, δεν είμαι αυτής της λογικής...

είμαι της λογικής ότι υπάρχουν χρήστες που είναι ευγενικοί και χρήστες που ξεπερνούν κάποια όρια

συζήτηση κάνουμε,όχι πόλεμο κι αν αρχίσουμε και υποψιαζόμαστε ο ένας τον άλλον...άστο καλύτερα

απλά δεν ξανανοίγω διάλογο με τον allzaro και τελείωσε η υπόθεση

εάν πάντως διαπιστώσω ότι κάτι στραβώνει πολύ,φεύγω και κλείνω και την πόρτα

δεν έχω υπαρξιακά προβλήματα - ευτυχώς !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 18:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε αγνοών, όταν επικοινωνούν 2 άνθρωποι είναι πιθανόν να γίνει και κάποια παρεξήγηση, πόσο μάλλον όταν η επικοινωνία γίνεται με τον γραπτό λόγο.
Κι οι παρεξηγήσεις φυσικά μπορούν να συμβούν κι ανάμεσα σε συνομιλητές οι οποίοι είναι ευγενικοί κι έχουν επιδείξει μια πολύ καλή συμμετοχή σε Συζητήσεις οι οποίες είναι δημόσιες και φιλοξενούν ένα μεγάλο αριθμό ανθρώπων.
Το να ξεπερνάς κάποια όρια σίγουρα δεν είναι ευχάριστο, από την άλλη όμως είναι ανθρώπινο όταν συμβαίνει κάποια φορά.
Εσύ για παράδειγμα είσαι σίγουρος ότι δεν ξεπέρασες ποτέ κάποια όρια?
Είσαι σίγουρος ότι δεν είπες ποτέ κάτι το οποίο να ενόχλησε έναν συνομιλητή σου?

Στην παρεξήγηση που συνέβη με εσένα και τον allzzaro, σας πρότεινε ήδη η amalia να κάνετε μια προσπάθεια από κοινού για να επιλυθεί αυτή.
Εκείνος δέχθηκε να προσπαθήσει.
Γιατί δεν δέχεσαι κι εσύ να κάνεις μια προσπάθεια?
Σε μια τέτοια περίπτωση όπου 2 άνθρωποι παρεξηγούνται, ένας πολύ καλός τρόπος για να κατανοήσει ο ένας τον άλλον δεν είναι το να προσπαθήσουν κι οι 2 να αφήσουν πίσω τους αυτό το ατυχές περιστατικό?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 18:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγνοων στα λεγα δεν στα λεγα;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 20:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα βρε Γιγενη μου!!!
Αλλος καποιο θεμα το βλεπει με σοβαρο ματι και αλλος οχι!!
Δεν εχουμε ολοι τις ιδιες αναγκες ουτε τις ιδιες ανησυχιες..

Ετοιμος για πολεμο εισαι παντα, ε;
Φιλια πολλα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 20:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
angi αλλοι ειναι σε εμπολεμη κατασταση οχι εγω
αλλοι μου εχουν κυρηξει πολεμο οχι εγω
αλλοι βλεπουν κλικες οχι εγω
ειδες τα μηνυματα μου πως εξαφανιζονται;;
περνα μια βολτα απο την σαλατα να τα διαβασεις και πες μου αν χρειαζεται να εξαφανιστουν

στην τελικη εγω ειμαι εραστης οχι πολεμιστης

απλα καποια ατομα δεν αντεχουν την κριτικη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 20:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απευθύνομαι στον DI...
Αγαπητέ DI.. στην ολη μου πορεία στο esoterica εχω νομίζω δείξει στοιχεία ευγένειας χιούμορ αλλά και καλοπροαίρετης διάθεσης.
Δεν ξέρω αν παρατήρησες αλλά στην προκειμένη περίπτωση εγώ απευθυνόμουν μονίμως προσωπικά στον libero.
O φίλτατος αγνοών για κάποιον μάλλον ιδιαίτερο λόγο κάθε φορά που εγώ απευθυνόμουν στον libero έπαιρνε το λόγο.

Αυτό συνέβη αρκετές φορές (μπορείτε να δείτε τα πόστ δεν τα κάνω copy) μέχρι που πάλι ... πήρε το λόγο και είπε..

αγοών

quote:
θα μας πεις και μας allzaro ποιος είναι ο libero ?
ή το έχετε μυστικό οι λίγοι εκλεκτοί και τυχεροί ?
ποιος παίζει με ποιον...αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω ακόμα

Εγώ νομίζω οτι το παραπάνω πόστ είναι αρκετά προκλητικό, παραπλανητικό και με υπονοούμενα.
Επίσης νομίζω οτι είμαι αρκετά επιεικής σε οτι αφορά την συμπεριφορά μου απέναντι στον αγνοών.
Ποτέ μου αυθαίρετα δεν απευθύνθηκα σε αυτόν ούτε είχα και κανέναν λόγο. Εκείνος ξεκίνησε να απευθύνεται σε εμένα και πάντα ως δικηγόρος του libero.
Παρόλα αυτά δέχτηκα να μην υπάρξει συνέχεια στο θέμα.
Είναι κρίμα να χαλάσουμε τις καρδιές μας πράγμα που εχει συμβεί με πολλούς απο εμάς, πράγμα που βλέπουμε συχνά και μας λυπεί.

Προς το γηγενή..
Γηγενή εχω πολλές φορές εκφράσει δημοσίως τη γνώμη μου για σένα.
Σε συμπαθώ αρκετά και το εχω δηλώσει δημοσίως.
Μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά ομως.. γνωρίζεις πολύ καλά οσο ευγενικός μπορεί να είμαι .. τοσο εύκολα μπορεί οταν εχω δίκιο να πάρω ανάποδες και να έχουμε απρόβλεπτες συνέπειες...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 20:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προς το γηγενή..
Γηγενή εχω πολλές φορές εκφράσει δημοσίως τη γνώμη μου για σένα.
Σε συμπαθώ αρκετά και το εχω δηλώσει δημοσίως.
Μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά ομως.. γνωρίζεις πολύ καλά οσο ευγενικός μπορεί να είμαι .. τοσο εύκολα μπορεί οταν εχω δίκιο να πάρω ανάποδες και να έχουμε απρόβλεπτες συνέπειες...

1)δεν σου μιλησα

2)για το τι θα κανεις σκασιλα μου μεγαλη και δεκα παπαγαλοι
σκασιλα μου μικρη και δεκα ποντικοι

3)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 22:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Προς το γηγενή..
Γηγενή εχω πολλές φορές εκφράσει δημοσίως τη γνώμη μου για σένα.
Σε συμπαθώ αρκετά και το εχω δηλώσει δημοσίως.
Μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά ομως.. γνωρίζεις πολύ καλά οσο ευγενικός μπορεί να είμαι .. τοσο εύκολα μπορεί οταν εχω δίκιο να πάρω ανάποδες και να έχουμε απρόβλεπτες συνέπειες...

1)δεν σου μιλησα

2)για το τι θα κανεις σκασιλα μου μεγαλη και δεκα παπαγαλοι
σκασιλα μου μικρη και δεκα ποντικοι

3)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του


Εχεις παντα τον τροπο σου να το χαλας, ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 12:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 19:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώπα παίδες, αλλαγή τίτλου στο θέμα...
Γίνεται:
Αλβανοί αναγκάζουν συνομιλητές φόρουμ να πλακωθούν μεταξύ τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 19:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...αλλά οι μπάτσοι πάντα εποπτεύουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2007, 13:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε ΑΓΝΟΩΝ εχεις δικιο αλλα δεν επεμβαινουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 05:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
προτείνω να συζητήσουμε το θέμα σε μία φιλοσοφική βάση

Τι να φιλοσοφησουμε ρε αλανια;
Εχεις ενα μπουρδελο συστημα που δε σεβεται τιποτα. Φεύγεις ή μενεις!
Και επειδη ειμαστε τζουφιοι και μενουμε πρεπει να εφαρμοσουμε τουλαχιστον τους νομους του μπουρδελοσυστηματος.

20 χρονια στο κλεφτη
5 χρονια στον αστυνομικο για παραβαση καθηκοντος και απολυση.
Απλο δεν ειναι;


Φιλικα Κανενας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy