ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 02:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
Καλημερα σας.

Παρακολουθω εδω και καιρο το forum σας αλλα δεν ειχα χρονο να γραψω,τωρα βρηκα χρονο και γραφτηκα αλλα δεν θα μπορω να απανταω καθημερινα,ζητω την κατανοηση σας για την αργοπορεια που πιθανον θα δειξω.

Θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεμα.

Πιστευετε οτι ο Χριστος εχει επισκευτει αλλους πλανητες????
Εγω ειμαι σιγουρος οτι εχει παει.
Σε αυτο που ακομη δεν εχω κατασταλαξει ειναι αν εχει σταυρωθει σε ολους τους πλανητες!

Τοποθετουμαι

Ας υποθεσουμε οτι βρησκετε σε πλανητη με πλασματα που ζουν κατω απο το νερο με μορφη χταποδιου,
πως στην ευχη θα τον σταυρωσουνε??? Σε ζαντα ποδηλατου?
Σε αυτη την περιπτωση μαλλον πεθανε απο παραγουλιασμα.
Και καλα εμεις κανουμε τον σταυρο μας αυτοι τι θα κανουν????

Θα ηθελα να μην παρεξηγηθει η αποψη μου

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΑΘΕΤΟΙ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ


Ευχαριστω εκ των προτερων για την τοποθετηση σας στο θεμα

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 02:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
quote:

Θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεμα.

Πιστευετε οτι ο Χριστος εχει επισκευτει αλλους πλανητες????
Εγω ειμαι σιγουρος οτι εχει παει.
Σε αυτο που ακομη δεν εχω κατασταλαξει ειναι αν εχει σταυρωθει σε ολους τους πλανητες!


Φίλε μου είσαι σίγουρος λοιπόν οτι εχει πάει. Έστω. Είσαι σίγουρος και με ποια μορφή έχει πάει; Να σου απαντήσω για τη σταυρωση απο την σκοπιά ενος Χριστιανού, αν και δεν είμαι και δεν ξέρω αν έχω δικαίωμα να απαντώ εκ μέρους ενός. Δεν υποτίθεται οτι ο Χριστός σταυρώθηκε για όλους; Αυτο σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να σταυρωθεί και σε άλλους πλανήτες ντε και καλά. Ας επανέρθω τωρα να σου απαντησω ως ο εαυτός μου:

Πλάκα έχεις κι εσύ

quote:
Τοποθετουμαι

Ας υποθεσουμε οτι βρησκετε σε πλανητη με πλασματα που ζουν κατω απο το νερο με μορφη χταποδιου,
πως στην ευχη θα τον σταυρωσουνε??? Σε ζαντα ποδηλατου?
Σε αυτη την περιπτωση μαλλον πεθανε απο παραγουλιασμα.
Και καλα εμεις κανουμε τον σταυρο μας αυτοι τι θα κανουν????

Ε να σταυρωθεί ο Χριστός για τα κθουλοειδή καλαμαροχάποδα; Εγραψες.

Μπορεί και αυτός να πήρε μορφή καλαμαροχταποδου, οπότε τον χτυπούσαν στα βραχια. {χουμορ κανω, μην παρεξηγείστε)

Το παραγούλιασμα τι είναι;

Τα καλαμαροχτάποδα αντι για το σταυρό τους αυτοχτυπιουνται στα βραχια εις ενθύμιση του μαρτυρικού θάνατου στα κασάβραχα.

quote:
Θα ηθελα να μην παρεξηγηθει η αποψη μου

Οχι βρε, εμεις σ αγαπαμε.

quote:
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΑΘΕΤΟΙ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ

Ελπίζω εγώ να μην είμαι εγκάθετος η κιτρινιστής στην αντίληψή σου, φίλε διαγαλαξιακέ κομήτα!

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 03:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
quote:
Φίλε μου είσαι σίγουρος λοιπόν οτι εχει πάει. Έστω. Είσαι σίγουρος και με ποια μορφή έχει πάει; Να σου απαντήσω για τη σταυρωση απο την σκοπιά ενος Χριστιανού, αν και δεν είμαι και δεν ξέρω αν έχω δικαίωμα να απαντώ εκ μέρους ενός. Δεν υποτίθεται οτι ο Χριστός σταυρώθηκε για όλους; Αυτο σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να σταυρωθεί και σε άλλους πλανήτες ντε και καλά. Ας επανέρθω τωρα να σου απαντησω ως ο εαυτός μου:



Και γιατι να σταυρωθηκε μονο εδω??!!

Λογικο ειναι να επισκευτηκε αλλους πλανητες με την μορφη των εκει πλασματων για τους μεταδοση το μηνυμα.

quote:

Ε να σταυρωθεί ο Χριστός για τα κθουλοειδή καλαμαροχάποδα; Εγραψες.

Γιατι αυτα δεν εχουν ψυχη????


quote:
Μπορεί και αυτός να πήρε μορφή καλαμαροχταποδου, οπότε τον χτυπούσαν στα βραχια. {χουμορ κανω, μην παρεξηγείστε)

Και βεβαια πηρε την μορφη τους φανταζεσαι να πηγαινε χωρις πλοκαμια???

quote:
Το παραγούλιασμα τι είναι;

Δεν ξερεις?? Μεθοδος μαλακοματος του χταποδιου.

quote:
Τα καλαμαροχτάποδα αντι για το σταυρό τους αυτοχτυπιουνται στα βραχια εις ενθύμιση του μαρτυρικού θάνατου στα κασάβραχα.


Και αυτο σωστο!!

quote:
Ελπίζω εγώ να μην είμαι εγκάθετος η κιτρινιστής στην αντίληψή σου,

Και βεβαια οχι

quote:
φίλε διαγαλαξιακέ κομήτα!

Γιατι κομητης???...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 03:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Χεχεεε!!

Δεν ξέρω ποιος είσαι, αλλά σε πάω!

Το κομήτης κρίνεται από το μέλλον.. Αν σε μπανάρουν εντός δυο ημερών η αν σταματήσεις να γράφεις εντός 5, τότε θα είσαι κομητάκος...

Μακάρι να μην γίνει τίποτα από τα δύο!

Απλά το γεγονός που μπήκες έτσι φουριόζος, ακολουθεί το συνήθες pattern των κομητών.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 04:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
Ας υποθεσουμε οτι βρησκετε σε πλανητη με πλασματα που ζουν κατω απο το νερο με μορφη χταποδιου,
πως στην ευχη θα τον σταυρωσουνε??? Σε ζαντα ποδηλατου?
Σε αυτη την περιπτωση μαλλον πεθανε απο παραγουλιασμα.
Και καλα εμεις κανουμε τον σταυρο μας αυτοι τι θα κανουν????

Μπουρμπουλήθρες!

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 07:33:55  Εμφάνιση Προφίλ
Αν υποθέσουμε πως σε κάποιον άλλο ή άλλους πλανήτες κάποιων μακρινών κόσμων υπάρχουν έλλογα πλάσματα και αν θεωρήσουμε πιθανό πως υπάρχει Θεός (για τις ανάγκες του φιλοσοφικού μας πονήματος ας υποθέσουμε πως είναι ο «Χριστιανικός Θεός») και εξίσου πιθανό πως ενδιαφέρεται για τα πλάσματα που ενοικούν στο Σύμπαν τότε ενδεχομένως (γιατί κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος) να έχει προβεί είτε σε μια εξ’ αποκαλύψεως αυτό-φανέρωση του είτε τα ίδια τα όντα παρατηρώντας τον κόσμο και θέτοντας Κοσμολογικά ερωτήματα (προβληματισμούς) να έχουν οδηγηθεί σε μια εκ φύσεως (και παρατηρήσεως) τελολογική αποδοχή της υπάρξεως Του -πράγμα όχι πάντως απαραίτητο διότι ο Πολιτισμός αυτός έχει και το δικαίωμα της αθεΐας, ή λόγο της φύσης του να μην τον απασχολούν μεταφυσικοί προβληματισμοί ή μπορεί εντέλει να έχει επιτύχει την ανάπτυξη ενός Κοσμολογικού μοντέλου διαφορετικού από το δικό μας όπου απαντά σε όλα τα επιστημονικά ερωτήματα της Δημιουργίας οπότε η ύπαρξη του Θεού είτε να κατανοείται διαφορετικά ή να μην είναι καν απαραίτητη.

Στην περίπτωση της αυτό-φανέρωσης, αν υποθέσουμε πως κρίνεται απαραίτητη, ο τρόπος και η μεθοδολογία (η Κηρυγματική προσέγγιση δηλαδή) μπορώ να υποθέσω πως θα είναι ανάλογη της πραγματικότητας που βιώνει αυτός ο μακρινός εξωγήινος κόσμος οπότε η επανάληψη της Σταύρωσης ή των βιβλικών γεγονότων δεν είναι επιβεβλημένη.

Βέβαια όλα αυτά σε θεωρητικό επίπεδο καθώς οι ανθρώπινες θρησκείες ή «αποκαλύψεις» (ο καθένας ας τις πει όπως αγαπά) σπάνια περιλαμβάνουν νύξεις σχετικά με την πιθανότητα εξωγήινης ζωής –αν κάποτε βρεθεί κάθε μια εκ των θρησκειών πάντως αν δεν καταρρεύσει θα σπεύσει να αποδώσει την ύπαρξη αυτών των έλλογων πλασμάτων πάντα με βάση αρχικά την μορφή τους, την θέση τους προς τον άνθρωπο και τις παραδεδομένες πολιτισμικές του αξίες στον Θεό ή στους Δαίμονες (αν προβλέπει την ύπαρξη τέτοιων έκαστη Θρησκεία) σε ένα δεύτερο πλάνο και εφ’ όσων επιτευχθεί επικοινωνία και ανταλλαγή ιδεών με τα πλάσματα αυτά θα επέλθει «θρησκευτικός συγκρητισμός» στα πλαίσια ενός ευρύτερου «πολιτισμικού συγκρητισμού» που ενδεχομένως ακολουθήσει το πολιτισμικό-σοκ των πρώτων αμήχανων στιγμών.

Το θέμα μπορεί να έχει «ελαφρύ τίτλο» όμως χωρά τεράστια συζήτηση και προβληματισμό και εδώ δεν «φώτισα» ή μήπως «συσκότισα» τα πράγματα παρά ελάχιστα και οπωσδήποτε εντελώς αποσπασματικά.

Αυτά!

Υ.Γ.
Στην ανάλυση αυτή ακολουθώ την παραδοχή πως αν υπάρχει Θεός τότε είναι ένας και μοναδικός εις το σύμπαν– τούτη η ad hoc παραδοχή αν και είναι συνεπής προς το δόγμα των Μονοθεϊστικών θρησκειών (που μας είναι τόσο οικίες) εντούτοις δεν σημαίνει πως πρέπει και να ισχύει.

Edited by - XD on 06/08/2007 07:49:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 09:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Λοιπόν, όταν διάβασα το πρώτο ποστ το πήρα για θέμα τύπου "βζιν-βζουν". ΄Εκανα λάθος όμως, είναι και γαμώ τα θέματα !!!

Ποτέ δεν μου πέρασε από το νου αυτή η σκέψη...

Βέβαια έχω την εντύπωση πως η χριστιανική πίστη δεν παραδέχεται ζωές σε άλλους πλανήτες.

Καλώς ήρθες φίλε ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΕ

Edited by - KERRY KING on 06/08/2007 09:35:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 11:55:51  Εμφάνιση Προφίλ
ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΕ για να μπούμε σε τέτοιες σκέψεις θα πρέπει να υποθέσουμε
Ότι ο χριστιανισμός είναι διασυμπαντικη θρησκεία το πιθανότερο είναι ότι σε
Άλλους πλανήτες που θα έχουν αναπτύξει πολιτισμό θα έχουν και δικες τους θρησκείες η ακόμα και να είναι άθεοι οπότε δεν πρόκειται να μπούμε σε
Τέτοιες σκέψεις.
Τέτοιου είδους ερώτημα θα μπορούσε να απασχολήσει κάποιον χριστιανό καθώς
Θα τιθονταν σε αμφισβήτηση τα πιστεύω του προσωπικά είμαι αθρήσκος και θεωρώ
Ότι σε κάθε πλανήτη το πιθανότερο θα ήταν να συναντάμε και διαφορετικές θρησκείες .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 00:52:48  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά, ας βρούμε πρώτα απόδειξη εξωγήινης ζωής και βλέπουμε αν πέρασε από εκεί ο Χριστός ή όχι.
Σύμφωνα με την χριστιανική πίστη (απ'όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω) δεν υπάρχει ζωή πουθενά αλλού εκτός από την γη. Όμως: Άραγε αυτή η παραδοχή αποτελεί βασικό στοιχείο του χριστιανισμού ή απλή εικασία των εκπροσώπων της θρησκείας στην γη; Μάλλον το δεύτερο. Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως το ότι δεν αναφέρεται σε κανένα από τα γραπτά της Βίβλου η ύπαρξη εξωγήινης ζωής, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ο Θεός (όπως τον αντιλαμβάνονται οι χριστιανοί) δεν έπλασε άλλη μορφή ζωής και κάπου αλλού.
Μπορούμε κάλλιστα να υποθέσουμε ότι ο Θεός δεν είχε κανένα λόγο να μας δώσει λογαριασμό για το αν έχει φτιάξει άλλους κόσμους. Σε εμάς (σύμφωνα με τις θρησκείες) έδωσε σαφείς οδηγίες-κατευθύνσεις (άλλοι τα ονόμασαν εντολές) για τις σκέψεις και τις πράξεις μας έτσι, ώστε να κριθούμε είτε εφάπαξ (ιουδαϊσμός, χριστιανισμός, ισλαμ), είτε σε πολλές άτοκες δόσεις (ανατολικές θρησκείες).
Τί είδους οδηγίες έδωσε στους άλλους δεν αφορά σε μας και προφανώς δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, όπως ακριβώς δεν μας απασχολεί ποιό είναι το πνευματικό μέλλον του καλαμαροχτάποδου, όταν τελειώνει η ζωή του στα βράχια της Πειραϊκής.

XD, υποκλίνομαι! Φοβερά συμπιεσμένη απάντηση! (που είναι το emoticon με το χειροκρότημα;)

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 01:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Καταφέραμε να λάβουμε σήμα προερχόμενο από τον πλανήτα Καλμαρ!
Μας μεταφέρουν τις εξής πληροφορίες.

Ο Χριστός είχε την παρακάτω μορφή πριν τον χτυπήσουν στα βράχια:


Τον ερχομό του είχαν προφητέψει στην έρημο μεγάλοι χταποδοπροφήτες:


ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 11:53:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

[..]
XD, υποκλίνομαι! Φοβερά συμπιεσμένη απάντηση! (που είναι το emoticon με το χειροκρότημα;)

Kondoras, σε ευχαριστώ πολύ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 13:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Πιστευετε οτι ο Χριστος εχει επισκευτει αλλους πλανητες????
Εγω ειμαι σιγουρος οτι εχει παει.
Σε αυτο που ακομη δεν εχω κατασταλαξει ειναι αν εχει σταυρωθει σε ολους τους πλανητες!

Έχει πάει όχι όμως ακόμα σε όλους, υπάρχουν πολλοί πλανήτες ακόμα στους οποίους έχει σειρά προτεραιότητας για να πάει
Πάει υπο την μορφή των εξωγήινων πλασμάτων που κατοικείται ο πλανήτης, άν ας πούμε κατοικείται απο βαμπίρ θα πάει με την μορφή βαμπίρ σάν θεοβαμπίρ (αντί θεάνθρωπος που ήρθε στην γή)


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 21:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
Καλησπερα σας συγνωμη για την καθηστερηση να σας απαντησω.

Κατα αρχην λυπαμε γιατι περιμενα απο ατομα τα οποια ειχαν συζητησει σοβαρα θεματα του τυπου 12κλωνο dna,ψυχικοι βρυκολακες,το κοριτσακι με τα γυαλινα ματια και γενικα τετοια σοβαρα θεματα να μην εκαναν πλακα με το θεμα που εθεσα.

Θα το εκλαβω ως μια προσπαθεια αναλαφρης νοτας στο καυσωνα του καλοκαιριου,ευελπιστω οτι αυτη η αναλαφρη νοτα τελειωσε.

Το θεμα παντα το θετουμε υπο την βαση οτι ο Ιαχβε ειναι ο μονος θεος.
Υπο αυτη την βαση ο Χριστος ειναι υποχρεομενος να επισκευθει ολους τους πλανητες με ενλογη ζωη.

Για το μελος που εγραψε για τον πλανητη με τους βρυκολακες θα επρεπε να γνωριζει οτι συμφωνα με την χριστιανικη θρησκεια δεν υφιστατε δημιουργια ζωης απο τον Θεο με τετοια χαρακτηριστικα,αν θελει το εν λογο ατομο να κανει πλακα να παει σε κανενα αλλο θεμα.

Θα δεχομουν να μου ελεγε οτι πηγε στον πλανητη με τα πλασματα που κανουν ΒΖΙΙΙΝ-ΒΖΟΥΝ και ΠΛΛΛΠΛ τετοια πλασματα μπορει να υπαρχουν,
(μην ξεχναμε την ιστορια που γραφτηκε πριν λιγο καιρο στο ESOTERICA
απο τον βιασθεντα Γιαννη) αλλα με τιποτα δεν μπορει να υφιστατε πλανητης με βρυκολακες.

Γιατι οι βρυκολακες ειναι γνωστο οτι ειναι καταραμενες ψυχες ανθρωπων.

Θα παρακαλεσω τους συμετεχοντες να κρατησουν την ιδια σοβαροτητα που εχουν κρατησει σε αναλογα θεματα.

Θα ηθελα bob_cat να μου πεις με ποιο σκοπο πιστευεις ο Θεος βαζει σειρά προτεραιότητας??

Π.χ. βλεπει σε ποιο επιπεδο εχουν φθασει και επεμβαινει αναλογα?
Εχει επιλεξει με βαση ποιο λαο θεωρει πιο ωραιο απο τους αλλους?

Πιστευετε οτι υπαρχουν διαγαλαξιακοι προσυλιτιστες???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 22:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
quote:

Κατα αρχην λυπαμε γιατι περιμενα απο ατομα τα οποια ειχαν συζητησει σοβαρα θεματα του τυπου 12κλωνο dna,ψυχικοι βρυκολακες,το κοριτσακι με τα γυαλινα ματια και γενικα τετοια σοβαρα θεματα να μην εκαναν πλακα με το θεμα που εθεσα.



Μπουαχαχαχαχααααααααααα!

quote:
Θα το εκλαβω ως μια προσπαθεια αναλαφρης νοτας στο καυσωνα του καλοκαιριου,ευελπιστω οτι αυτη η αναλαφρη νοτα τελειωσε.

Εχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι...

quote:
Το θεμα παντα το θετουμε υπο την βαση οτι ο Ιαχβε ειναι ο μονος θεος.
Υπο αυτη την βαση ο Χριστος ειναι υποχρεομενος να επισκευθει ολους τους πλανητες με ενλογη ζωη.

Γιατί;;; Ποιος τον υποχρεώνει;;;

quote:
Για το μελος που εγραψε για τον πλανητη με τους βρυκολακες θα επρεπε να γνωριζει οτι συμφωνα με την χριστιανικη θρησκεια δεν υφιστατε δημιουργια ζωης απο τον Θεο με τετοια χαρακτηριστικα,αν θελει το εν λογο ατομο να κανει πλακα να παει σε κανενα αλλο θεμα.

Ενώ χταποδοκαλαμάρια εύκολα!!!

quote:
Θα δεχομουν να μου ελεγε οτι πηγε στον πλανητη με τα πλασματα που κανουν ΒΖΙΙΙΝ-ΒΖΟΥΝ και ΠΛΛΛΠΛ τετοια πλασματα μπορει να υπαρχουν,
(μην ξεχναμε την ιστορια που γραφτηκε πριν λιγο καιρο στο ESOTERICA
απο τον βιασθεντα Γιαννη) αλλα με τιποτα δεν μπορει να υφιστατε πλανητης με βρυκολακες.


Ναι ρε τον καημένο τον Γιάννη... Εχει κανείς νέα του το τελευταίο καιρό;;

quote:
Πιστευετε οτι υπαρχουν διαγαλαξιακοι προσυλιτιστες???

Ναι, φοράν κουστουμάκια και άσπρα πουκάμισα και σταματούν τα καλαμαροχτάποδα στις εισόδους του υποθαλάσσιου μετρό του πλανήτη Κάλμαρ!!

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 09:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
quote:
Μπουαχαχαχαχααααααααααα!

Σου φανηκε κατι αστειο σατυρε νομιζεις οτι σατυριζω το esoterica?
To υψιστο forum να μην πω παγκοσμιος και φανω υπερβολικος. Θα πω το υψιστο forum πανευρωπαικος.

Τωρα που το ξανα σκεφτομαι ας φανω υπερβολικος.

Ειναι το υψιστο forum των 5 ηπειρων (6 αν υπολογισουμε την ανταρκτικη) των 7 θαλασσων της εσωγης.

Ακους εκει να γελας με τα σοβαρα θεματα,με τα θεματα που απασχολησαν χιλιαδες τι χιλιαδες ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ αναγνωστες παγκοσμιος.

Μονο τον μηνα ιουνιο ειχε τριαντα κατι χιλιαδες επισκεψεις.

quote:
Εχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι...

Δηλαδη μεγαλε με απειλεις??????????????????????????

Λες να μην ξερω ποτε τελειωνει το καλοκαιρι??????
Με περνας για χαζο????????

quote:
Γιατί;;; Ποιος τον υποχρεώνει;;;

Τι θα πει ποιος τον υποχρεώνει?????????
Οι παπαδες!!!!!!
Χαζοι ειναι να υπαρξει ανταγωνιστικο μαγαζι????????

quote:
Ενώ χταποδοκαλαμάρια εύκολα!!!

Και βεβαια ειναι ευκολο και χταποδια εχουμε και καλαμαρια,εχεις δει πολλους βρυκολακες εσυ????

quote:

Ναι ρε τον καημένο τον Γιάννη... Εχει κανείς νέα του το τελευταίο καιρό;;

Πιθανον να τον εχουν απαγαγει και νατον βιαζουνε οι εξωγηινοι που κανουν ΦΣΙΝ-ΜΠΟΥΝ.
(τελικα αυτο το παιδι δεν πρεπει να πηγαινει στην υπαιθρο για εξερευνηση των UFO αλλα για το sex
μηπως να τον προτεινουμε για να μπει στο βιβλιο γκινες ως ο ανθρωπος με πολλαπλη επαφη με ατομα αλλου πλανητη???)


quote:
Ναι, φοράν κουστουμάκια και άσπρα πουκάμισα και σταματούν τα καλαμαροχτάποδα στις εισόδους του υποθαλάσσιου μετρό του πλανήτη Κάλμαρ!!

1. Τα κοστουμακια τι χρωμα ειναι??
2. Το μετρο ειναι εργο δημοσιου η ιδιωτικο???
3. Το υποθαλάσσιο μετρό ειναι και υπογειο???
4. Ειναι και αυτοι καλαμαροχτάποδα ?????
5. Και αν δεν ειναι απο ποιο πλανητη ειναι???
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 10:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:

quote:
satyros
Ναι, φοράν κουστουμάκια και άσπρα πουκάμισα και σταματούν τα καλαμαροχτάποδα στις εισόδους του υποθαλάσσιου μετρό του πλανήτη Κάλμαρ!!

ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ
1. Τα κοστουμακια τι χρωμα ειναι??
2. Το μετρο ειναι εργο δημοσιου η ιδιωτικο???
3. Το υποθαλάσσιο μετρό ειναι και υπογειο???
4. Ειναι και αυτοι καλαμαροχτάποδα ?????
5. Και αν δεν ειναι απο ποιο πλανητη ειναι???


Τι μου θυμίζεις...; τι μου θυμίζεις...;

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 18:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κλασική περίπτωση βλάβης...
Περαστικά.

Ο λογαριασμός "ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ" απενεργοποιήθηκε. Αποτελεί εικονικό λογαριασμό ατόμου με ήδη απενεργοποιημένο λογαριασμό (gigenis), που δεν του επιτρέπεται να συμμετέχει στις συζητήσεις μας.

Επίσης απενεργοποιείται και το παρόν θέμα.
Εάν κάποιος από τους ανθρώπους που είχαν πραγματικούς λόγους να συζητήσουν στο παρόν θέμα, επιθυμεί να συνεχίσει τη συζήτηση επάνω στο ευρύτερο θεματικό αντικείμενο, μπορεί να ανοίξει καινούργιο θέμα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy