ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Wiccan Magisterial Temple
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Priest Alexandros Armaos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2007, 17:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Priest Alexandros Armaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A new Wiccan Magisterial Temple Has Been established in Greece-Athens.

The Divine Flame Wiccan Tempe Follows the teaching of the Correllian Nativist Church International. Divine Flame Temple is the Main headquarter and recognized/chartred Wiccan Temple in Greece-Athens.

if you would like to learn more about our temple please visit us at www.divine-flame.com

About our Wiccan Church www.correllian.org

And please dont hesitate to email us at info@divine-flame.com
_____________________________________________________
May you All Be Blessed by the Goddess's Hand.

Temple Head of The Divine Flame
Rev Alexandros Armaos
Chief Director of Correllian Nativist Church International in Greece

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 12:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

A new Wiccan Magisterial Temple Has Been established in Greece-Athens.

The Divine Flame Wiccan Tempe Follows the teaching of the Correllian Nativist Church International. Divine Flame Temple is the Main headquarter and recognized/chartred Wiccan Temple in Greece-Athens.

if you would like to learn more about our temple please visit us at www.divine-flame.com

About our Wiccan Church www.correllian.org

And please dont hesitate to email us at info@divine-flame.com
_____________________________________________________
May you All Be Blessed by the Goddess's Hand.

Temple Head of The Divine Flame
Rev Alexandros Armaos
Chief Director of Correllian Nativist Church International in Greece


Κάποιος από το ESOTERICA θα μεταφράσει ή ο Ιερέας, Αλέξανδρος, θα μάθει Ελληνικά ?


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 23:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι διαολο, μικρές αγγελίες γίναμε;

Με το καλό να ανίξουν όλοι από μια εκκλησία. Κ εγώ θα ανοίξω την Τρισμέγιστη Εκκλησία του Σατυρισμού και θα έρθω να ψαρέψω μυαλουδάκια και μελάκια...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2007, 00:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι όντως...Σαν τις διαφημίσεις...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Σοβαρά τώρα,οι διάφορες θρησκευτικές-παραθρησκευτικές έτσι προσελκύουν τους πιστούς τους σήμερα???Μέσω αγγελιών στα ΜΜΕ?

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2007, 02:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγο θα βλέπουμε διαφημίσεις στην τηλεόραση.. Θα βγαίνω εγώ, με πομπώδες ύφος και υποχθόνιο βλέμμα μέσα σε καπνούς, και θα λέω με βαριά και σέξι φωνή διαφήμισης αυτοκινήτων..

Η Τρισμέγιστη Εκκλησία του Σατυρισμού σε θέλει...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Priest Alexandros Armaos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2007, 17:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Priest Alexandros Armaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύω πως ενόχλησα κάποιον, τουλάχιστον όχι με την θέλησή μου.

Αμα πειράζει κάποια άτομα μπορούν να επικοινωνήσουν αμέσως με τους αρμόδιους ή να μην ασχοληθούν καθόλου, απο τη στιγμή που δεν τους ενδιαφέρει.

Βέβαια υπάρχουν και άτομα με κόμπλεξ....

Να είστε Καλά
Φιλικά
ΑλέξανδροςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2007, 18:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι, δεν ενόχλησες Ο τρόπος προσέγγισης απλά μου φάνηκε λίγο.. αστείος, χωρίς παρεξήγηση..

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2007, 20:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν πιστεύω πως ενόχλησα κάποιον, τουλάχιστον όχι με την θέλησή μου.

Αμα πειράζει κάποια άτομα μπορούν να επικοινωνήσουν αμέσως με τους αρμόδιους ή να μην ασχοληθούν καθόλου, απο τη στιγμή που δεν τους ενδιαφέρει.



Καλησπέρα Priest Alexandros Armaos

Δεν υφίσταται θέμα ότι ενόχλησες. Το ζήτημα είναι πως τα forums είναι μία κοινότητα όπου γίνονται συζητήσεις γύρω από τη θεματολογία του esoterica. Όταν μπαίνει κάποιος και με το πρώτο μήνυμά του αναγγέλει τη λειτουργία μίας σχολής, κάποιων σεμιναρίων, κ.λπ. φαίνεται σα να αντιμετωπίζει τον χώρο σαν πίνακα ανακοινώσεων και αγγελιών. Θα φαινόταν διαφορετικά εάν ήσουν μέλος στις συζητήσεις και μέσα στην υπόλοιπη συμμετοχή σου επέλεγες να κάνεις τη συγκεκριμένη ανακοίνωση. Στην περίπτωση όμως του παρόντος θέματος, εμφανίζεται ένα μήνυμα στην αγγλική γλώσσα (κάτι το οποίο δεν είναι επίσης συνηθισμένο ούτε και δόκιμο εφόσον οι συζητήσεις γίνονται στην ελληνική γλώσσα και δεν υπάρχει για την ώρα τμήμα, που να έχει συζητήσεις στα αγγλικά), από ένα μέλος που δεν έχει ξανασυμμετάσχει στις συζητήσεις και η εικόνα παραπέμπει πιο πολύ σε αγγελία παρά σε θέμα για συζήτηση. Σε ενημερώνω, πως στην περίπτωση που κάποιος θέλει να ζητήσει να παρουσιάσουμε κάποια νέα προσπάθεια στο esoterica, επικοινωνεί για το λόγο αυτό με τους υπευθύνους του χώρου.

Πέρα από τα παραπάνω, σε καλωσορίζω στα forums του esoterica. Ελπίζω πως δεν μας επισκέφτηκες μόνο για να βάλεις την ανακοίνωση για το Wiccan Magisterial Temple. Θα ήταν ενδιαφέρον να συμμετάσχεις και στις συζητήσεις, ιδιαιτέρως δε, τη στιγμή που υπάρχουν και κάποια θέματα σχετικά με τη wicca, όπου θα μπορούσες να καταθέσεις τις απόψεις σου, όπως το παρακάτω:

WICCA

Το θέμα αυτό θα μεταφερθεί σύντομα στην πιο κατάλληλη ενότητα:
ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2007, 21:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.


quote:
Priest Alexandros Armaos: Δεν πιστεύω πως ενόχλησα κάποιον, τουλάχιστον όχι με την θέλησή μου.

Εφόσον δεν ήθελες τότε δεν ενόχλησες με την θέληση σου!

quote:
Priest Alexandros Armaos: Αμα πειράζει κάποια άτομα μπορούν να επικοινωνήσουν αμέσως με τους αρμόδιους ή να μην ασχοληθούν καθόλου, απο τη στιγμή που δεν τους ενδιαφέρει.

Χαίρομαι που έμαθες πολύ γρήγορα ελληνικά.

Αλλά θα πρέπει να μάθεις ότι υπάρχει και Συντονιστής και Διαχειριστής!


quote:
Priest Alexandros Armaos: Βέβαια υπάρχουν και άτομα με κόμπλεξ....

Και τι κάνετε συνήθως με αυτά τα άτομα???????


Αλέξανδρε αν το θέμα του topic είναι για διαφημιστικούς λογούς τότε καλά θα κάνει η Amalia (Διαχειριστής} που θα το μεταφέρει αλλά αν θέλεις να γίνει συζήτηση για το θέμα του topic τότε νομίζω ότι το θέμα θα πρέπει να παραμείνει εδώ!

Τι θέλεις Αλέξανδρε???????

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelic Dragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 00:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelic Dragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιιιι...τον φαγατε τον ανθρωπο και μας προσφερει χρησημες πληροφορίες για τους Wicca στο περιοδικο Mystery....snif!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angelic Dragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 00:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelic Dragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιιιι...τον φαγατε τον ανθρωπο και μας προσφερει χρησημες πληροφορίες για τους Wicca στο περιοδικο Mystery....snif!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AINEIAN06
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guatemala
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 00:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AINEIAN06  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι όντως...Σαν τις διαφημίσεις...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Σοβαρά τώρα,οι διάφορες θρησκευτικές-παραθρησκευτικές έτσι προσελκύουν τους πιστούς τους σήμερα???Μέσω αγγελιών στα ΜΜΕ?

Impious Varmint


Εγω ο Αινειαν προσωπικα μπορω να μελετησω διαβασω ενημερωθω για καθε θρησκευτικη δοξασια η οποια κυκλοφορει .. αλλα δεν θα κανω δυο πραγματα
1. δεν θα βαλω αφεντικο πανω απο το κεφαλι μου [ γκουρου , πνευματικο , διδασκαλο κλπ κλπ]
2. δεν θα δεχθω οικονομικη εκμεταλευση [ αντε .. να αγορασω καποια βιβλια με το φιλοσοφικο περιεχομενο των αποψεων αυτης της δοξασιας ]
3. δεν θα δεχθω το ονομα μου και τα προσωπικα μου στοιχεια να περασουν στην λιστα μελων μιας οργανωσης [ και να ανακαλυψω εκπληκτος ξαφνικα απο τα ΜΜΕ .. οτι ειμαι ... σατανιστης ..]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 22:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγω ο Αινειαν προσωπικα μπορω να μελετησω διαβασω ενημερωθω για καθε θρησκευτικη δοξασια η οποια κυκλοφορει .. αλλα δεν θα κανω δυο πραγματα
1. δεν θα βαλω αφεντικο πανω απο το κεφαλι μου [ γκουρου , πνευματικο , διδασκαλο κλπ κλπ]
2. δεν θα δεχθω οικονομικη εκμεταλευση [ αντε .. να αγορασω καποια βιβλια με το φιλοσοφικο περιεχομενο των αποψεων αυτης της δοξασιας ]
3. δεν θα δεχθω το ονομα μου και τα προσωπικα μου στοιχεια να περασουν στην λιστα μελων μιας οργανωσης [ και να ανακαλυψω εκπληκτος ξαφνικα απο τα ΜΜΕ .. οτι ειμαι ... σατανιστης ..]


Και πολύ καλά κάνεις αγαπητέ AINEIAN06.Γιατί η τυφλή ομαδοποίηση και υιοθέτηση προκατασκευασμένων ιδεών μας οδηγεί πολλές φορές στον φανατισμό και μας μετατρέπει σε στενόμυαλα όντα που για χάρη των πεποιθήσεων τους,βρίσκονται να τσακώνονται σαν τα κοκόρια μέσα στα διάφορα forums.


Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2007, 11:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εγω ο Αινειαν προσωπικα μπορω να μελετησω διαβασω ενημερωθω για καθε θρησκευτικη δοξασια η οποια κυκλοφορει .. αλλα δεν θα κανω δυο πραγματα
1. δεν θα βαλω αφεντικο πανω απο το κεφαλι μου [ γκουρου , πνευματικο , διδασκαλο κλπ κλπ]
2. δεν θα δεχθω οικονομικη εκμεταλευση [ αντε .. να αγορασω καποια βιβλια με το φιλοσοφικο περιεχομενο των αποψεων αυτης της δοξασιας ]
3. δεν θα δεχθω το ονομα μου και τα προσωπικα μου στοιχεια να περασουν στην λιστα μελων μιας οργανωσης [ και να ανακαλυψω εκπληκτος ξαφνικα απο τα ΜΜΕ .. οτι ειμαι ... σατανιστης ..]


Και πολύ καλά κάνεις αγαπητέ AINEIAN06.Γιατί η τυφλή ομαδοποίηση και υιοθέτηση προκατασκευασμένων ιδεών μας οδηγεί πολλές φορές στον φανατισμό και μας μετατρέπει σε στενόμυαλα όντα που για χάρη των πεποιθήσεων τους,βρίσκονται να τσακώνονται σαν τα κοκόρια μέσα στα διάφορα forums.


Impious Varmint


Τι έγινε αγαπητέ, φτιάχνεις ομάδα???????


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2007, 12:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι έγινε αγαπητέ, φτιάχνεις ομάδα???????


Πίστεψε με αγαπητέ el.elyon δεν έχω καμία πρόθεση και ανάγκη να δημιουργήσω εδώ μέσα ομάδα.Οσα έχω να πω τα λέω και δεν περιμένω την επιβράβευση και την συμπαράσταση κανενός.Απλά όταν βλέπω κάποιες απόψεις με τις οποίες είμαι σύμφωνος δεν έχω να κάνω τίποτα καλύτερο από να τις επιδοκιμάσω.

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2007, 12:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τι έγινε αγαπητέ, φτιάχνεις ομάδα???????


Πίστεψε με αγαπητέ el.elyon δεν έχω καμία πρόθεση και ανάγκη να δημιουργήσω εδώ μέσα ομάδα.Οσα έχω να πω τα λέω και δεν περιμένω την επιβράβευση και την συμπαράσταση κανενός.Απλά όταν βλέπω κάποιες απόψεις με τις οποίες είμαι σύμφωνος δεν έχω να κάνω τίποτα καλύτερο από να τις επιδοκιμάσω.

Impious Varmint


Μια ομάδα μόνος σου σαν το Ριβάλντο!!!!!!!

Άντε και καλή επιτυχία στην AEK!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2007, 12:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν είμαι αεκτζης,καλή της τύχη...

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy