ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μαζική αποστολή e-mails σε μέλη...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 12:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Το παρακάτω μύνημα, καθώς καιο παραπάνω τίτλος εστεάλεισε εμένα, καθώς και σε πολλά άλλα μέλη, μέσω e-mail, από το πρώην μέλος gigenis.
Επειδή ο λογαριασμός του, αν δεν κανω λάθος, έχει διαγραφεί, δεν έχει άλλο τρόπο να δημοσιεύσει κάτι στο φόρουμ.

Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη σχέση μαζί του, αλλά διαβάζοντας το μύνημά του, και συνδυάζοντάς το με τις απόψεις μου περί ελευθερίας του λόγου, δικαιωμάτων υπεράσπισης προσώπων, καθώς και, εμπιστευόμενος τα λόγια της αμαλίας, σχετικά με το ότι αυτό το φόρουμ υποστηρίζει τη δημοκρατία και την ελευθερία, αποφάσησα να το δημοσιεύσω όπως μου ζητήθηκε.

Δε σκοπεύω να εκφράσω απόψεις, συμπεράσματα, ή να σχολιάσω γενικότερα επί του θέματος, εκτός αν μου ζητηθεί.

καλή σας μέρα...

Γηγενής:
καταρχην θελω η αμαλια να μην τιμωρησει τον μεταφορεα του μηνυματος αυτου
δευτερον
απο που και ως που αμαλια διαβαλεις εμενα λεγοντας οτι εκανα δευτερο λογαργιασμο (διαγαλαξιακος)
με ποιο δικαιωμα αμαλια;;;

νομηζεις οτι αλλη δουλεια δεν εχω απο το να κανω διπλους λογαργιασμους;;;

εχεις καμια αποδηξη οτι εγω εφτιαξα τον λογαργιασμο;;;
το μηνυμα αυτο θα το στειλω σε ολα τα μελη και θα ταπαρακαλεσω να το ποσταρουν στο εσωτερικα μεχρι να διαγραψεις το αισχρο σου ψεμα και την λασπη που πεταξες επανω μου και να ζητησεις δημοσια συγνωμη
αν δεν το κανεις θα ακολουθησω την μονη οδο που εσυ θα με εχεις οδηγησει
αυτα τα λιγα αμαλια

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...


______________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Λασπολογία απο την Αμαλία
στον Γηγενή
ΣΕ Μαζική αποστολή e-mails σε μέλη...
12/08/2007
______________________________________________________________

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 14:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Το έλαβα κι εγώ το το mail του φίλου γηγενή.

Βασικά εχω χάσει επεισόδια. Σε ποιο τόπικ διαγράφτηκε τελευταία φορα? Που μπορώ να δω το "στόρυ"? Είναι μόνιμο ή προσωρινό, για κάποιο χρονικό διαστημα δηλαδή?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 14:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

Το έλαβα κι εγώ το το mail του φίλου γηγενή.

Βασικά εχω χάσει επεισόδια. Σε ποιο τόπικ διαγράφτηκε τελευταία φορα? Που μπορώ να δω το "στόρυ"? Είναι μόνιμο ή προσωρινό, για κάποιο χρονικό διαστημα δηλαδή?



Ακριβως το ιδιο ημουν ετοιμη να ρωτησω κι εγω καθως ελαβα το μηνυμα του Γιγενη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 19:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
καλησπέρα σας

με τη σειρά μου να πω κι εγώ ότι το μήνυμα απεστάλη και σε μένα και ύστερα από αίτηση του φίλου gigenis το γνωστοποιοώ

είναι ακριβώς το ίδιο μήνυμα με αυτό που έθεσε ο φίλος crucifire άρα δεν το γράφω ξανά

.....................................................

πολύ θα ήθελα όμως να μάθω κι εγώ τι έγινε,που και πότε...

ο gigenis δηλαδή δεν πρόκειται να ξαναμπεί στο esoterica.gr ??

και γιατί συνέβη αυτό ? για ένα διπλό λογαριασμό ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 19:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
τελικά το εντόπισα το επίμαχο σημείο !

είναι στην ενότητα ΠΑΡΑΞΕΝΟ στο τόπικ με τον Ιησού και τους εξωγήινους από το μέλος ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ...

...κι εντάξει,εκεί απενεργοποιήθηκε το μέλος ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ...ο gigenis από πότε έχει απενεργοποιηθεί ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 21:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Το ε-μέιλ το έλαβα και εγώ όπως και όλοι σας φαντάζομαι.

Από ότι καταλαβαίνω, το ποστ (βζίν-βζούν Χριστούλης) του διαγαλαξιακού το οποίο και σωστά κλειδώθηκε κατά την γνώμη μου συσχετίστηκε κατά κάποιον τρόπο με τον gigenis.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα όμως πως και γιατί ο λογαριασμός του gigenis κλειδώθηκε.

Εξαιτίας του Freaking-Jesus-Cthulhu-Klingon-Jar Jar Binks θέματος ή λόγω μιας διαφορετικής αιτίας;;

Πάντως πάλι ερχόμαστε στο θέμα των IP και στους διπλούς λογαριασμούς αφού μόνο κατά αυτόν τον τρόπο θα μπορούσε να αναγνωριστεί το ποστ ως γραφόμενο από κάποιον ο οποίος έχει ήδη λογαριασμό με σταθερή IP η οποία και καταγράφεται.

Πάντως ο γραφών όποιος και να ήταν είχε γνώση του τι έχει παιχτεί εδώ μέσα στο παρελθόν.

Ίδωμεν.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 22:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Καλησπέρα κι από εμένα! Έλαβα κι εγώ το email του gigeni.

Δε μου αρέσει να το παίζω ντετέκτιβ αλλά από ένα γρήγορο eyeball test που έκανα έχω την αίσθηση ότι gigenis και διαγαλαξιακός έχουν τον ίδιο τρόπο γραφής...


Δε με αφορά βέβαια το θέμα απλά μου έκαναν εντύπωση οι ομοιότητες...

Ίσως όμως να είναι και τυχαίο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 22:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Εμένα πάλι το στυλ γραφής μου θυμίζει Β..λ - Kr..o, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.
Ας μην θεωρηθεί συκοφαντία, άνθρωποι είμαστε κάνουμε και λάθη.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 00:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Από ότι βλέπω το e-mail το λάβαμε όλοι μας, από εκεί και πέρα ο μόνος που μπορεί να εκφέρει γνώμη το τι συμβαίνει πραγματικά είναι ο ίδιος ο Διαχειριστής (amalia) του ESOTERICA.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 02:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εγω παλι πιστευω (και ισως κανω λαθος),
οτι δεν ηταν ο Γιγενης.
Ο τροπος γραφης και εκφρασης του διαγαλαξιακου, δεν μου ταιριαζουν...
Εκτος και αν τοσο καιρο ο Γιγενης μας δουλευε κανονικα...
Ελπιζω να μην κολλησε κακες συνηθειες...(εννοω διπροσωπες συνηθειες)....


Edited by - angi on 12/08/2007 02:07:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 02:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ο τροπος σου,
ο τροπος σου βρε Γιγενη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 03:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/8/2007
_____________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 05:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Σχετικά με την τρίτη σε σειρά χρονική απενεργοποίηση του gigenis (εφόσον έχουν υπάρξει ερωτήσεις σχετικά), έγινε στο θέμα
Υβρεις κατά των Ελλήνων στα εκκλησιαστικά βιβλία...
όπου αναφέρεται και το παρακάτω μήνυμα του συντονιστή Dying_Incubus - Απεστάλη: 29/07/2007, 03:05:49:

quote:
gigenis, φαίνεται πως οι κακές συνήθειες δεν αποβάλλονται εύκολα, πόσο μάλλον όταν κάποιος δεν καταβάλλει κάποια προσπάθεια για αυτό...

Φυσικά αναφέρομαι σε μια συμπεριφορά που έχεις επιδείξει αρκετές φορές και κατά το παρελθόν - όπως και στα τελευταία μηνύματα που απέστειλες σ' αυτό το θέμα και μεταφέρθηκαν στην Γενική "Σαλάτα" Μηνυμάτων - όπου αποδίδεις πλήθος υποτιμητικών χαρακτηρισμών στους συνομιλητές σου, προσβάλλεις τις ιδεολογίες και τα πιστεύω τους, ταμπελοποιείς συνανθρώπους σου και γενικότερα αποφεύγεις αυτό το οποίο σου έχει ζητηθεί επανειλημμένως:

Να μπορέσεις να συμμετάσχεις σε έναν γόνιμο διάλογο και να ανταλλάξεις τις απόψεις σου με τους συνανθρώπους σου μέσα σε ορθά πλαίσια.

Κι ειλικρινά το βρίσκω πολύ λυπηρό να μην καταβάλλεις προσπάθεια να συμμετάσχεις αλλά και να προωθήσεις μια τέτοια μορφή διαλόγου.
Σου έχουν γίνει αμέτρητες συστάσεις για αυτό, έχουν μεταφερθεί αρκετά μηνύματα σου στην Γενική "Σαλάτα" Μηνυμάτων όταν επιδεικνύεις την συμπεριφορά που σου περιέγραψα παραπάνω, έχουν γραφτεί αρκετά μηνύματα όπου σου ζητείται να επανεξετάσεις την συμπεριφορά σου κι έχουν γίνει 2 χρονικές απενεργοποιήσεις του λογαριασμού σου.
Την δεύτερη φορά μάλιστα για 1 μήνα, όπου ως ένδειξη καλής θελήσεως από την πλευρά μας αλλά και μια παρότρυνση προς εσένα να κάνεις μια προσπάθεια ώστε να βελτιώσεις την συμπεριφορά σου στις Συζητήσεις, ο λογαριασμός σου επανενεργοποιήθηκε χωρίς να έχεις στείλει κάποιο e-mail ώστε να μας εξηγείς τους λόγους που επιθυμείς να βρίσκεσαι κοντά μας, όπως σου είχαμε προτείνει να κάνεις.

Αντί όμως να εκμεταλλευτείς αυτή την ευκαιρία που σου δόθηκε προς όφελος σου, να εξετάσεις τα λάθη στα οποία είχες υποπέσει για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα και να τα αφήσεις πίσω σου, εσύ συνέχισες να επιδεικνύεις την ίδια συμπεριφορά με πριν - κι ίσως μάλιστα και σε μεγαλύτερο βαθμό!

Συνεπώς, δε μας αφήνεις άλλο περιθώριο, από το να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου για το χρονικό διάστημα του 1 μήνα.
Θα σε συμβουλεύαμε σε αυτό το χρονικό διάστημα να προσπαθήσεις να κατανοήσεις που εστιάζονται τα λάθη στην συμπεριφορά σου αλλά και να σκεφτείς όλες αυτές τις αιτίες που σε κάνουν να θέλεις να βρίσκεσαι κοντά μας.
Μετά την πάροδο του 1 μήνα κι εφόσον έχεις θεμιτούς λόγους που σε κάνουν να επιθυμείς την επανενεργοποίηση του λογαριασμού σου και την επιστροφή σου στις Συζητήσεις του Esoterica, μπορείς να στείλεις ένα e-mail σε κάποιον από την Ομάδα των Υπευθύνων εκθέτοντας μας τους λόγους αυτούς ώστε να εξεταστεί η πιθανότητα της εκ νέου συμμετοχής σου.

In anticipation of my resurrection...




Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 05:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Για άλλη μια φορά gigenis επιστρατεύεις κάθε μέσο που μπορείς για να ασχολούνται όλοι μαζί σου. Αυτή τη φορά, κάνοντας κατάχρηση των προσωπικών στοιχείων επικοινωνίας πολλών μελών, έστειλες σε έναν μεγάλο αριθμό ανθρώπων το ίδιο μήνυμα, στο οποίο αρνείσαι ότι έγραψες με τον παραπλανητικό λογαριασμό ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ και προτρέποντάς τους να ανοίξουν θέματα στα forum με τίτλο "Λασπολογία απο την Αμαλία στον Γηγενή". Ούτε όμως κι αυτό δεν είναι μια πρωτοτυπία για σένα: να αρνείσαι ευθαρσώς μία πράξη σου και να ζητάς τα ρέστα από πάνω, ξεσηκώνοντας “τα πλήθη” παίζοντας το ρόλο του θύματος. Το έκανες και με αφορμή την προτελευταία μηνιαία απενεργοποίησή σου (πριν το Πάσχα), όπου προσπάθησες να αρνηθείς το προσβλητικό της φράσης σου περί ορμονών, το έκανες και μετά την επανενεργοποίησή σου, όπου είχες βάλει ως ψηφιακή υπογραφή μία ψευδή δήλωση “ότι οι συντονιστές σε αποκαλούν γιδοβοσκό…κ.λπ.” κραδαίνοντάς την ως σημαία σε κάθε τόπικ που συμμετείχες, και συνέχισες να το κάνεις με κάθε ευκαιρία από τότε.

Καμία έκπληξη λοιπόν.
Καμία έκπληξη και τα μηνύματά σου ως ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ, που κραυγάζουν από μακριά ποιος είναι ο συγγραφέας τους. Δε χρειάζεται καν να είναι κάποιος ιδιαίτερα παρατηρητικός για να διαπιστώσει την προέλευση των μηνυμάτων. Σε μια περιληπτική αναφορά, για παράδειγμα και μόνο η ιδιαίτερή σου χαρακτηριστική λανθασμένη ορθογραφία σε αρκετές συγκεκριμένες λέξεις που χρησιμοποίησες, ο τρόπος χρήσης των σημείων στίξης, η δομή της ροής των γραφομένων και η έλλειψη τονισμού των λέξεων θα έφταναν για να καταλάβει κανείς ποιος έγραψε τα μηνύματα. Για να μην αναφερθούμε στο περιεχόμενό τους και τις αναφορές σε γνωστά και “αγαπημένα” σου θέματα, όπως κάποια θέματα της κατηγορίας ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, αλλά και η εμμονή σου με τον “Γιαχβέ”, που οδήγησε στην τελευταία (και τρίτη κατά σειρά) χρονική απενεργοποίησή σου. Στα παραπάνω, συμπληρωματικό μόνο ρόλο έπαιξαν και σε κάποια σημεία συνέβαλλαν, τεχνικά στοιχεία που αφορούν τη συμμετοχή σου, όπως έχουν καταγραφεί στον server του esoterica.

Δεν είμαστε αφελείς gigenis, γνωρίζουμε καλά ότι ο καθένας μπορεί να κρυφτεί “παίζοντας” με τις IP ή αλλάζοντας μηχανήματα, browsers,κ.λπ. για παράδειγμα, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήταν επαρκής η προσπάθεια να κρύψεις την ταυτότητά σου, όπως μπορεί να διαπιστωθεί από το περιεχόμενο και τον τρόπο γραφής σου. Θα ήταν να απορεί κανείς πως έρχεσαι μετά και ζητάς τα ρέστα! Δε φτάνει που μπαίνεις με εικονικό λογαριασμό για να κοροϊδέψεις και να παίξεις με τους συμμετέχοντες σ’ αυτό το χώρο, αλλά κάνεις και τον θιγμένο από πάνω. Αλλά βέβαια, προτίμησες να αδράξεις την ευκαιρία για να ξαναπαίξεις ακόμα μία φορά το θέατρο του θύματος, προκαλώντας και χειριζόμενος την καλή προαίρεση των μελών του forum του esoterica.

______________________________________________

Για εμάς δεν τίθεται θέμα σχετικά με το εάν ο gigenis έγραψε με τον λογαριασμό ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ. Εάν υπάρχει κάποιο θέμα, αυτό αφορά το θράσος που αποπνέει η πράξη της μαζικής αποστολής email με σκοπό τον χειρισμό του συναισθήματος ενός μεγάλου αριθμού ανθρώπων, με την πρόφαση της αγανάκτησης (!!) για την υποτιθέμενη αδικία που υπέστη. Αυτοί οι άνθρωποι δε χρωστάνε τίποτα να αισθάνονται άσχημα ή να ενοχληθούν εξαιτίας των εμμονών ενός ανθρώπου και ούτε έχει κανείς το δικαίωμα να τους χρησιμοποιήσει. Το σωστότερο, στην περίπτωση που οποιοσδήποτε υποστηρίζει πως έχει γίνει κάποιο λάθος, θα ήταν να επικοινωνούσε και να το συζητούσε μαζί μας.

______________________________________________

Gigenis όπως έχουμε ξαναπεί, για οτιδήποτε ειλικρινές μπορείς να επικοινωνήσεις με μας. Και καθώς αυτό που σίγουρα θέλουμε πάντα, είναι να μην τραβάμε τίποτε στα άκρα, σε παρακαλούμε να φερθείς στηριγμένος στη διάνοιά σου κι όχι στην πονηριά.

Είναι προφανώς αντιληπτό από τα παραπάνω, ότι για εμάς δεν υφίσταται θέμα συζήτησης για το συγκεκριμένο ζήτημα.
Οπότε το θέμα θα παραμείνει για ελάχιστο χρονικό διάστημα ακόμα ενεργό.
(Επίσης ο τίτλος άλλαξε, όπως έχει σημειωθεί από τον Dying_Incubus στο αρχικό μήνυμα, από:
Λασπολογία απο την Αμαλία στον Γηγενή
σε:
Μαζική αποστολή e-mails σε μέλη...)



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 08:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
Φίλη amalia , μετά από την κατατοπιστική απάντησή σου , αισθάνομαι ότι ίσως κι εγώ με την δική μου απάντηση να ενήργησα καλοπροαίρετα μεν , αλλά αδόκιμα και βιαστικά .
Πάντως παραραμένω στην άποψη ότι πρέπει να βρεθή ασφαλής τρόπος που να αποκλείη τις διπλοεγγραφές μελών στο ESOTERICA .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 13:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/8/2007
_____________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 15:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Λιμπερο,
δεν μπορω να παρακολουθω ολο το φορουμ καθημερινα και γι΄αυτο το λογο δεν ηξερα πού θα βρω τα συγκεκριμενα τοπικ.
Ζητησα (μεσω μεηλ) απο το Γιγενη να μου τα στειλει. Και μου τα εστειλε.
Ειναι αυτα ακριβως που ανεφερε η Αμαλια αλλα και αλλα μελη.
Εαν οντως ειναι ο ιδιος λογαριασμος,
Γιγενη, μου χαλασες πραγματι το Σαββατοκυριακο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 16:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
παιδιά, δε νομίζω ότι ο γηγενής μας ζήτησε να ανοίξουμε αυτό το θέμα, για να συζητήσουμε μεταξύ μας, αλλά για να διαβηβάσει ένα μύνημα στην αμαλία.

και καλύτερα θα ήταν αν ο καθένας κρατούσε τη γνώμη του επί του θέματος για τον εαυτό του, χωρίς γλυψίματα, θεωρίες, κατινιές [δεν εναφέρομαι σε κανέναν από σας συγκεκριμένα, καθω΄ς δεν πρόλαβαίνω και να διαβάσω με πολλή προσοχή τα μυνήματά σας. γενικά το λέω]

το τελευταίο μύνημα του γηγενή, που δημοσιεύω για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

να 'στε καλά.


αμαλια ολα αυτα που λες ειναι πολυ ωραια αλλα οπως ειπα και σε αλλα μελη αν ηθελα να φτιαξω δευτερο λογαργιασμο θα περναγα το κειμενο απο το γουορντ και θα αλλαζα και τον τροπο γραφης
η εμονη σου και μονο αυτη ειναι η αιτια να βλεπειςτον διαγαλαξιακοκαιεμενασανεναατομο
εξαλου εσυ η ιδια το ειπες


<<Για εμάς δεν τίθεται θέμα σχετικά με το εάν ο gigenis έγραψε με τον λογαριασμό ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ. >>


αφου λες ολα αυτα τα μεγαλα και ωραια λογια λες οτι αν ηθελανασυζητησω επι του θεματος δεν θα επρεπε να στειλω τα μηνυματα στα μελη αλλα σε εσενα

απο την στιγμη που εσυ εχεις δημοσιοποιησει τον συσχετισμο που εχεις κανει με τους δυο λογαργιασμους οφειλα στον εαυτο μου να πω στα μελη την αποψη μου γιατι ειναι γνωστο οτι ουδεποτε δεν θα δημοσιευες την αποψη μου


θα επνηγες την αποψη μου και θα αφηνες τους παντες να νομηζουν οτι δεν μιλησα

θα με αφηνες σε μια σιωπη που θα κραυγαζε οτι ειμαι ενοχος

μπορεις να μεινειςστον κοσμο σου αμαλια στον κοσμο που εχεις φτιαξει και που πολεμας δαιμονες δρακους και ολοι ειναι κακοβουλοι πλην μερικων αυλικων σφουγκοκωλαριων

οσο για το που θα φτασω αμαλια μην φοβασε θα φτασω εκει που ο δρομος οδηγει
και ο δρομος οδηγει στην δικαιωση αμαλια
στο τελοςθα φανει ποιοςειναι σωστος και ποιος λαθος θα φανει ποιος πολεμα φανταστικους εχθρους ποιος δεν μπορει να ξεχωρησει το σωστο απο το λαθος

αντιο αμαλια ψαξε βρες τον επομενο κακο που θα πρεπει να πολεμησεις για να σωσεις το βασηλειο

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 16:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
α, και κάτι ακόμα...
καλώς ή κακώς, ο τιτλος που μου ζήτησε ο gigenis να βάλω, ήταν "λασπολογια απο την αμαλια στον γηγενη". δε με πειράζει που τον άλλαξε η αμαλία, απλά ήθελα να το τονίσω.

και, για μοναδική φορά θα εκφράσω γνώμη: δεν νομίζω ότι το θέμα ου ήθελε να θήξει ο gigenis είναι, η μαζική αποστολή μυνημάτων σε μέλη. αυτό είνα δικό του δικαίωμα, και μάλλον άσχετο με αυτό το θέμα. κι όσο κι αν θεωρείς τον τίτλο προσβλητικό αμαλία, πάλι νομίζω ότι είναι δικαίωμά του να τον χρησιμοποιήσει, ασχέτως αν εσύ μέσα στο τόπικ μορείς να αποδείξεις το αντίθετο;

συμφωνείς;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ωό
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 16:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ωό
Γειά σας.
Θέμα:
Μαζική αποστολή e-mails σε μέλη...

Έλαβα κι εγώ το μήνυμα του gigeni.

Κάνοντας μία έρευνα στο Google γράφοντας το όνομα χρήστη του λογαριασμού μου (Ωό), λίγες μέρες νωρίτερα, διαπίστωσα ότι στο Google
οποιοσδήποτε μπορεί να δει το e-mail μου.
Όταν γράφω οποιοσδήποτε εννοώ οποιοσδήποτε κάνει χρήση του Google search.
Δίνω το e-mail στο www.esoterica.gr διότι είναι υποχρεωτικό κατά την διάρκεια της εγγραφής μου, και για τυχόν επικοινωνία μέσω των μελών και διαχειριστών του forum και μόνο.
Η μαζική επιστολή του απ' ενεργοποιημένου χρήστη gigeni απλά μου υπενθύμισε το συμβάν που προανέφερα.
Αν είναι δυνατόν παρακαλώ να μετατρέψετε το υπάρχον καθεστώς εγγραφής και πίνακα ελέγχου χρήστη, σε προαιρετική εμφάνιση του e-mail των χρηστών των forums του esoterica, σε τύπο του:
Να φαίνεται το e-mail:
Μεταξύ των εγγεγραμμένων μελών του esoterica,
η
Να μην φαίνεται
η
οποιαδήποτε μετατροπή του υπάρχοντος τρόπου εγγραφής και πίνακα ελέγχου χρήστη,
ούτως ώστε να είναι ασφαλή τα προσωπικά (δεδομένα) στοιχεία του μέλους
των forums του esoterica.

Καλοπροαίρετα όλα αυτά που έγραψα και ευχαριστώ πολύ!


Edited by - Ωό on 12/08/2007 17:00:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 17:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
gigenis:

απο την στιγμη που εσυ εχεις δημοσιοποιησει τον συσχετισμο που εχεις κανει με τους δυο λογαργιασμους οφειλα στον εαυτο μου να πω στα μελη την αποψη μου γιατι ειναι γνωστο οτι ουδεποτε δεν θα δημοσιευες την αποψη μου


θα επνηγες την αποψη μου και θα αφηνες τους παντες να νομηζουν οτι δεν μιλησα

θα με αφηνες σε μια σιωπη που θα κραυγαζε οτι ειμαι ενοχος


Όπως σου έχω γράψει και σε email που σου έστειλα,
εκτός όλων των άλλων που σου έγραψα στο email αυτό,
σε διαβεβαιώ ότι σε περίπτωση που το ζητούσες με σωστό τρόπο, δε θα είχαμε κανένα πρόβλημα να σημειώσουμε στο σχετικό θέμα, την ένστασή σου ότι δεν είσαι ο ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ. Και ο καθένας μπορεί να κρίνει από μόνος του.
Δεν το ζήτησες όμως gigenis, δεν περίμενες καν να σου απαντήσουμε, αλλά επέλεξες να κάνεις πόλεμο.
Γιατί;
(ρητορική η ερώτηση, δεν περιμένουμε για την ώρα κάποια απάντηση, αν θέλεις όμως μπορείς να το σκεφτείς αυτό το γιατί...)



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 20:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost


crucifire προσωπικά θα πάρω επιτόπου θέση διότι δε γουστάρω κανείς να υποτιμάει τη νοημοσύνη μου...


και μην ακούσω τίποτα περί γλυψιμάτων διότι εδώ το πράγμα είναι φως φανάρι....

quote:
θα με αφηνες σε μια σιωπη που θα κραυγαζε οτι ειμαι ενοχος


Ρε γηγενή,έτσι σκεφτόμασταν όταν είμασταν παιδιά....τότε που θέλαμε να τραβάμε την προσοχή των άλλων....μεγαλώσαμε όμως,καλώς ή κακώς....

προκειμένου δηλαδή να μη σε πάρουν χαμπάρι άρχισες τους δραματικούς λόγους και τα αγανακτισμένα μηνύματα μπας και τους πείσεις για το αντίθετο...


Το ότι εσύ και ο διαγαλαξιακός είστε το ίδιο πρόσωπο κάνει μπαμ.....πρώτος εγώ το επισήμανα,απλά προσπάθησα να το πω όσο πιο κομψά μπορούσα....


δηλαδή τόσο πολύ υποτιμάς τη νοημοσύνη των γύρω σου??

και στην τελική αφού την κάνεις τη λαμογιά τουλάχιστον κάντη σωστά...διαφοροποιήσου βρε παιδί μου...παίξτο λίγο αλλιώς...

εκτός κι αν υπάρχει κάποιος που σε μισεί τόσο πολύ που σε αντέγραψε στα πάντα....χλωμό όμως το κόβω αυτό το σενάριο....χλωμό έως κάτασπρο....

τέλος πάντων,πιστεύω να βγεις πιο ώριμος απ'την όλη ιστορία!χαιρετώ σε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 00:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
crucifire προσωπικά θα πάρω επιτόπου θέση διότι δε γουστάρω κανείς να υποτιμάει τη νοημοσύνη μου...

όπως θέλεις, εγώ απλώς λέω πως δε νομίζω ότι αυτός είναι ο σκοπός του τόπικ. βλέπεις, προσπαθόντας κάποιος να τοποθετηθεί εδώ μέσα, μπορεί, άθελά του, να πάρει μορφή δικηγόρου, για μία από τις δύο πλευρές, πράγμα αδόκιμο κατά τη γνώμη μου, καθώς μπορεί να οδηγήσει σε δημιουργία έχθρας, κλίκας κ.λ.π. αλλά δε νομίζω ότι υποτιμάται η νοημοσύνη σου πουθενά...

quote:
και μην ακούσω τίποτα περί γλυψιμάτων

αποκλείεται να κάνω αναφορά σε πρόσωπο. απλά, είπε ότι, όσοι σκοπεύουν να τον κάνουν, ας μην το κάνουν καλύτερα.

quote:
εδώ το πράγμα είναι φως φανάρι....

δε μπορείς να πεις ότι κάτι είναι φως φανάρι. ακόμ ακαι για το πιο απλό πράγμα [τα αστέρια είναι πάνω από δεκα] εγώ τουλάχιστον θέλω απόδειξη. ένα θέμα σαν κι αυτό, για το οποίο δεν έχουμε αποδείξεις, και που είναι φως φανάρι για σένα, είναι μάλλον φως φανάρι ΜΟΝΟ για σένα, καθώς το υπαγορεύει η όποια λογική σου, που όμως διαφέρει από τη δική μου, του τάδε, του δίνα...

quote:
Το ότι εσύ και ο διαγαλαξιακός είστε το ίδιο πρόσωπο κάνει μπαμ

οι αποδείξεις που λέγαμε; και μη βιαστείς να πεις ότι τώρα εγώ γίνομαι δικηγόρος του γιγενή. δεν ξέρω ούτε με ενδιαφέρει αν είναι ο διαγαλαξιακός. αλλά πιστεύω πως, μιας και δεν απευθυνόταν σε εμάς το αρχικό μύνημα, αλλά στην αμαλία, καλύτερα εμείς, αν εκφέρουμε γνώμη, να έχουμε κι αποδείξεις.

quote:
τέλος πάντων,πιστεύω να βγεις πιο ώριμος απ'την όλη ιστορία!χαιρετώ σε!

βρε, μπας και εισαι κλώνος συντονηστή;
φιλικά πάντα, crucifire

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 02:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
βρε, μπας και εισαι κλώνος συντονηστή;


Βρε λες???


Κοίτα crucifire το ξέρω ότι δεν είναι ωραίο να το παίζουμε δικηγόροι κανενός διότι μην ξεχνάμε ότι "ουδείς άσφαλτος" όπως έλεγε η μία και μοναδική Λαίδη!!


όταν όμως ο γηγενής μου στέλνει email και ψάχνει να τα χώσει μέσω εμού στην Αμαλία τότε μάλλον υποτιμάει τη νοημοσύνη μου και με κοροιδεύει μες στα μούτρα μου...


όσο για τον τρόπο γραφής των δύο μελών είναι πανομοιότυποι και απορώ που δεν το βλέπεις...όχι τόσο από την έλλειψη τόνων(μπορεί και άλλα μέλη να γράφουν χωρίς τόνους) όσο από τα πανομοιότυπα ορθογραφικά λάθη....


Τελικά τι έγινε με τις Περσίδες? Φάνηκε τίποτα??έχει και νέα Σελήνη απόψε!Ιδανική ευκαιρία για το συγκεκριμένο θέαμα!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 06:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
kost:
Τελικά τι έγινε με τις Περσίδες? Φάνηκε τίποτα??έχει και νέα Σελήνη απόψε!Ιδανική ευκαιρία για το συγκεκριμένο θέαμα!!

Σε διάστημα 2 ωρών και σε περιοχή με χαμηλή φωτορύπανση είδαμε καμιά τριανταριά να πέφτουν. Κάποια από τα μετέωρα (πεφταστέρια) ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακά - σα φωτοβολίδες!!

Περίμενα ωστόσο να έχει περισσότερο "μποτιλιάρισμα" ο ουρανός, κάτι σαν "βροχή μετεώρων" που αρέσκονται να διαλαλούν στις ειδήσεις!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 06:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Ωό:

Αν είναι δυνατόν παρακαλώ να μετατρέψετε το υπάρχον καθεστώς εγγραφής και πίνακα ελέγχου χρήστη, σε προαιρετική εμφάνιση του e-mail των χρηστών των forums του esoterica, σε τύπο του:
Να φαίνεται το e-mail:
Μεταξύ των εγγεγραμμένων μελών του esoterica,
η
Να μην φαίνεται
η
οποιαδήποτε μετατροπή του υπάρχοντος τρόπου εγγραφής και πίνακα ελέγχου χρήστη,
ούτως ώστε να είναι ασφαλή τα προσωπικά (δεδομένα) στοιχεία του μέλους
των forums του esoterica.

Καλοπροαίρετα όλα αυτά που έγραψα και ευχαριστώ πολύ!


Ωό, σίγουρα έχεις αρκετό δίκιο σχετικά με αυτό που γράφεις για την εμφάνιση των email των μελών του forum.
Με αφορμή και το πρόσφατο περιστατικό όπως και άλλα στο παρελθόν, προβήκαμε σε μια σχετική τροποποίηση του προφίλ των μελών.

Για ολοκληρωμένη πληροφόρηση μπορείτε να δείτε το μήνυμα του admin στο θέμα:

Αλλαγή σε σχέση με την εμφάνιση των διευθύνσεων e-mail στα Προφίλ <--- κάνε κλικ

________________________________________________

Φίλε crucifire θα ήθελα να σου πω απλά ότι αυτό που απευθύνεις στον kost στο τελευταίο σου μήνυμα:

quote:
βρε, μπας και εισαι κλώνος συντονηστή;

φαίνεται να "ναρκοθετεί" κάπως τις δηλώσεις σου περί ελευθερίας του λόγου...

________________________________________________

Όπως είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμά μου, το θέμα αυτό θα είχε ελάχιστο χρόνο διάρκειας.
Οπότε ήρθε ο καιρός να απενεργοποιηθεί.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy